Vakantiehuisjes op De Zandput Armeense kok kookt bij straatfeest PZC Nieuwe slagader tussen Vlissingen en Koudekerke Goese wethouder vreest concurrentie uit Middelburg niet 13 0ieente Veere moet vergunning afgeven op basis van oud bestemmingsplan agenda 4 orpsplatform )ost-Souburg ommelmarkt Rock in Kerkje van Ellesdiek Middelburgse krijgt winkelverbod Wietkwekerijen opgerold Vrouw gewond aan hoofd Omroep Tholen zoekt donateurs Automobilist begaat veel fouten Raad Goes stemt definitief in met woontoren vrijdag 20 februari 2004 yNadia_Berkelder fcjüWENPOLDER - Room- ^creatie Beheer wil 47 va- tiehuisjes bouwen op cam- I De Zandput in Vrouwen- 'JTjjfr. Voor het plan is een "3 («aanvraag ingediend bij de «eente Veere. De gemeente 9 - de bouw waarschijnlijk m. De huisjes staan inge- in het bestemmingsplan. i«camping hebben vroeger thuisjes gestaan, zegt direc- •:e" -H van Koeveringe „Die ,-:n van hout, maar ook van JJ c Een deel is gesloopt. Nu gn er nog een stuk of zes. De >;'A'e huisjes komen op dezelf- plek, op dezelfde fundering. 011 gnlijk doen we alleen aan si onderhoud De plannen tberl absoluut niets te maken if t de plannen voor een suws dorp' op de camping, al- Van Koeveringe. I bestemmingsplan dateert **kde late jaren zestig. Dat be- feit dat de gemeente de bouw- fflEKACTIVITEITEN bgekerke - Dorpshuis, 14.00 uur. fsbal, biljart en soos voor ouderen; Wflï uoer Biggekerke. 9.00-12.00 uur Inschrijving tussen 8.45-9.00 •'•Uenszand Binnenuit, nSL £-21.00 uur: Plantenarrangementen U». orgen Groen College. icoélburg Trefpunt. 20.00-22.30 rDtsco; Werf, Rijnstraat, 13.30 uur: igsbouw De Vergulde Baars, 20.00 rUitvoering van Tot Leringhe ende nueck, rujit »ng The Opera, vanaf 24.00 uur - u -;den dj Jean, 'o™ JSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 aUesf-Badminton voor 50-plussers; 'souburg Wijkcentrum De S®* K'&oog, 10.00-11.00 uur: Yoga; ider ussingen - Het Bolwerk, 14.00 uur Hm aki «EDACTIE WALCHEREN iiitenruststraat 18 Tistbus 8070 ^30 EB MIDDELBURG Tel 0118-493000 fax:0118-493009 itea ïmail: redwalch@pzc.nl ^van der Sluis (chef) va i Nadia Berkelder |Öth Ramakers T.iïgv' am van den Broek wi Magnée ten de Vries (sport) 3NTRALE REDACTIE Sötionspark 28 v*stbus31 AA GOES 10113)315500 ^<0113)315669 hnail: redactie@pzc.nl atïrnet **W.pzc.nl '■"lail: web@pzc.nl ^orgklachten; W0231231 baandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; «erdagstot 12.00 uur vergunning moet afgeven, ver wacht wethouder J. Bostelaar. „We moeten nog wel het één en ander toetsen. Of het plan aan de welstandseisen voldoet, bij voorbeeld. En of het bestem mingsplan nog geldig is. Maar normaal gesproken geeft het be stemmingsplan bepaalde rech ten." Gedateerd In de gemeente Veere zijn meer gedateerde bestemmingsplan nen, vertelt de wethouder. „Er zijn zelfs gebieden in de gemeen te Veere die helemaal geen be stemmingsplan hebben, zoals de kern Aagtekerke. Daarnaast zijn er van recreatie- en kam peerterreinen nog bestemmings plannen uit de oude gemeenten. De gemeenteraad heeft tijdens de begrotingsbehandeling vorig jaar bepaald dat we eerst de komplannen moeten maken. Bo vendien zijn we bezig met de herziening van het bestemmings plan buitengebied. We kunnen niet alles tegelijk." Om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan, kan de gemeente een bestemmingsplan ook, ge deeltelijk, herzien. ..Dat had bij De Zandput ook ge kund, maar dat hebben we nooit gedaan." Bostelaar wil overi gens niet zeggen of hij de ont wikkelingen op De Zandput on gewenst vindt. „Daar ga ik niet over. We moeten dit wel in rela tie zien met de uitbreiding van de camping. Daar liggen ook oude afspraken over Misschien is het inderdaad beter als er een totaalplan voor het hele gebied komt." Gaten Bostelaar sluit niet uit dat ook in de bestemmingsplannen van andere recreatieterreinen nog dergelijke gaten zitten. Gemeenten zijn wettelijk verplicht om de bestemmings plannen iedere tien jaar te vernieuwen. „Ik ken geen enke le gemeente die daaraan kan voldoen. Maar het is wel nodig. Nu werken we meestal met artikel 19-procedures. Als je zaken vastlegt in een bestem mingsplan, geeft dat meer duide lijkheid, ook voor onderne mers." De fractie van het CDA in de ge meenteraad van Veere wilde gis teravond onder meer duidelijk heid over het aantal huisjes. In de brief waarmee raadsleden op de hoogte werden gesteld van de Roompot-plannen wordt im mers gesproken van 47 huisjes in de 'eerste fase'. Wethouder Bostelaar kon de fractie gerust stellen. De eerste fase is in dit geval een planologisch onder scheid: in de eerste fase bekijkt men of het voorstel wat betreft welstand en bestemmingsplan door de beugel kan. In de twee de fase wordt naar de bouwtech nische aspecten gekeken. „Op dat de huisjes niet als Limburg se balkonnetjes instorten", al dus Bostelaar Ook wilden de christen-demo craten weten of het bij 47 huis jes zou blijven. Hierop ant woordde de wethouder met voor zichtigheid ..Ik denk niet dat dat het geval is." De wethouder benadrukte nogmaals dat Room pot in zijn recht staat om de huisjes te bouwen. «iitfum Open Hof, Paauwenburg, JM0.15 uur: Hatha Yoga; 118 Ifek, 21.30 uur: The kids are allright Koptreden van o.a. New Hazard; OST-SOUBURG - Het dorps- Worm Oost-Souburg houdt «nsdag 25 februari om 19.30 wejj jin buurthuis De Regenboog 153 a de Middelburgsestraat een nbare vergadering, idorpsplatform nodigt bewo- 5 uit om te praten over de snten uit het dorpsplan die de eeste aandacht verdienen voor aleefbaar Oost-Souburg. Kok Alexander Gzogjan uit Armenië met zijn vrouw Liana. foto Lex de Meester GTEKERKE - De werkgroep tas Walcheren houdt zater- 28 februari een rommel- Jtif. ekt. De opbrengst is voor een ief(l ayhiiis in Kantembo in Tanza- Raf. iDe rommelmarkt wordt ge iden aan de Pekelingseweg 6 Aagtekerke Het evenement ijvajpt om 9.30 uur. door Jeroen Boer VLISSINGEN - Alexander Gzogjan verzorgt het diner voor alle vrijwilligers die 28 februari meewerken aan het straatfeest in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Het feest wordt ge houden ter gelegenheid van de opening van CasAllijn, het nieu we pand van de stichting Allijn. Zijn zes maanden oude zoon Vla dimir opent het pand al op 26 fe bruari, samen met wethouder El- lie Walrave-Troost. De in Neder land geboren Vladimir staat symbool voor waar Allijn voor staat: samenwerking en onderne mersschap in de brede zin. Op die dag is er ook een tentoon stelling te zien van foto's en te keningen, die gemaakt zijn door bewoners van het Middenge bied. Ze hebben hun eigen kijk op de wijk weergegeven. In 1999 kwamen Alexander Gzogjan en Liana Vartarzajan samen met hun twee kinderen aan in Vlissingen. Ze werden in Hotel Dix geplaatst. Een op vangplek van het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers. „Dat was een fijne plek. We hadden bijvoor-beeld een eigen badka mer", vertelt Liana „En als eni ge familie hadden wij een eigen tuin", vult Alexander aan Het gezin is sinds 1998 in Neder land. Ze komen uit Azerbaidz- jan, maar oorspronkelijk zijn ze Armeniërs. Wegens persoonlijke omstandigheden moesten Alexander en Liana hun thuis land verlaten. Toen ze in Neder land aankwamen, begonnen ze met de inburgering. „Met een woordenboek probeerde ik van af het begin Nederlands te spre ken", vertelt Liana. Aanpassen is volgens Alexander en Liana belangrijk. „Wij willen hier verder gaan met ons leven", vertelt Alexander. „En je moet zelf de handen uit de mouwen steken", vervolgt hij. Dat valt niet mee. Alexander is van beroep kok. In Azerbaidz- jan had hij zijn eigen restau rant. Het probleem is dat het ho- recawerk seizoensgebonden is. „In de zomermaanden kan ik werken, maar rond deze tijd niet." Het liefste zou hij daarom werken als instellingskok, in bij voorbeeld een ziekenhuis of ge vangenis. Ook zijn vrouw zou graag aan de slag gaan. „Ik kan niet bewijzen dat ik naar school ben geweest. Mijn diploma's heb ik achter moeten laten", ver telt ze. Wel is ze actief als vrij williger bij Allijn en bij de kerk. Ook Alexander is vrijwilliger. In de vijf jaar dat het gezin in Nederland is, hebben ze door het vrijwilligerswerk veel men sen leren kennen. „Wie we ook leerden kennen, ze zijn altijd aardig", vertelt Liana. Filosoferen Bij stichting Allijn kookten ze voor de activiteit 'filosoferen aan tafel'. „Het draaide bij die tafel om de uitwisseling van cul turen. Wij kookten vier keer bui tenlandse gerechten. De vijfde keer kookten de Nederlanders Nederlandse gerechten voor ons", vertelt Alexander. „Het was eigenlijk een soort inburge ring", vindt Liana. Inmiddels is het gezin ingebur gerd. „Onze kinderen spreken geen woord Armeens", vertellen door Edith Ramakers KOUDEKERKE - Op vijf ver schillende plaatsen zijn wegenbouwers bezig aan de S14 en S15. De S14 komt tussen Vlissingen en Koudekerke en krijgt in de SI 5 rond Koude kerke een vervolg. In januari 2005 zullen de eerste auto's over de nieuwe verbindingsweg rij den. Het beginpunt van het tracé is de rotonde op de Sloeweg bij de Bossenburghweg in Vlissingen. Aan het einde daarvan loopt de S14 rechtdoor langs de wijk Lammerenburg en de Meliskerk- se Watergang. Vanaf de Middel burgsestraat in Koudekerke buigt de weg af om de kern van Koudekerke heen en sluit aan bij de rondweg naar Biggeker ke. Ruim twintig jaar geleden wer den de eerste gesprekken ge voerd over de aanleg van de S14 en 15; vorig jaar ging de eerste spade de grond in Door de bei de wegen zal de verkeersdruk op de Gerbrandystraat en de Vlissingsestraat afnemen. Tege lijkertijd zal het centrum van ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek in Elle- woutsdijk is zondag 29 fe bruari een schrikkeleoncert met de Zeeuwse rockbands Surrender en Grysl. Het is voor het eerst dat in 't Kerkje een rockconcert gege ven wordt. Engel Reinhoudt, coördinator van culturele acti viteiten in het gebouw, wil een ander publiek dan dat ge bruikelijk bij de bands achter de dranghekken staat met hun muziek kennis laten ma ken. Aanvang 14.30 uur Koudekerke verkeersluw wor den. In de jaren zeventig nam het ver keer tussen Vlissingen en Koude kerke zodanig toe dat de provin cie Zeeland over een nieuw tra cé na ging denken In 1988 wer den verschillende mogelijkhe den voor een nieuwe weg gepre senteerd. Het project stagneerde, vooral doordat het opkopen van grond veel tijd in beslag nam. Bewo ners die in de buurt van de nieu we weg wonen, kwamen tegen de plannen in opstand. In de herfst van vorig jaar verwierp de Raad van State een laatste verweer van een Vlissingse be zwaarmaker. Onder de Nieuwe Zuidbeek- seweg, de Jacoba van Beieren- weg en Middelburgsestraat wor den fietstunnels aangelegd. Pro jectleider C. Steur van de pro vincie Zeeland zegt dat het werk op schema ligt. Boven Kou dekerke wordt momenteel een wegfundering aangelegd, waar na het asfalt kan worden uitge reden MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit Middelburg werd gistermiddag in de Lange Delft in haar woonplaats aangehouden wegens winkeldiefstal. De Middelburgse had drie gestolen kledingstukken ter waarde van 54.85 eu ro in haar tas zitten. Tevens zaten er in haar fietstassen gestolen goederen van de V&D en uit een supermarkt. De vrouw werd aangehou den en overgebracht naar het bureau waar ze werd ge hoord. Op het politiebureau bekende ze alle diefstallen. Ze kreeg een winkelverbod en dagvaarding uitgereikt. SAS VAN GENT - In een woning aan de Zandstraat in Sas van Gent heeft de politie gistel-middag een hennep kwekerij opgerold. De politie trof er 220 planten aan. In Temeuzen werden bij een kweker 270 hennepplanten aan getroffen. De politie kwam deze kwekerij op het spoor toen ze drie mannen, twee Belgen en een Terneuzenaar controleerde in de Nieuwediepstraat. Een van hen had 25 stekjes van hennepplanten bij zich. ZUIDDORPE - Op de Provinciale Weg in Zuiddorpe heeft woensdagavond rond 20.00 uur een 25-jarige man uit Zwolle zijn auto total loss gereden tegen een boom. De automobilist reed door onbekende oorzaak de berm in, waarna hij tegen een boom tot stilstand kwam. Hij kwam met de schrik vrij. Zijn passagier, een 28-jarige vrouw uit dezelfde woon plaats, werd met een hoofdwond voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. Zij kon na behandeling het ziekenhuis weer verlaten. THOLEN - Omroep Tholen start binnenkort met een grootscheepse donateursactie. Medewerkers van het ra diostation gaan alle dorpen langs om van deur tot deur te werven. Oud-Vossemeer is op zaterdag 28 februari als eer ste aan de beurt. Omroep Tholen zit in de problemen nu de gemeente de subsidie heeft stopgezet. Daarom wordt een beroep gedaan op de bevolking. Momenteel heeft Om roep Tholen 148 donateurs. Aan het einde van dit jaar, moeten dat er 375 zijn. Een donateur betaalt minimaal 9 euro op jaarbasis. ZIERIKZEE - Een 43-jarige automobilist uit Vlaardingen werd gistermiddag rond twaalf uur op de Schuithaven in Zierikzee aangehouden. De man reed in een auto die niet verzekerd was en waarvan de APK was verlopen. Tevens had de man geen geldig rijbewijs en reed hij met een rijontzegging. Uit een blaastest bleek dat hij onder in vloed van alcohol reed, de ademanalyse gaf aan dat hij 2,7 maal de toegestane hoeveelheid alcohol had genut tigd. De auto van de man werd gestald bij het politiebu reau en de eigenaar kreeg de nodige proces-verbalen. ze. Liana heeft erop gehamerd dat haar kinderen Nederlands spreken, „Je moet je aanpassen aan de maatschappij en de maat schappij niet aan jou." Toch blijven ze zich verbazen over enkele Nederlandse ge woontes. „Bejaardenhuizen vin den we raar. Bij ons zorgen de ei gen kinderen voor de ouders." Alexander mist soms ook een stukje respect van kinderen te genover ouderen. „Kinderen kunnen hier tegen de juffrouw bijvoorbeeld alles zeggen. Ik pro beer mijn drie kinderen veel res pect bij te brengen." Het buurtfeest wordt gehouden op 28 februari van 10.00 tot 16.00 uur in de president Roose veltlaan. Allijn heeft de feeste lijkheden samen met de stich ting KlussenDienst Middenge bied georganiseerd. De grondwerkers Ronald Langeweege (links) en Peter Wisse maken de grond bouwrijp voor de S15. foto Lex de Meester door Ingrid Huibers GOES - Wethouder S. van 't Westeinde (economische zaken) van de gemeente Goes is niet bang dat de plannen voor het grootschalige evenementeneoni- plex Zep in Middelburg de be oogde uitbreiding van de Zee landhallen zullen dwarsbomen. De Goese raadsfractie van GroenLinks maakt zich wel zor gen over de Middelburgse plan nen en stelde daarover schrifte lijke vragen die woensdagavond tijdens de vergadering van de commissie middelen door de wethouder achter gesloten deu- werden beantwoord. Van 't Westeinde is nog in onder handeling met het Brabantse concern Libéma dat onder meer het Autotron in Rosmalen, de Brabanthallen in 's Hertogen bosch, de Groenoordhallen in Leiden en de IJsselhallen in Zwolle exploiteert. Directeur D. Lips van Libéma zegt desge vraagd dat zijn bedrijf drie we ken terug een 'heel concreet' plan aan de wethouder heeft ge presenteerd en dat hij - mocht de gemeente met Libéma in zee gaan - 'morgen' kan beginnen. Libéma wil de huidige Zeeland hallen renoveren en daar nieu we beursaccommodatie aan toe voegen. Verder zou het complex met 'leisure-voorzieningen' als een bioscoop, een fitness- en sau nacentrum en een café-restau rant moeten worden ingevuld. Erfpacht Libéma wil de Zeelandhallen in principe overnemen van de ge meente Goes, maar volgens Lips is het ook denkbaar dat zijn be drijf het nieuwe complex in erf pacht krijgt. Lips verwacht ui terlijk begin maart een reactie van de gemeente te ontvangen. De gemeente Middelburg en ont wikkelaar RECC uit Breukelen presenteerden ruim een week ge leden de plannen voor Zep, een grootschalig vrijetijdscentrum dat in 2006 op bedrijventerrein Mortiere geopend zou moeten worden. Behalve een filmzaal, fitnessruimte, winkels en een beautycentrum zou het nieuwe complex ruimte moeten bieden aan een hotel en een evenemen tenhal. Hoewel het college van Gedepu teerde Staten, het dagelijks be stuur van de provincie, afgelo pen zomer al liet weten dat er in Zeeland slechts ruimte is voor één evenementencomplex, is Van 't Westeinde niet beducht voor concurrentie uit Middel burg. „Wij hebben al een evene mentenhal", zegt ze. „Het is dus niet een kwestie van 'wij willen iets nieuws en in Middelburg willen ze iets nieuws'. Wij heb ben hier éen 'going concern'." Van 't \yesteinde denkt half maart de defintieve plannen voor de Zeelandhallen te kuij- nen presenteren. GOES - Met alleen de stem van GroenLinks tegen heeft de Goe se gemeenteraad gisteravond de finitief ingestemd met de bouw van een woontoren van 22 ver diepingen (ruim tachtig meter) in het Stationspark. De toren is opgenomen in het bestemmingsplan dat de tweede fase van het kantorengebied mogelijk moet maken. Behalve kantoren en appartementen voorziet het plan in een school (nieuwbouw De Vliedberg) en een plein aan de zuidkant van het NS-station, met eraan onder meer enkele winkeltjes. Het was vooral de PvdA-fractie die zich gisteravond afvroeg of de wenselijkheid van de woontoren wel voldoende is besproken. Enkele andere par tijen toonden zich bereid binnen kort eens verder te praten over de mogelijkheden om publieke debatten te voeren. VVD en SGP/ChristenUnie voelden daar weinig voor. Zij vinden de vaste inspraakprocedures voldoende. „Die zijn juist eerder te uitge breid", vond S. Heijning (WD), die erop wees dat er aan de uit breiding van het Stationspark vele jaren is gewerkt. „Dan zou het allemaal nóg langer gaan du ren. De overheid moet ook be sluitvaardig zijn." Wethouder S. van 't Westeinde liet zich in dezelfde bewoordingen uit. „Ik vraag me werkelijk af of de men sen nog meer inspraak willen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13