Overlast maakt buurt wanhopig PZC PZC PZC oosevelt Academy lij met interesse ran Johan Cruijff Dolblij met Suske en Wiske voor 360 euro Sociaal plan voor KSG-machinefabriek I 15 Directe omgeving Middelburgse Nederstraat verpaupert ernstig [inderbingo 10% KORTING Ontmoetingsdag Celstraf geëist voor joyriding Kilo cocaïne gevonden op strand Afspraken over tankerramp Gevecht over brommeronderdelen Taxiruit sneuvelt na ruzie Winterkwis Viet f nDDFXBl'RG - Drugsovcr- Sl diefstallen en 0111 de haver- bp een flinke partij huisvuil de stoep. De buurt in directe •eving van de Nederstraat in delburg lijdt onder verpau- Unngen achteruitgang. Buurt- («oner J. Wonnink is de situa- helemaal beu. Hij verhaalt zes jaren van overlast. vrijdag 13 februari 2004 mMveek was het weer raak. bewoonster aan de Neder- aat kreeg bezoek van haar Enend. De twee kregen flin- 0ST-SOUBURG - Wijkcen- m De Zwaan in Oost-Sou- ag houdt woensdag 25 februa- - een kinderbingo. De bingo Lr kinderen van 4 tot 12 jaar tvan 14 tot 16 uur. (Advertentie) Golden Tulip hlTOUIN ICOUOEKERKE/VLISSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin®zeelandnet.nl WAT IS GASTRONOMISCH VERGADEREN? Dat is vergaderen in een topaccommodatie met een supertop Lunchbuffet.... Omdat vergaderen ook best lekker mag zijn. tot augustus 2004. Bel. lax of mail gerust voor uitgebreide informatie. ke ruzie en de ex-vriend bedreig de haar met een mes. Buurtbe woner Wonnink belde onmiddel lijk de politie. De ruzie liep uit eindelijk met een sisser af. De politie bevestigt het incident. Er werd geen aangifte gedaan. Zes jaar geleden betrok Won nink een huurwoning aan het Kraanstraatje, een kleine zij straat van de Breestraat. In de ogenschijnlijk rustige buurt ging er geen jaar voorbij zonder dat er sprake was van flinke overlast. „Zo werd de berging beneden al eens in brand gesto ken. Het waren waarschijnlijk junks die daar lagen te slapen en het koud hadden." Ook op een doordeweekse dag duiden sporen in de directe omgeving op drugsgebruik. De her en der verspreide zilverpapiertjes zijn waarschijnlijk van cokegebruik afkomstig. Daarnaast vindt Wonnink geregeld a'mp uilen die duiden op het gebruik van methadon. Ook de inhoud van de berghok jes onder het huis van Wonnink is gewild zo blijkt uit een nade re inspectie van de berging. Bijna alle toegangsdeuren verto nen braaksporen. Wonnink heeft inmiddels metalen plaat jes langs de plint geplaatst om inbraak te bemoeilijken. Maar ook losgestalde spullen worden ontvreemd. Zo moeten fietsen in de buurt het vaak ontgelden, „Al vijf keer is een fiets van mij, of van mensen die mij bezoeken, gestolen." Ook trof zijn vriendin al eens een keer een slapende man in zijn portiek. „Ik heb 'm toen weggejaagd. Maar de vol gende dag lag hij er weer." Vuilnis Op de hoek Breestraat en Kraan straatje is vaak de meest in het oog springende vorm van over last te zien: een enorme berg vuilnis op de stoep, door onbe kenden daar neergezet op wille keurige dagen. „Ik heb wel een idee wie de dader is, maar zeker weten doe je het nooit." De in houd van de vuilniszakken con- nonze verslaggevers IDDELBURG - De Roosevelt rademy in Middelburg is blij frrast over de belangstelling Johan Cruijff blijkbaar voor dit nieuwe onderwijs- Johan Derksen, be- wnd met Cruijff en optredend sdiens woordvoerder, liet gis- Pffl weten dat de voormalige (voetballer wel iets ziet in sa- amerking met de Academy. nyff is oprichter van een topleiding voor topspor- i de Johan Cruyff Universi- redactie walcheren Buitenruststraat 18 ^stbus 8070 «30 EB MIDDELBURG Tei;0118-493000 foc0118-493009 Email: redwalch@pzc.nl Aóvan der Sluis (chef) Mia Berkelder p#i Ramakers Bfa) van den Broek öoMagnée boende Vries (sport) ttNTRALE REDACTIE Nonspark 28 Posbus 31 ^0 AA GOES 315500 f^(0113)315669 PA redactie@pzc.nl ternet Wpzc.nl web@pzc.nl ^orgklachten: WM)231231 gWaandag t/m vrijdag ge iende de oper «erdagstot 12 openingstijden; OOST-SOUBURG - Het Palaz- zoli Huis, steunpunt voor men sen met kanker en hun naasten, houdt donderdag 26 februari een ontmoetingsmiddag voor na bestaanden. Het Palazzoli Huis is te vinden op het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Doel van ontmoetingsmiddag is dat men sen ervaringen uitwisselen. De bijeenkomst duurt van 14 tot 15.30 uur. trolerend, is de dader in ieder ge val een fan van budgetbier, ge tuige de ontelbare hoeveelheid bierblikjes uit het goedkoopste segment. „Ik heb al zes keer een melding gemaakt", vertelt Won nink. „Maar ik weet niet meer waar ik wie ik nu nog moet be naderen." Doordat het huisvuil één keer twee weken wordt op gehaald, blijft het soms lange tijd liggen. „In de winter ruik je het niet, maar 's zomers kruipen de maden over de grond. Ook eigenaar De Klerk van de gelijknamige electronicawinkel aan de Nederstraat merkt dat er sprake is van verpaupering. „Een lange tijd ging het goed, maar nu is het weer raak." Als het huisvuil er aan het begin van de week door een onbeken de („ik zie het nooit gebeuren, ineens ligt het er") dan blijven de zakken soms wel een week liggen. Een andere vorm van overlast komt uit het pand met alleen staande minderjarige asielzoe kers (ama's) aan de Nederstraat. „Er zouden eigenlijk maar een paar man in moeten wonen", legt Wonnink uit. „Maar ik tel de er 's zomers wel eens 55 in het pand." Vooral 's avonds en 's nachts is de overlast van mu ziek groot. Ook winkelier De Klerk geeft toe dat de muziek vaak hard staat. „Ik heb daar zelf niet eens zo last van Maar je hebt wel vaak het idee dat ze overdag slapen en 's avonds in eens de muziek aanzetten." Burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg, die onder meer openbare orde in zijn portefeuil le heeft, komt dagelijks in het ge bied. Hij kent de gevallen van geluidsoverlast, maar de meldin gen van drugsoverlast zijn hem onbekend. „Ik ken deze situatie niet zo heel specifiek. Heel in het verleden heb ik berichten van geluidsoverlast gekregen." Dat neemt niet weg dat hij be reid is meteen tot actie over te gaan. „Als mensen klachten heb ben, dan nemen we die heel se rieus en gaan we er achteraan." Bergen huisvuil op de hoek Kraanstraat/Breedstraat in M iddelburg is slechts een van de vormen van overlast waaronder de burt gebukt gaat. foto Ruben Oreel ty. Volgens Derksen is hij zowel geïnteresseerd in de Roosevelt Academy, die komend studie jaar de deuren wil openen, als in het initiatief voor een nationaal voetbalmuseum in Middelburg. Derksen: „Cruyff is razend en thousiast over de plannen. Er zitten voor hem interessante din gen in." Voor het museum ziet de voetbalgoeroe een koppeling met zijn Cruyff Foundation. Die steunt onder meer sport- en be wegingsprojecten, vaak in com binatie met onderwijs. Cruyffs belangstelling voor de Roosevelt Academy is gewekt, omdat hij nog niet actief is op het gebied van het wetenschappelijk onder wijs. Bestuursvoorzitter Nel Ginjaar en decaan Hans Adriaansens van de Roosevelt Academy lie ten gisteren weten dat zij nog niet benaderd zijn door Cruyff of iemand die namens hem op treedt. Ze waren dan ook over rompeld door de mededelingen van Derksen. Het is de bedoe ling dat volgende week een ge sprek wordt gearrangeerd om sa menwerkingsmogelijkheden te verkennen. Adriaansens zei zich wel wat voor te kunnen stellen van een samenwerking met Cruyffs University. „Hij biedt topsporters gelegenheid om een hbo-opleiding te volgen die past in hun trainingsprogramma's. Bij ons hebben zich ook topspor ters gemeld die wilden weten of een studie aan de Roosevelt Aca demy te combineren valt met bij voorbeeld hun voorbereidingen voor de Olympische Spelen. Ze vonden dat ze op andere univer siteiten daarvoor niet voldoende ruimte krijgen. Die willen wij graag bieden, want wij zijn er voor toppers, ook op sportge bied." Harry Bongers en Guido Christiaens: „We hadden het koopje van de dag." foto Ruben Oreel doorSelma Osman MIDDELBURG „We hadden het koopje van de dag", zeggen Guido Christiaens en Harry Bon gers uitgelaten. Even daarvoor is de hamer van veilingmeester Bakker van het Zeeuws Veiling huis in Middelburg neergeko men bij 360 euro voor een door Willy Vandersteen gesigneerd exemplaar van Suske en Wiske 'De schat van Beersel' uit 1986. „Ongelofelijk dat het voor die prijs is weggegaan", juicht Christiaens die zichzelf de geluk kige eigenaar mag noemen. De striphandelaar uit het Belgische Damme heeft er thuis alweer een koper voor. „Ik mocht tot duizend euro gaan van die cliënt." Het is volgens de Belg een 'moeilijk exemplaar', want er zijn er maar honderd van. Bo vendien is Vandersteen kort na het uitkomen van het album overleden. „Alles onder de twee honderd exemplaren is uitste kend", legt hij uit. „Daarboven is het niet interessant meer." In tweeénhalf uur tijd wisselden in Middelburg gisteren circa tien duizend stripboeken van eige naar. Ze kwamen van een verza melaar uit Eindhoven. De vei ling bracht naar schatting tus sen de tien- en vijftienduizend euro op. De Kapi- tein-Rob-strips gaan bijna alle maal weer terug naar de oor spronkelijke eigenaar. Daarvoor waren geen kopers. Gelukkig Mark van Gils uit Tilburg gaat als een gelukkig man naar huis. „Ik heb een Tom Poes gekocht voor vijftig euro. Daar ben ik ontzettend blij mee, omdat een echte liefhebber er al gauw vijf honderd euro voor betaalt." Van Gils is al sinds zijn vijfde jaar gek van strips. „Met het le zen van strips, waan je jezelf in een compleet andere wereld. Het is een moment van ontsnap ping, ontspanning en lach." Hij beleeft zowel plezier aan het le zen als aan het verzamelen. „Ik geniet ervan als ik een collectie compleet heb." In de hobby van de Tilburger gaan heel wat spaarcentjes zitten. In Middel burg kocht hij 'wat ouwetjes van Storm', Roodbaard en Urba- nus. Voor de avonturen van Roodbaard heeft hij wel meer moeten bieden dan hij van plan was. „Dat doe je omdat je ze wil hebben. In stripwinkels zijn ze zeker niet meer te koop voor die prijs." Handelaren en verzamelaars bo den bij de veiling regelmatig te gen elkaar op. Het publiek kwam van heinde en ver, want stripveilingen zijn er in Neder land niet zo vaak. Vijfhonderd De Belg Christiaens die samen met de Middelburger Bongers bood, gaat naar huis met zo'n vier- tot vijfhonderd boeken. „Ik heb goed ingekocht", conclu deert hij. „Dit kan ik thuis weer verdubbelen." De verzameling stnpboeken die in Middelburg werd geveild was volgens kenners niet zeer bijzon der, wel heel gevarieerd. „Deze collectie was op een uitzonde ring na gemiddeld. Er waren bij voorbeeld geen topstukken van Tom Poes", stelt Groninger Jo hn Onnes van stripantiquariaat Akim. Hij viste met zijn compag non Paul Verspagen de juweel tjes eruit Zo bood het duo 1600 euro voor een originele illustratie uit Do nald Duck ('De legende van Sleepy Hollow - De ruiter zon der hoofd') van Hans G. Kresse. En 800 euro voor het boekom slag van 'Dwars door de groene hel', eveneens van Kresse. „Daar kwamen we voor. Kresse is één van de drie belangrijkste striptekenaars uit de geschiede nis. Als ik ze niet verkoop, vind ik het ook niet erg." Zijn eigen verzameling thuis, waaronder een bijna complete reeks Sjors en Sjimmies, is voor geen goud te koop. „Strips zijn pure nostalgie. Ze geven aanlei ding om dingen uit je jeugd te herkennen." MIDDELBURG - „Het was de spanning", vertelde giste ren een 21-jarige man uit Middelburg over de joyriding. Officier van justitie R. Jeuken meende voldoende bewijs te hebben om tegen de verdachte voor zeventien autodief stallen en een bedrijfsinbraak vijftien maanden gevange nisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk te eisen. „Dit is meer dan joyriding met bijvoorbeeld de gestolenen auto van je vader. De Middelburger had samen met een vriend tussen september 2002 en juni vorig jaar zeventien auto's (Opel Kadets) weggenomen „We reden wat rondjes en zetten daarna de auto in dezelfde buurt terug." Met een schaar wisten ze het portier open te breken en het stuurslot te verbreken. Bij een muziekwinkel in Goes had den ze 15 mei een gitaar weggenomen. Daarbij kwamen de autokraken aan het licht. De verdachte bekende alle feiten. Uitspraak: 25 februari. KAMPERLAND - Op het strand De Roompot bij KamPer- land is woensdagmiddag een kilo cocaïne gevonden. Een wandelaar trof de drugs in een pakketje aan. De cocaïne is vernietigd VLISSINGEN - Het Schelde Coördinatie Centrum, dat het scheepvaartverkeer op de Westerschelde regelt, en de hulpdiensten hebben afspraken gemaakt over informatie verstrekking bij calamiteiten met gastankers. Het is de be doeling dat de scheepvaartdienst van Rijkswaterstaat de regionale brandweer in een vroeg stadium op de hoogte stelt van een calamiteit, zodat sneller dan tot dusver maat regelen kunnen worden getroffen voor de bevolking. Op de Westerschelde varen vaak tankers met bijvoor beeld ammoniak- of lpg, van en naar Antwerpen, het ka naal Gent-Terneuzen en het Sloegebied. Een ongeluk met zo'n schip kan grote gevolgen hebben, omdat de vaarrou te op sommige plaatsen langs woongebieden loopt. OOST-SOUBURG - Een woordenwisseling over uitgeleen de brommeronderdelen ontaardde woensdagavond in een vechtpartij tussen twee Souburgers in de Westerscheldes- traat in Oost-Souburg.Een 20 jarige man is hierbij zoda nig gewond geraakt dat hij met de ambulance overge bracht is naar het ziekenhuis. De andere, een 17-jarige man heeft kleine verwondingen opgelopen Hij heeft zich laten behandelen bij de EHBO-post. De 17-jarige is aange houden. VLISSINGEN - Twee passagiers kregen gistermiddag tij dens een taxiritje in Vlissingen ruzie over de vraag wie het ritje zou betalen. De ruzie liep zo hoog op dat de ruit van de taxi het moest ontgelden. De man die de ruit ver nielde, een 55-jarige Vlissinger is later door de politie aan gehouden. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De machinefa briek van de Koninklijke Schel de Groep (KSG) in Vlissingen krimpt in met vijfentwintig ar beidsplaatsen, maar niemand hoeft gedwongen de poort uit. De vakbonden en de directie van De Schelde hebben dit giste ren vastgelegd in een sociaal plan, waarover vanmorgen de vakbondsleden worden geraad pleegd. H van Beers, bestuurder van CNV Bedrijvenbond, en zijn col lega P. Hazelager van FNV Bondgenoten spreken allebei van een 'goed sociaal akkoord'. Acht werknemers van 58 jaar en ouder kunnen met een pre-pen- sioenregeling. Een aantal perso neelsleden kan binnen De Schel de aan de slag of is al vertrok ken. Voor minder dan tien werk nemers moet elders een baan worden gezocht via een detache ringsbureau. Zij blijven in dienst van de machinefabriek tot ze daadwerkelijk werk heb ben gevonden. „Zeker in deze tijd, waarin dit soort zaken vaak wordt afge kocht, is dat een nette regeling", aldus CNV'er Van Beers. „De mensen houden zekerheid." Bij de machinefabriek in de Vlis- singse binnenstad blijven nog zo'n dertig mensen werken. Dat is in afwachting van de verhui zing van alle activiteiten naar het terrein van Rotterdam Uni ted, het vroegere Wilton- Fijenoord. Moederbedrijf Da- men Shipyards wil daar een cen trale machinefabriek voor alle Damen-scheepsreparatiewerven in Rotterdam en omgeving. Van Beers verwacht dat het één tot twee jaar duurt voordat er dui delijkheid zal zijn over de ver huizing. Al jaren produceert De Schelde zelf geen scheepsmotoren meer. De machinefabriek aan de dok haven in debirmenstad valt bin nen het gebied dat door de ge meente Vlissingen is aange kocht voor stadsontwikkeling (Advertentie) Gazelle MIDDELBURG - BREEWEG 17 TELEFOON 0118 - 613187 - www.pietvoskamp.nl EEN VOLLE TANK VOQR 0,05 EURO De ION ziet eruit als een fiets maa mers een accu en een motor Elke gaan, activeert u het motorvermogen. Zo verwekken menseli|ke pe daalkracht en lON-energie samen die geweldige lON-sensatie En dat voor maar C 1.695.- geenfiets.nl SPARTA 1 MICHEL VAILUml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15