ROVINC Camer is boos over bouwfraude Zeeuws-Vlaamse ROC telt wapencontroles in Discotheek Q in Terneuzen ontruimd na bommelding .vr^,jp 3L..Jf Zoeken naar overlevenden zwembadramp Moskou Dood Marco Pantani schokt Italië Saai gelijkspel bij Hoek-Kloetinge 'imtallen bedrijven betrokken bij prijsafspraken utiliteitssector 10% Golden Tulip Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Slachtoffers Echt Heli's Angels Straofeest steeds populairder iiperhacker pgepakt wm Het eerste straofeest van het seizoen trok zaterdag 73 deelnemers en dat is veel. Er melden zich steeds meer ruiters voor het tradi tionele paardenvoeten was sen. Zelfs vanuit Duitsland waren deelnemers geko men. Ook groeit elk jaar het aantal menselijke poot je-baders dat meedoet aan Hj het zeebad. De uitvoering van Hoek-Kloetinge (1-1) van zaterdag deed geenszins denken aan eerdere edities. Het was een saaie wedstrijd waarin twee bevliegingen de eindstand be paalden. Kloetinge-speler Ronald Zuijdwegt scoorde voor rust, Hoek-spits Arjan Human na rust. Het Beveland- se elftal maakte in het laatste kwartier misschien nog het meeste aanspraak op de overwinning, maar benutte de kansen niet Beide ploegen schoten niets met het gelijk spel op. Kloetinge staat nog voorlaatste en Hoek kwam «1 |T Hj niet dichter bij Quick Boys. I w 1 I varia: 2; binnenland: 3; buitenland: 5; radio en televisie: 7; zeeland: 9, 11, en 13; sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20,21, 22, 23 en 24 door Cees Maas TERNEUZEN - Discotheek Q in Terneuzen is zater dagnacht ontruimd na een anonieme bommelding. Onge veer 300 mensen moesten de straat op. De melding bleek loos alarm te zijn. De telefonische melding kwam om 110 uur via 112 bij de politie binnen Volgens de beller zou om 02.00 uur een bom afgaan in de discotheek. Direct na de melding werden de driehonderd discobezoe kers door beveiligingsmen sen, politie en personeel naar buiten gebracht. De ontrui ming verliep vrijwel vlekke loos Rond 01.45 uur was het pand geheel leeg Ook de twee aangrenzende ho- recapanden werden ontruimd en de politie zette een deel van de Nieuwstraat en de Kor te Kerkstraat af met linten De discogangers werden op ruime afstand van de disco theek gebracht. De brand weer, GGD en de ambulance dienst waren paraat. Bomverkehners van de politie hebben ongeveer een fralf uur nadat de bom zou afgaan, om streeks 02.30 uur, een onder zoek gedaan in de discotheek. Hierbij werd niets aangetrof fen. Rond 03.15 uur werd de zaak vrijgegeven en kon het pu bliek terugkeren naar de dis cotheek. De politie stelt een onderzoek in naar de melder. hftenvelden, misschien ook wat zon en lig Zwakke tot matige westenwind. ia vandaag rond 6 graden. „e jaargang no. 39 Lndag 16 februari 2004 ïnuinnier 1.20 internet: www.pzc.nl jacovanLambalgen aula Meqens N HAAG - Dc Tweede jr is verontwaardigd de nieuwe omvangrij- opfraude die dit week- naar buiten is geko- De fracties hekelen de de Nederlandse Me- bpngsautoriteit (NMa) «Openbaar Ministerie, trniet in slaagden deze «ijken aan het licht te «en. GroenLinks, CDA en PvdA wil- len deze week een spoeddebat met ministers Dekker (Vrom), Donner (Justitie) en Brinkhorst (Economische Zaken). De nu onthulde fraude betreft verboden prijsafspraken in de zogeheten utiliteitsbouw (kanto ren, scholen, ziekenhuizen). De Telegraaf publiceerde zaterdag uit de schaduwboekhouding van bouwbednjf Boele Van Eesteren, een dochter van Vol- kerWessels. Daaruit valt af te leiden dat bouwbedrijven in de periode 1998-2001 opdrachten onder ling toebedeelden, de opdracht gevers te veel in rekening brach ten en het geld onder elkaar ver deelden. Het zou in deze zaak gaan om negentig ondernemingen en 250 bouwprojecten. In de boekhouding komen grote namen voor zoals BAM, Ballast Nedam en Heij mans-dochter IBC. Irritant „Het begint irritant te worden dat ook dit weer via een scha duwboekhouding aan het licht komt", aldus WD-Tweede-Ka- merlid Hofstra De SP bepleit een nieuw parlementair onder zoek, andere fracties vinden dat OM en NMa nu eerst hun werk moeten doen. Kamerlid Vos van GroenLinks, die de bouwenquête in 2001 voorzat, vindt het steeds onge loofwaardiger worden dat de top van de bedrijven hier niets van geweten zou hebben. Hof stra zegt dat ook ambtenaren bij ministeries van deze handel wijze op de hoogte moeten zijn geweest. De NMa onderzoekt de fraude. Afgelopen vrijdag meldde een aantal bouwbedrijven de kartel- politie dat zij er mogelijk bij be trokken zijn Heijmans, Ballast Nedam, VolkerWessels en BAM Groep lieten de NMa weten dat ze volledig zullen meewerken aan een eventueel onderzoek. Melding De melding van de bedrijven bij de karteltoezichthouder valt sa men met het moment waarop zij door De Telegraaf werden gecon fronteerd met de schaduwboek houding. De NMa zegt niet of ze deze fraude al in onderzoek had. Wel zei de woordvoerder dat de zaak nu 'voortvarend' wordt opge pakt. Eind 2001 werd de bouwsector ook al opgeschrikt door een groot schandaal. Toen publiceerde een oud-direc teur de schaduwboekhouding van bouwbedrijf Koop Tju- chem. Naar aanleiding daarvan werd de parlementaire enquête gehouden. Het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf noemt de af faire 'niet goed' voor de sector GPD pagina 2: bouw moet schoon schip maken Vergaderen mag ook leuk zijn! KENNISMAKINGSKOBTING op de veVgaderVrangemeaUm 0118 - 55 25 10 wëatduinliraaalnridnet.nl (Advertentie) noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon e-mail. Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- ""m™ I I I I I II I M handtekening: 8"711688"555530 'w noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60) c per jaar met automatische incasso (€217.00). Stuur deze bon naar: P2C afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) reinsurfer dood ISSLL'IS - Bij het station ssluis-West is zaterdaga- iten 15-jarige jongen omge- b door 'treinsurfen'. Zijn am is gisterochtend twee- itrd meter buiten het sta- jevonden. Dat heeft de poli- steravond bekendgemaakt. pgen was rond 21.00 uur sa- set een vriendje op het sta- Een van de jongens opende in een stilstaande trein een het moment dat de tin beweging kwam, gingen allebei aan de buitenkant de trein in de raamopening fn. Het slachtoffer wist de opening niet op tijd los te Zijn vriendje sprong wel ijd voor het einde van het 1 van de trein en bleef on- srd. Het slachtoffer raakte ischijnlijk bekneld tussen perron en de trein. ANP GEUZEN - Wapencontro- 11 de kastjes van de scholie- Ptlrouillerende toezichthou- "Been portier voor de deur. uin enkele maatregelen die "euws-Vlaamse scholenge- ROC heeft genomen 'aanleiding van het schietin- 81DP bet Haagse Terra Col- Haar een scholier een le- 'doodschoot. F.wders en verzorgers van van de scholenge- bap, die vestigingen in Hulst en Oostburg het afgelopen ,e een brief gekregen •schoolleiding. j1 worden de verscherpte """maatregelen aange kondigd. „Eerlijk is eerlijk, na dat drama in Den Haag ga je je als schoolleiding toch afvragen of je wel genoeg gedaan hebt aan de veiligheid We willen ook dat iedereen weet hoe na beveili ging aan ons hart ligt Vandaar de brief. En er is ook bij ons wat gebeurd, vorig jaar. Een vecht partijtje in de school in Terneu zen en dan krijg je, zeker na wat er in Den Haag is gebeurd, aller lei verhalen. Vandaar dat we ta melijk drastische maatregelen hebben genomen", zegt woord voerder van het ROC Jan Mee- sen Kluisjes Er komen onaangekondigde con troles van de cursistenkluisjes op wapens of drugs De eerste controle is binnenkort. Toezicht houders surveilleren in en rond de school om 'incidenten' te sig naleren en toe te zien op nale ving van de huisregels. Een tweede balie is in gebruik geno men zodat bezoekers bij binnen komst geïndentificeerd kunnen worden. Steeds meer medewerkers van de school volgen een cursus 'om gaan met agressie' en er is een portier aangesteld die de pasjes van de studenten controleert. „We hebben bewust geen sterke jongens voor de deur gezet om het gevoel van onveiligheid niet aan te wakkeren en dat is ook de reden dat we niet hebben ge kozen voor poortjes met wapen- detectie bij de ingang. Dat zijn namelijk erg publieksonvriende lijke maatregelen", aldus Mee- avonds met een knal naar bene den boven het kinderzwembad van recreatiepark Transvaal. Onderzoekers wijzen de beschul digende vinger naar de Turkse bouwers en de Russische archi- foto Anatoly Zhdanov/AP tecten van het project. Er zou den ernstige constructiefouten zijn gemaakt GPD Marco Pantani, in de roze trui van de Giroleider, was in zijn beste jaren de held van de Italiaanse tifosi. foto Alex Trovati/AP van onze sportredactie RIMINI - De Italiaanse wielren ner Marco Pantani, die zaterdag dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in de badplaats Ri mini, is waarschijnlijk bezwe ken aan een hartaanval. Dat heeft een eerste onderzoek giste ren uitgewezen. Rechercheurs onderzoeken nog wat de hartaanval van de Itali aanse wielerheld kan hebben veroorzaakt. De officier van jus titie. Paolo Gengarelli, sluit de mogelijkheid uit dat Pantani zelfmoord heeft gepleegd. De Italiaanse nieuwsmedia sug gereerden dat de wielrenner, die afgelopen zomer een aantal we ken in een psychiatrische kli niek doorbracht, zich van het le ven heeft beroofd, omdat er een grote hoeveelheid kalmeringsta bletten in zijn kamer is gevon den. De 34-jarige Pantani werd zater dag op de vloer van zijn kamer gevonden door personeelsleden van het hotel waar hij verbleef. Het personeel had zijn kamer ge opend, omdat de wielrenner zich de hele dag niet had laten zien. Volgens een rechercheur werden in de kamer tien buisjes met kalmeringstabletten gevon den. Op het lichaam van de wiel renner wordt vandaag autopsie verricht. Italië beleefde gisteren een dag van rouw, afgekondigd door de Italiaanse wielerunie. Het nieuws over de dood van 'II Pira- ta', een bijnaam die Pantani kreeg door de bandana's waar mee hij zijn kale hoofd tijdens etappes bedekte, domineerde de voorpagina's van alle Italiaanse kranten. Grootheden uit de wielersport zoals Lance Armstrong, vijfma- lig winnaar van de Tour de Fran ce. roemden Pantani om zijn kracht en zijn karakter „Het wielrennen is een groot kam pioen en een grote persoonlijk heid kwijt", zei Armstrong. Pantani was de laatste wielren ner die in hetzelfde jaar (1998) zowel de Tour de France als de Giro d'Italia won. Na dat hoogtepunt ging het met zijn carrière snel bergafwaarts. Pantani werd meermalen be schuldigd van doping en ge schorst. AP pagina 15: Pantani springt laatste keer weg De drie mannen die vrijdag dood zijn gevonden in de Geleenbeek in Echt, waren leden van de Heli's Angels club De Nomads uit Oirs- beek. Een van de slachtof fers was de 54-jarige presi dent (foto) van de Limburg se club. De politie maakte gisteren bekend dat de man nen met meerdere schoten zijn gedood. 'SSEL - De Belgische poli- Iwft maandag Gigabyte, een jarige studente informatica internationaal berucht is om rproductie van computervi- m. gearresteerd. Dat heeft Wgische krant La Libre Bel lezaterdag gemeld. touw, van wie alleen haar werd genoemd, werd jehouden in haar woon- its Mechelen. De politie ft haar website afgesloten en rvijf computers in beslag ge- a Ze is aangeklaagd we- s sabotage van computerge us. Ze kan maximaal drie 'Wangenisstraf en honderd- tend euro boete krijgen, iecoor haar leeftijd en sekse te uitgegroeid tot een in de door mannen ge- Meerde wereld van compu ters. In een interview in iverdedigde zij haar werk testellen dat ze slechts vi- Emaakte, maar ze niet ver- ie, „Kun je mensen die ge- - maken iets verwijten als sen ze gebruiken om te »rden?",zei zij. •byte begon op haar zesde •iet schrijven van computer- rimma's. Toen ze veertien ze haar eerste worm ben gecreëerd AP Een jonge zwemmer wordt onder het puin vandaan gehaald. door Frank Hendrickx MOSKOU - Reddingswerkers zochten gisteren nog steeds naar overlevenden onder het puin van een zaterdagavond bezwe ken dak van een waterpretpark in Moskou. Bij de ramp zijn ze ker 28 mensen gedood, onder wie zes kinderen die in het com plex een verjaardag vierden. De catastrofe is waarschijnlijk het gevolg van een constructie fout. Russische autoriteiten gaan er van uit dat het do denaantal nog oploopt Zon zevenhonderd hulpverle ners waren gisteravond nog op zoek naar minstens zeventien vermiste recreanten, maar de hoop op overlevenden nam met het uur af. De zoektocht werd bemoeilijkt doordat speurhon den hun poten openhaalden aan het gebroken glas. De politie sloot het terrein van de ramp hermetisch af Op een afstand was te zien hoe hijskra nen probeerden de grootste puin- brokken te verwijderen. Genera toren pompten warme lucht on der het puin om te voorkomen dat de vermisten bevriezen. Ie der half uur was er een minuut stilte om te horen of er nog stem men te horen waren Het kwik daalde in de Moskou gisteren tot achttien graden onder nul Er liggen 78 gewonden in het zie kenhuis. Van vijf slachtoffers is de toestand kritiek. Door het instorten van het dak, een koepel van beton en glas, ontstond een gapend gat van 4500 vierkante meter. De con structie kwam rond zeven uur s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1