Advocaat is weinig avontuurlijk PZC Strohalm Verstappen geknakt Wie geeft Foreman een rechtse directe? Tijdslijnen komen samen bij Oranje Oranje na EK niet gebaat bij een voorspelbaar vervolg FC Den Bosch komt in slotfase naast Sparta Johnny Heitinga door dolle heen Dibi terug naar zijn oude club Eerste etappe Ligurië geannuleen Amateur geschorst wegens doping Philippoussis mijdt Rotterdam Okocha beste speler Afrika Cup Verkerk is titel Milaan kwijt zaterdag 14 februari 2004 door Jaap van Essen ZEIST - Dick Advocaat blijft tot en met het WK in 2006 bondscoach. Tenminste, wan neer Oranje tijdens het EK van komende zomer naar behoren presteert. De contractverlen ging is niet verrassend. Dat is nu precies zo jammer. Na het EK schreeuwt Oranje namelijk juist om een vleugje avontuur. Vooropgesteld, het akkoord tus sen de KNVB en Advocaat komt niet uit de lucht vallen. Tijdens de loting voor de WK-kwalifica- ties, in december 2003, werd al duidelijk dat de voetbalbond verder wilde met de bonds coach. Op 23 december werden de onderhandelingen daadwer kelijk geopend en keurig precies voor de start van de campagne richting Portugal ligt er dus een overeenkomst. De gang van zaken is ook niet verrassend. Integendeel, het is allemaal zo logisch als wat. De KNVB kon in de gegeven om standigheid weinig anders. Maar dat is wel jammer. Wie zijn oor in Zeist te luisteren legt, weet dat het komende EK slechts een tussenstation is op weg naar iets veel groters: het WK van 2006. Juist in Duits land wil de KNVB iets moois neerzetten, zoals dat ook gebeur de in 1974 en 1988. Verbazen Nederland beschikt waarschijn lijk ook precies op tijd overspe lei's die net als toen de wereld weer kunnen verbazen. Er komt een generatie voetballers aan die de liefhebber doet watertan den. Een hele lichting technisch perfecte jongeren staat nu al aan de deur te kloppen: Van der Vaart, Heitinga, Sneijder, Van Persie, Robben. Bouma, De Jong enzovoorts. Samen met de res tanten van het 'oude Oranje (Kluivert, Van Nistelrooij. Ma- kaay, Van der Meijde, Seedorf) staat er een groep die weer kan ROTTERDAM - De strijd in de top van de eerste divisie blijft ongemeen spannend. Sparta en FC Den Bosch speelden gistera vond met 2-2 gelijk. Koploper Helmond Sport speelde ook ge lijk; met 1-1 tegen BV Veendam. Excelsior verloor met 4-2 van VVV Venlo. De eerste vier in de Gouden Gids Divisie staan door deze resultaten nu binnen twee punten van elkaar. Helmond Sport staat nog wel op de eerste plaats. De Brabantse club heeft 44 punten, met pog één wedstrijd tegoed. Daarach ter dringen Den Bosch, Excel sior en Sparta om de tweede plaats Den Bosch heeft die nu nog in handen met 43 punten, evenveel als Excelsior. Sparta volgt op een punt. Heracles kan zich nog bij de kop lopers voegen als het de inhaal wedstrijd tegen Emmen win nend afsluit. De ploeg van Gert-Jan Verbeek komt dan op gelijke hoogte met Sparta. Koploper Helmond Sport kwam pas in de laatste minuut op gelij ke hoogte tegen Veendam. In die minuut verzilverde Linssen een strafschop. Bij Helmond Sport maakten Martel en Schulp hun debuut. Ook in de topper tussen Sparta en FC Den Bosch viel het laatste doelpunt in de slotfase. De Rotterdammers, waar Den nis de Nooijer de hele wedstrijd speelde, leken een overwinning van 2-1 te behalen, maar Den Bosch kwam in de 89e minuut langszij. Schut maakte de gelijk maker. Excelsior had een moei lijke avond. In Venlo ging het Rotterdamse elftal hard onder uit: 4-2. ANP zorgen voor aanvallend, swin gend voetbal. Met een dergelijk spelersarse naal kun je op avontuur. Voorop gesteld dat je een beetje avon tuurlijk bent ingesteld. En dat is Dick Advocaat nu juist niet. Integendeel zelfs. Hoe lang wachtte Advocaat wel niet met het inpassen van jonge spelers? Hoeveel echt leuke wed strijden speelde Oranje de voor bije twee jaar nu eigenlijk? Afijn, eigenlijk zegt de selectie voor de komende oefeninterland ook weer alles over de avontu riersgeest van de bondscoach. Toch kon de KNVB weinig an ders dan met Advocaat verder gaan. De trainer werd aange steld om Portugal te halen en dat deed hij. Bovendien'vindt KNVB-directeur Kesler dat Oranje de laatste twee jaar wel degelijk presteerde. „In Neder land heeft de sportpers altijd wat te zeuren. We wonnen dik bij Oostenrijk, toen lag het aan de zwakke tegenstander. Uit bij Duitsland wonnen we, maar dat was slechts een vriendschappe lijk duel. Het is ook nooit goed." Belangrijk voor de KNVB is ook dat het aanstellen van een nieu we bondscoach voor de periode na het EK een rare situatie had opgeleverd. Advocaat zelf vond ook dat er duidelijkheid moest komen. „Ik wilde per se duide lijkheid voor de eerste oefenwed strijd. Ik zat niet te wachten op een eindeloze discussie over de bondscoach en de toekomst van mijn persoontje." Henk Kesler: „Stel dat we nu op zoek waren naar een andere trainer Tot het EK zouden we eigenlijk nie mand kunnen benaderen. Als dat namelijk uitlekt, komt de huidige bondscoach een lastig in pakket. Die moet nog naar het EK om te presteren. En stel AMSTERDAM - Voor Johnny Heitinga ging gisteren een droom in vervulling. De twintigjarige Ajacied werd door bondscoach Dick Advocaat voor het eerst geselecteerd voor het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag in Amsterdam tegen de Verenigde Staten speelt. „Dit is waanzinnig", jubelde de verde diger. „Ik ga er snel een glaasje cham pagne op drinken." De selectie van Heitinga is een bijzondere. Al als zeven tienjarige gold hij als een groot talent, maar werd door blessureleed (twee kniekwetsuren) tot tweemaal toe terug geworpen in zijn ontwikkeling. In sep tember 2002 maakte hij na zijn eerste blessure zijn rentree tegen NAC, maar viel meteen weer uit met een afge scheurde knieband. Inmiddels is hij bij Ajax onomstreden, hoewel hij dit seizoen na zijn revalida tie pas zeventien keer als basisspeler begon. „Ik ben dan ook echt door het dolle heen", zei hij De ex-jeugdinternatio- nal (op het WK van 2001 in Argentinië was hij zelfs aanvoerder) gaf aan geen moment rekening te hebben gehouden met zijn entree in Oranje. „Ik hoopte er natuurlijk wel op, maar je kunt het niet verwachten. Er is voor mij echt een jon gensdroom in vervulling gegaan' ik zie dit als een bekroning op een heel moei lijke periode. Het besef is er inmiddels redelijk, al heb ik nog geen idee hoe ik alles zal gaan vinden. Ik laat het rustig op me afkomen." Trainer Ronald Koeman zei zich gister middag goed te kunnen vinden in de se lectie van zijn centrale verdediger. „Hij heeft zich de laatste tijd fantastisch ontwikkeld en is een enorm fitte speler. Of hij er klaar voor is? Johnny is overal klaar voor. Als dat woensdag nog niet het geval is, dan later wel. Hij laat het zien bij zijn club en is daar volledig mee bezig." Selectie: doel: Van der Sar (Fulham), Wa terreus (PSV); verdediging: Frank de Boer (Glasgow Rangers), Bouma (PSV), Heitin ga (Ajax), Reiziger (Barcelona), Stam (La- zio Roma), Zenden (Middlesbrough); mid denveld: Van Bommel (PSV), Cocu, Da vids BarcelonaSeedorf (AC Milan), Sne ijder, Van der Vaart (Ajax); aanval: Van Hooijdonk (Fenerbahce), Makaay (Bayem München), Van der Meyde (Intemaziona- le). Van Nistelrooij (Manchester United), Overmars BarcelonaRobben (PSV). ANP Bondscoach Dick Advocaat heeft Johnny Heitinga opgeroepen voor de oefeninterland tegen de Verenigde Staten. De Ajacied is de enige debutant in de selectie. foto Koen Suyk/ANP dat je al een nieuwe coach hebt aangesteld en Advocaat wordt met Oranje Europees kampioen? Voor de nieuwe bondscoach is dat ook geen makkelijke manier van binnenkomen. En je kunt ook niet rustig wachten tot het EK is afgelopen. Twee maanden later begint de WK-reeks al weer. Zoals we het nu hebben opgelost is het beste. Alleen wanneer het EK een mislukking wordt, dan hebben we een pro bleem, maar daar gaan we dus niet van uit." Draagvlak Advocaat wordt dit jaar 57. Zijn assistent Van Hanegem (waar mee de KNVB de komende we ken gaat praten) viert deze maand zelfs zijn zestigste ver jaardag. Twee tamelijk oude mannen moeten vanaf septem ber een piepjong elftal gaan be geleiden. Het (dubbele) genera tieconflict ligt dus op de loer. Kesler pareert weer: „Overal zie je oudere coaches presteren. Ik noem maar Lippi, Rehagel, Rob- son. Ervaring is juist een groot voordeel." Rest de vraag welk rapportcijfer in Portugal moet halen. Is alleen de titel goed ge noeg? Of de halve finale? En wat wanneer Oranje de sterren van de hem speelt maar ongelukkig struikelt in de kwartfinale? Een echte definitie is er (uiteraard) niet. Kesler weer: „Als we Euro pees kampioen worden is het duidelijk goed gegaan. Het kan ook heel slecht gaan. Er kunnen ook andere zaken voorvallen, waardoor er misschien geen draagvlak voor de bondscoach meer is. Je weet het niet, dat eva lueren we dus ook pas na het toernooi." Met de kans dat er dan alsnog naar een andere coach gezocht moet worden. Misschien dat er dan alsnog gekozen wordt voor een vleugje avontuur. Met een Co Adriaanse misschien, of een Ronald Koeman, Guus Hiddink wellicht weer, of misschien wel Marco van Basten? GPD ALKMAAR - Jamal Dibi is gis teren door AZ voor de rest van het seizoen aan Stormvogels/ Telstar verhuurd. De in Vlissingen geboren voet baller kwam bij de nummer drie van de eredivisie niet meer aan spelen toe. Dibi keert terug naar de club waar hij vier seizoenen geleden doorbrak. In zijn laatste seizoen voor - het toenmalige - Telstar scoorde hij acht keer, voordat hij werd overgenomen door AZ. In de tussentijd werd hij nog verhuurd aan Telstar en Go Ahead Eagles. ANP GENUA - De eerste etappe van de Ronde van Lig - gisteren geannuleerd. De organisatoren van dezelfc se etappekoers bezaten geen geldige vergunningen v, plaatselijke autoriteiten in Castellaro. De eerste eb over 155,6 kilometer, zou in dat stadje starten e nishen. Wedstrijdleider Antonio Canella moest de deelnemai wielrenners, die in koerskleding klaar voor de start a den, meedelen dat ze geen wedstrijd kregen. „Het is*, op tijd gelukt", zei hij. Canella was eerder in de weeji waarschuwd dat hij problemen zou krijgen. De kc© recteur zette door tot het laatste moment, maar a toen toch tot afgelasting besluiten. De Ronde van Ligurië zal nu vandaag beginnen me' etappe tussen Andora en Pietra Ligure over een air van 147,9 kilometer. ANP/AFP DEN HAAG - De Haagse amateurvoetballer Marioi^j_ veld is ook bij de contra-expertise positief bevondïi het gebruik van doping. Op basis van die tweect^ heeft de KNVB de voetballer van zondag-hoofdig Tonegido/Haagsche Bluf voorlopig geschorst. Op 26 oktober van het vorige jaar werd Mansveld(2?|i één van de eerste amateurvoetballer van Nederlandgea» troleerd op het gebruik van doping. Begin december,; dat jaar kreeg de Hagenaar de uitslag dat bij hemvèj den middelen in het bloed waren aangetroffen. Korts kerst volgde de contra-expertise, die naar nu blijk; a andere uitslag gaf dan de eerste test. GPD ROTTERDAM - Mark Philippoussis komt niet naarRtt terdam voor het ABN Amro World Tournament. Dei straliër, die afgelopen weekeinde met de nationale pio in het Daviscuptoernooi verloor van Zweden, heeft de< ganisatie gisteren laten weten tennismoe te zijn. Door blessures kan directeur Richard Krajicek r.og aantal andere spelers niet begroeten in Ahoy'. Debekea ste is de Fransman Sébastien Grosjean. De andere afz«| gers zijn Jiri Novak (Tsj), Younes El Aynaoui (Mar), Gre Rusedski (GBr) en Ivan Ljubicic (Kro). ANP TUNIS - Austin 'Jay Jay Okocha' is de beste voetballe: het toernooi om de Afrika Cup. Dat heeft een toenw functionaris gisteren bekendgemaakt na een bijeenkom van het organisatiecomité. De dertigjarige Okocha fc zijn prijs ophalen na afloop van de finale tussen Marokb en Tunesië, die vanmiddag om 15.00 uur in Radesge speeld wordt. Met zijn eigen team heeft de aanvoerder van Nigeria gis- ren nog tegen Mali om de derde plaats gespeeld. De Ni~ rianen versloegen Mali in de troostfinale met 2-1, ma door een doelpunt van Jay Jay'. Okocha, die voordeL gelse club Bolton Wanderers speelt, is ook in de racevoa de titel 'beste Afrikaanse speler van 2003'. Tijdenseen& remonie in april wordt de winnaar van deze prijs bekend gemaakt. ANP/AFP Martin Verkerk MILAAN - Martin Verkerk is zijn titel in het indoortennistoer- nooi van Milaan kwijt. De Alphenaar verloor gistera vond in de kwartfinale van de Fransman Gregory C'arraz: 3-6 6-7. Vorig jaar had de Nederlan der het toernooi bij verrassing gewonnen in de finale tegen de Rus Jevgeni Kafelnikov. ANP door Ivo Op den Camp DEN HAAG - Giorgio Pantano heeft de race om het laatste be schikbare stoeltje in de Formule 1 na een fotofinish gewonnen van Jos Verstappen. Het Jor dan-team maakte gisteravond bekend dat de Italiaanse Formu le 3000-coureur het tweede stoel tje naast de Duitser Nick Heid- feld heeft bemachtigd. Daarmee staat definitief vast dat Jos Verstappen over drie we ken niet aan de start zal verschij nen van het nieuwe Formule 1-seizoen. De stoelendans bij Jordan kreeg gisteren een onver wachte wending. Nadat de For mule 1-stal vorige week al te kennen had gegeven niet met Verstappen in zee te willen gaan, leek Huub Rothengatter er alsnog in te slagen Jordan op andere gedachten te brengen. De manager van Verstappen werd twee maanden geleden door directeur Michel Perridon van hoofdsponsor Trust de deur gewezen en moest vanaf dat mo ment lijdzaam toezien hoe het lot van Verstappen in ander mans handen lag. Begin deze week besloot Rothengatter als nog een poging te wagen het tij te keren. Hij forceerde een ope ning in de onderhandelingen en leek succes te hebben. De ex-coureur bereikte een princi pe-akkoord met Jordan, met daaraan gekoppeld de voorwaar de dat het sponsorgeld tijdig op de rekening van de Ierse team baas zou staan. Onder druk Gelijktijdig werd echter ook de enige andere nog overgebleven kandidaat voor het tweede stoel tje - Giorgio Pantano - stevig on der druk gezet. Ook hem werd te verstaan gegeven snel over de brug te komen met de beloofde vijf miljoen euro, om en nabij hetzelfde bedrag (zes miljoen dollar) dat Verstappen in de aan bieding had. Toen de Italiaan gisteren in de late middag als eerste kon vol doen aan de gestelde eis, hakte teambaas Eddie Jordan meteen de knoop door en schonk het laatste nog beschikbare stoeltje aan Pantano. Duidelijk is dat in het ruim twee maanden durende onder handelingstraject met Jordan veel fouten zijn gemaakt. De grootste blunder was het op non-actief zetten van Rothengat ter. De man uit Laren is in de omgang met altijd even tactvol en roept door zijn manier van handelen wel eens weerstand op, maar heeft wel enorm veel ervaring in de Formule 1. Rot hengatter kent het métier tot in alle finesses, wat hij heeft bewe zen door Verstappen zeven keer aan een Formule 1-stoeltje te helpen. Bovendien handelt hij al tijd in het belang van Verstap pen, maar juist op dat feit is hij aangevallen door Perridon. De Trust-directeur vond dat de Limburgse coureur te veel geld verdiende en schoof de schuld daarvan in de schoenen van Rot hengatter. Geslepen teambaas Tijdens de onderhandelingen werd al snel duidelijk dat Per ridon dan wel een goede zaken man mag zijn, maar dat de Rot terdammer niet is opgewassen tegen een geslepen teambaas als Eddie Jordan. Bovendien maak te Pemdon de fout uit de school te klappen in de media, wat de onderhandelingen stagneerde. Pas toen alles verloren leek, mocht Rothengatter weer op het toneel verschijnen. Te laat, naar nu blijkt. De betrokken partijen hulden zich gisteravond in stil zwijgen. GPD Dagelijks meermaals terugkerende routine. De rechterhand grijpt in een flits naar de afstandsbediening, de vingers vliegen over de toetsen en een fractie van een seconde later staat pagi na 601 van Teletekst te pronken op het beeldscherm. Niks bijzonders. Tenminste, doorgaans niet. Even een voetbaluitslag hier scoren, een trainers ontslag daar meepakken. Gauw de laat ste tennisprestaties van de Nederlan ders spotten, wat andere wetenswaar digheden bekijken en klaar is Kees. Over tot de orde van de dag. Maar niet deze dinsdag. De mond valt open van verbazing. Is het zinsbegoo cheling? Bewustzijnsvernauwing, die het gezichtsvermogen aantast? Of staat het er echt op pagina 626? Ja, het staat er écht: 'George Foreman wil rentree maken'. „Ik ben hard aan het trainen en wil op een gewicht van 101 kilo ko men", laat de 55-jarige ex-wereldkam pioen zwaargewicht weten. „Als dat lukt, vecht ik nog één keer." Verwondering en medelijden vechten om voorrang. Maar uiteindelijk wint de ergernis. George Foreman, dat is de man van 'Rumble in the Jungle'. Het le gendarische, heroïsche gevecht in Zaï re, waar hij het in 1974 niet echt trof dat Mohammed Ali weer eens vloog als een vlinder en stak als een bij. En, dat moet gezegd, waar Foreman zelf zo on professioneel was om vlak voor de wed strijd een vette hap te consumeren. George Foreman, dat is ook de man die in 1973 op Jamaica zijn eerste wereldti tel pakte door in twee ronden zes keer alle lucht uit Smokin' Joe Frazier te slaan. De beul met handschoenen, luid de een van zijn meest treffende bijna men. Een echte knock-outer. 81 profge vechten, twee keer wereldkampioen, slechts vijf keer verloren. Weliswaar niet zo dartel als Mohammed Ali, maar minstens zo'n groot fenomeen. En een dergelijk instituut meent dus een ren tree te moeten maken op de leeftijd waarop hij vooral met zijn kleinkinde ren zou moeten spelen. Wat drijft hem? Eerzucht? Kan hij niet zonder de warmte van de spotlights? Mist hij wellicht de aandacht van de massa? Of is het, en die optie lijkt nog het meest waarschijnlijk, een enorme honger naar geld? Want reken maar dat dat in Amerika loskomt voor een mogelijk gevecht van Foreman. Maar wat het ook is, het wordt de hoog ste tijd dat er iemand opstaat die Ge orge Foreman een enorme (letterlijke of figuurlijke, dat maakt niet uit. het doel heiligt de middelen) rechtse direc te geeft. Die de grote kampioen doet wakker schrikken uit zijn waanidee. „Maar zeven jaar geleden ging het toch best aardig"?", zal de predikant en grill verkoper dan in eerste instantie stame lend wijzen op de comeback die hij als 48-jarige maakte. Maar hoe hard het publiek de jury destijds ook uitjoelde, de 25-jarige Michael Moorer verdiende de zege. Foreman mocht blij zijn dat zijn terugkeer geen debacle werd. De kans daarop is nu, zeven jaar ouder, natuurlijk alleen maar groter. En dan wordt de bokser voortaan niet meer her innerd als één van de twee helden van Rumble in tbe Jungle, maar als zielig hoopje mens dat op zijn oude dag nog een gigantisch pak slaag kreeg. En dat verdient het fenomeen niet. Ook al vraagt hij er zelf om. Baukc Boersma door Rudy Booqert GOES - Dick Advocaat is de afgelopen maanden be schimpt om zijn gierigheid met debutanten. De bonds coach liet in zijn tweejarige bewind slechts drie spelers de buteren (Van der Meyde, Rob ben en Sneijder). Hoe anders was dat bijna tachtig jaar ge leden, toen maar liefst 173 spelers getest werden voor een plaats in het olympisch voetbalelftal. Deze twee tijdslijnen komen samen in het deze week ver schenen derde deel van het boek Oranje Toen en Nu van de hand van Matty Verkam man uit Kats. In een serie van vijftien delen, waarvan er elk jaar één verschijnt, beschrijft de chroniqueur de complete geschiedenis van het Neder lands voetbalelftal. Dit derde deel behandelt de 36 officiële interlands tussen 1927 en 1932, plus twaalf interlands uit het seizoen 2002/2003. De eerste helft van het boek draait grotendeels om de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam. Nederland wil de in eigen land geen modder figuur slaan en bekokstoofde een ambitieus plan om de bes te spelers te selecteren. Ruim voor de start van de Spelen werden grote groepen spelers opgeroepen om onderling test- wedstrijden te spelen. Aan het einde van de rit hadden maar liefst 173 spelers de kans gekregen zich in de kij ker te spelen. Opgehitst En wat leverde het uiteinde lijk op? Niks Nederland sneu velde al in de eerste ronde te gen Uruguay, dat zijn olympi sche titel uiteindelijk zou pro longeren. Bovendien rommel de het rond die wedstrijd in spelersgroep. Aanvoerder Harry Dénis zou zijn medespe lers bijvoorbeeld opgehitst hebben met woorden als: 'Schop die schoften dood'. En aanvaller Wout Buitenweg wilde in rust stoppen, omdat hij niet op de midvoorplaats mocht spelen. Roddel en achterklap in en rond het Nederlands elftal. De tijd lijkt te hebben stilge staan. Dat blijkt in de tweede helft van Verkammans bod waarin Ruud van Nistelroo:; zijn trainer uitmaakt voor laf aard'. waarin Marc Overman diezelfde trainer boos optel: om te vertellen dat hij intet Nederlands team hoort, waar in Fernando Ricksen de bloe metjes buiten zet in Minsk en waarin een nachtelijk zen-feest in Amsterdam de aanleiding is voor een boycct van pers en publiek. Verkamman trakteert de le zers voor de derde keer op een zeer informatief Orai- je-logboek. Met name de oud; verhalen zijn boeiend en origi neel en uitermate goed geïllus treerd De indruk ontstaat soms dat Verkamman bij elk duel met kladblok, pen en fo totoestel aanwezig is gewees'. Dat element van verrassing ontbreekt enigszins bij de te- schrijving van de jongste wed strijden. Het gros van de voet balliefhebbers heeft die wed strijden en hun entourage nog op het netvlies staan De ver halen voegen daardoor wé- nig nieuwe aspecten toe. Niet temin is het goed, dat der; wedstrijden vastgelegd zij' Over een jaar of tien zijn de duels en zijn relletjes bij te gemiddelde vo et ba 11 i efhebbe- immers langzaamaan wegge zakt. Deel 3 is het debuut van Verkammans eigen uitgeverij De Buitenspelers. Uit onvre de over de beperkte mogelijk heden bij eerdere uitgeven]* heeft Verkamman de verwer king nu in eigen hand geno men Hopelijk blijft dat a\ want trouwe lezers hebben ut- middels drie verschillende j boekvormen in de kast staan (harde kaft met losse omslag, zachte kaft en nu een harde kaft). De echte liefhebber slaat buitenkant echter over en be gint binnenin meteen te lezs over het pluchen konijn cï'. de schuld krijgt van tal van Oranje-nederlagen, de dos- derspeeches van Karei Lotsy - Emile Ratelband avant 1» lettre - en over de eerste strai- schopspecialist van Orany. Want die heeft Nederlands- degelijk gehad. Oranje Toen en Nu. I)fe' 1927-1932 en 2002/2003. Verkamman (2004). b'itg&ff de Buitenspelers, Katsl™- 9090178090.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 72