1 Klus Platte weg bijna geklaard Bekijk een bedrijf gaat op herhaling PZC Met troffel en toon voor bouw scholen CDA laat wegbeheer bij waterschappen Zuidhoek wil zelfstandig bedrijf ivoor hulp bij vinden baan 13 Buurt in Scharendijke voortaan dertig-kilometerzone Sluiting kering niet schadelijk Politiebureau minder vaak open Inbraak in doe-het-zelfzaak Auto tegen lantaarnpaal Geparkeerde auto's beschadigd agenda Winterkwis dinsdag 10 februari 2004 DEN HAAG - Het sluiten van de stormvloedkering in de Oosterschelde heeft nauwelijks schadelijke gevolgen voor slikken, schorren en mosselpercelen in de zeearm. Staats secretaris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat heeft dit gisteren geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. De indruk bestond dat het sluiten van de storm vloedkering het afkalven van slikken en schorren in de Oosterschelde bevordert. Volgens Schultz van Haegen is dat effect echter nihil. Sinds 1986 is de kering slechts 1,3 procent van de tijd gesloten geweest. Slikken en schorren in de Oosterschelde kalven wel af, maar dat wordt vooral veroorzaakt doordat er minder water via de kering in de zeearm kan komen en de waterdruk in de diepere geulen is afgenomen. Dit proces gaat door, aldus de staatssecreta ris. totdat over 'vele tientallen jaren' het evenwicht in de zeearm is hersteld De kering wordt gesloten als een wa terstand van drie meter boven Normaal Amsterdams Peil (NAP) wordt verwacht. Vanwege de geringe effecten op het natuurlijk milieu in de Oosterschelde en vooral om de veiligheid te waarborgen, is Schultz van Haegen niet van plan het sluitingsregime te veranderen. RENESSE - Het politiebureau in Renesse zal voortaan in de wintermaanden nog maar twee middagen in de week geopend zijn. in plaats van vijf dagdelen zoals voorheen. De reden is dat de drukte 's winters beperkt is. 's Zomers, vanaf het pinksterweekend tot 1 oktober, is het politiebu reau wel weer vijf middagen geopend: van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. Vanaf 1 oktober tot pinksteren kunnen mensen alleen nog op maan- en donderdagmiddagen tussen 13.00 en 16.00 uur terecht. MIDDELBURG - Onbekenden hebben tussen zaterdag middag half zes en gisterochtend half negen ingebroken in een doe-het-zelfwinkel in Middelburg. Uit de winkel verdwenen duizenden euro's aan contant geld en een grij ze Volkswagen, type LT 40 ADe waarde daarvan is onbe kend De toegang tot de winkel werd opengebroken. VLISSINGEN - Een twintigjarige Vlissinger is gisteroch tend rond tien uur in zijn woonplaats met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden. Hij wilde vanaf de Paauwen- burgweg rechtsaf de Fie Carelsenlaan inrijden. Toen er iets van het dashboard op de grond viel, lette hij even niet goed waardoor hij de stoep opreed. In plaats van te rem men, trapte hij op het gaspedaal en kwam tot stilstand te gen een lantaarnpaal De bestuurder kwam met de schrik vrij, zijn auto raakte aan de voorzijde beschadigd. VLISSINGEN - In de Hyacinthenlaan in Vlissingen zijn- tussen gisterochtend acht uur en gistermiddag één uur drie geparkeerde auto's beschadigd. In de portieren van de auto's zaten diverse deukjes en krassen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Met troffel en toon - zestien nieuwe kansen om te zingen' is de titel van een bijzondere cd met kerkelijke lie deren die op Schouwen-Duive- land wordt uitgebracht ten be hoeve van scholenbouw in Zam bia. Het eerste exemplaar wordt vrij dag 20 februari tijdens een bij eenkomst vanaf 19.30 uur in de Gereformeerde kerk in Zierik- zee aangeboden aan ambassa deur Misheck Mwanza van Zam bia in de Beneluxlanden. De scholenbouw in dat land is een project van de organisatie World Servants. In het kader daarvan gaan enkele jongeren van Schouwen-Duiveland deze zomer naar Zambia om daar mee te helpen aan de bouw De cd vergde een lange voorbe reidingstijd. Gereformeerd pre dikant Michiel de Zeeuw schreef de liedteksten en musi cus Mar van der Veer tekent voor de composities. Dankzij sponsoring van het bedrijfsle ven is het mogelijk de cd te ver kopen met een maximale winst marge voor het project. Het repertoire bestaat uit liede ren die al waren geschreven voor speciale kerkdiensten, bij zondere hoogtijdagen en muzi kale manifestaties. Slechte enke le liedjes zijn speciaal voor de cd geschreven Zo zijn er nieu we kerkliederen te beluisteren, waaronder een nieuw kerstlied 'Er is geen plaats', een huwe lijkslied 'Wie durft nog ja te zeg gen?' en een aangrijpend lied van herinnering 'Als jouw naam klinkt'. Verder bevat de cd het lied 'Er is een zee', dat vorig jaar ter gelegenheid van de her denking van de ramp in* 1953 werd geschreven. Dat geldt ook voor de diverse canons die bij de ze manifestaties worden gezon gen. De stijl van de liederen vari eert van nieuw kerklied tot mu sicalachtige melodieën. Die laat ste vormen een voorproefje op het zinnespel 'Oosterpolderflat' dat in het najaar van 2004 in Zierikzee zijn première beleeft. door Maurits Sep GOES - Het beheer van platte landswegen moet gewoon een taak van het waterschap blij ven. De CDA-Statenfractie ver leent geen steun aan het initia tiefvoorstel van coalitiepartner PvdA om het wegbeheer bij het waterschap weg te halen en on der te brengen bij de provincie. Het iniatiefvoorstel van de PvdA-fractie komt vrijdag aan staande aan bod tijdens de ver gadering van Provinciale Sta ten Aanleiding is hel rooien van meidoorns op Walcheren door waterschap Zeeuwse Eilan den. Dat gebeurde volgens de PvdA met 'onduidelijke en niet goed gemotiveerde argumenten en wellicht achterhaalde over tuigingen'. Omdat de provincie ook wegen beheert, zou zij best ook de plattelands wegen voor haar rekening kunnen nemen, vindt de PvdA. CDA-fractievoorzitter C. van Beveren vindt het 'kwalijk' dat de PvdA een incident aangrijpt om een al langer omarmd idee te verwezenlijken. De PvdA wil de waterschappen helemaal ophef fen en alle taken onderbrengen bij de provincie. Het overheve len van het wegbeheer zou de eerste stap zijn. „Daar zijn wij het niet mee eens", zei Van Beve ren gistermiddag na afloop van een werkbezoek aan waterschap Zeeuwse Eilanden in Goes „Het onderhoud van plattelandswe gen hoort volgens de wet thuis bij ofwel het waterschap, ofwel de gemeente. Het kan dus niet eens bij de provincie worden on dergebracht. Ja, tenzij je de wet verandert, maar dat zie ik nog niet geneuren." STREEK ACTIVITEITEN RENESSE Dorpshuis. 19.30 uur: Kern bezoek dagelijks gemeentebestuur. (Advertentie) een leuk Valentijnscadeau een Bijou cadeau euou «0 4 HIV i&ftsmra 5SARS 6 Lymfotine Hoek Lange Oelft/Segeersslraat Middelburg 0118-613172 Horeca- en Ondernemersvereniging op Schouwen-Duiveland (FOS) gunnen jongeren ook graag een kijkje in de keuken van hun bedrijfstakken; mogelijk is er in de toekomst samenwerking mogelijk met het project van OSD, waarbij leerlingen van met name basisscholen een kijkje kunnen nemen in diver se bedrijven foto Marijke Folkertsma door Inge Heuff ZIERIKZEE - In mei kunnen scholieren uit de groepen zeven en acht van alle basisscholen en alle leerlingen uit het tweede jaar van de middelbare school diverse bedrijven op Schou wen-Duiveland bezoeken. Evenals twee jaar geleden bie den de leden van Ondernemers- kring Schouwen-Duiveland (OSD) deze jongeren een kijkje in hun bedrijf aan onder de noe mer Bekijk een bedrijf, bekend maakt bemind. Doel van de bedrijfsbezoeken is enerzijds de leerlingen wat meer inzicht te geven in de keuzemo gelijkheden voor hun loopbaan Anderzijds wil het lokale be drijfsleven hen laten zien welke bedrijvigheid er al op het eiland is en hen zo mogelijk interesse ren voor een carrière op Schou wen-Duiveland in plaats van el ders Twee jaar geleden werd Be kijk een Bedrijf voor het eerst gehouden en dat is de 25 deelne mende ondernemers goed beval len. Naar de reacties van de cir ca zevenhonderd leerlingen die toen meededen, is geen onder zoek gedaan. OSD heeft de organisatie overge dragen aan het Adviesbureau voor Opleiding en Beroep (AOB) Zuid-Nederland in Goes. De ge meente financiert het project mee en is ook een van de te be zoeken ondernemingen. Naar verwachting zullen er weer ver gelijkbare aantallen leerlingen en bedrijven meedoen. Ouders De leerlingen bezoeken de be drijven buiten schooltijd; in het geval van de basisscholleren wordt geëist dat een van de ouders meegaat. Alle basisscho len en Pontes, locatie Pieter Zee man worden aangeschreven met de vraag of zij de leerlingen op deze bedrijfsbezoeken willen wijzen en informatie erover wil len verstrekken De scholen zijn verder niet bij de organisatie be trokken. Bedrijven kunnen zich aanmel den en aangeven op welke voor gestelde dagdelen in mei (woens dagmiddag, vrijdagnamiddag en zaterdagochtend) zij leerlin gen kunnen ontvangen en hoe veel. Zij worden geacht zelf een programma samen te stellen. Omdat het initiatief bij OSD ligt en de detailhandel en hore ca overwegend bij de Federatie Ondernemersverengi ngen Schouwen-Duiveland (FOS) zijn aangesloten, vallen deze on dernemingen buiten het project. OSD-bestuurslid H. van Dam stelt dat alle overige beroeps groepen door de leden van OSD wel gedekt worden. ..Maar wij hebben binnenkort contact met het bestuur van de FOS, wel licht dat we eens kunnen praten om een volgende keer gezamen lijk dit project te dragen", aldus Van Dam. Voorzitter W. Ginjaar van de FOS staat positief tegen over een mogelijke gezamenlij ke inbreng voor dergelijke be drijfsbezoeken. „Daar willen wij zeker over meedenken." jfopr Fsme Soesman SCHARENDIJKE - Zowel bo- «,i- als ondergronds is de afge- lopen maanden hard gewerkt - «n de Platteweg in Scharendij- |;e. Omvang en aanpak van de maken dat er zelfs aan een 1 Khte openingshandeling wordt j gedacht. fcnwonenden en andere gebrui kt van deze weg, die Bethle- emplein verbindt met de oude dorpskern, hebben naar ver achting nu nog een week of wee met - gedeeltelijke - afslui ting te kampen Het project ft twee weken vertraging op gelopen als gevolg van weersom- indigheden. Ook moet nog op een laatste partijtje stenen wor den gewacht. De verwachting is dat eind volgende week de laat ste meters bestrating kunnen lorden gelegd. De echte afron ding van het project volgt pas en aantal weken later, op 24 Bart. Dan gaan achttien lijster nen langs de Platteweg de mnd in. in het kader van de Na- ionale Boomfeestdag. Het zou leuk zijn als er op die dag een - Heme - openingshandeling itordt verricht, meent projectlei der J. Scheele van de gemeente ichouwen-Duiveland. )nkruid len dergelijke afsluiting past jjde omvang van de klus. Geko zen is voor het gelijktijdig aan- lakken van riool- en wegwerk- tjnheden. Dit project is boven- n aangegrepen om de door psraad en -bewoners al zo King gewenste herinrichting van BelPlatteweg door te voeren, «■oorheen was de weg één grote 'I Estrate vlakte van zo'n acht me- B s breedte, schetst Scheele (oor gespiegelde parkeervak- to en het afscheiden van een toetgangersdeel wordt die open- pid nu doorbroken, zonder dat r met snelheidsverlagers zoals drempels hoeft te worden ge- rerkt. De buurt is tot dertig-ki- neterzone verklaard en duur- zaam beheer heeft zijn intrede gedaan. Dat laatste houdt in dat er bij de inrichting bewust reke ning is gehouden met onkruidbe- strijding, bijvoorbeeld door het zoveel mogelijk mijden van klein materiaal en obstakels. Ondergronds is, met de aanleg van een stamriool, een welis waar niet zichtbare maar min stens zo belangrijke verande ring doorgevoerd. Dit riool vormt zo'n beetje de ruggen graat van de Scharendijkse riole ring, licht de projectleider toe. Het riool is, om de doorstroming te verbeteren, verdiept aange legd. De diameter meet 80 centi meter tegenover 30 tot 45 centi meter voorheen. Onder het weg dek is puinfundering aange bracht, die moet voorkomen dat nazetting leidt tot verzakkin gen. Daardoor kon meteen de de finitieve bestrating worden ge legd en worden omwonenden dus niet nogmaals - wat wel het geval is bij tijdelijke bestrating- geconfronteerd met hinder. Ter afronding van het project worden lijsterbessen (kleine sor- bus latifolia) geplant in de voor heen boomloze straat. Ook ko men er twee bankjes en nieuwe straatverlichting, die 's nachts niet uitgaat maar dimt. Herinrichting De herinrichting is tot stand ge komen na overleg met dorpsbe woners. Zij konden reageren op een bij een dorpsraadbijeen komst gepresenteerde tekening. De ideëen die zij spuiden zijn in een ontwerp verwerkt, waarop wederom kon worden gerea geerd. Tot slot is nog een bijeen komst belegd met de aannemer om de praktische uitvoering van de werkzaamheden aan de orde te stellen. Het past in die lijn om de boel ook gezamenlijk - zij het bescheiden - af te sluiten, is de gedachte die leeft in het gemeen tehuis. Het riool onder en het wegdek van de Platteweg in Scharendijke zijn in één klap aangepakt; het gaat om zo'n omvangrijk project dat aan een officiële opening wordt gedacht. foto Marijke Folkertsma rPiet Kleemans 1IKZEE - Mensen op alle logelijk manieren helpen weer tug te keren naar de arbeids- Barkt. Dat is waar het nieuw op (richten bedrijf Zuidhoek Reïn- gratie BV zich mee bezig gaat kwden. onderneming is een liatief van werkvoorzienings- tcliap De Zuidhoek. Ot voor kort waren er de In- en joorstroom-banen (ID) en was (Wet Inschakeling Werklozen UW) van kracht. Sinds 1 ja- _iari dit jaar zijn beide echter ttdwenen. De gemeente krijgt uortaan één budget voor ar- adsreïntegratic REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 «00 AB ZIERIKZEE Tel. 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 *460 AA goes Te': (0113)315500 Fax (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet pzc.nl E-mai|; web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °o maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; üterdagstot 12.00 uur Om te voorkomen dat mensen het slachtoffer worden van het schrappen van ID en WIW wil de gemeente zoveel mogelijk mensen laten doorstromen van de gesubsidieerde arbeid naai werk in het reguliere bedrijfsle ven. De directie van werkvoorzie- ningsbedrijf De Zuidhoek, ope rerend onder verantwoordelijk heid van de gemeente Schou wen-Duiveland, speelt daar met het plan voor de oprichting van het nieuwe bedrijf op in. Direc teur F. Dieleman: „Voor ons is het een strategische keuze voor een duidelijk herkenbaar be drijf. Concurrentie Dieleman heeft alle vertrouwen in een goede toekomst voor het nog op te richten Zuidhoek Reïn tegratie BV. „Ik durf de concur rentie met het vrije bedrijfsle ven wel aan." Het gaat niet alleen om het hel pen van mensen terug te keren naar de arbeidsmarkt, maar ook het werken met loonkostensubsi die en projecten voor sociale ac tivering. Door te kiezen voor een com pleet nieuw zelfstandig bedrijf kan men duidelijk herkenbaar naar buiten treden. Ook blijven de financiële risico's voor het werkvoorzieningsschap be perkt, terwijl eventuele winst van Zuidhoek Reïntegratie kan worden aangewend voor sociale werkvoorziening of ingezet voor de doelgroep waarvoor de activi teiten worden verricht. Voor de structuur van de nieuwe BV stelt De Zuidhoekdirectie voor, aansluiting te zoeken bij de op zet van Zuidhoek-Flex BV, ook een dochteronderneming van het werkvoorzieningsschap. Het voorstel voor het nieuwe be drijf komt maandag 16 februari aan de orde tijdens de vergade ring van de bestuurscommissie van De Zuidhoek in Zierikzee, om 16.00 uur in de bestuurska mer van het schap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31