oes vreest geen concurrentie 11 Leerlingen blazen flink in de Luchtbus Meerderheid Goese raad stemt definitief in met woontoren Twaalf jaar cel geëist voor schot op portier oppodium Brandweer breidt uit voor rampen ithouder Van 't Westeinde vertrouwt op plannen Zeelandhallen zeeuwse almanak Jack Sint Willibrord in actie Uitleg over ouderenzorg moet beter zc BEVELANDEN-THOLEN vrijdag 20 februari 2004 flrFHith Ramakers IDDELBURG - I)c regionale jdweer Zeeland breidt uit beter te kunnen inspelen op 11 lKbestrijding van rampen. Zij Il«ft daarvoor ongeveer P I rsoOO euro. vooral rijksgel- IL.tot haar beschikking. deelde de voorzitter van de brandweer, de Vlis- singse burgemeester A. van Dok-van Weele mee. Het dage lijks bestuur van de brandweer maakte gisteren ook bekend dat het F. Capteijn als opvolger van brandweercommandant W. van Leersum wil benoemen. Het algemeen bestuur moet nog zijn fiat geven. Van Leersum gaat binnenkort met vervroegd pensioen. Capteijn, die be noemd wordt tot algemeen di recteur, begint op 1 juni. Hij zal ook de leiding hebben over de regionale hulpverlenings dienst, waarin de Centrale Post Ambulance, de Regionale Am bulance Voorziening en de Ge neeskundige Hulp bij Ongeval len en Rampen (GHOR) zijn be trokken. Momenteel is Capteijn werkzaam als projectleider van de intergemeentelijke brand weer Parkstad-Limburg. Vol gens Van Dok is de uitbreiding van de regionale brandweer geen overbodige luxe. „We wo nen in een risicovolle omgeving met relatief veel gevaarlijke be drijven. "De regionale brand weer brengt risico-analyses in kaart, en maakt bestrijdings- en hulpverleningsplannen. „De rampenplannen van de gemeen ten zijn bijgewerkt, maar moe ten aktueel worden gehouden." De brandweer zal zich meer dan voorheen moeten richten op rampenbestrijding. De nieu we medewerkers krijgen te ma ken met de brandweertaken: crisisbeheersing, zware onge vallen en gevaarlijke stoffen narid Huibers Wethouder S. van 't ;emde (economische zaken) de gemeente Goes is niet «dal de plannen voor het tschalige evenementencom- [Zep in Middelburg de be- |e uitbreiding van de Zee- hallen zullen dwarsbomen. raadsfractie van plinks maakt zich wel zor- tver de Middelburgse plan nen en stelde daarover schrifte lijke vragen die woensdagavond tijdens de vergadering van de commissie middelen door de wethouder achter gesloten deu- werden beantwoord Van 't Westeinde is nog in onder handeling met het Brabantse concern Libéma dat onder meer het Autotron in Rosmalen, de Brabanthallen in 's Hertogen bosch, de Groenoordhallen in Leiden en de IJsselhallen in Zwolle exploiteert. Directeur D. Lips van Libéma zegt desge vraagd dat zijn bedrijf drie we ken terug een 'heel concreet' plan aan de wethouder heeft ge presenteerd en dat hij - mocht de gemeente met Libéma in zee gaan - 'morgen' kan beginnen. Libéma wil de huidige Zeeland hallen renoveren en daar nieu we beursaccommodatie aan toe voegen. Verder zou het complex met 'leisure-voorzieningen' als een bioscoop, een fitness- en sau nacentrum en een café-restau rant moeten worden ingevuld. Libéma wil de Zeelandhallen in principe overnemen van de ge meente Goes, maar volgens Lips is het ook denkbaar dat zijn be drijf het nieuwe complex in erf pacht krijgt. Lips verwacht ui terlijk begin maart een reactie van de gemeente te ontvangen. De gemeente Middelburg en ont wikkelaar RECC uit Breukelen presenteerden ruim een week ge leden de plannen voor Zep, een grootschalig vrijetijdscentrum dat in 2006 op bedrijventerrein Mortiere geopend zou moeten worden. Behalve een filmzaal, fitnessruimte, winkels en een beautycentrum zou het nieuwe complex ruimte moeten bieden aan een hotel en een evenemen tenhal. Iets nieuws Hoewel het college van Gedepu teerde Staten, het dagelijks be stuur van de provincie, afgelo pen zomer al liet weten dat er in Zeeland slechts ruimte is voor één evenementencomplex, is Van 't Westeinde niet beducht voor concurrentie uit Middel burg. „Wij hebben al een evene mentenhal", zegt ze. „Het is dus niet een kwestie van 'wij willen iets nieuws en in Middelburg willen ze iets nieuws' Wij heb ben hier een 'going concern'." Van 't Westeinde denkt half maart de defintieve plannen voor de Zeelandhallen te kun nen presenteren. door Rolf Bosboom GOES - Met alleen de stem van GroenLinks tegen heeft de Goe se gemeenteraad gisteravond de finitief ingestemd met de bouw van een woontoren van 22 ver diepingen (ruim tachtig meter) in het Stationspark. De toren is opgenomen in het be stemmingsplan dat de tweede fa se van het kantorengebied moge lijk moet maken. Behalve kanto ren en appartementen voorziet het plan in een school (nieuw bouw De Vliedberg) en een plein aan de zuidkant van het NS-station, met eraan onder meer enkele winkeltjes. Het was vooral de PvdA-fractie die zich gisteravond afvroeg of de wenselijkheid van de woonto ren wel voldoende is besproken. Weliswaar heeft de gemeente de vereiste inspraakprocedures ge volgd, maar de partij vindt dat er 'in een tijdig stadium' ook een publiek debat had moeten worden gevoerd. In de toekomst zou dat bij ande re grootschalige projecten in elk geval wel moeten gebeuren, vond F. de Kaart. Als voorbeel den noemde hij onder meer de nieuwe invulling van de locatie van het huidige stadskantoor, de vorming van een brede school in de Goese Polder en het verkeers- en vervoersplan van de gemeente. Enkele andere partijen toonden zich bereid binnenkort eens ver der te praten over de mogelijkhe den om publieke debatten te voe ren. WD en SGP/ChristenUme voelden daar weinig voor. Zij vinden de vaste inspraakproce dures voldoende. „Die zijn juist eerder te uitgebreid", vond S. Heijning (WD), die erop wees dat er aan de uitbreiding van het Stationspark vele jaren is ge werkt. „Dan zou het allemaal nóg langer gaan duren. De over heid moet ook besluitvaardig zijn." Verantwoordelijk wethou der S. van 't Westeinde liet zich in dezelfde bewoordingen uit. „Ik vraag me werkelijk af of de mensen nog meer inspraak wil len." A. van Oosten (GroenLinks) zei sterk te betwijfelen dat de woon toren wel zo rank en slank zal worden als wordt voorgespie geld. „Ik ben er vrijwel zeker van dat de werkelijkheid anders zal zijn. Alle beeldbepalende to rens zullen in het met vallen bij deze kolos." Van Oosten noemde het verder 'bestuurlijk onzorgvuldig' dat nog altijd onduidelijk is hoe de toren er precies uit gaat zien. Hoewel de vormgeving van ge bouwen in bestemmingsplannen nooit wordt vastgelegd, vond hij de toren daarvoor te beeldbepa lend. De raadsfracties hebben vorige maand al van wethouder Van 't Westeinde de toezegging gehad dat zij worden gekend in de uiteindelijk vormgeving van de toren. D66 en SGP/ChristenUnie zei den zich vooral te hebben ge stoord aan de verwijten van on der meer onzorgvuldigheid en achterkamertjespolitiek die de tegenstanders van de toren het gemeentebestuur hebben ge maakt. De verspreide montage foto's noemde A van der Reest (SGP/ChristenUnie) 'mislei dend'. Hij verwees, evenals J. van den Hondel (CDA), ook op de econo mische noodzaak van de woonto ren. Om de kostbare sloop van de koelhuizen te bekostigen, is woningbouw onvermijdelijk. De ruimte daarvoor is echter zeer beperkt, zodat in de hoogte moet worden gebouwd. Van 't Westeinde zei er alle ver trouwen in te hebben dat de pro vincie het bestemmingsplan, en dus de woontoren, op korte ter mijn goedkeurt. „Dat is ook no dig, want we kunnen geen verde re vertraging dulden." door Frank de Klerk DEN HAAG - Het lacherige ge drag van de schutter op de por tier van het Vlissingse Café Na tionaal wekte gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechts hof de ergernis bij aanklaagster A. Kaptein. „Er wordt weer gela chen maar ik heb geen lol", zei de aanklaagster. „Er is niets te lachen over deze man. die bijna een portier heeft afgeknald en daar niets zinnigs over weet te zeggen". De aanklaagster zei zich ernstig zorgen te maken over de Vlissin- ger, die al over een ruim straf blad beschikt met een overval, verkrachting en nu een schiet partij. ,Het komt niet vaak voor dat een verdachte, die in de maat schappij alles mee heeft, op de gekste momenten in de fout gaat", zei de aanklaagster. „Ik constateer een tweespalt tussen een aardige jongen en een ui terst gevaarlijk persoon". Kaptein zag geen andere oplos sing dan de Vlissinger ter be scherming van de samenleving voor lange tijd op te sluiten. Zij eiste een celstraf van twaalf jaar. Dat is aanzienlijk meer dan de acht jaar gevangenis straf, die de man door de recht bank in Middelburg kreeg opge legd voor het schot, dat de por tier in de borst raakte. De Vlissinger haalde de trekker over nadat de portier hem niet wilde binnenlaten. De Vlissin ger reageerde verbolgen op de eis omdat hij zijn eerdere veroor deling al te lang vindt. „Zij doet er nog een schepje boven op", zei de man, „Ik ben al zwart en wordt nog zwarter gemaakt". De man vreest dat zijn beroep en relatie zwaar zullen lijden door een langdurig verblijf in de gevangenis. Bang Het slachtoffer is na het schot zo bang geworden dat hij niet meer als pbrtier durft te wer ken Naast cje geestelijke schade kan de man, een beroepsmili tair, zijn stem niet meer nor-, maal gebruiken. Voor dit leed kreeg hij door de rechtbank een smartengeld van 7500 euro toe gewezen. Als het aan de aanklaagster ligt, wordt de Vlissinger ook in ho ger beroep tot betaling van dit bedrag veroordeeld De man zei onder invloed van al cohol en een xtc-pil te hebben geschoten. „Het was niet de be doeling maar ik was onder in vloed", gaf de Vlissinger als ex cuus. Dat kwam hem op een repriman de van raadsheer A. Horstink te staan „Uw vriendin heeft groot gelijk als zij zegt dat u dit spul niet meer moet gebruiken. Had zij u die avond maar aan de ta felpoot vastgebonden". Uitspraak volgt over twee we ken. Ze leidt sinds geruime tijd het bestaan van - zoals dat te genwoordig heet - een single. Doorgaans voelt ze zich daar wel bij; ze proeft volop van de geneugten die hel beslaan biedt aan mensen die zich niet gebonden weten aan een levenspartner: ze doet en laat wat ze wil, hoeft aan niemand verantwoording af te leggen. Er zijn echter van die momen ten, dat ze zich wél geketend zou willen weten. Dat ze - bij een mooie jankfilm op de tv - iemand naast zich op de bank had; dat ze - als de wind kil om het huis blaast - iemand had om zich aan te warmen. Een nieuw lederen jack heeft ze zich aangeschaft. En dat staat haar, zeker in combina tie met een strakke spijker pantalon en een fraaie trui, zéér goed. Dat weet ze zelf ook. Want het is haar niet ontgaan dat manvolk haar met een blik vol begeerte nastaart als zij in haar nieuwe jack passeert. Zij geniet daar ten volle van: „Dit jack is beter dan het al lerbeste relatiebemiddelings bureau." (advertentie) BINNENKORT IN GOES! schoenen voor GROTE maten ST. ADRIAANSTRAAT 5 GOES ratis theater Leerlingen van de bre- ool Symfonie in de Goese ubouwwijk Ouverture wer- vermaakt met thea- omvat zowel basis- «1 De Zuidwesthoek als de sesBeatrixschool. De leer- e kregen woensdag en giste- ;.et project l'Anatome voor meld. at wordt uitge- door beeldend mu- Üeater Het Bedrijf v/h van Maaskant. Het project wil ieren op een speelse manier laten maken met de we- van de fantasie. Gisteren ïAnoj opgevoerd, waarin loofdpersoon een ontdek- pocht door muziekland lit. De voorstelling was een au van Proverko Ontwikke- die de wijk woningen JDELBURG - Het initiatief in Middelburg een poppo- te beginnen komt in ge- doordat de gemeente geen is nachtvergunning wil ver ken. De zaal, geschikt voor iezoekers, moet in het film- ter Schuttershof komen. Imuziekpodium heeft al een a Blauwe Ruis, genoemd :een nummer van Blof. De iefnemers zijn de eigena- ran café Rooie Oortjes. „We het bedacht in samen- met Paskal Jakobsen '.vertelt A. Leendertse. 2 is om een muziekpo- beginnen, iets tussen Pa in Amsterdam, 013 inTil- het Arsenaal in Vlissin- (Advertentie) Leerlingen van basisschool de Eendracht uit Hansweert blazen op de piekstroommeter in de Luchtbus van het Astmabus. foto Willem Mieras door Salva de Nooijer KRUININGEN - De leerlingen van de groepen zes, zeven en acht van basisschool De Een dracht in Hansweert brachten gisteren een bezoekje aan de Luchtbus van het Astma Fonds. De Luchtbus is een doe en er- vaartentoonstelling. Door mid del van allerlei spelletjes en op drachten leren basisschoolleer lingen hoe het is om astma te hebben. Op die manier wil het Astma Fonds begrip opwekken bij de kinderen voor astma in het algemeen en voor schoolge nootjes met Astma in het bijzon der. Enkele kinderen wachten bui ten voor het sportcentrum in Kruiningen waar de bus gepar keerd staat. Anderen zijn al naar binnen gekropen. De kinde ren klimmen via de tong aan de buitenkant de bus binnen. Zo komen ze via een luchtweg in de longen. Even kijkt de groep met milde verwondering naar de in en uitademende wanden en luis tert naar de ademhaling. Dan ne men de figuurtjes Casper en Ky- ria het woord om de kinderen welkom te heten. „Allerlei aspecten van de ziekte worden behandeld, allergie bij voorbeeld", vertelt L. Staring, een van de medewerkers op de bus. Onder de banken in de long bevindt zich om die reden het huis van Harrie de huisstofmijt. Van hem leren ze wat een huis stofmijt is en waarom astmapa tiënten soms zo heftig op het beestje reageren. Vóór de komst van de bus heb ben de kinderen al allerlei din gen geleerd over de ziekte aan de hand van het bijbehorende lespakket Even Ademhalen. Toch is de Luchtbus niet overbo dig, meent Staring. „De kinde ren weten al wat astma is, maar het is iets anders om het mee te maken. Bovendien is een bezoek aan de bus iets bijzonders, dan blijft wat ze geleerd hebben ook beter bij." Enkele leerlingen proberen met een dun rietje een bal over een parcours te blazen. De inspan ning is op hun gezicht af te le zen. „Daar wil je het wel be nauwd van krijgen", lacht Sta ring. Met het dikkere rietje gaat het al een stuk makkelijker. „Zo zien ze dat het meer moeite kost om met vernauwde luchtwegen dingen te doen." Het gaat niet alleen om begrip, ze leren ook praktische dingen. De kinderen moeten bijvoor beeld uitzoeken wat ze mensen met astma cadeau kunnen geven en wat niet en ze merken dat MIDDELBURG - De Middel burgse CDA-fractie vindt dat het college van B en W maatrege len moet nemen om de plannen met de ouderenzorg beter aan de bewoners uit te leggen. Volgens de fractie wordt het be leid door miscommunicatie niet goed op waarde geschat. De par tij vindt dat de plannen niet goed en duidelijk zijn uitgelegd. „Wij vragen u door een goede communicatie maatregelen te treffen, zodat de onzekerheid en de verontrusting die aanwezig zijn bij een deel van onze inwo ners, kunnen worden weggeno men." MIDDELBURG - Bewoners van bejaardenhuis Sint Willibrord in de binnenstad van Middelburg tonen hun ongenoegen over nieuwe plannen in de zorg en de consequenties voor het complex aan de Lange Noordstraat. De komende jaren verrijzen steeds meer woon- servicezones: kleinschalige centra in de wijk waarin ouderen ver zorgd worden. De gedachte achter de nieuwe aanpak is dat ouderen in zo'n zone langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Keerzijde is dat andere, grotere complexen op termijn worden afgestoten, zoals Willibrord. En daar zijn de bewoners het niet mee eens, laten ze dui delijk blijken. foto Ruben Oreel unieke combinatie van een krokant koek|e **rokkeli|ke toploog is er nu ook voor in die koektrommel! 1'«erpakking met 12 koekjes in één tray Kies je favoriete krokante koekje ■j^de smaak van Mars, Twix of M&M's Drie overheerlijke smaken die Iul ie *on dit koek|e blijft gemeten 's Middags bij de thee met vriendinnen, *on school komen of lekker 's avonds na net eten bij de koffie. sport voor mensen met de ziekte juist erg gezond kan zijn. Daar naast maken ze kennis met de piekstroommeter die aangeeft hoe doorgankelijk de luchtwe gen zijn. Het is de bedoeling dat de Lucht bus zoveel mogelijk scholen be reikt. Volgens de vrijwilligers is de bus goed op weg. „We heb ben nog lang niet alle scholen ge had, maar het wordt steeds po pulairder", vertelt Staring. „Al leen in de richting Domburg en Vrouwenpolder zijn we nog niet geweest.,, Vanwege het succes is de levensduur van de bus nu met twee jaar verlengd.De Luchtbus is een gezamenlijk pro ject van het astma-fonds en ser viceclub Kiwanis uit Leusden. De bus toert sinds 2001 door het land. Dit jaar heeft de bus in Zeeland onder andere Colijnsplaat, Vlis- singen en Ritthem bezocht. Van daag staat de bus in Tholen. De bus bezoekt Zeeland nu voor de tweede keer, iderschoenen Zo haalbare schoenmode lein 18 Middelburg 0118-674758 (Advertentie) euw Bisc& voor in de ektrommel. ^Ti>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29