Geen handjeklap over slibdepot PZC PZC Buren Tiberghienweg voeren actie tegen parkeerterrein Felicitaties voor Mammoet en Axima Services 13 Dow beloont aannemers voor veilig werk College Terneuzen hoort voorstel Rijkswaterstaat enkel aan «ion»e voorlezers rijden om titel Huwelijksperikelen bij Thalia Infomap voor hulpverleners aan ouderen Surfpunkrock Kritiek op verzoek om flitspalen Wietkwekerijen opgerold Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Automobilist begaat veel fouten Omroep Tholen zoekt donateurs agenda (I vrijdag 20 februari 2004 rRnnald Verstraten REUZEN - Het werk dat r onderaannemers wordt ge- p voor Dow Terneuzen, is nooit zo veilig verlopen als l<t afgelopen jaar. Het aantal -vallen verminderde met «derde. Twee onderaannemers, Mam moet Kraan- en Transportbe drijf en Axima Services, Hea ring Ventilation, hebben vori ge week een onderscheiding ge kregen van Dow. De onderscheidingen zijn een on derdeel van het Contractor Vei ligheid Programma, waaraan al le aannemers deelnemen die zijn aangesloten bij de Verenigde Dow Partners. Met de onder scheidingen beloont Dow de be drijven voor hun inzet op het ge bied van veiligheid, gezondheid en milieu. In 2003 gebeurden er bij onder aannemers slechts tien lichte ongevallen. Dat komt neer op een frequentie van 0,3 per 200.000 gewerkte uren Een jaar eerder lag dit cijfer nog op 0.96. Ed de Graaf, verantwoordelijk voor de veiligheidszorg bij Dow, toonde zich tevreden met het resultaat. „Ik bewonder ie ders inzet enorm. De lat ligt hoog. En we leggen de lat in 2004 nog hoger, want we wil len toe naar een ongevalvrije werkplek", lichtte hij deze week toe. isnoj alls fwFiiqène Verstraeten HO0 ptNEUZEN - Burgemeester ^"4 Wethouders van Terneuzen r? Rijkswaterstaat hebben het alvast achter de schermen el 20 p een akkoordje gegooid over zoals pnieuw plan voor een slibde- stisd dinde Koegorspolder. Burge- Kiter J, Lonink benadrukte vo# èigisteren tijdens de raadsver- ojsd dering. toen bleek dat daar na, (er toch enige onduidelijkheid lond. xM ™^ïat het slibdepot betreft staan ■raad en het college procedu- i en inhoudelijk op één lijn", •«g ace Lonink. „Er is destijds rij j besluit genomen over een adepot en dat staat nog Hsovereind.'l middels is dat plan, waarin st slibdepot werd gekoppeld meen proef met grootschalige cverking, door de staatsse- staris getorpedeerd. Rijkswa- 3taat wil nu toch een slib- E»t aanleggen, maar zon- verwerking. Daarover kreeg gemeenteraad deze week wet- ester gesloten deuren informa- r.St j Daar stonden wij als burge- stèren wethouders buiten", a!Bl ttoogde wethouder P. Hame- i: l: „Die avond is belegd op s^oek van Rijkswaterstaat en tkop hun verzoek was die bij- akomst besloten." Hamelink indigde aan dat de gemeente- in maart een voorstel ;gt over de aanleg van het --jidepot. was reden voor de LPF. z* to, en emeuzense Onafhan- k rijke Partij (TOP) om de plei- m k voor een presentatie van de van' zegt W ipc INEUZEN - De komende ^jaand vinden in Zeeuws- Vlaan- de voorrondes plaats van (Nationale Voorleeswedstrijd. eriuigen uit groep 7 en 8 strij kt om de titel van regionale Mrleeskampioen. Donderdag 4 irt is de voorronde voor Ter men, Sas van Gent en Axel in ïbibliotheek in Terneuzen. De xrronde voor West-Zeeuws- Sanderen is op zaterdag 20 sart m de Hoekzak in Oost- Donderdag 11 maart is de üdstnjd Oost-Zeeuws- Vlaan- sen in de bibliotheek in Hulst, k winnaars van de voorrondes door naar de provinciale Éde, zaterdag 24 april in Mid- &urg De kampioenen van al- 1 provincies treffen elkaar in finale op 26 mei in Muziek- B'rum Vredenburg in Utrecht. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC terneuzen Tel: 0115-645769 PK 0115-645742 Email: redtern@pzc.nl Connyvan Gremberghe ■chef) WoutBareman Raymond de Frel 'ené Hoonhorst René van Stee "n's Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 1560 AB hulst Tel: (0114)372776 Pa* (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 1^0 AA goes Tëh <0113)315500 10113)315669 Email; redactie@pzc.nl •nternet tovw.pzc.nl Email: web@pzc.nl ^orgklachten: 5600-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; «erdagstot 12.00 uur plannen aan de bevolking. Voor dat de gemeenteraad zich er over buigt. „Het voorstel van Rijkswater staat is maar een voorstel van Rijkswaterstaat", stelde Lo nink. „En dat is dus geen voor stel van B en W. Op het moment dat er sprake is van een nieuw voorstel van B en W. zouden we snel naar de bewoners toe moe ten. Maar we kunnen nu toch geen presentatie beleggen over een voorstel waar de raad en B en W niet achter staan. Op het moment dat er wel een voorstel van B en W zou liggen, dan is voorlichting en communicatie inderdaad een essentieel onder deel van de procedure." C. Freeke (LPF) gaf de gemeen teraad in overweging een infor mele raadsvergadering uit te schrijven, waarin de varianten voor een slibdepot door juristen worden toegelicht. Dit om een goed oordeel te kunnen vormen over de eventuele gevolgen als de raad besluit niet aan een nieuw voorstel mee te werken. W. Broekhuysen (VVD) zei ak koord te gaan met zo'n bijeen komst, als die maar niet beslo ten is. „Anders krijgen we straks de situatie dat we een be sluit moeten nemen op gronden die niet openbaar zijn. Dat maakt het werk van raadslid als volksvertegenwoordiger wel heel moeilijk." Toneelvereniging Thalia uit Breskens repeteert de scene Intocht van dronken vrouw van de komedie Van je familie moetje het maar hebben. foto Wim Kooyman door Wilma Valk BRESKENS - Geen klucht, maar een ko medie brengt toneelvereniging Thalia uit Breskens dit jaar op de planken: 'Van je familie moet je het maar hebben', een stuk in drie bedrijven. Voor het laatst regisseert Margreet de Groot dit jaar haar clubje en zoals altijd met strakke hand. Hoofdrollen zijn er niet, volgens decorbouwer Hans de Graaf: „Ze zijn allemaal even belangrijk in dit stuk, dus eigenlijk hebben ze alle maal een hoofdrol." Het draait in de komedie om het pasge trouwde stel Mark en José. Ze zijn ziels gelukkig, maar moeten inwonen bij de ouders van José, Bianca en Maurice. Bi- anca zag liever een kandidaat naar eigen keuze voor haar dochter. Met echtgenoot Maurice loopt het ook niet lekker, die ziet veel liever een groen blaadje. Als dan blijkt dat het huwelijk van de ouders van Mark, Marie en Klaas, ook niet hele maal gesmeerd loopt, wat moeten de kin deren daar dan mee? De rollen worden vertolkt door Immie de Coninck, Peter Groosman, Ria de Ca- luwé, Govert Wildschut, Marilyn de Rijk, Vincent Corijn en Elly Ingels. Voor de oudere toneelliefhebbers is dit jaar een matinee op zondagmiddag 7 maart om 14.00 in zaal De Uitkomst aan de Lange- weg in Breskens. In deze zaal vinden ook de avondvoorstellingen plaats op zater dag 13 en 20 maart, met bal na. Kaarten zijn te koop aan de kiosk C1000, De Winter Tweewielers of via de website wiow.thaliabreskens.tk OOSTBURG - De Stichting Wel zijn West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een nieuwe informatiemap uitgebracht voor hulpverleners aan ouderen. Uit onderzoek blijkt volgens de Stichting Welzijn, dat ouderen graag informatie krijgen in een persoonlijk gesprek met een hulpverlener of andere deskun dige. Om de laatste in staat te stellen dit goed te doen, is de in formatiemap gemaakt. De map is dus een hulpmiddel voor zo wel vrijwillige als professionele hulpverleners. De informatie is onderverdeeld in verschillende hoofdstukken, over verschillende onderwer pen. Zo komen onder meer zorg verlening, dienstverlening, wo nen en financiën aan bod. Ook zijn belangenorganisaties en di verse activiteiten voor ouderen in de map opgenomen. Per onderwerp zijn naam, adres, doelstelling en taak opgeno men, evenals de naam van een contactpersoon van de organisa tie. De map komt niet voor het eerst uit. De stichting heeft bij het op stellen gekozen voor een losbla dig systeem. Dan kan de map ac tueel blijven, door de inhoud jaarlijks te vernieuwen. De nieuwe map kan besteld wor den bij Laura Vroon van de stichting (tel. 0117-455349). TERNEUZEN - In het Terneu- zense jongerencentrum Kalash- nikov wordt morgen een surf- punkrockavond gehouden. De bands The Mofo's en The Hawaïan Astro Boys bestijgen vanaf 22.00 uur de bühne. door Frank van Cooten CLINGE- De tegenstanders van het omstreden parkeerterrein voor vrachtwagens en een nieu we weg naar het bedrijventer rein in Clinge stappen naar de Raad van State om hun gelijk te halen. Los van deze bodem procedure vragen ze een voorlo pige voorziening aan bij de Raad van State om het kappen van bomen voor deze nieuwe weg stil te laten leggen. Of dat laatste zin heeft, is nog maar de vraag. De gemeente Hulst is momenteel bezig een deel van het bos te kappen voor de nieuwe verbindingsweg naar het bedrijventerrein. Het bewus te deel van het bos werd giste ren met de grond gelijk ge maakt. Het parkeerterrein voor vracht wagens komt aan deze nieuwe weg, de Verlengde Tiberghien weg. te liggen. Omwonenden strijden al jaren tegen deze par king. Ze vrezen voor aantasting van het woongenot en menen dat de verkeersproblemen in het dorp met deze parking niet wor den opgelost. Betere plek Ze vinden een lap grond aan het einde van de Molenstraat een veel betere plek, omdat de vrachtwagens dan veel sneller op de N60 zijn. „Onze alternatie ven worden echter door de ge meente van tafel geveegd", zegt E. Verstraeten, een van de be zwaarmakers. De rechtbank besloot eind vori ge maand dat de aanleg van de ontsluitingsweg mag doorgaan De rechter heeft echter het be- In Clinge worden bomen gekapt voor de aanleg van een nieuwe ver bindingsweg naar het bedrijventerrein. foto Camile Schelstraete sluit van de gemeenteraad om het parkeerterrein aan te leg gen, voor zes weken geschorst. Het besluit berust volgens de rechter niet op een goede ruimte lijke onderbouwing Verstraeten kreeg op 13 februa ri een brief van de gemeente waarin de bezwaren en de moti vatie van de rechtbank worden weerlegd. Onderbouwd met ar gumenten is besloten de bezwa ren ongegrond te verklaren. Zo is het parkeerterrein niet al leen bedoeld om de woonwijken te ontlasten, maar ook ter ver sterking van het bedrijventer rein. Ontlasting Nu staan in het centrum onge veer drie tot vijf vrachtwagens geparkeerd en langs de Tiberg hienweg regelmatig zes tot tien. „Benutten van het parkeerter rein betekent ontlasting van een deel van de 's Gravenstraat, om dat het vrachtverkeer dan ge acht wordt enkel de Woestijnest raat en de nieuwe Tiberghien weg te benutten. Ook voor het nabijgelegen woonwagencen trum vormt het terrein een goe de oplossing." In de brief aan Verstraeten wordt gesteld dat wel degelijk alternatieven zijn onderzocht. Het niet onderzoeken van ande re mogelijkheden was ook een bezwaar van de rechtbank. Dit wordt dus door de gemeente bestreden. Een parkeerterrein aan het einde van de Molen straat ligt niet voor de hand, maar komt eveneens in een veel kwetsbaarder gebied terecht. Bovendien vormt Rijksweg N60 bij Kapellebrug een niet op te lossen ontsluitingsprobleem van uit de Molenstraat gezien. WESTDORPE - De oproep van de dorpsraad Westdorpe om flitspalen te plaatsen op de kruispunten Eversdam en Molenverkorting komt zeker niet vanuit de bevolking, schrijft Westdorpenaar H. Gericke. Hij is het er niet mee eens dat flitspalen de verkeersveiligheid op de Tractaat- weg verhogen, omdat er een preventieve werking vanuit gaat „Sinds wanneer doet een flitspaal dienst als snel heidsregelaar?", betoogt hij. „Doorgaans dragen flitspalen nergens toe bij. De plaatse lijke bevolking weet ze te staan en rijdt tussen de flitspa len toch zo hard ze willen." Volgens Gericke levert de flitspaal bij de Sassing juist extra gevaar op, omdat auto mobilisten soms plotseling op de rem gaan staan. Hij meent dat de verkeerslichten-installaties op de Tractaat- weg niet goed staan afgesteld, waardoor de doorstroming van het verkeer voortdurend wordt belemmerd. „Door de onberekenbare en onvoorziene onlogische afstelling van de lichten gebeuren er bijna-ongelukken." SAS VAN GENT - In een woning aan de Zandstraat in Sas van Gent heeft de politie gistermiddag een hennep kwekerij opgerold. De politie trof er 220 planten aan. In Terneuzen werden bij een kweker 270 hennepplanten aan getroffen. De politie kwam deze kwekerij op het spoor toen ze drie mannen, twee Belgen en een Terneuzenaar controleerde in de Nieuwediepstraat. Een van hen had 25 stekjes van hennepplanten bij zich Een 59-jarige man uit het Belgische Dentergem werd gis termiddag rond drie uur in de Vrijheidslaan in Terneuzen aangehouden wegens rijden onder invloed. Uit de ade manalyse bleek de bestuurder 3.1 maal de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. Het rijbewijs van de Belg werd ingevorderd. ZIERIKZEE - Een 43-jarige automobilist uit Vlaardingen werd gistermiddag rond twaalf uur op de Schuithaven in Zierikzee aangehouden. De man reed in een auto die niet verzekerd was en waarvan de APK was verlopen. Tevens had de man geen geldig rijbewijs en reed hij met een rij ontzegging. Uit een blaastest bleek dat hij onder invloed van alcohol reed, de ademanalyse gaf aan dat hij 2,7 maal de toegesta ne hoeveelheid alcohol had genuttigd. De auto van de man werd gestald bij het politiebureau en de eigenaar kreeg de nodige proces-verbalen. THOLEN - Omroep Tholen start binnenkort met een grootscheepse donateursactie. Medewerkers van het ra diostation gaan alle dorpen langs om van deur tot deur te werven. Oud-Vossemeer is op zaterdag 28 februari als eer ste aan de beurt. Omroep Tholen zit in de problemen nu de gemeente de subsidie heeft stopgezet. I STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten Kanaalzone; De Halle. 14.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Bingo; 16.00 uur- Zit- gym, 't Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur. Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal GRAAUW - Dorpshuis, 14.00 uur. Koersbal; HEIKANT Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen, 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST De Lieve. 9.00 uur Engelse les; 9.00 en 10.00 uur Fysio gym. 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur. Bridge en jeu de boules; KLOOSTERZANDE Café de Kastanje, 19.30 uur: Carnavalesk pietsbak toer nooi; KOEWACHT De Vlaschaard, 1000 uur Volksdansen, 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 15 00 - 18 00 uur; Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; Ledeltheater, 20.00 uur: Voorstelling Moulin Rouge door de Plattelanders; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond Country Dance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT De Speye, 19 00 uur: Grutmoole volksdansen; 1900 uur Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; St. Albert, 13.00 uur; Biljarten; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; 19.30 uur; Boe- renavond; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; ST JANSTEEN Café de Kroon. 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Car navalsviering basisschool, TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal Zwaantje, 9.00 uur; Bowls; Porgy Bess, 21 00 uur; Bluesconert;Schelde- theater, 20 00 uur Musical 'Mozes'; WESTDORPE De Baeckermat, Exposi tie aquarellen Annie van Hecke ZAAMSLAQ Dorpshujs, 13.00 uur Kaarten en biljarten; De Poort, 19.30 uur: Help ik krijg een kind, toneel door de Zaamslagse Buurtvereniging Noord; Rondom het parkeerterrein wordt een geluidswal aange legd. Dat vinden de bezwaarma kers ook een probleem. Het zicht van deze wal wordt vol gens de gemeente echter voor een deel weggenomen door be planting. Bij de parking blijven enkele beeldbepalende bomen gehandhaafd. Geparkeerde vrachtwagens die in het algemeen in Clinge over last bezorgen, leveren voor de rechtbank onvoldoende grond op om vrijstelling van het be stemmingsplan te verlenen. Het handelt volgens de gemeen te echter nooit alleen om gepar keerde voertuigen, maar nog meer om de overlast van vracht wagens die van en naar deze par keerplaats rijden. Verlost Het gemeentebestuur vindt het overigens vreemd te moeten constateren dat enkele aan de 's Gravenstraat wonende be zwaarmakers zo veel moeite hebben met dit parkeerterrein, een stuk verderop. „Terwijl ze op deze wijze wel worden ver lost van vrachtverkeer dat mo menteel langs hun woning rijdt." Bezwaarmaker Verstraeten is met onder de indruk. Hij blijft bijvoorbeeld grote problemen hebben met de samenstelling van de commissie bezwaarschrif ten. Hij vindt de commissie met twee raadsleden, een ambtenaar als secretaris en een voorzitter die eenzijdig door de gemeente is benoemd, niet onafhankelijk. Hij verzoekt de gemeente daar om deze commissie te ontbinden en een nieuwe te vormen. (Advertentie) Dow feliciteert Mammoet, kraan- en transportbedrijf, en Axima Services, heating ventilation, met het winnen van de Contractor Awards 2003 De awards zijn een waardering van Dow Benelux voor de inzet en prestaties van aannemingsbedrijven en hun medewerkers op het gebied van veilig heid, gezondheid en milieu en op algemeen gebied (kwaliteit en productiviteit) Mammoet en Axima Services hebben het afgelopen jaar het veiligst en het meest verantwoord hun werkzaamheden voor Dow uitgevoerd Een pluim voor alle medewerkers van Mammoet en Axima Services! Dow Benelux B V Living. Improved daily.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41