Total vervangt olie-leidingen PZC PZC Puist van Kapelle ergert omwonenden Stichting Renesse wekt woede bewoners Oostenrijkse huizen 11 Hele traject van kade tot raffinaderij wordt vernieuwd Werkstraf voor metkweker Waterschap kapt nu en plant later agenda Man botst tegen trailer Gewonde bij ongeval op A58 Nieuw steunpunt Waterschap Schip op strekdam Hansweert Geen strook grond voor parkeren Wegafsluitingen gemeente Tholen Rechter staat woningbouw in Kortgene toe Jongen(15) bedreigt conducteur woensdag 18 februari 2004 ■f.uinke «ander Jagt JORSSELE - Total Raffinade- Sederland (TNR) gaat de geïsoleerde twin- Jims-stookolieleidingen. ie olie transporteren tussen de loialsteiger aan de zeedijk in Lfssele tot aan de raffinaderij ibft Sloegebied. helemaal ver- ringen. /gaat om de leidingen waar- san het einde van 2002 lek- j werden geconstateerd. Uit Verzoek is gebleken dat het ri- to van nog meer gaatjes in de èdingen over de hele lengte ©zeskilometer aanwezig is gevolgen van de lekken, olie ihet grondwater en in de om- i ggende grond, zijn inmiddels 33 loipen en ook de oorzaak is ^genomen. Total heeft de lei- fegen sinds de lekkage niet (er gebruikt De olie die van- t; schepen via de leidingen air de raffinaderij komt, moet sisdien door vier veel kleinere aosportleidingen. Dat kost To il meer dan het bedrijf lief is, a Tint de schepen liggen langer de steiger en het komt de liliteit van de fabriek niet redactie bevelanden/tholen Stótionspark 28 Postbus31 "60 AA goes Tei 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom ^nd Huibers van der Jagt FfWkJanssen FbbPaardekam tan de Vries (sport) centrale redactie Sütionspark 28 Fostbus 31 "60 AA goes T* 10113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl "nternet "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl taorgklachten: «00-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ®erdags tot 12.00 uur niet, zoals in de huidige leidin gen, brandwerende stoffen wor den gebruikt die bij contact met water omzetten in zuren die roest veroorzaken. De ingangen voor intelligente varkens zullen meteen worden aangebracht en aan de buitenkant komt een soort detectiesysteem dat door geeft wanneer en waar er onge rechtigheden ontstaan. Het bedrijf dat de opdracht heeft gekregen, HAK, gaat zeer binnenkort proefsleuven gra ven. Half maart beginnen de voorbereidingen echt goed en voor de bouwvakvakantie ver wacht TRN klaar te zijn. Overal op het traject dat vanuit de raffinaderij gezien met een slinger om de westkant van Borssele naar de zeedijk loopt, zal worden gegraven, waarbij een werkbreedte van 25 meter wordt aangehouden. Alleen on der de Europaweg en de spoor lijn wordt de leiding geperst. HAK laat bij het uitgraven de leidingen in de wegen: de Ossen- weg en de Cathalijneweg, ge woon liggen Pas als de nieuwe leiding erin gaat, wordt de weg opgebroken. Total heeft, behalve de leidin gen tussen de steiger en de fa briek, ook een naftaleiding naar Ellewoutsdijk, die vandaaruit naar Dow aan de overkant loopt. Die leiding krijgt in het late najaar bezoek van de robot, het intelligente varken, hoewel er geen enkele aanleiding is om te geleven dat er iets aan de naf taleiding mankeert. Het onder zoek zit in het programma van Total. Dat geldt ook voor de in spectie van de transportleidin gen voor olie tussen het Sloege bied en de Maasvlakte, waar de meeste ruwe olie voor de raffina derij vandaan komt. Het over grote deel van de producten die Total in Borssele maakt, gaat niet via een leiding maar met binnenvaarttankers weg. Mal heeft veel tijd en geld be- aed aan de inwendige inspee lt evan de leidingen. Eerst moes- 86 fc ingangen worden gemaakt o een robot, een zogenaamd :J sj(elligent varken', in de buizen Jos te laten. Vervolgens is zorg- aldig gemeten waar fouten za aien waar het risico van lekka- bestond. Dat bleek op alle .jatsen waar de buizen gekop peld waren: om de twaalf meter. heeft daarom besloten de r«eleidingen te vervangen. Roesten Voor de nieuwe leidingen, die sok weer ongeveer een halve me- tt in doorsnee zullen zijn, lordt beter staal gebruikt. Bo- radien zullen de buizen een jotere lengte hebben om min- koppelingen te krijgen. In el isolatiemateriaal zullen PELBURG - De Middel de politierechter I. Wol- iring veroordeelde gisteren een 'jarige inwoner van Vlissin- voor het bezit van een wiet- itage conform de eis tot 200 werkstraf, everdachte moet aan de Staat 211 euro betalen. Een scooter een computer, die hij met de 'inst had betaald, werden sbeurd verklaard. In zijn wo- ig werden 10 december vorig 1144 hennepplanten aange- fien. „Wat kan erop tegen i Presidenten roken ook ft Kijk maar naar Clinton, de politie gebruikt ook", was ireactie op de beschuldiging, lan N. Koole meende dat cliënt de verkeerde keuze KWADENDAMME - Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft na een onderzoek naar de conditie van Zuid-Bevelandse bomen die het schap beheert, een vonnis ge veld over een kleine 200 populieren en wilgen: „Te oud, slecht en onveilig. Aan de Kaneelpolderdijk bij Kwadendamme zijn de bomenrooiers inmiddels be gonnen 18 populieren te verwijderen. Binnenkort volgen nog 11 wilgen aan de Kruiningenpolderweg bij Kwadendamme en 150 populieren aan de Oude Zeedijk in Goes. Alle bomen worden in het najaar in dezelfde soort en in hetzelfde aantal teruggeplant. foto Willem Mieras Nieuwbouw op Likaterrein stuit op kritiek door Rob Paardekam KAPELLE - Omwonenden van het vroegere Lika-terrein in Ka pelle zijn niet blij met het appar tementencomplex dat project ontwikkelaar De Groene Groep op de hoek van de Maalstede en de Vroonlandseweg wil bouwen. Dat bleek gisteren tijdens een in formatie- en inspraakavond. Nu het Lika-terrein is gesa neerd, kan er een nieuwe invul ling aan worden gegeven. De ge meente gaat daarvoor in zee met projectontwikkelaar De Groene Groep. Die wil op het terrein 38 woningen bouwen: acht pa tiowoningen, drie vrijstaande huizen, zes twee-onder-één-kap- woningen, vijf rijtjeshuizen en een gebouw met zestien apparte menten en een parkeerkelder. Die laatste is gesitueerd aan de noordkant van het plangebied, dus tegen het buitengebied aan. Dat vinden de omwonenden on begrijpelijk. „De puist van Ka pelle", sprak een man. „Afschu welijk dat u in de Maalstede zo iets neerzet", zei een ander. De vertegenwoordiger van de projectontwikkelaar benadruk te dat op de begane grond en de eerste verdieping zes apparte menten komen en op de tweede verdieping slechts vier. Op die manier, en door te werken met ronde vormen, moet het gebouw er minder massaal uitzien Ontsluitingen Met de andere woningen leken de omwonenden geen proble men te hebben, maar een aanwe zige man vroeg zich wel af waar om het wijkje twee ontsluitin gen moet hebben. Eén op de Maalstede en één op de Vroon landseweg. Daar zou er best één van kunnen verdwijnen. Wet houder P. Ganseman lijkt echter vast te willen houden aan de twee ontsluitingen. Anders wordt het een doodlopende straat en dat wil de gemeente lie ver voorkomen. Onder meer, om dat dat zeer onhandig is voor bij voorbeeld de vuilniswagen. Een vertegenwoordiger van de seniorenraad polste voorzichtig of er ook huurappartementen voor senioren komen, maar hij werd teleurgesteld. Alle wonin gen gaan in de verkoop. Aan prijzen durfde de ontwikkelaar zich nog niet te wagen. Overi gens gaat het project voortaan door het leven als De Kasteelhe renverwijzend naar het slot Maalstede dat ooit in het gebied stond. De twee straten in het plan krij gen een naam die daarop betrek king heeft. Een man in de zaal bedacht een volgens hem betere naam: Het Likahof. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Internationale School van het Gouden Rozenkruis, Blauwehandstraat 21, 20 00 uur. Bezin ningsbijeenkomst Het mysterie van le ven en dood; GOES - Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten, 15.00 uur Poppentheater Sim Bolus, Wijkge- bouw De Spinne, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren, Kantine ZLM, 13 30-16 30 uur- Biljart voor ouderen; De Pit, 13.30-16 30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14 00 uur: Activiteiten voor WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur. Voorlezen kinderen 4-8 jaar; De Kope ren Tuin, 19.00-21.00 uur: Boekenmarkt; Revalidatiecentrum Lindenhof, 20.00 uur Concert Big Band van de Zeeuwse Mziekschool; 's GRAVENPOLDER - 13.00 uur: Knot ten voor de jeugd. HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Schaapkooi. Nieuwkamerseweg 3, 13 00-16.00 uur Geopend voor lammetjesbezoek; Sten- ge, 13.30-15.30 uur: Sport- en spelin- stuif voor kinderen tussen 4 en 12 jaar; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal. De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub, 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; 14.00 uur Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gym zaal), KORTGENE Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur Hatha Yoga, KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19 00-21.00 uur: Skeeleren IJs-skeeler vereniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9 30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers. 14.00 uur Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil. 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis. 13.15 uur: Volks dansen; SINT-ANNALAND - De Lagune. 19.30 uur- Ledenvergadering van Speeltuin vereniging Vrij en Blij. THOLEN Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek, WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude- renmiddag; WEMELDINGE - De Wemel. 09.30 uur- Digitaal lokaal. Computerochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volks dansen; 19.45 uur. NBvP, diaserie Zuid-Beveland door de heer MacKaay, YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart op de Oosterschel- de; De Zaete, 16.00-17 00 uur: Volksdan sen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal Tuinstraat. 14.00-20.00 uur: Open huis Gymnastiekvereniging VZOS. MIDDELBURG - Onder invloed van alcohol is in de nacht van maandag op dinsdag een 39-ja- rige automobilist uit Zierikzee onder een gepar keerde trailer gereden op de Grenadierweg in Middelburg. De man liep verwondingen op aan zijn hoofd. Hij werd met een ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De auto van de Zierikzeeënaar was met de rech terkant onder de geparkeerde trailer terechtge komen. waardoor het dak in zijn geheel was opengereten. De bestuurder kon zelf uit de ver nielde auto komen. In het ziekenhuis moest de man een bloedproef ondergaan. foto Roland de Jong ARNEMUIDEN - Bij een eenzijdig ongeval op rijksweg A58 ter hoogte van de Sloedam is gisteren een 24-jarige automobiliste uit Vlissingen gewond geraakt. De vrouw verloor rond vier uur door onbekende oorzaak de beheer sing over haar wagen. Die sloeg over de kop en belandde in een droge sloot langs de snelweg. De vrouw is met nek letsel naar het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd. SINT-MAARTENSDIJK - Het Waterschap Zeeuwse Ei landen begint deze week met de bouw van een nieuw steunpunt in Sint-Maartensdijk. De huidige werkplaats in Sint-Annaland komt te vervallen, omdat die niet meer aan de eisen van de huidige tijd voldoet. Het waterschap besloot een paar jaar geleden een aantal loodsen en terrei nen af te stoten. Daarom is gekozen voor Sint-Maartens dijk: in de nabije omgeving van het nieuwe steunpunt lig gen een rioolzuiveringsinstallatie en het nieuwe grondde- pot van Sint-Maartensdijk. Het steunpunt krijgt een op slagplaats voor materialen, een werkplaats, kantine en een kleine kantoorruimte. Er gaan zo'n elf opzichters en kantonniers werken. Het waterschap hoopt medio juni klaar te zijn met de bouw. HANSWEERT - Een Nederlands binnenvaartschip, de Vilvoorde, is maandagavond bij Hansweert op een strek dam gevaren. Het 110 meter lange schip, geladen met 3800 ton stookolie, kwam vanuit Antwerpen en was op weg naar Rotterdam. Bij de ingang van het Kanaal door Zuid-Beveland voer het door onbekende oorzaak op de dam. Bergingsbedrijf Polderman uit Hansweert was er snel bij en wist het schip na een uur vlot te trekken,. BIEZELINGE - Gedeputeerde Staten willen dat klein- fruitteler Van de Waart, die aardbeien en kersen verkoopt aan de Oude Rijksweg bij Biezelinge, parkeergelegenheid maakt op zijn eigen terrein. De provincie, die de Oude Rijksweg beheert, wil dan wel parkeren in de berm van de weg ter hoogte van het verkooppunt onmogelijk ma ken. Alternatieve parkeergelegenheid op het terrein van Van de Waard is een wens van de gemeenteraad en van de fruitverkoper zelf. De provincie is het daar nu mee eens maar wil geen strook grond langs de Oude Rijksweg be schikbaar stellen. Dat is, zeggen GS, te duur en in strijd met de categorisering van wegen THOLEN - Op twee plaatsen in de gemeente Tholen wor den de komende weken poortconstructies aangelegd. De Coentjesweg in Oud-Vossemeer is vanaf donderdag tot ui terlijk eind volgende week afgesloten voor het doorgaan de verkeer. Van 1 tot (uiterlijk) 10 maart is ook de Sta tionsstraat in Sint Philipsland afgesloten. De bushalte aan de Stationsstraat komt dan te vervallen: in plaats daarvan rijdt de bus over de Oostdijk. door Piet Kleemans RENESSE - De bewoners van de Oostenrijkse woningen aan De Kure in Westenschouwen overwegen juridische stappen te gen de Stichting Renesse, de ei genaar van de grond bij de woningen. De stichting wil de erfpachtcanon, het bedrag dat jaarlijks voor de grond betaald moet worden, verviervoudigen. Een absurde verhoging in de ogen van de bewoners. Niet meer dan een marktconforme prijs volgens de Stichting Renes se. Het nieuws van de verviervoudi ging van de jaarlijkse erfpacht bereikte de betrokken bewoners van De Kure afgelopen week end. En het sloeg in als een bom, zeggen Hendrikje van der Vel den en Dirk de Vries namens het meerendeel van de bewoners van De Kure. De Vries: „Het maakte heel emo tionele en boze reacties los. Mensen weten niet wat ze moe ten doen. Ze willen hier niet weg, maar ze kunnen de ge- MIDDELBURG - De bestuurs rechter in Middelburg heeft het verzoek van woonvereniging Veerse Meer 1, om de houw van acht woningen aan de Botter- laan in Kortgene te blokkeren, afgewezen. De woonvereniging heeft grote bezwaren tegen de komst van de woningen, omdat die de veilig heid in de toch al smalle toe gangsweg naar bungalowpark Veerse Meer 1 in gevaar zouden brengen. Zo zou de brandweer er nauwelijks meer langs kun nen Verder vreest de vereniging dat het aanzicht van het park wordt beschadigd, doordat de nieuwe woningen dicht op el kaar komen te staan De woonvereniging vroeg rech ter T. Damsteegt de onlangs af gegeven bouwvergunning te schorsen, maar het verzoek werd afgewezen. De motivatie van dat besluit volgt pas later. vraagde erfpacht gewoon niet betalen." Voor het echtpaar De Vries-Van der Velden komt de voorgestel de verhoging eveneens hard aan. De Vries: „We betalen nu voor onze 935 vierkante meter grond 2500 euro, maar als deze verhoging doorgaat moeten we ruim 11.000 euro betalen. Het wil er bij ons niet in dat dat zo maar kan. Dit is onrechtmatig." Van der Velden en De Vries gaan - namens het meerendeel van de De Kure-bewoners - schriftelijk protest aantekenen tegen de voorgestelde verho ging. Komen de bewoners onver hoopt niet tot overeenstemming met de Stichting Renesse dan volgt naar alle waarschijnlijk heid een gang naar de rechter. De Vries: „Want dit is onbehoor lijk bestuur." Verzachten Voorzitter R. Erenst van de Stichting Renesse is het daar niet mee eens, maar zegt begrip te hebben voor de reactie van de bewoners van De Kure Om de pijn te verzachten heeft de Stich ting Renesse hen een overgangs regeling voorgesteld die inhoudt dat ze de eerstkomende twee jaar 50 procent, het derde en vierde jaar 75 procent en het vijfde en zesde jaar pas de volle 100 procent gaan betalen van de nieuwe erfpachtcanon. Erenst voegt er aan toe dat de Stichting vasthoudt aan de ver hoging. Volgens hem is de verho ging gebaseerd op een deskundi ge taxatie van de grond. GOES - Een vijftienjarige jon gen uit de gemeente Reimers- waai is gistermiddag in Goes aangehouden wegens bedrei ging van een treinconducteur. De jongen werd door de 40-jan- ge conducteur uit Roosendaal verzocht af te stappen toen hij door het tunneltje onder het sta tion fietste. Hierop bedreigde hij de conducteur. Tegen de jon gen werd proces-verbaal opge maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29