Goes heeft geen bouwgrond meer PZC PZC Aanpak overmatig alcoholgebruik Young Goes Active moet jeugd warm maken voor beleid Vijveroevers weer stabiel Zicht op eigen plek voor jeugd 's-Heer Hendrikskinderen Veel verzet op de Bevelanden tegen asielbeleid kabinet Vrije kavels voor eigen huis pas medio 2006 weer beschikbaar Grote verkeerscontrole Oesterdam Sportkanipioenen gehuldigd Jongen (7) sticht brandje Man vast voor mishandeling Urker vissers 113 zaterdag 7 februari 2004 efymrRnlf Bosboom ,0ES - Wie in Goes wacht op ftin vrije kavel om een eigen huis te bouwen, moet voorlopig pduld hebben. I)e gemeente ver recht zeker tot medio 2006 geen particuliere bouwgrond be- chikbaar te hebben. prearom kan zij de eerstkomen de tijd met voldoen aan de grote r. De wachtlijst, waar be- ^«ngstellenden tegen betaling c;iyan'honderd euro aan inschrijf- >- geld op kunnen worden gezet, telde begin dit jaar 360 kandida- ter. Kavels worden op volgorde h van inschrijving en aan de hand van de opgegeven voorkeuren toegewezen. Belangstellenden voor een vrije kavel moesten het de afgelopen tijd vooral hebben van de nieuw bouwwijk Ouverture. Daar wa ren ongeveer zeventig lappen grond gereserveerd voor particu liere bouwers. Een aanzienlijk deel daarvan is al ingevuld. De laatste kavels, die verspreid over drie jaar werden uitgege ven, zijn inmiddels verkocht. In Goes zelf is het nu vooral wachten op de nieuwe wijk Man nee, die ten oosten van Noord- hoek komt. Daar komen tussen de drie- en vierhonderd wonin gen. door Melita Lantinq -- Z1ERIKZEE - Het overmatig al- - coholgebruik onder vakantievie- rende jongeren in Renesse wordt aangepakt. De gemeente Schouwen-Duiveland doet mee met een proefproject van het Na tionaal Instituut voor Gezond st heidsbevordering (NIGZ) om het alcoholmisbruik onder de jeugd te beteugelen. ss Het project is gebaseerd op het ói 'samen staan we sterk' principe, pegemeente, horeca, campingei- genaren en de verslavingszorg .co moeten samen een plan beden- ii ken, gericht op de situatie in ie: Renesse. er Hoewel het project deze zomer rmoet lopen, zijn de plannen nog niet erg concreet. „Ik kan er nog e met veel over vertellen", zegt \i irojectleider J. Huige van het NIGZ Het proefproject richt zich op Renesse en Zandvoort omdat daar in de zomer grote groepen la jongeren verblijven, au „We kennen allemaal de verha- poorSalva de Nooijer GOES - Om de jeugdparticipa- tie te bevorderen wordt deze maand het evenement Young Goes Active gehouden. De bij eenkomst moet het startsein worden van een hechtere samen- •rking tussen jongeren en de jemeente. )eze week ontvangen alle Goe ie jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar een uitnodi- jng voor de bijeenkomst let plan van de gemeente is om lit jaar een flexibel jongeren- redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax' (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Aangezien de gemeente bij de ontwikkeling de regie in handen heeft, is het mogelijk een nog on bekend maar in elk geval aan zienlijk aantal vrije kavels in te tekenen. Met de bouw van de wijk wordt volgens de meest op timistische schattingen echter pas medio 2006 begonnen. De andere grote wijk die in voor bereiding is. Aria (ten zuiden van Ouverture, ongeveer drie honderd woningen), wordt door een projectontwikkelaar (DA- BC) gerealiseerd. De gemeente krijgt waarschijnlijk slechts een tiental vrije kavels om uit te ge ven aan particulieren. Aria zou vanaf 2006 vorm moeten gaan krijgen. Beperkt In de dorpen zijn de mogelijkhe den voor particuliere bouw voor lopig eveneens zeer beperkt. In het plan De Schanse II in Wilhel- minadorp zijn negen van de elf vrije kavels al vergeven of gere serveerd. De resterende twee ko men in de loop van dit jaar be schikbaar. In 's-Heer Hendrikskinderen wordt aan de oostzijde een wijk met 29 huizen voorbereid. Er ko men zes vrije kavels, die naar verwachting in 2006 worden uit gegeven. De rest is in handen van projectontwikkelaar Fraan- je. In Kattendijke werkt Faasse Fermont aan plannen voor ma ximaal twaalf huizen aan de Striephoekstraat. Er zijn drie vrije kavels, die vol gens de planning in 2007 wor den aangeboden. Wolphaartsdijk heeft de eerstko mende tijd geen mogelijkheden voor particuliere bouw In 's-Heer Arendskerke bestaat nog geen zekerheid over een bouwlocatie. len van wildplassers en geluidso verlast. Dat is zeer hinderlijk, maar we praten wel over een economisch belang. Met het pro ject moet de toerist de ruimte krijgen en tegelijkertijd moet de overlast voor de bevolking terug gebracht worden." Het project moet voldoen aan een aantal basisprincipes: hand haven van de wet, beperken van de verkrijgbaarheid van alcohol en jongeren die teveel drinken direct aanpakken. De gemeente ziet het project als een goed vervolg op het jaren lang gevoerde beleid. Afgelopen zomer trokken teams van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) nog over de Schouwse stranden om jongeren te attenderen op de ge varen van overmatig drankge bruik. Secretaris R. Oudesluis van de stichting Horeca Renesse rea geert verrast op het plan. „Ik weet nog van niets. Maar op zich is het wel toe te juichen. De horeca wordt vaak in een kwaad daglicht gesteld. De laatste vrije kavels in de wijk Ouverture in Goes zijn verkocht. foto Willem Mieras platform op te richten. Per vraag, thema of beleidsterrein wordt een groep jongeren verza meld met interesse in het desbe treffende onderwerp. Zij wor den gevraagd naar hun mening over het beleid van de gemeente en kunnen advies geven over een mogelijke aanpak daarvan. Op deze manier worden de jon geren betrokken bij de plannen, op pad gestuurd en naar ze ge luisterd. Door bijvoorbeeld een kwestie aan te kaarten die on der de jeugd leeft, maar waar de gemeente zich niet van bewust is, kunnen ze ook zelf initiatie ven of problemen aan het licht brengen. Het evenement Young Goes Acti ve is een voorloper op het plan. Op de middag wordt gekeken of er animo is voor het voorstel van de gemeente en of de jonge ren zelf misschien ideeën heb ben om de jeugdparticipatie te vergroten. Wethouder D. van Ewijk zal tijdens de Young Goes Active toelichten wat precies de bedoeling van het plan is. Het jongerenplatform krijgt van haar de voorkeur boven een vas te jeugdraad. Van Ewijk denkt namelijk dat een platform van geïnteresseerden sneller werkt, omdat de jongeren die iets te zeggen hebben ook meteen aan het woord komen. De dag wordt geleid door Erik Holm, die tevens een workshop geeft over zaken die de jeugd be zig houden. Ook gaat hij een dis cussie met de jongeren aan over moeilijke vraagstukken en con fronterende onderwerpen. Daar naast wordt er een workshop ge geven waarin een aantal voor beeldprojecten behandeld wor den. De workshops en besprekin gen worden afgewisseld met en tertainment. Een deel daarvan zal verbonden zijn met de rest van de dag. Amsterdamse thea ter- en traininggroep Improvisie brengt bijvoorbeeld een voorstel ling over problemen waar jonge ren mee te maken kunnen krij gen. Breakdance Maar er is ook luchtiger ver maak zoals een breakdance act en een optreden van Roel Felius. Young Goes Active vindt op don derdag 26 februari plaats in theater de Mythe in Goes De bij eenkomst begint om 13.00 uur. GOES - De beschoeiing van de vijvers in Goes-Zuid is in de laatste fase van reparatie. Om verzakking van de oevers tegen te gaan worden basaltblokken in het water geplaatst. Alleen de beschoeiing van de vijver achter de Kastanjestraat moet nog voor een deel gemaakt worden. De vijvers kwamen vorig jaar zomer in opspraak, omdat een vrouw te water raakte toen de oever verzakte. Uit vei ligheidsoverwegingen is het water vervolgens omheind, tot ongenoegen van de wijkbewoners. Zij vonden de afscherming geen ge zicht. Op plaatsen waar de beschoeiing gerepareerd is, is de afscherming overbodig geworden. Deze wordt verwijderd als de werk zaamheden klaar zijn. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom s-H. HENDRIKSKINDEREN - Er lijkt eindelijk een jongeren ontmoetingsplaats (JOP) te ko men in 's-Heer Hendrikskinde ren. Er ligt een plan op tafel dat donderdagavond werd gepresen teerd en dat voldoende steun ge niet. In het dorp wordt al jaren ge sproken over betere voorzienin gen voor de jeugd. Vooral de pro blemen om een geschikte locatie te vinden, zorgden ervoor dat het er nog altijd niet van is geko men. De jeugd zelf heeft de moed niet opgegeven. Zo heeft zij op ver schillende plaatsen subsidies los weten te krijgen. Ook hebben zij, samen met enthousiaste be woners, intensief meegedacht over waar de voorzieningen wel kunnen komen en hoe eventuele overlast voor de omgeving zo veel mogelijk kan worden voor komen. Het is nu de bedoeling dat de JOP komt op de braakliggende 'driehoek' bij basisschool De Poeljeugd, aan de kant van het speelveld aan het Plein en de kerk. De school vindt het geen probleem, mits er tijdens school tijd maar geen gebruik van wordt gemaakt. Verder wordt het naastgelegen speelveld aan het Plein opnieuw ingericht. De voetbaldoeltjes worden vijf meter opgeschoven in de richting van het parkeer vak. Daardoor ontstaat er ruim te om een gedeelte van zestien bij negen meter te verharden. Daarop komt een basketbalpaal en een tafeltennistafel te staan. Aan die kant wordt ook een haag geplant. Het plan kan de goedkeuring wegdragen van andere organisa ties die regelmatig van het veld gebruikmaken. Zo is er bijvoor beeld rekening gehouden met de wensen van de oranjevereni ging, de jaarlijkse rommelmarkt en de kindervakantieweek. Basketbalpaal Het budget dat 's-Heer Hendrik skinderen jaarlijks van de ge meente krijgt om naar eigen in zicht te besteden, is de afgelo pen jaren opgespaard. Dat maakt het nu mogelijk de plan nen uit te voeren. De helft van het geld wordt besteed aan de aanschaf van de basketbalpaal en de tafeltennistafel. Het aan brengen van de ondergrond is gratis dankzij sponsors en eigen inzet van de bewoners De andere helft van de dorps budget gaat naar de onlangs uit gebreide basisschool, die ook haar plein heeft vernieuwd. De school kan met het geld naar ei gen inzicht speeltoestellen ko pen voor de jongere kinderen. De plannen bleken donderdag goed te vallen, al zei een van de omwonenden een toename van de overlast te vrezen. Er wordt geprobeerd dat zo veel mogelijk te beperken. Zo zijn voor het ge bruik van de JOP al regels opge steld, in de vorm van 'tien gebo den'. De basketbalpaal en de tafelten nistafel kunnen waarschijnlijk op korte termijn worden gereali seerd. De JOP zal zeker nog en kele maanden duren. De hoop is dat die er voor de zomervakan tie staat. THOLEN - De politie heeft gistermiddag en -avond een grote verkeerscontrole gehouden op de Oesterdam. De voertuigen werden bij de Bergsche Diepsluis van de weg geleid Bij de controle waren aanwezig de politie, de belas tingdienst, de douane, het RVI en 3VO, het verkeershand- havingsteam en de vreemdelingendienst. Er weren 650 voertuigen gecontroleerd en van iedere bestuurder werd een blaastest afgenomen. In totaal werden ruim ruim hon derd overtredingen geconstateerd. In zeventig gevallen ging het om te hard rijden. Twee bestuurders hadden te veel gedronken. De andere overtredingen betroffen onder meer het niet hebben van een geldig APK-bewijs, onverze kerd rijden, rijden zonder rijbewijs en defecten aan het voertuig. Door de belastingsdienst, de douane en de RTV werden in totaal zeven processen-verbaal opgemaakt en acht waarschuwingen gegeven voor diverse overige feiten en overtredingen. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal heeft gistera vond in Kruimngen de sportkampioenen van 2003 gehul digd. Jan de Wee van handboogschutterij Sint Sebastiaan uit Yerseke werd gekroond tot sportman van het jaar. Hij werd vorig jaar provinciaal kampioen (indoor, compound- klasse). Bart Maas uit Hansweert, Nederlands kampioen mountainbiken bij de jeugd tot veertien jaar, werd uitge roepen tot hét sporttalent van Reimerswaal. Sportploeg van het jaar werden de voetballers van Rillandia, die kam pioen zijn geworden in de tweede klasse en daardoor pro moveerden naar de eerste klasse. De beste sportvrouw werd niet bekendgemaakt, omdat er geen genomineerden waren. In de categorie vogelsport ging de titel naar Ferdi nand Verburg uit Waarde. Voor het eerst werden ook bij zondere prestaties op het gebied van de amateurkunstbe- oefening bekroond De 15-jarige Sandra Walhout uit Yer seke werd gehuldigd. Zij speelt sopraansaxofoon en werd eerste op het solistenconcours in Heinkenszand, tweede op het Zeeuwse concours en derde van Nederland. Erik Kousemaker uit Yerseke kreeg een onderscheiding van de KNVB. Hij organiseert al vele jaren schoolvoetbaltoer- SLUISKIL - Een zevenjarige jongen heeft gistermorgen een brandje gesticht in de toiletruimte van het wijkge- bouw aan de Louisastraat in Sluiskil. Door een mede werkster werd de brand met een brandblusser bestreden, de brandweer deed de nabluswerkzaamheden. In het ge bouw ontstond brand- en rookschade. BURGH-HAAMSTEDE - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in een woning aan de Weeldeweg in Burgh-Haamstede een 45-jarige Rotterdammer aangehou den. De man wordt ervan verdacht een evenoude vrouw en een 33-jarige inwoner uit de Schouwse badplaats te hebben mishandeld. Volgens de politie ligt de aanleiding van het handgemeen in de relationele sfeer. De Rotter dammer is ingesloten voor nader verhoor. door Rob Paardekam KAPELLE - Het verzet op de Be velanden tegen het asielbeleid van het kabinet groeit. De ge meenten Goes, Kapelle en Borse- le sturen een brief aan de minis ter, terwijl de Samen op Weg-ge- meente in Goes acties voorbe reidt. De sow-gemeente heeft samen met Inlia een e-mail-bombarde- ment op de Tweede Kamer-frac ties afgevuurd. Daarin wordt on der meer aangedrongen op een ruimere pardonregeling. Verder houdt de sow-gemeente een handtekeningenactie onder haar leden De gemeenteraad van Borsele nam donderdag unaniem een motie aan, waarin het beleid van de minister gehekeld wordt. „De gemeente komt voor de on dankbare taak te staan mensen op straat te zetten Ook in Borse le dreigt dat lot beschoren aan mensen en gezinnen met kinde ren die hier al meer dan tien jaar verblijven", luidt de tekst. Het college moet van de raad een brief aan de minister sturen, waarin wordt aangedrongen op een humanere regeling. Petitie In Kapelle overhandigde voorzit ter L. Wouters van Vluchtelin genwerk Kapelle het gemeente bestuur donderdag een petitie waarin wordt aangedrongen op actie. Hij hekelde het beleid van de minister. Die wil niet meer dan 220 asielzoekers alsnog een verblijfsvergunning geven in verband met schrijnende om standigheden. De 26.000 andere asielzoekers die nog onder de oude vreemdelingenwet hun asielaanvraag deden moeten ver trekken. „Op prinsjesdag riep de minis ter dat ze alle verzoeken met haar hart zou bekijken. Nou, we hebben gezien wat dat in houdt", zei Wouters enigszins cynisch Hij noemt het in strijd met de Nederlandse waarden en normen dat mensen die al jaren in onzekerheid verkeren, en waarvan de kinderen vaak in ons land zijn geboren, worden weggestuurd. Burgemeester S. Kramer beloof de de kwestie onder de aan dacht van de minister te breng en. Hij noemde het begrip 'ruim hartig' een heel vervelend woord. „Iedereen vat het andere op, en voor de meesten is het al tijd te weinig. Misschien kan maar beter voor een generaal pardon worden gekozen, want nu blijft iedereen om uitzonde ringen vragen." Verantwoordelijk wethouder L. Nieuwenhuijse stelde dat de ge meente diet van plan is bestuur lijk ongehoorzaam te zijn. Het rijksbeleid is het uitgangspunt. Pas als dat leidt tot schrijnende situaties in Kapelle, waar ook enkele mensen met uitzetting worden bedreigt, zal de gemeen te ingrijpen. Nieuwenhuijse is niet heel erg te spreken over de notitie van Verdonk Daarin staat dat men sen die het land moeten verlaten acht weken in hun huidige woonsituatie mogen blijven om vervolgens nog maximaal acht weken in een vertrekcentrum door te brengen om hun terug keer te regelen „Als dat niet lukt, worden ze op straat gezet en mag de gemeente geen op vang regelen", aldus de wethou der. „Dat is zeer onwenselijk." De gemeente Kapelle heeft con tact met de Zeeuwse afdeling van vluchtelingenorganisatie In lia om als het zover komt toch opvang te kunnen regelen. Goes Ondertussen heeft het college van Goes besloten gehoor te ge ven aan de oproep van de ge meenteraad een brief naar de mi nister te sturen. „Daarin laten we weten dat we het beoogde be leid niet ruimhartig vinden", al dus wethouder C. Linssen. S-GRAVENPOLDER - Het Ur ker Visserskoor Crescendo houdt morgen een zangavond in de kerk van de gereformeerde gemeente in 's-Gravenpolder. Op de avond worden bekende ge zangen en psalmen gezongen. Tijdens de avond wordt gecollec teerd voor stichting Woord en Daad. De opbrengst gaat naar de opbouw van een vakschool voor jongeren in Burkina Faso. De zangavond begint om 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53