[Bedreigde pontjes keren terug PZC Jack Russel terriër in Clinge baart puppy's met korte staart joes wil wijkschouw n praatavond van lkaar loskoppelen Glasbakgebruiker wordt bedankt Joese dorpen blijven onder zorgwoningen Regio Oostburg op slot door aanwijzing Nationaal Landschap 13 Ondernemers gaan door ondanks gebrek aan klanten Waterzuivering in Willem Annapolder vernieuwd Boete voor ontbreken vergunning Werkstraf voor vuurwerkbezit Drie Zeeuwse campings Superplatz Snelheidsduivel is rijbewijs kwijt Valentijnsbal en talentenjacht zaterdag 14 februari 2004 Zijarmen van der Werf DRISHOEK - De vorig jaar H opheffing bedreigde zomer dennen Gorishoek-Yerse- keren dit vakantieseizoen di terug. Ik ga door zolang ik laat A. Beusenberg van veer Gorishoek-Yerseke Rustig weten. Zijn collega de Vries heeft een ander, klei- tchip gekocht voor het tra- Terneuzen-Hoedekensker- |öi Terneuzen •Hoedekensker- isenberg zat financieel met nngers tussen de deur. De tpoen, zijn schip, moest op- worden gekeurd door de (epvaartinspectie. „En hoe je zo'n schip ook onder- l", aldus Beusenberg, „ze altijd wat." Hij is erin ge- een renteloze lening te Hij kan nu met een ge- shart de Harpoen in mei bij 'eepswerf Van Os in Yerseke laten nakijken, ruim op tijd voordat de veerdienst in juli en augustus moet gaan draaien. Beusenberg (nog net 63) houdt vol. „Ik ben in 1988 als eerste met zo'n zomerveerdienstje be gonnen. Ik kan er geen afscheid van nemen. Ik heb in de loop der tijd ook altijd zoveel steun gehad De Vries van de Temeuzense re derij Demck zag het vorig sei zoen somber in. De belangstel ling voor het veer Temeu- zen-Hoedekenskerke viel hem vies tegen. Hij had verwacht extra klanten te trekken, omdat de veerdienst Kruiningen-Perk- polder was weggevallen na ope ning van de Westerscheldetun- nel. Met de stoomtrein Hoedekens- kerke-Goes konden passagiers ook verder reizen, om met de bus via de tunnel in Terneuzen terug te keren. Soms voer hij desondanks met slechts een en kele klant over. er Rob Paardekam ia DES - De dorpen 's-Heer Hen- ibkinderen en Kattendijke ren de komende jaren niet zorgwoningen te rekenen, de wijken Ouverture, Aria lee in Goes dreigen wit- lekken te worden. I blijkt uit een inventarisatie ;de gemeente Goes samen de zorgaanbieders en de wo- gcorporaties heeft gemaakt, mil de provincie ervoor zor- dat er in 2010 voldoende ierenwoningen zijn waar 24 per dag zorg kan worden tend. Het aantal ouderen in es zal de komende jaren toe- oen. De vraag naar passende iningen zal dus ook toene- lorRob Paardekam DES Burgemeester en wet- •5 miers v Goes willen de onderdelen van de Kijk in iWijk loskoppelen. Nu vinden mandeling door de omgeving idf gespreksavond met de in- irs nog op één dag plaats. (Kijk in de Wijk is de opvol- ei tvan de praatavonden, die in verleden jaarlijks in alle dor- jen stadsdelen werden gehou- In het nieuwe systeem ma im 'gemeentebestuurders 's mid- kdactie bevelanden/tholen feationspark 28 ®ostbus31 AA goes 0113-315670 ^*0113-315669 Ifliail; redgoes@pzc.nl [8ol1 Bosboom Huibers "•etevander Jagt ii Janssen .fo" Paardekam de Vries (sport) ^ntrale redactie «fconspark 28 Postbus 31 AA goes T(l 10113)315500 fo >0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl "TERNET **wpzc.nl ^ail: web@pzc.nl ^'oogklachten: *000231231 baandag t/m vrijdag ge- openingstijden; Toch geeft ook De Vries de moed niet op. Hij heeft zelfs een ander, kleiner schip aange schaft, de voormalige Diana S uit Sint-Annaland, van oor sprong een sportvisboot. De Dia na S is inmiddels omgedoopt tot Denick. „Vorig jaar voeren we met de Stad Terneuzen, waarop volgens de vergunning 250 men sen mee mogen. De Denick heeft plek voor vijftig passagiers en is een stuk goedkoper in gebruik." De Vries houdt één slag om de arm. De aanlegponton in Terneu zen moet worden opgeknapt. Hij hoopt dat de gemeente Ter neuzen of Rijkswaterstaat snel genoeg is om dat voor het sei zoen rond te krijgen. door Freek Janssen THOLEN - Het zal je maar gebeuren. Tho- lenaar Marcus Boes liep gisteren nietsver moedend met wat lege flessen en potjes naar de glasbak bij de C1000 aan de Een- drachtsweg in Tholen. Zoals hij dat elke week doet. Niets aan de hand. Totdat hij de eerste fles uiteen liet spatten in de glas bak; van het ene op het andere moment werd hij belaagd door twee fotografen, een cameraman, een stuk of zes verslagge vers en twee heren in pak. Eén van die twee heren was wethouder F. Goossen, de ander pr-medewerker A. Mie- remet van de Stichting Kringloop Glas. „Waarom brengt u uw glas naar de glas bak7", vroeg de wethouder. „Voor het mi lieu", was het antwoord. „Dat vinden wij zo goed van u, dat we u willen bedanken. Kijk eens, dit is voor u!" Goossen hield een achttiendelig glasservies omhoog. De Tholenaar was de gelukkige winnaar van de actie 'Glas voor Glas' van de Stich ting Kringloop Glas. Een notaris trekt el ke week een gemeente, waar een glasbak gebruiker in het zonnetje wordt gezet. De ze week was dat de gemeente Tholen. Wet houder Goossen en Mieremet stonden gis terochtend om 10.30 uur klaar om de eer ste de beste gebruiker van de glasbak bij de supermarkt te bedanken. Mieremet zei dat de stichting - waarin bedrijven zijn verenigd die op de een of andere manier betrokken zijn bij glasrecycling - op deze manier de hele bevolking van Tholen wil bedanken voor het gescheiden inzamelen van glas; „Maar we kunnen natuurlijk niet iedereen een servies geven." Boes dacht dat hij zijn vrouw wel blij kon maken met servies: „En dat komt toch wel mooi uit, zo vlak voor Valentijnsdag!" men. Uit het plan blijkt dat wo ningbouwvereniging RWS tot en met 2012 plannen heeft voor 284 zorgwoningen, die overi gens niet allemaal nieuw zijn. Zo wordt de Erasmusflat in de Goese Polder een woonzorgcen trum. Verder zijn er plannen in de wijken zuid, oost en west. In die laatste komen volgens de no titie zestig koopwoningen voor senioren. In de nieuwe wijk Ou verture zijn nog geen voorzienin gen gepland. De toekomstige wijken Aria (Goes-Zuid) en Mannee (ten oosten van Noord- hoek) dreigen ook witte vlekken te worden. Ook in de dorpen 's-Heer Hendrikskinderen en Kattendijke ontbreekt het de ko mende jaren aan welke vorm van zorgwoningen dan ook. Terwijl Marcus Boes zijn glas in de glasbak gooit, kijken A. Mieremet (links), wethouder Goossen en enkele fotografen toe. foto Willem Mieras dags een wandeling door de om geving om knelpunten te bekij ken. 's Avonds worden de bevin dingen besproken. Daarbij zijn alle inwoners welkom. Om de nieuw manier van wer ken te evalueren, heeft de ge meente gesprekken gevoerd met de bewonersorganisaties die de Kijk in de Wijk mee organise ren. Gebleken is dat ze de rond gang door het dorp zeker waar deren. Wel ervaren ze de combi natie van een middag- en avond gedeelte als lang. Er gaat veel tijd verloren aan wachten tus sen de twee delen van het pro gramma. Om die reden wil het college de Kijk in de Wijk split sen. Het ene jaar gaan bestuur ders wandelen in de wijk en het andere jaar vindt een the ma-avond met alle bewoners Het thema wordt uitgezocht in samenspraak met de dorps- of wijkveremging. Om te voorko men dat het toch weer praata vonden worden met klachten over hondendrollen en losliggen de stoeptegels is er maximaal dertig minuten ruimte om over andere zaken dan het thema te praten De meeste bewonersorganisa ties en ook enkele raadsleden willen elk jaar een thema-avond met bewoners, maar dat ziet het college niet zitten. Het stelt de raad voor om het ene jaar een rondgang door de wijk te maken en het andere jaar een the ma-avond te houden Het voorstel tot splitsing wordt dinsdag besproken in de com missie Maatschappelijke Ont wikkeling. De vergadering begint om 19.00 uur in het stadhuis op de Grote Markt. Moeder Sanne inspecteert de staarten van haar kindjes. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke CLINGE - Bij de familie Naes- sens aan de Molenstraat in Clin ge ging afgelopen week de vlag uit. Hondje Sanne baarde daar drie jonge Jack Russel terriërs met korte staart en eentje met lange staart. Eddie Naessens had al eerder pups met een korte staart en wil de nog eens proberen dat kunst stukje te herhalen, wat nu dus gelukt is. De hond van Eddie en Ingrid Naessens werd geboren met kor te staart en had in 1998 haar eer ste nest. Toen hadden vier van fcrendede' öierdagstot 12.00 door Salva de Nooijer KAPELLE - De waterzuive ringsinstallatie in de Willem An napolder bij Kapelle wordt van af volgende week gerenoveerd. De werkzaamheden omvatten onder andere het aanbouwen van twee extra nabezinktanks, een nieuwe beluchtingstank, een bandindikker en uitbrei ding van het bedieningsgebouw De verbouwing is nodig om aan de Europese regelgeving te vol doen. Die stelt dat 75 procent stikstof uit het afvalwater ver wijderd moet worden. Nu kan in de Willem Annapolder onge veer 20 procent uit het water ge haald worden. Ook zal het wa ter na de modernisering milieu vriendelijker worden gezuiverd. Fosfaten worden nu nog op een chemische wijze verwijderd. Na de verbouwing kan dat op een biologische manier. Verder wordt de capaciteit van de zuive ringsinstallatie uitgebreid. Op dit moment verwerkt de installa tie ongeveer drieduizend kubie ke meter per uur. Na de verbou wing moet dat vierduizendzes honderd kubieke meter zijn. Het project kost het waterschap Zeeuwse Eilanden ongeveer ne gen miljoen euro. De gerenoveer de waterzuiveringsinstallatie moet voorjaar 2005 klaar zijn. de vijf pups ook een korte staart. „Ik fok ze voor mijn ple zier en heb me echt toegespitst op die korte staartjes. Dat het nu weer gelukt is. vind ik erg leuk", aldus de trotse eigenaar. Jack Russels werden vroeger vaak gecoupeerd, dat wil zeggen dat een groot deel van de staart werd geamputeerd. Sinds sep tember 2001 is het in Nederland wettelijk verboden om staarten te couperen. Niemand wil geloven dat de pups zo zijn geboren. Men denkt al gauw dat we ze toch hebben laten couperen, maar dat is niet zo", zegt Naessens. Dierenarts Björn Thijssen van dierenkli niek De Bruijn Den Hartog kan dat bevestigen. „Ze zijn inder daad geboren met een korte staart Dat is redelijk uniek te noemen." Mensen die de pups zouden wil len kopen hoeven niet bang te zijn om in de problemen te ko men op verdenking van coupe ren. „We zullen dan uiteraard een verklaring schrijven, dat de hon den kortstaartig zijn geboren op natuurlijke wijze", verklaart Thijssen. De wit-zwart gevlekt hondjes ge nieten in de woonkamer van het Clingse echtpaar van de moeder lijke aandacht van Sanne. Geen spijt „Ooit hebben we haar gekocht van een oudere man in Aren- donk. Hij ging vaak met Jack Russels op vossenjacht en fokte ze voor de liefhebberij. Dat heb ik ook gedaan en daar heb ik ab soluut nog geen moment spijt van gehad. We hadden al een speciale hond en nu hebben we er weer een paar bijzondere exemplaren bij", besluit de ge lukkige amateur-fokker. MIDDELBURG - De economische politierechter J Beg- heyn heeft gisteren in Middelburg Van der Straaten BV uit Hansweert veroordeeld tot 1500 euro boete, waarvan 500 euro voorwaardelijk. Het bedrijf bleek vorig jaar juli op de Rijksloswal vlakbij Schore geen vergunning te heb ben voor het plegen van onderhoud en reparatie aan sche pen. Twee andere bedrijven, Sinke uit Kruiningen en Van Oeveren uit Yerseke, hadden eveneens geen vergunning voor het overslaan en opslaan van zand. Deze bedrijven kregen boetes van 500 euro, waarvan 200 euro voorwaar delijk, opgelegd. Deze boetes waren lager, omdat zij min der schade aan het milieu berokkenen Volgens de vertegenwoordigers van de bedrijven was de situatie al jaren onveranderd. Men wist niet beter, maar officier van justitie J. Groen vond dat verweer niet op gaan. „Men wordt geacht na te gaan of men vergunnings- plichtig is." MIDDELBURG - Een 56-jarige inwoner van Tholen is gis teren in Middelburg wegens het bezit van vuurwerk en het plegen van valsheid in geschrifte veroordeeld tot 110 uur werkstraf. Economisch politierechter J. Begheyn rekende de man zwaar aan dat hij zijn vijftienjarige zoon een vals uittrek sel van de Kamer van Koophandel had verschaft om het vuurwerk bij een bedrijf in het Belgische Putte te kopen. In totaal ging het om een kleine 5000 stuks vuurwerk, stri kers, vuurpijlen, Chinese vlinders en rollen, cakeboxen, romeinse kaarsen en een flowerbed. Raadsman M. van den Bosch stelde dat zijn cliënt zijn zoon het Aziatisch vuurwerk als cadeautje wilde geven. BRESKENS - Drie Zeeuwse campings zijn door de Duit se ADAC, de grootste toeristische organisatie van Euro pa, uitgeroepen tot Superplatz. Molecaten Park Napeleon Hoeve in Breskens, De Roompot in Kamperland en Com- fortcamping Scheldeoord in Baarland mogen een jaar lang dit predikaat voeren. De onderscheiding wordt verge leken met drie Michelinsterren in de horeca. De ADAC vermeldt de titels in haar campinggids. Deze gids is voor veel kampeerders een leidraad bij het kiezen van een va kantiebestemming. Sinds 19 jaar kent de ADAC de Superplatz-erkenning toe. Om de waardering te verkrijgen en te behouden moe ten de campings voldoende aan strenge criteria, waaron der luxe voorzieningen, ruime kampeerplaatsen en net heid van het sanitair. Dit jaar zijn in Europa 64 campings uitgeroepen tot Su perplatz. Nederland is het derde land na Duitsland en Ita lië met elk dertien predikaten. KRUININGEN - Een 40-jarige automobilist uit Goes is donderdagmiddag op de A58 ter hoogte van Kruiningen aangehouden voor te snel rijden. De man reed met een snelheid van 180 kilometer per uur. De politie heeft zijn rijbewijs ingenomen. ren helderheid. De Sluisse wet houder J. Provoost (ruimtelijke ordening) vreest het ergste als minister Dekker haar plannen doorzet. Dan zijn nauwelijks ini tiatieven op basis van het ont- werpgebiedsplan Natuurlijk Vi taal mogelijk, om de toekomst van de streek veilig te stellen Hij wijst onder meer het afbla zen van (toeristische) woning bouwprojecten, de ontwikkeling van bedrijfsterreinen, de kwali teitsimpuls voor de recreatiesec tor en landschaps- en natuuront wikkeling door Rinus Antonisse en René van Stee MIDDELBURG - Het ministe rie van Vrom blokkeert plannen voor nieuwe woningbouw - per manent en recreatief - in West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar mee wordt ook uitvoering van het gebiedsplan voor de regio op scherp gezet. Minister Dekker van VROM wil in haar nieuwe nota Ruimte West-Zeeuws-Vlaanderen aan wijzen als Nationaal Landschap (net als Walcheren en de Zak van Zuid-Beveland). Zo'n regio geldt dan als 'kwetsbaar ge bied'. Daar is grote terughou dendheid geboden met bouwac tiviteiten. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) is uiterst bezorgd over deze ont wikkeling. Het kan betekenen dat West-Zeeuws-Vlaanderen op slot gaat. Geen uitbreiding van recreatieve bebouwing, zo als plan Cavelot, geen aanleg van Sluis-aan-Zee (jachthaven in combinatie met huizen). Hij werd hierover gisteren in de Statenvergadering aan de tand gevoeld door H. Smits (Zeeuws Belang). Zij vroeg zich af of de gedeputeerde overdrijft. Vol gens haar gaat West-Zeeuws- Vlaanderen bepaald niet op slot; zo kan er in een gebied dat Na tionaal Landschap is, wel een nieuwe jachthaven aangelegd worden. Van Wa veren zei dat de goede bedoelingen van een Nationaal Landschap doorkruist worden door de beperkingen die erdoor opgelegd worden. „In kwetsba re gebieden mag geen nieuwe verstedelijking plaatsvinden." Hij noemde de opstelling van VROM een bom onder het ge biedsplan. „Het is een heel ver keerde zaak als beperkingen voorop staan, in plaats van ont wikkelingsmogelijkheden. Een duidelijk signaal van de provin cie is op zijn plaats." De gedeputeerde liet weten dat hij met minister Dekker over de aanwijzing van Zeeuwse regio's tot Nationaal Landschap heeft gepraat. Hij vond het opmerke lijk dat er tussen wat de be windsvrouw zegt en haar ambte naren schrijven verschillen be staan. Daarover wil Van Wave- Onfatsoenlijk Als lid van de Gebiedscommis- sie vindt Provoost het verder on begrijpelijk dat de minister het resultaat van jarenlange inspan ningen in één klap van tafel dreigt te vegen. „Op zijn zachtst gezegd noem ik dit onfatsoenlijk, omdat alle be trokkenen - waaronder de ge meente, waterschap, provincie en de recreatiesector - het hier over eindelijk eens waren", al dus Provoost. Hij voegt er aan toe dat de ge meente Sluis samen met de pro vincie er alles aan zal doen om de minister op haar schreden te laten terugkeren. Verder is het hem onbekend of de aanwijzing als Nationaal Landschap ook financiële com pensatie uit Den Haag oplevert, omdat Dekker hierover met geen woord rept. SINT-ANNALAND - Voetbalve reniging WHS en muziekvereni ging Accelerando houden van daag het Setallands Valentijns bal in sportzaal De Wellevacte in Sint-Annaland. Tijdens het bal vindt ook de der de editie van de Grotenhuis Ta lentenshow plaats. Vóór het bekendmaken van de winnaar van de show krijgen bezoekers de kans een huwelijksaanzoek te doen aan hun geliefde. Serieu ze aanzoeken maken daarbij een kans op een romantisch diner voor twee personen De avond in Sint-Annaland be gint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53