AZ loopt Feyenoord onder de voet Hedrick geniet in Groningen PZC Tunesië en Marokko in finale Afrika Cup 19 Rotterdammers verliezen in eigen huis met 3-0 ADO Den Haag uil Adelaar als rainer hebben Nederlaag United Winnend Roda JC mist Anastasiou nog De oude en de nieuwe kampioen Forse boete Fernando Ricksen Ritzege Baden Cooke in Menton Mark Huizinga neemt rust Salarisplafond in Premier League Ronde van Turkije afgeblazen Rechter moet beslissen of Van Barneveld speelt Kournikova en Williams in badpak donderdag 12 februari 2004 «OTTERDAM - Feyenoord is de derde plaats in de eredivisie al- «er kwijt. In een rechtstreeks ,juf| met concurrent AZ bleken Rotterdammers in alle opzich te onderliggende partij. Het nas bijna gênant om te zien hoe Feyenoord werd afgeserveerd: li venoord is momenteel bezig in een moordtempo het hele ézóen om zeep te helpen. In de ncterstop formuleerde trainer jat van Marwijk de doelstellin- b voor zijn laatste maanden jjcoach in De Kuip. De volgor de was duidelijk eerste weer dade worden, dan kijken of wel licht de tweede plaats nog in it zou kunnen komen en tot de KNVB-beker winnen. De eerste weken na de winter stop leken al die gestelde doelen binnen handbereik Feyenoord won (zij het moeizaam) drie duels op rij, terwijl AZ uit even zoveel wedstrijden maar één puntje haalde. Feyenoord her overde dus vrij snel de derde plaats. Ze kregen zowaar alweer wat praatjes in het Rotterdam se. Spelers repten over goed spel, Van Marwijk was ook zeer tevreden. En toen kwam de klap van En schede. Het was inderdaad mis schien wel de beste wedstrijd van Feyenoord in vele maanden tijd, maar het resultaat was uit eindelijk bedroevend. FC Twen te bereikte door een spectaculai re eindsprint in de verlenging de halve finale van de beker. Daarmee was meteen duidelijk dat Feyenoord dit seizoen geen enkele prijs zou pakken. Dat be sef heeft blijkbaar toch iets ge daan met de mannen van Van Marwijk. Zondag werd tegen de gradatiekandidaat Vitesse bloe deloos gelijkgespeeld (0-0) en gisteren liet Feyenoord zich vol ledig afbluffen door AZ. Het elftal van Co Adnaanse was na de winterstop heel even de weg kwijt, maar was tegen de Rotterdammers weer helemaal het elftal dat van augustus tot en met december zoveel indruk maakte. AZ speelde aanvallend, gevarieerd en met passie. Ieder een weet wat hij moet doen, ie dereen neemt de posities van zijn medespelers over en ook aanvallers als Stein Huysegems en Ali Elkhattabi schuwen het vuile werk niet. Welbeschouwd heeft AZ ook simpelweg een beter elftal dan Feyenoord. Het is geen wonder dat de Alkmaarders het iedere club uit de traditionele topdrie dit seizoen zo moeilijk maken. Bij PSV werd gewonnen. Ajax had heel veel geluk nodig om te winnen in de Arena en ook Feye noord had in Alkmaar eerder dit seizoen alle mazzel met een puntendeling. Gisteren hadden Van Marwijk en co geen recht op enig fortuin, AZ was te goed. De vraag is zelfs welke spelers van Feyenoord Co Adriaanse zou willen ruilen met zijn eigen mannen. AZ herbergt her en der heel wat meer kwaliteit en heeft aanmerkelijk jongere spelers in de basis staan. Stormen AZ heerste gisteren, op het laat ste kwartier van de eerste helft na, op het zware veld in De Kuip. In de 23e minuut hadden de bezoekers al een voorsprong genomen door een treffer van Kenneth Perez, die via het been van Kees van Wonderen raak schoot. Na het offensiefje in de slotfase was het te verwachten dat Feyenoord na de pauze zou gaan stormen en dat zal best de bedoeling zijn geweest Maar de weer uitstekende spits Ali Elk hattabi kopte binnen twee minu ten na de hervatting zijn veer tiende seizoenstreffer binnen. Daarmee was de wedstrijd wel gespeeld AZ leunde behaag ach terover en wachtte op de coun terkansen. In 66e minuut kwam er weer eens een, middels een mooie rush van wederom Ali Elkhattabi. De Marokkaan scoorde niet, omdat de Belg Swerts hem ongenadig onderuit schoffelde. Arbiter Bossen kon niets anders dan een strafschop toekennen en Gill Swerts rood geven, maar dat laatste liet hij opvallend genoeg na, misschien wel uit medelijden. Denny Land zaat benutte de strafschop zon der problemen: 0-3. De grootste verliezer van de avond was overigens alweer Ra mon van Haaren Na een half uurtje lag hij schreeuwend op het veld na een botsing met voor al ploeggenoot Patrick Paauwe. Van Haaren greep naar zijn knie, de rechterknie die hem nu al bijna drie seizoenen doorlo pend aan de kant houdt. De Bra bander maakte alweer een tries te afgang per brancard. Hij voel de zich waarschijnlijk nog heel wat beroerder dan zijn ploegge noten die een dik uur later als geslagen honden het veld afdro pen. GPD DEN HAAG - Frans Adelaar is hj AD0 Den Haag kandidaat u de nieuwe hoofdtrainer te «rden. De 43-jarige IJsselstei- KT is nu nog in dienst bij De Graafschap. De eerstedivisio- ist wil de oefenmeester graag behouden, maar Adelaar houdt de boot nog af. F:a Adelaar zou in Den Haag «functie van hoofdtrainer moe- a combineren met die van i^nisch directeur. ADO Den probeerde eerder Mark eof Rob Baan voor de func- van technisch directeur te Bikken. Wotte tekende echter >n arbeidsovereenkomst bij eyenoord en Baan gaf kortgele- en nog de voorkeur aan een ar vrijaf. De nummer zeven en uit de eredivisie probeerde Martin Jol aan te trekken beide functies, maar hij tas te duur. GPD ONDEN - In de Engelse com- etitie heeft Manchester United u «verrassende nederlaag in ei- f*n huis geleden. Op Old Traf- iord as Middlesbrough te 3-2. Van Nistelrooij scoor- lewel voor United. ANP AZ-speler Ali Elkhattabi (links) rukt zich los van Feyenoorder Ramon van Haaren. van onze sportredactie ROOSENDAAL - Roda JC heeft ondanks de winst bij RBC Roosendaal (1-4) moeite met het plotselinge vertrek van spits Anastasiou naar Ajax. De Limburgse subtop per miste duidelijk zijn ver trouwde aanspeelpunt voor- Trainer Vloet begon in Roosendaal met het jonge ta lent Kone en Cristiano in de frontlinie Beiden zijn goede aanvallers, maar in tegenstel ling tot Anastasiou moeten zij ruimte krijgen om hun acties te kunnen maken. Voor Vloet is het gemis van Anastasiou flink slikken. Vo- ng seizoen maakte zijn aan val (Anastasiou, Soetaers en Sonko) in totaal dertig tref fers. Soetaers ging al eerder cit seizoen naar Ajax en Son- ko is al maanden geblesseerd De coach is realist genoeg om te beseffen dat hij dat gemis niet kan compenseren. Dat is net lot van clubs als RodaJC. Door het gebrek aan stoot kracht aan beide kanten viel er voor rust weinig te genie ten De 1-0 van Roda JC in de |3e minuut paste precies in het beeld van de wedstrijd. Sergio schoot uit kanloze posi tie op doel, waarna de bal via de voet van RBC-verdediger «esp achter de verbouwereer de Aerts verdween, j" de tweede helft zocht RBC "°°sendaal meer de aanval «i daardoor kreeg Roda JC jneer ruimte om snel uit te breken. Zo'n counter beteken de in de 71e minuut de 2-0 nu \K°ne' Invaller Luijten 'We) zorgde met een prachti- uithaal nog voor een span- d®nde slotfase Het was ech- "iet genoeg om de tweede 1 fhtereenvolgende thuisne- aa8 van RBC te voorko- h de slotminuten scoor den Van Dessel en Vicelich nog de 1-3 en 1-4. ADO Den Haag heeft gisteren de ban in het eigen Zuider park gebroken. De ploeg van interim-trainer Lex Schoen maker behaalde in de negen de thuiswedstrijd de eerste competitiezege. FC Gronin gen was het slachtoffer van de Haagse dadendrang na rust: 3-1 De eerste helft bood slecht voetbal, veel overtredingen en een prachtig doelpunt. Aanvoerder Van Gessel van FC Groningen scoorde in de 25e minuut uit de enige uitge speelde aanval. Hij schoot knap raak nadat De Witte met het hoofd een dieptepass van Matthijs panklaar had ge legd: 0-1. Met twee verse krachten (Rij- aard en Stroeve) begon ADO Den Haag vol vuur aan de tweede helft. Binnen tien mi nuten was het 1-1. Simons profiteerde van goed werk van ploeggenoot Van der Gun, na een blunder in de Groningse defensie: 1-1. Drie minuten later leidde de ontke tende thuisploeg met 2-1 dankzij een fraaie halve om haal van Stroeve. Opnieuw Simons, uit een strafschop, be sliste de enerverende wed strijd in de extra tijd: 3-1. FC Utrecht heeft op het nip pertje een punt overgehouden aan het thuisduel met Willem II. Pas in de laatste minuut van de wedstrijd maakte in valler De Groot de gelijkma ker (2-2), nadat de Tilburgers na rust via Denneboom op een 2-1-voorsprong waren ge komen. Voor rust maakten Victoria (0-1) en Tanghe de goals RKC Waalwijk en Heeren veen kwamen gisteren een 0-0-gelijkspel overeen. Knop- per miste in de 49e minuut nog een strafschop voor Hee renveen. ANP door Marielle Verstegen GRONINGEN - Ontspannen hangt hij over de railing. Witte muts op het hoofd. Zo'n beetje het handelsmerk van Chad Hed rick de laatste dagen. Rustig naar de marathon kijken is er niet bij voor de nieuwe wereld kampioen allround schaatsen. Hedrick is hot. Een Amerikaan se superstar op de ijsbaan in Groningen. Even rustig chatten met Chad is er niet bij. Ze weten hem te vin den. Overal. Een horde jongens komt binnen. Eén blik is genoeg om te zien voor wie ze komen Wegwerpcamera in de ene hand, stukje papier in de andere. Hed rick (26) vindt het met erg. Inte gendeel. Hij neemt alle tijd voor de krabbels, zet elke keer dezelf de brede glimlach op voor een fo to. „Mensen zijn zo aardig hier. Nederland is een fantastische plaats om een tussenstop te ma ken. Het zijn echt fans van de schaatssport. Voor mi] is het al leen maar mooi om mee te ma ken", zegt Hedrick, die wel weet hoe het voelt om een ster te zijn. In het skeeleren, inline skaten, maakt hij al jaren dezelfde tafe relen mee „Dat is hetzelfde ge voel, ja." Vragen en verzoeken De Amerikaan, met Texas als thuisbasis, had eerlijk gezegd niet verwacht dat zijn wereldti tel zoveel zou losmaken in Ne derland Dat het een schaats land was, wist hij wel. Hij is hier vaker geweest. ..Maar sinds ik op Schiphol ben geland, blij ven de vragen en verzoeken bin nenkomen. Mooi toch, ook goed voor het Amenkaanse lange baanschaatsen", zegt Hedrick, met de pen weer in de aanslag voor een nieuwe krabbel. De jongens zijn nog niet klaar met hem Een Nederlandse win naar in Hamar was mooi ge weest. maar de jeugd sluit net zo lief een Amerikaanse held in de armen. „How are you?", vraagt Hedrick aan een donker blonde jongen in blauw jogging- vest. „Ik ben Sander", ant woordt deze. Hij heeft een brief bij zich voor Hedrick, in een dichtgeplakte envelop nog wel. Speciaal voor de kampioen. De jonge Groninger heeft er werk van gemaakt. Een groot papier komt tevoorschijn, met gekleur de fotoprintjes van de DSB-schaatser erop. „Prach tig", laat Hedrick de brief trots aan iedereen aan tafel zien. De Amerikaan is vanavond sa men met KC Boutiette en Derek Parra naar Groningen gekomen. Om zijn Amenkaanse ploeggeno ten in de marathon te zien schit teren. Zelf meerijden, hoeft van hem niet. „Ik heb vanochtend mijn training al gedaan. Dus dat zit er weer op. Ik ben nu ook gefocust op het langebaan schaatsen, daar wil ik nog beter in worden. Ik moet nog aan mijn korte afstanden werken bijvoor beeld. De Olympische Spelen zijn mijn doel. daar wil ik straks een gouden medaille halen." Hij lijkt zo op het eerste oog mis schien een flierefluiter. Met het levensmotto: je moet ook lol heb ben in het leven. Maar Hedrick weet als geen ander zijn doelen te kiezen. En zich daar dan ook voor honderd procent op te fo cussen. „Het lijkt voor de buitenwereld misschien dat ik het allemaal wel even doe Maar zo makke lijk is het niet. Ik moet er echt een heleboel werk voor verrich ten." En daarbij zorgt de Ameri kaan er wel voor dat hij 'fun' heeft. Er plezier aan beleeft. Na DALEN - Renate Groenewold is gistermiddag in Dalen gehuldigd als wereldkampioene allround- schaatsen. Na een zegetocht door haar woon plaats juichten zo'n 2500 mensen de Drentse in het dorpscentrum toe. Tijdens de feestelijkheden werd ze overladen met cadeaus. Burgemeester Bouwmeester van Coevorden riep haar uit tot ere burger van de gemeente Coevorden, waar Dalen onder valt. Van de IJsvereniging Dalen werd ze erelid. Ook de voormalige schaatskampioenen Atje Keu len-Deelstra (foto) en Jan Bols behoorden tot de sprekers op het podium. foto Wladimir van de Burgh/GPD GLASGOW - Zijn Schotse werkgever Glasgow Rangers heeft Fernando Ricksen een geldboete van bijna 15.000 eu ro opgelegd wegens het uitdelen van een elleboogstoot. Hij beging de overtreding vorige week in het duel om de Schotse League Cup tussen de Rangers en Hibernian. Ricksen kan ook nog gestraft worden door de Schotse voetbalbond. De tuchtcommissie heeft gezegd dat ze de te levisiebeelden van het incident bestudeert. ANP/RTR MENTON - De Australische wielrenner Baden Cooke heeft in de eerste nt van de Ronde van de Middellandse Zee direct toegeslagen. De 25-jarige sprinter versloeg gis teren aan het einde van de etappe van Le Cannet naar Menton de Italiaan Michele Bartoli. ANP/AFP DEN HAAG - Judoka Mark Huizinga heeft zich afgemeld voor de A-toemooien in Boedapest en Hamburg die de ko mende twee weekeinden op het programma staan. De olympisch kampioen in de klasse tot 90 kilo neemt rust omdat hij kampt met een lichte-knieblessure. Ook Dennis van der Geest (grieperig) laat verstek gaan op het toer nooi in Boedapest, maar hoopt in Hamburg weer van de partij te zijn. Van der Geest heeft zich al gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Athene. Huizinga is na zijn derde plaats in Parijs afgelopen zondag nagenoeg zeker van olympische kwalificatie. ANP LONDEN - De Britse regering dringt er bij de hoogste voetbaldivisie, de Premier League, op aan een plafond te stellen aan de reusachtige salarissen van de topspelers. Dat staat in een rapport, dat gisteren naar buiten kwam. De Engelse competitie is de rijkste ter wereld en toch ver keren meer clubs dan ooit in financiële nood. De oorzaak ligt volgens het ministerie van Sport voor een belangrijk deel in de exorbitant hoge salarissen van de topspelers De Nederlandse spits Ruud van Nistelrooij bijvoorbeeld verlengde onlangs zijn contract bij Manchester United te gen een nieuw weekloon van 133.000 euro. ANP/RTR SINT OEDERODE - De Ronde van de Turkse Riviera gaat niet door. De wielerronde zou van 18 tot en met 22 februari voor het eerst worden verreden. De organisatie in Turkije heeft de benodigde financiële middelen niet bij elkaar kunnen krijgen. Cycling Service, het bedrijf van wielermakelaar Gerry van Gerwen, had de uitvoering en productie van de ronde in handen. Er is lang doorgewerkt zonder bankgarantie. In oktober 2003 werd een aanbetaling van 20.000 euro ge daan, maar het resterende geld voor de vliegtickets, beta ling van de ploegen, leveranciers en het prijzengeld ont brak. De ploegen Bankgiroloterij, T-mobile, Fassa Borto- lo, Saeco en Chocolade Jacques hadden onder meer hun deelname aan de ronde toegezegd. ANP foto Robert Vos/ANP de marathon een avondje stap pen in Groningen bijvoorbeeld. En vandaag heeft-ie dan een rustdag. De eerste echte na Ha- mar. Wat hij gaat doen? „Niet slapen, dat hebben we de hele week al gedaan. Ik ben moe van het slapen. Maar ik doe de hele dag lekker helemaal niks. Zon dag gaan we naar Inzeil." Een volgend jongetje staat al weer klaar bij de tafel. „Me vrouw, hoe zeg ik gefeliciteerd op zijn Engels? Congratu.... Con gratulations?", vraagt het kind met grote ogen. Hij kijkt Hed rick nog een keer aan, aarzelt en schuift dan geruisloos een stuk je papier onder zijn neus. Dat 'gefeliciteerd' bewaart hij wel voor de volgende keer. En die zal er heus wel komen GPD van onze sportredactie RADES - Gastland Tunesië en Marokko hebben de finale be reikt van de strijd om de Afrika Cup. Tunesië versloeg Nigeria in de halve finale en Marokko was te sterk voor Mali. Het nationale team van Tunesië, de ploeg van de Franse bonds coach Roger Lemerre, ging door na het nemen van strafschop pen. Tunesië schoot vijf keer raak. Voor Nigeria miste Peter Odemwingie. De eindstand na de reguliere speeltijd en verlen ging was 1-1. Nigeria kwam in Rades in de tweede helft nog wel op voor sprong. Okocha benutte een du bieuze strafschop. Acht minu ten voor het einde mocht ook Tu nesië op de stip aanleggen. Ook hierbij was het besluit van de ar biter twijfelachtig. Badra maak te geen fout vanaf elf meter In de verlenging werd vervolgens niet gescoord. Marokko had het een stuk min der moeilijk met Mali. Het werd 4-0. Bij rust leidden de Noord-Afrikanen met 1-0 door een doelpunt van Mokhtari. In de tweede helft maakten Mokht ari, Youssuf Hadji en Nabil het kwartqt vol. Tunesië en Marokko staan zater dag tegênover elkaar in de fina le in Rades. Morgen is de strijd om de derde plaats tussen Nige ria en Mali. ANP Taylor en John Part. Bi] de ande re bond was meer twijfel, alleen Van Barneveld zou volgens het organisatiebureau 'onvoorwaar delijke deelname' hebben toege zegd. „Maar wat betekent dat dan? Dat je Raymond op elke plaats, elk tijdstip en tegen elk bedrag kunt laten spelen?", vraagt manager Ad Schoofs zich af Vorige week donderdag kwa men de partijen bijeen om een oplossing te bedenken. Maar dat leidde niet tot het gewenste com promis. GPD door Dennis Jansen DEN HAAG - Darter Raymond van Barneveld moet binnenkort voor de rechter verschijnen. Or ganisatiebureau P en H Events uit Deventer wil de Hagenaar, die afgelopen zondag nog het Dutch Open in Veldhoven won. aan de afspraak houden dat hij deelneemt aan een nieuw te vor men toptoernooi. Van Barne veld wil dat, ondanks eerdere be loften, niet langer doen. In december vorig jaar zette Van Barneveld zijn handteke ning onder een contract dat hem voor drie jaar bindt aan een nieuw toptoernooi, waaraan de zes beste darters ter wereld zou den meedoen. Organisator P en H Events zorgde voor een prij- zenpot van 345.000 euro, en kon digde het toernooi aan voor dit voorjaar. De winnaar zou een bedrag van 150.000 euro ontvangen, de ver liezend finalist de helft Het startgeld bedraagt 25.000 euro. RTL5 kocht de uitzendrechten van het meerdaagse evenement dat in het oosten van het land zou plaatshebben. In het darts zijn twee bonden, een officiële (BDO) -en 'wilde' bond (PDC). P en H Events wil de de topdrie van beide bonden, die al jaren op voet van oorlog leven, tegen elkaar laten uitko men. Twee darters van de PDC zegden hun deelname toe: Phil WASHINGTON - De tennisters Anna Kournikova en Serena Williams hebben hun afwezig heid in het wedstrijdcircuit be nut door hun racket om te rui len voor een bikini. De twee zijn in badkleding te zien in de nieuwe editie van Sports Illustrated, die komende woensdag de jaarlijkse zwem pakeditie uitbrengt. In het best verkochte nummer van het jaar staat Sports Illustrated stil bij zijn veertigste verjaardag. Daar toe heeft het tijdschrift ook en kele topmodellen in badkleding gestoken. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19