PZC PZC Negen jongeren op denkbeeldig podium www.pzc.nl/adverteren BEZORGERS m/v SPORTIEF TYPE? WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? lezers schrijven Dualisme Arnemuiden KSG T oezichthouders III Toezichthouders IV GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE wv In Koudekerke zoeken wij Auto Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE woensdag 11 f Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De laatste zin in de reactie van CDA-afdelingsvoorzitter A. Temmink (CDA Vlissingen te ruggefloten - PZC van 4 februa ri) doet de deur dicht. De deur van het dualisme wel te ver staan. 'Het respecteren van de politieke verhoudingen hoort ook in het dualisme thuis', meent de voorzitter. Een betere manier om de meer onafhankelij ke koers de nek om te draaien die gemeenteraadsfracties ten opzichte van het gemeentebe stuur en elkaar kunnen varen, is er niet. Je mag forse kritiek heb ben, als je maar niet tegen je ei gen wethouder en de coalitiege noten stemt. Het frappante is dat de CDA-voorzitter de chris tendemocratische fractie de ene pluim na de andere geeft en in het voorbijgaan PvdA en VVD een veeg uit de pan geeft. Maar toch is de fractie te ver gegaan, vindt hij Ik hoop nu maar dat de CDA-gemeenteraadsleden niet in hun schulp kruipen en flink van zich zullen afbijten. Misschien hebben ze ergens een adder onder het gras ontdekt en die moeten ze dan maar snel te voorschijn toveren. Op het ge vaar af dat ze weer het duel aan gaan. Frans van den Brink Dongestraat 70 Oost-Souburg De enige Amemuidse super markt heeft zijn openingsuren moeten beperken wegens ge brek aan klandizie (PZC 5-2). Onderzoek heeft uitgewezen dat mensen liever hun inkopen doen in een supermarkt die wel het volledige assortiment biedt (dus buiten Arnemuiden). Als er bin nen twee jaar geen adequate su permarkt in Arnemuiden is ge bouwd, is Arnemuiden zijn su permarkt kwijt en hoeft er niet meer te worden gediscussieerd over de plaats van een nieuwe. Geen nieuwe supermarkt bete kent ook geen nieuw verpleegte huis. De actievoerders, die bewe ren voor ouderen op te komen, hebben die ouderen straks dan nog wat uit te leggen. Laat zorg behoevende ouderen maar opge nomen worden in de Vliedberg of elders. Hoe niet-mobiele oude ren aan boodschappen moeten komen is voor hen al helemaal niet interessant. De heer Van der Horst slaat de plank hele maal mis. Niet de Wijktafel (opi niërend en voorlichtend orgaan) beslist, maar de gemeenteraad. Hoeveel bezoekers op de publie ke raadstribune zitten, is niet van belang. Het aantal bezoe kers van de wijktafel is dus al helemaal niet relevant. Zijn slechte kennis van zaken noopt mij om zijn overige opmerkin gen als 'pietpraat' te bestempe len. De wijktafel geeft al vier jaar voorlichting over de nieuwe supermarkt. De actievoerders zijn pas nu wakker geworden. Dut weer maar in en droom fijn verder over het grasveldje. Veel belangrijker dan de zorg voor ouderen is dat jullie kinderen kunnen blijven spelen op een trapveldje aan de Clasinastraat. Hoeven ze niet te lopen naar een honderd meter verder aan te leg gen trapveldje. Kees Grootjans Klaproosstraat 36 Arnemuiden De politiek van Vlissingen blijft verbazen (PZC 30-1). Laatste ge meenteraadsvergadering wezen kijken, de bar is open, gratis, de gemeente betaalt. Eerst de poli tiek aan het woord over de toe zichthouders, niets dan lof, doos met handtekeningen werd nog overhandigd. Maar helaas, het geld is op. Er was die KSG-avond maar één partij, zal de naam niet noemen, die het hoofd wel helder hield. Eén par tij die wel rekening durfde te houden met de inkomsten (risi cocontouren) en uitgaven. Ver trouwen hebben dat het wel goed zou komen, dat werd door de wethouder emotioneel ver teld. Nou gaat het hier wel om de deal of the century' voor Vlis singen, in ieder geval voor de verkoper. Slim overigens om het lekkerste stukje kaas nog niet te verkopen. Het KSG-terrein is wel erg ambitieus voor Vlissin gen Hoop alleen dat de aan koop niet als een grote molen steen om de nek van Vlissingen blijft hangen. Vlissingen heeft een groot huis gekocht, prachtig om in te gaan wonen, als dat mag althans! Hoop ook dat er nog geld overblijft om het in te richten, aan te kleden en warm (veilig) te stoken, want dit maakt je huis nou toch net be haaglijk. Alle politieke partijen, behalve het CDA dan. hebben heel wat uit te leggen aan de kie zers als het allemaal anders uit pakt Hoezo dualisme, niet zeu ren, geld tekort heeft de gemeen te toch niet, dan verhoogt ze toch gewoon de gemeentelijke heffingen. A.Croon Anna Blamanlaan 76 Vlissingen Jaren geleden zag het bestuur van onze stad ook de noodzaak in om mede door het verminde ren van het Blauw in onze stad dit aan te vullen met stadswach ten. Daar hangt natuurlijk een stevig financieel plaatje aan maar een creatief stadsbestuur ziet ook dan kans om dit pro bleem op te lossen. We richten een stichting op en nemen Mel- kertbanen, dus toezichthouders. Doen we nog goed werk ook. Al leen Melkertbanen zijn natuur lijk bedoeld om moeilijk plaats bare mensen werkervaring op te laten doen en te laten doorstro men naar andere banen. Dit is gemakshalve maar vergeten en daar wordt men nu op afgere kend. Terecht zegt Den Haag daar heeft U weinig aan gedaan en wordt de Melkert-subsidie in getrokken. De makkelijkste weg is om dan te zeggen jammer we kunnen niet meer we hebben geen geld. Een betere weg zou zijn om te zeggen hiervoor moe ten we een oplossing gaan zoe ken. Want als ondernemer moet ik er met aan denken dat we ook dit nog kwijtraken On danks de beperkte mogelijkhe den die ze meekrijgen, zorgen ze voor veel rust in ons centrum. Houden bekende winkeldieven in de gaten en zorgen voor een goed stuk preventie. Ook voor onze klanten en bezoekers van onze stad zijn zij een duidelijk aanspreekpunt. Laten we ons alstublieft met z'n allen hard maken voor het behoud van on ze toezichthouders. H.F.A. van Hal Walstraat 189 Vlissingen Laat niemand - en dus ook geen wethouders en gemeenteraadsle den! - van zichzelf denken dat hij of zij de wijsheid in pacht heeft! Moet het instituut der toe zichthouders stadswachten nou al dan niet blijven bestaan op Walcheren? Daar kan je erg verschillend over denken. Maar waarom zouden de burgers niet een of andere vorm van in spraak mogen hebben?! Bijna al les kost wel enig geld, derhalve ook die toezichthouders stads wachten. Moet er bij de gemeen ten Middelburg en Vlissingen iets opgeofferd worden als die toezichthouders blijven? Mogen wij weten wat Althans een iets je dieper spitten dan tot op he den om de opvattingen van de burgers in deze te kennen lijkt mij toch wel dienstig. Mijn ei gen mening in deze laat ik voor lopig maar even achterwege! Emiel H. Neumann Haringvlietstraat 26 Middelburg Docente A. Schilders: „Cabaret is een vak, dat kun je leren." foto Dirk-JanGjej door Salva de Nooijer GOES - Negen cabaretiers in spe zetten gisteren hun eerste stap op weg naar eeuwige roem. In het Centrum voor de Kunsten van het ROC in Goes vond name lijk de eerste les van de cursus cabaret voor jongeren plaats. Zeven jongens en twee meiden hebben zich aangemeld voor de cursus. Onder leiding van Ans Schilders worden ze opgeleid tot volwaardig cabaretier. ..Ca baret is een vak, dat kun je le ren", stelt Schilders, die zelf amateur-cabaretier was in de ja ren zestig. De cursisten werden wel meteen in het diepe gegooid. Ze moes ten zichzelf op een denkbeeldig podium voorstellen aan de rest van de groep. Daarna moesten ze een onderwerp bedenken dat begon met de eerste letter van hun naam en daar kort over ver tellen. Vervolgens moesten ze in een wisselgesprek die onderwerpen combineren. „Zo leren ze praten over van alles door hun fantasie te gebruiken. Ze moeten gewoon hun mond open kunnen doen en alles eruit laten rollen. Naast improviseren werd op de ze manier ook gewerkt aan hun houding, hoe ze zich moeten pre senteren aan het publiek en het belang van kijken. Richtlijn Het thema van de cursus is Heb ben en Houwen. Schilders legt uit dat het meer een richtlijn is. „Als ik zeg 'maak maar een pro gramma', dan denkt iedereen 'waarover'. De woorden 'heb ben' en 'houwen' kunnen aller lei dingen betekenen. Geduren de de cursus gaan we ook asso ciëren met die woorden. Zo kun je heel veel verschillende onder werpen bedenken. Waar de één aan denkt bij het woord hebben is vaak anders dan bij een an der." Ook dat associëren werd giste ren al een beetje getest. De cur sisten moesten humor halen uit foto's die Schilders verzameld had „Het verschil in denkwijze was al goed te zien bij de foto van een overstroomd dorp Drie van de deelnemers aan de cursus hadden dezelfde foto ge kozen, maar associeerden het plaatje met verschillende din gen. Waar de één het had over het droge plekje op de parkeer plaats. zag de ander de liefde van de dorpsbewoners voor wa ter of een invasie van ruimte mannetjes. Naast praktijk brengt Schilders de jongeren ook iets bij over de geschiedenis van cabaret. „Ik wil met dat ze denken: 'Ik ben cabaretier, nu ben ik de beste' Ik wil dat ze weten hoeveel moois daaraan vooraf is gegaan. Ze staan er niet bovenop, maar liggen in het verlengde van hun voorgangers." Om die reden moeten de cursisten dan ook een lied of conference van een oude re cabaretier laten horen. Gedurende de cursus i;.-: jp jongeren ook teksten schrijven, want improvi' met genoeg. „Er moet eer- zitten", legt Schilders moet een beetje weten het over gaat hebben. Eenca te rence van een uur uit je hooi vullen, dat hou je misschien! keer vol, onder invloed drugs of zo." Festival De cursus omvat tien le laatste les valt in de weeii j» het Eenakterfestival iji J kenszand. Schilders b er klaar voor zijn, die Mé mers mogen vervolgens o:; den op het festival. Dat kan met een eigen act of iw.i stukje uit een show van eel kende cabaretier dat ze haj voorbereid De groep treedt in de lm week in elk geval op voorl ouders of familie. „Want",» telt Schilders, „cabaret b wel gezien worden." Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prak tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkuisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030-2844543, reanimatie@hartstichting.nl n d e h Nederlandse^F Hartstichting vrienden van de hartstichting Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger vap de PZC; een gofede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. weetuhetalvanelkaar.nl ■Ntfe NIERSTICHTINC STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16