Plan hotel in Houtenkwartier PZC Liefde hangt in de lucht Hinder Cerestar moet opgelost 13 Bulster ondernemer ziet goede kansen voor het pand £19 aar Breda in weekend ifgesloten Huizenkoper begint rechtszaak Riolering wordt vernieuwd Fietsster breekt been bij val Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Belgische flitspalen op internet Mijnenveger brengt robben terug Quick-scan van digitaal Sluis Winterkwis M^RIE-CAUX HULST Hotelier H. Beaart nu Hotel Hulst wil het Houlen- taarlier in Hulst verbouwen tot kolt! Hij heeft de plannen on to neergelegd bij het Hulster dagelijks bestuur, maar het col- Itgt uil nog niet op het initia tief ingaan. Het is niet de eerste keer dat Be- urt interesse toont in het activi- tntencentrum. Zo'n drie jaar ge- kden had hij het Houtenkwar- woensdag 11 februari 2004 <theila van Doorsselaer redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 -5530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel g René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 fax: (0114)372771 B J E-rnail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 v-. Postbus31 AA GOES '*JI Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Ww.pzc.nl F-tiail: web@pzc.nl ®*aorgklachten: 0800-0231231 °P baandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur tier ook al in het vizier om er een tweede hotel in te vestigen. De toekomst van het Houten kwartier stond echter toen, en nu nog steeds, ter discussie. Na bijna zeven jaar is de Hulster po litiek er nog steeds niet uit wat er met het activiteitencentrum moet gebeuren. Drie opties staan nog steeds open: Slopen en nieuwbouw plegen, renove ren en er appartementen in vesti gen of het pand in gebruik hou den als activiteitencentrum voor diverse verenigingen. Deze laatste optie kost 1,6 miljoen eu ro. Dat geld is nodig voor achter stallig onderhoud, brandveilig heid en een goed beheer. Wat Beaart betreft, komt er nog een optie bij; een hotel vestigen in het pand. Volgens Beaart is dat de ideale oplossing. Hij wil niet het hele pand inrichten als hotel, een deel van het gebouw wil hij behouden voor de vereni gingen die nu gebruik maken van het activiteiten. Deze geste zal veel fracties in de Hulster ge meenteraad tevreden stemmen omdat zij het pand graag zou den willen behouden. Beaart: „Het pand slopen zal problemen opleveren, dat zien we nu al bij het project Onder de Toren wat maar niet vlot vanwege duur ar cheologisch onderzoek. Dat zal bij sloop van het Houtenkwar tier niet anders zijn. Voor de ves tiging van een hotel is de locatie het allerbelangrijkste, het Hou tenkwartier voldoet aan die eis. Daarnaast moet het pand voor een redelijke prijs gekocht kun nen worden. Ik had zelf het idee om elke kamer in het hotel an ders in te richten. Je kan er een Reynaert-thema aan hangen, of gebruik maken van de historie van Hulst. Dat zal vast gasten lokken." Steun Volgens Beaart zouden zijn plan nen kunnen rekenen op steun van alle betrokken partijen bin nen het Houtenkwartier. Het valt hem dan ook tegen dat het college van burgemeester en wet houders hebben besloten op dit moment niet in te gaan op het verzoek om de haalbaarheid van een hotel te onderzoeken. „Ik wist dat het college het voorstel zou bespreken, maar ze hebben mij niet laten weten hoe het ge sprek is verlopen. Jammer." Wethouder F van Driessche zegt dat het plan voor het hotel niet zonder meer wordt afge schoten, maar dat alle opties voor de bestemming van het pand voorlopig openblijven. Van Driessche- „Misschien ko men door het initiatief van Be aart meer mensen naar de ge meente die ook alternatieve plannen presenteren voor het Houtenkwartier. Dat zou mooi zijn." Forse boete voor eehouder in hormonenkwestie MIDDELBURG- De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 56-jarige veehouder uit Koe wacht wegens het gebruik van kormoonpreparaten bij een aan- ul van zijn runderen veroor deeld tot 7800 euro boete. Zijn 27-jarige dochter, die stal len op de veehouderij heeft, teeg 7800 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk opge ld. Op het bedrijf werden 12 juni JÓ01 door opsporingsambtena ren unnemonsters bij de runde- afgenomen. Elf koeien wer den positief bevonden op het verboden middel stanozolol. Daarnaast lagen er op het ter rein injectiespuiten en naalden ret restanten van het verboden progesteron. De aanleiding tot het onderzoek wmde een koe die in het slacht te m Someren positief was be vonden De koe bleek afkomstig ie zijn van de veehouderij uit Koewacht. De koeien zijn afge raakt en de in beslag genomen len zijn verbeurd verklaard, man was al eens eerder voor idelicten veroordeeld. Zijn iter had een blanco straf- De uitspraak was conform eis van de officier van justi- HULST - De weg tussen Antwer- en en Breda (de E19) is ko tend weekeinde in beide rich- ngen afgesloten. tn vrijdag 13 februari 20.00 ir tot maandag 16 februari "uur wordt de snelweg bij de isovergang Hazeldonk ver- lerd. Dit in verband met de [werkzaamheden. Wegge- ikers moeten rekening hou- en met extra reistijd. Bij druk- t kan deze oplopen tot onge- eerdrie kwartier, laat Rijkswa- taat weten. Automobilisten uit Zeeuws- Vlaanderen kun- het best via de Westerschel- Sunnel richting Breda rijden, [via de Liefkenshoektunnel en in naar Bergen op Zoom. Rob en Mieke Pentland voor hun huis. Het stel voelt zich bekocht en wil een rechtszaak tegen de gemeente en de verkoper beginnen. TERNEUZEN - De gemeente laat de riolering in de Cel- siusstraat in Temeuzen vernieuwen. Vervanging van het riool is noodzakelijk omdat het voor een deel is ingestort. De werkzaamheden zijn al begonnen in het gedeelte van de straat tussen de huisnummers 38 en 60. Vervolgens zal de Van der Waalsstraat worden gekruist, waarna het ge deelte tot huisnummer 21 wordt opgebroken. In de laatste fase komt het gedeelte tot aan basisschool Op de Hoogte aan bod. Gedurende de werkzaamheden is alleen de Van der Waalsstraat enige tijd afgesloten voor het doorgaande verkeer Afhankelijk van de weersomstandigheden neemt het hele karwei zo'n vier maanden in beslag. GOES - Een 41-jarige fietster uit Goes kwam gisteren op de Patijnweg in Goes ten val en brak daarbij haar been. Dat gebeurde toen ze in de richting van Kapelle fietste. Terwijl ze gepasseerd werd door vier a vijf jongeren die uit tegenovergestelde richting kwamen en naast elkaar fietsten, kwam ze in aanraking met een van hen. Zowel de vrouw als de jongen kwam ten val. De jongen fietste daar na door De vrouw werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Van een 68-jange automobilist uit Axel werd dinsdagmid dag op de N62 te Hoek het rijbewijs ingenomen wegens te hard rijden. Hij reed 154 kilometer in plaats van de toegestane 100 ki lometer. Hierop werd zijn rijbewijs ingevorderd en pro ces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - Tegen het einde van de week staat de po sitie van alle 290 flitspalen in Belgisch Vlaanderen op het internet. Dat bericht de Gentse krant Het Volk De Vlaam se minister van Mobiliteit Gilbert Bossuyt maakte het be kend. Het werd ook bevestigd door onder meer een woord voerder van de Stad Gent. „Wij denken dat er een preven tieve werking vanuit gaat wanneer automobilisten weten waar de palen staan. Er zal dan ook minder agressie te genover de palen ontstaan, want hier, net als in Neder land, wordt nog wel eens een paal vernield", aldus de woordvoerder. De positie van de palen komt dus niet te staan op een semi-illegale website die snelheidsduivels wil waarschuwen, zoals in Nederland wel gebeurt, maar op een keurige website van de overheid. ZEEBRUGGE - Een Belgische mijnenveger heeft gisteren twee jonge robben terug naar huis in de noordzee bij het Britse Huil gebracht. Het ging om een ringelrobje en een zadelrobje. De dieren spoelden aan op de Belgische kust en waren te ver van huis afgedreven om op eigen kracht helemaal terug te kunnen zwemmen. Na een verblijf in het Belgische nationale opvangcentrum voor zeehonden Sea Life zijn ze nu terug in hun thuiswater foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr door René van Stee HOOFDPLAAT - Als eigenaar van een woning aan de Oranje- dijk tussen Hoofdplaat en Sas- put voelt R. Pentland zich zwaar misleid en gedupeerd door zowel de gemeente Sluis als de verkoper van het huis. Zo zou hij niet op de hoogte zijn ge bracht van een bestemmings- planwijziging die de bouw van vijf windturbines in de naastge legen Hoofdplaatpolder moge lijk maakt. „Navraag bij de gemeente Sluis leerde dat het bestemmingsplan agrarisch gebied bleef zonder enige bebouwing. Voor mij re den om tot koop over te gaan. Nu blijkt mijn uitzicht onher stelbaar te worden verpest. Ook vindt hierdoor een enorme waar dedaling van het huis plaats Daarom begin ik een juridische procedure tegen de gemeente én de verkoper omdat ook hij deze feiten heeft verzwegen", aldus Pentland. Hij kocht de woning augustus vorig jaar Verantwoordelijk wethouder L. Wille verklaart dat de gemeente Sluis de zaken naar behoren heeft afgehandeld. Pentland zou ook nooit hebben gevraagd wat de bedoeling was met de Hoofd plaatpolder. „Als hij dat wel had gedaan, hadden we hem beslist geïnfor meerd over de wijziging van het bestemmingsplan. Verder is hem zelfs te verstaan gegeven dat de woning op basis van over gangsrecht permanent bewoond mag worden. En dit terwijl er een recreatieve bestemming op rust", verklaart Wille. De wethouder voegt er aan toe dat hij Pentland op termijn uit nodigt voor een gesprek om de zaken eens op een rijtje te zet ten. Pentland heeft ook een appeltje te schillen met de verkoper van zijn woning. Die zou hem niet hebben geïnformeerd over de aanleg van een nieuwe riole ring. Gebreken Daarnaast kwamen volgens hem na het passeren van de nota riële akte allerlei gebreken aan de woning en de bijbehorende garage aan het licht. „Lekke dakgoten, een septic- tank die er niet bleek te liggen en waardoor ik nu rechtstreeks op het oppervlaktewater loos, puin met asbest in de tuin, een bouwvallige garage, een verwar mingsketel die ouder bleek dan in de verkoopfolder werd ge meld en een gebrekkige isolatie van de bovenverdieping", doet Pentlant een greep uit een was lijst aan mankementen. J. de Dobbelaere van het gelijk namige makelaarskantoor uit Oostburg dat de verkoop van de woning voor zijn rekening nam. begrijpt niets van ontstane com motie. Volgens hem was Pentland exact op de hoogte van alles wat er zich in en rond het huis af speelde. „In het koopcontract staat alles met betrekking tot het bestem mingsplan. Ook de staat van de woning staat hierin precies om schreven, inclusief alle verplich tingen die nog voor rekening van de heer Pentland zouden ko men. Hiermee is hij akkoord ge gaan. Daarom is het des te vreemder dat hij nu dreigt met schadeclaims on rechtszaken", aldus De Dobbelaere. Hij voegt er aan toe dat hij de woning in eerste instantie niet aan Pentland wilde verkopen, omdat zijn voorgevoel hem in gaf dat er hierdoor problemen zouden komen. SLUIS - De gemeente Sluis is sa men met twaalf andere Neder landse gemeenten door Egem (Elektronische dienstverlening GEMeenten) uitgekozen voor een quick-scan van haar digita le dienstverlening. Egem wil een klankbord en ad viesgroep worden bij de informa tisering van de gemeenten en de visies en programma's die in dividuele gemeenten ontwik keld hebben, beschikbaar stel len voor alle gemeenten. Een van de eerste dingen die Egem nu gaat doen, is een quick-scan bij dertien Nederlandse gemeen ten om zicht te krijgen op de di gitale dienstverlening. Samen met Hilversum, Den Bosch en andere pilot-gemeenten werkt ook Sluis mee. Dit project sluit aan bij de ambitie van de ge meente Sluis om haar Informa tie- en Communicatie Technolo gie (ICT) nog beter in te zetten. (Advertentie) door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De provincia le adviescommissie Bezwaar schriften vindt dat er een oplos sing moet komen voor de ge luidsoverlast die E. Verheecke uit Sas van Gent ondervindt van zijn buurman, zetmeelpro- ducent Cerestar. De commissie doet daartoe een klemmend beroep op alle betrok ken partijen'. Overigens is de commissie wel van mening, dat Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland terecht hebben beslo ten om niet handhavend op te treden tegen de overlast die Ce restar veroorzaakt. De commis sie is tijdens de hoorzitting in het kader van de behandeling van Verheecke's bezwaarschrift tegen deze afwijzing wel tot de overtuiging gekomen, dat de Sassenaar last heeft van het ge luid dat de fabrieken van Ceres tar produceren. Het provinciebe stuur besloot niet op te treden te gen de zetmeelproducent omdat uit zelf uitgevoerde geluidsme tingen gebleken is, dat het be drijf de vastgestelde geluidsnor men niet overschrijdt. Ook de In spectie Zuid-West van VROM kwam tot die conclusie na bestu dering van het dossier dat bij de provincie inmiddels is opge bouwd rond de problematiek. Vragen De fractie van de LPF in de ge meenteraad van Temeuzen stel de eerder deze week opnieuw schriftelijke vragen aan het col lege van burgemeester en wet houders over de kwestie. De par tij vindt, dat de gemeente zich het lot van de mensen in de Sas- se wijk die geluidshinder heb ben moet aantrekken. Phalaenopsis Prachtige orchidee fn diverse'kleuren. Voor Valentijn! www.europatuin.nl EU RO ttüüAtiüüi HULST 0114-313738. ABSCAALSEWEG 70. ELKE ZONDAG OPEN. 13.00-1700 UUR OOSTBURG 0117-452279, NIEUVELTWEG 56, IN FEBRUARI GEEN KOOPAVOND (advertentie) door Frank van Cooten HULST - De belangstelling voor Valentijnsdag mag dan mi nimaal zijn, op het Reynaertcol- lege in Hulst was daar gisteren totaal geen sprake van. Liefde hangt in de lucht. De Zeeuwse schrijfster Johanna Kruit geeft les in dichten. Valentijnsgedich- ten wel te verstaan. Zuchtend en steunend lig ik in mijn bed Ik denk aan de volgende dag die komen gaat Jou zie ik altijd staan Maar ik kan niet bij je komen Je bent onbereikbaar Jane Smulders, docent Neder lands, is onder de indruk van de ze woorden op papier van een leerlinge van havo 2. De hele klas verrast haar op positieve wijze. Er is geen enkele schroom de diepste gevoelens aan het pa pier toe te vertrouwen. Het ene gedichtje nog mooier dan de an dere Dat komt vooral door het enthousiasme van Johanna Kruit Ze leest voor uit eigen werk en geeft tips voor een Va- lentijnsgedicht. „Als ik niet schrijf, loop ik in mijn hoofd te dichten. Ik ben Schrijfster Johanna Kruit leest liefdesgedichten voor. constant aan het rijmen. Mijn man wordt er soms knettergek van." Er wordt gelachen in de klas. Verliefd worden is voor Johan na Kruit een dagelijks terugko mend ritueel. En het kan weer snel voorbij zijn. Om in de stern- foto Peter Nicolai ming te komen, leest ze haar ge dicht 'Verliefd' voor. Het gaat over een jongen die verliefd is. Samen met zijn lief op de foto in het hokje. De liefde is echter snel voorbij Hij knipt de foto doormidden. Er blijft echter een deel van haar paardenstaart op 'zijn' foto te zien. „Ga dus nooit te dicht bij elkaar op de foto. Als het mis gaat, is de foto an ders niet meer te gebruiken", grapt ze. Vurig Daarna is het tijd voor het echte werk. De leerlingen kunnen ook een Valentijnsgedicht schrijven voor opa of oma. „Maar niet te vurig, want anders krijgt oma een hartverzakking. Ook oma's vinden het leuk een Valentijns gedicht te krijgen. Dan is iedere man met een stok of rollator in de straat verdacht." De leerlingen gaan fanatiek aan de slag Johanna Kruit geeft een aantal aanzetten, zoals vlinders, verward of als ik aan jou denk. De zinnen komen op papier. Jo hanna loopt rond om tips te ge ven. Ze zet haar digitale adres www.johannakruit.nl op het schoolbord. "Want ik hoop dat ik van jullie op zaterdag een Va lentijnsgedicht krijg Zo mooi vind ik ze. Ik word weer ver liefd." Het Valentijnproject is van de Zeeuwse Bibliotheek. Fijne lederwaren Oude Kerkstraat 3, 4524 CT Sluis Tel. (0117) 420 424. fax (0117) 420 425 Open elke dag: 10.00-12.30 13.30-18.30 u. 10. Dikke Deur 12. Klukkluk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43