Bomen moeten beter beschermd rune PZC In de meest roestige bakken vind je de leukste dingen Denksport puzzelweek Verzet tegen N57 ingecalculeerd 'racties pleiten voor vastleggen monumentaal groen in bestemmingsplan -13 Louise de Colignyschool wint schaakkampioenschap Rommelmarkt Themamiddag voor vrouwen Fearless Johnny Acht aanhoudingen vanwege drugs Celstraf voor geweldsmisdrijven Man aangehouden na mishandeling Auto's opengebroken in Vlissingen Twee maanden cel voor dealer agenda Middelburger krijgt boete voor vechtpartij 2 halen, 1 betalen >£-" li gfMariia Berkelder i(IDELBURG - De bomen in •k ydflburg moeien beter wor- beschermd. Dat vinden de ^lies van de PvdA. Groen ig »k» en D66. Ze pleiten voor ;j speciale boomverordening, #r()0or monumentale bomen bestemmingsplan kunnen opgenomen. donderdag 19 februari 2004 nen en wortels kunnen worden ingetekend. Met alle wijzigin gen, bijvoorbeeld door de aan leg van wegen of door bebou wing, moet dan rekening gehou den worden met bomen. In Vlis- singen is daar een mooi voor beeld van te zien. Het nieuwe fietspad op de Nieuwe Zuidbeek- seweg loopt in een bocht om een groepje bomen heen." Oude of zeldzame bomen kun nen als monumentaal worden be stempeld. ..Maar het kan ook een groepje zijn van bomen die eigenlijk op zichzelf waardeloos zijn, maar die wel in een mooie laan staan." In Middelburg zijn de monumentale bomen al in kaart gebracht. Melse schat dat het om ongeveer 150 exempla ren gaat. Voor bewoners moet bovendien duidelijker worden wat er met bomen in hun buurt gebeurt, vindt Melse. Als iemand een boom wil kappen, moet daar een vergunning voor worden aangevraagd. Die aanvraag wordt gepubliceerd in een huis-aan-huis-blad. „Maar als burger heb je daar niks aan. Om bezwaar te ma ken. moet je belanghebbende zijn. Dat ben je niet vaak, zelfs met als je uitzicht hebt op een boom." De gemeente zou inzich telijk moeten maken wat ze met bomen van plan is. „Bijvoor beeld door het opstellen van een beheersplan. Dat moet dan zo concreet zijn, dat je bij wijze van spreken de opdracht aan de aannemer kunt zien. Nu staat er ^partijen hebben schriftelijke gesteld aan het college B en W. Aanleiding is de -/• -_-()!;e die ontstaan is over uitvoering van het groenbe- k fcolan van het waterschap a prose Eilanden De fracties a jjen dat voor het kappen van ::- en in het buitengebied in vervolg een kapvergunning 1 worden aangevraagd. Nu en de bomen onder de Bos- en dat geeft beheerders veel vrijheid om te kappen cjmentale bomen moeten bo- criien in het bestemmingsplan trien opgenomen, zegt R. Mel- a (fractie-assistent van Groen- 3 a>i „Dat biedt de hoogst mo- Bjse bescherming. De krui- Soekenverkoop oor Afrika Ql USSINGEN - De Vlissingse ró Uiting Water voor Afrika rj Kit zondag 29 februari een «kenverkoop in café De Con- crent De opbrengst van de eken is bedoeld voor de finan- ringvan het boren van water ten in het zuidoosten van sa iuntanie. Daar zijn veel ne- rttingen van nomaden die i :A daar gevestigd hebben, ui mgrootste probleem is water. boeken die de stichting ver- i opt. zijn geschonken Voor enj p euro verwisselt een boek eigenaar. De Concurrent is stigd aan het Bellamypark in VlissingenDe boekenver- Mp start om 13.00 uur en sii i.urttot 18.00 uur. VLISSINGEN - De schakertjes van de Louise de Colignyschool hebben gisteren het schaakkampioenschap voor Vlissingse basis scholen gewonnen. Ze versloegen twee teams van de Vlissingse Scholenvereniging die de tweede en derde plek opeisten. De wedstrijden werden in het welzijnscentrum aan de Adriaan Coortelaan in Vlissingen gehouden. In totaal deden vijftien teams van zeven verschillende basisscholen mee aan het kam pioenschap. Elk team bestond uit vier schakers. De organisatie was in handen van de schaakverenigingen van Vlissingen en Sou burg. foto Ruben Oreel in snoeiplannen alleen wanneer welke straat aan de beurt is." Door gedetailleerde informatie te geven, kan de gemeente een hoop onrust wegnemen, denkt Melse. Groenste stad En dat is wel nodig. „Middel burg wil in 2006 meedoen met de verkiezing tot de Groenste Stad van Nederland. De jury kijkt daarvoor of het groenbe- leid wordt gedragen door de be volking. Het is niet te hopen dat ze interviews gaan houden in Middelburg." De fracties wachten de beant woording door het college af. „Als we niet tevreden zijn. die nen we een initiatiefvoorstel in Ik verwacht steun van andere fracties. Er is een brede groep mensen verontrust." VLISSINGEN - De stichting Ma joraat houdt zaterdag 28 februa ri een rommelmarkt, aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen. De markt begint om 9.00 MIDDELBURG - Baptistenge meente De Fontein aan de Kruit- molenlaan 70 in Middelburg houdt zaterdag 13 maart een the mamiddag voor vrouwen De toespraak gaat over het le ven van Achsa. De themadag in Middelburg duurt van 10 tot on geveer 15.30 uur. MIDDELBURG - De band Fear less Johnny geeft dinsdag 24 fe bruari een optreden in café De Mug in Middelburg. De band brengt een grote variëteit aan ei gen werk ten gehore, waaronder zwoele blues en ruige rock. Het optreden begint om 21.30 uur. MIDDELBURG - Op diverse plaatsen in Middelburg zijn gisteren mannen aangehouden. Dit vanwege aanwezig heid in of rondom een woning aan de Statenlaan in Mid delburg Volgens de politie werd daar harddrugs verhan deld. Onder de opgepakten zijn een 39-, 42- en 54-jarige man uit Oost-Souburg, een 39-, en 41-jarige man uit Mid delburg, een 21-, 26-, 48-jarige man uit Vlissingen. Vijf van hen werden na verhoor in verzekering gesteld. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Vlissingen veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor geweldsmisdrijven en brandstich ting. Verder werd hem verplicht reclasseringstoezicht op- gelegd. De Vlissinger bedreigde en mishandelde 18 oktober vorig jaar zijn vriendin in haar woning in Middelburg. Daar naast had hij het slachtoffer vastgebonden. Ook tilde de rechtbank zwaar aan de brandstichting bij een ouderen- flat aan de Korte Zelke in Vlissingen. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in de Hercules Segherslaan in Vlissingen een 37-jarige man uit Heinkenszand aangehouden. De man had een 37-jarige vrouw uit Vlissingen mishandeld. Ze was geschopt en geslagen. Volgens de politie ligt de oorzaak van de mishandeling in de relationele sfeer. VLISSINGEN - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn in Vlissingen ten minste vijf auto's opengebroken. De auto's stonden geparkeerd aan de Irislaan, de Commando- weg, de Paardenstraat en de Oranjedijk. De buit bestond uit gereedschap, kleding en een bril MIDDELBLTRG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 34-jarige man uit Vlissingen voor dealen in harddrugs veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De Vlissngse junk had toegegeven circa vijf weken, vanaf be gin december tot 11 januari dit jaar, in heroïne en cocaïne te hebben gehandeld. Zo had hij in de Vlissingse en Middelburgse scene gemid deld tien klanten per dag „Ik ben drugs gaan verkopen om in mijn eigen gebruik te kunnen voorzien." Volgens zijn raadsman E. Smit was de afhankelijkheid zijn tra giek. Officier van Justitie R Rammeloo eiste drie maanden cel. De ontnemingsvordering was in eerste instantie vastge steld op 2100 euro, maar de officier zwichtte voor de argu menten van de raadsman om het plukze-bedrag te halve ren tot 1050 euro. Ook de politierechter kon zich hierin vinden. iet kea O -'litprHarmen van der Werf n UDDELBURG - Het toenemen- herzet in de gemeente Veere n de nieuwe N57 op Walche- hoeft niet tot uitstel van de n| inleg van de weg te leiden. Vol- s' «s gedeputeerde T. Poppel- bis is in de planning rekening gouden met een lange bezwa- mprocedure. 'de weerstand tegen de N57 it. zoals maandagavond op een mspraakbijeen- ®st in Domburg, vindt Pop lars jammer. Vooral de ver ding van het stuk Rijksweg sen Smt-Laurens en de Veer- redactie «alcheren 5-lenruststraat 18 Postbus 8070 «19EB MIDDELBURG Ie': 0118-493000 0118-493009 tmail: redwalch® pzc.nl Rb van der Sluis (chef) tolia Berkelder Milh Ramakers van den Broek toMagnée ton de Vries (sport) ^NTRALE redactie Stationspark 28 totbus 31 AA GOES T« <0113)315500 ■*'0113)315669 ai': nedactie.® pzc.nl "ternet "Wpzc.nl knail: web@pzc.nl toorgklachten: *000231231 baandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^dagstot 12.00 uur sedam staat ter discussie. Inwo ners van omliggende dorpen twijfelen aan de noodzaak van een nieuwe N57. Poppelaars kan zich dat wel enigszins voorstellen, maar het staat voor hem vast dat er iets aan de huidige weg moet ge beuren. ..Want die is niet ver keersveilig", aldus de gedepu teerde. „Een parallelweg voor lang zaam verkeer is zeker nodig, met daarnaast een fietspad. Je ontkomt er dan niet aan de hele weg aan te passen. De N57 is bo vendien voor de bereikbaarheid van Middelburg van groot be lang." Onderdeel van de nieuwe weg is een aquaduct in het Ka naal door Walcheren bij Middel- burg. Tijdschema De aanleg van de N57 is ge pland tussen 2006 en 2010. Vol gens Poppelaars is het haalbaar in 2Q06 te beginnen, ook al gaan bezwaarmakers door tot en met de Raad van State in Den Haag. ..Het tijdschema laat dat toe." Het tracébesluit voor de weg loopt eind 2007 af. Tegen die tijd moet er echt aan de N57 worden gewerkt, anders moet de lange en ingewikkelde tracé wet-procedure opnieuw worden doorlopen. STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE Ons Huis, 09.30 uur Koersbal; MIDDELBURG Artemis Koudekerkse- weg 133. 13 30-15 30 uur Training voor vrouwen die te kampen hebben met he vige emoties; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur: Computerclub en wijkinternetpunt; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Regenboog, 19.00-20.00 uur. Flamenco- dansen voor beginners en gevorder den, 19.30- 21.30 uur- Linedance; Palazzolihuis, 14.00-15.30 uur: Ontmoe tingsmiddag; VEERE Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur. Carillonbespeling door stadsbeiaar- dier Kees van Eersel: VLISSINGEN Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50-plussers, 20.00 uur: Bijeenkomst Fila telisten vereniging; De Oude Stad, 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peuter- gym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00-14.45 uur: Gymnastiek 50+; Petruskerk. 9.10-10.25 uur: Hatha Yoga en 10.45-11.45 uur: Ouderenyoga. Adri Louwerse tussen zijn verzameling: „Zonder verhaal is een gereedschap een stom stuk ijzer." foto Ruben Oreel door Jeroen Boer ARNEMUIDEN - Adri Louwer se (59) uit Arnemuiden verza melt al jaren gereedschap. In middels heeft hij een loods vol met de meest uiteenlopende werktuigen. „Dit zie je nor maal nooit", vertelt hij. terwijl hij een zaagje uit een van de stapels tevoorschijn haalt. „Hiermee zaagt een elektricien van bijvoorbeeld de PTT de mantel van een kabel in. Die zitten altijd in een tentje." Louwerse was van kinds af aan geïnteresseerd in gereed schappen. „Toen ik klein was, vond ik het mooi om naar de vaklieden te kijken. Kijken hoe de timmerman bezig was of de smid Gereedschappen uit de periode die hij bewust heeft meegemaakt, vindt hij het interessantst om te verza melen. De verzamelaar bezit honderden gereedschappen. „Van sommige stukken weet ik niet eens wat het is", vertelt hij Binnenkort houdt hij een lezing over zijn verzameling. Louwerse is van plan om enke le onbekende gereedschappen mee te nemen om aan zijn pu bliek te laten zien. „Er zitten waarschijnlijk mensen in de zaal die veel weten over gereed schappen. Misschien kan ie mand mij vertellen wat bepaal de dingen zijn." Louwerse is op deze manier al eerder achter de toepassing van verzamelstukken geko men. Als voorbeeld haalt hij een ronde schijf met gaten erin tevoorschijn. „Ik had geen idee wat dit was. Het bleek een mes- senpolijstmachine te zijn. In de verschillende gaten passen be paalde messen. In de machine moet polijstpoeder en zo kon den de messen gepolijst wor den." Informatie over gereed schappen haalt hij veelal uit ca talogussen. „zo kwam ik erach ter dat ik enkele schaven heb van 250 jaar terug." Louwerse vindt het leuk om an dere mensen met zijn hobby be kend te maken In de zomer staat hij daarom op de histori sche markt in Veere. „Er lopen daar kinderen rond die niets weten over de gereedschappen die vroeger gebruikt werden." De markten die hij bezoekt, vormen een leuke gelegenheid om zijn favoriete stuk gereed schap te demonstreren; een handboorhamer „Dat is een leuk dingetje. Het klinkt net als een mitrailleur", vertelt Louwerse enthousiast. Vlooienmarkt De verzamelaar vertelt dat hij elk stukje vrije tijd aan zijn hobby besteedt. „Als ik zie dat er in de buurt een vlooien markt is, ga ik even kijken. In de meest roestige bakken vind je de leukste dingen." Behalve de vlooienmarkten, krijgt hij ook gereedschappen via ande re wegen. Louwerse is bijvoor beeld lid van de Vereniging Ambacht Gereedschap Via de vereniging ontmoet hij ande re mensen met dezelfde hobby. Daar koopt hij weer gereed schappen van. De verhalen achter de gereed schappen vindt hij het leukst aan zijn hobby „Zonder ver haal is een gereedschap een stom stuk ijzer. Het is mooi als je ergens de geschiedenis over kan vertellen Zo vertelde hij op een markt over een houweel die door een bepaalde smid was gemaakt. „Daarna werd ik opgebeld. Door de kleinzoon van die smid. Die vertelde dat de familie niets van zijn opa had." Een ander voorbeeld is een strikbeitel. Een instrument dat gebruikt werd om met be hulp van vlas of hennep een water- of gasleiding mee af te dichten. „Ik ontmoette in een bejaardenhuis iemand die ver telde met het gereedschap ge werkt te hebben. Zo krijgt iets een eigen geschiedenis. Louwerse verzorgt woensdag 3 maart een diaserie voor de Heem kundige Knng Walcheren in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Aanvang 20.00 uur MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter hield giste ren in de strafmaat van een 21-jarige inwoner uit die stad fors rekening met de rol van het slachtoffer. De Middelburger werd voor openlijke geweldpleging veroor deeld tot 350 euro boete. Dit had alles te maken met het op treden van het slachtoffer, die 12 juli vorig jaar in een horeca gelegenheid aan de Markt in Middelburg de broer van ver dachte met een glas bewerkte. Toen hij zag dat het gezicht van zijn broer helemaal onder het bloed zat, greep hij in. Hij werk te de aanvaller van zijn broer te gen de grond, gaf hem een schop en deelde een klap uit. De ver dachte werd buitengezet. En passant beledigde hij nog een agent. De Middelburger had voor het incident drie dagen in voorlopige hechtenis gezeten. (Advertentie) Altijd actueel! Geldig voor alle Denksporttitels. De goedkoopste titel gratis, zolang de voorraad strekt. \Mf tI Lo°Pl'jd: donderdag 19 februari t/m 25 februari 2004. Naam: Adres; Woonplaats: uitsluitend geldig tegen volledig ingevulde bon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13