Groen bij Zwartenhoekse Kreek LAATSTE KANS! Zaterdag 14 februari 30% korting 40% korting 50% korting_ PZC De Slippers mikken op verjaardagsprijs Kamer laat tanden zien over Pachtwet Zeilclub ziet totaal geen meerwaarde in Braakman-eiland EVEN KIJKEN weekenddiensten Bridgedrive Arbitrage over zwembad Laat op zich wachten Natuurontwikkeling komt dit jaar op gang Voordeel van de twijfel voor jeugd Philippine Laatste dag van onze opruiming, spectaculaire Hortingen op o.a. bankstellen, kasten, keukens, slaapkamers en kantoormeubelen. van 10 tot 12 uur alles van 12 tot 15 uur alles van 15 tot 17 uur alles vrijdag 13 februari 2004 zaterdag 14 en zondag 15 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, Wielingenlaan 2, Terneuzen in zie kenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (al tijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West-Zeeuws-Vlaanderen: D. Verweire, Melkweg 1a Oostburg, tel. (0117)455092 Spreekuurzat. en zon. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-V laanderen X. Groeneveld, Hofplein 2, Axel, tel. (0115) 562332 Spreekuren zat 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar, Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, Bastionstraat 2, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergen Terneuzen. Dierenarts P. deVo--? zon. uitsluitend behandeling van? patiënten na telefonische afsnrM 0115(696425). Breskens, Aardenburg, (W. en Sluis: Dierenartsencentrum West 0AV Bruijckere en E.G. van Bruine»J senberg. Afspraken via telefoon-,. 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1 (W tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54,tel,p, 453800, spreekuurzat. 11 00-12fj; St. Jansteen e.o.a A E. de Bruyn, Brouwerijstraat»», pellebrug, tel. (0114) 312701 Sm 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaar&» alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Y* deren, voor spoedgevallen dag»" nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: T&> nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 'r 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen:Tf,-„ nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamitr Zeeland, kraamcentrum Zeeuv*,! deren, dag en nacht bereikbaar^ (0113)224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen:;;, ma. 24 uur. Bereikbaarvia mobiel» mer 06-22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen' 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur baar via mobielnummer 06-20403!", Midden-Zeeuws-Vlaanderen baar via mobiel nummer 06-53SJ"® NIEUWVLIET - Restaurs Zeeuwse Kust aan de Cri Houcke in Nieuwvliet is nijj het decor van een bridgeii ten bate van de StichtingS0( in Georgië. De Stichting SOCO is o| door de uit Terneuzen ai ge Sandra Roelofs, echtgeK van de nieuwe president Saab hvili van Georgië. De hulporp nisatie biedt onder meers» aan schoolkinderen, gehande ten, alleenstaande oudera kwetsbare gezinnen zonderb winnaar en kinderen in tè zen. Het evenement b 9.30 uur. IJZENDIJKE - De kantonrech- ter in Terneuzen heeft nog geen uitspraak gedaan in de arbitra gezaak tussen de gemeente Sluis en exploitant en eigenaar F. Lie- vens van het openlucht zwem bad op het terrein van partycen trum Mauritshof in IJzendijke. Voor het tot een oordeel komt, droeg hij beide partijen woens dag op nogmaals te praten over de interpretatie van het con tract dat de toenmalige gemeen te Oostburg en Lievens na priva tisering van het zwembad in 1990 sloten over het openhou den van de accommodatie. Lievens meent dat hij het recht heeft het zwembad gesloten te houden nu hij hiervoor geen jaarlijkse gemeentelijke vergoe ding meer ontvangt. Tussen 1990 en 2000 kreeg hij bijna 227.000 euro. Volgens de gemeente is Lievens nog ver plicht het zwembad open te hou den. „De rechter zou het liefst zien dat we zelf de ontstane proble men oplossen en hij dus geen uit spraak hoeft te doen", aldus de Sluisse wethouder L. Wille van accommodatiebeheer. Over de kans van slagen van een laatste onderhandelingsronde wilde hij geen mededelingen doen. Evenals de rechter hoopt Wille dat diens uitspraak niet noodza kelijk blijkt. Als beide partijen er niet uitkomen, volgt er over drie weken alsnog een bindende uitspraak. Het commentaar van Lievens bleef beperkt de mededeling dat hij 'de ontwikkelingen met be langstelling tegemoet ziet'. door Harold de Puysseleijr PHILIPPINE - De jeugdsoos in Philippine krijgt van de directe omwonenden het voordeel van de twijfel om te bewijzen dat de bezoekers zich netjes kunnen ge dragen. Maar helemaal gerust zijn de buren daar niet op. Dal bleek gisteravond tijdens de informatiebijeenkomst van het wijkbeheer en het Jongeren Werk Philippine (JWP), Het jeugdhonk komt in de voormali ge bibliotheek en peuterspeel zaal aan de Meerpaalstraat. De vrijwilligers van het JWP leg den de dertien bezoeker-s uit, dat ze' de soos vanaf half april voorzichtig starten met soosacti- viteiten op vrijdagavond. Een van de directe buren sprak er zijn ongenoegen over uit, dat de gemeente vooraf niet met de buurt heeft overlegd over .de komst van het jeugdhonk. Hij had er ook een zwaar hoofd in dat de jongeren die de soos gaan bezoeken niet voor overlast zor gen. „Er moeten er maar twee verkeerden tussen zitten en wij zitten met de prullen." Een enkele buurtbewoner was het met hem eens, maar de slot som luidde dat de buurt een half jaar na de start van de jeugd soos zal bekijken of de kritiek te recht was. door René Hoonhorst AXEL - De Zwartenhoekse Kreek komt in de loop van dit jaar weer in een echt natuurge bied te liggen. Ten zuiden van de waterpartij langs de Tractaat- weg tussen Axel en Westdorpe komen twee poelen en enkele hectares rondom de streek wor den opgevrolijkt met struweel en diverse bosjes met bomen. De originele bij de streek horen de planten en dieren moeten de komende jaren hun weg naar de grond en de Zwartenhoekse Kreek weer vinden. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) verwacht dat doel te be reiken door drie, vier decimeter af te plaggen van een groot per ceel land in de nabijheid van de kreek. Het rijke, vruchtbare ak- kerbouwareaal moet weer schraal worden. De vegetatie die op die grond gedijt, lokt wei devogels aan die op schrale kreekgronden thuishoreh. Najaar De natuurontwikkeling rond verschillende Zeeuws-Vlaamse kreken moet al jaren handen en voeten krijgen en ook de Zwar tenhoekse Kreek staat al tijden op de rol. R. Dieperink van de DLG verwacht echter dat de werkzaamheden rond deze kreek vóór de zomer zijn afge rond. Boswachter J. Kint van Staatsbosbeheer denkt dat het wel najaar is voordat het afgra ven van grond en het aanplan ten van bomen zijn beslag krijgt. „Het is nog veel te nat voor grondwerkzaamheden. Te gen de tijd dat de grond droog genoeg is, zitten we in het broed- seizoen en dan kun je dus ook niet beginnen." Staatsbosbeheer heeft overigens geen problemen met een paar maanden vertraging. De natuur ontwikkeling moet zijn tijd heb ben en de aan te planten bossen zijn niet bedoeld voor recreatief gebruik. Wandelpaden „Aanleg van wandelpaden heeft geen zin, daar is het perceeltje rondom de Zwartenhoekse Kreek gewoon te klein voor. De voorzieningen zijn toch vooral bedoeld om streekeigen flora en fauna weer de kans te geven." Dieperink en Kint zijn niet be vreesd voor schadeclaims van agrariërs die boeren op aangren zende percelen. Vorig jaar rezen er klachten van grondeigenaars vanwege distel- overlast en toenemende watervo- gelschade. Nieuwe vegetatie trekt misschien een aantal ande re vogels, maar Kint rekent niet op meer vogels. En op tijd maaien voorkomt overlast van distels op akkers, benadrukken de natuurbeheerders. Carnavalsvereniging De Slippers uit Sint Jansteen bestaat 22 jaar en hoopt dat jubileum met een winnende wagen te kunnen vieren. foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke gevierd. In de laatste zeven jaar zeer. Daarom ga ik gewoon dit ring kregen en de vriendinnen SINT JANSTEEN - Voor de Steense carnavalsvereniging De Slippers is carnaval 2004 extra feestelijk. Zij bestaat 22 jaar en viert dus een carnavalsjubi leum. In 1982 begonnen Eric de Kint en drie van zijn vrienden een carnavalsvereniging. Ze waren toentertijd werkloos en hadden dus niets om handen. Ze beslo ten een carnavalswagen te bou wen: C.V. De Slippers zag het le venslicht. Ernie de Kint, de broer van Eric, heeft vanaf het tweede jaar de kar getrokken en is nog steeds betrokken bij de inmid dels sterk verjongde vereniging. „We hebben zo'n twaajf jaar lang altijd met dezelfde. ,groep van een man of negen carnaval DEN HAAG - Tot ergernis van minister Veerman van Land bouw heeft de Tweede Kamer hem gisteren de duimschroeven aangedraaid over modernise ring van de Pachtwet. Het parle ment kwam met vijf moties in vervolg op een vorige week ge voerd debat. Veerman wil de Pachtwet dras tisch liberaliseren. De Kamer vindt dat hij daarin te ver wil gaan en vreest dat de pachters de dupe worden. Het Zeeuws- Vlaamse Kamerlid M. Koomen (CDA) eiste in een motie dat bin nen een nieuwe Pachtwet een systeem moet blijven bestaan om de pachtprijzen in de hand te houden. Volgens Koomen is het nodig oen vorm van prijsbeheersing te handhaven, omdat pachters en verpachters geen gelijke par tijen zijn. Een pachter kan niet zomaar zijn boeltje oppakken. Vanuit hetzelfde idee drong PvdA'er H. Waalkens in een mo tie aan op 'een evenwichtig stel sel van pacht en verpacht'; hij wil ook dat er nieuwe pachtvor men komen voor bijvoorbeeld natuurgebieden. Ook WD, SP en ChristenUnie dienden moties in, die minister Veerman zonder gejuich ont ving. Hij vond dat de Kamer is de groep sterk verjongd en zijn er nieuwe mensen bij geko men", aldus De Kint De leden van De Slippers bou wen in de loods achter het huis van Emie aan de Wilhelmina- straat aan hun nieuwe wagen. „,Ik doe het op dit moment wat minder op de voorgrond. Ik kom elke dag toch wel even kijken en die gasten wat bijsturen. Mijn droom was altijd om de 22 jaar vol te maken en dan het stokje definitief over te geven aan an deren. Daarom is het dit jaar de laatste keer dat ik met De Slip pers meega tijdens de optocht." Vorig jaar was De Kint er voor de eerste keer in 21 jaar niet bij tijdens de optocht. „Ik heb een eigen café en heb toen tijdens de optocht gewerkt. Maar toen ik de stoet voorbij zag komen, kreeg ik toch een beetje hart- binet moet zijn ideeën nog uit werken. En wat hij wil, is vol gens Veerman niet zo ingrij pend. De pachters houden naar zijn mening genoeg bescher ming. Zij kunnen hun bedrijf nog één keer aan een opvolger overdragen en de prijsvorming kan door grondtaxaties in de hand worden gehouden. De rech ter kan er desnoods aan te pas komen. Vinnig CDA-Kamerlid Koomen en Veerman raakten nog verwik keld in een vinnig debat, dat de minister besloot met de woor den: ,,De macht van de Kamer is groot, maar dat wil niet zeggen dat zij altijd gelijk heeft." Vol gende week wordt over de mo ties gestemd. Het parlement vindt overigens met het kabinet dat de Pacht wet moet worden aangepast, om dat er steeds meer pachtgrond wordt verkocht, terwijl pachten voor veel boeren financieel juist gunstig is. Zij zijn minder geld kwijt voor hun grond en kunnen dus meer investeren in hun be drijfsvoering. Een vrijer sys teem met hogere pachtprijzen zal de grondverkoop stoppen, wordt gedacht. De rijksoverheid heeft in die discussie een dubbe le pet op. Zij is zelf grootgrond bezitter. jaar voor de laatste keer mee", zegt de cafébaas. Momenteel werken de twintig leden van De Slippers hard aan de wagen waarmee ze hoge ogen hopen te gooien in hun jubileumjaar. De leden komen uit Sint Jansteen, Hulst, Heikant en Clinge. Verkering John van de Manacker is één van de leden die samen met Eric Saman, Jean-Luc van Acker en Remco Bogaart de bouw van de wagen aansturen en in goede ba nen leiden. „Er zijn uiteraard ook een hoop meiden bij geko men, omdat veel gasten verke- door Eugène Verstraeten HOEK - Zeilclub Vremdijck is fel gekant tegen het voorstel van De Steltkluut om op het ei land in de Braakmankreek een natuurbestemming te leggen. Een dergelijke maatregel zou een forse beperking betekenen van de watersportmogelijkhe den op de kreek. In een boze brief raadt H. Ge- ricke van de zeilclub de natuur beschermers aan zich liever be zig te houden met de werkelijke natuurwaarden in het Braak- mangebied. „Er komen honder den hectare nieuw natuurgebied bij en u moet het zonodig heb ben over een eiland dat al tien tallen jaren verpauperd en weg gezakt is", betoogt Gericke. Vol gens hem kloppen de cijfers die worden genoemd niet. „Twintig tot dertig paar broedende blau we reigers, elf paar zilverreigers en tweehonderd rustende aal scholvers is geen fantasie maar een formidabele leugen. Mis schien over twintig jaar gere kend?" Gericke wijst erop dat er in de Braakman wel tien keer meer aan natuur is gesloopt dan het bewuste eilandje ooit kan voor stellen. „U weet net zo goed als ik dat in het natuurgebied, gren zend aan het recreatiepark, de natuur naar de knoppen is gehol pen. Bovendien is het natuurge bied gebruikt om overtollige rommel in de grond te dumpen nu ook meehelpen. We zijn met zijn allen elke avond hard bezig om er iets moois van te maken voor het komend carnaval", zegt Van de Manacker. De Slippers hebben in de 22 jaar dat ze actief zijn al de nodi ge prijzen in de wacht gesleept. „We hebben ons in het begin al tijd moeten bewijzen en wonnen toen drie keer achtereen de eer ste prijs op Steen. Later zijn we nog eens vijf maal achtereen eer ste geworden. Ook in Hulst ein digen we al zeker tien jaar lang bij de eerste vier. We hebben al tijd van ons doen spreken", ver telt een trotse De Kint. en wordt het de laatste jaren re gelmatig gebruikt voor het op slaan van afvalhout en dergelij ke. Ook is een deel al getransfor meerd tot parkeerterrein voor kampeerders. Op het recreatie terrein zijn tientallen hectares natuur gesloopt en recent zijn hele stukken rietkraag vernie tigd. Maar dan kijkt u kennelijk de andere kant op." Het slaat volgens GEricke ner gens op om het eiland voor de natuur te behouden. „Ga toch met de echte uitbuiters van de natuur aan de slag en laat de ge wone burger met rust, zou ik zeggen." Gericke wijst er op dat boten wel degelijk in ondiep wa ter dicht bij het eiland kunnen komen en dat de rust voortdu rend verstoord wordt door mo torboten, die door de eigenaar in toenemende mate worden toe gestaan. „Al die zwermen gan zen en aalscholvers die geen tien minuten rust hebben. De ganzen die met duizenden het gebied verpesten en elke andere soort verdringen." Domme kop Een echte natuurliefhebber zou zich er volgens Gericke juist sterk voor moeten maken om het hele eiland weg te baggeren. „Die beesten zitten met hun domme kop helemaal niet in een passende omgeving. Alles onder gescheten, geen nestmateriaal en voortdurend rustverstorende factoren. Dat is dierenmishande- ling." door Harmen van der Werf voor zijn beurt spreekt. Het ka- Bovenstaande kortingen gelden alleen voor de showroommodellen! MEUBELHUIS Interieurcentrum voor wonen en werken tussen Oostburg en Cadzand Oostburgsestraat 36 4505 AC ZUIDZANDE Tel.: +31 (0)117 441010 Fax: +31 (0)117 441011 E-mail: info@evenkijken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42