Ondernemer Overlast maakt buurt wanhopig PZC Kamer laat tanden zien over Pachtwet SPORTIEF TYPE? Geef weeskinderen zekerheid. De fiscus betaalt mee! Goes vraagt hi bij opzetten feestprogra® Directe omgeving Middelburgse Nederstraat verpaupert ernstig weekenddiensten Auto INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.com NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Kinderen die er helemaal alleen voor staan... Wij kunnen meer kinderen helpen en hen een betere basis bieden als u uw bijdrage aan SOS-Kinderdorpen voor 5 jaar vastlegt. U kunt dan tot 52% belastingvermindering krijgen! Daar wilt u vast alles over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl m SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 Want ieder kind verdient een thuis AMSTERDAM I JA, stuur mij meer informatie I N.a.v. deze advertentie in: Naam:M DVD1 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Tot ergernis van minister Veerman van Land bouw heeft de Tweede Kamer hem gisteren de duimschroeven aangedraaid over modernise ring van de Pachtwet. Het parle ment kwam met vijf moties in vervolg op een vorige week ge voerd debat. Veerman wil de Pachtwet dras tisch liberaliseren. De Kamer vindt dat hij daarin te ver wil gaan en vreest dat de pachters de dupe worden. Het Zeeuws- Vlaamse Kamerlid M. Koomen (CDA) eiste in een motie dat bin nen een nieuwe Pachtwet een systeem moet blijven bestaan om de pachtprijzen in de hand te houden. Volgens Koomen is het nodig een vorm van prijsbeheersing te handhaven, omdat pachters en verpachters geen gelijke par tijen zijn. Een pachter kan niet zomaar zijn boeltje oppakken. Vanuit hetzelfde idee drong PvdA'er H. Waalkens in een mo tie aan op 'een evenwichtig stel sel van pacht en verpacht'; hij wil ook dat er nieuwe pachtvor men komen voor bijvoorbeeld natuurgebieden. Ook VVD, SP en ChristenUnie dienden moties in, die minister Veerman zonder gejuich ont ving. Hij vond dat de Kamer voor zijn beurt spreekt. Het ka binet moet zijn ideeën nog uit werken. En wat hij wil, is vol gens Veerman niet zo ingrij pend. De pachters houden naar zijn mening genoeg bescher ming. Zij kunnen hun bedrijf nog één keer aan een opvolger overdragen en de prijsvorming kan door grondtaxaties in de hand worden gehouden. De rech ter kan er desnoods aan te pas komen. Vinnig CDA-Kamerlid Koomen en Veerman raakten nog verwik keld in een vinnig debat, dat de minister besloot met de woor den: „De macht van de Kamer is groot, maar dat wil niet zeggen dat zij altijd gelijk heeft: gende week wordl over ties gestemd. Het parlement vindt ovi met het kabinet dat de i wet moet worden aangepast dat er steeds meer pacht» wordt verkocht, terwijl] 0 voor veel boeren financieel gunstig is. Zij zijn mincg kwijt voor hun gronden Xl dus meer investeren in j drijfsvoering. Een vrij ,rk teem met hogere pachtp- id. zal de grondverkoop $to wordt gedacht. De rijksovt heeft in die discussie eenjod le pet op. Zij is zelf groi bezitter. ad GOES - De gemeente C tri vraagt haar bewoners til bij het tot stand komen van feestprogramma voor het (ft er rig bestaan van de stad. (i^ maart vindt in theater Del the een ideeënavond plaats, Het is volgend jaar 600 jaarj den dat Goes stadsreci de kreeg. Daarom wil van 2005 een feestjaar r.a Om er zeker van te zijndatie re Goesenaar zich in hei gramma kan vinden, wilde' meente inwoners bij de koming van het programs oj trekken. De eerste aanzei i sti( toe is de ideeënavond in del aral the. Dan worden alle ingedia plannen gepresenteerd en! sproken. Wie een idee hei dat aanmelden via het adres Goes600@goes.nl. He! meentebestuur wil in 2005 hele jaar door activiteiteni niseren. Het hoogtepunt vj de eerste week van juli, al daadwerkelijk jarig is. Zeilt de gemeente al een paar sup as ties: een taptoe op de Markt, een historisch concert op het water en eem tiende eeuws sporttoernooi. id vrijdag 13 februari 2004 I Adres: I Postcode/plaats: I Telefoon: i Gh i Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: V^* SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM door Ron Magnée MIDDELBURG - Drugsover last, diefstallen en om de haver klap een flinke partij huisvuil op de stoep. De buurt in directe omgeving van de Nederstraat in Middelburg lijdt onder verpau pering en achteruitgang. Buurt bewoner J. Wonnink is de situa tie helemaal beu. Vorige week was het weer raak. Een bewoonster aan de Neder straat kreeg bezoek van haar ex-vriend. De twee kregen flin ke ruzie en de ex-vriend bedreig de haar met een mes. Zes jaar geleden betrok Won nink een huurwoning aan het Kraanstraatje, een kleine zij straat van de Breestraat. In de ogenschijnlijk rustige buurt ging er geen jaar voorbij zonder flinke overlast. „Zo werd de ber ging beneden al eens in brand gestoken, waarschijnlijk door junks die daar lagen te slapen zaterdag 14 en zondag 15 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland B. Rijksen, Vroonlandseweg 33, Kapel- Ie, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113)220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo. Voor Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel.(0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: T. Adriaanse en M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: M. Wevers, Westerstraat 26a, Huijber- gen, tel. 0164 642888. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12,00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111. en het koud hadden." Ook de in houd van de berghokjes onder het huis van Wonnink is gewild. Bijna alle toegangsdeuren verto nen braaksporen. Wonnink heeft inmiddels metalen plaat jes langs de plint geplaatst om inbraak te bemoeilijken. Maar ook losgestalde spullen worden ontvreemd. „Al vijf keer is een fiets van mij, of van mensen die mij bezoeken, gestolen." Op de hoek Breestraat en Kraanstraat je is de meest in het odg sprin gende vorm van overlast te zien: een enorme berg vuilnis op de stoep, door onbekenden daar neergezet op willekeurige da gen. „Ik heb wel een idee wie de dader is, maar zeker weten doe je het nooit. Ik heb al zes keer een melding gemaakt", vertelt Wonnink. „Maar ik weet niet meer wie ik nu nog moet benade ren." Het huisvuil wordt eens per twee weken opgehaald. „In de winter ruik je het niet, maar 's zomers kruipen de maden over de grond." Ook eigenaar De Klerk van de gelijknamige elektronicawinkel aan de Nederstraat merkt dat er sprake is van verpaupering. „Een lange tijd ging het goed, maar nu is het weer raak." Een andere vorm van overlast komt uit het pand met alleen staande minderjarige asielzoe kers (ama's) aan de Nederstraat. Vooral 's avonds en 's nachts is de overlast van muziek groot, zegt Wonnink. De Klerk: „Ik heb daar zelf niet zo'n last van. Maar je hebt wel vaak het idee dat ze overdag slapen en 's avonds de muziek aanzetten." Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg komt dagelijks in het gebied. Hij kent de geval len van geluidsoverlast, maar de meldingen van drugsoverlast zijn hem onbekend. „Ik ken de ze situatie niet zo heel specifiek. Heel in het verleden heb ik be richten van geluidsoverlast ge kregen." Maar, zegt hij: „Als mensen klachten hebben, dan nemen we die serieus en gaan we er achteraan." Bergen huisvuil op de hoek Kraanstraat/Breedstraat in Middelburg is slechts een van de vormen van overlast waaronder de buurt gebukt gaat. foto Ruben Oreel 'de Ondernemer', hét informatieblad voor het bedrijfsleven verschijnt elke 1e woensdag van de maand bij uw regionale dagblad PZC. Met de 2 uitgaven Zeeland en West-Brabant brengen we doelgerichte en lokale informatie over de business-to-business markt STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32