Cultuuromslag hard nodig a v Smakelijke gerechten en smaakmakende keuken uiteraard van Ardi! T PZC Politierechter straft drie drankrijders MAXI Waterschap moet rekening houden met samenleving E19 naar Breda afgesloten lezers schrijven Sporthal Hé verplegende! Zin in een werk vakantie? Meer informatie? de Zonnebloem Taco's gevuld met een pittige bonenmu reeds 1ÖOOetevreden klanW ARDI KEUKENS BV tifi GIRO 72- woensdag 11 februari 2004 door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Bestuurders van het waterschap moeten zich bewuster zijn van het effect dat hun besluiten hebben op de maatschappij. Een voorbeeld waarbij dat is misgegaan is de discussie over het kappen van meidoorns op Walcheren. Dat zei hoofdingeland L. van der Kallen tijdens de vergade ring van het algemeen bestuur van waterschap Zeeuwse Eilan den, gisteravond in Middelburg. Met het oog op het gevaar van bacterievuur wil het water schap alle meidoorns die nabij een fruitteeltbedrijf of een boomkwekerij staan, kappen. De provincie vindt dat.Zeeuwse Eilanden veel te rigoureus te werk gaat en dreigt met een kap- verbod. Het rooien van de mei doorn is in elk geval tot april ge staakt. Dan wordt de zaak op nieuw bekeken. De kwestie is voor de PvdA-Sta- tenfractie aanleiding geweest om voor te stellen het beheer van de plattelandswegen over te hevelen van het waterschap naar de provincie. Het voorstel komt aanstaande vrijdag aan de orde in Provinciale Staten. CDA heeft maandag al aangegeven het voorstel niet te steunen. Voor Van der Kallen was de kwestie aanleiding om gistera vond zijn medebestuurders op te roepen tot een breder blik veld, in plaats van alleen de ei gen achterban te vertegenwoor digen. „Moeten we ons niet va ker bij onze besluiten afvragen: hoe denkt de maatschappij hier over? Hoe denken Provinciale Staten hierover?" Voorbeeld Het meidoorndebat is wat hem betreft maar een van de voor beelden. Van der Kallen kreeg steun van hoofdingeland J. Roodenburg „We moeten niet met onze rug naar de samenleving toe staan. We zijn bestuurders voor alle in gezetenen en moeten daarom zicht houden op wat er'in de sa menleving gebeurt." HULST - De weg tussen Antwer pen en Breda (de E19) is ko mend weekeinde in beide rich tingen afgesloten. Van vrijdag 13 februari 20.00 uur tot maandag 16 februari 6.00 uur wordt de snelweg bij de grensovergang Hazeldonk ver sperd in verband met wegwerk zaamheden. Weggebruikers moe ten rekening houden met extra reistijd. Automobilisten uit Zeeuws-Vlaanderen kunnen het best via de Westerscheldetunnel richting Breda rijden, of via de Liefkenshoektunnel en dan naar Bergen op Zoom. Dijkgraaf W Gosselaar zei dat dat wel degelijk het geval is. Hij noemde als voorbeeld dat Zeeuwse Eilanden alle Staten fracties heeft uitgenodigd om te praten over enkele actuele the ma's, zoals de regionale waterke ringen, de regelmatig oplaaien de discussie over het al dan niet onderbrengen van het water schap bij de provincie én de mei- doornproblematiek. SGP en CDA zijn inmiddels langs geweest; GroenLinks volgt binnenkort, aldus Gosse laar. „Je merkt dat zaken in zo'n gesprek beter over het voet licht komen." Hij wees er wel op dat er altijd een 'spanningsveld' blijft tussen het waterschapsbe- lang en wat 'de maatschappij' er van vindt. Dagelijks bestuurder B. van de Hoef merkte op dat het water schap het in de meidoomdiscus- sie nooit meer goed kan doen. Of het kapbesluit nu wordt inge trokken of gehandhaafd, het zal altijd zowel positieve als nega tieve reacties opleveren. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. door Marco Hamelink MIDDELBURG - Een 35-jarige Goesenaar is gisteren door de politierechter in Middelburg ver oordeeld tot 900 euro boete en een voorwaardelijke rijontzeg ging van acht maanden. De man werd in de nacht van 13 december vorig jaar tijdens een verkeerscontrole in de Wester straat in zijn woonplaats be trapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Een blaastest wees uit dat het al coholgehalte 705 microgram per liter uitgeademde lucht be droeg, ruim drie maal zoveel als is toegestaan. De Goesenaar had die dag zijn ontslag gekregen en was met een bedrijfsauto de stad in ge gaan Toen hij na een biertje of acht huiswaarts ging, besloot hij om toch te gaan rijden om dat hij de bedrijfsauto niet in de stad achter wilde laten Officier van justitie J. Groen kon weinig begrip opbrengen voor de Goesenaar. „Andere weggebruikers hebben er geen boodschap aan dat u bent ontsla gen en daarom met drank op gaat rijden." De straf die politierechter A. Janssens-Van Kampen opleg de was conform de eis van de of ficier. Fietsendief Een 42-jarige vrouw uit Kruinin- gen hoorde 175 euro boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van een week tegen zich ei sen. De vrouw had begin decem ber een fiets gestolen in Kapel- Ie. De fietsenmaker waar ze de fiets vervolgens bracht, herken de de tweewieler als die van een van zijn klanten en verwittigde de politie. Deze stond de vrouw de volgende morgen op te wach ten toen ze met de auto 'haar' fiets kwam halen. Toen de dienders de vrouw wil den aanhouden voor de diefstal roken zij een alcohollucht Bij de blaastest scoorde de vrouw 350 microgram. Omdat het niet de eerste keer was dat de vrouw met justitie in aanraking kwam, volgde de politierechter de eis van de officier. Slingerend reed een zestigjarige Middelburger 24 augustus vorig jaar over de A58 bij Arnemui- den. Hij had op een feestje in Breda vier biertjes gedronken al vorens hij in zijn auto stapte De man scoorde 450 microgram al cohol per liter uitgeademde lucht. Officier van justitie Groen wees er op dat het niet de eerste keer was dat de Middel burger werd betrapt op rijden onder invloed en eiste een boete van 600 euro en een voorwaarde lijke rijontzegging van zes maan den. De man, die al drie keer eerder een boete had gekregen voor rij den onder invloed, beloofde dat het nu de laatste keer was. Politierechter Janssens-Van Kampen hoopte dat de man zich aan die belofte zou houden. „Het moet nu maar eens klaar zijn. U moet niet drinken als u nog moet rijden", sprak ze de man vermanend toe en vonniste conform de eis. In de PZC van 5 februari een bij drage van Rob Paardekam over een negatief standpunt van de SGP in de gemeente Reimers- waal, waardoor mogelijk een barst in 'de hechte coalitie' komt. De SGP is fundamenteel met de Bijbel en met name de ideoloog Paulus als basis voor denken en handelen. Jammer dat in de tijd van Paulus, al thans in zijn wereldbeeld, sport totaal ontbrak In zijn 14 brie ven (evenzoveel bijbelboeken) is geen tekst aan sport gewijd. Toch, 776 jaar v.C., al spelen in Olympia Zou Paulus ook daar zijn geweest, dan zou de SGP, die alles afwijst wat niet expli ciet in de Bijbel staat, een scheu ring kunnen voorkomen. Van Wim Kan zijn de woorden: „Ie mand die op zijn 70e jaar nog hetzelfde denkt als toen-ie 20 was, doet denken aan een huis dat 50 jaar heeft dichtgezeten. De SGP is eerbiedwaardig oud, Wim Kan was slechts cabaretier en zeker geen Paulus, maar toch... I. Dekker Den Omloop 24 's Heer Hendrikskinderen NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van 7000 vrijwilligers. Het kost je een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100. 4800 CC Breda Postbank 10 98 510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www zonnebloem nl 4 Ingrediënten: 7 ui, 7 Spaanse peper, 7 eetlepel olie, 7 teentje knoflook, 6 taco schelpen, 7 kleine pot bruine bonen, 1 klein blikie mals, 2 theel. chilipoeder, 7 mespuntje gemalen komijn (djinten), 1/4 krop ijsbergsla, 7 avocado, 2 eetl. geraspte kaas. zout en peper Pel en snipper de ut. Verwijder uit de peper de pitjes en snijd de pepers in stukjes, e«. als de paprika. Verhit olie in een braadpan en fruit de ui met de Spaanse peper en papr* Pers er het teentje knoflook boven uit Verwarm intussen de tacoschelpen 5 minuten - een voorverwarmde oven (200°C) tot ze knapperig zi/n. Schep de bonen met vocht het blikje maïs zonder vocht bouillonpoeder en de komi/n door het uimengsel. Laat het m ca. 5 minuten door en door heet worden. Snijd de ijsbergsla in dunne reep/a Halveer de avocado. Snijd de ene helft in blokjes en de andere helft in schijfjes. Schep de avocadoblokjes door de bonenmix en maak deze op smaak met zout en peper. Zet4 taco's op twee bordjes en vul ze met bonenmix. Verdeel de sla over de bonen en stnn de kaas erover Garneer met schijfjes avocado. Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast. Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Praktische keuken van alle gemakken voorzien Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. i lii p tl Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. De voordeligste keuk.enspecialist! I Ceciliaweg 4 Sint AnnalQnd - Tel. 0166 653448 /yJJ Open. M.i fin 06 <1v ui -c i nouur llf' MAX HAVEIAAR BANANEN. BETER VAN SMAAK. BETER «BOB BE BOEB. BETER WBH HET MIUEU. DAT IS OH Help de Irakese burgers 'f Steun de hulpverlening^ O.V..V. Actie Irak, Den Haag I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32