jubilaris met rijk gevulde historie PZC Grevelingen Cup nadert ontknoping Twee wedstrijden in zwemloopcircuit dit jaar in Kapelle Sierlijke kwalificatiepoging Club wordt vijftig, naamgever Middelkamp negentig leeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp viert vijftigjarig bestaan Van Wely boekt derde zege op rij 321 Foppe de Haan voor drie jaar voorzitter CBV uitslagen Henin zegt Antwerpen af wegens ziekte vrijdag 20 februari 2004 11 toor Barry van der Hooft BIEZELINGE - Het dorpshuis cm Kruiningen zal vanavond tij- jtns de ploegpresentatie van adervereniging Theo Middel kop goed gevuld zijn. Onge- ieertachtig van de 115 licentie houders zullen gepresenteerd lorden aan het publiek en de flungever van de club zal er uk eer zijn. Evenals voorgaan- ii jaren zit Theo Middelkamp 9de voorste rij. Middelkamp viert aanstaande maandag (23 februari) zijn ne gentigste verjaardag. Daardoor krijgt het vijftigjarig jubileum van de naar hem vernoemde club een extra feestelijk tintje. De avond in Kruiningen begint met een receptie en daarna zul len een aantal sprekers en de ploegpresentatie volgen. Voorzitter Fester Aarts hoopt dat het een feestelijke avond wordt. ..In 1995 of 1996 konden we niet eens zo'n avond organi seren". vertelt hij ,.We hadden er geen geld voor en daarom heb ben we de leden toen voor een trainingswedstrijd even kort toe gesproken. Nu kunnen we het tenminste goed doen. want een presentatie heeft toch een be paalde uitstraling." Het is overigens niet zo dat de club nu bulkt van het geld. Aarts: „Wij moeten het toch heb ben van trouwe sponsors als Tacx en Roem van Zeeland. Die zijn al zo'n 25 jaar sponsor en daarnaast hebben we ook een aantal goede subsponsors. De kosten van het wielrennen zijn de laatste jaren door onder meer inschrijfgeld en kleding flink ge stegen. Daardoor zitten we vaak krap met het geld, maar het lukt wel altijd om alles rond te krij gen." Ritwinnaar De gloriejaren van de man waar de Zeeuwse wielervereniging de naam aan ontleende liggen in middels al ver achter hem. De in het Belgische Kieldrecht woon- J1EZEL1NGE - Hij moet diep rijn geheugen graven, maar _mt uiteindelijk toch met een alffoord. „Het moet 1955 ge- tifst zijn", zegt Jo de Roo. De ijonnalig beroepsrenner reed adat jaar met vijf clubgenoten xi het team van wielervereni- 3g Theo Middelkamp voor de vrste keer het clubkampioen- <iap van Nederland. De negen- i plaats bij het debuut zou harna gevolgd worden door zeges voor de club die van- bag het vijftigjarig bestaan «rt. Jeeerste zege, in 1957 in Wijk ij Duurstede, is één van de sogtepunten in de rijke histo- jevan de jubilans. Na een moei- opstartperiode ontwikkel- g de Zeeuwse Ren- en Tour na Theo Middelkamp zich tot g grootste wielervereniging au Zeeland, die vijftig jaar na soprichting over ruim driehon- leden beschikt. Grote suc- ssen bleven de afgelopen twee i/cennia achterwege, maar bij ga blik in het verleden passe- a klinkende (wieler)namen de wue. •slid Jo de Roo was present bij :e eerste vier successen. „Fes- 2T, wanneer wonnen we ook «eer precies?"vraagt de inwo- aer van Biezelinge aan Fester Aarts. De huidige voorzitter van fteo Middelkamp somt ze één iooréén op. „1957, 1958, 1961 1962." De Roo vult Aarts di- twr Barry van der Hooft reet aan. „En we hadden er nog meer kunnen winnen, maar in 1959 mochten we niet vertrek ken. Waarom? Omdat de derail- leurs aan onze fietsen hingen. Dat mocht toen niet en daarom werden we gediskwalificeerd. Anders hadden we dat jaar hoogstwaarschijnlijk ook nog ge wonnen." De Roo reed in die jaren samen met onder anderen Piet Rent meester, Arjaan de Schipper. Miel Verstraete, Jan Westdorp, Raf Gijsel, Piet van Hees, Bram van Sluijs, Jaap Bruggenkamp, Ferdi Boonman en Jaap Huis- soon Hoewel De Roo in 1958 profwielrenner werd, bleef hij de clubkampioenschappen toch met de ploeg van Middelkamp rijden. Altijd met zes renner? en vanaf 1964 werden dat er vier. De Roo: „Na 1965 heb ik er niet meer aan meegedaan. Ik voelde er niet meer zo veel voor. Het is niet zo dat ik er tegenaan begon te hikken, want je deed het toch voor je club. En hoe dichterbij het kwam, hoe meer het begon te leven." Sterkhouders In de jaren na de successen van de generatie met De Roo, Rent meester, Verstraete en Huissoon werd het even stil rond Middel kamp. Toch diende zich weer een groep nieuwe sterkhouders aan. Jan Raas en Cees Priem zijn de meest bekende en samen met Peter Hoondert, Henk de Jong, Tonny Huyzen en Heddie Nieuwdorp legden ze tijdens het De ploeg van Theo Middelkamp die in 1978 tweede werd op het Nederlands clubkampioenschap. Vlnr: Peter Hoondert, Henk de Jong.Tonny Huyzen, Jan Raas, Heddie Nieuwdorp en Cees Priem. Nederlands clubkampioenschap van 1978 beslag op de tweede plaats. Raas en Priem waren op dat moment al enige jaren prof en Raas won in datzelfde jaar drie etappes in de Tour de Fran ce en reed één dag in de gele trui. „In vergelijking met die ja ren, ligt het clubgebeuren nu heel anders", weet Fester Aarts. „Nu gaat alle aandacht naar de sponsorploegen." De voorzitter is er trots op dat Theo Middelkamp ook een groot aantal individuele kampioenen heeft voortgebracht. „We heb ben een jaar gehad waarin Jan Raas, Cees Priem en Keetie van Oosten-Hage in Hoogerheide in drie verschillende categorieën allemaal Nederlands kampioen werden", vertelt Aarts met ge paste trots. „Ik denk niet dat er veel verenigingen zijn die dat ook kunnen zeggen. Zo'n perio de als met Raas zal er hier nooit meer komen. Raas, Priem, Van Oosten-Hage en ook Kees Bal waren van uitzonderlijke klas se. Ik weet ook wel dat dat toe valstreffers waren, maar je moet ze wél hebben." Momenteel beschikt de ZRTC over ruim driehonderd leden, die in drie categorieën kunnen worden verdeeld. „We hebben 115 licentiehouders en zo'n hon derd tourleden", zegt Aarts. „En dan zijn er nog een kleine honderd leden die niet echt meer actief wielrenner zijn." Een prestatieve amateurploeg hoeft Middelkamp niet per se te hebben binnen de vereniging. Aarts: „De club schept de moge lijkheid om te fietsen, wij gaan geen renners ronselen om presta ties neer te zetten. Een paar jaar geleden hadden we daar een ver schil van inzicht over met Rob Koole en Frangois Franse. Zij vonden dat we voor een pre miestelsel, kleding en vergoedin gen moesten zorgen. Maar Mid delkamp is een vereniging en geen sponsorploeg. Dat houden we zo, want als je niet uitkijkt valt zo'n ploeg zo uit elkaar." De Roo en Aarts zijn het erover eens dat een talent niet alleen goed moet kunnen fietsen. „Er komt veel meer bij kijken", weet Jo de Roo. „Vroeger werk te je gewoon naast het fietsen, maar je voelde je wielrenner. Nu is het anders, als je iets wilt bereiken moet je alles opzij zet ten. Je moet er al vroeg beroeps matig mee bezig zijn." En fietsen er bij Middelkamp in middels weer grote talenten? Aarts: „Wat is een talent? Er zijn jongens die goed rijden, maar alleen Johnny Hoogerland en Richard Slabbekoorn steken er de laatste jaren echt boven uit." Om zich verder te kunnen ont wikkelen fietst het tweetal wel al enkele jaren voor een andere ploeg. Maar net als De Roo, Raas en Priem zijn ze nog wel ge woon lid van Theo Middelkamp. De Roo: „Zo gaat het in het wiel rennen. Je blijft toch vaak ge woon lid van je eerste club." doorSjaak Sinke KAPELLE - De grote afwezige ijdens de eerste zwemloop in Bergen op Zoom van twee we ten geleden, Remy Vasseur uit igen, is zaterdag in Kapel- ede te kloppen man. Hij was 'Jet geblesseerd, zoals werd ge- maar vond hel niet verant woord in Bergen op Zoom deel e nemen vanwege een al lood- nraar trainingsprogramma. Met nog vijf wedstrijden te gaan sVasseur favoriet om zijn over- tuning in het zwemloopcircuit k prolongeren. Op de overige «plaatsen maken Jan van 'éardegem (Westkapelle), Tom de Jonge (Bergen op Zoom), Jeroen Verdonk (Eindhoven) en aor Kevin de Pagter de mees- kans. v de vrouwen moet trau- 3-arts in opleiding Cindy Brus- uij Rotterdam nog even een :-iltje wegwerken In de eerste 'fdstrijd moest ze de eer laten Sofie Hamers (Terheijden) «dat ze nog maar net terug tasvan een skivakantie en daar na haar knie blesseerde, k tweede zwemloop voor het Nendoopcircuit in Kapelle is Kt ruim tachtig deelnemers 'w uitstekend bezet. En er zijn tal van Brabantse deelne mers, ondanks de carnaval. Een ander positief punt is de deelna me van ruim twintig mini's op de 250 meter zwemmen en 2,5 km lopen. In voorgaande jaren waren dat er hooguit drie. Later dit seizoen is in Kapelle ook de zesde wedstrijd in het zwemloopcircuit. Aanvankelijk zou die wedstrijd op tweede paasdag in Roosendaal gehou den worden, maar het plaatselij ke zwembad werkte met mee. Nu is de laatste wedstrijd van het circuit dus ook op Zeeuwse bodem. MOSKOU - Loek van Wely heeft gisteren bij het Aeroflot Open in Moskou zijn derde schaakpartij op rij gewonnen. De Nederlander versloeg met zwart zijn Litouwse tegenstan der Sarunas Soelskis. In het grootste open schaaktoernooi van de wereld staat Van Wely nu aan kop, in gezelschap van de Russen Filippov en Roeste- mov. Alledrie hebben ze de volle winst uit drie partijen. ANP ATHENE - Eén van de schoonspringsters die meedoen aan de FINA Diving World Cup maakt een sierlijke zweefduik in het olympisch zwembad in Athene. In de Griekse hoofdstad kunnen schoonspringers zich deze week kwalificeren voor de Olympische Spelen, die daar in augustus worden gehouden. foto Alexandros Vlahos/EPA agenda •Vrijdag Zaterdag jMketbal (gouwen hoofdklasse: Tantalus-OBC -;5uur). "wen tweede klasse: Volharding W Souburg 3 (20 15 uur), BV Sou- ^«2-Marathon (21.30 uur) ^«nsjunioren: Voorwaarts-Mara- (19.00 uur), Dynamo'70-Schelde- 09.45 uur). Basketbal Mannen tweede klasse: Schelde- sport 2-Voorwaarts (19.30 uur). Jongenskadetten hoofdklasse: Vir tus-Eastwood Tigers (15.00 uur) Biljarten ''velingen Cup. Libretoernooi teams. Poule 4. Organisatie BV Jale. Locatie: Café Neffen D'Eule. •^and. Aanvang. 19.00 uur. Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 3. DC Michielsen-De Stene Brug Locatie. Bil jartcentrum Michielsen, Breda. Aan vang: 15.30 uur. Grevelingen Cup, finale. Organisatie: BV D'Eule Locatie. Café Neffen D'Eule, Oosterland. Aanvang: 10.00 uur. Finale ca. 18.30 uur. Driebanden Koppeltoernooi de Mee- baal. Locatie: Café De Meebaal, Nieu- werkerk. Aanvang: 12.30 uur. uur: paarden klasse L. 15.45 uur: paar den klasse M. 16.30 uur. paarden klasse Z en ZZ. Aansluitend 2e manche paar den klasse B. L, M, Z en ZZ. met even tuele barrage. Locatie: Hippisch Sport centrum Heikant. Dressuur RV Sé-Ros. 18.00 uur: paar den LI. 18.10 uur. paarden klasse Z1. 20.10 uur paarden klasse Z2. Locatie: manege De Eendracht, aan de Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. Schaken 3 Persoonlijk kampioenschap Zee land. Tweede speeldag. Locatie: Gre- goriusceritrum, Walstraat 33 te Axel Aanvang derde ronde: 10.00 uur. Aan vang vierde ronde. 14.30 uur. Tennis Paardensport- Zeeuws KNHS kampioenschap springen. 9.00 uur: pony s klasse B. 9 30 uur. pony's klasse L. 10.00 uur po ny's klasse M. 10.30 uur: pony's klasse Z en ZZ. Aansluitend 2e manche voor de klasse M, Z en ZZ, met eventuele bar rage. 13.30 uur: paarden klasse 8.14.00 Janvier Dancemasters jeugdcompe- titie. Locatie: tenniscentrum Schelde in- tenational Goes. Aanvang. 16.00 uur Eredivisie. FC Zwolle-NEC, Heeren veen-PSV, AZ-RBC, Vitesse-Groningen Eerste divisie. Veendam-GA Eagles ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse A: ARC-Capelle. Vriendschappelijk: SKNWK-Duive- land, Serooskerke- Oostkapelle, Wemeldinge onder 23 - Kloetinge on der 23 Locatie: Sportcomplex Boenze Boogerd te Wemeldinge. Aanvang: 14.30 uur. AMSTELDISTRICTSBEKER Hoek-Papendrecht (14.30). VROUWENVOETBAL Eerste klasse A: Reiger Boys-Ter Lee- de 2. KRV-Rijsoord, Pancratius-RVVH. Wartburgia 2-Lisse Tweede klasse A: Zwaluwen-Nootdorp, XerxesDZB-Jo- dan Boys, Smerdiek-Spijkenisse (14.30). VROUWENBEKER Oostkapelle-Ter Leede (14.30). I VoH«vb»l Vrouwen. Kwartfinale regiobeker, categorie A: Morres-'Hulst 2-Spivo. Ca tegorie B: IJVC-Switch'89 Competitie, derde divisie: DVO-WIK/Univé, Odulphus-Kwiek. Pro motieklasse B: Jola/Olympus-SSS Derde klasse E: Wea/Mevo'80-Savok 3 Mannen. Competitie, eerste klasse D: De Zebra s-IJVC. Tweede klasse E: Benevia 5-Voorwaarts. Derde klasse F: Wea/Mevo'80-Spirit 3. Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Tjoba-TOP S (16.20), Oranje Wit-KVS. KCC-Albatros. Vriendenschaar H-Fortis (16.40) Eerste klasse F: Swift-Nieuwerkerk (19.30), Merwede-RWA, IJsselvogels-Avanti P. Tweede klasse G: ADO-Bolnes. ACKC-Snel, Olympia S-TOP (18.20), Sa gitta-Ventura Sport. Derde klasse B: De Voltreffers-Gemini. Paardensport Voetbal" Zwemloop Zwemloop Kapelle. 14.15 uur 1000 m zwemmen, 10 km lopen, 14.45 uur 500 m zwemmen, 5 km lopen vrouwen. 15.15 uur; 500 m zwemmen, 5 km lopen mannen. 15.35 uur: mini's 250 meter zwemmen. 2.5 km lopen. Locatie: zwem bad Groenewoud. Vroonlandseweg 45 te Kapelle Zaalhandbal achtige Theo Middelkamp was in 1936 de eerste Nederlandse ritwinnaar in de Tour de Fran ce. Hij eindigde dat jaar als 23e in het eindklassement en moest een jaar later de strijd al na vijf etappes staken. In 1938 reed Middelkamp zijn derde en laat ste Tour, waarin hij de etappe naar Pau won. Hij werd dat jaar 43e in het eindklassement. In 1947 werd Middelkamp in Reims ook de eerste Nederland se wereldkampioen op de weg. door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Waar in ande re oorden de etablissementen uitpuilen met carnavalsvier ders, wordt Café Neffen D'Eule gevuld met een wat serieuzere bevolking. Hoewel ook hier het plezier niet zal ontbreken, is dat toch van een andere orde. De fi nale van het biljarttoernooi voor teams om Grevelingen Cup harst om 10.00 uur in dc morgen al los. Zes teams bestrijden elkaar en komen elk met drie spelers aan de tafels. Drie deelnemende teams zijn al door de eerste schiftingen heen gekomen, de andere worden vannacht in de kleine uurtjes pas bekend nadat de laatste poule is afgewerkt. Even Buiten uit Oosterland was tot nu erg succesvol. Met twee teams werd de finale bereikt. Even Buiten 1 (Wim Zwang. Jaap Capelle en Marcel Capelle) deed dat zeer overtuigend. Slechts twee van de twaalf ge speelde partijen gingen verlo ren. Het tweede team van de Ooster- landers plaatste zich eveneens, maar dat had meer voeten in de aarde. Met slechts twee punten HEERENVEEN - Scheidend SC Heerenveen-trainer Foppe de Haan volgt Han Berger op als voorzitter van de belangenver eniging Coaches Betaald Voet hal (CBV). Berger gaat in Japan bij voetbal club Oita Trinita werken. Een woordvoerder van de CBV heeft de benoeming gisteren beves tigd. Berger was drie jaar lang voorzitter en is benoemd tot ere lid van de CBV. De Haan was al bestuurslid van de belangenver eniging. ANP baal. Locatie: café De Meebaal Nieu- werkerk. Aanvang. 12.30 uur. Finale 16.00 uur. Dressuur RV Sé-Ros. 10.00 uur paar den klasse B. 12.15 uur: paarden klasse L1. 13.30 uur: paarden klasse L2. 15.15 uur: paarden klasse Ml. 17.15 uur- paar den klasse M2. Locatie: manege de Een dracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder. Eredivisie. Ajax-FC Twente, FC Utrecht-NAC. Zondag I Biljarten Driebanden Koppeltoernooi de Mee- Vrouwen. Tweede klasse: lndus'67 EMM 2 Derde klasse: Olympus-He lius 2. Locatie: sporthal Baskensburg, Vlissingen. Aanvang:13.30 uur. Mannen. Tweede klasse: Olym pus-Hollandiaan. Locatie sporthal Bas kensburg, Vlissingen. Aanvang: 12.00 uur. DWS 2-GSC. Zesde klasse: Atomium'61 4-Life Design/Delta Sport 2. verschil werd De Poedel van een finaleplaats gehouden. Voor Jaap Geelhoed. Onne Stins en Dolf Roks die één keer gelijk speelde tegen de Poedel en één keer verloren van SIR gaven de partijpunten de doorslag. Met 20 om 18 haalden zij de finale. SIR 2 (Sjaak Visser. Leen van der Hoek en Joke Oele) bleef op het nippertje WRW voor. Ook hier was het verschil twee pun ten. Desondanks plaatste WRW zich als beste tweede voor de fi nale. Vanavond wordt om 19.00 urn- het startsein gegeven voor de laatste schifting. Vier teams strijden om nog twee finaleplaat sen. Morgen vanaf 10.00 uur wordt beslist wie de Grevelingen Cup wint en dientengevolge met de winnaar van de Westhoek Cup (Westhoekladies) mag gaan strij den om de Schouwen Duiveland Trofee. ANTWERPEN - Het tennis toernooi van Antwerpen blijft last hebben van afzeg gingen. Gisteren haakte de Belgische favoriete Justine Henin-Hardenne af wegens ziekte. De organisatie had haar duel in de tweede ronde te gen de Tsjechische Denisa Chladkova zo laat mogelijk gepland om de nummer een van de wereldranglijst gele genheid te geven te herstel len van een keelontsteking. Dat is niet gelukt. Henin had te veel last van de luchtwegen om voor eigen publiek te kunnen spelen. De Frangaise Stephanie Fo- retz is haar vervangster. ANP/RTR Afdeling Walcheren. Seniorencom petitie viertallen: team Wondergem team Pol 23-7, team Provily - team Vers toep 6-24, team Van Veen - team Cam- melot 5-25, team De Kaart-team Scherp 0-25. Stand na drie zittingen: team Vers toep 86 wp, team Wondergem 77, team Cammelot 67, team Provily 65, team Scherp 60, team Pol 52, team Van Veen 43, team De Kaart 19. Kuala Lumpur. Malaysian Open, Eu ropese Tour, 950.000 euro. Stand na 1e ronde: 1. Elson (Eng), Ma ritz (Zaf), Price (Wal) 66 slagen (-6), 4. Zahari (Mal) 67, 5. Dodd (Wal), Eriksson (Zwe), Erlandsson (Zwe), Hanrakan (VSt), Honen (Fin). Kang (VSO, Karlsson (Zwe), McGinley (Ier), Plaphol (Thai 15. o.a. Derksen (Ned) 69. Madrid Olympische play-off, man nen (best-of-three) tweede wed strijd: Canada - Griekenland 3-1 (2-1). Eerste wedstrijd: 7-1. Canada naar olym pisch kwalificatietoernooi in Madrid (2-13 maart), Griekenland uitgescha keld. Moskou. Aeroflot Open Derde ronde: Soelskis (Lit) - Van Wely (Ned) 0-1. Stand: 1 Van Wely. Roeste- mov (Rus), Filippov (Rus) 3 Rotterdam. ABN Amro World Ten nis Tournament, 950 OOO euro Tweede ronde: Sluiter (Ned) - Schal ken (Ned/7) 6-3 6-4. Federer (Zwi/1) - Pa vel (Roe) 7-6 7-5. Nieminen (Fin) - Costa (Spa) 6-2 6-1, Mirnyi (WRu) - Davidenko (Rus) 7-6 7-6. Hewitt (Aus/6) - Johans son (Zwe) 7-6 7-6. Antwerpen. Vrouwen, 460.000 eu ro. Tweede ronde: Schnydcr IZwi/5) Vakoelenko (Oek) 6-7 6-4 7-5. Maleeva (Bul/9) - Benesova (Tsj) 6-4 6-4, Casano va (Zwi) - Pisnik (Slv) 6-1 6-7 6-4. Memphis. Mannen, 545.000 euro. Tweede ronde: Fish (VSt/2) - Nie- meyer (Can) 1-6 6-3 7-5, Johansson (Zwe) - Blake (VSt/6) 6-3 6-3. Enqvist (Zwe) - Popp (Dui) 2-6 6-1 6-4, Malisse (Bel) - Saulmer (Fra)7-6 6-2 Hyderabad. Vrouwen, 110.000 eu ro. Kwartfinales: Tanasugarn (Tha/3) - Jie Zheng (Chn/6) 6 3 6-1. Kirilenko (Rus) - Widjaja (Ino) 6-1 6-2. Bartoli (Fra/2) - Jugic-Salkic (Bos) 7-5 6-2. Pratt (Aus/4) - Kostanic (Kro/5) 6-4 7-5. Buenos Aires. Mannen, 300.000 eu ro. Tweede ronde: Ferrer (Spa) - Sa- retta (Bra) 7-6 3-6 6-2. Gouden Gids divisie. FC Den Bosch - Fortuna Sittard 3-1 (2-1). 10. Jan sen 1-0 (strafschop). 26. El Gaaouiri 1-1, 44 Van den Ouweland 2-1, 47. Van de Laak 3-1 Scheidsrechter: Kuipers Gele kaart: Beekmans (FC Den Bosch), Gee- rinckx, Joosten, Steegs (Fortuna Sittard). MVV - TOP Oss 1-3 (0-2). 27 Van der Sloot 0 1, 44. Dijkhui zen 0-2, 55. Calichio 1-2, 89 Van Stave ren 1-3. Scheidsrechter: Olde Olthof Stand: Den Bosch 23-46, Helmond Sport 21-44, Excelsior 22-43, Sparta 22 42. Heracles 22-42, VW 22-38. Graaf schap 22-37, Emmen 22-36. Stormvogels/Telstar 22-36, TOP 23-32, GA Eagles 21-29. Veendam 22-27, AG OW 22-25, Haarlem 22-22. Cambuur L 22-19, Fortuna S 22-17, Dordrecht 21-16. MVV 23-14, Eindhoven 22-11 Derde periode, stand aan kop: TOP 6-12, Heracles 5-10. Graafschap 5-10. Den Bosch 6-10, Emmen 5-9. Saint John s. WK-kwalificatie. Zone Noord- en Midden-Amerika en de Cari ben. Groep 7: Antigua en Barbuda - Ne derlandse Antillen 2 0(1-0). Cyprus. Internationaal toernooi. Roemenië - Wit-Rusland 2-0 (1-0). 30. Danciulescu 10. 47. Nicolae 2-0 Cy prus - Georgië 3-1 (1-0). 45. Charalam- bides 1-0, 55. Charalambides 2-0. 57. Ka- pitarui 2-1, 73. Elia 3-1. Armenië - Ka- zachstan 3-3 (O-O) Armenië wns. 52. Petrosyan 1-0, 53. Zoemaskalijev 1-1, 73. Karamyan 2-1, 75. Zoemaskalijev 2-2, 76. Finotsjenko 2-3, 80 Karamyan 3-3 Hongarije - Letland 2-1 (O-O). 67. Stepanovs 0-1, 82. Tokoli 1-1, 84. Kene- sej 2-1. Bijzonderheid: 15. Kenesej (Hon garije) mist strafschop. Deli XL Beloftecompetitie. Poule A: Terneuzen-HVV'24 2-1 Stand: 1. Kloe tinge 4-9 (10-4); 2. Zaamslag 4-9 (11-7); 3. HVV'24 4-3 (6-10); 4. Terneuzen 4-3 (4-10). Poule C: Noormannen-Zeelan- dia Middelburg 2-4 Stand: 1. Oostka pelle 4-9 (10-4), 2. Zeelandia Middel burg 4-5 (6-8), 3. RCS 3-4 (3-3); 4. Noor mannen 3-1 (5-9). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Pulse au dio-Eastman 8-0, Tecona-Rabo Beve land 2-6, Beko-Auto de Voogd 6-2, Be gijn makelaar Arditos 6-2 Tweede klasse: WEA/Dauwendaele-Piet Vos- kamp/'t Zand 4-4, Delta-AKZ verzekerin gen 5-3. HZ sport-Delta' consult/ Dau wendaele 2-6 Derde klasse: RTC de Singel-Provincie Zeeland 4-4, Bosnia elektro-Bowl de Kruitmolen 8-0, SVA Kodde-Schoonen elektro/MZ 4 4 Vier de klasse: SV Duo/Pare central-PZC 2-6 Vijfde klasse: CZ groep zorg-Ban doeng 4-4. Rabo Walcheren-Provincie Zeeland 2 8-0, De Voogd-ROC Zeeland 0-8. Vrouwen. Eerste klasse: Jachtwerf Goes-Begijn makelaar 2-6, Piet Vos- kamp/Dauwendaele-LVV 2-6, Smith kaas-Sinke schoenmode/SVS 8-0, Tence/Dauwendaele-The tube 0-8. Tweede klasse: CZ groep zorg-Be fit 8-0, De Reus en van Heemst-DVC plus 8 0 Derde klasse: Bakker Schrieks MZ-Ardita 4-4. Jong Ambon- Breedijk/SVS 5-3 I77HTHÏÏ Almeria. Ruta del Sol. Vijfde etappe. La Zubia - Almeria: 1. Zabel (Dui) 186 km in 4.43.19, 2. Freire (Spa), 3. Boonen (Bel). 4 Van Heeswijk (Ned), 5. Cruz (VSt), 6. Van Petegem (Bel). 31. Erik Dekker, 46. Knaven. 54. Den Bakker, 58. De Jongh 9.49, 60. Kroon, 62. Boven, 78. Van Bon 12.37. Opgave: onder andere Scheuneman. Eindklassement: 1. Dominguez (Spa) 22.03.57, 2. Garcia (Spa) 0.15, 3 Sanchez (Spa) 0.19. 4. Gomez (Spa) 0.28, 5. Aitor Osa (Spa) 0.34, 6. Rodrigu ez (Spa) 0.44, 8. Dekker 0,54, 39. Knaven 4.19, 44. Van Heeswijk 6.57. 49 Den Bak ker 7.52, 71 De Jongh 27.59, 72. Kroon 32.02, 73. Boven 32.11. 74. Van Bon 36.32. Portimao. Ronde van de Algarve. Tweede etappe, Castro Marim - Por timao: 1. Barbosa (Por) 202 km in 4.46 13, 2 Benito (Spa). 3. O Grady (Aus), 4. Vanlandschoot (Bel), 5. Vasta- ranta (Fin), 6. Garrido (Arg). 8. Giling, 21. Elijzen. 43. De Maar, 71 Armstrong (VSt), 76. Thomas Dekker, 109. Poslhu- ma. Algemeen klassement: 1 Sarbo sa 8.13.44, 2. Benito 0.03. 3. O Grady 0 13, 4 Berenguer (Spa) 0.14, 5. Edo (Spa) 0 15, 6. De Vocht (Bel), 14. Giling 0.19. 21 Elijzen. 45. De Maar, 57. Dek ker. 68. Posthuma, 84. Armstrong. Athene. Eurolymp Week. Mannen. 470, stand na zes races: 1 Zellmer/Krabbe iDui) 20, 2. Coster Cos- ter (Ned) 25, 3. Bonnaud/Bonnaud (Fra) 28. Vrouwen. 470, na zes races 1 Be- katorou/Tsoulfa (Gri) 15, 2 Petit- jean/Douroux (Fra) 20. 3. Yoshi- sako;Satake (Jap) 25, 4 Wester hof/Matthijsse 26, 5 De Koning/8erk hout 26 Europe, na vijf races: 1 Oezil- lie (Bel) 11.2. Rouille (Fra) 19, 3. Gerri- ga (Spa) 20, 20. Brouwer 67. Yngling, na vier races: 1 Thies/De Jong/Bes 7, 2. Giakoumidou (Gri) 16. 3. Stegenwalner (Dui) 20, 7. Hin/Buis/ Zui- derbaan 34. woonn»'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37