Hoek speelt met dubbele moraal PZC Zwemmers boos om badmutsen Kustcross van spanning beroofd Vanavond climax portverkiezingen fchouwen-Duiveland Monsterzege brengt PWG 3 de titel Hoek zeven derby's op rij ongeslagen )erby van de uitersten: titel en dreigende degradatie op het spel 19 uitslagen Langeveld naar Hoek zaterdag 14 februari 2004 p KHet is boven alle twij- l\erheven. dat Hoek vanmid- K in de voetbalderby tegen Imtinge speelt om te winnen, (koppositie in de hoofdklasse yi op het spel, Johan Balle- Kr (de trainer) streeft alleen ei hoogste na en in de laatste n decompetitie willen de KUHVVlamingen niets anders u meestrijden om het kam- ixnschap. heeft de derby van van- dubbele moraal Pa- Naudts. manager bij Hoek denken in de eerste plaats jnszelf. maar we willen ook dat Kloetinge in deze klas- blijft, omdat het toch altijd pndere wedstrijden zijn. Het sescenario. voor Hoek. is dat de derby winnen en Kloetin- xch in de zeven wedstrijden f.mm m veiligheid speelt. J un Ballegeer voelt ook wel n met de tegenstander van tmiddag: „Het is spijtig dat s zo slecht voor staan, maar l2 hebben wij geen schuld li 3c vTaag me zelfs af, als ze w waag van ons winnen, of die V punten wel voldoende zul- zijn om het straks nog te red- joetinge is voor mi] een spe- is wedstrijd", benadrukt Bal- jsef. „Alleen al door de sfeer !er omheen hangt. Ik probeer ook over te brengen op de spelers, maar wat telt j.! r.rons is dat we de wedstrijd «ten winnen. Ik heb er een he- aan om op het eind van de ipetitie voor niets te moeten tballen, dat er niets meer op tspel staat. We gaan de laat- fase in met de ambitie om r de titel mee te doen. En inn past alleen een overwin- 'n igopKloetinge." !.j Iramien ar. iet systeem van de laatste I J, eken zal de trainer niet sleute- o. „Het is tegen mijn natuur, r a: we wat minder aanvallend n Johan Ballegeer: „We gaan de laatste fase in met de ambitie om voor de titel mee te Dolf Roks: „Ik heb altijd al gezegd dat een schokeffect niet bestaat. Het werkt nooit op doen. En daarin past alleen een overwinning op Kloetinge." de langere termijn, hooguit win je na een trainerswissel één of twee wedstrijdjes, maar foto Camile Schelstraete dan is het uitgewerkt." foto Willem Mieras zijn gaan spelen, maar het kan niet anders. En omdat we de laatste wedstrijden winnen, stappen we niet van dat stra mien af. Voor volgend jaar zijn we wel op zoek naar spelers die een ander systeem kunnen spe len. Dan willen we op zijn Hol lands voetballen, maar nu nog even niet." Johan Ballegeer doet voor de derby nog maar eens een beroep op de supporters van zijn club. „Ik hoop dat het spelletje dat er tussen het bestuur en onze sup porters wordt gespeeld eindelijk eens ophoudt. Het sleept nu al lang genoeg aan. Wij, de spelers en ik, betreuren het en dat heb ben we ook al eens bij het be stuur gezegd. Ik hoop dat ieder een vanaf nu weer achter het elf tal gaat staan." Voor de trainer mag alles weer zijn zoals het voor het incident wtRim Vóórhaar STERDAM - De Stichting yj pzwemmen Nederland (STN) (flzich de woede van de twee js tderlandse zwemprofteams op hals gehaald, door een spon- rdeal met DSB te sluiten. Top temmen Amsterdam (TZA) en Philipsploeg (PSV) zijn "end. Ze vinden het bedrag j- Mg geen 20.000 euro') te laag zijn boos omdat de STN, de psporttak van de bond. de af raak achter hun rug om maak- R kredietbedrijf van Dirk ™ga heeft zich het recht rorven een jaar lang zijn lo geplaatsen op de badmutsen pee nationale zwemselecties. fc hebben geen problemen I ce DSB, maar wel met de Edehvijze van de STN", aldus A-voorzitter Cees Vervoom gisteren zei ook namens de g Spsploeg te spreken. lauden de twee clubafgevaar- écen (Vervoorn namens TZA fes-Rein van den Hoogen- pKZEE - Topsportend «n-Duiveland is van- verzameld in de Zierik- 'Porthal Onderdak. Daar «n de opvolgers van Pieter f Munnik en Marlies Jonge- Kort bekend worden, die jaar sportman en sport- van het jaar werden, "fiaast worden nog vijf erc- verdeeld. de sportman en -vrouw immers ook de sport man het jaar, de organisa- twee aanmoedigingspnj- tot jongens- en meisjesva- eP de penning van ver- •f* oekendgemaakt. In vier zeven categorieën zijn de "aties al in eerder stadium •gemaakt. In de andere ca- F^en is geen voorselectie ge- j 1 en worden de prijzen op de avond zelf bekendgemaakt. De kanshebbers op een rij (op al fabetische volgorde): Sportman van het jaar: Herre Deurloo (zei len), Bart van Kralingen (atle tiek), Jacco de Looff (tennis), Er- win Saman (turnen), Wilco de Valk (voetbal). Dennis Voshart (korfbal). Sportvrouw van het jaar: Mer- lyn Atoon (tennis), Vicky Honig (paardensport), Marlies Jonge- rius-Kort (atletiek), Annemieke Maaskant (paardensport), San ne Tamerus (turnen). Sportploeg van het jaar: Merlyn Atoon/Jacco de Looff (tennis), Kwiek vrouwen (volleybal), Me- vo G (voetbal), Schouwse Rui ters (paardensport), SKNWK (voetbal), schaakclub Zierikzee. Organisatieprijs: atletiekvereni ging Delta Sport (Zeeuwse Kust- marathon), G-voetbal Mevo (dis trictskampioenschap), school- zwemevenement van Onderdak. met de geschorste supporter is geweest. „Ik heb niets liever dan dat er vuurwerk wordt afge stoken en dat er wordt gezon gen. In die sfeer is het voor ons ook veel prettiger voetballen. En laten we nu eerlijk zijn: het zijn toch geen moordenaars die bij ons achter de club staan. Die jongen heeft iets gedaan wat niet goed te praten is, maar wij moeten ook eerlijk zijn. Het inci dent kwam voort uit het gedrag van een van onze spelers, dat ook niet goed te praten was. Het moet nu maar eens afgelopen zijn met die straf. Iedereen ver dient een tweede kans." Hoek komt vandaag op volle sterkte aan de aftrap. Alleen Anthony Annicaert en Tijs Bin- nerts zijn nog voor langere tijd uitgeschakeld. Kloetinge werd aan de voora vond van de derby geplaagd door twee nieuwe tegenslagen. Emiel Dorst sukkelt al weken met een blessure aan de ham string en moet nu minstens een tweetal weken rust nemen. Hij speelt zeker niet tegen Hoek. Gerben de Kievit heeft zich niet meer vertoond op de training en is nu definitief gestopt bij Kloe tinge. De doelman is teleurge steld, omdat Dolf Roks de laat ste weken de voorkeur geeft aan Jaap Pijnenburg in de goal. Doodziek „Dat zijn dingen waar ik dood ziek van word", zei Roks giste ren. „Hij mag van mij teleurge steld zijn, dat hoort bij zo'n be slissing, maar je club in de steek laten, in zo'n fase, dat wil er bij mij niet in. Dan zit je wat de mentaliteit betreft aan de ver keerde kant." Dolf Roks heeft zijn keuze meer dan eens toegelicht. „Jaap Pij nenburg is met zijn coaching en de rust die hij uitstraalt de keeper die we op dit moment no dig hebben. En het is in het be lang van Kloetinge dat ik voor hem kies in deze belangrijke fa se van de competitie." Dat het cruciaal wordt, vandaag in Hoek, weet Dolf Roks als geen ander. „Ik heb altijd al ge zegd dat een schokeffect niet be staat. Het werkt nooit op de lan gere termijn, hooguit win je na een trainerswissel één of twee wedstrijdjes, maar dan is het uit gewerkt. Ik had er natuurlijk zelf wel meer van verwacht, toen ik er blanco in was gestapt, maar die jongens dragen toch de erfenis met zich mee van voor de winterstop. Het is nu alleen hopen op een klein wonder. Ik weet ook wel dat Hoek met zijn veel grotere budget veel betere voetballers heeft. Toch heb ik er wel hoop op vandaag. We zullen eindelijk toch wel eens het ge luk van de dag hebben?" Dolf Roks erkent dat er ook weer andere zaken spelen bin nen de club die met al te fris zijn. „Van buitenaf zijn er men sen onrust aan het stoken in de selectie", weet Roks uit gesprek ken met de spelers. „Dat is heel irritant aan het worden." Al een paar weken worden er volgens de trainer zaken naai de groep toe gespuid die niet waar zijn. „En probeer dat er maar weer uit te praten. Ik noem verder geen namen, maar het is wel duidelijk uit welke hoek het komt. Dat is allemaal heel vervelend, zeker nu we er met zijn allen gebaat bij zijn dat er rust is in het elftal en dat we eindelijk weer kunnen gaan win nen." band van PSV) binnen het STN-bestuur buiten de onder handelingen zijn gehouden. „Wij wisten van niets. We zijn overvallen en dat heet onbe leefd." Voorlopig hebben zij hun zwemmers verboden een badmuts van de nieuwe sponsor te dragen. Van een naderend schisma in de zwem top, zo vlak voor de Olympische Spelen, wil de Vervoorn gisteren in het Slo- terparkbad nog niet spreken. Vandaag komen Vervoorn en Van den Hoogenband bijeen met de twee andere leden van het STN-bestuur (Meeuwis Bouw en Marcel van der Togt). Vervoorn: „Wij van TZA twijfe len nog over de richting die we kunnen inslaan. Een goed ge sprek kan veel ergernis wegne men. Maar van PSV is bekend dat ze sowieso hun eigen rich ting kiezen." Het conflict heeft ook een finan ciële achtergrond. De sponsors van TZA (T-Mobüe) en PSV (Philips) vinden het maar niets dat een vreemde eend als DSB ineens is aangeschoven. GPD Theo Rabout (rechts) leidt samen met Sebastièn Schletterer in de Braakmancross. Rabout is al zeker van de Zeeuwse crosstitel, vóór Arjan Beije (achtergrond). foto Wim Kooyman door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Starten in de Kustcross in Vlissingen is voor Theo Rabout van De Wie lingen al voldoende om vier jaar na het be halen van zijn eerste Zeeuwse crosstitel in 1999 opnieuw gehuldigd te worden als de nieuwe crosskampioen bij de mannen senio ren. Voor de vijfde keer op rij krijgt Arjan Beije van Delta Sport het nakijken. Toch is Theo Rabout sportman genoeg om in Vlissingen te laten zien dat hij de sterkste crosser is en dat hij in staat is om voor de vijfde keer dit seizoen Arjan Beije achter zich te laten. Twee weken terug was Rabout nog niet zo zeker van zijn titelkansen. Om niet met zijn krachten te smijten, liet hij het Zeeuws kampioenschap halve marathon in Cadzand lopen. „Het deed wel zeer om al die lopers te zien strijden in mijn eigen zandbak, terwijl ik zelf aan de kant stond", liet hij toen weten. Eric Goossens (Scheldesport), die vorige week de beste Zeeuw was in de Midwinter marathon van Apeldoorn, is al zeker van de derde plaats. Wim Vos (Dynamica) neemt het roer van Sjaak Luteyn (Wielingen) over bij de man nen H40. Luteyn kwam dit seizoen niet in actie door een blessure, waardoor Vos, vorig jaar tweede, de titel kan binnenhalen. Jan Guiljam (AV'56) en Rian van de Broeke (Dy namica) maken het erepodium vol. Theo den Herder (AV'56) zet zijn derde plaats van vong jaar om in de titel, ook al omdat de door blessures geplaagde Eddie Smit (Delta Sport) nooit voluit kon lopen. Smit is wel kandidaat voor de tweede plaats, waarbij John Geuqierre terugvalt naar de derde plaats Op de korte cross zijn de winnaars in het eindklassement al bekend: Edwin Stolk (Flakkee) heeft zes zeges op rij bij de senio ren staan en Wilko de Vos (AV'56) vier bij de veteranen. Ook Anjolie Wisse hoeft al leen te starten in de laatste van de zeven crossen om straks moederziel alleen op het ereschavot te staan. Van de overige vier vrouwen namen de kampioene van vorig jaar, Frederique Versluys (Wielingen) en Sandra de Blok (RKHAV) maar twee keer deel en Marlies Jongerius (AV'56) en Bianca van Vuuren slechts één keer. Toch is het voor Wisse geen straf de crossen met weinig tegenstand te lopen. Wat tempo betreft, kan ze zich optrekken aan de jongens B. Ze ziet de wedstrijden daarnaast als een goede trai ning voor het NK-cross op zondag 29 februa ri in Holten. De wedstrijden in Vlissingen beginnen vandaag om 12.00 uur op het gras veld bij de parkeerplaats, naast de oprit naar Boulevard Evertsen. van onze sportredactie MIDDELBURG - PWG 's-Gra- venpolder 3 is kampioen gewor den in de hoofdklasse van de Provinciale Zeeuwse Dambond. Het achttal won met 15-1 van GZC en werd daardoor onbe reikbaar voor de concurrentie. Ei-win Hamers, Johnny de Leeuw, Jaap Veerhoek, Martijn Rentmeester, Ko Louwerse, Rianka Rentmeester en Niels Roelofsen sloegen in de kam pioenswedstrijd winnend toe en alleen nestor Jan van de Beek moest een gelijkspel toestaan aan Jos de Wild. De Middelburg se damclub won met een mini maal verschil van Aagtekerke en werd daardoor tweede in de eindstand. Dankzij zeges van Daaf Kasse, Arie Kammeraat, Mark Appel en David Davidse werd het 9-7. Lammerenburg pakte de derde plaats door met 9-7 van Tholen/DSVF te win nen. Voor het verliezende team betekende dit automatisch de gradatie naar de eerste klasse. Voor Lammerenburg scoorden Jan Koppejan, Peter Schunse- laar en Aart van Luijk. PWG 's-Gravenpolder, dat als voor laatste eindigde, boekte in de slotwedstrijd dankzij overwin ningen van Sicco Talsma, Jan-Willem van der Hart en Ni co de Winter een verrassende 10-6-overwinnmg op BDV. In de eerste klasse won kam pioen Souburg ook de laatste wedstrijd. Tegen hekkensluiter Gapinge werd het 9-7 PWG 's-Gravenpolder. dat al zeker was van de tweede plaats, won met 11-5 van Lammerenburg/ Souburg 2. GZC 2 blijft met nog één wedstrijd te spelen koploper in de tweede klasse. Na de 6-2-overwinning op Aagtekerke 2 kan alleen Middelharnis, dat met 5-3 van Oostkapelle won, de leider nog bedreigen. door Rudy Boogert GOES - Arjan Human heeft nog nooit een derby tussen Hoek en Kloetinge verloren. De spits van Hoek speelt vanmiddag zijn zes de 'klassieker' en won de voor gaande vijf allemaal. Zijn eerste twee derby's speelde de nu 25-jarige aanvaller in dienst van Kloetinge. In het sei zoen 1999/2000 won hij met Kloetinge tweemaal (4-3 en 4-0), waarbij de spits zelf vier keer scoorde. Drie keer speelde Human met zijn huidige club Hoek tegen Kloetinge en drie maal won hij (2-0, 5-2 en 3-2). Opvallend was dat hij voor Hoek nog geen enkele keer scoorde tegen zijn oude club Kloetinge. De huidige Hoek-trainer Johan Ballegeer kan bogen op soortge lijke cijfers. De Belg coachte Hoek in de seizoenen 95/96 en 96/97 bij de eerste vier derby's tussen de clubs op het hoogste niveau. Allevier werden die ge wonnen door Ballegeers team Dat kwartet opgeteld bij de 3-2-zege eerder dit seizoen en ook Ballegeer is vanmiddag bij de start van zijn zesde duel tus sen Hoek en Kloetinge nog zon der puntverlies. De twee overwinningen die Kloetinge met Human in de spits behaalde, zijn tot op heden de enige zeges van de Beveland- se club op Hoek op het hoogste amateurniveau. Vijftien keer stonden de Zeeuwse zaterdag grootmachten tot op heden te genover elkaar. Hoek won tien keer, Kloetinge twee keer en drie duels eindigden in een ge lijkspel. Inmiddels heeft Hoek al zeven derby's op rij niet verlo ren. De laatste Kloetinge-zege dateert alweer van bijna vier jaar geleden. De absolute topscorer in de vijf tien uitgaves tussen Hoek en Kloetinge is Rieno van Oost. De spits uit het Belgische gehucht Kleit scoorde in vier derby's maar liefst zes keer. Dit seizoen komt Van Oost uit voor het Bel gische Sparta Ursel, waar hij in 22 duels alweer 22 keer ge scoord heeft. John Bentschap Knook is de eni ge speler die zowel voor Hoek als Kloetinge heeft gescoord in de Zeeuwse derby. Hij scoorde voor beide clubs tweemaal. Vijf andere spelers hebben ook vier keer gescoord: Jacky Lambert, Dave Gijsel, Barn' van der Hooft (allen voor Hoek), Wilco de Valk en Arjan Human (bei den voor Kloetinge). HOEK - Björn Langeveld keert volgend seizoen terug op het oude nest. De mid denvelder bereikte gisteren een akkoord met zater dag-hoofdklasser Hoek, waar hij aan het einde van vorig seizoen afscheid had genomen. Langeveld wilde afgelopen zomer gaan werken in de Caraïben, maar vond er geen werk. Om zijn conditie op peil te houden, traint de oud-prof van NAC en RBC al maan den mee bij Oostkapelle. Voor de Walcherse eerste klasser wilde hij ook in competitieverband uitko men, maar de KNVB ver leende hem geen overschrij ving. Langeveld is nu de vierde aanwinst van Hoek voor volgend seizoen. Christop- he de Wispelaere, David de Storme (beiden Evergem) en doelman Filip van der Vloet (Berchem Sport) gin gen hem voor. Doelman Jürgen Belpaire (Blanken- berge), aanvoerder Franky Standaert (Waarschoot) en middenvelder Mare Min- naert (Maldegem) hebben hun vertrek uit Hoek aange kondigd. Renesse. Bowlingcompetitie. Woensdagleague: Schildersbedrijf v/d Ham-Rest. de Steenbok 2-2, Simar 2-Schildersbedrijf de Meij 1-3, Juwelier JPStaal-Overbeeke Verhuur 2-2, Maat schapvan Damme-VOF de Keijzer 1-3, Donderdagleague: Simai 1 Alprokon 0-4, Rest. de Zeelandbrug-Pizzeria La Piazza 2-2, Schildersbedrijf Pland- soen-Bar de Stulp 3-1, Casa Salsa -Top Caravans 2-2. Port Stephens (Aus). ANZ Cham pionship, Europese Tour, 1,05 mil joen euro. Stand na tweede ronde (stablefordsysteem): 1. Webster (Eng) 27 punten, 2 O'Hern (Aus) 26, 3. Casey (Eng), Levet (Fra) 23, 5. O'Malley (Aus), Campbell (Nze) 22, uitgescha keld: 154 Laura Davies (Eng) -13. La Jolla (VSt). Buick Invitational, US Tour, 4 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1. Stadler (VSt) 64 sla gen, 2. Parnevik (Zwe), Purdy (VSt) 65, 4. Sindelar (VSt), Petrovic (VSt), Garcia (Spa), Sutton (VSt), Jacobson (Zwe). Flesch (VSt), Barcelo (VSt) 66, 63. Woods (VSt), Singh (Fiji) 71 EBSsmmneee* Lucky Day: 1-3-4-14-15-17-18-20-23- 42-44-46-47-54-56-57-58-65-68-72 (on der voorbehoud van typefouten) Milaan. Mannen, 380.000 euro. Kwartfinale: Carraz (Fra) - Verkerk (Ned/2) 6-3 7-6, Dupuis (Fra) - Joesjni (Rus) 5-7 7-6 7-6, Johansson (Zwe) - Ku- cera (Slw) 7-6 7-6, Ancic (Kro) - Robre- do (Spa/3) 6-3 6-4. San Jose. Mannen, 300.000 euro. Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Vlie gen (Bel) 6-2 6-3. Agassi (VSt/2) - Moo- die (ZAf) 7-6 6-4, Saulnier (Fra) - Ginep- r. (VSt/5) 3-6 7-5 6-4, Lee (ZKo) - Spa- dea (VSt/6) 2-6 6-4 6-4. Johansson (Zwe) - Bleke (VSt/7) 6-4 6-2 Vina del Mar (Chl). Mannen. 260.000 euro. Tweede ronde: Massu (Chl/1) - Levy (Isr) 6-2 6-4, Gonzalez (Chl) - Garcia (Chl) 7-5 6-1, Zabaleta (Arg)- Ramirez (Spa) 6-3 4-6 6-1. Parijs. Vrouwen, 585.000 euro. Kwartfinales: Clijsters (Bel/1) - Farina Elia (Ita) 3-6 7-5 6-3. Safina (Rus) - Schi- avone (lta/5) 6-2 4-6 6-4, Pierce (Fra) - Bovma (Rus) 6-3 6-4, Golovin (Fra) - De- mentjeva (Rus/2) 6-4 6-4. Gouden Gids Divisie. Haarlem - MVV 2-0 (1-0). 44. Mase- land 1-0, 90. Rosalia 2-0. Scheidsrech ter: Van Meenen Gele kaart: Mesaoudi (Haarlem), Balei. Caracciolo |MW|. VW Venlo - Excelsior 4-2 (2-0). 35 Van Loenhout 1 -0. 44 Arts (strafschop). 52 Jans 3-0. 61. El Hamdaou. 3-1, 74. Jans4-1. 82 Sequeira 4-2. Scheidsrech ter- Olde Olthof. Gele kaart. Van Driel (Excelsior). Go Ahead Eagles - Cambuur Leeuwarden 3-0 (1-0). 22. Van Putten 1-0, 56. Yildirim 0-2 (strafschop). 90. Brack 3-0 Scheidsrechter: Oskam Gele kaart: Zijm (Go Ahead Eagles), Slager, Muhamadu (Cambuur Leeuwardenl Helmond Sport - BV Veendam 1-1 (0-1). 9 De Vries 0-1. 90 Linssen 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Hamming, De Vries (Veendam), Wau (Helmond Sport). Sparta - FC Den Bosch 2-2 (1-1). 39 Burg 0-1, 41. Schenkel (strafschop). 76. De Fauw 2-1, 89. Schut 2-2. Scheidsrech ter: Haverkort Gele kaart: Schenkel (Sparta), Biyadat, Burg (FC Den Bosch). Emmen - FC Eindhoven 2-0 (2-0). 24 Derksen 1-0, 45. Berger 2-0. Scheids rechter: Nijhuis. Gele kaart; Prinsen (Em- men),Van Huijksloot, Jongbloets, Smits, Laponder, Jacobs (FC Eindho ven). Fortuna Sittard - De Graafschap 1-1 (1-1). 5 Ars 0-1, 41. Rajcomar 1-1. Scheidsrechter: Vinche (Bel). Gele kaart: Cagnazzo, Daemen (Fortuna) AGOVV Apeldoorn - Heracles Alme lo 0-1 (0-1). 23. Buikema 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van Sichem. Gele kaart: Kök, Lopes Monteiro (AG- OW Apeldoorn), Wooding, Hoogeveen (Heracles Almelo). Helmond S 21 13 5 3 44 44-22 Den Bosch 22 13 4 5 43 52-29 Excelsior 22 13 4 5 43 39-24 Sparta 22 13 3 6 42 50-25 Heracles 21 11 6 4 39 42-24 WV 22 12 2 8 38 45-37 Graafschap 22 10 7 5 37 35-26 Emmen 21 10 6 5 36 35-28 Stormv. 21 11 3 7 36 39-34 GA Eagles 21 8 5 8 29 49-39 Veendam 22 7 6 9 27 29-45 TOP 21 7 5 9 26 35-38 AGOW 22 6 7 9 25 34-30 Haarlem 22 6 4 12 22 25-39 Cambuur L 22 5 4 13 19 21-44 Fortuna S 21 3 8 10 17 27 -48 Dordrecht t 21 2 10 9 16 20-32 MW 22 3 5 14 14 20-54 Eindhoven 22 1 8 13 11 22-45 Monastir (Tun). Afrika Cup. Om derde plaats: Mali - Nigeria >-2 (0-1). 17. Okocha 0-1, 47. Odemwingie 0-2, 70. Atouba 1-2. België, competitie: RC Genk-Stan- dard 1-1. Stand aan kop: Anderlecht 21-58. Standard 22-43. Moeskroen 21-38, Brugge 21-37, RC Genk 22-36, Westerlo 21-34. Ronde van de Middellandse Zee. Derde etappe, Rousset Ber- re-l'Etang: I.Cooke (Aus) 108 km 2.17.09, 2. Cipollini (Ita), 3. Clerc (Zwi), 4 Eisel (Oos). 5. Zanotti (Ita), 6 Cadamu- ro (Ita), 7. Ruskys (Lit). 8. Bettini (Ita), 9 Astarloa (Spa). 10. Voigt (Dui), Neder landers. 20 Boogerd, 25. De Groot op 0 08, 28. Sentjens. 31. Traksel, 57. Vene- berg. Algemeen klassement: 1 Astarloa (Spa) 8.20.19, 2. Bettini (Ita) 0 02. 3. Cha- vanel (Fra), 4. Brochard (Fra), 5. Voigt (Dui) 0.06. 6 Boogerd (Nedl, 7. Dessel (Fra), 8. Botsjarov (Rus), 9. Julich (VSt), 10 Masciarelli (Ita) 0.14, overige Neder landers: 48. Sentjens 32 58. 54. De Groot, 62. Veneberg. 101. Traksel 33.58. Ronde van Langkawi. Achtste etap pe Port Dickson - Shah Alam: 1 Pag- liarini ((Bra) 96.4 km in 2.01.03. 2. Dega no (Ita), 3. Brown (Aus), 4. Fraser (Can), 5. Gasparre (Ita). 6. Deignan (Ier), Neder landers: 30 Koerts. 62. Van der Burg, 65. Lenferink, 72. Kornegoor. 79. Loos. 115. Pedersen 1 43.116. Van Velzen. Algemeen klassement: 1 Perez (Coll 23.36.51, 2. Guerra Garcia (Spa) 0.36, 3. Freddy Gonzalez (Col) 0.46, 4. Cox (ZAf) 0.51, 5. White (ZAf) 1.01, 6. Kanne- meyer (ZAf) 1.17' 41. Van Velzen 9.17, 83. Loos 23.57. 88. Lenferink 25 32. 98. Koens 29.18. 99. Van der Burg 29.19, 104. Kornegoor 30.21, 122. Pedersen 38.22. Moskou. Wereldbeker baan. Mannen, keirin, kwalificatie, derde heat: 2 Mulder Halve finales. 2e se rie: 5. Mulder Individuele achtervol ging, kwalificatie: 1. Bartko (Dui) 4.27,468. 6. Mouris 433.539. Vrouwen, sprint, achtste finales. 2e heat: 2 Hijgenaar. Herkansing, 2e heat: 3. Hijgenaar 200 m tijdrit, kwa lificatie: 1. Tsilinska (WRu) 10,940, 11 Hijgenaar 11,444. 20. Kanis 11.993. Orlando. Amerikaanse kampioen schappen (50-meterbaan). Mannen, 200 vrij: 1 Phelps 1.46,47, 2 Carvin 1.49.03. 3. Barnier (Fra) 1.49,84; 400 wissel: 1. Clemente 4.18,91, 2. Vendt 4.20.35, 3. Beavers (Can) 4.21.21; 4x100 vrij: 1. Irvine Novaqatics (Lezak. Tucker, Woodward. Busse) 3.19,74. Vrouwen, 200 vrij: 1 Benko 1.58.62 2 Hill 2.00.96, 3. Komisarz 2.01,08, 5. Moravcova (Slw) 2.01.76, B-finale: 3. Lemmen (Ned) 2.02,37; 400 wissel: 1 Hoff 4.42,32, 2. McLarty 4.44,59. 3. War den 4.45,69; 4x100 vrij: 1. Canada 3.45,38.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63