Burger denkt na over brede school Nieuwbouw De Schutse stuk ruimer PZC Raad akkoord met afschaffen commissies Praktijkschool wenst meer ruimte Goese raad akkoord met nieuwe opzet voor wijkbezoeken GroenLinks houdt enquête onder inwoners Goese Polder Wedstrijd voorlezen I ledenwerfactie t^eimerswaalse b,erenigingen b 13 Omroep Tholen zoekt donateurs Wietkwekerijen opgerold Vrouw gewond aan hoofd Automobilist begaat veel fouten Middelburgse krijgt winkelverbod agenda vrijdag 20 februari 2004 «flXlNGEN - De raadscom- in Reimerswaal behoren (het verleden. Een meerder- jd van de gemeenteraad be- gisteren deze te vervangen rtn themaraad en een opi- „„ÜDderaad. iftenaraad is bedoeld voor Latieoverdracht en presen- talies. Meningsvorming of dis cussie zijn dan niet aan de orde. In de opiniërende raadsvergade ring kunnen raad en college met elkaar van gedachten wisselen over belangrijke zaken. De uit eindelijke besluitvorming vindt plaats in 'gewone' raadsvergade ring. Bij de SGP-fractie leeft nog steeds de angst dat de nieuwe vergaderingen oeverloze praata vonden worden, maar deson danks ging de partij mee met het voorstel. Er komt na verloop van tijd wel een evaluatie. „We kunnen het systeem altijd nog aanpassen of zelfs teruggaan naar de commissievergaderin gen", zei J. Sinke. Uiteindebjk gingen alleen Leef baar Reimerswaal en de CD A-raadsleden Eversdijk en Jasperse niet akkoord met het nieuwe vergadersysteem. Ze zien niets in de opiniërende raad. „Lekker praten met el kaar kunnen we ook ergens an dersaldus H. Eversdijk itel* ■-% alles wlnqrid Huibers I - De Goese raadsfractie 'nL GroenLinks verspreidt nvdag 24 maart een enquête Goese Polder om bewoners 2# |jr hun mening te vragen over zoals nieuw te bouwen brede tisd Du cr.2 70^CES - In zorgcentrum Gast rin Goes worden de voorron- van de Nationale Voorlees- ««Utrijd gehouden. amenwerkende lokale bibli- tken in ZuidBeveland hou- vanwege de grote deelname kaar drie regionale finales op hen misdag 3, zaterdag 6 tensdag 10 maart. Er doen ne- Kul win tig leerlingen mee ïdie finales. naren de winnaars op de "I (deesdagen van de deelne- sde basisscholen.De kinde- wet 5 lezen op de wedstrijd een St jgment voor uit een boek dat zelfgekozen hebben. nÜ c pry van docenten, biblio- 3ta sanssen en bewoners van het -rd (huis beoordeelt de deelne- W voorleesrondes vinden iatstussen 14.00 en 16.30 uur. idrie winnaars bij de regiona- komen op zaterdag 24 fü in de provinciale finale. 9 irinnaars van die wedstrijd fgemvoordigen Zeeland tij de landelijke finale van de :e" éonale Voorleeswedstrijd op lag 26 mei in Utrecht. ÏDACTIE 5P/ELAIMDEN/THOLEN Stationspark 28 ?ostbus3l XSOAA goes 'el: 0113-315670 fa-0113-315669 t-fflail: redgoes@pzc.nl Wf Bosboom V'd Huibers ^evan der Jagt Janssen ^bPaardekam Hoen de Vries (sport) centrale redactie ^tionspark 28 fatbus 31 AA goes 10113)315500 '0113)315669 tfltail: redactie@pzc.nl nternet •"w. pzc.nl :fl>ail: web@pzc.nl Ei I '•torgklachten: *00-0231231 •Pmaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden, ^riags tot 12.00 uur school in hun wijk. GroenLinks wil weten waar de school vol gens de wijkbewoners moet ko men en welke voorzieningen er in opgenomen moeten worden. De fractie houdt het onderzoek om een goede afweging te kun nen maken tussen de verschillen de locaties die in beeld zijn. Ook de omvang van de nieuwe brede school staat nog ter discussie. Burgemeester en wethouders ko zen eind vorig jaar in meerder heid voor nieuwbouw van de twee afgebrande scholen, de Holtkampschool en 't Noorder licht, op de plek van het even eens door de brand verwoeste wijkcentrum De Spinne. Ook het nieuwe wijkcentrum krijgt daar een plek, evenals de kinder opvang. Wethouder M. 't Hart en de stuurgroep Brede School Goese Polder waarin alle deelnemers vertegenwoordigd zijn, willen dat de Tweemaster ook in de nieuwe brede school wordt opge nomen. De school zou eventueel op een locatie tussen de Goese Polder en sportpark Het Schen- ge kunnen verrijzen. Meerderheid Een meerderheid van het colle ge is tegen een verhuizing van de Tweemaster omdat het schoolgebouw nog relatief nieuw is en hoogstwaarschijn lijk niet zonder verlies verkocht kan worden. GroenLinks twijfelt en wil graag van de toekomstige ge bruikers van de brede school we ten welke wensen zij ten aan zien van de nieuwbouw hebben. De bewoners van de Goese pol der kunnen in de vragenlijst aan geven waar de nieuwe school volgens hen het best gebouwd kan worden en of alle scholen er een plek moeten krijgen. De en quête wordt samen met huis-aan-huisblad De Bevelan der verspreid en kan tot en met maandag 8 maart worden ingele verd bij wijkgebouw De Spinne aan de Cereshof. De brede school wordt dinsdaga vond 23 maart besproken in de raadscommissie maatschappelij ke ontwikkeling. Er wordt dan vanaf half acht vergaderd in het stadhuis aan de Grote Markt. K IllNINGEN- Verschillende jnerswaalse verenigingen «den zaterdag 21 februari in l dorpshuis van Kruiningen '1 «ledenwerfactie, dij volgende verenigingen zul- aanwezig zijn: Volksdans- tfp-Damavro, Seniorweb, Se- Ailjart, Ouderen-club, Al- Bffler-café, Koersbal, Mando- z-orkest. Schaakclub, Oude- i,ANBO, Zangvereniging Bcendo, Crea club Kruimn- Uazz Dance, E.M.M., Sea Si- •Vous Popkoor, Platte 7 ffldsvrouwe en het Rode lis. eeft 'ledenwerfactie in het dorps- i zal duren van 13.30 tot Kuur. De Wissel in Goes heeft onvoldoende praktijklokalen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Praktijkschool De Wissel in Goes heeft dringend behoefte aan bete re huisvesting. De huidige onderko mens bieden vooral te weinig ruimte. De Wissel, onderdeel van het voortgezet onderwijs, is bestemd voor leerlingen tussen de twaalf en achttien jaar die een aangepaste manier van onderwijs nodig hebben omdat ze moeite hebben met leren. De school bereidt hen voor op een verantwoorde en zelfstandige deelname aan de maatschappij. De praktijkschool telt ruim honderd leerlingen en is gevestigd aan de Indus triestraat Vanwege ruimtegebrek wordt er al enkele jaren met een neven vestiging gewerkt. Momenteel is een deel van de school ondergebracht bij het Sint Willibrordcollege. Zeker die dependance is als huisvesting ondermaats. Het gebouw verkeert in slechte staat en de arbeidsomstandighe den voldoen met aan de huidige eisen. Verder beschikt De Wissel vooral over te weinig ruimte. Op grond van de huidi ge normen heeft de school recht op twee keer zo veel vierkante meters als zij nu heeft. Economie Een van de problemen is het ontbreken van voldoende praktijklokalen. Nu is er één grote praktijkruimte, waar diverse werksoorten tegelijk worden gedaan. Het streven is naar meerdere lokalen De haperende economie versterkt de ruimtenood alleen maar. De verwach ting is dat de komende tijd meer leerlin gen tot hun achttiende op school blij ven, terwijl de afgelopen jaren veel leer lingen al op hun zestiende of zeventien de werk vonden. Bovendien heeft de school door het ge brek aan faciliteiten te weinig mogelijk heden om snel te kunnen inspelen op de vragen vanuit de arbeidsmarkt. „Daar door stokt de ontwikkeling van het on derwijs", zegt directeur J Gemier. „De school zou gebaat zijn bij betere facili teiten. Daar hebben we ook recht op." De huisvestingswensen zijn aangekaart bij de gemeente. In hoeverre aan de vraag van De Wissel tegemoet kan wor den gekomen, moet binnenkort duide lijk worden als het huisvestingsplan voor het totale Goese onderwijs ver schijnt. De praktijkschool krijgt daarin, wat de gemeenteraad betreft, 'hoge prio riteit'. De mogelijkheden voor uitbreiding op de huidige locatie zijn zeer beperkt, zegt Gernler. Dat zou betekenen dat moet worden omgezien naar een andere plek. Hij heeft zelf al iets in gedachten: het huidige ROC-pand aan de J.P. Coen- straat. dat in de loop van dit jaar vrij komt. Dat gebouw biedt voldoende mo gelijkheden voor de school om zich goed te ontwikkelen. Bovendien ligt het vlakbij De Tweern, een school voor spe ciaal basisonderwijs aan de Evertsen- straat, waarmee De Wissel nauwe con tacten onderhoudt. door Freek Janssen SINT-ANNALAND - De bewo ners van zorgcentrum De Schut se in Sint-Annaland gaan er door de geplande nieuwbouw qua ruimte flink op vooruit. De appartemententen voor de 56 be woners in het verzorgingsgedeel te worden meer dan twee keer zo groot. Dat blijkt uit de nieuwbouw- plannen, die gisteravond aan de omwonenden van het zorgcom- plex aan de F.M. Boogaardweg werden gepresenteerd. Ruim een half jaar geleden verhuisden de bewoners al naar een tijde lijk onderkomen, omdat het oude gebouw op dezelfde straat sterk verouderd was. De kelder van het oude complex blijft behouden, omdat die on derdeel gaat uitmaken van de nieuwbouw. De appartementen, die nu nog 19 vierkante meter per stuk zijn, worden straks 45 vierkante meter groot. In het nieuwe complex krijgen alle be woners hun eigen sanitair en zijn alle voorzieningen rolstoel- vriendelijk. Zelfstandig Behalve de 56 verzorgingsplaat sen, komen er ook 20 plaatsen voor verplegingszorg. De afde ling voor dementerende bewo ners wordt zodanig ingericht, In het nieuwe complex krijgen alle bewoners hun eigen sanitair en zijn alle voorzieningen rolstoelvrien- delijk. foto Willem Mieras dat de bewoners zo lang moge lijk zelfstandig kunnen blijven Bovendien is er plaats voor dag verzorging van vijf tot tien per sonen. Deze mensen blijven ge woon thuis wonen, maar komen overdag naar De Schutse om daar verzorgd te worden. Hier door wordt de mantelzorg in Sint-Annaland enigszins ont last. De totale kosten van de nieuw bouw komen uit op dik 4,5 mil joen euro. In de week na de voor jaarsvakantie wordt er begon nen met de sloop, medio vol gend jaar moet het nieuwe zorg centrum af zijn. THOLEN - Omroep Tholen start binnenkort met een grootscheepse donateursactie. Medewerkers van het ra diostation gaan alle dorpen langs om van deur tot deur te werven Oud-Vossemeer is op zaterdag 28 februari als eer ste aan de beurt. Omroep Tholen zit in de problemen nu de gemeente de subsidie heeft stopgezet. Daarom wordt een beroep gedaan op de bevolking. Momenteel heeft Om roep Tholen 148 donateurs, dat moeten er aan het eind van het jaar 375 zijn. Een donateur betaalt minimaal 9 eu ro per jaar SAS VAN GENT - In een woning aan de Zandstraat in Sas van Gent heeft de politie gistermiddag een hennep kwekerij opgerold. De politie trof er 220 planten aan. In Terneuzen werden bij een kweker 270 hennepplanten aan getroffen. De politie kwam deze kwekerij op het spoor toen ze drie mannen, twee Belgen en een Terneuzenaar controleerde in de Nieuwediepstraat. Een van hen had 25 stekjes van hennepplanten bij zich. ZUIDDORPE - Op de Provinciale Weg in Zuiddorpe heeft woensdagavond rond 20.00 uur een 25-jarige man uit Zwolle zijn auto total loss gereden tegen een boom. De automobilist reed door onbekende oorzaak de berm in, waarna hij tegen een boom tot stilstand kwam. Hij kwam met de schrik vrij. Zijn passagier, een 28-jarige vrouw uit dezelfde woon plaats, werd met een hoofdwond voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. Zij kon na behandeling het ziekenhuis weer verlaten. ZIERIKZEE - Een 43-jarige automobilist uit Vlaardingen werd gistermiddag rond twaalf uur op de Schuithaven in Zierikzee aangehouden. De man reed in een auto die niet verzekerd was en waarvan de APK was verlopen. Tevens had de man geen geldig rijbewijs en reed hij met een rijontzegging. Uit een blaastest bleek dat hij onder in vloed van alcohol reed, de ademanalyse gaf aan dat hij 2,7 maal de toegestane hoeveelheid alcohol had genut tigd. De auto van de man werd gestald bij het politiebu reau en de eigenaar kreeg de nodige proces-verbalen. MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit Middelburg werd gistermiddag in de Lange Delft in haar woonplaats aangehouden wegens winkeldiefstal. De Middelburgse had drie gestolen kledingstukken ter waarde van 54.85 eu ro in haar tas zitten. Tevens zaten er in haar fietstassen gestolen goederen van de V&D en uit een supermarkt. De vrouw werd aangehouden en overgebracht naar het bu reau waar ze werd gehoord Op het politiebureau beken de ze alle diefstallen. Ze kreeg een winkelverbod en dag vaarding uitgereikt. door Rolf Bosboom GOES - De Goese gemeenteraad kan zich in grote lijnen vinden in een andere opzet van Kijk in de Wijk, de jaarlijkse bezoeken van de gemeente aan alle dor pen en wijken. Voortaan wor den de praatavond en de 'wijk- schouw' losgekoppeld. Goes kent van oudsher de praat avonden Die liepen echter te vaak uit op het naar voren brengen van particuliere proble men en klaagzangen over de haast spreekwoordelijke hon dendrollen en scheve stoepte gels. Vorig jaar is Kijk in de Wijk geïntroduceerd. Daarbij maken wijkbewoners, gemeentebestuur ders en ambtenaren aan het eind van de middag een rond gang door de wijk en bekijken ze de vier belangrijkste 'knel punten' die de bewoners hebben aangedragen. De resultaten wor den 's avonds met de rest van de wijk besproken. De nieuwe methode is uitvoerig geëvalueerd. Daarbij komt on der meer naar voren dat deze manier van werken veel tijd in beslag neemt. Het idee van een wijkschouw ontmoet echter bre de waardering. Het voorstel is daarom nu het ene jaar een Kijk in de Wijk te houden en het an dere jaar een praatavond, waar bij vooral wordt geprobeerd één thema aan de orde te stellen, dat voor die wijk of dat dorp van be lang is. De raadscommissie maatschap pelijke ontwikkeling liet eerder deze week weten zich te kunnen vinden in het loskoppelen van de wijkwandeling en de praata vond. Wel vroegen diverse com missieleden zich af wie dan het thema voor de praatavond be paalt. Wethouder C. Linssen ant woordde dat voor bijna alles geldt dat de gemeente zo veel mogelijk inspeelt op de wensen van de wijk. Die kan een thema aandragen en mocht men daar zelf niet uitkomen, dan pas schiet de gemeente te hulp. „We moeten wat mogelijkheden ach ter de hand hebben." Ook was de commissie be nieuwd hoe groot de kans is dat er op de avonden nog steeds uit voerig wordt geklaagd over klein leed Linssen zei dat het de bedoeling is de bijeenkom sten grotendeels tot het thema te beperken, maar dat ook een half uur wordt ingeruimd voor andere zaken. „We weten dat de komende tijd nog heel wat hon dendrollen door de zaal zullen gaan." Het idee de bijeenkomsten te la ten leiden door een onafhanke lijk voorzitter oogstte bijval, be halve van de WD. Linssen zei dat het aan de wijk vereniging is om te bepalen wie de avond leidt. Op verzoek draaft er een onafhankelijk voorzitter op, waarvoor hij inmiddels een kan didaat 'achter de hand' heeft. F. Köhlen van GroenLinks deed, gesteund door diverse an dere partijen, de suggestie in de zomerperiode de wijkschouw in het begin van avond te houden in plaats van 's middags. Lins sen vroeg zich af of dat wel haal baar is, maar zegde toe het idee in overweging te nemen. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé niet in vastenavondsfeer; ELLEWOUTSDIJK t Kerkje van Elles diek. 20.00 uur Poëzieavond, Zeeuwse dichters en gedichten met muzikale be geleiding van La Violetta GOES Leger des Heils. Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur Verkoop kleding en meu beien tbv maatschappelijke dienstverle ning. Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder, Buurthuis de Pit, 14.00 uur: Seniorenbin go: HANSWEERT Kaj Munk. 13.00 uur Seniorensoos; KAPELLE Fruitteeltmuseum. 13 00 17 00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de topbomen om je heen. De Vroone, 13 30 uur: Sociëteit, KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur. Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal. KWADENDAMME Berkenhof. Lang» weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlinder tuin. Wandeltuinen met Orangerieplan- ten en waterpartijen geopend voor pu bliek. RILLAND Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; SCHERPENISSE Kantine SPS. 19.00 uur: Jeugdbingo; VLAKE Sequoiahof. 10.00-18.00 uur Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE De Wemel. 13.00 uu< Sociëteit; YERSEKE Dreef en Kerkplein. 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt, Prinses Beatrixhaven. 13.30 uur: Ver trek rondvaart op de Oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31