testemmingsplannen dure last rune PZC Kort verblijf-afdeling op lange baan Denksport puzzelweek Vervoersverbod voor eigenaar kadavers Nood in Polen blijft groot 13 Schouwse boeren missen daadkracht bij gemeente ctualiseren oude plannen duurt 4 jaar langer en kost 1 miljoen meer dan gepland Botsing tegen fietsenstalling Hennepkwekerij ontmanteld Overgangsregeling minicampings Celstraf voor geweldsmisdrijven Man aangehouden na mishandeling Bedreiging bedrijfsarts agenda r,Pipl Kleemans donderdag 19 februari 2004 lEISCHOR Bij dc gemeente iouwen-Duiveland regeert K,ral de angst en niet de visie. ,1 vindt voorzitter van boere- «ani'.atie Agrarisch Schou- .Duiveland (ASD) H. Re- ASD mist daadkracht en mobiliteit bij de lokale over al. ^zei Remijn gisterenavond in zijn jaarrede. Daarin benadruk te de Schouwen-Duivelandse landbouwvoorman het belang van ruime mogelijkheden voor de boer. Neveninkomsten en nieuwe eco nomische dragers voor het plat teland mogen niet geblokkeerd worden en wie met toekomst plannen voor zijn boerenbedrijf komt, dient snel antwoord te krijgen. Veel sneller dan nu het geval is. Dat de gemeente de boeren be trekt bi] de totstandkoming van het nieuwe bestemmingsplan buitengebied acht Remijn een zeer goede zaak. Alleen gaat het, zegt hij, alle maal nog veel te traag. „On danks toezeggingen dat lopende zaken zo snel mogelijk afgehan deld worden horen wij nog steeds van schrijnende gevallen van zaken die te lang op de 'be ruchte stapel' blijven liggen. Dat is geen goede ontwikke ling." In de plannen voor het terug brengen van vroegere kreken als Gouwe en Ee hoeft de gemeente wat Remijn betreft niet al te veel energie te steken. Het gebied waar de gemeente de oude kreken mogelijk terug zou willen zien, kent een uitsteken de landbouwstructuur. Dat kun je, vindt Remijn. maar beter zo laten. „Wij werken er alleen aan mee als er een duidelijke meer waarde is te vinden voor de agra rische sector." Zoet water daarentegen zou meer dan welkom zijn bij de boe ren. Hetgeen ook in het Land bouw Ontwikkelings Plan (LOP) nadrukkelijk wordt on derkend. ASD pleit in dat verband voor het zo goed mogelijk scheiden van het zoete duinwater van zou te invloeden van Oosterschelde en Noordzee rAli Pankow BIKZEE - Het actualiseren oude bestemmingsplannen en de gemeente Schou- frDuiveland gaat meer tijd i^eld vergen dan aanvankelijk pland. Als er volgens het hui- je schema gewerkt blijft wor- i»aat het karwei circa vier langer duren en moet er verwachting één miljoen nextra op tafel komen. raad stelde drie jaar geleden krediet van 1,2 miljoen euro !- jiikbaar voor de actualise- l Van de 140 bestaande be- iumngsplannen waren er een at aantal ouder dan tien r. Gemeenten hebben dan herzieningsplicht. dddels blijkt van het beschik- i« ar gestelde krediet begin dit ral de helft opgesoupeerd, nerwachting is dat er tot het a aievan het traject nog 1,6 mil- nodig zal zijn. i >ens wethouder L Ge- i-Poortvliet is dat echter geen nu hals-over-kop bij de oenteraad aan te kloppen ai Keen voorstel dat extra mil- II, nte voteren. Daarmee wil zij 1 kt wachten tot de begrotings- i-fcandeling voor 2005. De wet- ler heeft goede verwachtin- dat het met dat extra mil- anog wat meevalt dankzij de jitalisenng van de bestem- ïcgsplannen tarmeezou de ambtelijk mede- ders binnen de organisatie »1 werk bespaard kunnen blij- tor Ron Magnée ITTHEM - De boer op wiens ad aan de Trekdijk in Ritthem Manten van 58 dode beesten ip gevonden, heeft van de Alge- me Inspectiedienst (AID) een Tvoersverbod gekregen. Hij ag voorlopig geen dieren aan- fafvoeren van zijn land. De tfdachte, een 47-jarige Vlissin- t.heeft nog geen verklaring af- fcgd. bedrijfsonderzoek van de D blijkt dat er een aantal run- ra 'zoek' zijn. Het vervoers- !bod blijft van kracht totdat Kissinger een plausibele ver eng heeft afgelegd over het ven. Verder is het volgens haar moeilijk om de kosten van perso- neelsinzet in te schatten. Veel hangt af van bezwaarschriften die al of niet worden ingediend tegen concept-bestemmingsplan nen Dat kan van grote invloed zijn op tijdsduur en personeel- sinzet. De aanpak van verouderde be stemmingsplannen heeft sinds de start in 1999 voortdurend te maken gehad met personeelspro blemen. Vanaf het begin tot nu toe heeft het project nooit de be zetting gehad die nodig wordt geacht. Ter ondersteuning van de min der ervaren projectleiders en voor de coördinatie van de ver schillende onderdelen wordt al ruim een jaar gewacht op de in vulling van de vacature senior beleidsmedewerker ruimtelijke ordening. In de aanbevelingen bij de voortgangsrapportage aan de raad wordt de nadruk ge legd op de noodzaak daarvan. Frictie In dit overzicht wordt ook er kend dat er soms frictie bestaat tussen het gemeentebestuur en het ambtelijk apparaat over wat zij voorrang wil verlenen.Te- vens blijkt het in de praktijk moeilijk te zijn stedebouwkundi- ge bureaus aan te sturen. Ook daar kampt men met verschillen de prioriteiten en worden afspra ken niet altijd nagekomen. Naast actualisering wordt bij dit project gestreefd naar een be tere afstemming, oftewel harmo nisatie van onderdelen die in meerdere bestemmingsplannen voorkomen. Zo is er inmiddels een basisopzet gemaakt voor de kernen, waaraan bouwaanvra- gen getoetst kunnen worden. Met de beleidsvisie voor het be stemmingsplan buitengebied is een tweede belangrijke fase afge rond Verdere essentiële onder delen zijn de basisopzet recrea tiegebieden en de bestemmings plannen bedrijventerrein Zierik- zee Zuid en Strand. Bij de begrotingsbehandeling in december verzocht de raad om inzicht in de stand van zaken bij de aanpak van verouderde be stemmingsplannen. Deze voort gangsrapportage komt nu aan de orde in de commisssie openba re ruimte die maandag 1 maart vanaf 19.30 uur vergadert in het gemeentehuis in Zierikzee. De aanhanger van Kees en Hilly Folmer zit nu alweer bijna vol mei hulpgoederen voor Polen. lot van de vermiste runderen. De zaak kwam vorige maand aan het licht toen medewerkers van het waterschap een kadaver in een sloot bij de Trekdijk von den. Al snel bleken er grote hoe veelheden restanten van dode dieren op het terrein te liggen Sommige beesten lagen er een maand, andere al een jaar. De kosten van de opruimactie en de destructie worden op de Vlissinger verhaald. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. De man heeft de Destruc- tiewet en de Wet Verontreini ging Oppervlaktewateren over treden. De eigenaar van de scha pen is eerder met justitie in aan raking geweest. Twee jaar gele den werden verwaarloosde scha pen aangetroffen op het bedrijf. door Ali Pankow NIEUWERKERK - Veertien jaar geleden logen Kees en Hilly Folmer uit Nieuwerkerk voor het eerst naar Polen met een hulptransport. Vijfendertig rei zen, ruim tien volle opleggers en 192.640 kilo hulpgoederen ver der moeten ze vaststellen dat de nood in Polen nog steeds groot Kees Folmer wil er geen politie ke beschouwing op loslaten, maar is wel van mening dat de bekende Poolse vakbondsbewe ging Solidanteit onder aanvoe ring van Lech Walesa wellicht beter in de oppositie had kun nen blijven. In elk geval is er toen ze gingen besturen minder bereikt voor de arme bevolking dan Folmer had gehoopt. Het Nieuwerkerkse echtpaar is net teruggekeerd van de 35e reis. De Folmers brengen altijd hulpgoederen naar de streek rondom de plaats Nowogard, een gebied in grootte vergelijk baar met Schouwen-Duiveland. Ze begonnen er bij toeval mee. Kees, toen nog vrachtwa genchauffeur van beroep, werd in 1990 door een kennis ge vraagd als hulpbestuurder mee te gaan met een hulptransport. Hun eerste kennismaking met het kindertehuis en diverse ge zinnen in en om Nowogard was voldoende voor het besluit op ei gen initiatief door te gaan met hulp aan Polen. Het echtpaar roemt de support die ze veel ja ren kreeg van bedrijven als Poot uit Sirjansland en fruitkwekenj Van den Berge uit Nieuwerkerk met het beschikbaar stellen van vrachtvervoer. Inmiddels verzor gen ze het transport ook zelf met een bestelbusje en een aan hangwagen. Alleen aan diesel al wordt circa 290 euro per keer uitgegeven. Bij Folmers vroegere werkge ver, de firma Schults in Zierik zee, kunnen ze nog steeds flink wat spullen opslaan tussen twee transporten in. Er worden grote hoeveelheden kleding ingeza meld, maar Hilly Folmer ziet daar wel een kentering in. Vol gens haar worden de mensen wat gemakzuchtiger Kast uitruimen Werd de kleding voorheen com pleet en schoon netjes in zakken aangeleverd, nu wordt Hilly soms gevraagd zelf bij de men sen de kast maar eens te komen uitruimen om te kijken of er nog wat voor haar bij is. „Polen leeft niet meer zo sterk bij de mensen als voorheen." De Folmers ervaren dat ook bij de jaarlijkse verkoop van stroopwa fels Uit de opbrengst daarvan kopen ze allerlei schoolpullen, beddengoed, dekens en levens middelen. foto Dirk-Jan Gjeltema Extra jammer dus dat de op brengst vorig jaar plotseling veel minder was dan de voor heen.Ondanks die teleurstellin gen koesteren de Folmers ook veel ervaringen. Een voorbeeld: „Veertien jaar geleden leerden we in Nowogard het meisje Anetta kennen. Zij kreeg een schoolboekje van de Nieuwer kerkse school De Dobbelsteen van ons omdat ze zo graag En gels wilde leren. Nu staat ze zelf als lerares Engels voor de klas." Kees Folmer hoopt dat er met de toetreding van Polen tot de Europese Gemeenschap per 1 mei een eind komt aan de ferme stapel vereiste documenten voor de hulptransporten. De verwachting dat de Polen op het platteland het dan ook di rect beter zullen krijgen, deelt hij niet. En daarom ook gaan hij en zijn vrouw voorlopig door met hun tochten. De aanhanger staat nu alweer vol met dozen. REDACTIE schouwen-duiveland Grachlweg 23a 'smab zierikzee >0111-454647 cö. 0111-454657 E-mail: redzzee@ pzc.nl Varcel Modde (chef) Kleemans Pankow Soesman H'Boogert (sport) centrale redactie Sötionspark 28 Postbus 31 AA goes Tet 10113)315500 Fh:'0113)315669 F-mail: redactie pzc.nl Tern et ^■pzc.nl web@pzc.nl ^orgklachten: ^CO-0231231 50maandag t/m vrijdag ge- 'ende de openingstijden; ^dagstot 12,00 uur door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er is nauwelijks nog kans op de komst van de destijds zo fel bepleite kort ver blijf-afdeling in het voormalige ziekenhuis in Zierikzee. Tijde lijk voorzitter R. van der Meu- len van de Raad van Bestuur van de Oosterscheldeziekenhui- zen zei dat gisteren tijdens een informatie-avond over de specia listische poliklinische voorzie ningen in Zierikzee. „Organisatorisch vergt zo'n short stay-afdeling zoveel dat ik daar nu geen enkel uitzicht op kan bieden", aldus Van der Meu- len. Hij constateert dat de roep om deze afdeling vanuit de sa menleving inmiddels ook ver stomt. Volgens hem is dat een lo gische ontwikkeling in een voort schrijdend proces „Mensen ko men aanvankelijk in het geweer als er voorzieningen verdwijnen, maar zijn uiteindelijk toch nuch ter genoeg om weer over te gaan tot de orde van de dag. De zeer slechte opkomst gistera vond met slechts tien belangstel lenden stelt Van der Meulen in dit opzicht in het gelijk. De strijdbaarheid voor optuiging van het onttakelde Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee blijkt aanzienlijk minder dan tijdens de voorgaande informatie avond inmiddels alweer twee jaar geleden. In een bomvolle zaal liepen de emoties toen zeer hoog op over de aantasting van de ziekenhuisvoorziening in Zie rikzee. Voorzitter W. Alkemade-Bous- ché van de vereniging 'Houdt de zorg op Schouwen-Duiveland Kerngezond' constateert ook dat de fut er op dit punt begint uit te raken. Zelf vindt ze het hoog tijd worden dat er weer eens bij minister Hoogervorst aan de bel wordt getrokken Vol gens haar is zelfs van het extra geld dat hij heeft toegezegd voor verhuizing van de ambulan cepost naar het ziekenhuis nog geen cent binnen Verder maakt Alkemade zich grote zorgen over de centrale huisartsenpost op Schouwen-Duiveland die RENESSE - Op de Rampweg in Renesse is gistermiddag een 65-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland met zijn auto tegen een houten fietsenstalling gereden. De man reed over de Rampweg uit de richting Renesse. Door dat de man een lichte beroerte kreeg, verloor hij de contro le over zijn auto en kwam naast de rijbaan terecht. Via het talud botste hij tegen de fietsenstalling op de parkeer plaats van overgang Kijkduin. Hierdoor brak de stalling af. De automobilist is naar het ziekenhuis overgebracht. STELLENDAM - In een loods op het bedrijventerrein in Stellendam heeft de politie dinsdag een hennepkwekerij ontmanteld De kwekerij werd ontdekt na een meldin dat er een deur van de loods was blijven openstaan. De zes tienhonderd planten en bijbehorende apparatuur die wer den aangetroffen, zijn in beslag genomen. In Schiedam en Rotterdam werden dinsdag nog eens vier hennepkweke rijen opgerold. Vooralsnog wordt er niet vanuit gegaan dat er een verband bestaat tussen de diverse gevallen DEN HAAG - Minicampinghouders mogen het komend seizoen vijftien kampeereenheden op hun terrein toela ten. Dat blijkt uit een brief van minister Veerman van Landbouw Nu is het maximum nog tien, en slechts gedu rende korte perioden vijftien Ik moet het eerst zien. dan geloven", relativeert verantwoordelijk wethouder M. te Roller van de gemeente Veere op de jongste inwikkelin gen. Nu de minister groen licht geeft voor vijftien kam- peergasten, is het aan de gemeenten om de bestemmings plannen te veranderen. Wellicht komen er bezwaren te gen de verhoging vanuit de Veerse bevolking, voorspelt Te Roller, en dan kan de verhoging van het maximum nog maanden op zich laten wachten. Aanleiding van de brief van de minister is een motie van de fractie van Dorpsbe langen en Toerisme Veere van november vorig jaar MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor geweldsmisdrijven en brandstich ting. Verder werd hem verplicht reclasseringstoezicht op gelegd. De Vlissinger bedreigde en mishandelde 18 okto ber vorig jaar zijn vriendin in haar woning in Middel burg Daarnaast had hij het slachtoffer vastgebonden. Ook tilde de rechtbank zwaar aan de brandstichting bij een ouderenflat aan de Korte Zelke in Vlissingen. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in de Hercules Segherslaan in Vlissingen een 37-jarige man uit Heinkenszand aangehouden. De man had een 37-jarige vrouw uit Vlissingen mishandeld. Ze was geschopt en geslagen. Volgens de politie ligt de oorzaak in de relationele sfeer. MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Terneuzen is gisteren in Middelburg voor het meermalen bedreigen van een bedrijfsarts veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk. De verdachte had sinds 1 juli vo rig jaar regelmatig de Arbo-arts met de dood bedreigd. Zo had hij tijdens<zijn bezoekjes de arts „je kop gaat eraf en ik maak je af" toegeroepen. De man sprak de bedreigingen tegen. „Er gaan koppen rollen", heb ik gezegd. De officier eiste twaalf weken cel, waarvan de helft voorwaar delijk. De Terneuzenaar raakte al zijn gezin en zijn werk kwijt. STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Burgerzaal, gemeente huis, 14.00 uur: Feestmiddag voor gou den echtparen; (Advertentie) altijd actueel! Geldig voor alle Denksporttitels. De goedkoopste titel gratis, zolang de voorraad strekt. In oogcentrum 'Oogcontact' in Zierikzee wordt 90 procent van de gevallen behandeld. De zwaardere oogoperaties worden in Goes ver richt. foto Dirk-Jan Gjeltema zonder extra middelen geen lang voortbestaan lijkt bescho ren. „Daarmee wordt na de tweedelijnsvoorzieningen nu langzaam ook de eerstelijnsvoor ziening hier aangetast", aldus Alkemade. Looptijd: donderdag 19 februari t/m 25 februari 2004. Woonplaats: uitsluitend geldig tegen volledig ingevulde bon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41