Mytilus krijgt een dik pak slaag Swift grijpt de laatste strohalm PZC Arnemuidse tafeltennissers aan kop na ruime zege Zierikzee boekt achtste winst Zeeland Sport wint en stijgt naar zesde plaats Van der Spil na één ronde klaar Goese volleyballers lijden 4-0-nederlaag tegen laaggeklasseerde ploeg Bosters beste snelschaker bij de jeugd Erik Goossen beste Zeeuw in Apeldoorn maandag 9 februari 2004 door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus leken in de derde divi sie de smaak te pakken te heb ben, maar liepen zaterdag tegen het lager geklasseerde Jola/ Olympus tegen een zware neder laag aan: 4-0. De mannen van WS'92 deden in de promotie klasse wel goede zaken door Fo- ranto met een 3-1-nederlaag naar huis te sturen. De mannen van Morres/Hulst (tweede divisie) handhaafden met een 3-1 zege bij Spivo de on geslagen reeks van na de winter stop. De vrouwen van deze club keerden met een 3-1 overwin ning op Sarto terug naar huis. De volleybalsters van Savok ga ven in de promotieklasse Mikro Electro/Roosendaal 3 geen schijn van kans: 4-0 In dezelfde klasse verloor WS'92 met 4-0 van koploper Sic Pugno. Spivo-Morres/Hulst 1-3 (17-25 25-23 18-25 24-26): Een keihard werkend Morres/Hulst trof een ploeg, die in eigen huis moeilijk te kloppen is. Spivo werd van het eerste fluitsignaal met een lastige opslag onder druk gezet. De thuisploeg speelde een al- les-of-niets-spelletje. Dat resul teerde in een hoge foutenlast, waarvan Morres/Hulst vooral in de eerste en derde set profiteer de. Na winst in het eerste be drijf leken de Zeeuws-Vlamin gen ook in de tweede set op winst af te stevenen. Bij 1-8 stokte het ritme echter, omdat Spivo dank zij een nauwelijks te stoppen sprongservice vleugels kreeg. Na verlies zette Morres/Hulst in de derde set op nieuw direct de lijnen uit. In de vierde set had Spivo geruime tijd het voortouw. Bij 20-17 wer den aan Zeeuwse kant enkele wissels doorgevoerd. Die lever den succes op .lola/Olympus-Mytilus 4-0 (25-13 25-15 25-19 25-23): My tilus was verre van compleet en speelde een uiterst slechte wed strijd. Veel omzettingen leidden OOST-SOUBURG - Robin Bosters van de organiserende vereniging Schaakclub Souburg is Zeeuws kampioen snelscha ken bij de jeugd geworden. Hij had weliswaar evenveel punten als Goesenaar Joey Grochal, maar na barrage was hij duide lijk de sterkste. Grochal moest genoegen nemen met een tweede plaats. Simon Provoost van de West-Zeeuws-Vlaamse schaak vereniging werd derde. - De A-groep werd lange tijó'ge- domineerd door Simon Pro voost. Alleen tegen de Souburg- se Jozien Wijkhuijs verloor hij De rest werd netjes gewonnen. Ook was hij te sterk voor Joey Grochal en Robin Bosters. De laatste ronde maakte echter een eind aan de droom voor Pro voost. Corné Harmsen van Denk en Zet kreeg zomaar de dame van Provoost, waardoor Bosters en Grochal hem voorbij gin- genn. Doordat de twee evenveel punten hadden en het onderlin ge duel onbeslist was gebleven, moest een barrage de beslissing brengen. Bosters won met 2-0. In de C-groep was Roland Kars van Schaakclub Souburg de bes te. Met maar anderhalve verlies- punt was hij de beste Quinten Volleman werd tweede, Eva Pot derde. Quinten Ducarmon uit Temeuzen won in de D-groep. Luuc van der Zee werd na barra ge tweede, voor Claire Volleman die netjes derde werd. tot onbegrepen spelpatronen en misverstanden. Dat resulteerde in veel onnodig puntverlies. Na twee zware setnederlagen gin gen bovendien de kopjes aan Goese kant omlaag. Een ople ving in de vierde set kon niet worden bekroond, omdat de thuisploeg profiteerde van een aanvechtbare beslissing van de scheidsrechter en afstand nam WS'92-Foranto 3-1 (25-16 25-22 27-29 25-21): Een goede wedstrijd van WS'92, dat erg geconcentreerd speelde en de op gaande lijn van de voorbije we ken doortrok. De Vlissingers na men met een hoge servicedruk en een sterke aanval meteen het initiatief. Bovendien profiteerde de thuisploeg van veel fouten aan Foranto-kant. De hard wer kende bezoekers scoorden in de derde set tegen, maar moesten toestaan dat VVS'92 goed spe lend ook in de vierde set de winst greep Vrouwen Sarto-Morres/Hulst 1-3 (21-25 19-25 23-25 25-17): Met als in zet de tweede plaats op de rang lijst boekten de Hulst-vrouwen een belangrijke zege. Bovendien werd met de overwinning revan che genomen voor de eerder dit seizoen geleden 2-3 nederlaag in eigen huis Morres/Hulst begon sterk en sloeg een ruime kloof. Hoewel die aan het slot van de eerste set aanzienlijk slonk, werd de eerste winst veilig ge steld. Morres/Hulst had ook in de tweede en derde set een ade quaat antwoord op de thuis ploeg, die over een gevarieerde aanval beschikte en de Zeeuwen ook met plaatsballen bestookte. Hoewel de ploeg met drie setze ges op rij de wedstrijdzege op zak had, werd een plots ver krampt spelend Morres/Hulst in de vierde set naar een ruime ne derlaag gespeeld. Savok-Mikro Electro/Roosen daal 3 4-0 (25-15 26-24 25-22 25-14): Savok, dat in Jacqueline Dieleman vooral in serverend opzicht een uitblinkster had, boekte een ruime overwinning Gebrand op een goed resultaat begon de thuisploeg scherp aan de wedstrijd. Met veel opslag- druk werd de Brabanders het initiatief ontnomen, waardoor de eerste set vooral eenrichtings verkeer was. In de tweede en derde set ontwikkelde zich een duel tussen twee volledig aan el kaar gewaagde teams. Jacqueli ne Dieleman zette met haar ser vice Savok op belangrijke mo menten op het juiste spoor. De drie setzeges op rij werkten in spirerend voor de thuisploeg, waar aan de andere kant van het net de kopjes omlaag gin gen. VVS'92-Sic Pugno 0-4: Het fy siek sterke Sic Pugno benutte de mogelijkheden, waar WS'92 in de afwerking in gebreke bleef. De Vlissingse formatie keek in vrijwel elke set tegen een achterstand aan, maar bleef het de koploper met een geweldi ge inzet lastig maken. Vooral in serverend en aanvallend opzicht was Sic Pugno echter een maat je te groot. Een speelster van Swift speelt de bal naar één van haar medespelers. foto Ruben Oreel Fords verrast met 13-13-gelijkspel tegen koploper TOP Sassenheim door Jan Roovers GOES - Na de overwinning van Swift op RWA en de nederlagen van de andere degradatiekandi daten zien de korfballers uit Middelburg de kansen om in de eerste klasse F alsnog aan de de gradatie te ontsnappen toene men. Overgangsklasser Fortis uit Oost-Souburg maakte in Sas senheim indruk met het 13-13-gelijkspel tegen koploper TOP. Overgangsklasser Tjoba en tweedeklasser TOP Amemui- den lijken degradatie niet meer» te kunnen ontlopen TOP S-Fortis 13-13: In een wed strijd waarin de thuisploeg alles op alles zette om zijn tegenstan der uit zijn spel te halen (met een rode kaart voor de coach en nog een gele prent voor een spe ler als gevolg) bleef Fortis knap overeind. ,.Wij hadden niets te verliezen. TOP wel Die ploeg wilde de uitwedstrijd tegen me detitelkandidaat KVS (aanstaan de zaterdag) graag met een voor sprong van drie punten begin nen", aldus coach Ralph Gillis sen. TOP kon die druk niet aan en Fortis profiteerde daarvan. De Souburgers speelden met veel beleving, leverden strijd en scoorden ook uit de kansen die werden gecreëerd. Daardoor kwam Fortis met 5-8 voor en stond het bij rust 10-10 In de tweede helft waren de verdedi gers de baas over de aanvallers, maar moest TOP bij 10-11, 11-12 en 12-13 wel steeds ach ter zijn opponent aan. „Net geen stuntje", zei Gillissen. „Maar we gaan hierdoor straks wel met een goed gevoel de veld- competitie in." Scores Fortis: Rob Sanderse 4. Re- mi van den Broeke 3, Hagar Hoog werf 2, Rulh Hoogwerf, Elze Blan- kenburgh, Jouri van de Broeke en Chaim Koole 1 Tjoba-KCC 9-16: Na de neder laag van zaterdag besefte coach Wilko Fokke dat het doek nu ge vallen is. Korfbal technisch was de thuisploeg in deze wedstrijd zeker gelijkwaardig aan de KCC, maar Tjoba scoorde veel te weinig. Na 0-4 en 4-7 bij rust werd vooral de verdediging 'bij gepraat'. Zonder resultaat overi gens KCC liep namelijk uit naar 4-9. Na een korte opleving (6-9) viel Tjoba aanvallend weer stil en was de wedstrijd bij 7-13 gespeeld. „We missen mensen die de ploeg op sleeptouw ne men en scoren", aldus Fokke. Scores Tjoba: Mark de Schipper 3, Esther van Boven 2, Ilse Boo gaard, Jojanneke Fokke, Marleen Batenburg en Niels Westmaas 1 Swift-RWA 17-14: De thuis ploeg besliste de wedstrijd di rect na de pauze. Toen liet Swift plots een heel ander gezicht zien dan in de eerste helft. Daarin ging nogal eens wat mis „Maar we hadden geluk dat RWA dat niet afstrafte", zei coach Marian ne Marinissen over de nipte 7-6-voorsprong. Een totaal an der Swift zocht in het derde kwart met overtuiging de goede kansen, maakte die ook af en sloeg een gat van vijf doelpun ten Het bleek voldoende om de bezoekers te doen capituleren. Scores Swift: Ivo de Hond en Roel Klootwijk 3, Mabel van de Velde, Anita Hoekstra, Claudia Fritz en Paul van de Berg 2, Eefje van de Berg, Pascal Castenmiller en Ri chard Geldof 1. ACKC-TOP 22-9: De monsteme- derlaag kreeg pas in de slotfase vorm. Immers, tot tien minuten na rust hadden de bezoekers bij een achterstand van drie doel punten nog altijd uitzicht op een goed resultaat. „Daarna kon den we echter aanvallend geen vuist meer maken, kwam de ver dediging steeds meer onder druk en die bezweek daaron der", zei coach Blaas de Ridder. Scores TOP: Leon Kloet 4, Ad Be- zemer 2, Marlies Nieuwenhuyzen, Niels Wattel, Hannuël Kramer 1. Stormvogels-Ondo 9-12: De Walcherse derby in de derde klasse leverde een verwachte overwinning op voor de bezoe kers, maar gemakkelijk ging het zeker niet. Na 4-2 achter bleek Ondo kwalitatief wat meer te bieden te hebben en drukte dat in de 5-8-ruststand ook uit. Met topscorer IIja Mostert overduide lijk in beeld liep Ondo naar 5-11 en was de wedstrijd gespeeld „Verdedigend zat het bij ons goed in elkaar, aanvallend brachten we te weinig", zei On- do-coach Edwin Coppoolse. „Zonder Ilja Mostert had ik het nog niet geweten", zei zijn colle ga Richard Ollefers. Scores Stormvogels: Loura Kleine- pier en Arno Sanderse 2, Linda Lievense, Sabine Dominicus, Re- nee Groenleer, Jan Theune en Ar jen Schoe 1. Scores Ondo Ilja Mos tert 5, Mirte Hoogwerf en Wim Al- laart 3, Martijn Walraven 1. Togo-DVS 12-10: Na een koude competitiestart (2 punten uit vijf wedstrijden) vond een inge speeld Togo het juiste ritme en staat er inmiddels een fraaie reeks van vijf gewonnen duels. Na een gelijkopgaande eerste helft (5-5) vroeg coach Wim Voorneveld zijn ploeg om wat meer concentratie en rust in de acties te stoppen en ook wat meer aandacht te schenken aan het ploegverband. Zijn achttal pakte dat op en won Scores Togo: Roel Schipper 5, Mar cel Joziasse 3, Esther Lobbezoo, Marcha van Belzen, Martin Crucq en Come van Rooyen 1 Vierde klasse Seolto is zaterdag kampioen ge worden in de vierde klasse B. De Vlissingse ploeg won met 12-11 van Luctor uit Temeuzen en promoveert naar de derde klasse. In dezelfde klasse leed Atlas de achtste nederlaag van het seizoen. Spirit won met 15-10. „Het wordt moeilijk om nog te ontsnappen aan de degra datie", besefte Atlas-coach Mi chel Wezemer In de vierde klasse A boekte KVK thuis een belangrijke 13-9-overwinning op SKV uit Sleeuwijk. Door die zege en de nederlaag van mede-degradatie kandidaat Zevenbergen ziet KVK de kansen op lijfsbehoud stijgen. Blauw Wit presteerde het om koploper Reeuwijk in ei gen huis te kloppen: 8-14. door Alex Krappen OUDENBOSCH - I)e tafelten nissers van Arnemuiden hebben in de derde divisie goede zaken gedaan in de strijd om de titel. Door de 8-2-zege op concurrent Vice Versa staan de Zeeuwen nu aan kop met vijf punten voor sprong op Tanaka. De vrouwen van SAR/Rabobank verloren nipt van koploper Red Stars: 6-4. SAR had dringend een goede uit slag nodig na de slechte resulta ten van afgelopen weken Red Stars hielp daar aan mee door een invalster mee te nemen naar Kloosterzande. Kim 't Hooft won twee partijen, Naomi Schelfhout en Simone de Klerk één. Ondanks deze welkome vier punten blijft het oppassen voor SAR. De Zeeuws-Vlamin gen krijgen nog een oppepper als ze in de volgende ronde ruim van nummer drie van de eerste divisie, Vice Versa, winnen. SAR 2 boekte een matige resul taat (5-5) tegen Westa 2. maal ais verzachtende omstandigheid daarvoor was aan te voeren dat Lacey Koole in haar tweede wedstrijd geblesseerd moest op geven. De SAR-punten kwamen op naam van Audrey Koole en Lindsey boerdam (beide 2) en Lacey Koole. De mannen van SAR blijven het onverminderd goed doen in de tweede divisie De 6-4-zege op Valkenswaard zorgde ervoor dat de Kloostensandenaren zelfs in het spoor bleven van koplo per VDN/Salamanders. Het ver schil tussen de twee ploegen be draagt drie punten, met de on derlinge wedstrijd nog voor de boeg. Eén klasse lager kwam Arnemui den alleen aan kop door een 8-2-zege op medekoploper Vice Versa. Frank Boute en Leon van Boven bleven ongeslagen. Mare Hackenberg won tweemaal. Door deze overwinning staat Ar nemuiden nu ver voor op num mer twee, Tanaka. De marge be draagt vijf punten, en Arnemui den heeft bovendien nog een wedstrijd tegen het zwakke Bel- crum 2 voor de boeg. Koude start In de hoofdklasse boekte titelfa- voriet 't Zand opnieuw een rui me zege. Het al bijna gedegra deerde OdT werd met 10-0 ver slagen. De Roosendalers kregen alleen in de eerste wedstrijd een kansje, door een koude start van Zand-speler Wesley Wegman. Na 0-2 zette Wegman de zaken echter vlot recht en in de rest van de wedstrijd boden de Bra banders geen noemenswaardige tegenstand meer. 't Zand staat nu ruim een kop in de hoofdklas se. Smash'76 hield in dezelfde klasse aan de uitwedstrijd tegen Belcrum 3 vier punten over. Dat zijn vier nuttige punten. De Sint-Annalandcrs houden zo im mers kans op de vierde plaats, die handhaving garandeert In de andere poule haalde 't Zand 2 zeven nuttige punten binnen tegen het lastige Bel crum 4. Voor 't Zand bleef Leo Zuidweg ongeslagen, Thomas Groenewoud won één partij De ijlings aan het team toegevoeg de Riny Kasse zegevierde twee keer. In de meisjes A-klasse speelden de meiden van SAR een span nende wedstrijd tegen koploper Spaarne/Rapidity. De uitslag was 7-3 voor Spaame, maar met enig geluk had er voor de Kloos- terzandenaars iets meer ingeze ten Chantal Remorie won twee maal, Astrid Jacobs éénmaal. Anika Remorie speelde ongeluk kig en bleef zonder zege. In de jongens B-klasse trad Ar nemuiden zonder Tamara Meer man aan tegen Unicum. Dat ver hinderde de vissersploeg echter niet om met een 5-5-gelijkspel naar Arnemuiden terug te ke ren. Wilberet Poppe en Arjan Korstanje wonnen beide twee partijen. Het verschil met koplo per Treffers liep op tot acht pun ten. In de C-klasse won MZ ook de vierde wedstrijd. Tegen Vice Versa werd het 7-3. Erg veel schoot MZ niet op met deze krappe zege, titelconcurrent FvT won namelijk met 10-0 en bouwde de marge uit naar vijf punten. In de volgende ron de is de onderlinge wedstrijd. MZ moet eigenlijk met 8-2 win nen om kans op de titel te hou den. In de andere poule deed de ploeg van Reynaert goede zaken door met 7-3 te winnen van num mer drie Kwiek. Vooral Stefan Pieters blijkt het landelijke ni veau prima aan te kunnen, hij bleef ongeslagen. Tsjung Yuen Zhang won tweemaal, Bruno de Schepper éénmaal. door Edward Oranje PARIJS - De Goese Jessica van der Spil heeft gisteren geen potten kunnen breken tijdens het Super A-Toernooi in Parijs. Ze werd al in de eer ste ronde uitgeschakeld. Van der Spil lootte in die eer ste ronde van de categorie bo ven 78 kilogram de sterke Bel gische Marie-Elisabeth Veys. Veys was, net zoals drie eerde re ontmoetingen, de betere ju doka en versloeg de Goese zwaargewicht met ippon. Van der Spils Nederlandse concurrente Frangoise veld, die ze op het N>Jfl lands kampioenschap nog A sloeg, eindigde in Parijs VL zevende plek en deed hc beter. Van der Spil moet volgd/l week tijdens het A-toe^l in het Oostenrijkse Leoncl| alles uit de kast halen neer Van der Spil in 0os3 rijk goed presteert, krijrj een uitnodiging voordeon ge vier A-toernooien D> toernooien zijn noodzakel om zich te kunnen plaats voor de Olympisch speler. Athene. van onze sportredactie GOES - Zierikzee heeft zich gis teren gehandhaafd als koploper in de derde klasse van het zon dagvoetbal. Walcheren werd thuis met 2-0 verslagen. Ook nummer twee Zeelandia Middel burg en nummer drie Goes boek ten een overwinning. Zierikzee-Walcheren 2-0: Zierik zee zegevierde voor de achtste keer dit seizoen. Tot aan de rust bleef Walcheren bij, maar in de tweede helft zette de thuisploeg aan. In de vijftigste minuut kwam Serge Berrevoets met een pegel van 25 meter en daarmee verraste hij Walcheren-doelman Lars Peeters. Rutgër Kooman bracht de stand aan het eind van het duel op 2-0. Zeelandia Middelburg-BSC 2-0: Met de wind in de rug waren de beste kansen voor rust voor de thuisploeg. Halverwege de eer ste helft werd de score geopend door Daan Eikenhout: 1-0. In de 44e minuut verdubbelde Freek Koelma deze voorsprong. Na de rust waren de rollen t draaid en was het BSC beste kansen kreeg. VoorèM ste keer dit seizoen hield Ze® dia Middelburg, onder dankzij een goede doe* Dylan Gerritsen, echteree® Kort voor het einde we* nog bijna 3-0, maar door de wind kwam de bal nas* zet van Marcel Lourensnm de doellijn tot stilstand. P Goes-Breskens 3-0: Goesl gisteren beter om met de i sen. De thuisploeg kwarni blessuretijd van de eerste: op 1-0. Romeo van Aerdete te een strafschop, nadat Ga Schram Niels Paardekore gevloerd, Na ruim een ut: dubbelde Maikel Cabends marge. Hij kopte de bal ad doelman Roy den Dunnen.I kens kreeg nog kans op del Scheidsrechter Van Engehi een kwartier voor tijd e< treding van Cabenda en gal strafschop. Breskens-vri ger Arno Zwegers miste. Ins suretijd werd het ook nog door Niels Paardekoper. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zeeland Sport kende in de vierde klasse A van het zondagvoetbal een prima weekeinde. De Vlissingers won nen zelf via een treffer van inval ler Ender Egdeci met 1-0 van Koewacht, terwijl IJzendijke (0-3 tegen Ria W) en Sluiskil (0-6 bij Domburg) verloren. Hierdoor nam Zeeland Sport af stand van de onderste plaatsen en nestelde het zich op plaats zes. In de 4B speelden de Zeeuw se ploegen ook gisteren geen rol van betekenis. Zeeland Sport-Koewacht 1-0: Voor rust kende de thuisploeg een licht overwicht. Na een half uur leidde dit tot de openings treffer van de net ingevallen En- der Egdeci. Hij liet op aangeven van Samuel Sanderse de 1-0 aantekenen Kort voor rust werd een treffer van Dennis Bootsgezel afgekeurd wegens buitenspel. In de tweede helft gingen de bezoekers op zoek naar de gelijkmaker, echter zon der hierbij voor veel gevaar voor het Vlissingse doel te zor gen. Zeeland Sport kreeg nog en kele kansen die echter niet wer den benut Domburg-Sluiskil 6-0: Na een kwartier werd Coen Minder- houd gevloerd, waarna Ko Brand uit een strafschop de sco re opende: 0-1 Behalve nog een goede kans voor Chiel Maranus vielen er voor de thee geen ande re wapenfeiten te noteren In de tweede helft zocht Domburg met de wind in de rug fanatiek de aanval. Binnen acht minu ten was de wedstrijd defini tief beslist door treffers van Coen Minderhoud en Roel Wil- lems: 3-0. In het laatste half uur sloeg Domburg nog drie maal toe Ko Brand en Chiel Ma ranus zorgden voor 5-0, waarna de ingevallen A-jumor Robin Geelen het half dozijn volmaak te: 6-0 IJzendijke-Ria W 0-3: In de eer ste helft benutte de thuisploeg het windvoordeel niet. Een op tisch overwicht leidde niet tot veel kansen, waardoor het hal verwege nog 0-0 stond. Na de rust waren de rollen omge draaid. Ria W had meer balbezit en in de 65e minuut opende Ar- no Verlinde de score: 0-1 minuten later was de weds gespeeld, toen Geert Jas Smet uit een vrije trap de liet aantekenen In de ski' bepaalde Boy Teunissen ai scrimmage voor het doel ra zendijke de eindstand op W Clinge-Meto 0-3: Voorn&i merkte de wedstrijd zich door veel middenveldspel beide ploegen. De 0-0- verwege was dan ook een? afspiegeling van de verhoa gen binnen de lijnen. De» kers kwamen in de tweede sterk uit de startblokken slisten de wedstrijd binna minuten. Danny Brijsinck de de score, waarna Jan vt Linden en Remco Broos 0-3 zorgden. De resterer.5 minuten van het tweede be verliepen op dezelfde maai de eerste helft, zodat de de eindstand was. Hansweertse Boys-FC Be 1 -1De thuisploeg had al dige kansen onbenut gs toen Bruno da Rosa VincenJ de 45e minuut eindelijk dei opende: 1-0 Met de wind- rug kwam FC Bergen na rS zetten, maar ook de Boysta nog de nodige kansen. Z«i genlijk al het hele seizoen scoren ook nu weer eer, bleem voor de thuisploeg mens de bezoekers maakte tnek Nuijten na een kwarti gelijkmaker: 1-1. APELDOORN - Hardloper' Goossens uit Terneuzen terdag de snelste Zeeuw» Midwintermarathon van 4 doorn. Goossens noteerde een ti; 2 44 41, goed voor de veen» plaats in het eindklassö De Vlissinger Frank)' (Dynamica) eindigde als 2.54.52. Bij de veteraan finish'-;1 Bruggeman van AV'56 Hij kwam net binnen <te' uur binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20