Q Zo zijn we dus niet Jongeren willen normen terug Ramaganana? Dat is Treble-taal! 25 c Vlissingse Marokkanen over Shouf Shouf Habibi! Kopie van Doe Maar Lekker brutaal en eigenwijs Als een mol vanuit zijn hol Punk in een roze jurkje Gwyneth haat paparazzi woensdag 11 februari 2004 jDido Life For Rent (1) 2 xrijntje Oosterhuis Strange Fruit (S) 3Evanescence Fallen (2) 4 Alicia Keys The Diary Of Alicia Keys(3) 5 Red Hot Chili Peppers Greatest Hlts And Videos (4) jNorah Jones Come Away With Me (9) •The Black Eyed Peas Elephunk (8! 8 Simplv Red Home (6) J Seal Seal IV(-) lOSugababes Three (12) 11 Bon Jovi This Left Feels... (7) 12 Frans Bauer Dicht Bij Jou (10) 13 De Poema's Best Of (11) H Incubus A Crow Left Of The Murder (-) 13Charly Lownoise Mental Speedcity (17) 16 Sting Sacred Love (13) li Air Talkie Walkie (19) 18Robbie Williams Live Summer 2003(16) 19 Ilse Delange Here I Am 1998-2003(14) 20 No Doubt The Singles 1992-2003(21) 21 Britney Spears In The Zone 128122 Anouk Update (18) ;23 Frans Bauer 'N Ons Geluk (15) 24 Pink T ry This (22) 25Aventura We Broke... (23) 26Beyonce Dangerously... (29) 27 Marco Borsato Onderweg (24) 28 K3 Oya Lele (25) ;29Extince 2e Jeugd (20) 30Nelly Furtado Folklore (32) jl Gary Jules Trading Snakeoil jftirWolftickets (-) 32 Madonna American Life (31) 33 The Lord Of The Rings 3 Ori ginal Soundtrack (27) 31 Atomic Kitten Ladies... (36) 35 Kelis Tasty (39) 36 Blof Omarm (40) 37Michael Jackson Number Or.es (26) 38The Darkness Permission To lend (30) 39 R. Williams Escapology (35) 19Sean Paul Dutty Rock (33) 111 The Rasmus Dead Letters (44) 112 Coldplay A Rush Of Blood To The Head (38) !3C.Aguilera Stripped (41) 111 Andre Rieu Romantic... (45) ;45Ch!Pz The Adventures Of... (-) 162Pac Resurrection: Original Soundtrack (37) 17 Joe Cocker The Ultimate Collec tion 134) 18 Kane What If (-) 19Use Delange Clean Up (-) 30Outkast Speakerboxxx (48) 1 Treble Ramaganana (6) 2 Marco Borsato Afscheid Nemen Bestaat Niet (1) 3Frans Bauer Heb Je Even... (2) I The Black Eved Peas Shut Up 13 5 Gary Jules Mad World (5) 6AventuraObsesion (4) 7 Kelis Milkshake (7) 6 Britney Spears Toxic (-) 9 No Doubt It's My Life (8) 10 Evanescence My Immortal (9) II Nelly Furtado Powerless (Say What You Want) (10) l2Beyonce, Missy Elliott Figh- fing Temptation (11) 13 2 Pac Runnin' (13) 14 Girls Aloud Jump (12) 15Gebroeders Ko Tringeling (22) 16 Svenson Sunlight Theory (45) 17 Beyonce Me, Myself And 1(14) 18 Jamelia Superstar (21 lOSugababes Too Lost In You (15) 20 Chipz Cowboy (16) 21 Kraaijenhof en Oosterhuis Nu Dat Jij Er Bent (18) 22 Bon Jovi It's My Life 2003 (-) 23Motorcycle As The Rush... (17) 24 Atomic Kitten Ladies... (20) 25 Dj Maurice Heb Je Even Voor K (19) 26 Gigi D'agostino Silence (23) 2» 3t Stuck On You (-) 26 Blof Hart Tegen Hart(-) 29Rmx Crw Ft Ambush I.V Fresh (29) BO Limp Bizkit Behind Blue... (26) Ba(l Brothers Ft Dj GoldfLos GehtEs (37) 22 Blue Ft S Wonder A St Sig- I cec, Sealed, Delivered (24) 123 Marieke I'm A Fool (-) JJ Dido Life For Rent (27) 125 Outlandish Walou (-) 26 Don Diablo Useless (-) 2'The Rasmus First Day Of My Li- [JXtm&DjChucky Pres Ann j Un 'he Wings Of Love (31 2J Jet Are You Gonna Be My... (25) J Kelly Family Flip A Coin (-) jjlDjTiesto Traffic (38) J21 hristina Aguilera The Voice "thin (32) !i HI.130 Duff So Yesterday (36) «OneTwo Trio Feestrockmedley if IT'Ii Calling Out (34) Hilary Duff Come Clean (-) jjSugababes Hole In The Hea (44) gSasement Jaxx Good Luck (43) Kelly Ciarkson The Trouble with Love Is (35) ft Pharell Change (40)11 Mourad, Rachid, Jamal en Mohammed (vlnr). foto Ruben Oreel De film Shouf Shouf Ha bibi! is sinds vorige week donderdag te zien in CineCity in Vlissingen. De tragikomedie over Marokka nen in Nederland wordt hier, net als elders in het land, druk bezocht. Ook door jongeren van Marok kaanse afkomst. Hoewel: bij de uitverkochte voorstel ling van 21.45 uur van afge lopen zaterdag zat maar een handjevol. Onderhen Ra chid, Mourad, Mohammed en Jamal uit Vlissingen. „Best grappig die film, maar het is allemaal wel erg overdreven. Als mensen maar niet denken dat we echt zo zijn." Shouf Shouf Habibi! (kijk kijk schatje) overdrijft in derdaad, maar dat is bewust. Door zowel vooroordelen over Marokkanen als over Nederlan ders aan te dikken, worden ze grappig. En als je er om kunt la chen, is het niet erg dat er ver schillen zijn, zo lijkt de bood schap. Hoofdpersoon in de film is Ap (Abdullah), gespeeld door Mi- moun Oaïssa. Zijn ouders zijn traditionele Marokkanen. Ap en zijn broer, zus en broertje zijn in Nederland opgegroeid en ba nen zich - ieder op hun eigen ma nier - een weg in hun leven tus sen twee culturen. Enkele aangedikte eigenschap pen van 'de Marokkaan' in Shouf Shouf Habibi!: gelet en regelmatig verschijnt een huwelijkskandidaat. De film wordt goed ontvangen door het Nederlandse bioscoop publiek. Ook de Vlissingse scho lieren Rachid (21), Mourad (21), Mohammed (17) en Jamal (18) vinden Shouf Shouf Habibi! een leuke film, maar zij zijn bang dat autochtone Nederlanders denken dat Marokkanen 'in het De ouders spreken na al die ja ren nog geen Nederlands (behal ve 'isse koed'); kleden zich nog steeds in de dracht van hun ge boorteland en hebben geen idee wat hun kinderen allemaal uit spoken. Ap hangt het liefst rond met zijn Marokkaanse vrienden; komt overal te laat; begeeft zich op het criminele pad want wil snel geld hebben; maar wil ook 'serieus' worden en gaat naar Marokko om 'op zicht' uit vier zussen zijn maagdelijke bruid te kiezen. Zus Leila heeft het moeilijk want op haar wordt het meest echt' ook zo zijn. Mourad: „Ik vond het wel een grappige film, ik moest er steeds om lachen. Bijvoorbeeld bij die bankroof en toen Ap zijn zusje een klap gaf. Omdat het zo overdreven was." Rachid: „Ja, sommige stukken zijn overdreven. Het is niet zo dat je naar Marokko gaat en uit vier zussen de vrouw kiest waar je mee wilt trouwen. En die dochter die wegliep. Dat kan ik me voorstellen, maar niet dat het niet goed komt. Het komt al tijd goed, want je wilt je ouders niet teleurstellen. En we zijn heel gastvrij, maar we gaan echt geen alcohol in huis halen als er Nederlanders op bezoek komen De film is grappig bedoeld, maar mensen moeten niet een verkeerd beeld krijgen. Ze moe ten de film niet te serieus ne men." Mourad: „In de spotjes op tv la ten ze alleen de grappige stukjes zien. Dit is de eerste film met Marokkanen. Ik was er nieuws gierig naar. Maar ik dacht dat ze de werkelijkheid zouden la ten zien." Mohammed: „Nou, dat is dan he lemaal mislukt. Nu denken de mensen 'zo gaat het in het echt'. Ik had er meer van verwacht. We worden gewoon zwart ge maakt." Jamal: „Ik vond het geen leuke film. Het is allemaal zo overdre ven. Deze film had niet gemaakt moeten worden." De jongens denken niet dat au tochtone kijkers wel door heb ben dat in de film bewust wordt overdreven en dat ze wel begrij pen dat Marokkanen 'in het echt' niet zo zijn. Volgens Mou rad zijn de relletjes die een weekend eerder in onder meer Utrecht en Rotterdam ontston den een gevolg van de film ..Die mensen zagen het als een beledi ging" Carla van de Merbel Ramaganana. Het woord komt voor zover bekend niet voor in een officiële taal, maar het is wel de titel van een liedje dat deze week op de eer ste plaats staat in de Single Top 50. Het nummer wordt gezon gen door het Limburgse meiden trio Treble. De formatie bestaat uit Caroli ne Hoffman (27) en de zusjes Niria (18) en Djem (16) van Dijk. De single 'Ramaganana' zingen ze in een verzonnen taal, zogenoemde 'Treble-taal'. „Het leuke van een fantasietaai is dat iedereen een eigen beteke nis aan de woorden kan geven zodat het een goed gevoel geeft, want het gaat om de muziek", legden de artiesten eerder uit. Ketchup In 2002 behaalde het Spaanse meidentrio Las Ketchup een nummer-1-hit met de Ketchup Song. Het refrein van dat liedje bestond eveneens uit fantasie- taal. In 1995 behaalde Vangelis met Conquest of Paradise de koppositie in de hitlijsten. Dat nummer werd in een soort pseu- do-Latijn gezongen. Volgens Vangelis ging het hier om: ..Een muzikale taal waarmee woor den worden geschilderd.Hit- De Limburgse meidengroep Treble. foto Peter Schols/GPD kenner J. van Slooten zegt dat het verder niet is voorgekomen dat liedjes met een fantasietaai op de eerste plaats belandden. 'Ramaganana' is al bijna een half jaar uit. Sindsdien stond de plaat wekenlang in de mid denmoot van de hitlijsten, maar vorige week steeg hij plotseling naar de toptien en nu dus naai de eerste plaats. Zo'n verloop is bijzonder. Wat eveneens opvalt is dat de plaat op eigen kracht is doorgebroken Bij gebrek aan veel 'airplay' op radio en televi sie trad het trio maandenlang op in platenwinkels en winkel centra. Deze zogenoemde 'in store-op tredens' zijn voor veel Neder landse artiesten pure noodzaak geworden omdat ze weinig air play krijgen. Via dit soort klein schalige optredens kunnen ze hun product toch aan de man brengen. ANP Jongeren in Nederland voor spellen voor 2004 een terug keer van de oude normen en waarden. Ze hebben genoeg van de aanhoudende stroom van ge weld op straat, op school en in de wereld met oorlogen en terro ristische aanslagen. Jongeren staan voor een maatschappij met meer liefde en minder ge weld. Deze conclusie trekken het scho lierenmagazine Pauze en jonge rencommunicatiebureau Young Works naar aanleiding van een onderzoek onder ruim vijfhon derd jongeren in de leeftijd van 14 tot 22 jaar. De onderzoekers stellen dat de hernieuwde idea len veel weg hebben van die van de jaren zestig. Jongeren bezoe ken nog wel grootschalige par ty's, zoals die van ID&T, maar volgens strateeg Bart van Kuijk van Young Works wel steeds minder. „Jongeren gaan meer kiezen voor de kleinschalig heid." Jongeren vinden intensieve so ciale contacten met vrienden en familie steeds belangrijker en willen op een vredige en intie mere manier hun dagelijkse acti viteiten met elkaar beleven. Koken niet moeder Daar past naast een avondje sa men met vrienden ook een avondje koken met moeder bij. De grote, 'vette' party's worden ingeruild voor intieme optre dens in een cafeetje bij des noods een nephaardvuur. De muziek wordt volgens de on dervraagde jongeren ook min der agressief. Ze vermoeden de opkomst van de zogenoemde happy hardcore. Deze is wel hard, maar met een positieve noot. „De kale koppen en bijbe horende outfits verdwijnen, net als de rechts-radicale associa tie. Het is niet zo dat we onze Australians weer uit de kast kunnen graaien", zegt de 19-ja- rige Clone Gsus. Het is een van de zelfgekozen nicknames die jongeren elkaar in deze tijd ge ven. „Het is opvallend dat deze ook vaak een positieve love peace-lading hebben, zoals Luc- kvluck, Kusvankirsten en Misz Bloom." De jonge man anno 2004 zal zich niet meer ontwik kelen als een stoere knaap. Hij mag daarnaast ook soft zijn. zelfs een beetje vrouwelijk, meent Kuijk. „Hij is de jonge metroseksueel, die weet dat hij er openlijk voor uit kan komen dat hij aandacht aan zijn uiter lijk mag besteden." Al is het maar een zalfje voor de jeugd puistjes. „Je ziet de metrosek sueel vooral onder Marokkaan se jongeren die zich over het al gemeen toch erg stoer voor doen. maar wel redelijk ver wijfd zijn als het om kleding gaat." ANP Nederlandstalige reggae zal voor altijd en eeuwig ver bonden blijven met Doe Maar. De muzikanten van het Friese Luie Hond zijn zich daarvan ter dege bewust. Ze klinken bij vla gen exact als hun inspiratiebron en dat is meteen het zwakke punt van deze plaat. Je laten inspireren (zoals op de veelbelovende eerste demo 'Lie ver Live Dan Moe') is prima, maar schaamteloos kopiëren is een tweede. En dat doet Luie Hond anno 2004 niet alleen mu zikaal, maar ook tekstueel ('Nummertje' heeft bijvoorbeeld hetzelfde thema als Doe Maars onvolprezen 'Wees Niet Bang Voor Mijn Lui'). Zanger/gitarist Joris Mous klinkt als een krui sing van Henny Vrienten en Ernst Jansz, met exact dezelfde intonatie en woordkeus (luister bijvoorbeeld naar 'Bons Gekre gen'). Had Doe Maar nooit be staan, dan was dn een werkelijk briljant debuut. Nu kun je eigen lijk alleen maar constateren dat Luie Hond een jaar of twintig achterloopt. Martin Groenewold Luie Hond: Hier Is (AG Music), speelduur 51.46 min. Kinderen Voor Kinderen ooit wel eens Kutdag ho ren zingen? Dacht het niet. De minder brave Moordgasten doen het op hun debuut Moord- aardig. Vorig jaar was het duo al een opvallende verschijning tijdens Noorderslag. De twee hiphoppende broertjes Luuk (aka Luke Nukem) en Martijn (aka Spijker) Reinders zijn res pectievelijk dertien en vijftien jaar jong. Pubers, en dat gege ven voegt een extra dimensie aan de Nederhop toe. De vrij mi nimale beats van Martijn dienen als de muzikale basis voor de 'rijms' van rapper Luuk, De jongste gunt de luisteraar een vermakelijk kijkje in de bele vingswereld van een welopge voede, bijdehante blanke tiener. Lekker brutaal en eigenwijs rapt het kereltje samen met Gotcha! en Def P Je 'Moet Je Bek Houwe!' Daarnaast brengt hij de wereldproblematiek terug tot overzichtelijke proporties ('Deel die zandbak!'). Toch heb ben de Moordgasten vooral cu- riositeitswaarde en daarom zou de houdbaarheid wel eens ui terst beperkt kunnen blijken. Peter van der Heide Moordgasten: Moordaardig (Funkface/BMG). speelduur 48.24 min. Iam a mole, sticking his head above the surface of the earth. John Damielle, de man achter The Mountain Goats, houdt zijn liedjes graag klein en bescheiden. Jarenlang beteken de dat lo-fi-opnamen van hem met gitaar, hooguit met de hulp van kameraad Peter Hughes. Sinds het vorige album Tallahas see is de studio niet langer ta boe. Het rammelt nog steeds en Damielles stem blijft schel en direct, maar het kale geluid is verrijkt met piano en viool die de simpele liedjes en vaak bizar re teksten perfect opvullen. De tegelijk krachtige en kleine pop liedjes doen denken aan Guided by Voices, maar bezitten meer melancholie. John Darmelle is de mol die vanuit zijn holletje de wereld gadeslaat en die op hi larische én ontroerende wijze be schrijft. Ratten en varkens ren nen het water in en de camera filmt vanuit de televisie. In al zijn soberheid laat We Shall All Be Healed voelen hoe mooi, raar en ingewikkeld de wereld is. Een hele prestatie Maaike Borst The Mountain Goats: We Shall All Be Healed (4AD/V2), speel duur 44.52 min. Een roze hoesje met hartjes en meisjes in stippeltjes jurkjes. De Rotterdamse Riplets hielden altijd al van verkleed partijen, maar zo zoet als op Lo ve Special Delivery Boy vertoon den ze zich zelden. Sinds hun de buut Rock 'n Roll Beat twee jaar geleden veel aandacht trok, zijn The Riplets synoniem voor pun tige meidenpunkrock met een fijn gevoel voor liedjes en koor tjes. Op Love Special Delivery Boy is het eerder andersom: aan stekelijke popliedjes met een punkgevoel. De rommeligheid van het debuut is verdwenen, en daarmee ook de ruwheid. De productie van Vincent Koreman (Travoltas) laat alle ruimte voor orgel en koortjes waardoor voor al de refreintjes van The Riplets schitteren. Het songmateriaal is nergens zo sterk als de klassieke popsongs 'Hey Mickey' en 'Ran- dy', die de dames glansrijk cove ren, maar The Riplets zijn ge knipt voor de rock-'n-rollfeest- jes die ze zelf bezingen. Handle with care', waarschuwt New Bomb Turks-zanger Eric Da vidson in het cd-boekje. The Ri plets kunnen zich nog zo lief voordoen, hij weet wel beter. Maaike Borst The Riplets: Love Special Deli very Boy (Sonic Rendezvous), speelduur 31.45 min. Gwyneth Paltrow is woe dend op de pers. De actrice heeft met name fel uitgehaald naar de paparazzi. Gwyneth noemde de fotografen slecht en onmenselijk. De man van de zwangere actrice, Cold- play-voorman Chris Martin, is al meerdere keren slaags ge raakt met paparazzi. Gwyneth zegt dat de fotografen het agres sieve gedrag van haar Chris heb ben uitgelokt. ..Die mensen doen er echt alles voor om hun magazine te vullen. Soms zit een fotograaf dag en nacht bij mijn deur. Niets gaat ze te ver. Je zou toch denken dat fotogra fen ook iets menselijks zouden hebben, maar blijkbaar is dat niet zo. Ze gooien dingen naar je en rennen je achterna. Ze doen echt alles voor een foto. Ze zijn slecht Martin deelde vorige week nog een klap uit aan een fotograaf. Dat gebeurde in Lon den, na een feestje van hun vriendin, het model Kate Moss.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25