'V rij e tij dscentrum vindt draagvlak Bouw zorgcomplex Ter Reede gestart -Goes heeft geen wuwgrond meer 11 rf t Leisure Park met hoog fungehalte Proefproject Renesse moet drankmisbruik jeugd beteugelen H Vast aanspreekpunt voor klachten over Centrumplan bepleit yoetbalmuseum moet complex cachet geven I Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen Vlissinger (18) mishandeld "opmerk keukens tegen afbraakprijzen. SieMatic NNP last bijeenkomst in Goes af zeeuwse almanak Kleur WALCHEREN zaterdag 7 februari 2004 ir Nadia Berkelder DDKLBURG - Zep heeft vol- tnde Zeeuwse partners gevon- Het nieuwe vrijetijds- en Sjencentrum wordt gebouwd de Mortiere. In het centrum men winkels, horeca, een rau- t-hall, een kinderparadijs een mzaal, een fitnesscentrum en moedelijk een voetbalmu- 1 eerste paal moet in de zomer K) 2005 de grond in. Op zijn To igst in het voorjaar van 2006 ■1 het centrum open. Gister- ■rgen presenteerden project- itwikkelaarRECC uit Breuke en de gemeente de plannen, [én hele mooie kans voor Mid- zei wethouder 'Kool. „Zep is uniek in Neder- id", juichte P. Palm van [CC. ..Er is draagkracht voor initiatief. We hebben vol lende partners in de Zeeuwse arkt gevonden." Contracten n er nog met getekend, wel lig- er inmiddels intentieverkla- gen- nieuwe centrum voor enter - business en evenemen- komt in de Mortiere, op het ^ein naast de geplande woon- glevard achter de McDo- Bezoekers kunnen een I in het centrum door- >ngen, er is voor het hele ge- iets te doen. Zep richt zich amusement, maar ook op de telijke markt. Een beurshal een hotel zijn onderdeel van plan. len de plannen bijna een jaar "en werden gepresenteerd, «rde zowel de gemeente als de provincie gepikeerd. Zeeland zou, naast de Zee- idhallen, geen ruimte zijn Ids voor nog een evenementencom plex. „We hebben de plannen la ten zien in het stedennetwerk", aldus Kool. Ze wijst erop dat de provincie de plannen nog wel moet goedkeuren, maar dat die goedkeuring beperkt blijft tot de ruimtelijke aspecten. Ook ondernemers in de Middel burgse binnenstad mopperden op het nieuwe initiatief. Ze wa ren bang dat Zep de klanten weg zou trekken. „We blijven ge matigd kritisch", zegt H. Boers van de Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) nu. „Maar er komt een transferium en er wordt samengewerkt met Mid delburgse ondernemers. Dat zijn dingen die voor het cen trum van belang zijn. Als het wordt zoals het nu wordt voorge steld, is hetongetwijfeld een aanwinst. Aan plat plezier heb ben we echter geen behoefte." Attractie Om Zep een zeker cachet te ge ven, is een culturele attractie van formaat nodig, vindt Palm. Een Nationaal Voetbalmuseum is een goede optie. „Er zijn meer dere ideeën, maar dit is mijn fa voriet. Juist in Zeeland, een pro vincie waar weinig voetbal is, zou het een fantastische toeris tische trekker zijn De initia tiefnemers moeten hun idee vol gens Palm snel uitwerken. „Het moet handen en voeten krijgen, zodat we kunnen kijken of het exploitabel is. We moeten in ie der geval niet te vroeg juichen." De music-hall in Zep is bedoeld voor concerten en evenementen. De hal kan bovendien in het weekeinde gebruikt worden als discotheek. De zaal wordt mini maal tien meter hoog, volgens Palm een vereiste voor grote pro- or Rolf Bosboom )ES - Wie in Goes wacht op I vrije kavel om een eigen te bouwen, moet voorlopig luid hebben. De gemeente ver- pit zeker tot medio 2006 in particuliere bouwgrond be- tikbaar te hebben. arom kan zij de eerstkomen- tijd niet voldoen aan de grote |ag. De wachtlijst, waar be id «stellenden tegen betaling honderd euro aan inschrijf- I op kunnen worden gezet, de begin dit jaar 360 kandida- <-"■ Kavels worden op volgorde inschrijving en aan de hand de opgegeven voorkeuren [ewezen. ingstellenden voor een vrije «1 moesten het de afgelopen ivooral hebben van de meuw- wijk Ouverture. Daar wa- i ongeveer zeventig lappen pd gereserveerd voor particu- ver p bouwers. Een aanzienlijk et' daarvan is al ingevuld. De et fe kavels, die verspreid S" drie jaar werden uitgege- '.zijn inmiddels verkocht. Goes zelf is het nu vooral chten op de nieuwe wijk Man die ten oosten van Noord- i komt. Daar komen tussen c- drie- en vierhonderd wonin- [ezien de gemeente bij de ikkeling de regie in handen (Advertentie) (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge ducties. De verwachting is dat het evenementencentrum hon derd tot tweehonderd arbeids plaatsen oplevert Het vrijetijdscentrum komt in de Middelburgse wijk Mortiere op het terrein naast de geplande woon boulevard achter de McDonalds. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zep is entertainment en business. Een landmark moet het gebouw zichtbaar maken vanaf de snelweg en try and buy is het extraatje dat klanten in rijen naar de winkels gaat brengen. Het nieuwe Middelburgse evenementencomplex wordt gepresenteerd in een stortvloed van flitsen de Engelse reclametaal. Zep heeft een een hoog /un-gehalte. Bij Zep koop je niet gewoon een fiets, maar je onder gaat een experience in een Biking Emotion Store. Geen gewoon Hollands rijwiel, maar een mountainbike, die je meteen kunt uit proberen (try and buy) op een track. „Zep gaat over vrijetijdsbesteding", zegt initia tiefnemer Pieter Palm. „Je gaat er heen om je een dagdeel te vermaken We richten ons op families, op family-entertainment. Family-entertaxnment is een trend, meent Palm. ..Mensen zijn op zoek naar quality ti me." De vijftig-plus generatie, die vroeger met een rugzak rondreisde, is op zoek naar spanning. In Engeland is een leisure park al een heel normaal verschijnsel. Zep moet het eerste grote in Nederland worden, met twin tig attracties onder één dak. Kids kunnen terecht in het kinderspeelpara- dijs of in de filmzaal, waar familiefilms te zien zijn. Vader gaat naar het voetbalmu- heeft, is het mogelijk een nog on bekend maar in elk geval aan zienlijk aantal vrije kavels in te tekenen. Met de bouw van de wijk wordt volgens de meest op timistische schattingen echter pas medio 2006 begonnen. De andere grote wijk die in voor bereiding is, Aria (ten zuiden van Ouverture, ongeveer drie honderd woningen), wordt door een projectontwikkelaar (DA- BC) gerealiseerd. De gemeente krijgt waarschijnlijk slechts een tiental vrije kavels om uit te ge ven aan particulieren. Aria zou vanaf 2006 vorm moeten gaan krijgen. In de dorpen zijn de mogelijkhe den voor particuliere bouw voor lopig eveneens zeer beperkt. In het plan De Schanse II in Wilhel- minadorp zijn negen van de elf vrije kavels al vergeven of gere serveerd. De resterende twee ko men in de loop van dit jaar be schikbaar. In 's-Heer Hendrikskinderen wordt aan de oostzijde een wijk met 29 huizen voorbereid. Er ko men zes vrije kavels, die naar verwachting in 2006 worden uit gegeven. De rest is in handen van projectontwikkelaar Fraan- je. In Kattendijke werkt Faasse Fermont aan plannen voor twaalf huizen aan de Striep- hoekstraat. Er zijn drie vrije ka vels, die volgens de planning in 2007 worden aangeboden. VLISSINGEN - Een achttienja rige Vlissinger is gistermorgen in zijn woonplaats mishandeld door twee voor hem onbekende mannen. Tussen kwart over vier en half vijf werd hij in het Groenewoud op de grond gegooid en ge schopt en geslagen. Hij wist te ontkomen, maar op de kruising van de Wal- en de Nieuwstraat werd hij opnieuw te grazen ge nomen. Nadat twee bekenden van de Vlissinger tussenbeide kwamen, gingen de onbekenden er van door in de richting van het Scheldeplein. Nadat de eerste paal is geslagen worden bij Ter Reede ballonnen opgelaten. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Nederland se overheid is soms te optimis tisch over de zelfstandigheid van de ouderen. In de komende jaren worden de mensen welis- (advertentie) i term 'afbraakprijzen' past eigenlijk niet bij zo'n befaamd keukenmerk, maar voor een keer verkopen wij enkele pele SieMatic keukens voor 'afbraakprijzen'. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de aller- uwste SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is op. Kom snel langs bij van onze SieMatic adviseurs. Kijk voor dealeradressen in de Gouden Gids of bel 0800 - 0042 of kijk op siematic-showroomkeukens.nl. U bespaart duizenden euro's. SieMatic Keukenstudio Van Vliet Nieuwendijk 89 onder dak bij Pot Woninginrichting ,ES Plie9er B V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 MIDDELBURG Woonstudio Middelburg ljstrieterrein Amestein Grenadierweg 17a TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 'wsiematic-showroomkeukens.nl waar ouder, maar vaak ook zie ker. Dat vindt J. de Graaf, die deze ontwikkeling als algemeen directeur van de Stichting Werkt voor Ouderen, aan den lij ve ondervindt. „We zullen dus naast een breed aanbod van wo nen ook een uitgebreid zorgpak- ket moeten aanbieden." Hij zei dit gisteren nadat de eer ste paal was geslagen voor een woonzorgcomplex voor ouderen op de locatie van Ter Reede in Vlissingen. In het complex ko men ruim honderd huurwonin gen in de goedkope sector Ook zorgvoorzieningen en een ont- spannings- en recreatieruimte krijgen er een onderkomen. „En een grote supermarkt waar oude ren van Ter Reede kunnen win kelen." Naast het woonzorgcen trum zijn er ook 196 woningen aan de Vredehoflaan. Deze wo ningen worden de komende ja ren gerenoveerd. „Tientallen zijn al opgeknapt, maar we be ginnen pas aan de renovatie van een appartement als een bewo ner vertrekt." Het woonzorg complex Ter Reede zal volgens De Graaf tot een van de grootste van Nederland gaan behoren Bij Ter Reede zijn ook huurwo ningen in de vrije sector voor zien en 66 koopappartementen. „We kunnen demente ouderen opvangen, maar ook hebben we ruimte voor zelfstandig wonen en kamers voor specialistische verpleegzorg in het verzorgings huis. Op dit moment zijn onge veer 125 ouderen tijdelijk ge huisvest. Zij woonden tot enkele maanden geleden in de westvleu gel van Zorgcentrum Ter Reede. De vleugel is onlangs gesloopt. Het nieuwe zorgcomplex waar voor gisteren de eerste paal werd geslagen, is de vervanger van de oude vleugel. GOES - De omstreden bij eenkomst van de Nieuwe Nationale Partij (NNP). die vandaag in Goes zou wor den gehouden, gaat niet door. De partij, die als ex treem-rechts té boek staat, wilde vandaag een landelij ke ledenwerfcampagne in luiden Hotel Goes, waar de bijeenkomst aanvanke lijk zou worden gehouden, zegde woensdag af nadat de locatie via de PZC be kend was gemaakt. De afgelopen dagen heeft de partij geprobeerd een nieuwe accommodatie te vinden in Goes of directe omgeving, maar nergens bleek nog ruimte beschik baar te zijn. Volgens S Ha genaars, 'ethisch adviseur' van de partij, was er slechts één verhuurder die meldde de NNP niet in huis te willen hebben, uit angst voor demonstranten. De antiracismewerkgroep Bravo had aangekondigd een protestactie te willen houden. Eerder had de An ti-Fascistische Aktie (AFA) alle zaalverhuurders opge roepen het voorbeeld van Hotel Goes te volgen en bij eenkomsten van de NNP te weren. Volgens Hagenaars hadden ongeveer dertig sympathi santen zich aangemeld voor de bijeenkomst. Zij worden verwezen naar de NNP-manifestatie die voor 21 februan in Delft op het programma staat. (advertentie) -2004- Brmg ons ent bezoek en mtutk kant op een authentieke ets van Rembrandt van Rijn'. don. 5 febcmr 04 18.00 - 22.00 vrij. 6 februari '04 13.00 - 22.00 al. 1 februari '04 11.00 18.00 zon. 8 februari '04 11.00 18.00 Grote Kerk Breda - Kerkplein 2 www.antiqul.nl seum terwijl moeder zich laat verwennen in het Spa- and Healthcentre. Female interest, noemt Palm dat. Er is thematische horeca om de magen te vullen en een fitnesscentre om het overtollig lichaamsgewicht er weer af te trainen. Oudere jeugd is welkom in het entertainment centre, om een potje te poolen. In de Music-Hall kan de oudere be zoeker naar een concert van bijvoorbeeld Tom Jones, de jeugd bezoekt er een dance- party. De architectuur van Zep moet spraak makend worden. Palm denkt aan zeilen in een landschap „Wij randstedelingen asso ciëren Zeeland met wind en water. Zep moet dat gevoel ook oproepen, maar niet op een oubollige manier door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het overmatig al coholgebruik onder vakantievie rende jongeren in Renesse wordt aangepakt. De gemeente Schouwen-Duiveland doet mee met een proefproject van het Na tionaal Instituut voor Gezond heidsbevordering (NIGZ) om het alcoholmisbruik onder de jeugd te beteugelen. Het project is gebaseerd op het 'samen staan we sterk' principe. De gemeente, horeca, campingei genaren en de verslavingszorg moeten samen een plan beden ken. gericht op de situatie in Renesse Hoewel het project deze zomer moet lopen, zijn de plannen nog niet erg concreet. „Ik kan er nog niet veel over vertellen", zegt projectleider J. Huige van het NIGZ. „Ik moet nog met de be trokken partijen praten. Het be langrijkste is dat we afspreken wat we wél en wat we niet gedo gen." Het proefproject richt zich op Renesse en Zandvoort omdat daar in de zomer grote groepen jongeren verblijven. „We kennen allemaal de verha len van wildplassers en geluidso verlast. Dat is zeer hinderlijk, maar we praten wel over een economisch belang. Met het pro ject moet de toerist de ruimte krijgen en tegelijkertijd moet de overlast voor de bevolking terug gebracht worden." Het project moet voldoen aan een aantal basisprincipes: hand haven van de wet, beperken van de verkrijgbaarheid van alcohol en jongeren die teveel drinken direct aanpakken De gemeente ziet het project als een goed ver volg op het jarenlang gevoerde beleid. Afgelopen zomer trok ken teams van het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) nog over de Schouwse stranden om jongeren te attenderen op de gevaren van overmatig drankgebruik. Verrast Secretaris R Oudesluis van de stichting Horeca Renesse rea geert verrast op het plan. „Ik weet nog van niets. Maar op zich is het wel toe te juichen. De horeca wordt vaak in een kwaad daglicht gesteld. Niet al leen de horeca verkoopt drank, maar ook de supermarkten. Die moeten net zo goed in de gaten gehouden worden want wij zien maar al te vaak dat jongeren al flink aangeschoten onze zaken binnenkomen." Oudesluis benadrukt dat de ho reca in Renesse al langer bezig is om de overlast terug te drin gen „Wij hebben een meldpunt over last ingesteld. Daar kan ieder een met een klacht terecht. Als bijvoorbeeld een klacht binnen komt over te harde muziek kun nen we daar gelijk op reageren. Wat wij jammer vinden is dat vaak heel snel met de vinger naar de horeca wordt gewezen. Ik denk dat de stichting Horeca Renesse daarom best wil mee werken aan zo'n plan, maar zo als ik zeg: we zijn nog niet bena derd." Het pilotproject loopt de hele zo mer. Daarna wordt het door de Universiteit van Maastricht geë valueerd. (Advertentie) Derde Kamerlid worden? www.dederdekamer.org door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet een persoon aanwijzen en een telefoonnum mer beschikbaar stellen voor be woners van de binnenstad die in formatie willen inwinnen of klachten hebben over het Cen trumplan. Dat stelt de Lokale Partij Vlissingen (LPV) voor. „Tijdens de bouwperiode moet er een vast aanspreekpunt zijn, dat bij calamiteiten, schade en ongemakken de bewoners bij staat", meldt W. Hirdes van de LPV. De LPV legt dit voorstel neer bij het college van B en W. De par tij zegt dat ze tijdens een infor matieavond over het Centrum plan een grote ongerustheid on der de bewoners ontdekte over de gevolgen van de bouw. Bewoners uit de Spuistraat, Lan ge Zelke, Oude Markt en omge ving mogen bij schade aan huis niet van het kastje naar de muur worden gestuurd, vindt de par tij. „Door onduidelijke beant woording door leden van het Vlissingse college kregen bewo ners dat gevoel wel Volgens de gemeente moeten gedupeerden aankloppen bij projectontwikke laar BAM Maar daarin hebben de Vlissingers weinig vertrou wen. 4 Inschattingsfout Volgens de LPV maakt de ge* meente met die benadering bo vendien een inschattingsfout. „De opdrachtgever is de gemeen te Vlissingen en is dus daarom de eerst aanspreekbare partij." Bij het Centrumplan hoort een parkeerkelder, waarvoor een diepe put wordt geslagen met damwanden van circa 18 meter diep. In de kelder zijn ongeveer vierhonderd parkeerplaatsen voorzien. Er worden 53 apparte menten gebouwd en op de bega ne vloer komt winkelruimte (advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT RESTAURANT Telefoon: 0118-591900 www.restaurantvrou«(finpolder.nl Alleen maandag gesloten (rruTv. juli-augustus) Onze redacteuren moeten wennen aan het nieuwe tekst verwerkingssysteem, dat on langs op de meeste schrijfta fels is neergezet. Staat het ver- keerslichtje rechtsonder het scherm op groen, dan ben je ingelogd. Blijft-ie rood, dan kan dat op problemen duiden. Zelfde verhaal met het schrij ven van teksten. Een groene omlijning van het artikel is prima, een rode betekent ech ter dat het verhaal te lang is. Dat gehannes met kleuren heeft duidelijk zijn weerslag op het gedrag van collega's. Velen gedragen zich als dat jo chie uit die ijslolly-reclame, die vaderlief voor het stop licht in verwarring brengt door luid allerlei kleuren te roepen. Op de redactieburelen is het al niet anders. Zitten er vol wassenen tegen beeldscher men te roepen: „Het is rood, rood, nog rood, het is groen en nu is-ie weer rood."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11