Coalitie maakt eind aan twist PZC PZC Kassen Bathpolder bron van irritatie Kinderopvang in Westkapelle 13 Vertrouwen tussen PvdA, VVD en CDA Vlissingen is hersteld Taakstraf voor man uit Zaamslag Politie houdt verkeerscontrole op Oesterdam Drankrijder moet vier weken zitten Taakstraf voor bedreiging Inbraken in auto's Parkeercontroleur bespuugd Geomantievereniging opgericht Huurders tevreden over service Woongoed Sportkampioenen gehuldigd zaterdag 7 februari 2004 Fdith Ramakers ^VLISSINGEN - De vrede is gete- en(i. Die samenvatting gaf van Wijnen, fractievoorzitter an de PvdA Vlissingen gisteren van het coalitieoverleg waarbij Vlissingse raadsleden van de i'e >ydA, VVD en het CDA waren «rokken. ee pe drie fracties brachten na een jesprek van anderhalf uur ach- - j. ér gesloten deuren, de volgende ie erklanng naar buiten: „Er was i: rjgvel over de aankoop van het Jcheldeterrein ontstaan. Het ge- ■:q prek heeft verheldering ge- a- even waardoor het vertrouwen d: r elkaar is hersteld." De brief t ondertekend door de fracties ran de PvdA, WD en het CDA - nitiatiefnemers voor het coali- eoverleg waren de WD en de vdA. j twee partijen zetten na de ïdsvergadering vorige week „nderdag vraagtekens bij de ouding van het CDA. De chris- i-democraten stemden als eni- tegen om het terrein van de ninklijke Schelde Groep >G) voor 34 miljoen euro te Taak )e WD en de PvdA wezen het CDA op zijn taak als coalitie- partner Zij konden zich niet '3' linden in het argument van het r fCDA dat de aankoop een te - groot financieel risico voor Vlis- ingen zou zijn, zonder de ga- ant:e dat er op het hele terrein s loningen gebouwd mogen wor- der. - De WD en de PvdA riepen di- reet na de raadsvergadering op tot coalitieoverleg, want zij von den dat het de hoogste tijd was dat de vraag beantwoord zou Kirden hoe de Vlissingse coali- ïn het vervolg zal opereren. -•Het vertrouwen, vonden ze, in - bet CDA had een knak opgelo- ien. ..Het is een open gesprek ge- ';c feest", wil Van Wijnen nog wijt „We hebben niets ver- ir: bloemd. Vlissingen krijgt te ma- ODDELBURG - De Middel- urgse politierechter B. Doore- raard Boekhout legde een 19-ja- man uit Zaamslag zestig lur werkstraf op, waarvan de rat voorwaardelijk, vanwege let spoor van vernielingen dat dj achterliet op 22 december N2 in Hengstdijk. iamen met een leeftijdsgenoot uit Zaamslag had de verdachte a cafébezoek stomdronken in- ïbroken in een kaaswagen, ok hadden ze drie fietsen weg- aiomen Daarnaast hadden ze mgheid een caravan be- d. „U heeft met uw zatte op veel mensen ellende be- Zij zitten met de scha- jf", zei de politierechter redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax. 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Minam van den Broek Ron Magnée M koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 a Postbus 31 4460 AA goes Tel. (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet **w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ^orgklachten 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ken met grote projecten. Die gaan we daadkrachtig aanpak ken." Dat wil niet zeggen dat vanaf he den de coalitie elkaar 'blinde lings zal steunen'. „We hebben absoluut geen kadaver-discipli ne afgesproken. We moeten alle maal in de eigen partij aan ge zonde meningsvorming doen, maar die wellicht iets sneller en beter delen met de ander." Hij kon geen duidelijkheid verschaf fen of de coalitiepartijen hun in formatie en hun standpunt ook willen delen met de zogenoemde oppositiepartijen van de Vlis singse raad. „Daarover hebben we het niet gehad." Vlissingen heeft publiekelijk ge- worsteld met het dualistische systeem dat twee jaar geleden is ingevoerd. Sinds die tijd is het minder vanzelfsprekend geble ken dat collegevormende par tijen het standpunt van het colle ge steunen. Politieke partijen en bestuur ders weten hoe het dualisme in gevuld moet worden, maar tus sen theorie en praktijk zit nog een groot verschil. WESTKAPELLE - Kinderopvang Walcheren is deze week van start gegaan. De eerste gegadigden hebben zich in het nieuwe centrum gemeld. En dat is, voor zowel begeleiders als kinderen, nog wel even wennen. De opvang heet Wannes en Ko en is gevestigd in het dienstencentrum aan de Molenwal. Het is dezelfde locatie als waar het consultatiebureau van Westkapelle wekelijks spreekuur houdt. In het kindercentrum is plek voor kinderen van nul tot vier jaar. Daarnaast start er ook een groep buitenschoolse activiteiten voor kinderen vanaf vier jaar. foto Ruben Oreel THOLEN - De politie heeft gis termiddag en -avond een grote verkeerscontrole gehouden op de Oesterdam. De voertuigen werden bij de Bergsche Diepsluis van de weg geleid. Bij de controle waren aanwezig de politie, de belas tingdienst, de douane, het RVI en 3VO, het verkeershandha- vingsteam en de vreemdelingen dienst. Er weren 650 voertuigen gecontroleerd en van iedere be stuurder werd een blaastest af genomen. Overtredingen In totaal werden ruim ruim hon derd overtredingen geconsta teerd. In zeventig gevallen ging het om te hard rijden. Twee be stuurders hadden te veel gedron ken De andere overtredingen betroffen onder meer het niet hebben van een geldig APK-be- wijs, onverzekerd rijden, rijden zonder rijbewijs en defecten aan het voertuig. Door de belastingsdienst, de douane en de RIV werden in to taal zeven processen-verbaal op gemakt en acht waarschuwin gen gegeven voor diverse oven- ge feiten en overtredingen Bewoners in de Bathpolder bij Rilland willen geen kassen dicht bij hun huis. Ze hebben nu al last van de verlichting van de huidige kassen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam RILLAND - De aanwezigheid van de kassen in de Bathpolder bij Rilland leidt tot steeds meer ergernis bij omwonenden. Eén ven hen wil zelfs een actiecomi té oprichten. En dat terwijl de sector er volgens L. Verkade van Agro Care alles aan doet om de overlast te beperken. De onvrede van veel bewoners van de Middenhof richt zich vooral op het feit dat onlangs een vergunning is afgegeven voor de bouw van nieuwe kas sen. Deze komen op zo'n 30 me ter afstand van de eerste huizen. „Als je kassen zo dicht tegen de huizen bouwt, is er geen sprake meer van een aanvaardbaar en gezond leefmilieu", zegt I. Meul blok Ze vreest voor overlast door de assimilatieverlichting en vindt dat de huizen steeds meer aan het oog onttrokken worden. Nu zou al sprake zijn van een onveilige situatie. Pros tituees gebruiken het gebied vol gens haar als afwerkplek. Meulblok zegt dat de bewoners nu al veel last hebben van de verlichting van de huidige kas sen. Die zou voor veel schade zorgen. „Onderzoeksbureau Alterra in Wageningen heeft onderzoek ge daan naar de effecten van nacht verlichting op mens en dier. De uitkomst liegt er niet om: kan ker." Meulblok zegt verder dat de vo gels last hebben van de verlich ting. Bijna alle bewoners van de Middenhof hebben volgens haar problemen met het licht en zijn tegen de komst van nog meer kassen dichtbij de huizen. Daar om wil ze een actiecomité op richten. Buurvrouw M. van de Velde doet in ieder geval mee „Het is 's nachts compleet dag als die lichten in de kassen aan gaan", zegt ze. „En dan staan de huidige kassen nog op behoorlij ke afstand. Hoe moet dat straks als de nieuwe kassen op 25 me ter van onze huizen staan?" Vergunning Aan de gemeente, de provincie en diverse politieke partijen heeft Meulblok alvast een brief gestuurd met haar ongenoegens. Enkele bewoners, waaronder zij zelf, hebben bij het ministerie van Landbouw. Natuurbeheer en Voedselkwaliteit bovendien een bezwaarprocedure lopen te gen een vergunning die aan het bedrijf Agro Care is verleend voor het voeren van nachtelijke assimilatieverlichting. „Binnen kort mogen we onze bezwaren toelichten zegt Meulblok Eigenaar L. Verkade van toma- tenkwekenj Agro Care in Ril land zegt de hele gang van za ken te betreuren. „Het laatste wat we willen is onenigheid met onze buren", zegt hij. „We doen ook het nodige om de overlast te beperken. Zo voeren we verlich ting van drie uur 's nachts tot half vijf in de middag. Om drie uur, als de lichten aan gaan, slaapt toch iedereen. Verder ex perimenteren we met verduiste ringsdoeken, die het licht voor 85 procent wegnemen. Alle nieu we kassen worden hiervan voor zien. Het probleem is dat het heel moeilijk en dus duur is om deze techniek ook in bestaande kassen toe te passen." Begrip Verkade zegt best begrip te heb ben voor het feit dat de bewo ners niet blij zijn met de kassen in hun blikveld. „Maar dat zat er al vele jaren aan te komen. Waarschijnlijk hebben ze ge dacht dat het zo'n vaart niet zou lopen. Nu de kassen er eenmaal zijn, gaan ze tegen ons proteste ren." MIDDELBURG - Een 53-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren door de Middelburgse politierechter voor dron ken rijden en het rijden tijdens een ontzegging conform de eis veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, een half jaar rijontzegging en 1010 euro boete. In de straf maat werd meegenomen dat hij zonder rijbewijs reed en in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling. De auto van de Vlissinger werd verbeurd verklaard. De verdachte werd vorig jaar op 24 juli in Terneuzen betrapt met een al coholgehalte van 595 microgram, ruim twee keer zoveel als toegestaan. MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een 21-jarige Middelburger bij verstek dertig uur taakstraf opgelegd. De man had vorig jaar 13 juli en 11 augustus in Middelburg twee mensen met de dood bedreigd. „Ik sla je in elkaar en ik maak je af", had hij de eerste keer gezegd. In augustus had hij een snijdende beweging met zijn hand over zijn keel gemaakt en eraan toegevoegd: „Als je dat doet, dan is het met jou afgelopen." VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is in Vlissingen in drie auto's ingebroken. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Anna Blamanlaan verdwenen cd's. In de Gerbrandystraat werden twee auto's openge broken. Tussen woensdagmiddag en vrijdagochtend werd ook al een auto aan de Gerbrandystraat opengebroken. Bij die inbraak werd een autoradio meegenomen. De scha de aan de auto bedraagt een paar duizend euro. VLISSINGEN - Een achttienjarige man heeft gisteren in de Badhuisstraat in Vlissingen tot twee keer toe een par keercontroleur bespuugd. De man was het niet eens met de bekeuring die hij had ge kregen. De man spuugde de controleur nadat hij de bon kreeg. Daarna ging hij een horecagelegenheid binnen. Toen hij de controleur later op het Stadhuisplein weer te genkwam, spuugde hij hem opnieuw in het gezicht. De controleur heeft aangifte gedaan van belediging. De ver dachte is verhoord en moet binnenkort voor de rechter ko men. TERNEUZEN - De Zeeuwse Kosmos. Zo heet de nieuwe vereniging in Zeeland die zich bezig houdt met geoman- tie. De oprichtingsvergadering vindt woensdag 18 februa ri plaats in Terneuzen. Geomantie was vroeger een waarzegmethode, maar tegen woordig omvat het onderzoek naar een breed scala van vooral aardse energieën De activiteiten van de Zeeuwse Kosmos omvatten voornamelijk wandelingen in de na tuur en bebouwde regio's om aardstraling, leycentra en leylijnen te ontdekken. Leylijnen zijn energiebanen. De knooppunten van die banen worden leycentra genoemd. door Ron Magnée MIDDELBURG - Huurders zijn tevreden over Woongoed. Dat blijkt uit onderzoek van een on afhankelijke keuringsdienst. Met het resultaat heeft Woon goed recht op het kwaliteitskeur merk KWH. Bij eerdere metingen kampte de Middelburgse woningcorporatie met onvolkomenheden. Zo was de geschillenbemiddeling met in orde. De termijn van beant woording was volgens de norm te lang Daarnaast voldeed de sa menstelling van de klachtencom- misie niet aan de voorschriften. Bovendien scoorde Woongoed niet voldoende op het vlak van telefonische bereikbaarheid. Inmiddels doet de woningcorpo ratie het beter op deze punten, zo blijkt uit een onafhankelijk onderzoek. Op het merendeel van de onderzochte onderwer pen scoort de verhuurder zelfs beter dan het landelijke gemid delde. De keuring is verricht door het KWH, een onafhankelijke in stantie die woningcorporaties langs de lat legt. De bereikbaar heid en ontvangst, de manier waarop klanten informatie krij gen, hoe de corporatie de verzoe ken van klanten voor een repara tie afhandelt, hoe alles geregeld is bij het betrekken en het verla ten van een woning, zijn zaken die onder de loep genomen zijn. Verkade vindt dat de bewoners bij de beleidsmakers moeten zijn, die de komst van de kassen mogelijk hebben gemaakt. „Wij hebben hier alleen maar een stukje grond gekocht om onze boterham te verdienen Overigens moet Agro Care zich volgende week bij de economi sche politierechter verantwoor den voor het voeren van assimi latieverlichting zonder vergun ning. Die werd pas afgelopen de cember verstrekt. Volgens Verkade moest hij een lichtplan indienen, maar heeft het jaren geduurd voor dat werd goedgekeurd, omdat niemand kon vertellen waar het aan moest voldoen. Ondertussen had hij wel een bedrijf te run nen en daarvoor is de assimila tieverlichting van essentieel be lang. Verkade: „Het is spijtig dat het zo gelopen is. Maar ik moest die verlichting voeren." Woongoed heeft het op de onder zochte punten goed gedaan. Op alle onderdelen behaalde de Middelburgse verhuurder mini maal een zeven Dat betekent dat Woongoed het KWH-label heeft gekregen, een kwaliteits keurmerk voor corporaties. Bij het onderzoek worden stren ge eisen gesteld, legt R Studuls- ki, hoofd Woonbedrijf van Woongoed uit. Zo ligt de lat bij bijvoorbeeld het onderdeel tele fonische bereikbaarheid bijzon der hoogt „We moeten zo goed als altijd bereikbaar zijn. Bellers moeten naar de juiste persoon worden doorverwezen. De telefoon mag niet meer dan drie keer over gaan en tot slot moeten onze me dewerkers met een standaard tekst de telefoon aannemen", al dus Studulski. De medewerkers van de keu ringsinstantie sturen voor hun onderzoek niet alleen enquêteformulieren op, maar on derzoeken bijvoorbeeld ook het foldermateriaal van de Middel burgse verhuurder Daarnaast werkt de instantie met under cover-controleurs die onderzoe ken of het wel snor zit met de klantvriendelijkheid van de cor poratie. Overigens is er de mogelijkheid om het keurmerk weer te verlie zen Elk jaar onderzoekt de KWH opnieuw of de woningcor poratie nog aan de eisen vol doet. KRUININGEN - De gemeen te Reimerswaal heeft gistera vond in Kruiningen de sport kampioenen van 2003 gehui- digd. Jan de Wee van handboog schutterij Sint Sebastiaan uit Yerseke werd gekroond tot sportman van het jaar. Hij werd vorig jaar provinciaal kampioen (indoor, compound- klasse). Bart Maas uit Hans- weert, Nederlands kampioen mountainbiken bij de jeugd tot veertien jaar, werd uitge roepen tot hét sporttalent van Reimerswaal. Sportploeg van het jaar wer den de voetballers van Rillan- dia, die kampioen zijn gewor den in de tweede klasse en daardoor promoveerden naar de eerste klasse. De beste sportvrouw werd niet bekend gemaakt, omdat er geen geno mineerden waren. In de cate gorie vogelsport ging de titel naar Ferdinand Verburg uit Waarde. Voor het eerst werden ook bij zondere prestaties op het ge bied van de amateurkunstbe- oefening bekroond. De 15-ja- rige Sandra Walhout uit Yer seke werd gehuldigd. Zij speelt sopraansaxofoon en werd eerste op het solisten- concours in Heinkenszand, tweede op het Zeeuwse con cours en derde van Neder land Erik Kousemaker uit Yerseke kreeg een onderschei ding van de KNVB. Hij orga niseert al vele jaren school- voetbaltoernooien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13