NC1ALI IWSE COURANT )uizenden in WAO door missers Bruinooge adviseur haven Rotterdam Kamer geeft De Geus een laatste waarschuwing Aantal werklozen stijgt in hoog tempo ledische sector gaat onzorgvuldig om met gegevens patiënt Vrijspraak voor aangeklaagden in proces Kaprun Bot verdedigt besluit over oorlog in Irak Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Auto 23 Sluiter verrassend langs Schalken Tom Coronel dicht bij Formule 1 longen zit vast ii Middelburgse upermarkt Windpark stap dichterbij Brand verwoest zeldzaam werk in bibliotheek Sint-Petersburg Een miljoen prinsessenmuntjes 05 «6e jaargang no. 43 tijdag 20 februari 2004 ,s nummer 1,20 Koude wind Zonnig- Matige tot vrij krachtige oosten- w,nd Maximumtemperatuur rond 4 gra- Op zoek naar leuk werk? Dan zijn wij op zoek naar jou: Bedienend personeel Zelfstandig kok Interieurverzorqster Heb jij ervaring in één van bovenstaande functies? Stuur dan een brief voorzien van pasfoto en CV naar: ^janbcalé Jerry van Zuylen Boulevard Evertsen 2/8 4382 AD Vlissingen StefanO Svoor meer informatie tel. (0118) 441 441 internet: www.pzc.nl VACATURES Bent u de sr. communicatie manager die Zeeland Seaports zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. SALZBURG - Een Oostenrijkse jchler heeft alle zestien aange- üaagden in de zaak van de tun- slbrand in het wintersportge- jfd Kaprun vrijgesproken. iet Openbaar Ministerie in Salz- Vjrggaat tegen het vonnis in be te? Bij de ramp in november WO kwamen 155 mensen om kleven, onder wie twee Neder- inders iechter Manfred Seiss achtte be lezen dat de aangeklaagden (een directe schuld aan de ramp lebben. Oe aangeklaagden waren techni ci die aan de trein werkten en Etegenwoordigers van bedrij- p die onderdelen hadden gele- Rd- Zij hadden celstraffen van tie tot vijf jaar kunnen krijgen. De aanklaagster gaat in beroep legen de uitspraak, die hard is ingekomen bij bij de nabe elden. „Het valt me zwaar te- p", zei de Nederlander J. Stad- aan, wiens zoon bij de ramp om- ram. Hij is bedroefd omdat k nu lijkt alsof er geen fouten tja gemaakt, terwijl er volgens km duidelijk aanwijsbaar van *les misging ANP/DPA/AFP DF.N HAAG - Minister Bot (Bui- Nindse Zaken) is nog steeds "ertuigd van de aanwezigheid ilB massavernietigingswapens Irak, zo zei hij gisteren tij- een debat met de Tweede Miner. ktwijfels die inmiddels zijn ge- bij onder anderen de Ame- minister Powell van .inlandse Zaken zijn voor kabinet niet relevant. De Ne- «landse steun aan de oorlog te- I® Irak was vooral gebaseerd de onwil van Irak om resolu te van de Verenigde Naties uit poeren, zo betoogde Bot. aar nu er nog steeds geen mas- 'temietigmgswapens zijn ge- *den, willen de linkse fracties 'de Kamer kritisch kijken «ar de redenen voor de steun kabinet aan de oorlog. ;<er nu blijkt dat de Ameri- en Britse inlichtingen- onv°Beciige informatie wben gegeven, zo betoogde Kamerlid Karimi (Groen- «b).GPD van onze redactie binnenland VOORBURG - Nederland telde van begin november 2003 tot eind januari van dit jaar 444.000 werklozen. Dat zijn er 126.000 meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldde het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) gisteren. Gemiddeld was 5,9 procent van de beroepsbevolking de afgelo pen drie maanden werkloos. Een jaar ervoor was dat nog 4,3 procent. De groei van de werkloosheid doet zich voor over de hele linie, aldus het CBS. Bij zowel man nen als vrouwen en in alle leef tijdsgroepen is de werkloosheid opgelopen. De afgelopen zes maanden steeg het aantal werklozen gemiddeld met 10.000 per maand. Ook uit cijfers van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), dat een andere definitie dan het CBS hanteert, blijkt een forse toename van de werkloosheid. In januari steeg het aantal werk zoekenden zonder baan met 3,9 procent tot 705.200, aldus het CWI. „Het cijfer dat nu naar buiten komt, is een flinke sprong voor waarts", aldus een CBS-woord voerder. „Er zit een behoorlijk tempo in." Volgens het CBS is het groeiend aantal werklozen voornamelijk „het gevolg van de economische slapte in 2003". Zo lang eri geen sterke opleving komt var^de economie zal de stij gende lijn in de werkloosheid waarschijnlijk doorzetten. Het werkloosheidscijfer van het CBS verschilt van de CWI-cij- fers. Het CBS telt alle werklo zen die actief zoeken naar een baan van minstens twaalf uur per week. Het CWI kijkt naar al le geregistreerde werkzoeken den zonder baan. ANP (Advertentie) voorletters: noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats nen zes maanden) telefoon: C noteert u mij voor een abonnement. De eerste e.maji twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil Ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen afschrijving van mijn (post)bankrekening- per maand met nummer: automatische incasso 19,45). handtekening: W per kwartaal met automatische Incasso 56,60). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsaege- ven,. In de colofon tceft u n.dereinfo,malie aen. t 8"711688"555530 Stuur deze bon naar: P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) IHHflHHflHHHHBHHHHH Onderweg naar morgen Prius II ronze redactie binnenland rjRECHT - De afgelopen jren zijn ongeveer 50.000 pensen in de WAO terecht komen door fouten in de utrdracht van medische ge- pens door artsen, verple- js en andere medische ilpverleners. Dat concludeert de Nederlandse Patiënten Consumenten Federa tie na een onderzoek naar fou ten bij de overdracht van pa tiëntgegevens. De federatie vindt dat er zo snel mogelijk een elektronisch pa tiëntendossier moet worden in gevoerd. Daardoor hebben medi ci en andere zorgverleners in zicht in de situatie van de pa tiënt. Zij kunnen zien welke ziekte de patiënt heeft, welke medicijnen die slikt en welke zorgverleners zich met hem of haar bezighouden. Dankzij dat dossier kan volgens de federatie worden voorkomen dat hulpver leners belangrijke medische in formatie van de patiënt over het hoofd zien. Uit het onderzoek blijkt dat in totaal 800.000 vol wassenen te maken hebben ge had met een fout in de over dracht van hun medische gege vens. Ze kregen bijvoorbeeld verkeerde medicijnen of onder gingen een verkeerde operatie. Ongeveer 250.000 patiënten heb ben lichamelijke schade opgelo pen door de fouten. Bij de helft van deze groep zijn de gevolgen blijvend De onderzoekers maken mel ding van schrijnende gevallen, zoals twee gynaecologen die over de rug van een patiënt een ruzie uitvochten, waarbij de een de ander opzettelijk niet van in formatie voorzag. Een op de zes slachtoffers van overdrachtsfouten kan zijn werk minder goed uitvoeren. On geveer 50.000 mensen zijn daar door zelfs in de WAO terechtge komen. De onderzoekers ramen de gevol gen van alle fouten in de over dracht op 1,4 miljard euro per jaar. ANP/GPD t mrRon Maqnee mDDELBURG - Een zestienja- «f klant van een supermarkt 1 Middelburg moest gisteren jflang wachten voordat hij ge- >:!pen werd: een half uur. en juook nog in het pikkedonker. scholier ging tegen zes uur log een paar flesjes bier halen jij een supermarkt in de I.Thibautstraat. De flesjes uren voor zijn uitgebreide ver- Eseling bierflesjes. Hij koos fce exemplaren uit, maar toen h jbij de kassa kwam was er nie- ïand. Op zijn zoektocht naar jaicaissière ging plots het licht eten begon een alarm te loeien, tij wilde met zijn gsm de politie »!len, maar de batterij was Hg. Uiteindelijk vond hij een Kloon. Na half uur kwam de tiaalraanager om de jongen te Btzetten. De drie bierflesjes aan nog steeds op de band bij je kassa. De bouw van een groot windmolenpark voor de kust van Knokke is een stap dichterbij gekomen Exploitant C-Po- wer heeft vergunning gekregen voor de aanleg van twee elektriciteitskabels naar de vaste wal. Het plan is om 24 windmolens te bouwen op de Thornton- bank. I Raemon Sluiter heeft gistera vond de kwartfinale bereikt van het indoor tennistoer nooi in Rotterdam. De lokale held versloeg de Limburger Sjeng Schalken (foto) met 6-3 6-4. De uitslag mocht een verrassing heten. Schalken was zevende geplaatst en in goede vorm Sluiter wist nooit eerder van hem te winnen. Vorig jaar in Rosma len was hij nog volslagen kans- loos. I w Tom Coronel wordt testrijder bij de Italiaanse Formule 1-renstal Minardi. Coronel, die een poging om met Ar rows zijn Formule 1-debuut te maken in 2000 zag stran den, wordt eerste reserve bij Minardi Als één van de twee vaste Minardi-njders (Baumgartner en Bruni) wegvalt, kan Coronel alsnog zijn Formule 1-de- buut maken. I Zj varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 6 en 7; radio en televisie: 8; zeeland: 11, 12, 13, 15 en 17; sport: 19, 20 en 21; auto: 23 en 25 SINT-PETERSBURG - Brandweerlieden bestrijden het vuur op het dak van de Aleksandr Blok bibliotheek in de Russische stad Sint-Petersburg. Een Russische collec tie zeldzame bladmuziek is bij de brand gisteren zwaar beschadigd geraak. Helpers stonden klaar om de collec tie, waaronder zeldzame uitgaven van sonates van Beet hoven en etudes van Carl Czerny, te verplaatsen. De au toriteiten besloten echter niet te gaan slepen met het zeer kwetsbare papier. foto AP door Maurits Sep GOES - D. Bruinooge is advi seur geworden van het Gemeen telijk Havenbedrijf Rotterdam. De oud-gedeputeerde en voor malig havenschapsvoorzitter moet de Rotterdamse haven ad viseren over onder meer de Zeeuwse havens en de aanleg van de Westerschelde Container Terminal. Het Rotterdamse havenbedrijf werkt met Zeeland Seaports sa men in de Exploitatiemaat schappij Schelde Maas ESM is betrokken bij de aanleg van de Westerschelde Container Termi nal. Bruinooge was als gedepu teerde en voorzitter van Zee land Seaports verantwoordelijk voor de WCT. Die ervaring wordt nu door Rotterdam be nut. „Hij moet ons adviseren wat we wel en niet moeten doen", zegt een woordvoerder van de Rotterdamse haven. Vol gens Bruinooge gaat zijn taak omschrijving echter veel verder. Die strekt zich ook uit over de Vlaamse en Noord-Franse ha vens. Bovendien zal hij uitleg ge ven over politiek-bestuurlijke kwesties in Zeeland. „Zou mijn werk niet zo breed zijn geweest, dan had ik het niet gedaan", stelt Bruinooge „Rotterdam heeft twee commissarissen in ESM, dus daar weten ze vol doende van. De Zeeuwse havens zijn en blijven mijn eerste lief- de.Doet Rotterdam iets ten nade le van Zeeland, dan leg ik mijn adviseurschap neer Ik hou de Zeeuwse belangen zeker in het oog." Daar is voorzitter P. Kraan van de ondernemings raad van Zeeland Seaports niet zo van overtuigd. „Hij wordt be taald door Rotterdam, dus hij dient de Rotterdamse belangen. En die lopen lang niet altijd pa rallel met die van Zeeland Kraan vindt het verdacht dat Bruinooge zo snel na de tot standkoming van ESM, waar hij zelf aan heeft meegewerkt, in Rotterdamse dienst treedt ,.Dat wekt de schijn van belangenver strengeling." Kraan beweerde vorig jaar dat Bruinooge in ruil voor die samenwerking een Rot terdams commissariaat bij ESM zou krijgen Dat is niet gebeurd Maar voor Kraan is een advi seurschap hetzelfde. De OR zal het bestuur van het havenschap om opheldering vragen. Voorzit ter (en PvdA-gedeputeerde) G. de Kok, partijgenoot van Bruin ooge, heeft echter geen bezwaar tegen het adviseurschap. Rot terdam mag elke adviseur aan stellen die men wil. Daar gaan wij niet over." pagina 15: kritiek samenwerking UTRECHT - Prinses Maxima kijkt hoe Willem-Alexander de her- denkingsmunt vasthoudt ter gelegenheid van de geboorte prinses Catharina-Amalia. Het paar heeft gisteren de eerste munten gesla gen. foto Robin Utrecht/ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - De Tweede Ka mer heeft minister De Geus van Sociale Zaken gisteren een laat ste waarschuwing gegeven. De partijen accepteren zijn excu ses voor zijn geblunder rond de huisvestingskosten van het UWV-kantoor, maar de CDA-be- windsman kan zich geen nieuwe grote uitglijder meer veroorlo ven. „Dit willen we niet weer meema ken", stelde Kamerlid Aptroot van coalitiepartij WD onom wonden. Ook de oppositiepar tijen PvdA, SP en GroenLinks uitten dreigende taal. De Geus is zich bewust van zijn precaire positie. „Ik heb een stukje ver trouwen van de Tweede Kamer te winnen." Het eerste examen voor De Geus is het bedrag dat voorzit ter Joustra van de Raad van Be stuur van de uitkeringsinstantie meekrijgt. De Kamer zal een gouden handdruk met accepte ren De Geus wil op de 'snelste (advertentie) en goedkoopste' manier van de door hem weggestuurde topman afkomen. Hij hoopt in goed over leg, zodat een ontslagprocedure niet nodig is. De minister is niet van plan Joustra een gouden handdruk te geven De Geus overleefde de UWV-af- faire omdat hij spijt betuigde over de onjuiste en onvolledige informatie die hij naar de Twee de Kamer stuurde over de bui tensporige huisvestingskosten (19 miljoen euro) van de uitke- ringsfabriek. Ook zal hij in de toekomst veel sneller een ver zoek van de Tweede Kamer tot diepgaand onderzoek inwilli gen Vrijwel alle fracties vinden dat De Geus de Kamer veel te vaak in de kou laat staan, en niet al leen in de UWV-kwestie. Ook in het WAO-dossier en de discus sie over de koopkracht heeft hij steken laten vallen. ANP pagina 15: huisvesting in Goes minder riant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1