Hoek breekt met slechte traditie Kloetinge voelt zich bestolen PZC De Meeuwen is lachende derde 17 Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser nadert koploper door zege op Noordwijk Benauwde zege van Smerdiek Nieuwdorp is snel klaar Arjan Human blijft bij Hoek Belangrijke zege Rillandia Van de Bossche trainer Corn Boys Jaap de Ridder verlengt contract bij Volharding maandag 9 februari 2004 jjnnrBarrv van der Hooft NOORDWIJK - Echt goed voet ballen deed Hoek zaterdag in Noordwijk niet. Maar na afloop was er niemand die daar moei lijk over deed. De 2-1-overwin- njng leverde na de minimale ze ge op ASWH (1-0) opnieuw drie punten op en daarmee was ieder een tevreden. „We doen nog mee voor de titel", zei trainer Johan Ballegeer tevreden. Een aardige bijkomstigheid in Noordwijk was dat Hoek brak "met een slechte traditie. De Zeeuws-Vlamingen hadden na melijk nog nooit gewonnen in Noordwijk. Van de vijf eerdere ontmoetingen eindigden er twee in een gelijkspel en werd drie keer verloren. Ballegeer: „De ban is nu gebroken, want Hoek GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal won Smer diek zaterdag met 2-1 van Xer xes. De Meeuwen en Kloetinge verloren. Smerdiek-Xerxes/DHZ 2-1: An ne Hage werkte na acht minu ten een vroege achterstand weg, maar pas na rust kon de thuis ploeg met wind mee echt druk zetten. Na een uur leverde een strafschop wegens hands de win nende 2-1 op via Joska Jansen. De Meeuwen-Nootdorp 1-5: De betere bezoeksters liepen na 0-1 bi] rust verder uit tot 0-3, voor dat Noëlle Verhage met een fraai afstandsschot kon tegens- coren. Met nog eens twee Noot dorp-goals werd het niveauver schil iets te ruim uitgedrukt. Kloetinge-Jodan Boys 0-2: Tot halverwege de tweede helft speelde de thuisploeg goed mee, maar na de twee tegentreffers in de 65e en 75e minuut zag de de gradatiekandidaatgeen kans om terug te komen. had hier nog nooit een zege behaald De oefenmeester had het duel als lastig ervaren. „Ter wijl ik na de wedstrijd tegen AS WH een iets makkelijker duel had verwacht. Ik schat Noord wijk toch lager in dan ASWH." Bij een blik op de ranglijst wa ren die gedachten wel te begrij pen. Met negentien punten was Noordwijk slechts onderaan de lange middenmoot terug te vin den. Tegen Hoek was de ploeg ook niet altijd de mindere, maar het liet na wat Hoek wel deed: scoren op de juiste momenten. Na dik anderhalve minuut sloeg Hoek al toe. Een dieptepass van Wesley de Smet, die opnieuw net voor de verdediging was ge posteerd, viel voor de voeten van Bart Poppe. De rechtermid denvelder, die na enkele maan den blessureleed weer eens een basisplaats had gekregen, schoot via het been van een ver dediger raak. De bliksemstart kreeg echter geen goed vervolg. Hoek was wel fel in de duels, maar creëer de geen kansen meer. Bij de eer ste goede aanval van Noordwijk viel vervolgens na negentien mi nuten de gelijkmaker. Met een prachtige volley liet Jeroen van Wetten doelman Jürgen Belpai- re kansloos. In de twee minuten die daarop volgden was Hoek de weg even helemaal kwijt. Vin cent Herpers miste van dichtbij en Jelle Korbee kreeg de bal van dichtbij ook niet langs Belpaire. „Als ze op dat moment de twee de hadden gemaakt, hadden we een heel moeilijke middag voor de boeg gehad", erkende Balle geer. „In de eerste helft stonden we op het middenveld telkens veel te ver van onze tegenstan der vandaan. Het is vandaag wel duidelijk geworden, dat er bij ons nog veel voor verbete ring vatbaar is." Hoek bereikte de rust zonder kleerscheuren- en sloeg aan het begin van de tweede helft op nieuw toe. De opnieuw vanaf de linkerkant spelende Arjan Hu- man kreeg de bal tot twee keer toe gelukkig mee en ging alleen op keeper Sander van der Veldt af. Op het moment dat Human wilde schieten werd hij langs achteren aangetikt. De toegeken de strafschop werd door de sterk spelende Steven de Croock onberispelijk benut: 1-2. Het bleek de winnende treffer, omdat Hoek achterin overeind bleef. Noordwijk werd nog ge vaarlijk uit een aantal corners, maar kon de Hoek-verdediging niet echt verontrusten. Dat was mede de verdienste van Thomas Ragut, die linksbuiten Rocky Pitti geen ruimte voor zijn ac ties gunde. Daarmee werd de an gel uit het spel van Noordwijk gehaald en was de aanvoer naar spits Van Wetten afgesneden. Door de nipte overwinning werd de achterstand op koplo per Quick Boys tot twee punten verkleind. Hoek heeft nu even veel wedstrijden als de ploeg uit Katwijk gespeeld en is dus nog altijd een kandidaat voor de ti tel. „We doen nog mee, maar de spoeling binnen de selectie is wel dun geworden", gaf Balle geer aan. „Door de blessures van Anthony Annicaert, Thijs Binnerts en Morou Jabara en het vertrek van Pascal Smessae- rt zijn we vier spelers van de kern kwijtgeraakt. Er zit echter ook één voordeel aan In de eer ste competitiehelft wisselde ik te vaak als iemand niet goed had gespeeld. Dan blijkt dat je ook te veel spelers in je selectie kunt hebben. Dat probleem heb ik nu niet meer." Noordwijk Hoek 1-2 (1-1). 2 Bart Poppe 0-1, 19 Jeroen van Wetten 1-1, 47. Steven de Croock 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: R Breebaart (Amsterdam). Gele kaart: Martijn Ravensbergen, Jeroen van Wetten en Patrick van Dam (allen Noordwijk). Aantal toe schouwers: 550. Hoek: Jürgen BelpaireThomas Ra- gut, Johan Mücher, Gunther de Me ijer, Franky Standaert (88. Rama- zan Yuruk), Bart Poppe (73 Mare Minnaert), Wesley de Smet, Steven de Croock, Pauclair Youda (79 Djamel Buyse); Leon van den Ouden en Arjan Human. Hoek-speler Pauclair Youda (rechts) vindt Patrick van Dam op zijn weg. foto Peter van Muiken door Roeland van Vliet KLOETINGE - De voetballers van Kloetinge leken zaterdag hard op weg om hun nieuwe trai ner. Dolf Roks, zijn eerste punt in drie wedstrijden te bezorgen. Met een gelijke stand op het sco rebord (1-1) en nog maar een paar minuten te spelen, zag het er voor de Bevelandse zater dag-hoofdklasser goed uit. Maar toen ging verdediger Jef frey Frijters gruwelijk in de fout. Hij bezorgde de bal schle mielig bij Scheveningen-spits Matthijs Seilberger, die hem ver volgens met de hand meenam en achter doelman Jaap Pijnen burg trapte: 1-2. En weer zat Kloetinge zonder punten. Jeffrey Frijters en Jaap Pijnen burg waren furieus. De eerste haastte zich naar de scheidsrech ter. de tweede naar diens assis tent aan de zijlijn. Ook de ande re Kloetinge-spelers en assis- 'ent-trainer Joost Folmer storm den in de richting van de man nen in het zwart. Of ze niet ge zien hadden dat de spits van Scheveningen hands had ge- SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Pudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Boeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Te(: (0113)315500 pax. (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET «wwpzc.nl E-mail: web@pzc.nl maakt? Anton S wennen, de keeperstrainer die het van dicht bij allemaal had gevolgd, zei na afloop dat hij hoorde dat scheidsrechter Van der Beek het inderdaad niet had gezien. „Maar", zo zei hij, „de grens rechter gaf aan ons toe dat het hands was. Alleen heeft hij dat niet aan de scheids verteld." Trainer Dolf Roks had dat ook gemerkt. „Die man heeft ons ge woon een oor aangenaaid", zei hij. Maar slecht verdedigen was het ook. Frijters, die de rest van de wedstnjd solide verdedigde, nam in de 84e minuut een hoge bal aan en had hem vervolgens hard weg moeten schieten. Seil berger stond immers gevaarlijk dicht bij hem in de buurt en Frij ters had op dat moment geen as sistentie. De Kloetinge-speler produceerde echter slechts een slap balletje. Frijters. „Erwin van der Woerdt coachte dat ik de bal moest weg trappen, maar ik kreeg het niet voor elkaar. Ik moest het met mijn verkeerde been doen. Toen trapte ik dus tegen de arm van die spits aan. Ik gaf gelijk aan dat het hands was, maar er kwam geen fluitje. Daarna kon ik die speler niet meer inhalen Doordat ik met twee handen het gebaar van hands had gemaakt, stond ik namelijk op het verkeer de been. Ook Jaap Pijnenburg keepte niet helemaal lekker op de inzet van die spits, maar hij was er eveneens van uitgegaan dat de scheidsrechter wel zou fluiten." In de luren Voor Kloetinge eindigde de hon derdste thuiswedstrijd op het hoogste niveau (tevens de twee honderdste in totaal) zo in mi neur. En dat terwijl de nummer dertien van de competitie het duel goed was begonnen. De de fensie, onder leiding van 'come back kid' Jaap Pijnenburg, stond als een huis en al na der tien minuten kwam de thuis ploeg op 1-0. Wilco de Valk leg de bij de rechterzijlijn twee spe lers van Scheveningen in de lu ren en stoomde op naar de ach terlijn. Vanaf daar zette hij voor op Emiel Dorst, die de bal van dichtbij met het hoofd over doel man Maurice Langstraat werk te. De eerste kans was gelijk raak. Verder leek het spel van Kloetin ge (en Scheveningen) tot de rust nergens naar. Maar dat kon ook bijna niet anders. Op het hobbe lige en drassige veld was goed voetbal simpelweg niet moge lijk. De bal stuitte alle kanten op. En dan was er ook nog de harde wind die over het Wesselo- park raasde De enige noemens waardige feiten uit het eerste be drijf waren nog een schot op de paal voor Scheveningen en de wissel van de geblesseerde Emiel Dorst. Pim Bruins kwam er voor hem in. Pas na rust én nadat Schevenin gen in de 47e minuut op 1-1 was gekomen via Steven Kenepa, maakte het elftal van Kloetinge meer indruk. De thuisploeg voer de de druk op het doel van de gasten op. Met name Ferry Alf- ons liet zich gelden. In de 58e mi nuut zette hij een aanval op met Wilco de Valk en schoot de bal vervolgens via de keeper naast. Nog geen tien minuten later pro beerde hij het in z'n eentje. Hij dribbelde met de bal. kwam ten val, stond op, dribbelde verder en loste toen nog een schot. Dat schot miste echter kracht en be landde ook naast de doelpaal „We kunnen de scheidrechter de hele tijd de schuld gaan geven, maar zulke grote kansen moeten er gewoon in. Maar ja, zo is Fer ry. Hij heeft altijd veel kansen nodig", stelde Dolf Roks na af loop mistroostig vast. „En we speelden ook echt niet goed van daag." Frijters, die na de wedstrijd naar de dopingcontrole moest, vond ook dat Kloetinge de hand in eigen boezem moest steken voor de twaalfde nederlaag van het seizoen. „De scheidsrechter was niet in ons voordeel, maar door hem hebben we de wed strijd niet verloren. We hadden vandaag de aansluiting kunnen hervinden met de ploegen boven ons, maar dat hebben we niet ge daan. Scheveningen-thuis, die wedstrijd moet je natuurlijk ge woon winnen." Kloetinge-Scheveningen 1-2 (1-0). 13. Emiel Dorst 1-0, 47 Steven Ke nepa 1-1, 84. Matthijs Seilberger 1-2. Scheidsrechter. E van der Beek (Alphen aan den Rijn) Gele kaartJeffrey Frijters (Kloetinge) Aantal toeschouwers750. Kloetinge: Jaap Pijnenburg, Rien de Bruine, Jeffrey Frijters, Erwin van der Woerdt, Arno Melaard; Jo han de Goederen, Emiel Dorst (44 Pim Bruins), Wouter Labrujère; Ferry Alfons, Wilco de Valk, Ro nald Zuijdwegt (51. Pieter de Graaff). Ferry Alfons haalt uit op het doel van Scheveningen. foto Willem Mieras GOES - In de tweede klasse won AZW zaterdag verrassend met 4-2 van Seolto, waardoor de Axelaars de voorlaatste plaats overdeden aan Noad'67, dat tegen Dinteloord 0-0 speel de. Nieuwdorp won met 4-1 van Ko gelvangers en Kapelle met 2-1 van Zaamslag. Amemuiden slaagde er niet in leider Groote Lindt beentje te lichten (4-2). Nieuwdorp-Kogelvangers 4-1: Via treffers van Martin de Ha mer (2x) en Teun Rentmeester had de thuisclub de zege al snel op zak. Tien minuten na rust werd het door Veenman nog wel 3-1, maar een derde treffer van Martin de Hamer (strafschop) na een uur voorkwam verdere problemen. Dinteloord-Noad'67 0-0: Beide teams speelden om niet te verlie zen. Kansen waren er dan ook nauwelijks en de bloedeloze par tij eindigde dus terecht op 0-0. Arnemuiden-Groote Lindt 2-4: De zwaargehavende thuisploeg kwam op voorsprong door Remy Meerman, maar het geroutineer de Groote Lindt kwam via Op meer, Stroop en Martels op 1-3 Corné van Belzen bracht de spanning terug, waarna Martels de eindstand vastlegde. AZVV-Seolto 4-2: Seolto kwam na een kwartier op voorsprong via Dominique Heyst, maar door een eigen doelpunt van Ben Krammer en een treffer van Jaap den Doelder leidde AZW bij de rust met 2-1 Gerben Steij- aert maakte er meteen na rust 3-1 van en Leon Goossen teken de 4-1 aan. Een kwartier voor tijd maakte Amoud Mol 4-2. Terneuzense Boys-'s Heer- Arendskerke 4-1: Terneuzense Boys speelde een sterke eerste helft en kwam daarin via Tim Louwiesse en Mevlud Eryürük op een verdiende 2-0-voor- sprong. Na rust nam 's-Heer Arendskerke meer risico en dat resulteerde na zeventig minuten in de 2-1 van Marco Goedegebu- re. Pas in de blessuretijd nam de thuisploeg via Evert-Jan van Op- dorp en Ruud Hoogesteger defi nitief afstand. Zaamslag-Kapeile 1-2: Tegen de verhouding in nam Zaamslag via Wim Duerink een 1-0-voor- sprong. Kapelle was echter de betere ploeg en stelde in de twee de helft orde op zaken. Niels Ko- le zorgde voor 1-1 en vijf minu ten voor tijd nam Peter Willem- se de beslissende treffer voor zijn rekening. NOORDWIJK - Patrick Naudts deed de mededeling na het duel met Noordwijk met enige trots: Arjan Human speelt ook volgend seizoen voor Hoek. De Belgische mana ger en de aanvaller uit Middelburg kwamen vorige week al tot overeenstemming, maar Human wilde nog even wachten op de uitkomsten van de gesprekken met andere spelers. Het is geen geheim dat de spits zijn aanblijven liet afhangen van de kwaliteit van de selectie waarmee Hoek het volgend seizoen wil ingaan. „En ik wilde ook we ten of ze gingen proberen nog wat Nederlandse spelers er bij te halen", zei Human zaterdag. „Daarnaast wilde ik ook graag weten wat jongens als Thomas Ragut en Thijs Binnerts gingen doen. Zij blijven nu ook en dat vind ik be langrijk. want ik kan het goed met hen vinden Human, die tot nu toe dit seizoen zes keer scoorde, hoopt ook op de terugkeer van middenvelder Björn Langeveld. „Want op zijn positie is er gewoon geen betere." Patrick Naudts. ,,De komst van Björn behoort nog tot de mogelijk heden We zijn nu druk bezig en ik denk dat ik de selectie aan het eind van deze maand ver rond zal hebben." Voor Human bestond ook interesse van ASWH. „Met Jack van den Berg. de trainer van ASWH. heb ik samenge werkt bij de jeugd van Feyenoord", vertelde Human „Ik heb hem als mens en als trainer heel hoog zitten. Maar een overstap naar ASWH is simpelweg niet te combineren met mijn werk, daar moet je realistisch in zijn. Dan zou er telkens een uur reistijd bijkomen" RILLAND - Dankzij een 1-0-overwinning op degradatie kandidaat Altena heeft Rillandia duidelijk afstand geno men van de gevarenzone. Arjan Koopmans werd match winnaar in het povere duel. De ploeg uit Nieuwendijk, die onlangs trainer Dick Stuij aan de kant zette, bleek in aanvallend opzicht onmachtig. In het eerste halfuur kreeg de thuisclub drie goede kansen op de openingstref fer. Giel Dubbeld, Arjan Koopmans en Guus Heijmans slaagden er echter niet in om het net te vinden. In de 32e minuut was het wel raak. Koopmans versloeg verdediger Klaas Prins op snelheid en verraste ook de blunderende keeper Carlo Kuijsten: 1-0. Bij de volgende aanval eindig de een stiftje van de doorgebroken Peter Kepers op de paal, zodat de definitieve beslissing uitbleef. Kort na de hervatting school Gerdo Zondag voor de bezoekers op de paal, meteen ook het enige wapenfeit van de ploeg van in terim-trainer Rini Capelle. In de slotfase maakte Rillan dia onvoldoende gebruik van de vele ruimte die het kreeg. Desondanks was trainer Paul van Buuren tevreden met de drie behaalde punten. „We hebben een degradatiekan didaat een flinke tik gegeven Omhoog kijken wil ik nog niet doen." SAS VAN GENT - Het eerste elftal van voetbalvereniging Corn Boys heeft de technische staf voor komend seizoen zo goed als rond. Nieuwe trainer wordt Antoine van de Bossche uit Zelzate, die momenteel verbonden is aan de A-junioren van Zaamslag. Zijn assistent blijft John Moes. De club moet wel op zoek naar een verzorger, omdat Al- bert Augustinus wegens werkzaamheden niet meer van de partij kan zijn. door Wim Broekhoven GOES - In de derde klase A was het een goede dag voor koploper De Meeuwen. Zelf won de ploeg met 5-3 van Yerseke, maar de achtervolgers SKNWK en GPC morsten punten. SKNWK kwam in de derby tegen ZSC'62 niet verder dan 1-1 en GPC-MZVC eindigde met dezelf de score. Bruse Boys won met 1-0 van Serooskerke, waardoor VCK 1-1 tegen Veere) laatst werd In de derde klasse B speelde Tho- lenseBoys 1-1 tegen Baronie. Yerseke-De Meeuwen 3-5: De koploper was via treffers van Michiel Brouwer in de 8e en 19e minuut al uitgelopen tot 0-2 en de thuisploeg (zonder de gebroe ders Van de Water) leek in de eerste minuut na rust na het der de doelpunt van Michiel Brou wer klaar voor de slacht. Drie minuten later tekende Koen Sin- ke echter voor 1-3 en na een uur zorgde Bart van Steveninck zelfs voor 2-3. Yerseke drong direct nog meer aan, maar vijf minuten later le verde een counter De Meeuwen een strafschop op, die door Pa trick Koppejan koel werd verzil verd. De wedstrijd leek opnieuw be slist, maar twaalf minuten voor tijd blunderde De Meeuwen-ver dediging en via John Vette werd het prompt 3-4. Het slotoffen- sief van de thuisploeg leverde ver in blessuretijd nog een vijf de De Meeuwen-treffer op van Patrick Koppejan GPC-MZVC 1-1: Tien minuten na rust kopte Vinay Ganesh een verre inworp bij de eerste paal binnen voor de 0-1 en pas in blessuretijd slaagde de thuis ploeg er - overigens dikverdiend - in via Jeroen van Ommen de achterstand goed te maken. VCK-Veere 1-1: Na een gelijk opgaande eerste helft bracht Ste fan Wiclemaker een kwartier na rust VCK op voorsprong, maar via Robert Maat kwam Veere di rect weer op gelijke hoogte. Het aandringende VCK slaagde er daarna niet in opnieuw afstand te nemen. Dauwendaele-Heinkenszand 2-1: Negen minuten na rust le verde een solo van Joram Moes 1-0 op en twee minuten later stond Robin van de Velde na een corner van Jordv van Bunderen op de goede plaats voor de 2-0. Een kwartier voor tijd werd het 2-1 door een schot van Johan Karelse, dat via beide doelpalen achter doelman Telussa in het doel eindigde. ZSC'62 - SKNWK 1-1: Beide doelpunten kwamen op naam van Ronald van Oeveren, die meespeelde bij ZSC'62 omdat de ploeg zoveel personele proble men heeft. Hij kopte al vlug in eigen doel (0-1), maar herstelde de balans in dezelfde helft met een schot (1-1). Bruse Boys - Serooskerke 1-0: Op basis van de inzet en de ge creëerde kansen boekte Bhise Boys een verdiende overwin ning. Voor rust miste Frank Al- laart namens Serooskerke voor open doel en verzuimde ook Bru se Boys-speler George Geluk te scoren. Ruim een kwartier voor tijd bezorgde laatste man Wilko Hanzen op aangeven van Mujo Avdic de Bruse ploeg drie brood nodige punten in de strijd tegen degradatie. Derde klasse B Tholense Bovs-Baronie 1-1: De wedstrijd zat lang op slot en pas twintig minuten na rust kon Ronnie de Graaf de score voor de thuisploeg openen. Het gewiekste Baronie kwam tien minuten later via een kop bal van Schrijvers op gelijke hoogte, waarna de bezoekers vooral via een excellerende doel man Von Seydlitz het ene punt behielden. OVEZANDE - Volharding, uit komend in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal, kende een prima weekeinde. Behalve dat het met een 3-1-ze ge de eerste overwinning sinds hot seizoen 2001/2002 boekte, werd ook overeenstemming be reikt met trainer Jaap de Ridder om zijn verblijf met een seizoen te verlengen. De oefenmeester uit Amemui den gaat zich het volgend sei zoen behalve als trainer van de eerste selectie ook als jeugdcoör- dinator inzetten voor Volhar- ding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41