ZEEUWSE COURANT }olitie rolt bende loverboys op PZC PZC Uitzendbureaus frauderen met Poolse illegale arbeiders Drie lijken uit Limburgse beek gehaald Ivan Rybkin zegt te zijn gedrogeerd door ontvoerders GO TO SURPRISING ORLANDO FORTMYERS BEACH Reizen Daar moetje naartoe. eisjes worden na groepsverkrachtingen de prostitutie ingedreven juane VS lst rziekt alentijnsdag RAG U A R W Slachterstad hernoemd in Groentestad Baas gebruikt recessie als excuus Suurmond mag aanblijven Dick Advocaat verlengt contract Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 NW 3 evelig en bewolkt weer met nevel en jjk mist. Zwakke westelijke wind. pantemperatuur 8 graden. ifie jaargang no. 3? jerdag februari 2004 nummer 1,70 PZC U rijdt nu al een automaat voor slechts 495,- meerprijs PT GRUISKR AUTOMAAT V.a. 24.090,- Slechts enkele stuks internet: www.pzc.nl IIISK i MHMMBBWSXf Advertentie Resort 9 dgn. 725,- Elke week in de zaterdagkrant redactie binnenland DHOVEN - De politic i Eindhoven heeft de af- ppen weken vijf tot tien ntaysopgepakt. Een on- nd'aantal meisjes uit Kgjo is door de mannen ukelijk gemaakt en mis- m (later) in de prostitu- |tgaan werken. De politie wil zo snel mogelijk op scholen voorlichting gaan ge ven over de werkwijze van de veelal Marokkaanse en Turkse daders. De politie heeft signalen dat loverboys gebruik maken van groepsverkrachtingen om de meisjes nog afhankelijker te ma ken, waarna ze als willige slacht offers de prostitutie in worden gedreven. Daarbij worden de slachtoffers door wel zeven of acht bekenden van haar 'vriend' (de loverboy), soms in een uur tijd, verkracht. Het zelfbeeld van het slachtof fer wordt daarmee zo laag, dat de stap naar prostitutie sneller zou kunnen worden gemaakt. Daarnaast ziet ze dan haar vriend als de enige goede. De politie heeft tweeënhalve maand met een team van zeven rechercheurs aan de zaak ge werkt. De aanleiding waren sig nalen van docenten en ouders De aangiften en meldingen ko men van meisjes uit de wijde om geving, maar vooral uit Eindho ven. De meesten zijn zestien of zeventien jaar. Nog onbekend is hoeveel meis jes slachtoffer zijn geworden van de loverboys. Onder de aan gehouden verdachten - 18 tot 22 jaar oud - zijn ook enkele jon gens die de meisjes naar prosti- tutieadressen reden. De meeste verdachten zitten nog vast, meer aanhoudingen worden ver wacht. De meeste slachtoffers moeten vanaf hun achttiende verjaar dag - soms zelfs op de dag zelf - voor het eerst als prostituee wer ken. De straffen voor gedwon gen prostitutie van een minder jarige liggen hoger dan bij een meerderjarig slachtoffer. GPD - Medewerkers van de douane hebben 1 januari circa tiendui- al ingevoerde rozen ikte het douanekantoor chthaven van Miami gis- bnd bekend. j is het Valentijnsdag. Ezijn voor de Amerikanen "airste geschenk op de- anen, die voornamelijk Jig waren uit Colombia lador, waren het land bin- ckeld onder bekende _in zonder dat voor het Jikwas betaald. E10 procent van alle in de verkochte snijbloemen jt geïmporteerd. Daarvan ■t 83 procent binnen via de »n van Florida. AP fAdvertentie lgr%'oiiool Jaguar Centrum r Breda B.V. Minervum 7118 |iZNBreda. Tel.: 076 - 5263800 'w.bogaors jaguar nl ECHT - In de Geleenbeek in Echt zijn gisteren drie lij ken gevonden. De drie mannen zijn om het leven ge bracht, zo zei een woordvoerder van de politie. Over de identiteit van de drie is niets bekend. De politie heeft ook nog niets gezegd over hoe ze zijn gedood. Zaterdag worden de lijken in het Nederlands Forensisch Instituut in Rijswijk onderzocht. Het eerste lijk werd gisteren om 10.00 uur gevonden, na een melding van een medewer ker van Rijkswaterstaat. Toen de brandweer het rond 16.00 uur weghaalde, zagen de brandweerlieden nog twee lijken. Deze twee zijn gisteren rond 20.30 uur weg gehaald. Een gebied van twee kilometer rondom de vindplaats is afgezet, dat blijft in ieder geval zo tot in de loop van vandaag. Politie en brandweer stellen even tuele sporen veilig. foto Fer Traugott/ANP van onze redactie binnenland HILVERSUM - Polen die ille gaal in Nederland verblijven, krijgen via uitzendbureaus pa pieren van landgenoten die wel een werkvergunning hebben. H. Westerhof van FNV Bondgeno ten heeft gisteren in het tv-pro- gramma Nova gezegd dat uit zendbureaus op deze manier be drijven aan goedkope illegale ar beidskrachten helpen. „Ze gebruiken daarbij kopieën van paspoorten van legaal wer kende Polen." Werkgevers zijn volgens Westerhof laks in het controleren van de papieren hoe wel ze daartoe wel verplicht zijn. „In de regel is een vage ko pie al voldoende." De vakbond heeft een proefproces aange spannen om dergelijke praktij ken aan de kaak te stellen. Vier illegale Polen hebben, met steun van FNV Bondgenoten, uitzend bureau EuroJob en visfabriek Foppen aangeklaagd. Volgens hen moesten ze van EuroJob de identiteit aannemen van landge noten die wel een verblijfstatus hebben omdat ze Duitse Polen zijn. Dat zijn Polen wier ouders zijn geboren op grondgebied dat voor de oorlog tot Duitsland be hoorde en daarom de vrijheid hebben om binnen de Europese Unie te werken. Vijf euro De illegalen werkten vervolgens bij Foppen in de nachtdienst voor 5 euro per uur. Volgens een artikel in de Vreemdelingenwet kunnen ze bij de rechter hun loon vorderen als blijkt dat ze zijn onderbetaald. De visfabriek in Harderwijk ontkent en een medewerker van het uitzendbu reau liet Nova weten niets van deze praktijken af te weten. Volgens Westerhof werken in Nederland tussen de 20.000 en 50.000 Polen. De regering heeft gisteren maatregelen aangekon digd om de toestroom te beper ken van Polen en andere werkne mers uit landen die per 1 mei lid worden van de Europese Unie. Werkgevers en werknemers zijn bijzonder slecht te spreken over het besluit van het kabinet om een rem te zetten op de komst van deze werknemers Boven dien is de manier waarop het ka binet dit regelt volgens de socia le partners veel te ingewikkeld. De buitenlandse werknemers zijn alleen welkom in sectoren waar geen Nederlandse werklo zen voorhanden zijn. Eerst wil de het kabinet werknemers uit de landen die vanaf 1 mei toetre den tot de EU zonder voorwaar den laten werken tot een maxi mum van 22.000. De Tweede Kamer vreesde ech ter dat vooral Polen banen zou den inpikken van Nederlandse werklozen. Op aandrang van de Kamer gaat het kabinet nu overstag. De bovengrens is losgelaten. Maar het blijft voor Oost-Euro- pese werknemers net als nu no dig een werkvergunning aan te vragen. GPD/ANP door Frank Hendrickx MOSKOU - De Russische politicus Ivan Rybkin, die vorige week enkele dagen vermist was, heeft een nieuwe verklaring voor zijn mysterieuze ver dwijning en terugkeer. In Londen openbaarde de presidentskandidaat dat hij in Kiev dagenlang werd gedrogeerd door onbekende ontvoerders. Eerder gaf Rybkin twee andere verklaringen. Rybkin zegt vorige week te zijn benaderd door een vertegenwoordiger van het Tsjetsjeense ver zet. De man nodigde hem uit om in Kiev te praten met rebellenleider Asian Maschadov over moge lijkheden om de oorlog in Tsjetsjenië te beëindi gen. In Kiev bleek de uitnodiging een valstrik, al dus Rybkin. Na het eten van enkele boterhammen en het drinken van wat thee verloor de politicus het bewustzijn. Vier dagen later kwam Rybkin bij in een ander ap partement. Hij moest vervolgens een videoband bekijken met hemzelf in een compromitterende hoofdrol. De band zou gemaakt zijn door 'perver se lieden'. Zo wilden de ontvoerders verhinderen dat Rybkin openheid van zaken zou geven. De pre sidentskandidaat weet niet wie achter het voorval zit. „Maar ik weet wel wie er van geprofiteerd heeft", aldus Rybkin. Daarmee doelde hij op de kring rond de Russische president Poetin. Rybkin wordt door alle verwikkelingen nauwe lijks nog serieus genomen. Hij is de afgelopen da gen volledig belachelijk gemaakt in de Russische media. Eén van zijn bijnamen luidt: Ivan de On vindbare. Het is de vraag of de nieuwe verklaring veel men sen in Rusland zal overtuigen. Rybkin deed zijn verhaal in Londen in het bijzijn van zijn compag non Boris Berezovksi, de naar Engeland gevluch te, schatrijke aartsvijand van president Poetin. Be- rezovski geldt in Rusland als een grootmeester van de politieke intrige en wordt door de meeste Russen gewantrouwd. GPD Ivan Rybkin doet zijn verhaal in Londen. foto David Bebber/RTR I (Advertentie) L MERS Iff MAKELAAR (Advertentie) Opzoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 3ekatern pagina 28 SLAUGHERVILLE - Een Ame rikaanse vereniging van vegeta riërs wil dat Slaughterville (Slachterstad), een dorp in Okla homa, zijn naam verandert. Slaughterville roept associaties op met 'de gewelddadige en bloe derige dood -van kippen, var kens en koeien', schrijft de vere niging, de People for the Ethical Treatment of Animals, aan het gemeentebestuur. Als alterna tief suggereert de Peta Veggievil- le (Groentestad). De vereniging belooft 20.000 groenteburgers te schenken aan een school. AP (Advertentie) pl-22 FEBRUARI 2004 NDHALLEN GOES fc en proef het voorjaar HÉT evenement voor tuin, dier en vee - Prachtige tuinideeën - Geurende bloemen en planten - Sfeervolle groendecoraties - Tuinmachines etc. - Voor de dierliefhebber een bonte verzameling van vee en dieren aanwezing - Prachtige dikbilstieren, runderen en paarden in verscheidene rassen, schapen en lammetjes, maar ook watervogels, kippen en vissen, huisdieren als konijnen en cavia's etc Openingstijden: Vri|dag 20 februari 10.00-22.00 uur Zaterdag 21 februari 10.00-22.00 uur Zondag 22 februari 10.00-18.00 uur In Middelburg kan een balletje raar rollen De metselaar: „Je laat iets na" Werkgevers gebruiken de recessie om te snijden in perso neelskosten. Vakbonden melden overal verslechteringen van de arbeidsvoorwaarden. Wie protesteert, wordt snel ler dan vroeger ontslagen. Ook proberen bedrijven steeds vaker onder jarenlange regelingen voor arbeids tijden en salariëring uit te komen. Aldi geldt als afschrikwekkend voorbeeld. Gedeputeerde J. Suurmond heeft een motie van wan trouwen en een motie van afkeuring overleefd. Suur mond heeft - als commissa ris van Delta - ingestemd met de salarisverhoging van 35 procent voor de com missarissen, dit tot groot ongenoegen van veel Sta tenleden. Alleen de gedeputeerde om deze 'inschattingsfout' weg te sturen, ging veel partijen te ver. Dick Advocaat blijft ook na het EK voetbal aan als bondscoach van het Neder lands elftal. De KNVB heeft het contract met de Hagenaar verlengd tot en met het WK 2006 in Duits land. De bondscoach heeft aangegeven dat hij verder wil blijven werken met zijn huidige assis tent Wim van O Hanegem. (Advertentie) voorletters: straat: postcode plaats:.... telefoon: c noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekenmg- nummer: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8"711688"555547 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: g per maand met automatische incasso 19.45). 7 u per kwartaal met automatische incasso 56,60). w per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar PZQ afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1