Westdorpe vraagt om flitspalen PZC Prijzenoorlog nekt lokale supermarkt PZC Aanklager eist hogere straf voor dodelijk ongeval Sluis Roosevelt Academy is vereerd met belangstelling Cruijff Sluis investeert vijf miljoen in gebouwen basisonderwijs 15 'raktaatweg moet veiliger her de kop Winterkwis 10% KORTING Clubs overleggen over mfc Parkeerverbod bij De Blide LPF vraagt verwijzingsborden agenda vrijdag 13 februari 2004 &TDORPK - Flitspalen op linkpunten Eversdam en Mo- Korting moeten de Trak- veiliger maken. Door dubbele doorgetrokken n «p aan te brengen op de ge- jten tussen de kruispunten, ook het aantal ongelukken ^onverantwoorde inhaalma- (ues dalen. Westdorpe doet Tcneuzense gemeenteraad rsuggesties aan de hand om .«rkeersveiligheid op de i&atweg te verhogen. Inwo- 5 van Westdorpe merken ropkeer dat de verkeerslich- jsiallaties op de kraispun- i Eversdam en Molenverkor- icngelukken niet uitsluiten. r i. ard rijdende vracht- (KS denderen nogal eens ihet rode licht, waardoor au- obilisten die uit de richting West- of Zuiddorpe komen i«or groen rijden, toch nog [slachtoffer van een ongeluk jen worden. ia: de plaatselijke bevol- jopde hoogte is van het ge- valt het aantal ongevallen I Maar als er iets gebeurt en Traktaatweg tijdelijk ge- cdis, leidt de politie het ver- \ia de Graafjansdijk of de Het vrachtverkeer m geladen met gevaarlijke Èenl zorgt dan voor riskante kdactie &UWS-VLAANDEREN *,:emAlexanderlaan 45 *hjus145 •ÖOAC TERNEUZEN k0l15-645769 0115-645742 :-fnail: redtern@pzc.nl wiyvan Gremberghe *ef) *MBareman «tymond de Frel te Hoonhorst te van Stee Bakker (sport) fejdeloo 16 hsttws62 «*)AB HULST 1(0114)372776 "(0114)372771 teil: redhulst@pzc.nl ^ilevan Doorsselaer 0TRALE redactie "bnspark 28 köjs 31 AA GOES '0113)315500 (0113)315669 "ail. redactie *ternet te.pzc.nl teil. web «pzc nl ^klachten: WW231231 "fnaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; terdagstot 12 00 uur 1 pzc.nl situaties in Westdorpe en/of buurtschap De Batterij. Van de radarkast bij de afslag naar Axel gaat duidelijk een pre ventieve werking uit. Plaatsing van dergelijke flitskasten aan de Eversdam en de Molenverkor ting maakt de Traktaatweg een stuk veiliger, benadrukt de dorpsraad in een brief aan de ge meenteraad en het college van B en W. Dorpsraadvoorzitter M. Hemel- soet-de Jaeger is ook bestuurs lid van de regionale 3VO-afde ling. Ze heeft in een verkeers- overleg, waarbij ook vertegen woordigers van de provincie wa ren betrokken, al eens gemeld dat dubbele doorgetrokken stre pen ook kunnen helpen. Het bestuur van de dorpsraad is er zich van bewust dat de Trak taatweg een provinciale weg is, de gemeente heeft dus geen taak als wegbeheerder De dorpsraad hoopt dat de ge meentebestuurders druk uitoefe nen op de collega's van de pro vincie om maatregelen te nemen ter verhoging van de verkeers veiligheid. door Katja Logtenberg DEN HAAG - Het Openbaar Ministerie vindt dat een 30-ja- rige vrouw uit Aardenburg een te lage straf heeft gekre gen voor het dodelijk ongeval dat zij veroorzaakte op de Rondweg in Sluis. Een 36-jari- ge motorrijder kwam daarbij om het leven. Het been van de 46-jarige vrouw die achterop zat. moest worden geampu teerd. In hoger beroep eiste het OM gisteren bij het Haagse ge rechtshof een werkstraf van 180 uur en een jaar rijontzeg ging. De rechtbank in Middel burg legde de vrouw eerder een boete van 750 euro en een voorwaardelijk rijverbod van een half jaar op. Nog altijd kon de vrouw niet naar de foto's van het ongeluk kijken. Snikkend deed ze haar verhaal. Ze was op 24 juli 2001 met haar man uit eten ge weest. Midden in de nacht re den ze over de Rondweg naar huis. Volgens eigen zeggen had ze goed zicht, alleen over de velden hingen wat mistflar den. Toen ze een langzaam rij dende auto inhaalde, zag ze plotseling een vaag licht en hoorde een klap Ze had een motor aangereden. De vrouw kon na het ongeluk een hele tijd met werken en voelde zich vreselijk schuldig, zo bleek gisteren. Ze voelde zich 'een misdadiger'. De vrouw werd vervolgd voor dood door schuld. Volgens het OM had ze veel voorzichtiger moeten rijden in de dichte mist. De verdachte ontkende echter dat er sprake was van dichte mist. Bij de rechtbank in Middelburg werd een werk straf van 240 uur. vier maan den voorwaardelijke celstraf en een jaar rijverbod geëist. De rechtbank oordeelde toen dat ze wel onvoorzichtig had gereden, maar dat de dood van het slachtoffer niet aan haar schuld te wijten was. Het OM ging in beroep. Hof- aanklager M. ter Hart vond dat de vrouw bepaald geen wegpiraat was. Desondanks vond hij wel dat ze een hogere straf opgelegd moest krijgen. lindermes (NEUZEN - Een veertienja- ïjongen uit Terneuzen is gis- thtend even na elf uur aan- wden, voor verboden wapen- 4 op een school in Terneu- De jongen liet per ongeluk ïiindermes uit zijn jaszak ia Een leraar zag dat. alentijnszoen in zeehond ELTJE JANS - Een zoen van zeehond. Dat kan zaterdag februari - Valentijnsdag - op lapark WaterLand op voor- Sg werkeiland Neeltje Jans. tolden Jules, Rob, Bobbie Olaf, de vaste bewoners van zeehondenbassin, zijn ge- li aan spel en show. Dus (een zoen in de ogen van de zorgers ook kunnen. De deel- tt aan het 'zeehonden- e-arrangement' is beperkt. JNEUZEN - Een 38-jarige fflobilist uit Terneuzen is ïrochtend rond half negen deA58 ter hoogte van Ril- i bij een eenzijdig ongeval tipt en over de kop geslagen, ikwam met de schrik vrij De prijzenoorlog die is ontketend door grote ketens als Albert Heijn, draait de kleine buurtsupers de nek om. foto Peter Nicolai door Cees Maas TERNEUZEN De prijzenoorlog tussen de grote supermarkten treft de lokale supermarkten in Zeeuws- Vlaanderen onver wacht hard. 'Houden we het nog een paar jaar vol', is in de regio de angstige vraag van su- permarkteigenaren. „Ze maken elkaar gek en het houdt maar niet op. En het moet stoppen, maar memand weet hoe." Het is een hartenkreet van J. Martens, de eigenaar van de Sluiskilse lokale supermarkt Meermarkt. De vraag aan hem was of de prijsoorlog van de gro te jongens ook de kleinere en middelgrote supermarkten treft. Zijn antwoord is bevestigend. „Ja, we merken het goed. De winkel draait nog wel, er dreigt geen faillissement of zo, maal ais dit nog een jaar aanhoudt, vallen er slachtoffers. Dan moet ik, hoe vervelend het ook is, in de personele lasten gaan snoeien. Het is niet anders." De Meermarkt in Sluiskil biedt werk aan zestien mensen, onder wie deeltijders. De ondernemer heeft dubbel pech. Het asielzoekerscentrum vertrok uit zijn dorp, hetgeen hem een flinke hap aan omzet kostte en de grote supermarkten gingen stunten met de prijzen. Waarop hij wel moest volgen om zijn klanten te behouden. Martens; „Ik merk dat niet al leen de A-merken in prijs zijn verlaagd door dat stunten, maar daaraan gekoppeld ook de eigen merken en de C-merken. Want tussen dat A-merk en dat eigen merk moet een afstand in prijs zitten, wil het werken. Dat zijn dingen waar consumenten vaak niet bij stilstaan, maar voor mijn bedrijf heeft het een enorm effect." De situatie van ondernemer Mar tens, die niet weet of hij deze prijzenslag nog jaren kan vol houden, is hetzelfde als die van de andere supermarktbezitters en -zetbazen in de regio. Het maakt daarbij niet uit of ze klein of groot zijn, onderdeel van een keten zoals Meermarkt, C-1000 of Super de Boer. Zelfs de grote jongens als AH, Laurus en Sligro die de oorlog begon nen zijn, lijden er fors verlies mee. De prijzenoorlog heeft geen win- naars, buiten de consumenten die profiteren van de lagere prij zen. Maar-dat dit tot gevolg kan hebben dat er in een regio als Zeeuws-Vlaanderen straks dor pen overblijven zonder enige winkelvoorziening, daar staat niet iedereen bij stil. Deze week presenteerde het Vak centrum Levensmiddelen alar merende cijfers. Het aantal zelf standige supermarktonderne mers dat als gevolg van de prij zenslag vreest voor zijn voortbe staan, is zeer fors en snel geste gen. Meer dan 30 procent van de ze winkels (ongeveer 600 win kels in Nederland) staat binnen een jaar aan de financiële af grond Drie maanden geleden was dat nog 20 procent. Onge veer 400 Nederlandse super marktbazen vernachten dat het zakelijk einde al binnen een half jaar werkelijkheid is „Zeeuws-Vlaanderen wijkt niet (Advertentie) van onze verslaggevers MIDDELBURG - De Roosevelt Academy in Middelburg is blij verrast over de belangstelling die Johan Cruijff blijkbaar heeft voor dit nieuwe onder wijsinstituut. Johan Derksen, bevriend met Cruijff en optre dend als diens woordvoerder, liet gisteren weten dat de voor malige topvoetbalier wel iets ziet in samenwerking met de Academy. Cruyff is oprichter van een Heao-opleiding voor topspor ters, de Johan Cruijff Universi ty. Volgens Derksen is hij zowel geïnteresseerd in de Roosevelt Academy, die komend studie jaar de deuren wil openen, als in het initiatief voor een nationaal voetbalmuseum in Middelburg. Derksen: „Cruijff is razend en thousiast over de plannen. Er zitten voor hem interessante din gen in." Voor het museum ziet de voet balgoeroe een koppeling met zijn Cruijff Foundation. Die steunt onder meer sport- en be wegingsprojecten, vaak in com binatie met onderwijs. Cruijffs belangstelling voor de Roosevelt Academy is gewekt, omdat hij nog niet actief is op het gebied (Advertentie) Golden Tijlip WESTDUIN KOUDEKERKE/VLI Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) Tel.: 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin@zeelandnet.nl WAT IS GASTRONOMISCH VERGADEREN? Dat is vergaderen in een topaccommodatie met een supertop Lunchbuffet.... Omdat vergaderen ook best lekker mag zijn. tot augustus 2004. Bel. fax of mail gerust voor uitgebreide informatie. van het wetenschappelijk onder wijs. Bestuursvoorzitter N. Ginjaar en decaan H. Adriaansens van de Roosevelt Academy lieten gis teren weten dat zij nog niet be naderd zijn door Cruijff of ie mand die namens hem optreedt. Ze waren dan ook overrompeld door de mededelingen van Derk sen. Het is de bedoeling dat vol gende week een gesprek wordt gearrangeerd om samenwer kingsmogelijkheden te verken nen. Adriaansens zei zich wel wat voor te kunnen stellen bij een sa menwerking met Cruijffs Uni versity. ..Hij biedt topsporters gelegenheid om een hbo-oplei- ding te volgen die past in hun trainingsprogramma's. Bij ons hebben zich ook topsporters ge meld die wilden weten of een studie aan de Roosevelt Aca demy te combineren valt met bij voorbeeld hun voorbereidingen voor de Olympische Spelen. Ze vonden dat ze op andere univer siteiten daarvoor met voldoende ruimte krijgen. Die willen wij graag bieden, want wij zijn er voor toppers, ook op sportge bied." FITNESS CLUBS o*k wel eens mgerust •ver waar het naar t*e gaat net de wereld? Zorg dat uw kinderen zich kunnen verdedigen SLUIS - Verenigingen die mogelijk hun intrek nemen in het nieuwe multifunctionele centrum (mfc) in Sluis kon den gisteren in gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje hun wensen kenbaar maken aan de gemeente. Veel te laat, vond J.Faas van de EHBO-vereniging: „Er is te veel te weinig communicatie geweest met betrokkenen. Dit ver dient geen schoonheidsprijs. Verenigingen horen op de hoogte te zijn." Hij was tevens bang voor een te commer ciële uitbating van het gebouw. J. Stanneveld stelde daar om voor een soort gebruikersraad in te stellen. Op die ma nier kan gewaakt worden voor de belangen van de gebrui kers. Wethouder Wille kon de gebruikers melden dat de tariefs verhoging voor de huur van ruimtes door de komst van het mfc voor de komende drie jaar beperkt zal blijven tot een jaarlijkse verhoging van vijf procent. Met een kandi daat - beheerder wordt op dit moment nog onderhandeld over het beheer van het gehele gebouw. Zoals het ernaar uitziet kunnen de eerste vaste gebruikers in mei hun in trek nemen in het centrum. De officiële opening vindt plaats op 17 september. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen stelt alsnog een parkeerverbod in voor het verzorgingshuis De Blide. Bur gemeester en wethouders antwoorden dat op vragen van PvdA-raadslid J. Jonkman. Die had gevraagd of het colle ge terug wil komen op de eerdere beslissing om juist geen parkeerverbod af te kondigen. B en W wezen een eerder verzoek om een parkeerverbod in de Alberdingk Thijm- straat aan de zijde van de Blide af, omdat er een grote par keerdruk is in de omgeving. Die zou alleen nog maar gro ter worden als er door een parkeerverbod zowat tien plaatsen zouden verdwijnen. Om het uitrijden van de par keervakken tegenover De Blide te vergemakkelijken is destijds besloten om bij wijze van proef de vakken door middel van wegmarkering schuin aan te brengen. Daar door zou een parkeerverbod niet nodig zijn. In de prak tijk blijkt dit echter geen goede oplossing te zijn. „Gelet op de aanhoudende klachten en het hernieuwd verzoek", zo schrijven B en W nu, „zal door middel van een gele on derbroken streep aan de zijde van De Blide alsnog een parkeerverbod worden ingesteld." TERNEUZEN - Bij stremmingen van de Westerschelde- tunnel moeten automobilisten tijdig worden gewaar schuwd, zodat ze een alternatieve route kunnen kiezen. Dat vindt de Temeuzense LPF-fractie. Raadslid C. Freeke vraagt het college ervoor te zorgen dat er diverse signaleringsborden komen, zoals langs de rijksweg A58 ter hoogte van knooppunt Hoogerheide. Automobilisten die naar Zeeuws-Vlaanderen moeten, kunnen dan als de tunnel gesloten is, de route via de Liefkenshoektunnel kie zen. Volgens Freeke moeten er ook signaleringsborden ko men bij de rotonde op de rijksweg 61 die naar de enkel- baansweg van de tunnel leidt. „Zodra op de enkelbaanse- weg wordt gereden is de point of no return bereikt", schrijft Freeke. „Automobilisten zitten dan in de fuik. Veel irritatie kan door de verwijzingsborden worden voor komen." af van het landelijke beeld, de meeste ondernemers daar heb ben het zeer moeilijk om het hoofd boven water te houden. En niet alleen op het platteland, maar ook in Terneuzen, Hulst, Sluis en Oostburg. Ook de echt grote winkels, niemand heeft het makkelijk", zegt Paul Jan sen, de woordvoerder van het vakcentrum. Belgen Er zijn in Zeeuws-Vlaanderen echter wel uitzonderingen. De supermarkten die het van de Bel gen moeten hebben, draaien over het algemeen beter. Zoals de supermarkt Klimorama in Kapellebrug. „Wij leveren voor 95 procent aan de Belgen en moeten het dus hebben van het prijsverschil tussen beide lan den De concurrentieslag in Ne derland raakt ons niet", zegt on dernemer Stefan de Rijcke. door René van Stee SLUIS - De gemeente Sluis spendeert de komende vijf jaar ruim vijf miljoen euro aan de aanpassing van schoolgebou wen in het basisonderwijs. Dat blijkt uit het Huisvestingsplan basisonderwijs dat gisteren werd gepresenteerd. Het overgrote deel (vier miljoen) wordt ingezet voor vervangende nieuwbouw en uitbreiding. Ruim een miljoen is het gevolg van onderwijskundige verande ringen. Zo wordt in de nieuwe normen rekening gehouden met meer vloeroppervlak voor ICT-onderwijs. Verder heeft de invoering van de leerlinggebonden financie ring, het zogenaamde rugzakje, tot gevolg dat meer kinderen met een stoornis of handicap het reguliere basisonderwijs zul len volgen. De extra hulp die ge boden moet worden, vraagt ook om extra ruimte. Dankzij intensief overleg tussen alle betrokken partijen meent onderwijswethouder L. Wille dat het plan op een breed draag vlak kan rekenen. ..Bij behande ling door de raad zou het mij verbazen dat het onderwijsveld nog bijkomende wensen formu leert", aldus de wethouder. Voor zover mogelijk zijn de be hoeften gebaseerd op lange-ter- mijn-prognoses. Die laten tot en met 2007 een teruggang van het aantal basisschoolleerlingen met elf procent zien (van 2182 naar 1942) in de hele gemeente. Vooral Aardenburg, Sluis, Zuid- zande en Waterlandkerkje moe ten een flinke veer laten. Ten aanzien van het verdwijnen van scholen voorziet Wille echte- geen problemen, omdat in de kleinere kernen veelal één school staat en de overige scho len voldoende leerlingen heb ben. Hij maakt echter een voor behoud voor Waterlandkerkje (23 leerlingen). „Daar wordt het spannend, om dat ze nu nog net de norm haalt. We zullen er echter alles aan doen om de school in Waterland kerkje te behouden Ze vormt immers een van de belangrijkste pijlers voor het behoud van de leefbaarheid in het dorp." Nieuwbouw of uitbreidingen zijn voorzien in Cadzand, Groe- de en IJzendijke (De Schutters- hoek). In totaal is hiermee een bedrag van ruim 1,5 miljoen eu ro gemoeid. Voor de openbare basisschool in Zuidzande wordt gezocht naar een geschikte loca tie voor nieuwbouw De raming voor nieuwbouw in Breskens (openbare school) en uitbreiding in Oostburg (r.-k. St. Bavo) bedraagt bijna 2,5 mil joen euro. De initiatieven voor brede scholen in beide plaatsen (en ook in Aardenburg) zijn hier in financieel niet vertaald „Die discussi? loopt nog. Zodra de raad besluit hieraan invulling te geven, zal er meer geld nodig zijn. Het is dan uiteraard de be doeling om alles in een këer goed aan te pakken", zegt Wille. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur Biljarten Kanaalzone; De Halle. 1400 uur: Kaarten en biljarten; 16.00 uur: Zit- gymnastiek; 't Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Bingo; De Boemerang, 20.00 uur. Kaarten. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers bal; 13.30 uur ANBO bingo; GRAAUW Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Café van Grol. 19.00 uur: Ver trek wagentje kijken de Djerken; HEIKANT t Heike, 13.00 uur- Biljarten en pieren; Café Du Commerce. 20.00 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur Biljar ten. kaarten en volksdansen. 19.30 uur: Gezelschapsdansen. HULST De Lieve. 9.00 uur: Engelse les. 9 00 en 10.00 uur Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur- Bridge en |eu de boules; 14.00 uur; KBO info; Den Dul laert, 20.00 uur: Buutreedners festival. KLOOSTERZANDE Hotel van leu ven, 19.30 uur. Kaarten de Troefslag; KOEWACHT De Vlaschaard. 1000 uur: Volksdansen. 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out. 15.00 - 18 00 uur: Soos; Ledellhea- ter, 20.00 uur: Voorstelling 'Moulin Rou ge'door de Plattelanders. PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw, SAS VAN GENT De Speye, 19 00 uur Gruimoole volksdansen. 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; St.Albert. 13.00 uur; Biljarten; SLUISKIL Het Meulengat. 20.00 uur Labyrint door Sempre Avanti; SPUI - De Drie Gehughten. 21.00 uur Open huis; ST.JANSTEEN - Café de Kroon. 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur. Biljarten; 15.30 uur: Kinderatelier tech niek; 19.00 uur: Jeugdsoos; TERNEUZEN De Veste. 13.30 uur Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje. 9 00 uur: Bowls; ZAAMSLAG Dorpshuis. 13.00 uur: Kaarten en biljarten:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41