Metamorfose van lelijk eendje Burenruzie in evenwicht PZC DFS grijpt laatste strohalm in Spui Duiveland verliest van Mourad Gocun Kwiek omzeilt lastige klip Zierikzee Al verliest sleutelduel Zeeuwse derby doelpuntloos Rol Zeelandia lijkt uitgespeeld Zierikzee handhaaft titelkansen na 2-0-zege op Walcheren Eerste zege voor Hoedekenskerke DORDRECHT - De volleyballers van Kwiek omzeilden in de eerste klasse A een lastige klip. De Bruse formatie ver sloeg in Dordrecht de derde keus van Ekspalvo: 1-3 (22-25, 20-25, 25-19, 15-25). Kwiek handhaafde de ruime voorsprong van tien punten op de reserves van Fusion. Onder goede leiding had Kwiek het in de eerste set lastig tegen een verbaal intimi derende opponent. Ekspalvo tastte de grenzen af, maar haalde met onderling gekrakeel ook het ritme uit de eigen gelederen. Degelijk spelend scoorde Kwiek veel met de op slag. Concentratiegebrek leidde in de derde set tot verlies. Daarna profiteerden de Zeeuwen opnieuw van onenig heid in de Dordtse gelederen ZIERIKZEE - Zierikzee Al bewees zichzelf tegen Jeka Al een heel slechte dienst Niet alleen verloor de ploeg van Leen Koster met 1-2, maar de Zierikzeese ploeg beëin digde het duel ook nog eens met negen man. In de hoofdklasse van het A-junioren voetbal moet Zierik zee zich zo langzamerhand zorgen maken om het lijfsbe houd. Na 25 minuten liep Zierikzee-speler Martijn van Grunsven, nadat hij in het strafschopgebied de bal op zijn hand kreeg, tegen een tweede gele kaart op. Vanaf de strafschopstip scoorde Jeka 0-1 en moest Zierikzee met tien man verder. De thuisploeg ging goed met de ondertal- situatie om en kwam na rust zelfs op gelijke hoogte. Na een overtreding op Wesley Goud scoorde Wesley Quist vanaf elf meter de 1-1. Ook Zierikzee-doelman Antwan Kleingeld haalde het einde van de wedstrijd niet. Hij maakte hands buiten het strafschopgebied. Met negen man hield Zierikzee stand tot vijf minuten voor tijd. Toen zag 'keeper' Wesley Goud zich geklopt door een ongeluk kig doelpunt. OOSTKAPELLE - Als de vertoning van de eersteklassers Oostkapelle en SSV'65 een indicatie is voor het verdere verloop van de competitie, dan zullen beide ploegen de grootste moeite hebben om boven de degradatiestreep te eindigen. Oostkapelle mocht de meeste aanspraak maken op de overwinning, maar slaagde er niet te scoren: 0-0. Op papier was Oostkapelle-SSV een interessante derby, maar in de praktijk was het een duel die in sommige fases het aankijken niet waard was. „Heel merkwaardig voor een derby", vond SSV-trainer Adriaan Nieuwenhuijse. Oostkapelle wist bij vlagen aardig voetbal op de mat te leggen, creëerde zelfs een handvol kansen, maar kreeg de bal maar niet achter de doelman Wilfred Poley. ZIERIKZEE - De volleyballers van Zeelandia lijken kans loos voor titel prolongatie in de recreatieve competitie van Zierikzee. De titelverdediger verloor ditmaal van vc Lob (2-1) en heeft een achterstand van vijf punten op de drie koplopers: vc Lob, Big Boss en Wea/Mevo;80. Die laatste twee wonnen hun laatste duels met 3-0. In de andere pou les bleven Profile Tyrecenter Rinus Roon, Marleco/Cluzona 2 en Wea/Mevo'80 dames op kop. maandag 9 februari 2004 4 fjnnr Ren Hameeteman ZIERIKZEE - De voorbije vijf voetbaljaren knokte Zierikzee regelmatig tegen degradatie. Dit seizoen echter ontpoppen de rood-zwarten zich plotsklaps als serieuze titelkandidaten. Het lelijke eendje van de derde klasse ontwikkelt zich lang zaam maar zeker tot een prachti ge zwaan. Gisteren won de kop loper op eigen veld met 2-0 van Walcheren. Het is op zijn zachtst gezegd op vallend te noemen. Na de promo tie in 1998 naar de derde klasse was Zierikzee bijna onophoude lijk in gevecht tegen degradatie. Eén van de grootste problemen was telkens het enorme gebrek aan scorend vermogen. Met mo menteel 30 doelpunten voor is er inmiddels echter al meer ge scoord dan gedurende de afgelo pen vijf seizoenen aan het einde van de rit was bereikt. „Het verschil met voorgaande seizoenen is dat op dit moment het individuele belang onderge schikt wordt gemaakt aan het teambelang. Het collectief is het enige dat momenteel telt. Het gaat om Zierikzee en met om het individu of om mij de trai ner We zetten er samen de schouders onder", legt oefen- meester John de Frel uit. Maar trainer, het komt toch ze ker ook door het aantrekken van jongens als Rutger Kooman, Niels Lodewijk, Elmar Verhage en Serge Berrevoets Uiteraard gaat De Frel mee met die bewe ring. ,.Het is een samenspel ge worden tussen de nieuwkomers, de oude garde en mezelf. En de nieuwe jongens zijn inderdaad van grote invloed gebleken. Wat aanvoerder Barry Hage be treft, ligt er aan de aanpak van Zienkzee een nog groter goed I ten grondslag. „Het verschil met voorgaande seizoenen is dat Zie rikzee verder wil. We leggen daarbij ook graag de altijd nega tieve benadering van het Schouwse voetbal nu eens naast ons neer. Daar wordt bij de club veel energie ingestoken. Niet al leen het aantrekken van nieuwe spelers past daarin, maar ook de plannen voor een nieuwe tribu ne bijvoorbeeld." Daar waar zijn trainer de titel kansen voor Zierikzee nog altijd voorzichtig van week na week bekijkt, durft Hage best verder te kijken. „We hoeven ons daar helemaal niet achter te verschui len, maar Zierikzee is gewoon een titelkandidaat. De strijd om het kampioenschap zal uiteinde lijk draaien om de eerste zes ploegen. Daarbij geldt, vind ik persoonlijk, Patrijzen als gevaar lijke outsider", vertelt Barry Ha ge, die met elf seizoen de langst zittende basisspeler is bij Zierik zee. Goed beschouwd was het giste ren voor zowel Zierikzee als het bezoekende Walcheren ondoen lijk een echte wedstrijd te ma ken van de ontmoeting. Een con tinu aanhoudende stormachtige wind met slagregens en hagel, had het duel te stevig in zijn greep. ..Dit was in ieder geval niet mijn weer. Het was heel moeilijk om de bal onder contro le te krijgen", sprak een van de doelpuntenmakers Rutger Koo man na afloop. Na een 0-0-ruststand en een eer ste helft zonder echte kansen, opende verdediger Serge Berre voets in de vijfde minuut de sco re voor Zierikzee. Met een onver wacht schot van zo'n 25 meter werd Walcheren-doelman Lars Peeters compleet verrast. „Het hoort ook een beetje bij mijn spel als verdediger bij Zierik zee; mee opkomen en proberen met een afstandsschot te scoren. Daar moet je ook een beetje ge luk bij hebben. En vanmiddag met de wind in de rug raakte ik de bal ook nog eens goed. Dooi de wind zag je de bal bewegen en op het laatst bij de keeper in eens dalen. De keeper kon er niets mee", legde doelpuntenma ker Serge Berrevoets uit. Ook Berrevoets dicht de Schouwse derdeklasser overi gens een goede kans toe op het kampioenschap. „We zijn dit sei zoen natuurlijk stukken sterker geworden door die nieuwe jon gens. De concurrentie onderling is veel groter geworden. Je ziet dat iedereen ervoor gaat. Maar wat ook zeker zo belangrijk is. is het feit dat iedereen zoveel plezier aan het spelletje beleefd. Dat stralen we gewoon uit, vind ik. En dat geeft een positieve werking." Zierikzee - Walcheren 2-0 (0-0). 50. Serge Berrevoets 1-0. 89. Rut ger Kooman 2-0. Scheidsrechter: M.J.C. Koevoets (Ellen-Leur). Ge le kaart: Freddy Compeer, Marco Schroevers (beide Walcheren), Tho mas Vos (Zienkzee). Aantal toe schouwers: 125. Zierikzee: Jacco van der Schee; Barry hage. Jamo Vermeulen, Mi chel Winkels, Serge Berrevoets, Er- win Nelissen, Niels Lodewijk, Ben Verwest; Rutger Kooman. Elmar Verhage, Thomas Vos. Ben Verwest (voorgrond) wordt gevloerd door een tegenstander van Walcheren. foto Marijke Folkertsma door Jack Begijn SPUI - Fnistraties en psycholo gische oorlogvoering voerden de boventoon in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal na het duel tussen koploper Spui en de nummer twee DFS. De thuis ploeg kreeg in de eerste helft le gio kansen, maar benutte die niet. Ook een strafschop werd niet omgezet in een treffer. DFS kreeg slechts één halve kans en won: 0-1. De teleurstelling bij Spui was na afloop begrijpelijk. Met een overwinning was de titel nage noeg binnen. Nu, na het verlies, komt DFS op vier punten met een wedstrijd meer gespeeld. Misschien was Patrick van den Boogaart wel de belichaming van de frustratie die overbleef bi] de Spui-spelers. Van den aart. gepikeerd omdat hij met in de basis stond, viel tien minuten voor tijd in voor aan voerder John de Ritter. Met de wissel mocht hij direct de aan voerdersband overnemen. Koud in het veld kreeg de thuisploeg strafschop toegewezen na w. omstreden overtreding op Martin Kalisvaart. Invaller Van den Boogaart belastte zich met de pingel, maar schoot onnauw keurig in. Doelman Leander Rouw redde. DFS kreeg daarna een halve kans uit een afgeslagen schot. Anco van de Linde was ter plek ke om van dichtbij af te ronden, het eindsignaal van scheidsrech ter Oosterlee volgde kort daar na De Spui-spelers dropen snel Met aanvoerder Patrick van den Boogaart voorop. Met een ferme klap smeet hij de deur achter zich dicht.Trainer Edwin Kriens van de ploeg uit Burgh-Haamstede zette direct na afloop van het door zijn ploeg gewonnen duel de psycho logische oorlogvoering in wer king. „Omdat we zes basisspe lers misten, moesten we de tac tiek wel omzetten", keek hij te rug. De coach verklaarde daar mee de afwachtende houding van zijn ploeg, want uit niets bleek dat DFS naar Spui was ge komen voor de overwinning. „Spui heeft moeite om het spel te maken. Het moest vandaag komen. Wij zouden gedoseerd aanvallen en wachten op die ene kans. Het geluk was vandaag eens een keer aan onze zijde." En Spui? Dat is een ploeg die weliswaar bovenaan staat, maar daar volgens Kriens zeker geen recht op heeft op basis van voet balkwaliteiten. „Wij zijn de bes te ploeg in de vierde klasse", ver klaarde de trainer van de gas ten. „Alleen het gebrek aan slim heid heeft ons in deze competi tie opgebroken. Je moet niet al tijd dominant willen spelen om de punten te pakken. Deze over winning is goed voor de moraal van de ploeg. Spui heeft een ge voelige tik gekregen. Misschien is deze wedstrijd wel de kente ring in de competitie." Spui-DFS 0-1 (0-0). 89. Anco van de Linde 0-1. Scheidsrechter: P. Oosterlee (Wemeldinge). Gele kaartllené van de Linde (DFS). Aantal toeschouwers200. DFS: Leander Route. Joost Min naar, Mariko Romv. Marlijn Boot, René van de Linde, Vincent Bak ker (46. Gerard Boshoven), Michiel Stadhouder (60. John Quaak), Huib Norlier, Anco van de Linde, Peter Beye, Bram Nortier. SKNWK-spits Christiaan van Vossen houdt nauwlettend in de gaten wat ZSC-doelman Sander Vaane gaat doen. foto Marijke Folkertsma Anco van de Linde loopt juichend weg na zijn winnende doelpunt ,eRfnSPui. foto Peter Nicolai door Ko de Ridder SCHARENDIJKE - De opvallendste man bij de derby ZSC62-SKNWK was zaterdag Ronald van Oeveren. Trainer van Roosen daal en deze zaterdag invaller bij het in spe- lersnood verkerende ZSC'62. Hij maakte te vens beide goals in de burenruzie (1-1): een eigen doelpunt en een 'gewoon' doelpunt. ZSC'62 miste een zestal vaste basisspelers om uiteenlopende redenen. Niels van de Moezel. Martin Kiesenberg. John en Jan-Willem Dorreman. Marco de Jonge en Sebastiaan Vaane ontbraken. Daartegen over stond dat SKNWK alleen Martijn Nee- Ie als wissel achter de hand had. Gedreven door de harde wind nam SKNWK direct het initiatief. Daaruit werden in de tweede en vierde minuut een corner be haald. Chris van Vossen nam die beide voor zijn rekening. De eerste vanaf links leverde niets op, maar toen in de vierde minuut de tweede vanaf rechts op stapel stond, beland de de bal bij Ronald van Oeveren die kop pend zijn eigen doelman passeerde. Na die goal bleef SKNWK pressen, maar ZSC'62 probeerde orde op zaken te stellen. En niet zonder resultaat, want in de 23e mi nuut was het opnieuw Ronald van Oeveren die ruim buiten het zestienmetergebied met een snoeihard schot Leon Quik van SKNW K passeerde en de 1-1 op het score bord bracht Lange tijd gebeurde er niet veel. SKNWK zocht naar de juiste oplossingen en ZSC'62 koos de lange bal. Tien minuten voor de rust was er nog een goede actie van Gcrt-Jan Tierie (SKNWK). maar zijn bal op Maarten Padmos werd door Padmos naast geschoten. En SKNWK kreeg nog een vier tal goede kansen, maar er stond niemand op om die met een goede actie te verzilveren. Het was een fase waarin SKNWK vooral te gen zichzelf speelde. Kort voor rust was er nog een goede kans voor de thuisclub. Het schot van Kasimier Snoek miste echter doel. De held van de middag, Ronald van Oeveren, kwam na de thee niet meer terug. De trainer van Roosendaal had zijn aandeel in de wedstrijd gehad. Hij had ZSC-trainer Kees Kommer geholpen, maar eveneens had hij zijn persoonlijke vriend en SKNWK-col- lega Cees Willemse onbedoeld een dienst be wezen. De nood aan personeel bij ZSC'62 was hoog en na de fust kwam Edwin van Oeveren (normaal elftalleider) de plaats van broer Ronald innemen. In topvorm De spanning en amusementswaarde van de wedstrijd bleven hoog. Maar het voetbal werd er niet beter op. Beide teams kregen nog wat kleine kansjes. Maar deze middag waren beide doelverdedigers Sander Vaane aan de zijde van ZSC'62 alsmede Leon Quik bij de blauw-zwarte formatie uit Nieuwer- kerk in topvorm. De meest spectaculaire reddingen werden verricht. Martijn Neele viel in op de rechterverdedi- gingsflank en Richard Bevelander kwam ook nog bij SKNWK binnen de lijnen. Bij ZSC'62 kwamen Arnold van der Have en Werner Klaassen nog aan spelen toe. Aan de stand werd echter niet meer getornd. ZSC-trainer Kees Kommer na afloop: „Ik ben trots op de ploeg, die hard heeft gestre den en op basis daarvan dikverdiend een punt aan het totaal mag toevoegen." Collega Cees Willemse van SKNWK deelde die tevredenheid niet: „Met de kansen die we kregen, hadden we meer moeten doen. Er sluipt een beetje gemakzucht in de ploeg en dat kunnen we niet gebruiken in deze klasse. Wat dat betreft zullen we zelf in de spiegel moeten kijken." Het publiek had genoten van een wedstrijd die bol stond van spanning. Direct na af loop was het of er een kurk van een fles knalde bij de ontlading van de spanning bij de spelers. SKNWK-doelman Leon Quik liep daarbij nog tegen rood aan toen hij bij het verlaten van het veld verhaal ging halen bij scheidsrechter Van Rooden, die deze mid dag bij de SKNWK-aanhang niet het hoog ste aantal fans had. ZSC'62 - SKNWK 1-1 (1-1). 4. Ronald van Oeveren 0-1 (eigen doelpunt), 22. Ronald van Oeveren 1-1. Scheidsrechter G.F. van Rooden (Papendrecht). Rode kaart: Leon Quik (SKNWK) Gele kaart: Ronald van Vossen (SKNWK). Aantal toeschouwers: 110. ZSC"62; Sander Vaane. Thomas Pctiel, Barry Dorreman, Wouter Fioole, Gerard Verhoek, Jac co Heijboer (78 Arnold van der Have), John van der Have, Ronald van Oeveren (45. Edwin van Oeveren). Leon Weeda (65. Werner Klaas sen), Michiel van den Hoek, Kasimier Snoek. SKNWK: Leon Quik. Maarten Padmos. Ronald van Vossen (84. Richard Bevelander),Johan Padmos, Gert-Jan Tierie, Emiel Kuyten. Chris van Vossen (62 Martijn Neele). Jacky de Brui ne, Jan-Jaap Padmos, Leon de Bruine, Mark den Haan. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B was het de speelronde van de verrassingen. Koploper Duive land verloor met 4-2 van ZPR'84 waardoor Chrislandia, dat met 5-2 Brouwershaven klopte, in punten op gelijke hoogte kwam. Daarnaast was er de eerste winst was voor zowel Mevo als SPS. Mevo klopte Stavenisse met 4-1 en SPS won met 1-0 van Halste ren. Smerdiek redde het niet te gen Klundert: 5-2. ZPR'84 - Duiveland 4-2: Mou rad Gocun bleek vooral na rust een ware plaaggeest voor de Oos- terlanders. Gocun scoorde in de eerste helft vanaf de strafschop stip de 1-0, maar nog voor de rust draaide Duiveland de stand om naar 1-2. Dennie le Comte zorgde voor 1-1 en Barry Steen- poorte tekende voor 1-2. Na rust kreeg Duiveland geen enkele kans meer. Gocun scoor de 2-2 en daarna werd Bart van der Hulle wegens commentaar op de leiding uit het veld ge stuurd. Met tien tegen elf moest Duive land toezien hoe Mourad Gocun met twee treffers Duiveland de genadeslag gaf. Chrislandia - Brouwershaven 5-2: De thuisploeg opende flit send, want binnen achttien mi nuten stond het 3-0 door tref fers van Marco Polak, Johan Be velander en Robin van der Mer- bel. Door lankmoedigheid aan Bra bantse kant kon Brouwershaven door goals van Frank Kristalijn en Sjoerd van den Hoek terug in de wedstrijd komen. Marco Po lak bracht het verschil kort voor rust echter weer naar twee tref fers. Na rust was het Anton Dekkers die één van de vele kansen voor Chrislandia verzilverde. SPS - Halsteren 1-0: In de gelijk opgaande wedstrijd kreeg SPS meer kansjes dan Halsteren. Toch leken de ploegen op een 0-0-eindstand af te stevenen. Vier minuten voor tijd behield William Lisscveld echter goed het overzicht, waardoor Hilbert van Akkeren SPS met zijn tref fer aan de eerste seizoensover winning hielp. WIK'57 - Vrederust 1-3: Vrede rust profiteerde in de eerste helft van het matte spel aan de kant van WIK'57. Erwin Dem- mers zorgde voor 0-1 waarna Adne Backx en Frank van Broekhoven voor 0-3 bij rust zorgden. Kort na rust kwam WIK'57 nog wel op 1-3. Richard Verhage slaagde er niet in om een penalty te verzilveren, maar in de rebound was het Maurice de Vlieger die WIK'57 aan de enige treffer van de middag hielp. Stavenisse - Mevo 1-4: Mevo kon voor de eerste keer dit sei zoen drie punten bijschrijven. Erik T&mper zorgde voor 0-1 cn daarna bezorgde Kim van Veen met twee doelpunten Mevo een comfortabele 0-3-tussen- stand. Adrie Smits scoorde nog wel 1-3, maar in het vervolg van de tweede helft bepaalde Eelco Ber revoets de eindstand op 1-4 in Mevo's voordeel. Klundert - Smerdiek 5-2: De eer ste helft ging gelijk op. Jeroen van Laarhoven scoorde 1-0 en Daan de Viet 1-1. Leon Holle mans bracht Klundert opnieuw aan de leiding, maar Enk van Haaften zorgde voor een 2-2-ruststand. In de tweede helft bleek Klun dert duidelijk de sterkste ploeg. Roderick Hoek scoorde twee maal en daarna bepaalde Holle mans de eindstand op 5-2. GOES - Hoedekenskerke heeft zijn eerste zege van het seizoen behaald. Tegen Wisscnkerke werd het 1-5, met vier goals van Fred Velkers. Apollo'69 - VVolfaartsdijk 1-2 (0-1). Harm Fluijt 0-1, Arnold van Gemerden 0-2, Ron van Hoepen 1-2 Bevelanders - Krabbendijke 2-1 (0-1). Youri Riedijk 0-1. Cherry Strating 1-1, Leon de Bruine 2-1 Borssele - Wemeldinge 0-1 (0-1). Roy Jeremiasse 0-1 Nicuwland - Colijnsplaatse Boys 1-4 (0-2). Koen Wisse 0-1, Bertus Siereveld 0-2, Richard Jacobs 1-2, Robben-Jan van de Genugten 1-3 (strafschop), Ronald Jansen 1-4 SVD - C'adzand 0-2 (0-1). Peter Nieskens 0-1, Michel Cillekens 0-2, Angelo Martlé 0-3. Wisscnkerke - Hoedekenskerke 1-5 (0-1). Fred Velkers 0-1, Fred Velkers 0-2, Fred Velkers 0-3, Er- win Tazelaar 1-3, Fred Velkers 1-4, Jeroen de Winter 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35