Noordstraat wordt aangepakt 11 Brugman Nog even pezen voor de optocht Deel gemeentehuis mogelijk dorpshuis Gebiedscommissie wil meer inspraak planstudie kustvak Provoost verbaasd over afschieten plan polder Nieuwvliet loldoende draagvlak voor opknapbeurt Terneuzense winkelstraat VAN 12.00 TOT 18.00 UUR opmerk keukens tegen afbraakprijzen. SieMatic Dronken vrouw ramt glazen deur Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen zeeuwse almanak Kleur ZEEUWS-VLAAIM DEREN zaterdag 7 februari 2004 U-EUZEN - Dé winkel- iat van Temeuzen. de Noord- kat. krijgt in 2005 een rigou- facelift. Ondernemers en ^ige) raadsleden dringen il jaren op aan, maar deze j moet het er van komen. Luder A. van Waes presen- rt half april een voorstel voor inrichting en de kostenver- r de Noordstraat. meerderheid van de gemeen- aad van het voormalige Ter- izen reageerde de afgelopen "fcn niet al te enthousiast op imen om de Noordstraat op nappen. De aarzeling werd iral ingegeven door de ver- llendc geluiden die ondeme- fc produceerden. Zo waren niet alle neringdoenden be- om via baatbelasting zelf bijdrage te leveren aan een L; rekkelijke, uitnodigende J celstraat. ememersvereniging City euzen, waarbij de meeste lenstanders in het centrum aangesloten, en Centrum en lagement zijn er in geslaagd winkeliers over de streep te ten. De gemeenteraad eg het college daarom bij de ptingsraad nog eens te kij- naar de mogelijkheden voor opknapbeurt, ook al om de celstraat beter te laten aan- V» ten bij Steenen Beer en de ge- nstrueerde Markt. rtrouwen eerste overleg met vertegen- 'l irdigers van Coördinatie en Bgement en City gaf wethou- 03 Van Waes gisteren vertrou- vooral in het draagvlak bij idememers. „Ze waren wel jeetje teleurgesteld dat we opstel en sprong kunnen be ien, maar de planontwikke- en de bestuurlijke besluit- ling kosten nu eenmaal tijd hebben afgesproken dat ik april met een voorstel kom. In dat voorstel is ook te vinden of er nog werkzaamheden moe ten plaatsvinden aan de riole ring en of er nog achterstallig onderhoud moet worden ver richt." De wethouder benadrukt dat er nog geen kostenverdeling tussen gemeente en ondernemers is af gesproken. „De riolering en eventueel achterstallig onder houd komen voor rekening van de gemeente. Voor de herinrich tingskosten hebben we nog geen afspraken gemaakt. Als we in zichtelijk kunnen maken waar de winst voor de ondernemers zit, komen we daar wel uit", ver wacht Van Waes. Voorzitter A Legrand van City Temeuzen heeft ook goede hoop dat de plannen deze keer tot een daad werkelijke opknapbeurt leiden. Maar hij wil nog niet filosoferen over de toekomst. Coördinator A. Stoffels van Coördinatie en Management is minder voorzichtig. Hij geeft aan dat verhuizingen van speel goedwinkel Intertoys en ge- schenkenhuis Dikoi naar grote re panden in de Noordstraat wij zen op vertrouwen van de onder nemers. De vrijkomende panden worden ook weer sneller bezet dan in het verleden. Stoffels: „Als er nu binnenkort ook snel een doorbraak is voor de Kop van de Noordstraat dan kunnen de ondernemers eigenlijk niet meer terug. Dan moet iedereen wel meewerken om de ambitie waar te maken dat Temeuzen het winkelcentrum van Zeeuws-Vlaanderen is." (advertentie) Prins Robie (rechts) en zijn hofdames meten de hoogte van de wagen tijdens het Waogentje kaiken in Heikant. -20 04 Breng ons een bezoek en maak kans op een authentieke ets vat Rembrandt van Rijn! fcn. 5 februari '04 18.00 - 22.00 vrij. 6 februan '04 13.00 - 22.00 ni 1 februari '0411.00 - 18.00 ran. 8 februari'04 11.00- 18.00 Grote Kerk Breda - Kerkplein 2 www.antiqui.nl door Edy de Witte HEIKANT - Nog wat onwennig kweet prins Robbie (Rob Kroes) van de Hulster Vossen zich giste renavond van zijn eerste offi ciële taak. In de bouwloods aan de Magdalenastraat in Heikant nam de nieuwe hoogwaardig heidsbekleder tijdens het tradi tionele waogentjes kaiken, sa men met zijn hofdames en de le den van AHC de Vossen de wa gens onder de loep die op carna valszondag meerijden in de op tocht in Hulst. Voor sommige verenigingen zal het voltooien van de wagens een race tegen de klok worden. „Maar we redden het wel", zei Angelo de Brouwer van de vereniging 't Nipperkun. Ondanks de leut moet de prins zich gisteren even van zijn se rieuze kant laten zien. De praal wagens worden niet alleen be wonderd maar er wordt ook ge keken of ze voldoen aan de ge stelde maximale afmetingen. „Het manoeuvreren in de Huls ter binnenstad is voor de chauf feurs van deze imposante wa gens geen sinecure", aldus prins Robbie. „Ook de veiligheidsei foto Peter Nicolai sen worden nog even aangestipt. We streven met zijn allen naar een veilig carnaval." Alle groepen hebben dit jaar ge bouwd naar het carnavalsthema 'Van wie zai gai der ene'. (advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT RESTAURANT Telefoon: 0118-59T www.restaurantvrouwenpolder.nl maandag gesloten (m.ti.v. juli-augustus) (Advertentie) Filiaal Hukt voortaan ook op maandag open! KEUKENS BADKAMERS Hulst', Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Een deel van een van de vier gemeentelij ke gebouwen in Kloosterzande is op termijn wellicht in te rich ten als dorpshuis. De gemeente Hulst heeft immers geen geld voor de bouw van een geheel nieuw dorpshuis. Wethouder B. Pauwels deed de ze suggestie donderdagavond tij dens de vergadering van de ge meenteraad. „In een tijd dat we elke euro moeten omdraaien, moeten we kijken of we onze ge bouwen efficiënter kunnen ge bruiken. Een aantal ruimtes in onze gemeentelijke gebouwen in Kloosterzande staat leeg. Dat zou wellicht een oplossing voor een dorpshuis kunnen zijn." Pauwels benadrukt dat geen en kele gemeentelijke dienst uit Kloosterzande vertrekt. „Daar is zeker geen sprake van. De brandweer zit pnma in Klooster zande en de loketfunctie blijft ook zeker gehandhaafd. We kij ken alleen naar een efficiënter gebruik van onze gebouwen. Pauwels gaf hiermee antwoord op een vraag van W. Broekho ven van Groot Hontenisse Broekhoven refereerde aan de dorpsshouw door Scoop en een aantal bewonersavonden in Kloosterzande in 2002. „De be woners gaven aan de ene kant aan, dat het ontbreken van een dorpshuis als een gemis wordt Een aantal ruimtes in het oude gemeentehuis van Kloosterzande staat leeg. foto Peter Nicolai (advertentie) i*' 'erm a,braakprijzen* past eigenlijk niet bij zo'n befaamd keukenmerk, maar voor een keer verkopen wij enkele |j> 's SieMatic keukens voor 'afbraakprijzen'. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de aller- F ',ste SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is op. Kom snel langs bij jp van on*e SieMatic adviseurs. Kijk voor dealeradressen in de Gouden Gids of bel 0800 - 0042 of kijk op ,Siematic-showroomkeukens.nl U bespaart duizenden euro's. ^SjeMaiic Keukenstudio Van Vliet Nieuwendijk 89 onder dak bij Pol Woninginrichting êQer B V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 MIDDELBURG Woonstudio Middelburg eterrein Arnestein Grenadierweg 17a TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 S Siematic-showroomkeukens.nl ervaren. Aan de andere kant hebben alle verenigingen hun plek gevonden in een van de ca fés, in het Poorthuis of in de sporthal De bewoners van Kloosterzande en het bestuur van de dorpsraad hebben echter nu weer aangegeven het ontbre ken van een dorpshuis als een groot gemis te ervaren Groot Hontenisse wil daarom een onderzoek laten doen naar de haalbaarheid van een dorps huis of ontmoetingsplaats in Kloosterzande. Het bestuur van de dorpsraad en de horecaonder nemers moeten bij dit onder zoek worden betrokken. De frac tie wil graag weten wanneer een onderbouwd voorstel tegemoet kan worden gezien. Extra lasten De roep om een dorpshuis is wet houder Pauwels overigens als in woner van het dorp uit het hart gegrepen. „Het is echter niet zo makkelijk. Een deel van een van onze gemeentelijke gebouwen kan een optie zijn, maar geen en kel dorpshuis kan zonder subsi die. Dat betekent weer extra las ten voor de gemeenschap. Daar naast zal de horeca uit concur- rentie-overwegingen met zo blij zijn met een dorpshuis." Het maken van een voorstel is volgens Pauwels niet zo moei lijk, het zoeken naar geld is juist het grote probleem. „Laten we de financiële ruimte dus zoeken in 2005. Het is nu nog te vroeg daar aan te beginnen." Broekho ven hoopt dat voor de begroting 2005 een voorstel over een dorps huis in Kloosterzande komt. A. Totté (CDA) snapte overigens niets van het pleidooi van Groot (Advertentie) Derde Kamerlid worden? www.dederdekamer.org door Raymond de Frel OOSTBURG - De Gebiedscom missie West-Zeeuws-Vlaande ren wil een grote rol spelen in de planstudie naar het als zwak ke schakel aangeduide kustvak Het Zwin-Breskens. Gisteren presenteerde S. Boer van adviesbureau Infram uit Marknesse een plan van aan pak. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat keert voor het uit voeren van de planstudie ander half miljoen euro uit aan de pro vincie. Uiterlijk eind 2006 dient voor het kustvak een milieu ef fectrapportage beschikbaar te zijn. Vervolgens kan een keuze worden gemaakt over de manier van versterking van de zwakke schakel Kustverdediging De planstudie valt onder regie van de provincie. Uitgangspunt daarbij is dat er zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van be staande overlegstructuren. Zo is er al een werkgroep kustverdedi ging actief. Boer stelde echter voor om naast deze groep nog een pro jectgroep in te stellen, die wordt belast met het voorbereidende werk en de begeleiding van de planstudie. Dat stuitte op weer stand van meerdere commissiele den. Waarom iets nieuws optui gen als er al een werkgroep is, zo was de vraag. Wethouder J Provoost van de gemeente Sluis vroeg zich af of de werk zaamheden van de nieuwe groep niet kunnen worden overgeno men door de reeds bestaande werkgroep. „Gaandeweg kan het zijn dat de planstudie om andere deskun digheid vraagt", zette Boer zijn pleidooi voor een nieuwe groep kracht bij. Uit doelmatigheids oogpunt wordt er in ieder geval naar gestreefd om de samenstel ling van de nieuwe projectgroep zoveel mogelijk te laten corres ponderen met de bestaande werkgroep kustverdediging. In het voorstel van Boer krijgt de gebiedscommissie de rol van klankbordgroep toebedeeld. Daar kon de meerderheid van de commissie niet mee leven. „Kunnen wij als commissie niet af en toe ons licht laten schijnen over de gang van zaken? Anders krijgen we in 2006 te maken met een compleet plan. En dan is het slikken of stikken", aldus J Bruurs, lifl van de commissie na mens de Kamer van Koophan del. Gedeputeerde M. Kramer vond ook dat de rol van de Gebieds commissie moet worden uitge breid. „De strakke lijnen in dit voorstel mogen best stippellij nen richting de Gebiedscommis sie zijn", stelde hij. Ook wist Kramer te melden dat staatssecretaris M. Schultz dit voorjaar een werkbezoek aan Zeeland brengt. Een exacte da tum is nog niet bekend. Kramer beloofde dan de zwakke schakel Breskens-Het Zwin aan de orde te stellen. AXEL - In haar woning in de Stationsstraat in Axel is donder dagavond een 35-jarige vrouw aangehouden. Even daarvoor had ze met haar auto een glazen deur van een flat aan het Stadhuisplein in Terneuzen vernield. De vrouw reed na de aanrijding door, maar kon makkelijk achter haald worden omdat ze bij de botsing haar kentekenplaat was verloren. Bij aanhouding bleek dat ze ruim drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. door Raymond de Frel OOSTBURG - Wethouder J. Pro voost van de gemeente Sluis (ruimtelijke ordening) toonde zich gisteren verrast dat het oor spronkelijke plan voor milde ontpoldering van het natuurge bied De Verdronken Zwarte Pol der bij Nieuwvliet van de baan Provoost vroeg gedeputeerde T. Kramer tijdens de vergade ring van de Gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen om opheldering, nadat hij in de krant had gelezen dat de com missie, die verantwoordelijk is voor de buitendijkse natuur compensatie in de Westerschel- de, heeft afgezien van het oor spronkelijke idee. Het plan was om een doorlaatmiddel tussen het reeds bestaande natuurge bied de Verdronken Zwarte Pol der en het nieuwe natuurgebied Herdijkte Zwarte Polder te ma ken (een soort milde ontpolde ring). „Ik begrijp dat dit om technische redenen niet moge lijk is. Heel jammer, want dat haalt het plan helemaal onder uit. Het huidige schorgebied ver zandt. Dat had op deze simpele wijze kunnen worden voorko men", aldus Provoost. Kramer verschafte Provoost op heldering. „Het voorstel was aanvankelijk om in de polder de bovenste laag grond weg te ha len. Dat alles zou moeten gebeu ren op terrein van het Zeeuwse Landschap Omdat het hun gebied is, hebben we.hen dit idee voorgelegd. Zij gaven aan dit voor hun vanuit natuuroog- punt geen optie was. Het zou meer schade aanrichten, dan dat het wat oplevert", aldus Kra mer. Slufter Als alternatief wordt onder zocht of in de Verdronken Zwar te Polder een slufter - een soort kreek - kan worden gegraven. Op 20 februari peilt de Gebieds commissie de reacties op het nieuwe plan tijdens een in spraakavond in het dorpshuis van Nieuwvliet om 19.15 uur. (Advertentie) Hontenisse. „Onlangs hebben we nog een discussie gehad over het Houtenkwartier. Dat is ook een ontmoetingsplaats. Groot Hontenisse pleit voor sloop van dit gebouw en wil nu een ont moetingsplaats in Kloosterzan de. Daar snap ik dus niets van." Volgens J.P. Hageman van Groot Hontenisse is helemaal geen sprake van een dubbele mo raal. „Voor het Houtenkwartier is geen weg terug. De weg van ontmanteling is jaren geleden in gezet. Het college vroeg ons een standpunt in te nemen en een richting aan te geven. Wij heb ben dat gedaan. Dat kan van u niet worden gezegd", beet Hage man Totté toe. (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge Onze redacteuren moeten wennen aan hel nieuwe tekst verwerkingssysteem, dat on langs op de meeste schrijfta- j fels is neergezet. Staat het ver keerslichte rechtsonder het scherm op groen, dan ben je ingelogd. Blijft-ie rood, dan kan dat op problemen duiden. Zelfde verhaal met het schrij- ven van teksten. Een groene omlijning van het artikel is i prima, een rode betekent ech- ter dat het verhaal te lang is Dat gehannes met kleuren heeft duidelijk zijn weerslag op het gedrag van collega's. Velen gedragen zich als dat jo chie uit die ijslolly-reclame, die vaderlief voor het stop licht in verwarring brengt door luid allerlei kleuren te roepen. Op de redactieburelen is het al niet anders. Zitten er vol wassenen tegen beeldscher men te roepen: „Het is rood, rood, nog rood, het is groen en nu is-ie weer rood."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65