'ositieve uitschieter van Sluiter Van der Vaart slaakt noodkreet Coronel plots Neerlands hoop in bange dagen 19 Mialken kansloos onderuit in de tweede ronde erzoening bij SV-top nadert oede gevoel s terug bij rik Dekker Wereldbekerstrijd wordt toernooi Zaak-Chambers onder de loep Bergsma laat zeiler Heiner zitten Adelaar rond met ADO Den Haag vrijdag 20 februari 2004 pripovan de Ruit OTTERDAM - Sjeng Schalken dde kal zijn en Raemon Slui- f moest de muis voorstellen. Is in eigen huis. het Sportpa- fAhov' in Rotterdam. Zo wa- df bespiegelingen voor de [ifde ronde van het ABN Am- World Tennis Tournament s*n de twee Nederlanders. In gelijkheid waren de rollen ilfdig omgedraaid. De Rotter- 'local hero' speelde in 1 sten 11 minuten met De Muur jLimburg: 6-3 en 6-4. fcoluut waar: Sluiter speelde dijk van een partij. Hij ser- rde sterk en zat bovenop el- jalom te kunnen scoren. Hij voor de korte punten en sïkte er genoeg voor de ver- ede overwinning. Mogelijk j- hij ook wel gewonnen als Jalken niet een zeldzame of- doormaakte. „Een negatie- i iiischieter". noemde de num- 15 van de wereldranglijst duel met de nummer 62 INDHOVEN - PSV-voorzitter im'van Raaij, president-com- saris Jan Timmer, coach mis Hiddink en diens zaak- araemer Cees van Nieu wen azen hebben gisteren drie uur ^gesproken over het conflict ld het nieuwe contract van tfdink. partijen hebben een goed cel overgehouden aan het ge rit. Maar dit heeft nog niet ge- tot de ondertekening van i contract. cfgen wordt er opnieuw onder leid, met als doel om de die af te ronden. Daarbij len ook de andere commissa- sen van PSV aanwezig zijn. is zal blijken of Hiddink en Raaij doorgaan bij de club. »D „Dit overkomt mij zelden. Een oorzaak zou ik niet weten." Schalken gunde Sluiter, vorig jaar finalist tegen de Wit-Rus Max Mimyi, het succes van har te. „Raemon heeft hier veel pun ten te verdedigen, Hij had de overwinning hard nodig. Ik hoop dat mij dit niet vaker over komt, want dan kan ik de vijf tiende plaats op de ranglijst ver geten." De oerdegelijkheid in het spel van Schalken, maandag nog zo sterk tegen Goran Ivanisevic, was plotseling verdwenen. Hij sloeg afzwaaiers en missers. Hal verwege de tweede set beklaag de hij zich bij de hoofdscheids- rechter over de conditie van de baan. De blokken hardcourt wa ren wat uit elkaar geschoven, mogelijk onder invloed van de hoge temperaturen door het tal rijke bezoek. Geklaagd Eerder op de dag hadden ook de Brit Tim Henman en de Austra liër Lleyton Hewitt erover ge klaagd. Schalken wilde daar la ter niet meer op terugkomen. Toen hij klaagde, stond hij al zo wat verloren. Hij bereikte wel dat de reparatiedienst in actie kwam voor de partij van John van Lottum tegen de Spanjaard Juan Carlos Ferrero en dat er 's nachts door het baanpersoneel moest worden overgewerkt. Raemon Sluiter bemoeide zich niet de protesten over de vloer. „Natuurlijk niet. Ik stond een set plus een break voor", zei hij, „in zo'n voordelige situatie mag er voor mijn part een Camel Trophy op de baan zijn gehou den." Sluiter veroverde zijn kwartfinaleplaats maar vierde dit niet uitbundig. „Ik ga niet zo gauw uit mijn dak en zeker niet na een wedstrijd tegen een ge weldige collega en een fijn mens. Op de baan heb ik hem willen opvreten en dat heb ik la ten zien met mijn tennis." 's Middags had Roger Federer zich al geplaatst voor de kwartfi nale. De cijfers 7-6 (tiebreak Sjeng Schalken (rechts) feliciteert Raemon Sluiter, die het Nederlandse onderonsje in Rotterdam verrassend eenvoudig won. foto Robert Vos/ANP 7-2) 7-5 waren bepaald met in drukwekkend, maar de Zwister won wel van de 28-jarige Roe meense meeloper Andrei Pavel. „Ik ben er zelf schuld aan dat ik het op de baan een poos beroerd heb gehad", zei de 22-jarige ten nisser na afloop. „Je vraagt om moeilijkheden als je in de eerste set een voorsprong van 5-2 weg geeft. Anders was ik zo klaar ge weest." Applaus Er ging een zucht van verlich ting door het Rotterdamse sport paleis Ahoy' en er volgde een klaterend applaus toen Federer de felicitatie van Pavel in ont vangst nam De aanvoerder van de wereldranglijst zat gelukkig nog in het toernooi. Vandaag speelt hij in de kwartfinale de thriller tegen de Brit Tim Hen man, de man die de kampioen van Wimbledon en de Australi an Open de laatste nederlaag toebracht. Dit gebeurde in de kwartfinale van de Masters Se ries in Parijs. Nadien won Fede rer vijftien partijen. Weinig zeges van hem kwamen benauwd tot stand, zoals giste ren in Rotterdam tegen Pavel. Onveranderd legde hij de tegen standers vanaf de eerste slagwis selingen zijn wil op en won hij afgetekend. Door zijn triomf op Wimbledon is hij een speler ge worden die alle slagen beheerst en ze bijna altijd kan brengen Fouten demonstreert hij nog wel, geen tenniswedstrijd gaat voorbij zonder, maar ze zijn zeldzaam geworden. Op de top van de wereldrang lijst aangekomen, werd Roger Federer de laatste maanden hoog geprezen. Hij zou comple ter zijn dan de Amerikaan Pete Sampras en nog jaren op de hoogste troon kunnen zetelen. Federer zei gisteren zich daar niet van bewust te zijn. „Ik doe gewoon mijn best zo goed moge lijk te spelen. Ik voel geen druk om dat elke wedstrijd weer te be- wijzen."Titelverdediger Max Mirnyi uit Wit-Rusland volgde Federer en Henman naar de kwartfinale door krappe winst (7-6 7-6) op de Rus Nikolai Davi- denko. De Fin Jarkko Niemi- nen, die Martin Verkerk uitscha kelde, raasde over de Spanjaard Albert Costa heen met 6-2 en 6-1. Lleyton Hewitt maakte zich op voor een kwartfinale tegen de Duitser Rainer Schüttler. De Au straliër wurmde zich met de grootste moeite langs de Zweed Thomas Johansson: 7-6 7-6 en zei: „Het was meer een honden gevecht dan een tenniswed strijd." ANP SONINGEN - Twee jaar gele es stuntte Erik Dekker in de «etappe van de Ruta del Sol. met de Belg Axel ktckx beëindigde de Rabo- ukrenncr een helse vluchtpo- met de etappezege. Giste- herhaalde Dekker zijn stunt -j. :een kilometer voor de streep id de vluchter teruggegrepen )r het peloton, waarna Erik »1 naar dagsucces sprintte. q Carlos Dominguez, die in 1 in Groningen de proloog b van de Ronde van Italië, «f met veel pijn en moeite Ktelnd als eindwinnaar. Voor ik Dekker, die achtste werd iket eindklassement, telde zijn wel ..Ik ben heel goed. Dit ge- ik twee jaar niet ge iser had na twee jaar van te- slag en blessures slechts ge- *?t op zo'n goede vorm. „Ik met voor de eindzege, ik snaar Spanje gegaan om me stesten", zei Dekker na de f-appe. De Drent richt zich ri de wereldbekerwedstrij- - ~et name op de Franse rit- duers Parijs-Nice. „Vanaf de bntie zit ik met m'n hoofd I?arijs-Nice. Met het oog daar- '*ildeik voor mezelf iets aan- En ik heb nu aangetoond rtevorm heel behoorlijk is." 3l in de zware bergetappe -dinsdag steeg Dekker ver ^zichzelf uit door achtste «orden. „Er zaten 13 Span den bij de eerste 14 van de Allemaal Spanjaarden, WDekkertje." In Parijs-Ni- '-ot en met 14 maart) hoopt dat hij zijn vorm vast t houden, maar denken aan andzege in de 'Rit naar de doet hij niet. „Dat zou na- -fs belachelijk zijn. Bergop 'k de wedstrijd niet maken. 01 moeten proberen te vol- Maar deze prestaties zijn Motiverend." De slotetappe de Ruta del Sol verliep chao- Zeventig kilometer voor Streep slaagde Dekker er J* Spanjaarden Landaluce jarcia Quesada toch in om greep van het peloton te Het trio kreeg een maxi- voorsprong van rond de oiinuten, maar kort voor Al- kwam het peloton terug, deslotkilometers ben ik nog to twee weggereden, maar toen al zeker dat ik het halen." GPD Loslippigheid Ajacied komt voort uit frustratie over gebrek aan vorm door Peter van Duyl AMSTERDAM - In het najaar van 1987 kwam op het trai ningsveld van Ajax een sluime rend conflict tot uitbarsting. Met de woorden 'houd nou eens op met je eeuwige gezeik' beende Frank Rijkaard geraakt en boos naar de kleedkamer, zijn trainer Johan Cruijff en zijn medespelers verbijsterd achterlatend. Rijkaard vertrok en kwam niet meer terug. De ene topspeler is de andere niet, maar deze week beleefde de voetballerij weer een opval lende botsing tussen een Aja cied en zijn trainer. Rafael van der Vaart merkte op, dat hij het vertrouwen van Ronald Koeman mist. Dat hij het ge voel heeft dat hij een onevenre dige hoeveelheid kritiek te ver werken krijgt en dat hij graag wat meer in bescherming wil worden genomen. De uitlatingen van Van der Vaart zouden kunnen dienen als bewijs voor zijn toege nomen volwassenheid. De aan voerder van Ajax, vorige week 21 geworden, is zich meer en meer bewust van zijn eigen status. Na de verloren inter land in Schotland trad Van der Vaart voor het eerst als leider in spe naar buiten. Hij was de enige international die on omwonden zei waar het op stond: Oranje had slecht ge speeld en de bondscoach had een fout gemaakt door hem te passeren. Woendcnd Bij Ajax voltrekt zich momen teel eenzelfde proces. Na het duel met PSV bleek Van der Vaart woedend omdat Koeman hem - onder het mom van een vederlichte blessure - langs de kant hield. In het trainings kamp van Oranje gunde de mid denvelder heel Nederland deze week een kijkje in het diepste van zijn hart, het orgaan dat de laatste maanden veel sterker is gekwetst dan iemand ooit kon bevroeden. De hoogste technische bazen bij Ajax, Koeman en Louis van Gaal, lieten geërgerd weten dat Van der Vaart best een mening mag hebben, maar dat hij die wel binnen de muren van de Arena moet verkondigen. On- In het trainingskamp van Oranje gunde Rafael van der Vaart heel Nederland deze week een kijkje in het diepste van zijn hart. foto Jerry Lampen der de vaste Ajax-volgers heerst de brede mening, dat Van der Vaart weinig recht van spreken heeft, omdat hij al maanden niet goed speelt. Een aloud voetbaldogma zegt im mers dat je je mond moet hou den als je niet presteert. Sommigen vermoedden boze opzet in de gebeurtenissen van deze week, dat Van der Vaart bezig is een vertrek uit Amster dam te forceren. Maar de spe ler bezweert dat daar geen spra ke van is, dat hij slechts zijn frustratie heeft geuit. Duidelijk is dat Rafael van der Vaart een ongelukkige manier heeft gekozen om zijn onge noegen kenbaar te maken. Want de afgelopen dagen is de essentie van de woorden van de international volkomen onder gesneeuwd bij de aard en wijze waarop Van der Vaart zijn ka ken van elkaar heeft gedaan. Dat is jammer, want de woor den van Van der Vaart zijn ern stig genoeg om gehoord te wor den. Samen vormen ze de nood kreet van een voetballer, die de vastigheid in zijn bestaan kwijt is en die wanhopig op zoek is naar een manier om die terug te vinden. Kugwind Drie jaar lang had Rafael van der Vaart de wind met orkaan kracht in de rug. Wat hij aan raakte veranderde in goud. Dit voetbaljaar is echter alles an ders. Hoewel Van der Vaart vol gens elke test bij Ajax fitter is dan ooit, gaat mets meer van zelf. Schoten gaan niet meer langs maar tégen het been van de tegenstander, niet meer in maar naast het vijandelijke doel. Van der Vaart staat niet meer automatisch op de juiste plek, hij zoekt naar ritme en vorm. Vraag Van der Vaart waar zijn mindere spel van daan komt en hij zal het ant woord schuldig blijven. Niet omdat hij niet wil praten, maar simpelweg omdat hij het ant woord niet kent. Gevoelsmatig doet hij niets anders dan in voorgaande seizoenen, maar in het Ajax-shirt heeft hij dit jaar nog geen vijf fatsoenlijke duels gespeeld. Hij weet het en onder kent het. Die smeulende frustratie kwam deze week tot uitbars ting. Van der Vaart is uit alle macht op zoek naar een oplos sing, naar steun voor de moeilij ke situatie waarin hij momen teel verkeert. Omdat hij er te recht van uitgaat, dat zijn pro bleem het probleem van heel Ajax is. Lijmpoging Wellicht had Van der Vaart zijn kritiek anders moeten ver woorden, op een ander moment ook. Maar als de gebeurtenis sen van deze week ertoe bijdra gen, dat het talent en zijn trai ner een geslaagde lijmpoging doen en Van der Vaart het juis te spoor terugvindt, heeft hij het toch niet helemaal ver keerd gedaan, GPD ZÜRICH - De finale van de wereldbeker voor voetbal clubs wordt voortaan in toemooivorm gespeeld. Dat heeft de wereldvoetbalbond Fifa gisteren bekendgemaakt na een vergadering van het organisatiecomité. Voorheen speelden de beste teams van Europa en Zuid-Amerika slechts één wedstrijd om de titel 'beste club van de we reld'. Het dagelijks bestuur van de Fifa keurt het voor stel, waarbij de zes continentale kampioenen in een toer nooi in december in Japan tegen elkaar strijden, naar ver wachting op 29 februari goed Het achtdaagse evenement vervangt de Toyota Cup, de finalestrijd tussen de win naars van de Champions League en Copa Libertadores. De Europese en Zuid-Amerikaanse deelnemers aan het toernooi komen pas in de halve finale in actie. De win naars van de Champions League en Copa Libertadores hoeven op die manier maar maximaal twee wedstrijden te spelen. Het wereldkampioenschap voor clubteams zal in de nieuwe vorm voor het eerst in december 2005 plaats vinden. ANP LONDEN - De Britse Atletiekunie (UK Athletics) heeft gisteren in het onderzoek naar de dopingzaak van sprin ter Dwain Chambers vier specialisten ingezet om de schuld van de Europees kampioen op de 100 meter aan te tonen. Mocht Chambers schuldig worden bevonden aan moedwillig THG-gebruik. dan loopt hij het risico van een schorsing van twee jaar door de bond en een levenslange uitsluiting van de Olympische Spelen. Chambers (31) werd vorig jaar in augustus gepakt op het gebruik van de nieuwe designdrug THG. In november werd hem een voorlopige uitsluiting opgelegd Donder dag dient de zaak voor een disciplinaire commissie van UK Athletics. Chambers krijgt nog de kans op verweer. De atleet heeft steeds ontkend dat hij op de hoogte was van wat hij gebruikte. ANP/RTR ENKHUIZEN - Starzeiler Roy Heiner moet zich zonder de hulp van Han Bergsma zien te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Athene 2004. De 38-jarige bank medewerker Bergsma uit Almere heeft na ampel beraad besloten zijn baan voorrang te verlenen. Heiner wil met Alex Breuseker, medewerker op zijn zeil- academie in Enkhuizen, proberen toch nog het startbe wijs voor Nederland in de sterk bezette Starklasse te be machtigen. „Het wordt niet de beste kwalificatiecampagne uit mijn olympische loopbaan", bekent de 42-jarige Heiner, die al vier keer deelnam aan de Zomerspelen en brons won bij Atlanta 1996. ANP DEN HAAG - ADO Den Haag heeft gisterochtend over eenstemming bereikt met Frans Adelaar over een drieja rig contract als trainer. De huidige oefenmeester van De Graafschap, die het seizoen afmaakt in Doetinchem, gaat in die functie samenwerken met Lex Schoenmaker, maar krijgt wel de eindverantwoordelijkheid. ANP door André Hoogeboom ALKMAAR - Niet Jos Verstap pen, niet Christijan Albers maar de 31-jarige veteraan Tom Coro nel is voor het naderende Formu le 1-seizoen Neerlands hoop in bange dagen. Volkomen onver wacht werd de voormalig win naar van de Marlboro Masters toegevoegd aan de renstal van Minardi. Hij heeft een testcontract gekre gen en is reserverijder. De man uit Huizen, die ooit een aande- lenplan lanceerde om een zitje in de Formule 1 te kunnen ko pen, heeft zijn nieuwe baan te danken aan badkamerfabrikant Wilux, naamsponsor van renstal Minardi „Geef mij vier wielen en een stuur en ik pers het uiterste uit zo'n wagen. Mij hoeven ze echt niet te vertellen hoe je moet ra cen. Dat verleer je nooit. Drie kwart van het huidige Formule 1-veld kan niet tippen aan mijn cv. ik behoor tot de generatie Montoya, Ralf Schumacher, waar ik ook tegen heb gereden. Het enige verschil is, zij zijn een stuk eerder ingestapt." Tom Coronel kreeg zijn contract volstrekt onverwacht. En on danks de verrassing blaakt hij van het zelfvertrouwen. „Man. het lichtje aan het eind van de tunnel was voor mij allang uitge gaan. Ik had nooit meer gere kend alsnog een kans in de For mule 1 te krijgen. De twintig beste coureurs van de wereld en als het even meezit behoor ik dit seizoen nog tot dit selecte groep je Zo eenvoudig als het klinkt uit de mond van de Noord-Hollan der, zo eenvoudig is de deal met Minardi ook tot stand gekomen. „Ik ben een keer een kopje kof fie wezen drinken met Ruud Wildschut van Wilux. Het leek me wel een toffe gozer en het klikte tussen ons. Hij was via Jos (Verstappen) met de Formu le één in aanraking gekomen en wilde wel naamsponsor worden, ook al omdat Wilux belangen heeft in Italië en Minardi deels een Italiaanse renstal is. Toen hij en teambaas Paul Stoddart tot een akkoord kwamen, wilde Ruud ook een Nederlandse rij der en daarom belde hij mij op. i kampioenschap van ge le Formule 1-wagens. In Ik wist niet wat me overkwam. Nog steeds niet trouwens. De te lefoon staat de hele dag rood gloeiend, ik heb er vanmorgen twee uur over gedaan om mijn kleren aan te krijgen. Iedereen belde." De laatste keer dat hij in een Formule 1-wagen heeft gereden was in november in een Benet ton uit 1997, in de Euroboss-se- ries, een V dateerde I 2000, Coronel was net Japans Formule 3000-kampioen gewor den leek hij meteen door te sto ten naar de Formule 1. Hij kon bij Arrows van Tom Walkins- haw testen. Dat leidde slechts tot twee testdagen. waarna de teambaas alsnog Jos Verstappen nam. Reëel Coronel is reëel over zijn kansen om in actie te komen en over de mogelijkheden van de Minardi. „Je weet dat die auto achterin het veld staat. Ik kan me voor stellen dat Jos daar na zes jaar geen trek meer in heeft. Voor mij ligt het anders. Ik wil wel roeien met de riemen die ik heb. ook al zijn die vrij kort. Als ik eenmaal de kans krijg, dan wil ik wel proberen om Stoddart voor een probleem te zetten. Die jongens die er nu in zitten moet ik toch wel kunnen hebben. Geef mij een echte kans en ik zal het bewijzen." Coronel wordt reservecoureur van het team, dat wordt ge vormd door de Hongaar Zsolt Baumgartner en de Italiaan Gimmi Bruni. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19