ZEEUWSE COURANT Voetbalmuseum in Middelburg Zeker veertig doden bij zware aanslag in Moskou PZC Reizen Ambulance in brand op A58 urkse Rivièra Supermarkten pesten personeel de deur uit 'ermanente expositie moet plaats krijgen in nieuw evenementencentrum {reuk binnen p van PSV Politie slaat man per vergissing buiten westen ERA OPEN HUIZEN ROUTE VTRODUCTIE - RONDREIS vanaf 79,- Reizen l Daar moetje naar toe. De Grave vertrekt uit Kamer Cito-trucjes leren heeft geen zin Tennissers nemen voorsprong 20 kies je koers! Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 9° |3° W 7 Veel wind Onstuimig, met een krachtige tot harde westelijke wind. Buien, met kans op jnweer, hagel en zware windstoten. ,6e jaargang no. 32 iterdag 7 februari 2004 snummer 1,70 Je vindt de auto die je zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovermeulen.nl of kom langs Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113 56 18 12 >r Nadia Berkelder bDELBURG - In het uwe Middelburgse evene- Bitencentrum Zep zou het al Voetbalmuseum ereplaats moeten krij- Het museum is een ini- tief van de Zeeuwse ortjournalist Matty Ver- Kunan. „Ik wil de hele geschiedenis van het voetbal vertellen", zegt Ver kamman. Hij maakte het plan ei genlijk voor Rotterdam. „We wa ren al heel ver, maar toen Leef baar Rotterdam daar aan de macht kwam, is het afgebla zen." En eigenlijk vindt hij Middel burg ook meer geschikt voor zijn plan. „Je hebt het voordeel dat hier geen voetbalclubs zijn In Rotterdam was het toch al snel het Feyenoordmuseum ge worden. Zeeland is een typische toeristische provincie. Daar wil ik ook op inspelen door voor de belangrijkste Europese landen een kamer te maken." Het museum moet voetbalge schiedenis ademen. „Ik wil be ginnen in 1865, toen in Enge land de FA ontstond, als afschei ding van het rugby. Verder wil ik alle 657 internationals die er sinds 1905 zijn geweest als een oranje slinger door het museum laten lopen." Maar ook de socia le aspecten komen aan bod. „Tot 1920 was voetbal een elite- sport, net als golf nu. Pas na de Eerste Wereldoorlog is het een volkssport geworden." Verkamman heeft door zijn werk, hij is bezig met een boe- kenreeks over de geschiedenis van het Nederlands elftal, de be schikking over duizenden foto's. Hij heeft programmaboekjes en stapels voetbalverzamelobjec ten. „Zoals de schoenen van Just Gobel, de legendarische keeper en de oudste voetbal schoen van Nederland. Die is nog van voor de vorige eeuwwis seling." De bal waarmee in 1905 de inter lands werd gespeeld, krijgt, als het aan Verkamman ligt, een plaats in het museum Net als het shirt dat Harry Déms aan had in de wedstrijd tegen Duits land in Hamburg in 1923. Kinde ren kunnen in het museum ken nis maken met de sport en de spelregels. Bovendien is er voor de geïnteresseerden een biblio theek met voetbalboeken. De plannen voor het evenemen tencentrum Zep werden giste ren gepresenteerd. Zep opent op zijn vroegst in het voorjaar van 2006. zie katern Zeeland: evenemen tencentrum voor Middelburg 1 BDH0VEN - PSV moet voor Volgend seizoen waarschijnlijk zoek naar een nieuwe lei- Voorzitter Harry van aij zou de club na dit seizoen de rug toekeren. De nieuwe fcbintenis van Guus Hiddink trainer en technisch direc- wordt waarschijnlijk ook •t meer afgesloten. raad van commissarissen k:) van de landskampioen raat niet akkoord met het con- tract dat Hiddink met Van Raaij ^overeengekomen. Volgens de verbintenis zou de jfdtrainer zijn huidige werk- iheden de komende drie met de functie van tech- directeur combineren. De wil na een jaar al evalueren ^eventueel kosteloos afscheid Hiddink kunnen ne- i ANP pagina 20: positie Hiddink bij PSV onhoudbaar pLDOORN - „Ik heb ms!, ik riep Willem Soden- imp (40) toen hij donderdaga- j»d in Apeldoorn door agenten (d gearresteerd. Deze verston- l echter 'Ik heb een mes' en egen hem bewusteloos. ARNEMUIDEN - De patiënt en het ambulanceperso neel konden er nog op tijd uit. Gistermiddag rond drie uur vloog op de A58 tussen Nieuw- en Sint Joosland en Arnemuiden een ziekenwagen in brand. De ambulance was met spoed onderweg naar een ziekenhuis in Antwer pen. De patiënt is in een andere ambulance geladen en met dezelfde bemanning doorgereden naar het zieken huis. „Al met al heeft het nog geen vijf minuten ge duurd", aldus brandweerofficier van dienst K. Hame link. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, maar mkamp reed donderdaga- idmet zijn vriendin, toen hij (ar eigen zeggen afgesneden door een personenauto. De iteerde Apeldoorner knip- met zijn lichten. Daarop :heen het bordje 'stop, poli- de burgerauto. Hierop ftond een woordenwisseling, bij zowel Sodenkamp als in vriendin de agent beledig- i. Die riep vervolgens de hulp van zijn collega's Toen de iten Sodenkamp knock-out len geslagen, werd die per alance naar het ziekenhuis 'oerd; zijn vriendin naar politiebureau. Sodenkamp teen klacht in. GPD (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 Advertentie Zie onze wekelijkse [VACATURE-INDEX 3e katern pagina 28 MAKELAAR i'.tÉti'HUHIII (Advertentie) Scheepvaartdag: vandaag Opleidingen Scheepvaart en Logistiek Bel: (0118) 55 87 00 voor tijden en locatie of kijk op www.roaeeland.nl. (Advertentie) van onze redactie buitenland MOSKOU - Een zelfmoordaan slag in de metro van Moskou tij dens de ochtendspits heeft giste ren zeker veertig levens gekost. Meer dan 120 mensen raakten gewond. Daar velen van hen er slecht aan toe zijn, zal het dodental vermoedelijk nog stijgen. Deze zelfmoordaanslag was de zwaar ste in de geschiedenis van de Russische hoofdstad De geheime dienst en getuigen hebben gemeld dat de zelf moordaanslag is uitgevoerd door een vrouw Zij blies zich zelf op in de tweede wagon van de ondergrondse. Door de ont ploffing werd het metrostel uit eengereten en brak brand uit in de tunnel. De Russische president Vladi mir Poetin heeft de Tsjetsjeense rebellenleider Asian Maschadov ervan beschuldigd achter de aan slag te zitten Volgens een woordvoerder van de voort vluchtige ex-president was Maschadov er echter op geen en kele manier bij betrokken. De leider zou de 'bloedige provoca tie' zelfs ondubbelzinnig veroor delen. Russische politici vermoe den dat de aanslag was bedoeld om de situatie in het land te de stabiliseren voor de presidents verkiezingen, die over vijf we ken worden gehouden. Naar aan leiding van het drama riep Poe tin op tot eenheid in de strijd te gen terreur. „Alleen door onze krachten te Elke week in de zaterdagkrant door Achille Prick AMSTERDAM - In steeds meer filialen van supermarktketens wordt het personeel door de baas het leven zuur gemaakt. Op die manier wil die de werkne mers dwingen op te stappen. De supermarktketens willen zo be zuinigen op de loonkosten zon der ingewikkelde ontslagproce dures. Dat zegt bestuurder J Broeken van FNV Bondgenoten in de aan loop naar de onderhandelingen voor een nieuwe super- markt-CAO. „Werknemers wor den ongevraagd overgeplaatst, mensen worden na jaren van trouwe dienst plotseling aange sproken op hun functioneren, roosters worden zonder overleg opgelegd. Waarbij soms geen re kening wordt gehouden met bij voorbeeld kinderopvangregelin gen of thuissituaties die tot voor kort nooit een probleem vorm den." Volgens de bond worden bij alle ketens grenzen over schreden om (loon)kosten te drukken. De dure prijzenoorlog, die medio oktober begon en nog Verboden Stad in banen geleid Vechten om een lapje grond De risico's van souvenirs de brandweer vermoedt dat er sprake was van een elek trische storing. Zowel de motor als het gedeelte van de auto waar het personeel normaal zit, liepen grote scha de op. De ambulance is waarschijnlijk niet meer bruik baar. foto Kees Marijs VVD-coryfee Frank de Grave (48) verruilt de Tweede Ka mer voor het College Tarieven Gezondheidszorg. Per 1 april gaat de voormalige staatssecretaris van Sociale Za ken, oud-minister van Defensie en Amsterdams wethou der daar als voorzitter de scepter zwaaien Hij behoorde tot de groep jonge, talentrijke WD'ers die in 1982 lid van de Tweede Kamer werden en die het allemaal ver zouden schoppen. Volgende week begint voor de leerlingen van groep 8 de Cito-toets. Oefenen met speciaal ontwikkelde toets- trainers heeft volgens de Ci- to geen zin. Leerkrachten zijn tegen het aanleren van trucjes om de vragen beter te maken, maar ze willen leerlingen wel kennis laten maken met de manier van toetsen. I mL Het Nederlands tennisteam heeft gisteren op de eerste dag van het Davis-Cupduel met Canada een 2-0-voor- sprong genomen. Na de overwinning van Sjeng Schalken op Frank Dancevic won Martin Verkerk van Simon Laro- se, eveneens in vier sets: 6-4 7-6 4-6 en 6-3. Vandaag kan Oranje in het dubbelspel het duel definitief beslissen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11, 12, 13,15 en 17. (Advertentie) VANDAAG OPEN DAG 10:30 uur - 15:00 uur Edisonweg 4 Boulevard Bankert 156 (maritieme opleidingen), Vlissingen Advertentie Reddingswerkers halen lichamen naar boven uit het metrostation Avtozavodskaja in het centrum van Moskou foto Joeri Kotsjetkov/EPA bundelen, kunnen we terroris me, de plaag van de 21ste eeuw, de baas", zei het Russische staatshoofd gisteren. AN P/A FP/DPA/R TR volop woedt, kost de ketens tien tallen miljoenen euro per maand. Supermarktketens bevestigen dat scherp wordt gekeken naar de loonkosten en dat daar de ko mende tijd nog op bezuinigd gaat worden, maar stellen zich niet te herkennen in de praktij ken die FNV Bondgenoten signa leert. GPD naam: voorletters straat: postcode: plaats: telefoon: e-mail" Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer M I I II handtekening C noteert u mij voor een proefabonnement van m/y 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) 8II711688"555547 r noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis, Daarna wil ik betalen: r per maand met automatische incasso 19,45). r per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische Incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1