Plan voor parkeren in Veere PZC Milieuwinkel Middelburg beleeft beste jaar ooit Jack Russel-terriër baart puppy's met korte staart Werk aan riool in Oostkapelle brengt veel overlast mee 13 Welstandscommissie geeft groen licht voor Britannia 'DA wil snel einde aan overlast in Domburg en Zoutelande Linedance EMM treedt op in Zandput Serooskerke Illegale visverkoper aangehouden Rijverbod voor Fransman Bromfietser gewond bij botsing Rijksgeld voor veilige tunnel Vissers moeten schade direct aangeven zaterdag 14 februari 2004 (jSSINGEN De welstands- issie van Vlissingen is ak- „id gegaan met het gewijzig- kontwerp van hotel Britannia. wrdoor kan de gemeente een «vergunning verstrekken het nieuwe hotel en con- pcDimnt aan de Vlissingse jolevarcL Stnenkort maken we bekend „eer we met de sloop en op- beginnen", bevestigt H. Ufkes van projectontwikkelaar Loostad BV. Loostad vormt met AW Beheer uit Middelburg, de Walcherse Bouwunie en Bouw- groep Peters het ontwikkelings team. De welstandscommissie kon zich tot deze week niet vinden in de manier waarop de balkons waren verdeeld over de voorge vel van de hoogbouw. Ook vond de commissie dat de entree van het hotel aangepast moest wor den. Volgens M. Overbeeke - die lid is van de welstandscommissie en deel uit maakt van de afde ling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Vlissingen - zijn de laatste aanpassingen naar tevredenheid uitgevoerd. „Er werd enthousiast op de wij ziging gereageerd", vult Over beeke aan. Ufkes roemt de samenwerking van vertegenwoordigers van de lokale overheid, stedenbouw kundige, architectenbureau, ge veladviseurs en toekomstige ex ploitanten van het hotel. „Het ontwerp is nu naar ieders zin. De laatste details voor wijziging in de vorm en inhoud zijn met zorg verwerkt in het geheel." Britannia moet een blikvanger op de boulevard worden. Oud-ei genaar F. Buijs van Britannia sloot het hotel in 1999. Hij dacht snel met de nieuwbouw te kunnen beginnen. Dat viel te gen. Het huidige ontwerp wijkt op veel punten af van het eerste, dat uit glazen gevels bestond. Uit de huidige tekening blijkt dat de glazen wand is vervan gen door een oranjerode en saf fraangele steen. Het gebouw blijft circa 52 meter hoog en wordt trapsgewijs opgebouwd. Het zal een luxueus hotel wor den, waarin kamers te huur zijn die over een privé-sauna be schikken. Er wordt uitgegaan van 164 hotelkamers, vergader zalen en congreszalen. De bouw tijd van het vernieuwde hotel Britannia is berekend op twee jaar. OBBURG - De parkeerproble- zowel Domburg als Zou tende moeten nog voor de zo- H van dit jaar opgelost wor- fo.Dat stelt de CDA-fractie in t| gemeenteraad van Veere. In tide kustplaatsen is het vol- de christen-democraten gelijk om landbouwgrond te -Jn of te kopen om er een par ierterrein aan te leggen. (roners van Domburg en Zou- isnde klagen steen en been eer de parkeeroverlast. Bijna ree jaar geleden hield het ad- esbureau Goudappel Coffeng Deventer een onderzoek verkeersproblemen. Daar- :ham naar voren dat parke- t de meeste irritatie oplevert dnekwart van de onder- jde Domburgers meldde plast te hebben van het par- Ien tijdens het hoogseizoen. Zoutelande was de situatie i veel beter. Niet alleen de staan altijd vol, ook p de randen van parkeerter- l' i staan her en der auto's ge- erd. het voorjaar van 2003 zegde unt woordelijk wethouder teRoller van Verkeer en Ver toe dat zij uiterlijk in de siste commissievergadering vorig jaar met uitgewerkte rastellen zou komen om het 'l sfeerprobleem in Domburg heffen. Omdat de plannen ikke Ij Jean BDDELBURG - Dj Jean geeft ojdag 20 februari een optreden idaneing The Opera in Middel- iraf 24.00 uur zijn de deuren The Opera open. Om 1.00 neemt dj Jean plaats achter draaitafel. Hij zal drie uur tg het publiek vermaken. Dj sn is bekend van zijn singles 1 Launch en Lift me up. Dj sluit de avond af. de|_ igM Ah van der Sluis lelpen op de linderboerderij 1DDELBURG - Kinderen van en met 12 jaar kunnen op sdag 25 februari op kinder- lerij De Klepperhoeve in lburg helpen met hokken imaken en dieren voeren, werken op de boerderij van 13.30 tot 15.30 uur. REDACTIE WALCHEREN ifetenruststraat 18 'ostbus 8070 A330EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl ruac leen .-.-4 v tovan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek "onMagnée tow de Vries (sport) ttNTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES M- 10113)315500 h*-'(0113)315669 E-^ail: redactie@pzc.nl WERNET **wpzc.r\l E-mail; web@pzc.nl j^orgklachten: 08o°-O231231 maandag t/m vrijdag ge- 4jrende de openingstijden; Oterdags tot 12.00 uur op zich laten wachten, heeft de CDA-fractie zelf maar een aan tal ideeën op papier gezet. Het terrein achter de molen in Domburg - in eigendom bij de gemeente - kan wat de chris ten-democraten betreft best in gericht worden als permanent parkeerterrein. „Haal hier de ketting weg, plaats er eventueel een parkeermeter met slag boom, zodat er betaald kan wor den en regel dat er na acht uur 's avonds geen auto's meer op en af het terrein kunnen." In de maanden juli en augustus kan volgens het CDA de land bouwgrond aan de oostzijde van de Roosjesweg met een ontslui ting aan de Zandweg worden ge bruikt. Deze grond is voor een deel al in gezaaid met gras. Op de hoek, zo dicht mogelijk bij de bebou wing kan een tijdelijke brug aan gelegd worden. Op dat terrein zouden automobilisten gratis hun auto kunnen neerzetten. Ook het terrein aan de Roosjes- weg, dat nu is ingericht om te ge bruiken als ijsbaan, kan in de zo mermaanden al overloopterrein worden gebruikt. Noordendolfer Voor Zoutelande denkt de CDA-fractie aan het maken van parkeergelegenheid aan zowel de zuid- als noordkant van de Noordendolfer en Werendijkse- weg. De fractie wil dat wethouder Te Roller onderzoekt of de land bouwgrond gekocht of gehuurd kan worden. Een tweede optie is de aanleg van parkeerplaatsen bij de brandweerkazerne. Dat nieuw aan te leggen terrein moet dan wel rondom voorzien worden van een groenstrook Voor beide dorpen geldt dat goed aangegeven moet worden waar de parkeerterreinen te vin den zijn om te voorkomen dat automobilisten gaan rondrijden. Het CDA wil dat B en W de op lossingen zo snel mogelijk uit werken. „Zodat Domburg en Zoutelande dit jaar niet wederom worden geconfronteerd met overvolle straten en onnodig zoekverkeer van parkeerders en bezoekers. Moeder Sanne inspecteert de staarten van haar puppy's. door Gino van den Broecke CLINGE - Bij de familie Naes- sens aan de Molenstraat in Clin- ge ging afgelopen week de vlag uit. Hun hondje Sanne baarde daar drie jonge Jack Russel-ter- riërs met korte staart en eentje met lange staart. Eddie Naessens had al eerder pups met een korte staart en wil de nog eenmaal proberen dat kunststukje te herhalen, wat nu dus gelukt is. De hond van Ed die en Ingrid Naessens werd ge boren met korte staart en had in 1998 haar eerste nest. Toen had den vier van de vijf pups ook een korte staart. „Ik fok ze voor mijn plezier en heb me echt toe gespitst op die korte staartjes. Dat het nu weer gelukt is, vind ik erg leuk", aldus de trotse eige naar- Jack Russels werden vroeger vaak gecoupeerd. Bij de honden werd dan een groot deel van de staart geamputeerd. Sinds sep tember 2001 is het in Nederland wettelijk verboden om staarten te couperen. „Niemand wil gelo ven dat de pups zo zijn geboren. Men denkt al gauw dat we ze toch hebben laten couperen, maar dat is niet zo", zegt Naes sens. Uniek Dierenarts Björn Thijssen van dierenkliniek De Bruijn Den Hartog kan dat bevestigen. „Ze zijn inderdaad geboren met een korte staart. Dat is redelijk uniek te noemen." Mensen die de pups zouden wil len kopen, hoeven niet bang te zijn om in de problemen te ko men op verdenking van coupe ren. „We zullen dan uiteraard een verklaring schrijven, dat de honden kortstaartig zijn gebo ren op natuurlijke wijze", ver klaart Thijssen De wit-zwart gevlekt hondjes ge nieten in de woonkamer van het Clingse echtpaar van de moeder lijke aandacht van Sanne. „Ooit hebben we haar gekocht van een oudere man in Arendonk. Hij ging vaak met Jack Russels op vossenjacht en fokte ze voor de liefhebberij. Dat heb ik ook gedaan en daar heb ik absoluut nog geen moment spijt van ge had. We hadden al een speciale hond en nu hebben we er weer een paar bijzondere exemplaren bij", besluit de gelukkige ama teur-fokker. door Selma Osman MIDDELBURG - De Milieuwin kel in Middelburg heeft een top jaar achter de rug. Niet eerder in de twaalfjarige geschiedenis bezochten zo veel mensen het Milieu Informatie Centrum (MIC) aan de Reigerstraat. Het aantal bezoekers steeg in 2003 met tien procent naar 2218. De winkel is opgezet om mensen informatie te geven om milieube wust te leven en ze ideeën aan te bieden over een duurzame leef stijl. „Eigenlijk komen mensen hier voor heel simpele dingen, zoals het ophalen van een an ti-reclamesticker, het kopen van een cadeautje of het inleve ren van kurken", zegt coördina tor Els van den Kerkhof. Wie meer wil, kan zoeken in de vaca turebank met vrijwilligerswerk voor natuur- en milieuorganisa ties. VLISSINGEN - Stichting the Country Coast Line Dancers houdt zondag 22 februari een li- nedancemiddag in café-restau rant De Golfbaan in Vlissingen. Het evenement begint om 13.30 uur. Van den Kerkhof is blij met het groeiende bezoekersaantal. „Er wordt gezegd dat de belangstel ling voor het milieu afneemt. Dat is dus echt niet zo." De cadeau-artikelen van het Wereld Natuur Fonds zijn volgens haar een trekpleister. „Als mensen eenmaal in de win kel zijn, ontstaat er vaak een SEROOSKERKE (W) - Muziek vereniging Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke geeft van daag haar jaarlijkse zaalconcert in De Zandput. Het thema is 'Flying Notes'. Het concert be gint om 19.30 uur. Dirigente Josje de Regt, de muzi kanten van de fanfare, het jeugd orkest en de slagwerkgroep on der leiding van Cecilia Adriaan- se brengen een gevarieerde, muz- kale avond. In de pauze is er zoals gebruike lijk een loterij. Ook wordt in het kader van het thema een luchtfo to- en diapresentatie zien met fo to's van Serooskerke en omge ving. praatje over het milieu en dat brengt weer allerlei reacties te weeg." Deurkruk De kurkenactie van de milieu winkel is een groot succes. Vo rig jaar zijn er vijftig vuilniszak ken vol verzameld. „Elke dag komt er wel iemand een zakje brengen. Soms hangen ze zelfs aan de deurkruk." Het MIC dat in het hart van Mid delburg ligt, tussen de Dam en de Lange Jan, heeft vorig jaar geprofiteerd van de warme zo mer. Onder de bezoekers waren ook veel toeristen. De winkel is volgens Van den Kerkhof uniek voor Nederland. „Je hebt wel be zoekerscentra die spullen verko pen, maar hier kun je ook met vragen terecht." Voor het jaar 2004 zijn nieuwe activiteiten gepland. Binnen kort richt het MIC in de woon winkel Onder de Toren in Mid delburg een hoekje in over duur zaam bouwen en wonen. In de Milieuwinkel zelf kunnen bezoekers hun eigen milieutips inleveren. Elke vier weken wordt daaruit de 'milieutip' van de maand gekozen. De Milieuwinkel is open van dins dag tot en met vrijdag van 13 30 tot 17 uur en op donderdag van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend een 42-jari- ge Arnemuidenaar een proces-verbaal gegeven. De man verkocht illegaal vis. De politie hield hem om vijf uur 's ochtends aan op de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissingen. De man had ruim 150 kilo tong bij zich. De Algemene Inspectie Dienst (AID) heeft de vis in beslag genomen. VLISSINGEN - Een automobilist uit het Franse Nancy heeft gisterochtend om vijf uur een boete en een rijverbod van twee uur gekregen voor rijden onder invloed. De 20-jarige man werd aangehouden op de President Roose veltlaan in Vlissingen Uit een ademanalyse bleek dat hij 1,2 maal te veel had ge dronken. ZOUTELANDE - Een 16-jarig meisje uit de gemeente Veere is gisterochtend bij een aanrijding met een auto ge wondgeraakt. Zij is met onbekende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Een 78-jarige automobilist uit de gemeente Veere wilde rechtsaf de Werendijkeweg bij Zoutelande inrijden Hij moest daarvoor het (brom)fietspad oversteken. De man zag niet dat het meisje op haar brommer over het fietspad reed. Vlak voor haar stak de automobilist het fietspad over. Het meisje kon de auto niet meer ontwijken, botste tegen de wagen en viel. Zij is met een ambulance naar Vlissin gen vervoerd. TERNEUZEN - De gemeenten Terneuzen en Borsele krij gen van het Rijk een voorschot van anderhalf miljoen eu ro om de (rampen)hulpverlening in de Westerscheldetun- nel mee te bekostigen. In de loop van het jaar moet duide lijk zijn wat het uiteindelijke budget voor de veiligheids diensten zal zijn. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen sluit niet uit dat niet alleen Rijk, provincie en gemeenten gezamenlijk dat budget voor rampenbestrijdingsdiensten bijeen zullen brengen, maar dat ook de NV Westerscheldetunnel, de ex ploitant van de tunnel, een bijdrage moet leveren. Die bij drage moet dan in de optiek van Lonink niet geput wor den uit de tolgelden. Lonink maakte donderdag deel uit van de Zeeuwse dele gatie die in Den Haag overleg voerde over de tunnelveilig heid met de bewindslieden Remkes (Binnenlandse Zaken) en Peijs (Verkeer en Waterstaat). De groep bestuurders stond onder leiding van commissaris van de koningin W. van Gelder, die na afloop van het overleg meldde dat er een nieuw onderzoek zou worden opgezet naar de nood zaak van een beroepsbrandweerkorps voor de Wester scheldetunnel. Ook de brandweerzorg voor bedrijven en bijvoorbeeld de scheepvaart op en rond de Westerschelde zal in die studie De gemeente Terneuzen spreekt volgende week met Borse le over de besteding van het voorschot. foto Wim Kooyman Vrijwilligster Emma Bianchi van de Middelburgse milieuwinkel in de weer met ingeleverde kurken. foto Lex de Meester door Ron Magnée OOSTKAPELLE - De gemeente Veere begint maandag met riole ringswerkzaamheden in Oostka pelle. Hiervoor wordt de Halve Maanstraat twee maanden afge sloten. De bewoners vrezen over last, want of het nu gaat om be zorg- of hulpdiensten: er is de komende maanden geen doorko men aan. De Halve Maanstraat is drin gend toe aan een nieuwe riole ring. En de straat mag ook wel eens wat nieuw plaveisel heb ben. Daarom begint aannemer Van der Straaten maandag met werkzaamheden. Voor de klus wordt gedurende twee maanden de Halve Maanstraat, met een lengte van enkele honderden me ters, afgesloten. De bewoners hoorden dinsdag over de werkzaamheden. Rijke lijk laat. vinden ze. Bovendien zijn de Halve Maanstraat-bewo- ners bezorgd over de overlast die de klus met zich meebrengt. Gedurende twee maanden is de straat ontoegankelijk voor alle verkeer- en hulpdiensten, bezor gers en bezoekers. Parkeren Parkeren is al helemaal onmoge lijk. „Ik heb een telling ge maakt. In totaal staan er 53 au to's in de straat. Die moeten toch ergens parkeren", verzucht bewoner R. Burgmeijer van de Halve Maanstraaat. Dat moet dan waarschijnlijk op het ter- reintje langs de Domburgseweg, waar een parkeerplaats tegen over het steunpunt van de brandweer is. De capaciteit reikt daar niet verder dan een dertigtal auto's; verder zijn plek ken voor vrachtwagens. „De meeste ruimte wordt echter in beslag genomen door zandho pen. Daarnaast is er vaak spra ke van vandalisme op die plek", aldus Burgmeijer. Zijn hartenkreet is dan ook om de riolenngswerkzaamheden ge faseerd uit te voeren.,, Steeds een stukje van honderd meter, en niet het hele stuk in één keer. Maar dat zal wel weer een kwes tie van geld zijn, denk ik." Dat de bewoners rijkelijk laat zijn ingelicht over de aanstaan de werkzaamheden, wil verant woordelijk wethouder L. Wisse van de gemeente Veere wel bea men. „Maar het is voor de aanne mer pas op het laatste moment bekend, wanneer hij kan begin nen. Toen we maandag verna men dat de werkzaamheden kon den beginnen, hebben we met een een brief geschreven." Over het prijskaartje van de werk zaamheden geeft Wisse toe dat er 'zo scherp mogelijk is gecalcu leerd'. Wisse zegt toe dat er ge tracht zal worden om de riole ringswerkzaamheden met zo min mogelijk overlast te laten plaatsvinden. Dat betekent dat bepaalde delen van de straat - voor zover dat mogelijk is - be rijdbaar blijven. THOLEN - Vissers moeten scha de door stroperij, diefstal en ver nielingen aan vistuigen meteen melden. Zolang vissers in hun moedeloosheid pas aan het ein de van het jaar laten weten wat de droevige score is, is het moei lijk om er nog wat aan te doen. C. van Liere, voorzitter van de Zeeuwse belangenvereniging voor beroepsvissers, Zevibel, liet dat gisteren tijdens de leden vergadering in Tholen weten. Vorig jaar is in de Oosterschelde en in de Grevelingen voor 57.665 euro aan schade geleden door diefstal en vandalisme. Van Liere wilde geen schuldige aanwijzen, maar dat de meeste vernielingen en diefstallen in het duikseizoen plaatsvinden, zegt wel wat. De vissers die met vaste vistuigen vissen, kunnen ook nog steeds niet juichen. Over het nieuwe beleid had Zevi bel de Tweede Kamer nog wil len adviseren, maar toen stroom den de vergunningsaanvragen al binnen. Dat betekende op nieuw geen sanering van de ver gunningen op de Oosterschelde. Van Liere hield tijdens de alge mene vergadering ook een plei dooi voor de labeling van wilde en gekweekte paling, analoog aan de labeling voor zalm. Nu weet de consument niet of hij een gekweekte of een wilde pa ling koopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13