Plan nieuwe wijk Oost aangepast IPZC 1 Negen jongeren op denkbeeldig podium GS akkoord met bouw zorgcentrum \parte weg voor bouwverkeer moet hinder voor dorp beperken CDA wil duidelijkheid plan Nieuwdorp Aanschouwelijk onderwijs in Goes 13 Fietsster breekt been bij val Aanhouding na diefstal Prijs voor Goese wiskundeknobbels Verdachte steekpartij blijft in cel Brand in woning door wasmachine agenda Dubbele streep Oostwestweg is duurzaam veilig Winterkwis WIJ RUIMEN OPS VAN DEN BERG woensdag 11 februari 2004 •..heer hendrikskinde- IfK Tijdens de bouw van de Cgwt wijk Oost in 's-Heer jndrikskinderen komt er een iparte ontsluitingsweg voor het Ewverkeer. Daarmee wordt hinder voor het dorp tot een msimum beperkt. Cat blijkt uit de antwoorden w het Goese gemeentebestuur 0 de bezwaren die zijn inge- 5 tend tegen het bestemmings- in dat de wijk mogelijk moet aken. jn de oostzijde van de kern, tgteltjk van de J. van Beieren- Inat, komen in totaal 29 wo- pgen Daarvan worden er 23 itwikkeld door aannemingsbe- njf Fraanje uit Lewedorp; de eente Goes geeft zes vrije ka- uit aan particuliere bou- louwverkeer tndat er maar een beperkt aan- |s! woningen per jaar mag wor- ^fn gebouwd, duurt het tot 10 voordat de wijk helemaal waar is. De bouw wordt gecon centreerd in drie periodes: vijf tien huizen in 2004-2005, tien in $06-2008 en vier in 2009-2010. Daarmee was al voor een deel aan de bezwaren in het dorp te gemoet gekomen. Inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen wa ren ook bevreesd voor overlast van het bouwverkeer. Dat pro bleem lijkt nu eveneens te zijn opgelost. De projectontwikkelaar heeft de fruitboomgaard ten oosten van het plangebied gekocht. Daaraan grenst een privé-weg, die uitkomt op de parallelweg van de Nieuwe Rijksweg. Bouw verkeer kan via die route rijden en hoeft dus niet door het dorp heen. Andere bezwaren die tegen het voorontwerp van het bestem mingsplan zijn ingediend, wor den slechts in beperkte mate ge honoreerd. Eigenaren van een pand aan de Van Beierenstraat maakten zich zorgen over te dichte bebouwing achter hun woning. De gemeente is daar niet bang voor, omdat in dat deel van het plan vrijstaande huizen komen. Wel wordt de maximale diepte van de toekom stige achtergelegen woning be perkt tot twaalf meter, in plaats van de vijftien meter die aanvan kelijk was genoemd. De eigenaar van de zogeheten ka vel-Van Riesen, naast het - NIEUWDORP - De CDA-fractie in de gemeente Borsele heeft vra- j;n gesteld over woningbouw in Xieuwdorp. De fractie wil on der meer weten hoe het zit met bedrijfsverplaatsing van it&Buteijn. frvan der Maas vraagt waarom pniets wordt vernomen van de irplaatsing van het transport- irijf. De dorpsraad en het ge- entebestuur vinden het een ld plan om het hinderlijke be- injf te laten verhuizen en het plangebied, vindt dat er in de plannen ten onrechte geen reke ning is gehouden met de mogelij ke invulling van zijn kavel met woningbouw. De gemeente wijst erop dat de provincie daar eind jaren tachtig geen mede werking aan wilde verlenen. De discussie gaat vooral over een toekomstige ontsluiting van de kavel in zuidelijke richting. In de opzet van de wijk Oost is daar wel rekening mee gehou den. Aan de noordkant komt een 'in steek', een korte doodlopende weg die de kavel-Van Riesen op termijn zou kunnen ontsluiten Of daar ooit woningbouw komt, is nog niet duidelijk. Voorlopig kan 's-Heer Hendnkskinderen met de wijk Oost tot 2010 voor uit. In het bestemmingsplan is tevens rekening gehouden met een ontsluiting voor langzaam verkeer en hulpverleningsvoer- tuigen op de Van Beierenstraat. De benodigde grond is echter nog geen eigendom van de ge meente bedrijfsterrein te ontwikkelen voor woningbouw. Van gedepu teerde H. van Waveren heeft de dorpsraad vernomen dat er wel een potje is waaruit een bijdra ge kan worden gehaald. Van der Maas wil weten of het bedrijf wil meewerken en zo ja, waarop de procedure dan blijft steken. De CDA-fractie hoopt dat er voor 1 september stekken gesto ken worden, want Van Waveren heeft beloofd het geld tot dan be schikbaar te houden. GOES - Over bouwen gaat het dezer dagen op de Prinses Bea- trixschool in Goes. De meeste kinderen wonen per slot van reke ning in een nieuwe wijk waar volop gebouwd wordt. De groepen leggen visites af aan bouwprojecten, spreken met metselaars en andere vaklui en leren over ontwerpen. Voor de kinderen van groep 4 is het helemaal feest. Zij mochten gisteren helpen op het groentje aan de Bizetlaan. Daar is hun klasgenoot Jens Rutjes met een hut bezig. De juffen Janneke en Caroleen zorgden samen met een paar ouders dat alles veilig verliep en dinsdagavond ston den er ineens veel meer hutten. foto Dirk-Jan Gjeltema De nieuwe wijk omvat zes pa tiowoningen aan de kant van Zwanenburg en verder vooral vrijstaande en geschakelde wo ningen, die grotendeels rond een centraal plein komen te liggen. Het ontwerp-bestemmingsplan voor wijk Oost ligt tot en met 3 maart ter inzage in het stadskan toor in Goes. GOES - Een 41-jarige fietster uit Goes kwam gisteren op de Patijnweg in Goes ten val en brak daarbij haar been. Dat gebeurde toen ze in de richting van Kapelle fietste. De vrouw viel nadat ze in aanraking was gekomen met een fietser, die haar in een groepje tegemoet reed. Ook de jongen viel, maar fietste vervolgens door. De vrouw werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De poli tie zoekt getuigen en verzoekt de jongen op de fiets die bij de aanrijding viel en wegfietste, zich te melden. GOES - Een 27-jarige man uit de gemeente Goes is giste rochtend in zijn woning aangehouden op verdenking van diefstal. De man wordt ervan verdacht op 5 februari op een bedrijfsterrein aan de Industrieweg te Yerseke onder delen van roestvrij staal te hebben weggenomen. Hij werd hierbij betrapt door een beveiligingsmedewerker maar wist te ontkomen. Na verder onderzoek werd de man gis- terochend aangehouden en overgebracht naar het politie bureau Na verhoor en opmaken van een proces-verbaal mocht hij met een dagvaarding op zak weer naar huis. GOES - Een team van het Goese Lyceum heeft de eerste prijs gewonnen op de Mathematische Modelleer Competi tie Maastricht, een internationale krachtmeting op het ge bied van wiskunde. Er deden veertig teams uit Neder land, België en Duitsland mee. Enkele jaren geleden behaalde de school al een tweede plaats. Dit jaar sleepten Stefan Mieras, Kasper Schipper. Jacky Flipse, Niels Geelhoed en Eric Weekamp, begeleid door wiskundedocent B. Dorssers, namens het Goese Ly ceum de hoofdprijs in de wacht De prijs, 230 euro, werd door de winnaars eerlijk gedeeld. ZIERIKZEE - De 55-jarige verdachte van een steekpartij in Zienkzee blijft voorlopig in hechtenis Zijn voorarrest is voor de tweede keer met dertig dagen verlengd. De man werd op 6 januari in zijn woning aan de Vlakest- raat in de Zierikzeese buitenwijk Poortambacht aange houden. De Zieirkzeëenaar wordt ervan verdacht na een uit de hand gelopen ruzie zijn 57-jarige buurman te heb ben neergestoken. Het slachtoffer raakte bij de steekpar tij ernstig gewond. Onderzoek door een psychiater of psycholoog moet uitwij zen of de verdachte toerekeningsvatbaar was op het mo ment van de steekpartij. De uitkomst van het onderzoek is belangrijk voor hetgeen de 55-jarige verdachte uiteind- lijk ten laste wordt gelegd. VLISSINGEN - In een woning aan de Hendrick Berck- manstraat in Vlissingen is gistermorgen brand uitgebro ken. De brand ontstond in de wasmachine op de bovenver dieping De bewoners werden gealarmeerd door de rook melder. De brandweer schat de schade op 2500 euro. ftTREEKACTIVITEITEN - Bergweg 88, 9.30 uur: Bijeen- st Women's Aglow Goes; n Hollandsche Hoeve, DO uur. Demo oude ambachten; ilmeuwe wijkgebouw De Spinne, ach- pdeZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal pioren; Mine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart Jorouderen, buurtwerk Goese Polder; ft Pit, 13.30-16.30 uur; Biljartclub De ■tcompetitie; 14.00 uur: Uiteenlopen- ictiviteiten voor alle WAO-ers; heek, 14.00 uur: Voorlezen voor 3n van 4-8 jaar; 'TEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: nsoos; DKENSZAND - Schaapkooi, merseweg 3, Kooi en Bezoe- rum, 13.00-16.00 uur: Geopend ür lammetjesbezoek onder begelei- hg van een vrijwilliger; PELLE -Sportgebouw Molenvate, 30uur Koersbal, Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; Sociëteit, damessociëteit, n: 14.00 uur: Ouderenkoor, 13,30 Sr Koersbal (gymzaal). Museum, 13.00-17.00 uur pers, op de fiets of te voet W de bomen het bos zien en de top- ~mom je heen; redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom togrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ®«orgklachten: 0800-0231231 maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; «ordagstot 12.00 uur KLOETINGE - Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur: Soiree Alliance Frangaise, Coeur de Zélande; KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur; Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19.00-21 00 uur: Skeeleren IJs-skeeler- vereniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis. 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers; 14 00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Kerkzaaltje van de NPB, 10.00-12.00 uur: Vervolg lezing over Vrouwen in de bijbel; Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Vrije Evangelische Gemeente. Kaai- straat 20, 19.30 uur; Maranatha Confe rentie mmv koren VEG uit Goes en We- meldinge; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. KAMPERLAND - Het snel aan brengen van een dubbele streep op de Oostwestweg tussen Kam perland en Kats, heeft niets te magen met prestigieuze overwe gingen, zoals gesuggereerd is door Statenlid H. Smits (Zeeuws Belang). De maatregel is niet definitief, maar de provin cie heeft de regels niet over schreden door de bezwaarter mijn niet af te wachten. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van Smits en haar colle ga M. Faasse. Beide Statenleden zijn tegen een inhaalverbod op de Oostwestweg. In hun vragen wordt de suggestie gewekt dat de provincie te laks was om een inspraakprocedure tot het eind toe te volgen. De vragenstellers vinden dat er geen aanleiding is om een inhaalverbod in te stel len. Volgens GS is de Oostwest weg een van de wegen die vol gens afspraak duurzaam veilig moeten worden gemaakt. Daar hoort een inhaalverbod bij. Mocht blijken dat de maatregel nadelige gevolgen heeft, zal die worden teruggedraaid. Als ech ter de tevredenheid bij alle be trokkenen net zo groot is als bij voorbeeld op de Bernhardweg en de Sloeweg, waar ook een dubbele streep is getrokken, kunnen de Statenleden alleen nog naar de rechter stappen. doorSalva de'Nooijer GOES - Negen cabaretiers in spe zetten gisteren hun eerste stap op weg naar eeuwige roem. In het Centrum voor de Kunsten van het ROC in Goes vond name lijk de eerste les van de cursus cabaret voor jongeren plaats. Zeven jongens en twee meiden hebben zich aangemeld voor de cursus. Onder leiding van Ans Schilders worden ze opgeleid tot volwaardig cabaretier. „Ca baret is een vak, dat kun je le ren", stelt Schilders, die zelf amateur-cabaretier was in de ja ren zestig. De cursisten werden wel meteen in het diepe gegooid. Ze moes ten zichzelf op een denkbeeldig podium voorstellen aan de rest van de groep. Daarna moesten ze een onderwerp bedenken dat begon met de eerste letter van hun naam en daar kort over ver tellen. Vervolgens moesten ze in een wisselgesprek die onderwerpen combineren. „Zo leren ze praten over van alles door hun fantasie te gebruiken. Ze moeten gewoon hun mond open kunnen doen en alles eruit laten rollen." Naast improviseren werd op de ze manier ook gewerkt aan hun houding, hoe ze zich moeten pre senteren aan het publiek en het belang van kijken. Richtlijn Het thema van de cursus is Heb ben en Houwen. Schilders legt uit dat het meer een richtlijn is. „Als ik zeg 'maak maar een pro gramma'. dan denkt iedereen 'waarover' De woorden 'heb ben' en 'houwen' kunnen aller lei dingen betekenen. Geduren de de cursus gaan we ook asso ciëren met die woorden. Zo kun je heel veel verschillende onder werpen bedenken. Waar de één aan denkt bij het woord hebben is vaak anders dan bij een an der." Ook dat associëren werd giste ren al een beetje getest. De cur sisten moesten humor halen uit foto's die Schilders verzameld had. „Het verschil in denkwijze was al goed te zien bij de foto van een overstroomd dorp." Drie van de deelnemers aan de cursus hadden dezelfde foto ge kozen. maar associeerden het plaatje met verschillende din gen. Waar de één het had over het droge plekje op de parkeer plaats, zag de ander de liefde van de dorpsbewoners voor wa ter of een invasie van ruimte mannetjes. Naast praktijk brengt Schilders de jongeren ook iets bij over de geschiedenis van cabaret „Ik wil niet dat ze denken: 'Ik ben cabaretier, nu ben ik de beste'. Ik wil dat ze weten hoeveel moois daaraan vooraf is gegaan Ze staan er niet bovenop, maar liggen in het verlengde van hun voorgangers." Om die reden moeten de cursisten dan ook een lied of conference van een oude re cabaretier laten horen. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Gedepu teerde Staten gaan akkoord met de bouw en exploitatie van een woonzorgcentrum in het bestem mingsplan Over de Dijk II in Heinkenszand. Aanvankelijk was er bij het provinciebestuur twijfel over het project omdat het nogal grootschalig is. De pro vincie streeft immers kleinscha lige voorzieningen na. In het eerste deel van het plan Over de Dijk werd al een woon zorgcentrum gebouwd: Dijkste- de De zorgpoot daarvan rust op het Zorgcentrum De Kraaijert in Lewedorp. Om de bewoners 24 uur per dag zorg te garande ren was Dijkstede echter te klein in de opvattingen van het Zorgkantoor. Daarom en omdat de woningen in Dijkstede enorm populair ble ken, is een plan gemaakt voor nog meer woonzorgeenheden, 24 verpleeghuisplaatsen, een drietal verzorgingsplaatsen en acht dagverzorgingsplaatsen. Ook wil De Kraaijert de moge lijkheid creëren om 191 mensen in hun eigen omgeving te kun nen verzorgen. Bij het centrum zullen ook woningen worden ge bouwd voor zelfstandig wonen de gehandicapten. De hele bouwstroom wordt ver zorgd door de Woonstichting R&B, die ook een deel van de ap partementen in Dijkstede ver huurt. De provincie, die in een zorgno ta heeft gekozen voor kleinscha lige zorg zo dicht mogelijk bij de mensen, had daarom wel wat aarzaling bij het plan. Het wordt echter zeer breed gedra gen id de gemeehte Borsele. De woonstichting, De Kraaijert, de SVRZ en 't Gors zijn erbij be trokken, evenals de thuiszorg. Met het realiseren van het cen trum is niet alleen de 24-uurs- zorg van de mensen in het woon zorgcentrum gegarandeerd; veel ouderen kunnen in Heinkens zand in hun eigen huis blijven (advertentie) Gedurende de cursus zullen de jongeren ook teksten leren schrijven, want improviseren is niet genoeg. „Er moet een lijn in zitten", legt Schilders uit. „Je moet een beetje weten waar je het over gaat hebben. Een confe rence van een uur uit je hoofd vullen, dat hou je misschien één keer vol, onder invloed van drugs of zo." Festival De cursus omvat tien lessen. De laatste les valt in de week van het Eenakterfestival in Hein kenszand. Schilders bekijkt wie er klaar voor zijn, die deelne mers mogen vervolgens optre den op het festival. Dat kan zijn met een eigen act of met een stukje uit een show van een be kende cabaretier dat ze hebben voorbereid De groep treedt in de laatste week in elk geval op voor hun ouders of familie. „Want", ver telt Schilders, „cabaret moet wel gezien worden." Een groot aantal horloges AÊ&* met 30% of 50% KORTING w.o. Gouden horloges Chamont en Lesfrêres SEIKO-TISSOT-CALVIN KLEIN-PULSAR Enkele zilveren dameshorloges voor de 2 prijs Wat gouden ringen en colliers met 30% KORTING Zilveren colliers 30% KORTING Enige klokken en weerstations met 50% KORTING JUWELIER Lange Delft, Middelburg, tel. 0118-613353 I 4 De Bende van Vier I 5 De Bende van Nijvel 6 De Zwarte Hand Ans Schilders (staand in het midden) gooit haar cursisten meteen in het diepe, door ze zich op een denkbeeldig podium voor te laten stel len aan de rest. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29