Juridisch gevecht grond voorbij PZC Ji PZC Prins Ginus I is voor de laatste keer leutvorst der Kloorianen PZC Reconstructie knooppunt Scharnier in Hulst van start Afsluiting Axeisestraat Gimbrère 's Landshuis klaar voor de toekomst 13 Ontsluitingsweg bedrijventerrein in Clinge kan worden aangelegd Brand in woning Oostburg I CENTRALE REDACTIE Vandalen vast voor vernielingen Tas buschauffeur gestolen Diefstal uit jongerencentrum Winterkwis Jurry Terneuzen b.v. donderdag 12 februari 2004 chpila van Doorsselaer CLINGE - De gemeente Hulst Uflot binnenkort met de aan- Kvan een ontsluitingsweg van xt bedrijventerrein aan de Ti- lerghienweg in Clinge. Vlakbij 00 ondernemer W. Bonte, ook u lange tijd, beginnen met de touw van zijn bedrijfsloods. Tussenkomst van de bestuurs ter bleek nodig om van dart te kunnen gaan met de plannen die al jaren bestaan. )e aanleg van de ontsluitings- geg en de afgifte van een bouw- Hgunmng voor de loods zijn prorden tot een juridisch ge- rfit tussen omwonenden en de rnte. Ook voor de aanleg ien parkeerterrein voor jachtwagens aan de Tiberg- enweg werd de bestuursrech te ingeschakeld. Hoewel de Re deelplannen en de bouw- rgunning apart (en door ver tillende omwonenden) bij de Etuursrechter aanhangig zijn maakt, heeft de rechter beslo- ze ter zitting als één zaak te ^handelen. De kwesties zijn im- berszeer aan elkaar verwant. De zaak speelt al sinds decem- fr 2001 toen besloten werd de jingse 's-Gravenstraat volledig reconstrueren. Onderdeel van plannen was de aanleg van B parkeerterrein voor vracht- agens bij het bedrijventerrein ar" de Tiberghienweg. Daar- iast moest het bedrijventer- an ook ontsloten worden naar iWoestijnestraat. rtvoelig de aanleg van de ontslui- sgsweg moest Hulst een bos- Ïïceel verwerven dat eigendom ss van de vader van wethou- t Weemaes. Dit feit maakte kwestie politiek gevoelig. K! Harde woorden vielen en Wee- ges senior besloot geen zaken er met de gemeente te doen. plannen raakten in een im- :®e. Het perceel (zo'n vijfdui- cd vierkante meter) werd uit- edelijk gekocht door W. Bonte Zwin College boudt reünie DSTBURG - De reünistenvere- ising van het Zwin College in ÖBtburg houdt zaterdag 13 aart vanaf 11 uur een leden ver- pdering in het schoolgebouw de Nieuwstraat. i de vergadering is een reü- i gekoppeld van oud-leerlin- van de West Zeeuws-Vlaam- Éddelbare scholen KWL, St. dy, ULO, Oostdijke en het Sn College. Avonds is er een feestavond in itycentrtiin Mauritshof in IJ- Bdijke. nsluitend aan de ledenverga ring wordt ook een uitstapje ar Brugge gemaakt, skngstellenden kunnen zich [ra met 21 februari opgeven itcm.zwincollege.nl con- iblüd. kdactie ZEEUWS-VLAAIMDEREN «VillemAlexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Fonnyvan Gremberqhe m Wout Bareman Raymond de Fret René Hoonhorst rj René van Stee I Fnts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tet 10114)372776 Fax: (0114)372771 j F-mail; redhulst@pzc.nl I Sheila van Doorsselaer Stationspark 28 Ifostous31 J460 AA GOES 'el: (0113)3155oo fax 10113)315669 Fniail: redactie@pzc.nl Internet "ww.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl ^aorgklachten: ^00-0231231 ®Pmaandag t/m vrijdag ge- -ofende de openingstijden; öterdags tot 12.00 uur die graag een bedrijf in Clinge wilde beginnen. Hij stelde een grondruil voor: Hulst het bosper ceel, hij een stuk grond waar hij zijn loonbedrijf op kon vestigen. Hulst ging akkoord en de zaak leek beklonken. Omwonenden van de ontsluitingsweg en het vrachtwagenparkeerterrein te kenden echter bezwaar aan te gen de plannen omdat ze twijfel den aan de noodzaak van de weg en het parkeerterrein. Daar naast vrezen ze overlast te te krijgen. Ook tegen de afgifte van de bouwvergunning aan Bonte werd geageerd. De gemeente leg de de zienswijzen echter naast zich neer en de omwonenden stapten naar de bestuursrech ter. Die oordeelde in het geval van de ontsluitingsweg en de bouwvergunning echter in het voordeel van de gemeente De ontsluitingsweg mag worden aangelegd en Bonte mag begin nen aan de bouw van zijn loods en bedrijfswoning. Hulst mag echter nog niet beginnen aan de aanleg van het parkeerterrein omdat de gemeentelijke proce dure nog loopt Pas op zijn vroegst per eind maart kan de gemeente beginnen aan het par keerterrein. als er tenminste geen bezwaar wordt aangete kend door de omwonenden. Voor wat betreft de weg en de bouwvergunning, kunnen de om wonenden nog naar de Raad van State stappen. Hulst hoeft hier echter niet op te wachten om te beginnen met de weg. OOSTBURG - Een felle brand heeft gistermiddag de bene denverdieping van een woning aan de Weststraat in Oost burg vernield. De 56-jarige bewoonster kon het huis tij dig verlaten. In verband met ademhalingsmoeilijkheden is zij ter controle naar het ziekenhuis gebracht. Haar kat overleefde de vuurzee niet. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De bewoonster probeerde in eerste instantie het vuur zelf te blussen. Toen bleek dat die poging op niets uitliep, waarschuwde ze de brandweer. Het korps in Oost burg i*ukte vervolgens uit met een tankautospuit. De bluswerkzaamheden namen ongeveer een half uur in beslag. Naast forse brandschade op de benedenverdie ping liep ook de bovenverdieping van het huis zware rook- en roetschade op. De woning is onbewoonbaar. Een naastgelegen pand liep eveneens rook- en roetschade op. De bouwput van het Scharnier. door Frank van Cooten HULST - Ondernemers in Hulst moeten verder kijken dan hun ei gen portemonnee. „Het draait niet alleen om omzet. Het gaat om gezelligheid. De consument komt niet alleen voor de win kels naar Hulst. Er is meer no dig. Hulst moet iets te bieden hebben. Dat is de verantwoorde lijkheid van alle ondernemers." Aan het woord is E. Fassaert, be drijfsleider van de Stuntmarkt aan de Absdaalseweg. Hij kijkt recht op de bouwput van het Scharnier, de omvangrijke re constructie van het knooppunt Absdaalseweg, Stationsplein, Havenfort en Steensedijk. Wethouder E. de Deckere gaf gisteren het officiële startsein voor deze reconstructie. Hij be diende even een graafmachine. Voor Fassaert is de reconstruc tie een verrijking voor Hulst, een uitstekend voorbeeld van hoe Hulst een stuk aantrekkelij ker gaat worden voor de bezoe ker. Hij heeft visioenen van plei nen in Antwerpen en de Vrijdag markt in Gent. Plein Op de hoek van Stationsplein en Absdaalseweg komt een plein, gedeeltelijk bedoeld voor auto's. In de ogen van Fassaert kan dit plein ook een prima decor zijn van terrassen, straattheater en muziek. „Noem het de tweede markt in Hulst. Een verblijfs- plein brengt een stuk gezellig heid naar dit deel van Hulst. Het is uiteraard geen concurren tie voor de binnenstad We moe ten in Hulst helemaal niet van onderlinge concurrentie spre ken. Onze concurrenten zijn Ant werpen, Gent en Terneuzen." Fassaert beseft dat de recon- Advertentie) structie uiteraard voor wat over last zorgt maar het doel heiligt de middelen. „De overlast weegt niet op tegen het uiteindelijke resultaat. Het knooppunt wordt een stuk verkeersveiliger en het Scharnier zorgt voor een duide lijke scheiding tussen de men sen die boodschappen willen doen en de mensen die de bin nenstad willen bezoeken, We zijn nu even wat moeilijker te bereiken, maar we proberen de overlast zo veel mogelijk te be perken. Zo staan aan de invals wegen van Hulst genummerde borden die alternatieve routes aanwijzen." De omvangrijke reconstructie wordt uitgevoerd in twee fasen. Eerst wordt het riool in de Absdaalseweg vervangen en wordt een regenwaterriool aan gelegd in het gedeelte van deze weg vanaf Zaman Sport tot en met het Havenfort. Daarna wordt de nieuwe verbin dingsweg tussen de Abdaalse- weg en het Havenfort aange legd. Bezoekers aan Hulst wor den vanaf de Absdaalseweg au tomatisch naar de parkeerplaat sen aan het Havenfort geleid. Over een paar weken wordt de brug over de vaart aangelegd zo dat een wandeling vanaf de par keerplaats naar de binnenstad nog maar een paar minuten vergt. Daarna worden de trot toirs, de aansluiting voor de Steensedijk en het parkeerter rein gerealiseerd. foto Peter Nicolai De eerste fase van de klus duurt ongeveer tot en met april. De werkzaamheden in de tweede fa se worden uitgevoerd tussen april en juli Tijdens de korte periode waar bij beide fasen elkaar overlap pen, wordt het verkeer van en naar het Havenfort en het Sta tionsplein omgeleid via de Absdaalseweg en het terrein van de Stadsschuur. De recon structie moet nog voor de bouw vak klaar zijn. NIEUWE COLLECTIE V OORJAAR 2 0 0 1 GA.NT RIYERÏOODS PL LAND JOSEPHINE CO. door Etienne de Cock KLOOSTERZANDE - Prins Gi nus I viert zijn carnavaleske ju bileum: hij is elf jaar prins der Kloorianen. Hij vindt het nu welletjes en hangt na het carna valsseizoen zijn prinsentooi aan de wilgen. Op zijn 21e is hij lid geworden van de raad der Kloorianen en toen het jaar daarop prins Freek na zes jaar. zijn functie neerleg de, wezen alle neuzen in de rich ting van Gino Bogaert, die deze uitdaging aandurfde. Hij had er wel al eens stiekem van gedroomd om ooit prins car naval te worden, maar zo snel al, dat overviel hem. Tot nu toe heeft hij er nog nooit spijt van gehad. „Ik geniet van het cama- valsgebeuren, ook al sta ik alle jaren op de openingsavond toch wel met knikkende knieën. Maar dit gaat snel over en dan voel ik me voor de rest van de dagen prima in m'n ele- ment.Kloosterzande is een idea le carnavalsplaats, omdat er zo veel horecagelegenheden zijn Is het ergens te druk, dan trekken de carnavalsvierders naar een andere gelegenheid. Ook zorgt die verplaatsing door de buiten lucht voor een frisse neus. Het gevolg is dan ook, dat op Kloos- terzande eigenlijk nooit echte ongeregeldheden zijn. In plaat sen, waar men is aangewezen op één of slechts enkele horecaza ken, is dat moeilijker. Lastpos ten, zatlappen en ruziemakers kunnen elkaar daar met ontlo pen." „Carnavalsstichting De Kloorianen is een gezellige vriendenclub, waarbij iedereen zich (vaak samen met hun le venspartner) volledig inzet om de boel op touw te zetten en draaiende te houden. De stich ting heeft niet echt een tekort aan leden, maar wat jonge aan was is welkom. Wat dat betreft, is Bogaert wel jaloers op de collega's in Lams- waarde. „De raad der Lamsoren bestaat vooral uit jongere mensen, ter wijl bij de Kloorianen de wat ouderen als raadsheren funge ren." Tijdens de jubileumvie ring van 44 jaar Kloorianen (no vember vorig jaar) heeft Prins Ginus de titel van Keizer der Kloorianen gekregen, vanwege zijn verdiensten en zijn elf jaar prins-zijn. Hij heeft altijd al ge zegd, dat hij elf jaar prins zou blijven en dat betekent dus, dat hij ook inderdaad stopt. Hij is de langst regerende prins ge weest in de rij van Kloorianen- prinsen: Kloris I (René van Heese), Kloris II (Camiel Roc- tus), Camiel I (Paul Cappen- dijk), Wannes I (Wies Boogaart), Dokus I (Theo van Meele), Izaak I (Izaak Boerdam), Wannes I (Wies Boogaart), Tinus I (Martin Joos). Freek I (Fred Kint) en Gi nus I (Gino Bogaert). Een leuke klus vindt Bogaert het ook om zijn eigen hofdames uit te zoe ken „Het moeten natuurlijk een paar leuke dames zijn, want ik moet er minstens vijf dagen mee optrekken." Bogaert heeft ook al gemerkt, dat hij als prins TERNEUZEN - Een deel van de Axeisestraat in Terneu zen is van maandag 16 februari tot en vrijdag 12 maart af gesloten voor alle verkeer. Bij de sanering van het terrein van de voormalige garage Van Putten moet ook een stukje Axeisestraat, tussen de kruisingen met de Dokweg en de Iepenlaan, worden schoongemaakt. De bouwput is te groot om het gemotoriseerd verkeer er omheen te leiden. De bushaltes aan de Iepenlaan vervallen tijdelijk; passa giers kunnen in- en uitstappen op de haltes aan de Guido Gezellestraat (vlakbij verzorgingshuis De Blide). De om leidingsroute voor het snelverkeer loopt ook via de Guido Gezellestraat en de Zuidlandstraat. De kruising van de Axeisestraat met Zuidlandstraat en Dokweg blijft ge woon toegankelijk. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om half zes een 19-jarige Vlissinger en een 28-jarige man uit Oost-Souburg aangehouden op de Commandoweg in Vlis- singen. Ze worden verdacht van het vernielen van spiegels van au to's. De mannen zijn meegenomen naar het politiebureau en verhoord. GOES - Een 39-jarige buschauffeur uit Middelburg is gis teravond in Goes bestolen van haar tas. De vrouw had haar bus op de Lijnbaan in Goes neergezet toen ze even ging pauzeren. Haar tas had ze in de bus la ten staan. Toen ze terugkeerde was haar tas, met daarin o.a. tientallen euro's, waardepapieren, cosmetica met on bekende waarde en een zonnebril met een waarde van en kele tientallen euro's. MIDDELBURG - Een jongerencentrum in Middelburg is dinsdagnacht opengebroken. Uit het pand zijn snoep en geluidsapparatuur met nog onbekende waarde weggeno men. De totale schade is onbekend. door Frank van Cooten HULST - Het monumentale 's Landshuis aan de Steenstraat in Hulst is vanaf 1 maart opera tioneel als cultuur-toeristisch huis. Het gebouw is grotendeels gerestaureerd. Het 's Landshuis is vanaf 1 maart het nieuwe onderkomen van onder meer het WV-kan- toor, het oude gemeentearchief, een expositieruimte en het kan toor van de Stichting Bezoekers- management. Het pand werd in april 2002 door de gemeente ge kocht. Een jaar later werd be gonnen met de restauratie. Deze klus is eind januari afgerond. Momenteel wordt gewerkt aan de inrichting van het pand. Centraal op de begane grond van het pand vinden bezoekers de WV Na jarenlang vanuit een zeer kleine ruimte in het stadhuis te hebben gewerkt, krijgt de WV nu voldoende ruimte om de toeristen en ande re belangstellenden te informe ren over Hulst en omgeving. Op de eerste verdieping van het pand wordt de werkkamer van de gemeentearchivaris inge richt Daarnaast is op de eerste verdieping een leeskamer, waar archiefstukken kunnen worden bestudeerd. In het 's Landshuis komt ook een expositieruimte. [Een diversiteit aan tentoonstel lingen staat op de kalender. De eerste expositie heet 'Rondom Haak'. Deze tentoonstelling wordt ingericht door de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten De expositieruimte wordt ook gebruikt als ontvangstruimte van het gemeentebestuur. In de presentatieruimte op de zelfde verdieping komt onder meer een maquette van de Huls ter binnenstad en kunnen bezoe kers een virtuele wandeling door Hulst maken Het is de be doeling deze ruimte in juni inge richt te hebben Tot slot is er nog ruimte voor het kantoor van de Stichting Bezoekersmanage- ment. (Advertentie) toch wel veel macht heeft. „Zo liet ik tijdens een prijsuitreiking eens merken, dat ik het niet eens was met de uitslag van de jury en dat ik daarom van plan was om te stoppen als prins. Toen de week na carnaval de stoet door Ossenisse trok, had den alle Kloosterse groepen op de achterkant van hun wagen een bord hangen met de tekst: Ginus moet blijven. Dit doet je toch wel iets." Wat gaat Bogaert straks doen. als hij geen Ginus meer is? Hij blijft actief lid bij de camavalsstichting en hij heeft al een functie op het oog. maar daarover wil hij op dit mo ment nog niet veel kwijt. Hij kijkt nu vol verlangen uit naar het komende zottenfeest. projectinrichting, kantoormeubilair Project- en woninginrichting Slaapcomfort Zonwering Kantoormeubelen T)c^'t W<CAAsy., lij Jwwy Mr. F.J. Haarmanweg 46 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49