oopmans vreest zware schorsing Sluiskil zet in op de wereldtop Volharding buiten zinnen na overwinning PZC Tafeltennisploeg van Scaldina herstelt zich Kus komt De Jonge bijna duur te staan 17 Aanvaller Rillandia in staat van beschulding gesteld na vriendschappelijk duel topscorer uitslagen agenda dinsdag 10 februari 2004 goes - Arjan Koopmans is door de KNVB in staat van he- riiildisinggeslcld naar aanlei- ding van een rode kaart in een jnendschappelijk duel met Ka- M, i)e aanvaller van Rillan- j, werd vorige week uit het «ld gestuurd na een overtre- jig op Bandy de Dreu. 'olgens de KNVB heeft Koop- Tweede plaatsen Simon Edenburg [APELLE - De derde ronde in Ie Speedo zwcmcompetitie in [spelle heeft goede resultaten pgelcverd. Veel minioren kwa- pentot landelijke toptijden. On- Mak-zwemmcr Simon Eden- «rg bemachtigde drie tweede batsen. Sj de instroomnummers was er jenkzees succes van Pim Boot. sier Kroon en Manon Terps- ra Stormvogel-meisjes Priscil- I Meerman en Saskia de Haard belden de lakens uit bij de jong ste categorie. Meerman won de 50 meter vlinderslag, maar nest op de 100 meter rugslag Ie Haard een fractie voorlaten, ij de jongens minioren 3 en 4 ÉTim Tramper (Bevelanders) eo klasse apart. Hij won de 50 a- vlinder en de 100 meter jlag. Landelijke top vinden ièook terug bij de meisjes mini on 5. Manon Minneboo, Ju- Stap en Anniek Minder- (allen Stormvogel) kwam le keren dicht in de buurt jrecordtijden Bij de jongens iren 5 was Yannick Mol concurrenten de baas. De irie minioren 6 werd gedo- ird door Hajo Kok (Bevel- irs). Hij won de onderdelen ol-en vrije slag. Bij de meis- [mimoren 6 voerden Monique (Haard (Stormvogel) en Joy iper (Bevelanders) de bo- aranus loopt lit op Lourens OES - Het waren de krachten de natuur die Marcel Lou- tns (Zeelandia Middelburg) tindag tegenwerkten. Zijn al- andsschot in de wedstrijd te- tn BSC werd, buiten het be- (mk van de keeper, net voor de lp gestopt door de stormach tig tegenwind. Lourens pikte an ook geen doelpunt mee. ijn grootste concurrent, Chiel branus (Domburg) deed dat tl. uitrens staat met achttien doel- linten één goal achter op Mara is. die één keer scoorde in het I 6-0 gewonnen duel van uiskil. Net onder de topdrie den Arno Verlinde van RIA Goes-middenvelder Niels ardekooper en, zoals bijna el- week, Peter Willemse en e van Kapelle goede za- i AUevier scoorden zij één stand in het topscorersklasse- int ziet er als volgt uit: l. Chiel "onus (Domburg) 19 doelpun- 2. Marcel Lourens (Zeelandia lelburg) IS, 3. Daryl Rawidjan Wj) 16; 4 Arno Verlinde (Ria Niels Paardekooper (Goes), "Wülemse en Niels Kole (Ka- ollen 14; 8. Frank Allaart kerke13; 9 Patrick Ket- Hj WHS), Robbie van de Wijn- (Breskens), Patrick Provoost [Ko Brand (Domburg), Chinedu lukwugbo (Temeuzen), Jorden Hiaddine (HW'24), Adri van Ha- rm (Uzendijke) en Tim Lou- J0**' (Temeuzense Boys) allen mans zich schuldig gemaakt aan 'het in het gezicht slaan van een tegenstander alsmede het tegen het hoofd trappen, waardoor de ze speler zich onder doktersbe handeling moest laten stellen.' Koopmans ontkent dit. Het voorval deed zich in de eer ste helft voor en het oefenduel werd in de tweede helft ge staakt na een rode kaart voor Rillandia-aanvaller Guus Heij- mans. ,,Ik kreeg het aan de stok met Randy de Dreu", vertelde Koopmans gisteren. ,,0p een ge geven moment maakte ik een zware overtreding, ik kreeg even een waas voor m'n ogen Er ontstond een opstootje en nadat ik rood kreeg ben ik meteen het veld afgelopen." Eén van de spelers van Kapelle, Sjoerd Philipse, bleek echter een gescheurd oor te hebben en ging na de wedstrijd naar de dokter. Koopmans: „Ik heb tij dens de wedstrijd niemand het veld af zien gaan en er was ook geen blessurebehandeling. Daar om heb ik eerst Randy de Dreu gebeld toen ik die brief had ont vangen. Om mijn excuses aan te bieden en te vragen hoe het met zijn oor ging. Maar hij vertelde niets te hebben gezien en dat niet hij, maar Sjoerd Philipse naar de dokter was geweest Dus heb ik hem ook gebeld, om dat ik zeker weet dat ik dat niet op mijn geweten heb. Die jon gen zei ook dat hij niet wist wat er precies gebeurd was. Vervol gens heb ik ook Jon Herselman van Kapelle gebeld, maar die kon me ook niets vertellen." Scheidsrechter Uitterhoeve uit 's-Gravenpolder maakte na het duel een rapport op. „Het is niet volgens de regels, maar bij vriendschappelijke wedstrijden wordt niet altijd gerappor teerd", reageerde Uitterhoeve gisteren „Behalve als het alle perken te buiten gaat. En dat was bij deze wedstrijd het ge val. Ik heb mijn bevindingen aan de KNVB voorgelegd en de bond zal nu uitspraak doen Meer wil ik er niet over zeggen." Het slachtoffer, Sjoerd Philipse, heeft na zijn behandeling in het ziekenhuis aangifte gedaan bij de politie. „Ik had een scheurtje van anderhalve centimeter in mijn oorschelp door een klap of schop die ik langs achteren kreeg. Ik heb dus ook niet ge zien wie het gedaan heeft. Maar van medespelers, de grensrech ter en publiek hoorde ik dat het Koopmans was." Volgens Philipse had hij geen in vloed op het rapport van de scheidsrechter. „Ik ben gelijk naar het ziekenhuis gegaan en kwam pas om tien uur 's avonds terug in de kantine." De voetballer van Kapelle vond echter wel dat hij aangifte moest doen bij de politie. „Om dat dit helemaal niets met voet ballen te maken had. Wie het ge daan heeft weet ik niet, maar het spel lag stil en ik hield er Wereldkampioen Semih Sayginer (links), Torbjörn Blomdahl (midden) en Dick Jaspers zullen zeker van de partij zijn als er in Sluiskil een toernooi om de wereldbeker wordt gespeeld. foto Peter Nicolai Beslissing over biljarttoernooi valt donderdag tijdens sponsoravond door Frits Bakker SLUISKIL - Komt de wereldtop van bil jarters, met spelers als Torbjörn Blom dahl. Semih Sayginer, Frédéric Caudron en Raymond Ceulemans vol gend voorjaar wel of niet naar Sluiskil? De plannen voor een groot toernooi lig gen in elk geval kant en klaar. Onder lei ding van Meerten Dallinga is een organi satiecomité al een paar maanden bezig om de haalbaarheid te onderzoeken. De ze week (donderdagavond) worden tij dens een sponsor- en informatieavond in Sluiskil knopen doorgehakt. Meerten Dallinga: „Ik schat de kansen hoog in, maar dan moet het bedrijfsle ven zich wel achter ons scharen." Het toernooi, waarin ook de Zeeuwse sport man van het jaar Jean Paul de Bruijn tot de deelnemers zal behoren, staat or ganisatorisch in de steigers. Als de spon soravond geslaagd is, kunnen de voorbe reidingen definitief van start gaan Dan staat Zeeland volgend jaar, waarschijn lijk in februari, een sportevenement van wereldniveau te wachten. De vraag is nog in welke vorm dat zal zijn. Meerten Dallinga bezocht zater dagavond in de Zuiderkroon in Antwer pen een gala waar gespeeld werd om de supercup en waar de beste driebanden speler van het jaar werd gekozen. Hij sprak er onder andere met Semih Saygi ner, de wereldkampioen, met Dick Jas pers en de Belg Frédéric Caudron over de recente ontwikkelingen in de biljartsport. De profbond BWA is vorig jaar ter ziele gegaan, daardoor is er ruimte gekomen voor een nieuwe cyclus van prof toernooien. Meerten Dallinga: „We hebben op initiatief van Jean Paul de Bruijn eind vorig jaar een paar ge sprekken gevoerd met de Fransman Ri chard Bitalis. Hij is de bedenker van de World Billiard Master Tour, die de vroe gere BWA-toernooien zou kunnen ver vangen. Dat worden toernooien met twintig spelers, waarbij we zelf de kans krijgen om wild cards uit te delen." Wereldcup De andere mogelijkheid kwam zaterdag avond in beeld. De wereldbond (UMB) wil zijn cyclus van toernooien voor de wereldbeker verder uitbreiden dan de twee evenementen die nu op de kalen der staan. De aansprekendste landen op biljartgebied is gevraagd om een toer nooi aan te vragen. Dallinga: „Ik heb de voorzitter van de wereldbond ontmoet, die ons van de plannen op de hoogte heeft gebracht. Dat opent weer nieuwe perspectieven, want de wereldbeker heeft een officiële status. Bij de toernooien voor de World Master Tour is dat nog even afwach ten." De spelers zelf zijn ook nog ver deeld. Torbjörn Blomdahl, huidig num mer één op de wereldranglijst, en Se mih Sayginer (wereldkampioen) heb ben een lichte voorkeur voor de cyclus om de wereldbeker. Sayginer: „Die toer nooien zijn belangrijk vanwege de ran- kingpunten die we kunnen halen." Blomdahl: „Hoe meer toernooien voor de wereldbeker, hoe beter voor ons. Dan krijgt de worldcup zijn status weer terug." Dick Jaspers en Frédéric Caudron heb ben nog twijfels. Jaspers: „Ik juich het initiatief van Bitalis voor een totaal nieuwe aanpak ook toe, al zijn de plan nen tot nu toe nog weinig concreet." Caudron: „Het voordeel van die toer nooien is dat alleen de absolute top er naartoe komt. Je speelt met twintig man in poules en iedere speler komt ten minste drie keer aan bod." De andere toernooien om de wereldbe ker zijn grootser van opzet. De kwalifi catie staat open voor iedere biljarter die eraan mee wil doen. zodat er eerst drie dagen wordt gespeeld om tot het hoofd toernooi door te dringen. De zestien vooraf geplaatste spelers (de wereldtop) komen in de laatste dagen pas in het toernooi. Dallinga: „Het voordeel van die toer nooien is dat er vanuit de hele wereld spelers komen om de kwalificaties te spelen. Dan speel je heel de week schif tingen, bijvoorbeeld met Amerikanen, Grieken, Japanners, Koreanen, Argen tijnen en andere opkomende biljartster- ren. Dat heeft natuurlijk ook een zekere charme. Het nadeel is weer dat de top- spelers er na één partij uit kunnen lig gen, omdat er knock-out wordt ge speeld." Het toernooi staat in principe gepland voor begin volgend jaar. Volgens Jean Paul de Bruijn is dat de gunstigste pe riode voor de profbiljarters. De Hulster biljarter maakt zelf ook deel uit van de organisatie. Jaap Hennekeij. oud-gede puteerde, is voorzitter van het comité van aanbeveling Hij is donderdaga vond één van de sprekers op de informa tieavond. Honderdduizend Het Zeeuwse bedrijfsleven heeft posi tief gereageerd op de plannen. Meerten Dallinga: „We gaan inzetten op honderdduizend euro aan organisa tiekosten. Daarmee halen we de comple te wereldtop naar Sluiskil De informatieavond in café-restaurant Dallinga in Sluiskil begint donderdag om 19.30 uur. Raymond Ceulemans en Jean Paul de Bruijn spelen tussen de sprekers door een demonstratiepartij. Ceulemans laat daarna nog een serie fantasiestoten zien. J-MNPE - Met nog zeven strijden te gaan heeft zon- ^•ojfdeklasser Volharding al jtzoveel punten als het eindto- J van afgelopen twee sei- pn. Het zijn er nog maar maar die werden zondag behaald met de eerste over ging sinds het seizoen F "2002. Trainer Jaap de Rid- i Is Je ruim twee jaar niet Sponnen, zijn de reacties grandioos." 1 3-l-wins! op Ouwerkerk kwam voor buitenstaanders als een verrassing. „Na de wed strijd kreeg ik een sms'je van ie mand die niet geloofde wat hij op teletekst had gelezen", lacht de 24-jarige aanvoerder Niek van Zunderen. „Van anderen hoorde ik weer dat sommige mensen dachten dat de uitslag omgedraaid was." Hoewel de zege voor velen uit de lucht kwam vallen, kwam hij niet als een verrassing voor Jaap de Ridder. „Het zat er aan te komen. We zaten er de laatste wedstrijden al heel dichtbij", zegt de trainer die in september het bewind overnam bij de op dat moment ongetrainde club. Nikos Kardakaris vertrok vorig jaar plots naar Griekenland en liet de club uit Ovezande roer loos achter. De eerste periode was niet de leukste, volgens De Ridder, die ook nog steeds trai ner is bij WIK'57. „Ik zit hier nu vijftien wedstrijden en na de eer ste veertien hadden we nog steeds nul punten Dat is natuur lijk niet echt lekker." „Ik hoorde dit weekeinde dat het op de kop af twee jaar gele den was dat we voor het laatst wonnen", verzucht Van Zunde ren. „Als je dan in een wedstrijd met 1-0 achter komt, dan denk je al snel: daar gaan we weer." Zondag ging het allemaal an ders. „We kwamen in de eerste helft op 1-0 door een vrije trap van Danny Slootweg. Dat was direct ook de ruststand. In de rust dachten we al: dit hebben we nog nooit meegemaakt. In de tweede helft kwamen we door «een lobje van Remon Verbart op 2-0. Ouwerkerk begon toen iets meer druk te zetten en kwam een paar minuten voor tijd te rug tot 2-1. We vreesden even dat het weer mis zou gaan, maar de 3-1 van Rob van Eekelen werkte bevrijdend. Er was al een klein feestje op het veld. Dat mag ook wel als je twee jaar niet hebt gewonnen." Kroeg In de kleedkamers, in de kanti ne van Ouwerkerk en in de plaatselijke kroeg werd de over winning verder gevierd. „Ik werd om half acht gebeld vanuit het café", vertelt Volhar ding-voorzitter Peter de Mey. Hij had de uitslag al op teletekst gezien, omdat hij zelf niet bij de uitwedstrijd kon zijn. De over winning was voor De Mey de be kroning op een geslaagd week einde. Vrijdag was hij tot over eenstemming gekomen met Jaap de Ridder over de verlenging van zijn contract. „Het klikt goed tussen hem en de groep. Bij een spelersgroep als Volharding past geen autori taire trainer.", zegt De Mey. „Ik doe het op mijn eigen manier", vult De Ridder aan. „Zo doe ik het al 25 jaar. Alles is hier pri ma geregeld. Het is een groep jonge gasten en ondanks de slechte resultaten is de training sopkomst altijd goed geweest." een wond aan over. Als zoiets op straat gebeurt, zou ik ook aan gifte doen. Want zulke dingen horen niet thuis op een voetbal veld. Met die aangifte wilde ik daarom ook een signaal afge ven." Arjan Koopmans heeft nu tot vrijdag om een verweerschrift bij de KNVB in te dienen. „Als ik naar de brief van de KNVB kijk, dan ben ik bang voor een zware schorsing", aldus Koop mans. „Als ik het gedaan zou hebben zou dat terecht zijn, maar ik wil niet gestraft worden voor iets dat ik met gedaan heb. De overtreding op Randy de Dreu valt niet goed te praten, maar met de verwondingen van Philipse heb ik niets te maken." van onze sportredactie ZIERIKZEE - Na het verlies van vorige week tegen koploper 't Zand heeft het eerste Scaldina- team zich goed hersteld. Tegen Tanaka 5 werd een 8-2-overwin- ning behaald en handhaafde het Zierikzeese trio zich in de top van de derde klasse. Scaldina 1 - Tanaka 5 8-2: Voor al kopman Hans Volkeri had weinig moeite met zijn tegen standers. Iwan Baldew kon nog net drie keer zes tegenpunten scoren, maar Rob Fits en Ben Ja- cobis kwamen tegen Volkeri niet verder dan vier en vijf punt jes. In het dubbelspel, samen met Cor Smalheer, ging het wat moeizamer, maar met 12-10 in de vijfde game kwam dit punt ook naar Scaldina toe. Smal heer (in een vier- en vijfgamer) en Arjan Bom (twee driegamers) versloegen beiden Jacobis en Baldew, maar niet Fits 't Zand 7 - Scaldina 2 6-4: Op nieuw zonder de geblesseerde Pang Yuen incasseerden Jan Kik. Marlijn van der Helm en in valler Jan Remmers een neder laag. Kik scoorde twee punten door Simon Maljaars en Michiel Schaak te verslaan. Van der Helm kwam met 11-5, 11-3 en 11-2 alleen tot winst tegen Mal jaars, terwijl Remmers het punt van deze speler cadeau kreeg doordat hij wegens ziekte opgaf. Kcrkwerve 3 - Scaldina 4 7-3: Voor het derde Scaldinateam, met Gerrit van den Bosch, Bram Vroegop en Ed Voshol, was Kerkwerve 3 te sterk. Dit kwam vooral door het meespelen van invaller Appie Kroezeman die met gemak twee klasse hoger meedoet.Van den Bosch won wel van Anja Plandsoen en Leo Flikweert, terwijl ook Voshol het punt van Plandsoen afpakte. ODT 9 - Scaldina 5 9-1: Op nieuw een verlies voor Scaldina 5. Bert de Jong, Corné den Otter en Youri van Dijken staan in middels oog in oog met het de gradatiespook. Van Dijken zorg de voor het tegenpunt door Kees Ine veld met 11-7, 13-11 5-11 en 11-8 te verslaan. YVesterzicht 3 - Scaldina 6 10-0: Treurnis bij Scaldina 6 met Koop Broekhuizen, Joop van Houdt en Johan de Bruijne, dat tegen Westerzicht 3 niks in de pap te brokkelen had. Jeugd: Het eerste team met Koen en Niels van Velthoven en Nicole Verbraak wonn met 7-3 van Pinpongers 1 en het tweede team, met Wim van der Wielen, Martijn van der Maas en Nicole Verbraak, pakte een 6-4-winst op Oudelande 2. Vierde klasse regio Zeeland. Zierikzee 2-De Sjuttul 3-5. ME: Paul van Burg-Johan van de Bruele 15-11, 15-3; Leo Dalebout-Piet van Hoorn 15-12. 15-12. VE: Marijke Coehoorn-Jo- landa van Pamelen 1-11, 4-11, Ingrid Smeenk-Marije Pfaff 0-11. 0-11 GD: Dalebout/Coehoorn-Van Hoorn/Van Pa- melen 11-15, 16-17; Van Burg/Smeenk- Van de Bruele/Pfaff 6-15, 10-15. MD: Van Burg/Dalebout-Van de BrueleA/an Hoorn 12-15, 15-1, 15-2. VD: Coehoorn/ Smeenk-Van Pamelen/Pfaff 6-15, 4-15 Pebble Beach. National Pro-Am, 5 miljoen euro. Eindstand: 1. Singh (Fi|) 272 (16 slagen onder par), 2. Mag- gert (VSt) 275. 3. Mickelson (VSt) 276 Breda. Gewestelijk afstandskam pioenschap. Mannen, 5000 meter: 1. Eelco Bakermans (Veldhoven) 7.01,52 minuten; 2. Patrick Goverse (Ka pelle) 7.16,61; 3. Stefan Aldershof (Eind hoven) 7.24,77, 23 Adriaan Provoost (Domburg) 8.04,14; 27. Maarten Janse jr. (Wolphaartsdijk) 8.12,09. H«!.U.UU']JffT Lucky Day: 1 9-10-11-13-16-24-26-30- 38 40-41 -44-50-55-58-66-72-73-74 (onder voorbehoud). Kruiningen. Tweede trainingsrit zrtc Theo Middelkamp. A-catego rie: 1Patrick Tolhoek, 2. Jack Schuit, 3. Jacco Ringelberg, 4. Vincent Villerius, 5. Rein-Jan Elenbaas, 6. Edzard van Ewijk, 7. Martin Totte, 8. Wilco Jonker. 9. Nico Ringelberg. 10 Mare Blok. B-categorie: 1 Gerrie de Wael. 2 Jan Minnaard, 3. Cees Hoogerland, 4. Frans van Osta, 5. Jan Schrier Junioren: 1. Niek Rentmeester, 2. Jacob Wijnstra, 3. Peter Tol Nieuwelingen: 1 Tim Dees. 2. Casper Oppeneer, 3 Jacco Wagen aar, 4. Randy Butijn, 5. Willem van de Berge. Nieuwelin+g en junior-vrou wen: 1. Anne Eversdijk, 2. Suzan La- vooy, 3. Nathalie de Roo, 4. Anne van der Horst, 5. Denise de Kraker. Kapelle Speedowedstrijden. Jon gens. 50 m. vlinderslag minioren 3 en 4. 1 Tim Tramper (BEV) 0.42.96 2. Siegert van Dieren (BEV) 0.46,25 100 m. rugslag minioren 3 en 4. 1. Tim Tramper 1.33,44 2. Bob Dalmeijer (GAN) 1.45,20 3. Jorn de Klerk (ZEE) 1 45,83 100 m. rugslag minioren 5. 1. Yannick Mol (STV) 1 25,05 2. Simon Edenburg (OND) 1.30.96 3. Yoshi Breu- kers (BEV) 1.33.59 200 m. wisselslag minioren 5. 1 Yannick Mol 3.04,39 2. Simon Edenburg 3.18,60 3. Yoshi Breu- kers 3.26,74 100 m. vrije slag mini oren 5. 1. Yannick Mol 1.16,95 2. Si mon Edenburg 1.19,72 3. Rowan Leijn- se (STV) 1.24,18 100 m. schoolslag minioren 6. 1. Hajo Kok (BEV) 1.37,23 2. Paul vd. Driest (LUC) 1.39,54 3 Ste fan Geers (BEV) 1.44,37 100 m. vlin derslag minioren 6. 1. Hajo Kok 1.26.75 2. Paul vd. Driest 1.52,02 3- An- gelo Priester (GAN) 1.52.71 Meisjes. 50 m. vlinderslag minioren 3 en 4. 1 Priscilla Meerman (STV) 0.47,13 2 Vivian Nagelkerke (LUC) 0.52.89 3. Marouscha Meerman (STV) 0.53,23 1 00 m. rugslag minioren 3 en 4. 1 Saskia de Haard (STV) 1,32,16 2. Priscilla Meerman 1.32,68 3. Esther Poot (GAN) 1.41,64 100 m. rugslag mi nioren 5. 1. Manon Minneboo (STV) 1.17.42 2. Anniek Minderhoud (STV) 1.19.58 3. Judith Stap (STV) 121.50 200 m. wisselslag minioren 5. 1. Ju dith Stap 2 50.51 2. Manon Minneboo 2.51,85 3 Anniek Minderhoud 2.52,55 100 m. vrije slag minioren 5 1 An niek Minderhoud 1.11.04 2 Judith Stap 1.12.17 3. Manon Minneboo 1.12,60 100 m. schoolslag minioren 6. 1 Mo nique de Haard (STV) 1.29,84 2 Joy Tramper (BEV) 1.36,66 3. Sanne Klom- pe (STV) 1.40,01 100 m. vlinderslag minioren 6. 1. Joy Tramper 1.19.93 2. Monique de Haard 1 24.09 3. Danique van Peenen (STV) 1.25,30. Voetbal Vriendschappelijk: SSV'65-Terneu- zen. Aanvang: 19.30 uur Beloftecompetitie, onder 23 jaar: Terneuzénse Boys-Patrijzen. RCS-Oost- kapelle, Kloetinge-Zaamslag, Oostburg- Hoek. Aarivang: 19.30 uur door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Wist Piet de Jonge veel. De biljarter van BV Windenburg had zijn laatste ca rambole gemaakt en dacht ge westelijk kampioen vijfde klas se bandstoten te zijn geworden. Uit blijdschap griste De Jonge een biljartbal van de tafel en kuste die. Maar dat mocht niet! Omdat zijn tegenstander nog de nabeurt had, was de Zierikzee- ënaar nietsvermoedend in over treding. De arbiter maakte hem dat op niet mis te verstane wijze duidelijk. De Jonges laatste punt werd er afgetrokken en pas de volgende beurt was de partij echt afgelopen toen de kampioen het ontbrekende punt alsnog maakte. De lachers had De Jonge natuurlijk op zijn hand. Een blije De Jonge na af loop: „Ik ben niet op de hoogte van al die regeltjes. Ik speel nog maar net nadat ik twintig jaar niet meer heb gebiljart. Het was mijn eerste officiële eindstrijd buiten het district. Dus wist ik veel. Ik pakte die bal heel spon taan op om mijn gevoel van blijdschap te uiten. Daar was de arbiter met van gediend. De wedstrijdleider kwam na afloop nog even zeggen dal ze het wel door de vingers hadden willen zien, maar dat niet konden ma ken voor de buitenwacht. Ik vond het allang best zo." Niettemin werd De Jonge in Sas van Gent overtuigend geweste lijk kampioen in het bandstotcn vijfde klasse. Dekkers uit Ber gen op Zoom, de enige die de kampioen puntjes kon afsnoe pen, werd tweede. Johan van Ee- nennaam van VEGABV werd derde. Al bij het ingaan van de zesde ronde kon de titel de Schouwse biljarter bijna niet meer ont gaan. Na de vijfde ronde be droeg de voorsprong van De Jon ge op zijn concurrenten al vier punten. Omdat de speler uit Zie rikzee ook nog eens een aanzien lijk beter moyenne had, kon de titel hem nauwelijks meer ont gaan of hij moest volledig door het ijs zou zakken. Dat gebeur de niet. Hoewel een klein smetje op zijn conduitestaat werd opge tekend In de zesde ronde ver loor hij krap van Dekkers, die daarmee de enige was die het ge noegen van een overwinning op de kampioen mocht smaken. Met 12 punten uit 7 wedstrijden was de titel en daarmee een tick et voor het Nederlands kam pioenschap (19 tot en met 21 maart) in Waalwijk binnen. Met een gedeeld hoogste partijgemid delde van 2.30 was de buit com pleet. Maarten Bruijnes van De Graanbeurs was de ander die 2.30 liet aantekenen. Ook de hoogste toernooiserie kwam op zijn naam. Bruijnes speelde een van hem bekend wisselvallig toernooi. Hoogtepunten en diep tepunten wisselden elkaar in snel tempo af. Met zes uit zeven was een vijfde plaats voor hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35