Hannen voor poppodium onzeker Worden onze zorg 11 Twaalf jaar cel geëist voor schot op portier Sint Willibrord in actie Irandweer breidt lit voor rampen Jong cabarettalent in café Fraggles in Vlissingen Drie kandidaten voor vacatures cardiologie 'eigering nachtvergunning brengt initiatiefin gevaar College moet ouderenzorg beter uitleggen Snuffelmarkt in sporthal Baskenburg zeeuwse almanak Jack lieuw Bisc& voor in de Itaektrommel. WALCHEREN vrijdag 20 februari 2004 door Frank de Klerk DEN HAAG - Het lacherige ge drag van de schutter op de por tier van het Vlissingse Café Na tionaal wekte gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechts hof de ergernis bij aanklaagster A. Kaptein. „Er wordt weer gela chen maar ik heb geen lol", zei de aanklaagster. „Er is niets te lachen over deze man, die bijna een portier heeft afgeknald en daar niets zinnigs over weet te zeggen". De aanklaagster zei zich ernstig zorgen te maken over de Vlissin- ger, die al over een ruim straf blad beschikt met een overval, verkrachting en nu een schiet partij. „Het komt niet vaak voor dat een verdachte, die in de maat schappij alles mee heeft, op de gekste momenten in de fout gaat", zei de aanklaagster. „Ik constateer een tweespalt tussen een aardige jongen en een ui terst gevaarlijk persoon". Kaptein zag geen andere oplos sing dan de Vlissinger ter be scherming van de samenleving voor lange tijd op te sluiten. Zij eiste een celstraf van twaalf jaar Dat is aanzienlijk meer dan de acht jaar gevangenis straf, die de man door de recht bank in Middelburg kreeg opge legd voor het schot, dat de por tier in de borst raakte. De Vlis singer haalde de trekker over na dat de portier hem niet wilde binnenlaten. De Vlissinger reageerde verbol gen op de eis omdat hij zijn eer dere veroordeling al te lang vindt. „Zij doet er nog een schep je boven op", zei de man. „Ik ben al zwart en wordt nog zwar ter gemaakt". De man vreest dat zijn beroep en relatie zwaar zullen lijden door een langdurig verblijf in de gevangenis. Het slachtoffer is na het schot zo bang geworden dat hij niet meer als portier durft te wer ken. Naast de geestelijke schade kan de man, een beroepsmili tair. zijn stem niet meer nor maal gebruiken. Voor dit leed kreeg hij door de rechtbank een smartengeld van 7500 euro toe gewezen. Als het aan de aan klaagster ligt, wordt de Vlissin ger ook in hoger beroep tot beta ling van dit bedrag veroordeeld De man zei die avond onder in vloed van alcohol en een xtc-pil te hebben geschoten „Het was niet de bedoeling maar ik was onder invloed", af de Vlissinger als excuus Dat kwam hem op een repriman de van raadsheer A. Horst ink te staan. „Uw vriendin heeft groot gelijk als zij zegt dat u dit spul met meer moet gebruiken. Had zij u die avond maar aan de ta felpoot vastgebonden." Uitspraak volgt over twee we ken. MIDDELBURG - De Middel burgse CDA-fractie vindt dat het college van B en W maatrege len moet nemen om de plannen met de ouderenzorg beter aan de bewoners uit te leggen. Volgens de fractie wordt het be leid door miscommunicatie niet goed op waarde geschat. De par tij vindt dat de plannen niet goed en duidelijk zijn uitgelegd. „Wij vragen u door een goede communicatie maatregelen te treffen, zodat de onzekerheid en de verontrusting die aanwezig zijn bij een deel van onze inwo ners, kunnen worden weggeno men." door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Ziekenhuis Wal cheren voert gesprekken met drie hartartsen voor de opvul ling van de twee vacatures op cardiologie. Een eerdere Bel gische kandidaat heeft afgezien van een post in Vlissingen, zegt directeur patiëntenzorg J. van den Blink. Hij wil niet speculeren wanneer de hartafdeling van het zieken huis in Vlissingen weer op sterk te kan zijn. De zorg voor acute hartpatiënten is niet verstoord, benadrukt Van den Blink. Men sen met kritieke problemen kun nen dezelfde dag terecht. De hartgeneeskunde in Vlissin gen kampt sinds oktober 2003 met twee vacatures. De twee res terende cardiologen in het Vlis singse ziekenhuis bemannen sindsdien de praktijk om beur ten. Zij worden één dag per week bij gestaan door een cardioloog van het Antwerpse universitaire zie kenhuis die catheterisaties uit voert in Vlissingen. Ziekenhuis Walcheren heeft sinds de voor gaande cardiologiecrisis in 2001 een nauwe samenwerking in hartgeneeskunde met Antwer pen. De wachtlijsten in de polikli niek vallen gezien de situatie mee. Er is zelfs wat op ingelo pen, stelt Van den Blink. De poli kliniek draait op zeventig pro cent, schat hij. Met behulp van gespecialiseer de verpleegkundigen worden zo veel mogelijk controlepatiënten gezien. Wachtlijsten Afgelopen najaar dreigden de wachtlijsten voor poliklinisch bezoek volgens de gegevens van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen de drie maanden te overschrijden. De NVZ-lijst per februari geeft voor de Vlis singse polikliniek een wachttijd van vijf weken, één week meer dan in Temeuzen en twee meer dan in Goes. Voor dagbehande ling meldt de NVZ-lijst in Vlis singen een wachttijd van acht weken. De ziekenhuizen in West-Bra bant hebben voor cardiologie al lemaal langere wachttijden in de NVZ-lijst staan. VLISSINGEN - Organisatie- en Evenementenburo 'Zuid-West Nederland' houdt morgen een snuffelmarkt in Sporthal Bas kenburg in Vlissingen. De rom melmarkt bestaat uit ruim hon derd kramen. De sporthal is ge vestigd aan de President Roose- veltlaan. De rommelmarkt be gint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ze leidt sinds geruime tijd het bestaan van - zoals dat te genwoordig heet - een single. Doorgaans voelt ze zich daar wel bij; ze proeft volop van de geneugten die het bestaan biedt aan mensen die zich niet gebonden weten aan een levenspartner: ze doet en laat wat ze wil, hoeft aan niemand verantwoording af te leggen. Er zijn echter van die momen ten, dat ze zich wél geketend zou willen weten. Dat ze - bij een mooie jankfilm op de tv - iemand naast zich op de bank had; dat ze - als de wind kil om het huis blaast - iemand had om zich aan te warmen. Een nieuw lederen jack heeft ze zich aangeschaft. En dat staat haar, zeker in combina tie met een strakke spijker pantalon en een fraaie trui, zéér goed. Dat weet ze zelf ook. Want het is haar niet ontgaan dat manvolk haar met een blik vol begeerte nastaart als zij in haar nieuwe jack passeert. Zij geniet daar ten volle van: „Dit jack is beter dan het al lerbeste relatiebemiddelings bureau. Madia Berkelder [DELBURG - Het initiatief in Middelburg een poppo- ie beginnen komt in ge- doordat de gemeente geen i nachtvergunning wil ver ben. De zaal, geschikt voor [Hoekers, zou in het film- IffSchuttershof moeten ko- imuziekpodium heeft al een Blauwe Ruis, genoemd een nummer van Blof. De inefnemers zijn de eigena- roncafé Rooie Oortjes. „We jgn het bedacht in samen- eng met Paskal Jakobsen eers onderzoek iar verkeer [BURG - De raad van r is gisteravond akkoord ge- b met het voorstel een ver- nonderzoek naar de situatie jeWestkapelseweg bij Kust- sDin Zoutelande te houden, inger wordt er gesproken ree aanpak van de onveilig- bij het vakantiepark. De ijen van de gemeenteraad gn akkoord met een 15.000 jkostend onderzoek. Alleen acties van CDA en SGP wa- isgen. De christen-democra- agen het geld liever besteed lijdelijke snelheidsremmen- saatregelen zoals drempel of zebrapad. (advertentie) SNNENKORT IN GOES! schoenen voor GROTE maten I ST. ADRIAANSTRAAT 5 GOES NIEUW IN MIDDELBURG .[irmimftn in alle r<rq«,r riagMaoen van '.Ru Dag MIDDELBURG - Bewoners van bejaardenhuis Sint Willibrord in de binnenstad van Middelburg tonen hun ongenoegen over nieuwe plannen in de zorg en de consequenties voor het complex aan de Lange Noordstraat. De komende jaren verrijzen steeds meer woonservicezones: kleinschalige centra in de wijk waarin ouderen verzorgd worden. De gedachte achter de nieuwe aanpak is dat ouderen in zo'n zone langer zelfstandig kunnen blijven wo nen. Keerzijde is dat andere, grotere complexen op termijn wor den afgestoten, zoals Willibrord. En daar zijn de bewoners het niet mee eens, laten ze duidelijk blijken. foto Ruben Oreel van Blof", vertelt A. Leendertse. „Het idee is om een muziekpo- dium te beginnen, iets tussen Pa- radiso in Amsterdam, 013 in Til burg en het Arsenaal in Vlissin gen." Het filmtheater verhuist wan neer het nieuwe theater aan de Zuidsingel klaar is. Naar ver wachting is dat over tweeënhalf jaar. De ingang van Blauwe Ruis zou in het eetcafé naast Rooie Oortjes moeten komen. Om het podium rendabel te ma ken, is een nachtvergunning bij de gemeente aangevraagd. „Zo krijgen we meer commercieel draagvlak. Als het concert om twaalf uur is afgelopen, kunnen mensen blijven hangen." De ini tiatiefnemers hebben inmiddels begrepen dat de gemeente de vergunning niet wil verstrek ken. De opening van Blauwe Ruis betekent een verdubbeling van het publiek dat na twee uur in café's aanwezig is. Volgens burgemeester K. Schou- wenaar moet er dan meer politie worden ingezet. En dat zou ten koste gaan van politie-inzet op andere dagen in de week. Blauwe Ruis wil op wat grotere bands mikken, zegt Leendertse. „Zoals Trijntje Oosterhuis of Rowwen Hèze. In het Arsenaal in Vlissingen kan het ook. Dus waarom zou het hier niet kun nen? Het is een unieke kans voor de stad." "Hij verwacht wel con currentie van de concertzaal in het nieuwe amusentspark in de Mortiere, maar de sfeer zal heel anders worden, denkt Leendert se. „Wij richten ons op Middel burgs publiek, mensen die rus tig een biertje willen drinken en als ze een leuk nummer horen, even willen dansen." De mu- sic-hall/disco in de Mortiere zal zich meer richten op publiek uit de Randstad, voorspelt hij. Vorig jaar heeft de gemeente dis cotheek The Nighttrain gekocht met de bedoeling om er een jon gerencentrum in te maken. Hoe is het met die plannen? „We staan voor een dilemma", zegt wethouder A. de Vries. „Of sa menwerken met anderen in het Schuttershofcomplex, of verbou wen. Het eerste heeft voordelen Het muziekpodium en het jonge rencentrum kunnen ondersteu ning aan elkaar geven. Inhoude lijk is dat een interessant idee." De onderhandelingen hebben volgens De Vries nog niets opge leverd. De onderhandelingen worden gevoerd met Estrade BV. „We hebben een vraagprijs neergelegd", bevestigt K. Rijn, één van de vennoten. „Of het wel of niet doorgaat, is nog niet zeker De gemeente wil het thea tercafé erbij en de tuin en de bin nenplaats." P. Roodenburg, de exploitant van café 't Schuttershof, wil wei nig over de ontwikkelingen kwijt „Ik ben nog nooit bena derd door de gemeente."In het jongerencentrum moeten onder meer een popzaal, een internet café, oefenruimten voor bands, een leslokaal, een bar en kanto ren komen. Voor de zomer moet duidelijk worden hoe het er defi nitie komt uit te zien. Organisator Danny Jahn van het eerste Vlissingse Cabaret Festival dat zondag 21 maart in café Fraggles wordt gehouden. foto Lex de Meester (Advertentie) ti Edith Ramakers JDELBURG - De regionale Zeeland breidt uit Inter te kunnen inspelen op bestrijding van rampen. Zij daarvoor ongeveer uil) o, vooral rijksgel- Mot haar beschikking. deelde de voorzitter van de lonale brandweer, de Vlis- pe burgemeester A. van t-van Weele mee. dagelijks bestuur van de adweer maakte gisteren ook od dat het F. Capteijn als '•ger van brandweercom- slant W van Leersum wil be ten. Het algemeen bestuur nog zijn fiat geven. Van Rum gaat binnenkort met •Toegd pensioen. wijn, die benoemd wordt tot directeur, begint op 1 al ook de leiding hebben de regionale hulpverle- pdienst, waarin de Centrale Ambulance, de Regionale Wance Voorziening en de asskundige Hulp bij Onge- fe en Rampen (GHOR) zijn -•«en Momenteel is ijn werkzaam als project van de intergemeentelijke brandweer Parkstad-Limburg. Volgens Van Dok is de uitbrei ding van de regionale brand weer geen overbodige luxe. „We wonen in een risicovolle omge ving met relatief veel gevaarlij ke bedrijven." De regionale brandweer brengt risico-analyses in kaart, en maakt bestrijdings- en hulpver leningsplannen. „De rampen plannen van de gemeenten zijn bijgewerkt, maar moeten ak- tueel worden gehouden." De brandweer zal zich meer dan voorheen moeten richten op ram penbestrijding. De nieuwe mede werkers krijgen te maken met de brandweertaken: crisisbe heersing, zware ongevallen en gevaarlijke stoffen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Er treden wei eens bandjes op en er worden in café Fraggles aan de Nieuwen- (Advertentie) de umeke combinatie van een krokant koekje "fTukkelijke toplaag is er nu ook voor in de koektrommel! "Wwe verpakking met 12 koekjes in één fray Kies je favoriete krokante koekje bekende smaak van Mars, Twix of M&M's. Drie overheerlijke smaken die dot je van dit koekje blijft genieten 's Middags bij de thee met vriendinnen, >ds van school komen of lekker 's avonds na net eten bij de koffie dijk in Vlissingen vaker typi sche café-activiteiten georgani seerd. „Maar een cabaretfesti val is nog niet eerder vertoond", zegt organisator Danny Jahn van het eerste Vlissingse Caba ret Festival dat zondag 21 maart wordt gehouden. „Als jongeren niet naar het thea ter gaan, brengen we het theater naar de jongeren." Jahn bezoekt zelf wel eens een theatervoorstel ling, maar dan voelt hij zich met zijn 21 jaar vaak al oud „Ik zit als enige jongere tussen dertig- plussers. Ik denk dat jongeren wel naar een schouwburg wil len, maar dat de drempel te hoog is. Een café, zeker een café dat ze al kennen, heeft vanzelf een lage drempel." Acht jonge stand-up comedians hebben zich inmiddels aange meld voor het cabaretfestival. „De inschrijving is gesloten. Maar als het een succes blijkt, zullen we het festival herhalen." Er treden ook drie professionals op. „Bert Koster. Hans Jongsma en Hank zijn bekenden uit de wereld van de comedians. Ik heb hen kunnen uitnodigen om dat cultuurinstelling Scoop dit zo'n goed initiatief vond. dat ze er subsidie voor over had. De jongeren kunnen podiumer varing opdoen. „En wie weet, krijgen ze door het optreden in Fraggles net dat duwtje in de rug dat ze nodig hebben om het theatervak serieuzer te nemen." De organisator heeft voor een zondagmiddag gekozen omdat hij denkt dat veel jongeren op zondagmiddag weinig onderne men. „Er is dan amper iets te doen in Vlissingen. Als je wakker wordt na een zaterdagavond stappen, wat kun je dan doen? Een beetje kijken naar voetbal of wat spe len op je playstation. Daarna houdt het vaak op. Ik denk dat je de tijd veel nuttiger kunt be steden door iets te ondernemen, zoals aan cabaret doen." Het festival is gratis. Kinderschoenen Zo betaalbare schoenmode Damplein 18 Middelburg 0118-674758

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11