Stadhuisplein gaat op de schop 8U0U PZC Gimbrère Kinderparadijs biedt therapie in spelvorm aan Hoogste punt sporthal yiissingse ruimte moet groter, groener en kleurrijker worden NIEUWE COLLECTIE Winterkwis WIJ RUIMEN VAN DEN BERGE 13 Vandalen vast voor vernielingen Afsluiting Axelsestraat Brand in woning Oostburg Inbraak in schuur Man steelt geraspte kaas agenda Internationale wedstrijd dansschool Bras Winterkwis «4.rj:r.TT:TJII donderdag 12 februari 2004 VLISSINGEN - Het Stadhuis- jein in Vlissingen moet een ont moetingsplaats worden voor to en oud. In mei begint de ge teute met de herinrichting nn de ruimte. Het Stadhuis plein wordt groter, groener en leurrijker. Het herinrichtings plan is een idee van KuiperCom- lagnons uit Rotterdam. 00 dit moment wordt hard ge- ^rkt aan de renovatie van het tadhuis De opknapbeurt moet 1 september klaar zijn. De ge- Itente hoopt dat tegelijkertijd fc herinrichting van het Stad huisplein een feit is. jy eerste wordt de riolering op Stadhuisplein, de dr. Frie- seostraat en de Paul Kruger- straat aangepakt. Het verkeer hordt dan omgeleid en er is wei- cftot geen parkeergelegenheid Kbet plein. jvolgens begint de gemeente de vernieuwing van de be ating. Het grootste deel Kffdt geasfalteerd in een golf- lotief van donkerblauwe en indkleurige banen om een rela- te leggen met de zee. Vanaf it beeld van De Fles tot de offi- ingang van het stadhuis it een loper, bestaande uit te- gs met een toeslag van staal die roodbruine kleur geven. De Fles zelf blijft staan op zijn hui dige plek, maar de standplaats wordt wel opgeknapt met tegels uit het stadhuis. Tegenover bejaardencentrum Scheldehof komt op het plein een 'badende beeldentuin', waar bij kunst geïntegreerd wordt in water. De tuin bestaat uit zeven tot negen beelden. De advies commissie beeldende kunst van de gemeente is momenteel bezig met het zoeken naar kunste naars die de tuin gaan invullen. L. Riekwel, coördinator van het Buro Beeldende Kunst Vlissin gen, had liever gezien dat kun stenaars een vrije opdracht gege ven had kunnen worden. Zij hadden dan bijvoorbeeld een re latie kunnen leggen met het ge renoveerde stadhuis of juist een heel contrasterend kunstwerk kunnen maken. „Dat is een ge past station. Ik weet nu nog niet of kunstenaars reageren en wat hun oplossing is voor geprefabri ceerde plekken op het Stadhuis plein. Vier jaar geleden hebben wij als Buro Beeldende Kunst al aangegeven hoe wij het zouden willen hebben, maar dat is blij ven liggen." Alle bomen op het Stadhuis plein, ook op het parkeerterrein dat grenst aan het Theo van Doesburgcentrum, moeten ver dwijnen. De huidige iepen zijn namelijk niet bestand tegen de iepziekte. Ontmoetingsplaats Het afgelopen jaar is al een aan tal bomen gekapt omdat ze ziek waren. Uit voorzorg worden de andere iepen op het plein ge kapt en vervangen door paarde- kastanjes, esdoorn en essen. Op het plein komen en her der bank jes te staan en nieuwe lantaarn palen. „We hopen", zegt J. Wil- tenburg van de gemeente Vlissin gen, „dat de omwonenden het plein gaan gebruiken als ont moetingsplaats en dat bijvoor beeld jongeren er gaan skaten. Het plein moet echt een ver- blijfsfunctie krijgen." Het aan tal parkeerplaatsen op het Stad huisplein blijft na de herinrich ting vrijwel gelijk. De nieuwe ingang van het stad huis komt aan de Paul Kruger- (Advertentie) !0 OR JA AR 2 0 0 4 CANT RIYERWOODS PL LAND JOSEPHINE CO. lange delf 16 middelburg ïïcti Op deze tekening is te zien hoe het Stadhuisplein er na de herinrichting uit zal zien. ftorEsme Soesman M1EISCHOR - Ongeacht wat er de hand is, een kind speelt ket van zich af. Met dat gegeven als leidraad ontvangt Lukkie Ejlstra sinds kort kinderen in m waar kinderparadijs. Een ■nngrijke speel- en snoezel- Cte maakt onderdeel uit van in Dreischor gevestigde jnktijk Spel Therapie en Jon- gerenadvies Begeleiding. ïolfachtige patronen en blauwe falen zetten de toon in de op istuiglijke beleving gerichte Stoezelhoek. Ballenbak, poppen- js. boeken, knutselspullen: je ant het zo gek niet bedenken fjekomt het in het aangrenzen- speelgedeelte tegen. Kinde- redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 *330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ah van der Sluis (chef) Nsdia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek tonMagnée toen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE j Stationspark 28 i Postbus 31 fl| «OO AA GOES jj Tel: (0113)315500 fax: 10113)315669 J1 redactie@pzc.nl wternet ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 08000231231 "O maandag t/m vrijdag ge- I torende de openingstijden; ^dagstot 12.00 uur ren tot een jaar of twaalf kun nen hier aan de slag. Ze weten via spel gevoelens boven te ha len, die zij (nog) niet in woorden kunnen vatten. Van kinderen die met jalouzie kampen nadat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden, tot kleintjes die met mishandeling, schei ding, overlijden of een zieken huisopname te maken hebben gehad. Ze geven signalen af, verande ren opeens hun gedrag. Of zit ten niet lekker in hun vel en dat blijft maar duren. In de spel- praktijk wijzen kinderen de weg. Delen de therapeute spelen derwijs een rol toe, waardoor ze niet alleen als begeleider maar ook als medespeler in het proces wordt betrokken. Vanuit die positie probeert Zijls tra datgene wat negatief in de hersens is opgeslagen om te draaien in iets positiefs. Of ze bewerkstelligt die ommekeer via zelfgeschreven verhaaltjes volgens de methode van het neurolinguïstisch programme ren. Als het kind een probleem als poppenkastpop of als bij voorbeeld een beestje in een ver haal opeens wél het hoofd kan bieden, lukt dat - is haar erva ring - daarna op het schoolplein ook. Preventief Zijlstra wil vooral preventief be zig zijn. Het verbaast haar als ze weer een incident leest over een jongere die een vriendje met een mes te lijf is gegaan. „Dan denk ik: zou er van te voren nou nooit een signaal zijn afgegeven?" Als sociaal-emotionele problemen vroegtijdig worden onderkend, zijn er veel meer mogelijkheden om iets aan die problematiek te doen, stelt ze resoluut. Daar naast kan opname in het circuit van de reguliere hulpverlening wellicht worden voorkomen. Na jaren in de politiek actief te zijn geweest, richt Zijlstra zich met haar praktijk weer voluit op haar oude passie: kinderen. Niet dat het ooit stilgelegen heeft. Al zo'n vijfentwintig jaar geeft ze lezingen en trainingen die betrekking hebben op de re latie tussen jongeren en ouders of leerkrachten. Haar praktijk stopt dan ook niet bij de speel ruimte; jongeren tot een jaar of een ëntwintig kunnen bij haar terecht. Al draait ze ook bij hen haar hand niet om voor de prak tische benadering; praten oké, maar dat kan ook terwijl er on dertussen een eitje wordt gebak ken. Haar streven is om de kin deren en jongeren die haar prak tijk bezoeken onderlegd, maar zonder oordeel te benaderen. Na zich eerder onder meer op ge- zondheidskunde en omgangs kunde te hebben gestort, volgt Zijlstra momenteel de opleiding BSM-De Jong. Over drie jaar hoopt ze die af te ronden. De praktijk Spel Therapie, Jongerenadvies Begeleiding is gevestigd aan de Stoofweg in Dreischor en telefonisch te berei ken via 0111-401450 (Advertentie) Een groot aantal horloges met 30% of 50% KORTING w.o. Gouden horloges Chamont en Lesfrêres i SEIKO-TISSOT-CALVIN KLEIN-PULSAR Enkele zilveren dameshorloges voor de 2 prijs Wat gouden ringen en colliers met 30% KORTING Zilveren colliers 30% KORTING Enige klokken en weerstations met 50% KORTING JUWELIER Lange Delft, Middelburg, tel. 0118-613353 j 10 Dikke Deur Onder de advertentie van woensdag 11 februari stonden antwoorden met de nummers 4, 5 en 6. DIT WAREN NIET DE JUISTE ANTWOORDEN De juiste antwoorden vindt u hierboven onder de nummers 10.11 en 12 door Ron Magnée ARNEMUIDEN - Wethouder A. de Vries van Middelburg heeft gisteren een vlag geplaatst op het topje van de nieuwe sport hal in Arnemuiden. De bouw van de hal bereikte zijn hoogste punt. Naar verwachting kan de nieuwe sportaccommodatie in september in gebruik worden ge nomen. Op dit moment is de aannemer bezig de stalen constructie op te trekken Dat gaat in een hoog tempo: in totaal hebben de werk lieden niet meer dan een week tijd nodig om het metalen ge raamte in elkaar te zetten. Bin nenkort kan de aannemer dan ook beginnen met het metsel werk. In de sporthal komen klimrek- ken, ringen, touwladders, klim toestellen en een verrijdbare tri bune. De accommodatie wordt geschikt gemaakt voor basket bal, volleybal, tennis, zaalvoet bal en badminton. Naast de Ar- nemuidse basisscholen gaan ook korfbalvereniging TOP. voetbal vereniging Arnemuiden, ten nisclub De Schenge en gymnas- straat. Daarvoor komt behalve een trottoir een vrijliggend fiets pad te liggen. Fietsers rijden straks onder een romantisch bo- menlaantje richting centrum. Aan de overzijde van de Paul Krugerstraat komt ook een vrij liggend fietspad. Na de herinrichting van het plein voor het stadhuis wordt het deel bij het Theo van Does burgcentrum aangepakt, Deze tweede fase is naar verwachting in het voorjaar van 2005 klaar. Daar komen onder meer par keervakken in natuursteen foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om half zes een 19-jarige Vlissinger en een 28-jarige man uit Oost-Souburg aangehouden op de Commandoweg in Vlis singen. Ze worden verdacht van het vernielen van spiegels van au to's. De mannen zijn meegenomen naar het politiebureau en verhoord. TERNEUZEN - Een deel van de Axelsestraat in Temeu- zen is van maandag 16 februari tot en vrijdag 12 maart af gesloten voor alle verkeer. Bij de sanering van het terrein van de voormalige garage Van Putten moet ook een stukje Axelsestraat, tussen de kruisingen met de Dokweg en de Iepenlaan, worden schoongemaakt. De bouwput is te groot om het gemotori seerd verkeer er omheen te leiden. De bushaltes aan de Ie penlaan vervallen tijdelijk; passagiers kunnen in- en uit stappen op de haltes aan de Guido Gezellestraat (vlakbij verzorgingshuis De Blide). De omleidingsroute voor het snelverkeer loopt ook via de Guido Gezellestraat en de Zuidlandstraat. De kruising van de Axelsestraat met Zuidlandstraat en Dokweg blijft gewoon toegankelijk. OOSTBURG - Een felle brand heeft gistermiddag de bene denverdieping van een woning aan de Weststraat in Oost burg vernield. De 56-jarige bewoonster kon het huis tij dig verlaten. In verband met ademhalingsmoeilijkheden is zij ter controle naar het ziekenhuis gebracht. Haar kat overleefde de vuurzee niet. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand.De bewoonster probeerde in eerste instantie het vuur zelf te blussen. Toen bleek dat die poging op niets uitliep, waarschuwde ze de brandweer. Het korps in Oost burg rukte vervolgens uit met een tankautospuit De bluswerkzaamheden namen ongeveer een half uur in beslag. Naast forse brandschade op de benedenverdieping liep ook de bovenverdieping van het huis zware rook- en roet- schade op. De woning is onbewoonbaar. Een naastgele gen pand liep eveneens rook- en roetschade op. VLISSINGEN - Een schuur aan de Keldermanstraat in Vlissingen is tTussen dinsdagmiddag vijf uur en woensda gochtend kwart over acht bezocht door inbrekers. Uit de schuur werd niets wegggenomen. De schuur is opengebroken; het totale schadebedrag is nog onbekend. VLISSINFGEN - Een 30-jarige man uit Vlissingen is gis teravond rond zes uur 's middags in de Edah aan de Gla- cisstraat in zijn woonplaats aangehouden wegens winkel diefstal. De man had twee zakjes geraspte kaas weggeno men. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE Dorpshuis. 20.00 uur; Openbare jaarvergadering Dorpsraad, KOUDEKERKE De Couburg. 1330 uur: Voorjaarsledenvergadering ANBO; MELISKERKE Ons Huis, 09 30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Artemis Koudekerkse- weg 133, 13.30 - 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur- Computerclub en wijkmternetpunt; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Regenboog, 19.00 - 20.00 uur Flamen- codansen voor beginners en gevorder den. 19.30 - 21.30 uur. Linedance, Palazzoli Huis, 14.00 -15.30 uur: Thema middag over borstconstructie; VEERÉ - Stadhuistoren, 15.00-16.00 VLISSINGEN Theo van Doesburgcen trum. 14.00 uur Ontmoetingsmiddag 50-plussers; De Oude Stad. 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peuter- gym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 -12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk. 13.00-13.45 uur en 14.00-14.45 uur: Gymnastiek 50+; Petruskerk. 9.10 -10.25 uur: Hatha Yoga en 10.45 -11.45 uur Ouderenyoga; Wijkcentrum Aldegonde. Wesierzicht 386, 19 30 uur- Bingo; Wijkcentrum De Regenboog. 14.00 - 16 00 uur: Kaarten maken voor kinde ren; Meyboom, 20.30 uur: Informatieavond gestalt Supervisie. MIDDELBURG - Dansschool Bras uit Middelburg houdt zater dagavond 21 februari een dans wedstrijd voor teams in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Er komen dans scholen uit België, Duitsland en Nederland. De teams komen uit in verschil lende klasses, zilver, goud en de topklasse. Het gaat niet om wed strijddansers, maar om cursis ten die gewoon dansles volgen. Tijdens de teamwedstrijden dan sen zij quickstep, Engelse wals, tango, jive, cha cha cha en de rumba. De dansers komen in ver schillende series op vloer om be oordeeld te worden door een ju ry De teamwedstrijden begin nen om zeven uur (Advertentie) Wethouder A. de Vries voorzag de in aanbouw zijnde sporthal in Arnemuiden gisteren van een vlag. foto Lex de Meester tiekvereniging Excelsior van de zaal gebruikmaken Na de bouw vak is de nieuwe sporthal waar schijnlijk gereed De sportorga nisatie NOC'NSF zal rond die tijd nog een keuring verrichten waarna de accommodatie voor alle officiële wedstrijden ge schikt is. De vloer van de sporthal is van dusdanig materiaal gemaakt, dat hij ook geschikt is voor rom melmarkten of feesten. De naam voor de nieuwe sport hal is nog niet bekend. Hiervoor schrijft de gemeente een prijs vraag uit. een leuk Valentijnscadeau een Bijou cadeau Hoek Lange Delft/Segeersstraat Middelburg 0118-613172

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13