Grote interesse voor brede school Studie samenwerking waterbeheer PZC PZC Rijksgeld voor veiligheid tunnel Veel steken onder water tijdens buutfestival Vissers moeten schade door stropers en dieven snel melden SCHILDERIJEN] Mi 13 jerneuzense basisscholen moet binnen halfjaar keuze maken Hondekop laat jmodeltreinen den op show Carnavalswagen vernield Snelheidsduivel op A58 Drie maal Superplatz Illegale vreemdelingen Benzineleiding doorgeknipt Illegale visverkoper aangehouden Waar is Luc Missiaen gebleven? zaterdag 14 februari 2004 torRenéHoonhorst 3®N'EIZEN - Vóór het eind het schooljaar moeten de 'tmeuzense basisscholen Sint 3 fjjjbrord, De Stelle en de Zuid- tndschool duidelijk maken tot voor brede school ze willen «n*'en- ji de scholen vóór augustus i intentieverklaring onderte- met samenwerkingspart- L-, smet wie ze in zee gaan. kun- ■fi s de gemeentebestuurders ij 4 over de organisatorische in- H ^r,g buigen. Als vaststaat g&ediensten en instellingen ik drie scholen komen, komt fhuisvestingsvorm aan de or iel hulpverlenende instanties instellingen meldden zich de- vreek als belangstellenden fa participatie in de brede aaien. Niet alleen kinderop- zgcentra, peuterspeelzalen en redactie ZEEUWS-VLA AN DEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 ^3 AC terneuzen Tei: 0115-645769 Fax 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe fcW) WoutBareman feymond de Frel René Hoonhorst fiené van Stee Pris Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 *E€0 AB hulst fa: (0114)372776 tei (0114)372771 I trna'l: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie ^•onspark 28 Postbus 31 ^50 AA goes tel: (0113)315500 (0113)315669 ^ail: redactie@pzc.nl wternet "^•pzc.nl kmail: web@pzc.nl ^orgklachten: «004)231231 00 baandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; «erdagstot 12.00 uur maatschappelijk werkers, maar ook de GGD, de Stichting Wel zijn, de politie, het consultatie bureau, de bibliotheek en instel lingen voor volwasseneneduca tie tonen belangstelling. Wet houder C. Liefting constateerde dat de interesse overweldigend is. Lachend: „Iedereen wil mee doen, maar niemand wil meebe talen." Liefting was desondanks heel blij met de belangstelling voor de drie brede scholen. Sint Willibrord (Lievenspolder), De Stelle (Oudelandse Hoeve) en de Zuidlandschool (Serlip- pens) zijn jaren geleden door de voormalige gemeente Terneuzen al voorgedragen als 'pilot-scho- len'. In de wijken waarin die scholen staan, zijn de leerlingen te vinden die het meeste baat hebben bij de concentratie van diensten in de brede scholen. „Want we maken geen brede scholen voor de lol, we willen de ontwikkelingskansen van het kind vergroten", benadrukt Lief ting. Door de GGD direct bij de school spreekuur te laten hou den. komen ook jongeren uit achterstandsgezinnen naar de dokter. Ouders die hun Neder lands moeten bijspijkeren kun nen tegelijkertijd met hun kroost lessen volgen. Een biblio theekafdeling in hetzelfde ge bouw als de school maakt het makkelijker om ook leerlingen met een leesachterstand aan het lezen te krijgen, betoogt Lief ting. De wethouder wil zich nog niet vastpinnen op openingsdata van de brede scholen. Dat Sint Willibrord het eerst aan de beurt is, staat echter wel vast. De gemeenteraad heeft vo rig jaar al een bedrag vrijge maakt voor nieuwbouw van die school. De nieuwe Sint Willi brord heeft namelijk niet alleen een functie voor de Lievenspol der, maar ook voor Triniteit, de wijk die enkele jaren geleden ba sisschool De Golfslag kwijtraak te. Het bestemmingsplan voor Lie venspolder houdt ook al reke ning met de vestiging van een meuwe brede school. Liefting: ..Voor de andere scho- INEUZEN - De Terneuzense g mdelspoorverenging De Honde- typakt in het weekend van za- latlag 27 en zondag 28 maart d! met een grote show in de wozalen van Fordgarage Van faiten. |de garage op het Terneuzense snjventerrein Handelspoort den twee banen in bedrijf zijn s. ijdens de nationale modelspoor- Lr't ögen. Ook zijn er diorama's at vrachtwagens, een model- poorvideovertoning en een ver- wieling brandweerauto's te be ts renderen. Verzamelaars en lief- ibbers kunnen hun collectie iegelijk uitbreiden via de be reiden ruilbeurs die wordt ge- Wen. De show is op beide da- d s«van 10.00 tot 17.00 uur te be- «eken. Iromfietser raakt gewond ZOUTELANDE - Een 16-jarig wisje uit de gemeente Veere is (isterochtend bij een aanrijding wl een auto gewond geraakt. Zij is met onbekende vcrwondin- 8B overgebracht naar het zie- juis in Vlissingen. a E® 78-jarige automobilist uit |ii [gemeente Veere wilde rechts- IdeWerendijkeweg bij Zoute- kade inrijden. Hij moest daar- xu het (brom)fietspad overste- si. De man zag niet dat het «sje op haar brommer over fietspad reed. Vlak voor stak de automobilist het i etspad over. meisje kon de auto niet 'ontwijken, botste tegen de men viel. Zij is met een am- Énce naar Vlissingen ver- ttrd. Het Hulster publiek genoot gisteravond tijdens het buutfestival van de vele fratsen. 'door Jeanette Vergouwen HULST - Zeven 'venten' met rappe tong kropen gisteren tijdens het 21e Hulster buutfestival in de ton. De zaal was tot de laatste stoel bezet. Het publiek genoot van de vele fratsen, technische hoogstandjes, vondsten en grappen, maar vooral de vele steken on der water waren goed voor een lachsal vo. De eerste spreker, Bart Hollestelle, haakte meteen in op de actualiteit door als smurf met een rollater op te komen. Ook Rudy Buysrogge kroop als een on dermaats figuur in de ton. Tonny Ver- wer en Jopie Buysrogge kwamen spor tief uit de hoek en Regie Buysrogge en Frans de Schepper richtten hun pijlen foto Wim Kooyman op de Hulster politiek. Evert Verwer sloot de buut af als idool met gesmeerde stembanden. Vanavond is er een voor stelling in Valentijnsfeer en morgen zon dag 15 februari zijn er nog twee voor stellingen, om 14.00 en 20.00 uur. door Cees Maas TERNEUZEN - Er is een onder zoek gestart naar het oprichten van één centrale organisatie in Zeeuws-VIaanderen die het zoe te water gaat beheren. Voor een gemiddeld gezin in de regio kan dat betekenen dat de prijs van het drinkwater wordt verlaagd. Gisteren werd bekend gemaakt dat het nutsbedrijf Delta samen met het Waterschap Zeeuws- VIaanderen en later eventueel de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten, een onderzoek begint naar het stichten van één cen traal waterbeheerbedrijf in de regio Kostenverlaging, betere service aan de consument en op den duur een lager drinkwater- rief voor gemiddelde verbrui kers, dat is het doel. Het Zeeuwse onderzoek wordt bekend gemaakt, een dag nadat in Den Haag een nota uitlekte van staatssecretaris Van Geel (Milieu) waarin hij een nieuwe belasting voorstelt, de 'waterke- tenheffing' die er op neerkomt dat burgers die veel water ge bruiken een hoger tarief gaan betalen. De drie heffingen voor riolering, drinkwater en waterzuivering worden dan samengevoegd in één nieuwe heffing. In die geest wordt de studie tot samenwerking in Zeeuws-VIaan deren opgezet. Naast kostenbesparing heeft de samenwerking tot doel kennis te bundelen en de waterverstrek king en het beheer van zoet wa ter goedkoper te maken voor particulieren en bedrijven. Het proefproject in Zeeuws - Vlaanderen draait om onder meer het gezamenlijk beheer van waterzuiveringen en trans portleidingen. Het is een bunde ling van kennis omdat beide or ganisaties veel ervaring hebben met verschillende onderdelen van het waterbeheer. Het waterschap is bijvoorbeeld zeer bedreven In het zuiveren van afvalwater, terwijl Delta dat ook wel doet, maar op een andere schaal, voor bedrijven. Delta heeft de kennis over drink waterdistributie. De gemeenten, als eventuele derde partij, heb ben weer veel ervaring en ken nis in huis van de andere scha kel in het waterbeheer, de riole ring. Elke druppel Van het spaarbekken tot de wa terzuivering wordt dan elke druppel water beheerd door één centrale organisatie. Zoiets zou de doelmatigheid ver groten. Het (nog theoretische) re sultaat is een betere service en lagere kosten voor de consumen ten. Hoewel het nog lang niet zo ver is, heerst bij beide instanties de opvatting dat door samenwer king op den duur de tarieven van drinkwater omlaag kunnen. De reden waarom het nieuwe sa menwerkingsverband wordt op gezet, ligt bij de landsregering in Den Haag. Het kabinet wil op korte ter mijn een standpunt innemen over samenwerking in de zogehe ten waterketen. De nota van Van Geel is daar al een voorschot op. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft echter geen goed woord over voor het plan. Grote gezinnen die relatief veel water gebruiken worden onno dig op kosten gejaagd, zo luidt de kritiek. Advertentie |NU MET HOGE KORTING EN!!! Modem en Klassiek. Ook veel grote schildenjen (90x12( ZONDAG 15 FEBRUAR112.00-17.00 uur DE HALLE Pr Roosevelöaan 1a, Axel door Mieke van der Jagt THOLEN - Vissers moeten scha de door stroperij, diefstal en ver nielingen aan vistuigen meteen melden. Zolang vissers in hun moedeloosheid pas aan het ein de van het 'droevige score is, is het moeilijk om er nog wat aan te doen. C. van Liere, voorzitter van de Zeeuwse belangenvereni ging voor beroepsvissers, Zevi- bel, liet dat gisteren tijdens de ledenvergadering in Tholen we ten. Vorig jaar is in de Oosterschelde en in de Grevelingen voor 57.665 euro aan schade geleden. Meer dan de helft van dat be drag is het gevolg van diefstal, de rest is veroorzaakt door van dalen. Op het Veerse Meer wer den schietfuiken gestolen en ver schillende malen werden de vis tuigen van palingvissers gelicht. Van Liere wilde niet naar de dui kers in het algemeen of naar hun organisaties wijzen, maar dat de meeste vernielingen en diefstallen in het duikseizoen plaatsvinden, zegt wel het een en ander. Van Liere riep de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) op om er alles aan te doen de rot te appels uit de mand te verwij deren. Hij voegde er mismoedig aan toe dat uitgebreide voorlich ting over de zeekat in het NOB-clubblad niet heeft gehol pen. Het zeekattenbevrijdings- front is nog steeds erg actief in de Zeeuwse wateren. Vissers wordt aangeraden iedere over treding meteen te melden. De vissers die met vaste vistui gen vissen, kunnen ook nog steeds niet juichen. Over het nieuwe beleid had Zevibel de Tweede Kamer nog willen advi seren, maar toen stroomden de vergunningsaanvragen al bin nen. Dat betekende opnieuw geen sanering van de vergunnin gen op de Oosterschelde, terwijl duurzame visserij door een be roepsgroep die in staat is de ver- anwoordelijkheid te nemen de hoofddoelstelling is. Volgens de voorzitter kan de beroepsgroep die verantwoorlijkheid niet ne men als teveel vergunningen zijn afgegeven Van Liere hield tijdens de alge mene vergadering ook een plei dooi voor de labeling van wilde en gekweekte paling, analoog aan de labeling voor zalm. Nu weet de consument niet of hij een gekweekte of een wilde pa ling heeft. Feit is wel dat tegenover 4 mil joen kilo gekweekte paling per jaar, maar 500.000 kilo gevan gen paling staat. De vangsten kunnen dan misschien redelijk zijn, de prijzen zijn slecht om dat een gekweekte paling veel minder kost dan eentje die zijn kostje in de vrije natuur heeft ge zocht. Enige tevredenheid was er op het gebied van de aalvisse rij. Van Liere is blij dat de pa lingvisserij nu eindelijk is er kend als een Europees belang. De maatregelen die in Europees verband zullen worden geno men spitsen zich toe op voorzie ningen die geslachtsrijpe palin gen in staat stellen uit te trek ken. Alle Europese paling paart in de Sargassozee in de Atlan- tiche Oceaan. De jonge glasaaltjes, komen naar Europa, waar ze binnen trekken tot in de kleinste pol dersloten. als ze niet eerst gevan gen worden. Ook het beheer van de glasaalbestanden wordt in Europa inmiddels als een speer punt gezien. Zevibel is nog steeds op zoek naar een nieuwe voorzitter. Van Liere blijft tot die gevonden is. WALSOORDEN - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een carnavalswagen vernield op de Eeckseweg in Walsoorden. Er zijn stukken afgebroken en getrokken. De bouwers denken de schade nog tijdig te kunnen herstellen. len staat nog niet direct vast of ze op een nieuwe locatie moeten worden gebouwd. Bovendien zijn er ook elders in de gemeen te nog vele onderwijswensen te vervullen. Het gaat dus te ver om aan te kondigen dat Terneu zen bij de aanvang van het schooljaar 2005 of 2006 drie bre de scholen heeft. Maar als in juli duidelijk is welke partners wil len aanschuiven en hoeveel ruimte daarvoor nodig is, kun nen we de keuzemogelijkheden voor de gemeenteraad op een rij tje zetten." KRUININGEN - Een 40-jarige automobilist uit Goes is donderdagmiddag op de A58 ter hoogte van Kruiningen aangehouden voor te hard rijden. De man reed met een snelheid van 180 km/h uur over de snelweg. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kreeg proces-verbaal. BRESKENS - Drie Zeeuwse campings zijn door de Duit se ADAC, de grootste toeristische organisatie van Euro pa, uitgeroepen tot Superplatz. Molecaten Park Napeleon Hoeve in Breskens, De Roompot in Kamperland en Com- fortcamping Scheldeoord in Baarland mogen een jaar lang dit predikaat voeren. De onderscheiding wordt vergeleken met drie Michelin- sterren in de horeca. De ADAC vermeldt de titels in haar campingsgids. Deze gids is voor veel kampeerders een lei draad bij het kiezen van een vakantiebestemming. Sinds 19 jaar kent de ADAC de Superplatz-erkenmng toe. Om de waardering te verkrijgen en te behouden moeten de campings voldoende aan strenge criteria, waaronder luxe voorzieningen, ruime kampeerplaatsen en netheid van het sanitair. Dit jaar zijn in Europa 64 campings uitgeroepen tot Su perplatz. Nederland is het derde land na Duitsland en Ita lië met elk dertien predikaten. HULST - Afgelopen donderdagmiddag zijn in een auto op de Paardenmarkt in Hulst drie illegale vreemdelingen aangehouden. De drie bevonden zich in een personenauto en zijn van Oekraiens, Litouws en Russische afkomst. De drie vreemdelingen zijn in verzekering gesteld. SLUISKIL - Tussen afgelopen donderdagavond en giste rochtend werd van een auto in de Visartstraat in Sluiskil de benzineleiding doorgeknipt. De eigenaar deed aangifte van vernieling. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend een 42-jari- ge Arnemuidenaar een proces-verbaal gegeven. De man verkocht illegaal vis. De politie hield hem om vijf uur 's ochtends aan op de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissingen. De man had ruim 150 kilo tong bij zich. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeenten Terneuzen en Borsele krijgen van het Rijk een voorschot van anderhalf miljoen euro om de (rampen)hulpverlening in de Westerscheldetunnel mee te be kostigen. In de loop van het jaar moet dui delijk zijn wat het uiteindelijke budget voor de veiligheidsdien sten zal zijn. Burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen sluit niet uit dat niet alleen Rijk, provin cie en gemeenten gezamenlijk dat budget voor rampenbestrij dingsdiensten bijeen zullen brengen, maar dat ook de NV Westerscheldetunnel, de exploi tant van de tunnel, een bijdrage moet leveren. Die bijdrage moet dan in de optiek van Lomnk niet geput worden uit de tolgel den. Lonink maakte donderdag deel uit van de Zeeuwse delegatie die in Den Haag overleg voerde over de tunnelveiligheid met de bewindslieden Remkes (Binnen landse Zaken) en Peijs (Verkeer en Waterstaat). De groep be stuurders stond onder leiding van commissaris van de konin gin W. van Gelder, die na afloop van het overleg meldde dat er een nieuw onderzoek zou wor den opgezet naar de noodzaak van een beroepsbrandweer korps voor de Westerscheldetun nel. Scheepvaart Volgens Lonink zal dat onder zoek zich niet alleen beperken tot de tunnel. Ook de brandweer zorg voor bedrijven en bijvoor beeld de scheepvaart op en rond de Westerschelde zal in die stu die worden meegenomen. „Wat ook is afgesproken is dat het Rijk, voordat die studie wordt opgepakt, de gemeente zal laten weten welke aanrijtijd voor hulpverleningsdiensten aan vaardbaar wordt geacht Nu wordt de Europese norm van tien minuten aangehouden. Als het kabinet stelt dat vijftien mi nuten ook aanvaardbaar is, heeft dat onmiddellijk conse quenties voor de kosten van de korpsen." Onaanvaardbaar Die kosten zijn voor Terneuzen nu al eigenlijk onaanvaardbaar hoog. „Doordat er in onze ge meente, naast de tunnel, elf be drijven zijn met een groot veilig heidsrisico zijn we nu al per in woner op jaarbasis 55 euro kwijt voor brandweerzorg. Lan delijk is dat gemiddeld 39 euro per inwoner. Als we doorgaan met de professionalisering van onze korpsen, een proces dat al is ingezet, komen we straks uit op een bedrag ver boven de 70 euro per inwoner. Spreek je over eqn gezamenlijke verant woordelijkheid voor de tunnel- veiligheid, dan vind ik dat ook de kosten voor die veiligheid ge zamenlijk moeten worden gecfra- gen. Daar is nu nog geen sprake van. Het aangekondigde onder zoek, dat voor de zomer klaar moet zijn, kan op dit vlak uit komst bieden", aldus Lonink. De gemeente Terneuzen spreekt volgende week met Borsele over de besteding van het voorschot. Advertentie Hoezo. was die weg darT Welnee, die zil nog steeds op hel/elfde adres Hard op weg om z'n 25-jang dienstverband te volmaken Begonnen in de buitendienst van Fermont en inmiddels werkzaam in de Driekleur verzekeringsgroep. Punctueel? Jazeker! Hij zet ze op de i en slaat ze op de tennisbaan Da s geen punt voor Luc Driekleur verzekeringsgroep Terneuzen: feimont@driekleui.nl Middelburg: veraz@driekleur.nl Zierikzee: info@driekleur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 67