Vloeimans overdondert PZC Driekorenconcert in Kloetinge Pianoschetsen van Kurtag donderdag 12 februari 2004 swb] Over een precies een week wordt de Hongaarse compo nist György Kurtag 78 jaar. Het Cinecity Concert van aanstaan de zondag in Vlissingen, waarin de componist centraal staat, is dan ook een toepasselijk verjaar dagsfeestje. In 1957 zat Kurtag in Parijs om compositielessen te volgen van Olivier Messiaen en Darius Mil- haud. Het componeren ging de zwoeger Kurtag met bepaald ge makkelijk af. Meer baat had hij bij de gesprekken met de kunst psychologe Marianne Stein. Zij adviseerde Kurtag zich te con centreren op simpele muzikale zaken, bijvooi-beeld op de ver schillende manieren waarop je twee noten met elkaar kunt ver binden. Toch duurde het nog tot 1973 totdat het kwartje van de psy chologe bij de componist viel Het was weer een Marianne die hem, dit keer definitief, op weg hielp. De pianodocente Marian ne Teöke vroeg de componist wat stukjes voor kinderen te schrijven. Nadat Kurtag een aantal van deze stukjes geschre ven had, kon hij er niet meer mee ophouden. Jatékok noemde hij ze, te vertalen als 'spelen' of 'spelletjes'. Ze waren bedoeld om de spontaniteit en het spel- pleziervan pianospelende kinde ren te vergroten, maar al gauw vormden ze de bron van zijn ver dere compositorische activitei ten. Hij speelde letterlijk spelle tjes, componeerde bijvoorbeeld stukjes die maar uit één toon be stonden of alleen maar uit glis- sandi. Soms schreef hij ze als kleine hommages aan andere componisten en vaak fungeer den de Jatékok als klinkende dagboekaantekeningen. Bach Andrea Mudronova en Ivan Sil- Ier spelen zondag een serie van deze korte pianoschetsen. Titels als Furieus Koraal, Punt en vlek en Misl-canon geven het speelse karakter van de muziek aan. Ook staat de Suite voor piano a quatre-mains van Kurtag op het programma, evenals een drietal Bach-bewerkingen die hij maak te. Naast Kurtag speelt het pia noduo achtereenvolgens Kin- derscenen van Schumann, passa ges uit Ma mere l'Oye (Moeder de Gans) van Ravel en de Fanta sie in van Schubert. Elk kind dat desondanks zondag liever naar de film gaat, moet dan ook ernstig worden toegesproken. Douwe Eisenga De pianisten Andrea Mudrono va en Ivan Siller spelen zondag tijdens het CineConcert in Cine- City in Vlissingen (11.30 uur) .Andrea Mudronova en Ivan Sil ler. Bij jazzclub Porgy Bess in Terneuzen lo pen ze - terecht - weg met de Amerikaanse trompettist Roy Hargrove. Gelukkig zijn ze ook enthousiast over diens Nederlandse collega Erik Vloeimans die, als we heel eerlijk zijn, eigenlijk nog beter is. Vloeimans treedt zondag op met het project Fugimundi, waar voor hij samenspeelt met twee andere zwaargewich ten uit de Nederlandse geïm proviseerde muziek: cellist Ernst Reijsiger en gitarist Anton Goudsmit. Zowel Reijsiger als Vloei mans zijn onderscheiden met de Boy Edgar Prijs, de be langrijkste Nederlandse jazzon- derscheiding. Vloeimans kreeg vier jaar geleden tijdens het North Sea Jazz Festival ook een prestigieuze Bird Award De trompettist voelt zich thuis in verschillende muzikale gen res. Swingende jazz, wat ab stractere avantgarde-muziek of sferische structuren, het lijkt als of hij zijn hand er niet voor om draait. Vloeimans kan zijn pu bliek overdonderen met een stortvloed van snelle, virtuoos gespeelde melodieën, hij kan zijn gehoor ook in vervoering brengen met één langgerekte, te der gespeelde noot. Zelfs als hij vrij improviseert, ontstaat nooit de indruk dat hij niet meer weet waarheen hij wil en misschien dat hij uitgerekend daarin - in het rondbreien van zijn improvi saties - Hargrove overtreft. Nadat hij in Nederland indruk had gemaakt met albums als No realïstics, First floor en Bestia rium, waarop ook Goudsmit zijn partijtje meespeelt, is Vloei mans in 1999 internationaal doorgebroken met het album Trompettist Enk Vloeimans. Bitches and fairy tales, dat hij heeft opgenomen met pianist John Taylor, bassist Mare Johnson en drummer Joey Ba ron. Op de site van Vloeimans (www.vloeimans.demon.nl) foto John Schouten/GPD staat een citaat van Johnson over dit samenwerkingsver band „Ik was verbaasd over de kracht van Erics composities en zijn spel. Hij was een inspiratie bron en leidde de sessie met creativiteit en begeestering. Het was een genot om met hem op te nemen. Het resultaat klinkt als het beste dat je met geïmprovi seerde muziek kunt bereiken; doordachte structuren die de muzikanten in staat stellen hun gevoeligheid te delen en zo iets speciaals en unieks te creëren, iets wat daarvoor nog niet be stond." Vernieuwend Het trio Fugimundi blinkt uit in collectieve improvisatie op ba sis van eigen composities. Reijsi ger is een autoriteit in de Neder landse muziekwereld. Met zijn originele benadering heeft hij het cellospel vernieuwd. Hij strijkt niet alleen, soms lijkt zijn cello een grote gitaar, dan weer roffelt hij op de snaren of de klankkast. Reijsiger speelde eerder samen met onder ande ren Mischa Mengelberg, Han Bennink, de Senegalese zanger Mola Sila en de klassieke cellist YoYo Ma. Goudsmit speelt al ja ren samen met Vloeimans. Hij is ook een prominent lid van de fa meuze big band New Cool Col lective. Tot en met eind maart zijn Vloei mans, Reijsiger en Goudsmit op tournee door Nederland om hun cd Boompetit te presenteren. Zondag doen ze Porgy Bess aan. Uit het verslag dat de Volkskrant gaf van het eerste concert van de tournee blijkt dat het drietal zichzelf niet al te serieus neemt maar vooral lol heeft in het spelen. En de klank van Vloeimans' trompet is vol gens criticus Frank van Herk met de jaren alleen maar veelzij- diger geworden. Met zijn trompet kan hij jubelen, fluiste ren en grommen. Ernst Jan Rozendaal Trio Fugimundi treedt zondag op in Porgy Bess in Terneuzen (16 uur) Maar liefst drie koren, vier solisten en een orkest, dat is nog eens waar voor je geld. Vrijdagavond geeft het Zeeuws Vocaal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel een concert in de Geerteskerk in Kloetinge. Naast dit koor treden Capella Vocale en het Roeselaars Kamer koor op, allebei uit België. Een gesprekje met dirigent Kees van Eersel is altijd leer zaam Als geen ander in Zee land weet hij te vertellen over de kerkmuziek uit vervlogen tij den. Zijn opleiding liegt er dan ook niet om. Hij studeerde aan het conservatorium in Rotter dam de hoofdvakken orgel en piano en de bijvakken koordi rectie, compositie, zang en viool. Normaal gesproken heeft een mens daar letterlijk zijn handen vol aan. Van Eersel niet, In Utrecht studeerde hij hymnologie, liturgiek, koordi rectie en zang, in Parijs studeer de hij aan de Schola Cantorum en in Amersfoort behaalde hij het einddiploma aan de Neder landse Beiaardschool. Vrijdag zwaait deze muzikale veelvraat de scepter niet alleen. De twee Belgische koren nemen met Mark Goossens en Hans Van Daele hun eigen dirigenten mee. De samenwerking gaat vol gens Van Eersel gepaard met een 'gigantisch gedoe'. Tegelij kertijd heeft het zijn voordelen: „Vijf jaar geleden hebben we met het Roeselaars Kamerkoor een Bach-project gedaan. De contacten zijn gebleven Je haalt je heel wat op de hals met zo'n driekorenconcert. Het rege len van subsidies en kerken om op te treden, daar zit veel werk in. Het leuke is dat het je de mo gelijkheid geeft om met een or kest te werken". Zeeuws Vocaal Ensemble Het orkest is het kamerorkest Riante uit Brussel. De solisten zijn de sopraan Hilde Coppé, de alt Anna Pardon, de tenor Phi lip Defrancq en de bas Thomas Vanlede. Vooral over de so praan is Van Eersel erg te spre ken. „Hilde Coppé heeft een warme, fraaie en soepele stem. In het stuk van Haydn bijvoor beeld zit een stevige coloratuur. Al die versieringen zingt ze vol komen ontspannen, alsof het niks is." Met het 'stuk van Haydn'duidt de dirigent op Haydns Salve Regina, gezongen door Capella Vocale. Andere werken tijdens dit concert zijn van Mendelsso- hn-Bartoldy, Mozart en Rhein- berger. Het Zeeuws Vocaal En semble zelf neemt de Lutherse Mis van Bach voor rekening Douwe Eisenga Zeeuws Vocaal Ensemble, Capel la Vocale, Roeselaars Kamer koor, kamerorkest Riante en vier solisten treden vrijdag op in de Geerteskerk in Kloetinge (20.15 uur) ROTTERDAM De Nieuwe Weelde IV Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Katia Skanavi, piano. do. de Doelen. Grote Zaal - 20.15 uur Crème Fraiche Déja Vu7 De trefwoorden lui den hilarisch, muzikaal en divers.do. Theater Zuidplein. Grote Zaal - 20.00 uur De Gesluierde Monologen. Adelheid Roosen ging in gesprek met tientallen islamitische vrouwen do., vr. en za. Oude I-uxor Theater - 20.00 uur Hans I.iberg Tatatata. Liberg's nieuwe show is uiteraard weer gebaseerd op veelkantige muzikaliteit en humor do., vr. en za. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur Feestelijke l'roms - Colours of Music. Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leen- ders m.m v. Kees van Kooten, verteller en Nor man Perryman, schilder.vr. en za. de Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur Unique expressions. Nederlands Dans Thea ter I za. Rotterdamse Schouwburg. Grote Zaal -20.15 uur Indies in jazz Lydia van Dam. Ze zingt loep zuiver en beheerst haar stem als weinig ande ren za. Doelen. Kduard Flipse Zaal - 20.30 uur Na Dyamanti Du. Na Dyamanti Du is een volksopera over de slaventijd in Suriname za. Theater Zuidplein. Grote Zaal - 20.00 uur Furia Maya. De familie Maya, een van de oudste en bekendste flamencogeslachten uit Granada, is inmiddels een vertrouwd gezel schap in ons land zo. Rotterdamse Schouw burg. Grote zaal - 14.30 uur I Pagliacci Cavaleria Rusticana. Twee ope ra s Nederlands boventiteld.zo. Nieuwe Luxor Theater -15.00 uur Muzikaal Verhaal Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m v Kees van Kooten. verteller zo. de Doelen. Grote Zaul-14.15 en 16.00 uur Trijntje Oosterhuis. Solo-breed. Haar sterke punten zijn passie voor alle mogelijke muziek genres, een heel persoonlijke nuancering van de liedteksten en een enorm, zelfs verbijste rend stembereik ma. Nieuwe Luxor Theater - 20 00 uur Treinen kunnen keren. Van Paul Haenen. Wil- ma en Martijn gaan scheiden maar vinden het direct na de scheiding heel erg jammer dat ze elkaar nooit of nauwelijks meer zullen zien.di. Rotterdamse Schouwburg, Grote Zaal - 20.15 Het Hemelbed Hét droomhuwelijk van het jaar! Zo kunnen we de opvallende samenwer king tussen Jos Brink en Liesbeth List wel noemen.wo. Oude Luxor Theater - 20.00 uur De revisor. De Paardenkathedraal. Van Go gol. In een klein, slaperig stadje breekt de pleuris uit. Ieder moment kan de revisor arri- veren.wo. Rotterdamse Schouwburg, Grote Zaal - 20.15 uur Roué Verveer Eigen Vermogen. Na zijn eerste soloprogramma Uit het Niets teert Verweer puur en alleen op eigen vermogen.wo. Theater Zuidplein. Kleine Zaal - 20.15 uur ANTWERPEN Blauw. Relatiekomedie naar het boek 'La Ron de' van Arthur Schnitzler in een vrije bewer king van David Hare. gespeeld door Biele Ile- gems en Erik Goossens in een regie van Stijn Coninx. do. vr. za. en wo. première Zaal Elckcrlyc 20.00 uur De Elzenkoning. Theaterstuk naar het boek van Michel Tournier door Barre Weldaad in een vertolking van Carl Ridders do. vr. en za. Raamtheater 20.00 uur Hoerenleed. Theatervoorstelling van Jan Christiaens Sr over het leven van twee ver schillende madammen uit de Quartier vr. en za. Noordtheater 20.30 uur. zo. matinee 15.00 uur De Madam van 't café. Grotesk-geestige schets van een Westers gezinnetje, van Koffi Kwahulé, uitgaand van het levensverhaal van grootmoeder Bécqaert do. vr. za. en wo. Zuidpool 20.00 uur Adres Onbekend. Theaterstuk naar Kathrine Kressmann Taylor in een vertaling van Ca- trien Hermans door Erik Burke en Wim Ste vens over een briefwisseling tussen twee vrien den en zakenpartners in de periode november 1932 tot maart 1934 do. vr. en za. Klokhuis 20.30 uur Peer Gynt. Muziektheaterprogramma naar een stuk van Ibsen met muziek van Gneg be werkt door Stefan Perceval in een dramatisch gedicht, door Het Toneelhuis. do. en vr. Rourla 20.00 uur Voorstellingen in de Arenbergschouwburg: Koning en Clochard, concert door de man van het levenslied Guido Belcanto, do. 20.15 uur. Jerome stuurt zijn kat, komisch theaterstuk van Herman Vedts door het Amfora Teejaater, vr. kleine zaal 20 30 uur; De trotter goes A Ca pella, concert door Voice Male, za. 20.15 uur; Prettig klassiek - Sinistra en Destra, concert met muziek uit de Romantiek door gitariste Micheline Dumortier en violist Jo Vercruysse, zo. 11 00 uur; Jokke Schreurs Solo, jazzcon cert zo 20.30 uur; Bert en Bernie met Hier en Nu. cabaretprogramma door het Vlaamse ca baretduo Beert Van Poecke en Aron, wo. klei ne zaal 20.30 uur; Jan Leyers in concert, wo 20.15 uur Voorstellingen in het Fakkeltheater: De penis monoloog. monoloog op tekst van Nigel Willi ams en Peter Perceval, vertolkt door Willi ams. do. vr. za en zo 20.30 uur; Caveman, theatervoorstelling door Theater Mogul met Philippe de Martelaere, vr. en za. 20.30 uur Voorstellingen in de Koningin Elisabethzaal' Soundtracks in Concert, door een groot symfo nisch orkest o.l.v. dirigent Dirk Brossé en het Filharmonisch koor van Antwerpen, vr. en za 20.00 uur; Harry Potter s Guide to Orchestra, verkennend jeugdconcert door dcFllharmonie en vertelster Gitte van Hovweghen. zo. 11.00 uur: Randy Newman, concert zo. 20.30 uur. Cofenas 2, concert door het Staatssymfonieor- kest van Litouwen o.l.v Sintaras Rinkevicius, m.m.v. solist Maurizio Moretti op ma. 20.00 uur Voorstellingen in De Singel: De Nachten 2004, totaaltheaterprogramma vr. en za. 20.00 uur. Unheimltche Geschichten, Duitse horror film met muziek en beeld, van Richard Oswald naar 5 verhalen van Poe, Stevenson, Heine, Webmann en Oswald zelf, wo. 20 00 Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Op zoek naar Nosferatu of De heerser van de levende doden, theatervoorstelling en bewerking van de roman van Bram Stoker door Hilde Uitter- linden en Charles Comette, do. vr. en wo. 20.30 uur, Hasna El Becharia, concert door Al gerijnse berber zangeres en instrumentaliste za. 20 30 uur; Kariofyus Doïtsidis Kompa- nia, concert met volksmuziek uit Tracië, zo. 20.30 uur Voorstellingen in het Sportpaleis. 13 Years Cherry Moon, houseconcert met nationale en internationale top-dj's, vr. 21.00 - 7.00 uur; Antwerpen zingt Indoor, meezingen met Big Boy Frankie en speciale gasten Johan Vermin nen en Rocco Granata. za. 20 00 uur The Sound of Music Musical met hoofdrolspe lers Maike Boerdam en Peter Van De Velde, do. vr. za. en wo. Stadsschouwburg 20.00 uur, za. ook 14.00 uur, zo. 13.00 en 18.00 uur Merrily We Roll Along Musicalproductie over succes en vergankelijk heid, een paar jaar terug in de tijd blikkend, naar het gelijknamige toneelstuk uit 1934 van George Kaufman en Moss Hart. door Konink lijk Ballet van Vlaanderen do. Theater 't Eilandje 20.00 uur Kat'a Kahanova Opera en psychodrama van Leos Janacek naar het tonnelstuk Groza (De Storm) van Ni- lolayevitch Ostrovsky in een vertaling van Vencence Cervinka o.l.v Friedemann Layer di. première Vlaamse Opera 20.00 uur Voorstellingen in het Fakkeltheater: De buit is binnen, toneelstuk van Michel André, do. za. en wo. rode zaal 20.30 uur, zo.15 00 uur; Patatje, verhalenvertelavond door Theater Zeemanshuis, vr. en za keldertheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur; Caveman, theatervoorstel ling, vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in het Raamtheater: Boule vard, de Man, de Vrouw, de Minnaar: boule- vardtheatero, do. vr. en za 't Klein Raamthea ter 20.00 uur; De penis praat door Eric Goris, zo. Raamtheater op 't Zuid uur; Recital Jong Geluid, zo. Raamtheater op 't Zuid, 11.00 uur Hoerenleed. Theatervoorstelling over het le ven van twee verschillende madammen uit de Quartier vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. matinée 15.00 uur Dwangvoorstelling. Theaterstuk van de ko miek Karl Valentin, do. vr en za. Zuidpool 20.00 uur Voorstellingen in de Bourla: De Leenane Trilo gie, toneelstuk over drama's die zich afspelen in een geïsoleerd dorp, vr. en za. 19.00 uur, Be houd de Begeerte, literaire tocht, ma 20 00 uur; Café Cultuur, voorstelling met literauur en muziek, di. 20.00 uur; Blond en Akoestisch, concert door De Mens, wo. 20.00 uur Voorstellingen in De Singel: Der Fensterputzer, door het Tanztheater Wup- pertal in een choreografie van Pina Bausch, vr. za. zo. en ma 20.00 uur; Concert met he dendaagse flamenco, za. blauwe zaal 20.00 uur, Improvisatie- en jazzconcert, di. 20.00 uur; Donde mas duele, theaterstuk door El Sportivo Teatral, wo. 20.00 uur; Kamermu ziekconcert met werk van Brahms door het Klaviertrio, wo. blauwe zaal 20.00 uur Voorstellingen in de Arenbergschouwburg: Mannen maken oorlog door Bram Vermeulen en Wigbert, do. 20.15 uur; Voor Spel, Valen- tijnshappening, vr. 18.00 uur; Prettig klassiek. Dieter Janssens op accordeon, zo. 11.00 uur, Heart and Wmgs, concert met autobiografi sche songs van singer-songwriter Kathleen Vandenhoudt, wo. 20 15 uur ZATERDAG Gé Bijvoet f Gé Bijvoet speelt piano in de Brasserie. Deze pianist is een rasimprovisator en speelde op het Sea Jazz Festival, in Montreal, Toronto, Quebec, Vance Chur enzovoort. Hij is docent aan het conservatorium^! Utrecht en kan als geen ander zijn spel onder woorder brengen. Toch wordt het geen lezing maar een concen •De Drvkkery, Middelburg, 15.00 uur Eendracht Maakt Macht Eendracht Maakt Macht geeft het jaarlijkse zaalconcen. De muziekvereniging uit Serooskerke heeft als thema Notes. Dirigente Josje de Regt, de muzikanten van de 'C re, het jeugdorkest en de slag werkgroep, onder leiding- Cecilia Adnaanse, bieden een gevarieerde muzikalea\tj •De Zandput, Serooskerke, 19.30 uur Waardevol Toneelvereniging Waardevol uit Waarde brengt de jaartj uitvoering. Zie vrijdag. •Dorpshuis, Waarde, 19.45 uur Cyrano de Bergerac Het Nationale Toneel brengt de toneelklassiekerCyrann Bergerac. In de regie van Franz Marijnen en een nieuwe vertaling Laurens Spoor is deze Cyrano met een cast van meer da: twintig acteurs, spectaculaire decors en indrukwekkend vechtsscènes, een grootse onderneming in een klassieke» ting. De titelrol wordt gespeeld door Stefan de Walle •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Middelburgs Muziek Korps Het Middelburgs Muziek Korps geeft de jaarlijkse uitvo. ring. Deze keer gebeurt dat in de vorm van een Valentijnscons Zowel het harmonie-orkest als het jeugd- en opleid kerst geven acte de presence. Het programma vermeldt» der meer een in Zeeland lang niet meer uitgevoerd werk,; melijk Capriccio Italien van Tschaikowski en de ouvertj? De Stomme van Portici van Auber. Voorts is er aandaci: voor Aïda en is er een aantal solistische werken. •Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Arie en Silvester Arie en Silvester brengen een reprise van hun cabaretpm gramma Kammen! Deze voorstelling is uitverkocht. •De Mythe, Goes, 20.00 uur Mylène d'Anjou Mylène d'Anjou brengt haar cabaretprogramma Star. Met haar grandioze stem als wapen neemt ze het publiek mee op strooptocht. Ze heeft haar rijbewijs voor het leve weten te behalen en eindelijk besloten volwassen te work Met de borst vooruit en de hakken in het zand is zij niet meer uit het veld te slaan en zal ze zijn wie zij is: een star! Vol moed, troost, humor en muziek geeeft zij haar publiek de mogelijkheid om ook een ster te worden. Ster van hor.: gen leven. Ze wordt muzikaal begeleid door MichaKooia onder meer piano, bas en zingende zaag. •De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur Valentijnsconcert Het dameskoor The Goose City Singers geven een Valentij concert. Medewerking verleent heteveneens uit Goes afkomstigem nenkoor The Gaggling Gandsers Gang. ER wordt in he! E: gels gezongen en daarbij wordt gebruik gemaakt van ea uniek vierstemmige vocale close harmony, zonder muzri begeleiding Het programma bestaat uit sfeervolle ballad afgewisseld met herkenbare evergreens. Het dameskoor» staat deze maand twintig jaar. •Witte Kerkje, Wolphaarsdijk, 20.00 uur Rover De band Rover brengt Nederlandstalige rock. De bandleden zijn vier gedreven muzikanten die allen wo nen en werken in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Ze hebben es flinke portie gevoel voor stevige rockmuziek, gecombma met de fascinatie voor de streek. Het Nederlandstaligeal riaal is geschreven door de bandleden zelf. De teksten zi? gebaseerd op eigen ervaringen en belevingen, soms ste\-§« worteld in de streek. In het voorprogramma staat Laphroi met Ierse folkmuziek. •Porgy Bess, Terneuzen, 20.00 uur Moulin Rouge Toneelvereniging De Plattelanders speelt de jubileumpr* ductie Moulin Rouge. Zie vrijdag. •Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur Vlegeljaren Theatergroep Het Volk speelt het stuk Vlegeljaren. In dit stuk staat het jongensleed in al zijn schakeringen» traal. Bert Bunschoten en Joep en Wigbolt Kruijver nene: het publiek mee terug in de tijd. De tijd dat je nog gewat y de zesde klas van de Lagere School zat in plaats van in groep 8 van het basisonderwijs. •Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur Alex Roeka Alex Roeka brengt zijn derde theaterprogramma. Met zijn begeleidingsband gaat hij voort op de wegvang autobiografie in Nederlandse songs en verhalen. Zoko:- zijn jeugd in Brabant aan bod, via kostschool en student ven naar de grote vaart, de onderwereld van de muziek.» jungle van de liefde, hemel en hel van de drank, de grote stad en het zwei-ven. Hij wordt bijgestaan door Jaco Betf huijsen (piano, orgel, percussie, zang), Peter van Os (accor deon, percussie, zang) en Reyer de Zwart (contrabas, elec- sche bas, mandoline, zang). •Meulvliet, Tholen, 20.15 uur Rock and Roll Party Op Valentijnsdag wordt een Rock and Roll Party gehoudfi Muziek en entertainment worden verzorgd door The 2-i> nes en The Elvis Live Show. Verder zijn er dansdemonstn- ties door Rockin' Fire. •Hotel-restauarnt Piccard, Vlissingen, 21.00 uur UK Subs UK Subs is een punklegende uit Engeland. De band werd opgericht in 1976, aangevoerd doordeor-4 moeibare 'Godfather of UK Punk' Charlie Harper. Nacd bare wisselingen van bezetting en platenmaatschappij^ groep nog steeds actief. In het voorprogramma staai le punkhelden van KontHaarHaneKam. In 2000 op door vier vrienden uit Goes en omstreken en met de toevce ging van een tweede gitarist inmiddels uitgegroeid tot e« vijftal. •Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur Crosshead Crosshead and the Southside Horns geeft het laatste opw den. Na bijna elf jaar valt het doek definitief voor de op Schei- wen en omstreken populaire band. In 1993 werd tijden?** optreden op het Anywave-festival gespeeld met gastmuzi kanten. Ze gingen niet meer weg en zo was een succes^ band geboren. Jarenlang traden ze op in cafés, jongerec* tra en op bijna alle grote festival in de provincie, zoals keer op Beachpop. Maar ook buiten Zeeland speelde Cf band op bluesroutes, het Oerol-festival en dergelijke.M één keer gaan alle registers open bij Wolfert Jumelet.K^ Rouw, Dimitri van Craenenbroeck, Rob Vaillant, Steven gett, Rinus Zuidweg, Ko Zuidweg en Kees de Feiter. •Jongerencentrum Big S, Burgh-Haamstede, 21.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28