Goes herpakt zich tegen Breskens PZC Mannen EMM zijn weg kwijt Eerste overwinning voor Volharding Maxime Lefeber Is op de weg terug Zege waterpoloërs ;van de Stormvogel Zware nederlaag voor BC Vlissingen 19 Derdeklasser blijft in kampioensrace na 3-0-zege Amazone Verhagen wint Ml-klasse Rampzalig weekeinde dammers Snelle tijden jeugdzwemmers Walcheren pakt in noodweer naast de punten wb maandag 9 februari 2004 ^r.ian-Jaap Corre qoeS - Afhaken of aansluiten. Dat was de inzet van het duel j^en Goes en Breskens. Beide h; Joegen wisten dat ze bij winst mee "bleven draaien in de top van de derde klasse. De verlic- zerzou voorlopig in de wachtka- •i mer plaats moeten nemen. Goes té ging heter om met deze gedach te en de zware weersomstandig- 4 beden. De thuisploeg won ver diend, maar geflatteerd: 3-0. 05 lVoor de neutrale toeschouwer «as het een dramatische mid- tonrJos van Belzen dag gisteren op Sportpark Het Schenge. Eerst moest een bran dende container op het parkeer terrein gepasseerd worden en toen de wedstrijd begonnen was, bleek al snel dat de harde wind goed voetbal onmogelijk maakte. Voor de supporters van Goes en Breskens vergoedde de span ning en het belang van het duel echter veel. De strijd om het kampioenschap in de derde klasse is spannend als nooit tevoren. Breskens-trai- ner Rinus Zegers besefte dan ook hoe duur de nederlaag van jS VLISSINGEN - Liefst drie duels in de vijfde klasse B van •f het zondagvoetbal werden ge- te staakt. Het slechte weer (twee keer) en een opstootje waren de m oorzaak. Volharding verraste nel de eerste zege. Ouwerkerk te aas het slachtoffer: 3-1. luctor'88-Lewedorpse Boys 1-1:Luctor sloeg voor rust twee- il toe, via Maurice Huijskens fflErik de Groene: 2-0. De inge- rallen 16-jarige Rutger van Ros- jrgde eerst voor 3-0 en stelde vervolgens Erik de Groe- ie in staat 4-0 aan te tekenen. Smits bepaalde uit een ije trap de eindstand van dit door scheidsrechter Sol goed ge- Hüii Jeideduel op 4-1. nia Ouwerkerk-Volharding 1-3: Op k 3 dag van rust bracht Danny itweg de met veel inzet spe- »de bezoekers op voorsprong. XJ tweede helft was nog geen luut aan de gang toen Remon csfcrbart voor 0-2 zorgde en er 63 sn verrassing in de lucht hing. fadat het duel korte tijd had Ülgelegen wegens een hagelbui M loorLucien Roelandt J BOOSKERKE - Maxime Le- fcber was tijdens de dresuurwed- ijd van de Gouwe Reyers spekkoper. De amazone uit Kou- 6?, dekerke schreef met Embleme Sa» ie Dcfey in Serooskerke beide rubrieken van de klasse Ml, met (Ie fraaie score van 163 punten, op haar naam. een wat mindere periode h de vijftienjarige havo-leer- ing bij de fraaie zwarte ruin de j Biste knoppen weer te hebben Braden 12 Met aanstaande weekend de Zeeuwse kampioenschappen >r de boeg, het juiste moment de moraal weer een beetje opte vijzelen. i?;- ^eze opsteker kon ik best ge- ja ruiken", zegt Maxime Lefeber. In de klasse L was het ieder i. weekend raak. Ook net na de J promotie ging het nog vrij aar- maar toch wat minder. Dat aal op den duur knagen. Ik heb i--au veertien winstpunten, dus i ^i 'k weer al aan een klas ho- gaan denken." jgorKoMechielsen U? waterP°l°ërs van te, speelden gisteravond goede wedstrijd tegen Esca, barstonden na afloop met le- handen: 7-8, De mannen van 4 J'oruivogel wonnen fors fwffers; 12.3. hij Mannen van Stormvogel had- een lastige start in het smal- rtad :n Rosmalen. Na een ge- jp opgaande eerste periode Stormvogel in de periode veel kansen. Pas J de derde periode kwamen de J"®ngers los: 2-8. Een geirn- Treffers kon in de laatste (node niet veel tegenstand bie- 0 er) Stormvogel behaalde een ®Pole 12-3-zege s,°nnvogel: Damjel Ga- 'ic 4, Pim Bekkers 3, Frank (Ste* e" van'i Westende, van de Ketterij en Gerco «aften lmaal. zijn ploeg was: „Wij zijn van daag definitief afgehaakt voor het kampioenschap. Ik vond ons niet eens minder dan Goes, maar we hebben door een aan tal dommigheden verloren." Eén van die dommigheden vond plaats in de blessuretijd van de eerste helft. Gerben Schram leg de Niels Paardekooper met een onbesuisde sliding neer in het strafschopgebied Romeo van Aerde benutte de door scheids rechter Van Engelen gegeven penalty feilloos: 1-0. Emotie „Het is gewoon een gebrek aan voetbalintelligentie", jammerde Zegers. Op dat soort momen ten wint de emotie het van het verstand en dat is fout. En er valt niet op te trainen ook, want voetbalintelligentie heb je of heb je niet. Ik zal er mee moeten leven, dat sommige spelers dat ontberen" Collega Marco Groeneveld was zeer tevreden over de prestatie van zijn ploeg. „Na de nederla gen tegen degradatiekandidaten Roosendaal en Grenswachters hebben we het gelukkig weer goed opgepakt. Vooral de neder laag tegen Roosendaal heb ik mijn ploeg kwalijk genomen, omdat die puur uit gemakzucht tot stand kwam. Tegen Grens wachters verloren we onterecht. Nu speelden we gelukkig weer tegen een voetballende ploeg, al viel Breskens me erg tegen." In tweede helft ging Goes op zoek naar meer. Gesteund door de wind speelden de Goesena- ren bijna een kwartier lang op de helft van Breskens, hetgeen na een uur spelen de 2-0 oplever de. Maikel Cabenda kopte een corner van Niels Paardekooper hard achter doelman Roy den Dunnen. Na deze treffer geloof de Goes het verder wel en leek Breskens te zwak om nog iets te rug te kunnen doen. Toch kre gen de Zeeuws-Vlamingen nog een kans op de aansluitingstref- fer. Scheidsrechter Van Engelen zag een kwartier voor tijd als enige een overtreding van Ca benda op Mario de Fauw en gaf een strafschop. Breskens-verde diger Arno Zwegers miste dit on terecht verkregen buitenkansje echter jammerlijk en mikte naast. Het slotstuk van het duel was ei genlijk te mooi. Niels Paarde kooper vuurde een vrije trap in de kruising achter Den Dunnen. De trainers Groeneveld en Ze gers waren het niet eens over de rechtmatigheid van de uitslag. Groeneveld: ..Dit was een zeer terechte overwinning". Zegers. „We waren niets minder en 3-0 is een zeer geflatteerde uitslag." Wie er ook gelijk heeft, vast staat dat Goes goed mee blijft doen. En Breskens? Tja, dat moet blijven winnen en hopen. Goes-Breskens 3-0 (1-0) 43. Ro meo van Aerde 1-0, 62. Maikel Ca benda 2-0, 92. Niels Paardekooper 3-0. Scheidsrechter: N.L.M. van Engelen (Vlijmen). Gele kaart: Trung Trail (Goes). Aantal toe schouwers: 150. Goes: Sven WolkenhauerJasper Huysman, Jeroen Kolen, Maikel Cabenda, Shannon Braafhart; Ros- anno Acton, Romeo van Aerde, Trung Tran (90. Ramon Rijk), Man sou r Gadèr (81. Maarten Griep); Niels Paardekooper, Clarence Pa- hlad (74. Rick de Punder bracht Stefan van der Maas in de 80e minuut de spanning te rug: 1-2. Kort hierna zorgde Rob van Eekelen echter voor de bevrijdende 1-3. WW'67-Robur werd na twintig minuten in verband met de slechte weersomstandigheden bij een 0-1-stand gestaakt. Dit zelfde gold voor het duel Dreischor-Jong Ambon, alleen hielden de ploegen het hier 34 minuten vol en stond het 1-2. Kwadendamme-Renesse 2-2 ge staakt. Een wedstrijd met twee gezichten. Halverwege stond het 0-2 door treffers van Vin cent Goedegebuure en Jaap Ro- mijn. Binnen tien minuten na het begin van de tweede helft stond het 2-2 via Jacco Zuidhof en Serge Beulens. In de 89e minuut gaf scheids rechter Poorten, die tot dan toe slechts tweemaal geel had gege ven, een rode kaart aan Leon Bakker na een opstootje in het doelgebied van Kwadendamme. De speler van Renesse weigerde echter om het veld te verlaten, waarna de leidsman het met nog één minuut op de klok voor ge zien hield. Esad Osmanovski van Breskens (midden) schermt de bal af voor Niels Paardekooper (links) en Romeo van Aerde van Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema In de klasse M2 gaf Kees Fran- cke er blijk van klaar te zijn voor de titelstrijd. De ruiter uit Grijpskerke stuurde in zijn thuisbasis, Manege de Gouwe Reyers, de fraaie Friese hengst Ulke in de eerste manche met 157 punten naar de zege. Dat dit geen enkele garantie geeft voor de aanstaande titelstrijd ondervond Francke tijdens de tweede proef. Daarin verwees clubgenote Joanneke Wisse met Chicago hem naar de tweede plaats. Verwerkt Arianne Francke blijkt de teleur stelling van het Zeeuws kam pioenschap weer al te hebben verwerkt. Na een fraaie tweede plaats in de eerste proef van de klasse LI eiste de achttienjarige amazone met Silvano in de herkansing de overwinning op. De respectieve lijke scores van 158 en 160 pun ten waren al weer goed voor twee winstpunten. Francke lijkt hiermee de achtervolging op va der Kees definitief te hebben in gezet. Een speelster van EMM schiet op het doel van Hellas. foto Ruben Oreel duel goed. Na de eerste periode was het 3-3. Aegir kwam in het tweede kwart op 4-3, waarna de Vlissingers wegzakten. Via 6-4 werd het 10-5. Scores Stormvogel: Henk Riemens 4 en Ceel Navest 1. Ganze-SWNZ 3 3-6: Na de 2-1-voorsprong in de eerste pe riode ging het bergafwaarts met de Goesenaren. Het fysiek ster ke SWNZ nam via 2-2 en 3-4 de touwtjes in handen en ging over tuigend met de zege aan de haal. Scores Ganze: André van Zijp, Peter Blankert en Albert Bauer allen 1 maal. Ganze-TRB/RES 3 9-5: De Goe- se vrouwen namen na 2-2 het ini tiatief en gaven dat niet meer uit handen In de derde periode werd het verschil gemaakt en liep Ganze uit naar 7-3. De 9-5 was dikverdiend. Scores Ganze: Astrid Assink 4, Tamara Flore 2 en Maike Verdam. Amanda Meijaard en Jeanine Weij- mans 1 maal door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De spirit is weg bij handballers van EMM. Drie punten in vijf weken is veel te weinig voor de door de wol ge verfde mannenploeg. Gisteren was het in Den Haag prijsschie ten voor SOS/Kwiek Sport: 26-17. Olympus verloor nipt in eigen huis van Roda'71 2:17-18. Bij de vrouwen boemelt EMM rustig verder. De equipe van John Roe- lofs had geen kind aan Hellas 3: 21-12. SOS/Kwiek Sport-EMM 26-17 Wat de Middelburgers betreft kan er een streep gezet worden onder het seizoen. „Er zijn te veel spelers te vaak afwezig. Het is pappen en nathouden", al dus trainer John Jansen. De magere periode betekent wel een duikeling van de tweede naar de vierde plek. Jansen: „Met de stand hou ik me al een tijdje niet meer bezig. Voor ons is de race gelopen. Dat merk je op de training. Het is gezapig." De ziekenboeg is al weken goed gevuld. Gisteren bleven Ron Flipse, Joey Aertssen, Tijs de Vos, Sjoerd Jongepier en Ben Be- noit Alexander thuis. In de twee de helft viel ook nog eens Ron Onwijn weg met een kuitblessu re. Het getalenteerde Kwiek Sport liet geen spaan heel van EMM. Elk balverlies werd met een afgestraft.. Scores EMM: Jean-Marie Toubia- na 5, Vincent van der Meijden en Rinaldo Schipper 3, Marcello Tax 2, Eric Dingemanse 2. Jurgen Ver- maat en Edwin Davidse. Olympus-Roda'71 2 17-18 Ver moeidheid begint een steeds gro tere rol te spelen. Gisteren zat de Vlissingse middenmoter dicht bij een remise. Maar een punt zou niet verdiend zijn ge weest. Daarvoor is het spel aan vallend te zwak. Zeker de op bouwers zijn de laatste niet op schot. Trainster Rita van den Velde zou een stapje terug niet erg vinden. „Wil je in de tweede klasse meedoen dan moet je twee keer trainen. Hoe je het wendt of keert, je moet er meer voor doen." Marcel Veldhuizen nam tegen het Rotterdamse Ro- da acht treffers voor z'n reke ning. Vrouwen KMM-Hellas 3 21-12: Even had EMM gisteren een terugslag toen Maria Terra onderuit ging. Haar enkel klapte dubbel en de speelsters van EMM waren even onder de indruk. Hellas kwam van 7-3 terug tot 8-8, maar toen waren de Middelburgse vrou wen weer bij de les. Zonder Ter ra werd Hellas 3, dat was afge reisd zonder wissels of coach, weer op achterstand gezet. Anouk Castenmiller (5 treffers) en Angela van de Bergh (4) open den de jacht op de kostbare pun ten, waarna EMM niet meer in gevaar kwam Scores EMM Petula Brasser 6, An ouk Castenmiller 5, Angela van de Bergh 4, Danielle Carol en Maria Terra 2. Anouk Provoost en Saskia van de Velde. EMM 2-Atomium'61 2 14-6 EMM 2 maakt nog steeds kans op de titel. Zolang de partij te gen koploper Oliveo nog niet is ingehaald kan er nog van alles gebeuren. De wedstrijd tegen Atomium draaide al snel uit op een oefenpartijtje. Dit ondanks de blessures van Christian Rams- tijn, Ingrid Hendriksen en Su zanne Klerk. Junioren als Mar- loes Niwele, Marije Provoost en Mirten Luesken wisten zich gis teren moeiteloos in te passen. Scores EMM Alelta Baan 5. Sop hie Felius 3, Mirten Luesken 2. Ca- rolien Davidse. Marlues Niwele, Marije Provoost en Miranda Rid derhof. Olympus-Spirit'71 19-9 De vrouwen van Olympus blijven kansrijk voor de titel in de der de klasse. Er zijn nog drie kans hebbers: Oliveo 3. Unitas'63 en Olympus? De Vlissingse vrou wen hebben een makkelijk pro gramma. Ze ontmoeten Helius en Rowah. „Jammer van die dip in het midden van de competi tie," zei trainer Dierickx na af loop van de aardige partij tegen Spirit. „Wezitten in de wachtka mer en dat zal nog wel even zo blijven." Brenda van Rijswijk scoorde acht keer. HEINKENSZAND - Wordt Iris Verhagen met Binnen hofs Nelson aanstaande weekend tijdens de Zeeuwse ti telstrijd de te kloppen combinatie in de klasse Ml? Het heeft er alle schijn van. De amazone uit Kloetinge had in wedstrijd haar vereniging De Paardebloem in de Stal Ver- mue in ieder geval de regie stevig in handen. Ze eiste in beide proeven de overwinning op. De 173 en 176 punten waren goed voor vier winstpunten en de hoogste dagsco re. De vijftienjarige amazone laat zich door het succes niet gekmaken. „Nu doet iedereen wel net alsof ik het kampioenschap voor het oprapen heb, maar ik weet wel beter. Niets in de paardensport is zo zeker als de onzeker heid." In de klasse M2 wisselden Faisa Boone en Carola Paauwe stuivertje. In de eerste proef stuurde Boone Pride Grandaro met 170 punten naar het oranje erelint. In de tweede proef toonde Paauwe zich met de fraai gelijnde Reality met 172 punten de beste. ARNHEM - In de halve finale vgn het Nederlands dam kampioenschap hebben de twee Zeeuwse deelnemers een slecht weekeinde achter de rug. Bennie Provoost hield in Arnhem aan twee partijen slechts één wedstrijdpunt over. Tegen nationaal juniorenkampioen Niek Kuijvenho- ven kwam de jeugdspeler uit Aagtekerke vrijdagavond niet in zijn spel en leed hij een kansloze nederlaag. Za terdag herstelde Provoost zich tegen Jos Stokkel, de Ne derlands kampioen van 1989. Even leek hij zelfs winstkan sen te hebben maar uiteindelijk kon zijn tegenstander naar remise afwikkelen. Voor Zeeuws kampioen Arjo Kousemaker verliep het weekeinde desastreus. Zaterdag redde hij het niet tegen de oorspronkelijk uit Tholen af komstige Toby Hage en gisteren liep een omsingelingspar tij tegen de sterke Laurens Fijn van Draat uit IJsselstein op niks uit. Met nog één ronde te gaan zijn de twee Zeeuw se deelnemers uitgeschakeld voor een plaats bij de eerste twee, die recht geeft op deelname aan de finale van het NK. KAPELLE - De derde ronde in de Speedo zwemcompeti- tie in Kapelle heeft goede resultaten opgeleverd. Veel mi- nioren kwamen tot landelijke toptijden. Stonuvogel-meis jes Priscilla Meerman en Saskia de Haard deelden de la kens uit bij de jongste categorie. Meerman won de 50 me ter vlinderslag, maar moest op de 100 meter rugslag De Haard een fractie voorlaten. Bij de jongens minioren 3 en 4 is Tim Tramper (Bevelan ders) een klasse apart. Hij won de 50 meter vlinder en de 100 meter rugslag. Landelijke top vinden we ook terug bij de meisjes minioren 5. Het Stormvogel-trio Manon Minne- boo, Judith Stap en Anniek Minderhoud kwam enkele ke ren dicht in de buurt van recordtijden Bij de jongens minioren 5 was Yannick Mol zijn concur renten de baas. De oudste categorie, de minioren 6. werd gedomineerd door Hajo Kok (Bevelanders). Hij won de on derdelen school- en vrije slag. Bij de meisjes minioren 6 voerden Monique de Haard (Stormvogel) en Joy Tramper (Bevelanders) de boventoon. Tramper verraste met 1.19,93 op de 100 meter vlinderslag. De Haard was een klasse apart op de schoolslag met 1.29,84. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Een zwak derde kwart is de basketbalsters van BC Vlissingen gisteren lelijk op gebroken. De ploeg kreeg daar door zwaar klop van Probui ld Lions. Zeges waren er voor BV Souburge en BC Vlissingen 2. BC Vlissingen ontmoette in Landsmeer een tegenstander met veel lengte en moest daar de gehele wedstrijd tegen opboxen. Vlissingen kwam op voorsprong door twee driepunters van Mela- nie Lindenberg maar Probuild kwam terug en nam een voor sprong van 15-7. Door twee op eenvolgende scores van debutan te Elisa Kuipers vond Vlissin gen toch weer de aansluiting. Het tweede kwart bleef Vlissin gen knap bij en gaf het score bord bij rust een 41-26-tussen- stand aan. Dat de overwinning van de thuisploeg uiteindelijk ruim uitviel lag aan het derde kwart, toen Vlissingen maar één score wist te produceren. Het laatste kwart ging de Zeeuwse ploeg met een achterstand van 60-28 in, maar de ploeg bleef knokken zodat de schade nog enigszins binnen de perken bleef Scores BC Vlissingen Melanie Lin denberg 9 punten, Cindy Kole 7, Marjolein de Dreu 5, Elisa Kuipers 4. Jessica Verhage 4 en Quintana Pattinama 3. BV Souburg - EBBC 55-51: Sou burg startte sterk en liep gemak kelijk uit naar 22-8. In het twee de kwart zakte Den Bosch in de verdediging terug tot onder de basket waardoor Souburg afhan kelijk werd van het afstands schot Omdat Souburg matig schoot kon Den Bosch terugko men tot 31-27 bij rust. Daarna ging de strijd volledig gelijk op. Den Bosch werd echter te gretig in de slotminuten hierdoor kon Souburg met simpele scores te eindstand op 55-51 bepalen. Scores BV Souburg: Lincla de Meij 16 punten, Suzan Plas 10 punten, Astrid Franke 9 punten, Esther Vendrik 6 punten, Nicoline Croste 4 punten, Ilse Rijnberg 4 punten. Nathalie Franke 2 punten. Anne- gret Scheers 2 punten en Judy Sla ger 2 punten. BC Vlissingen 2 - Virtus 67-48: Koploper BC Vlissingen 2 had veel moeite met de zone-verdedi ging van Virtus, maar nam dank zij sterk spel van Elisa Kuipers een 19-8-voorsprong. Virtus bleef aanklampen en kwam net voor rust terug tot 29-23. In de tweede helft bleef het verschil gering 51-41), maar in de slot fase gaf Virtus het op en kon vooral Romana de Ridder het verschil vergroten naar 67-48. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 23 punten, Elisa Kuipers 18 punten. Marjolein de Dreu 10 punten, Quintana Pattinama 9 punten. Dorien de Witte 5 punten en Linda (je Paauw 2 punten Jongensjunioren: BC Vlissingen -High Five 50-79: Vlissingen had grote moeite met de felle verdediging van High Five, maar kon dankzij de sterk spe lende Robin de Jonge terugko men tot 26-29 halverwege het tweede kwart Na 131st sloop ver moeidheid in het Vlissingse spel waardoor de gasten snel kon uit lopen. Vlissingen was niet meer in staat om de bakens te verzet ten Scores BC Vlissingen: Robin de Jonge 26 punten, Sjors van de Poel 8 punten. Omri Manoach 7 pun ten, Gilles Dingemanse 5 punten en Jeremy Deug 4 punten. ZIERIKZEE - De wedstrijd tus sen Zierikzee en Walcheren had gistermiddag beter niet door kunnen gaan. Een stormachtige wind met sla gregens en hagel, had het duel te stevig in zijn greep. Zierikzee won met 2-0. Na een 0-0-ruststand en een eer ste helft zonder echte kansen, opende verdediger Serge Berre- voets in de vijfde minuut de sco re voor Zierikzee. Met een onver wacht schot van zo'n 25 meter werd Walcheren-doelman Lars Peeters compleet verrast. De tweede treffer viel vlak voor tijd, toen Walcheren wanhopig op zoek ging naar de gelijkma ker. Dat pakte dus verkeerd uit. Rurger Kooman was de doelpun tenmaker. Zierikzee - Walcheren 2-0 (0-0). 50 Serge Berrevoets 1-0, 89. Rut ger Kooman 2-0. Scheidsrechter: M.J.C. Koevoels (Et.te.n-Leur)Ge le kaart: Freddy Compeer, Marco Schroevers (beide Walcheren), Tho mas Vos (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19