Lika-terrein krijgt 38 woningen PZC PZC Leerlingen fotograferen enge plekken bobike College blijft bij plan voor opdoeken raadscommissies Minder diefstallen uit auto's van duikers Gemeente Kapelle legt bestemmingsplan ter inzage Brassband geeft concert Winterkwis 2WZPiet \Zasltatnfi. ~~f Zeven en platen gestolen Diefstal mengbakken mislukt Vernielingen bij school Waarde Goes stuurt eigenaren panden brief Diefstal uit rugzak Dode python gevonden bij kreek Gesprekken over doorstart van Goese serrebouwer weekenddiensten agenda b 13 vrijdag 6 februari 2004 !|f|nnr Marcel Modde SCHARENDIJKE - De duikcen tra. politie en gemeente gaan verder met hun gerichte aanpak van autokraken bi j de populaire duikstekken op Schouwen-Dui- veland en Noord-Beveland. De L. gezamenlijke preventie-actie r heeft afgelopen seizoen geleid itot een vermindering van bijna zeventig procent van het aantal diefstallen onder deze doel groep. blijkt uit de evaluatie. Sinds het project april vorig jaar begon, werd op Schou- wen-Duiveland twaalf keer inge broken in auto's op duikplaat- sen aan de Grevelingen en Oos- terschelde. Dat waren er dertig minder dan dat er in een verge lijkbare periode in 2002 bij de politie werden gemeld Op Noord-Beveland bleef de tel ler hangen op vier gevallen. .,Een heel mooi resultaat, waar we zeer tevreden mee zijn", al dus initiatiefnemer B. Mathijs- sen van de Belangenvereniging Duikondernemend Zeeland (BDZ) uit Scharendijke „We hebben laten zien dat het zin heeft om op deze manier extra bewust met je dure spul len om te springen, dus gaan we er samen zeker mee verder. Zou de actie nu stoppen, dan ver slapt de waakzaamheid en ben je heel snel weer terug bij af." Risicogroep In de evaluatie worden verschil lende redenen aangevoerd voor het succes. De preventiecampag ne heeft er duidelijk toe geleid dat duikers zich meer bewust zijn geworden van het verhoog de risico dat zij vormen voor au tokraken en daarom maatrege len nemen. Zo blijft er tegenwoordig vaker iemand achter bij de auto's en worden waardevolle spullen thuis of in de kluisjes van duik centra achtergelaten. Ook wordt veelvuldig gebruik ge maakt van het dashboardlabel waarop te lezen staat dat er mets meer van waarde in de au to te vinden valt. In combinatie met een geopend dashboardkastje en goed zicht baar lege broekzakken werkt dat, wijst de praktijk uit, vol doende ontmoedigend voor even tuele dieven.Tevens is het toe zicht op de meest gebruikte duikstekken verscherpt. I door Rolf Bosboom KAPELLE - Op het vroegere Li- ka-terrein in Kapelle komen in j totaal 38 woningen. Dat blijkt uit het bestemmingsplan, dat de gemeente gisteren ter inzage heeft gelegd. Projectontwikkelaar De Groene Groep kocht de bedrijfsgebou wen vorig jaar. De afgelopen ,maanden zijn deze gesloopt en is de ernstig vervuilde bodem ge saneerd, zodat het gebied klaar is voor een nieuwe invulling. Het definitieve plan wijkt niet veel af van de opzet die de ont wikkelaar vong jaar zomer al schetste. Wel wordt het apparte mentencomplex op de hoek van de Vroonlandseweg en Maalste de wat minder groot dan eerst de bedoeling was. De derde bouwlaag springt iets terug en wordt niet over de hele breedte van het gebouw uitgevoerd, zo- ;dat het gebouw minder massaal j overkomt. Het aantal appartementen be draagt zestien, twee minder dan oorspronkelijk was gedacht. On der het complex komt een par keergarage met plaats voor acht tien auto's. Gebogen lint Tussen de appartementen en de .bestaande bebouwing langs Maalstede komen twee twee-on- der-één-kaphuizen. Ten zuiden van de appartementen zijn acht patiowoningen voorzien. GOES - Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke geeft zon dag 15 februari een koffiecon cert in theater De Mythe in Goes. Het programma bestaat uit een populair klassiek repertoire. Het concert is de tweede van ,vier maandelijkse koffieconcer ten. De koffieconcerten worden gehouden door de commissie lanhuistuinconcerten. Op 21 maart volgt nog een optre den van harmonie Ons Genoe gen uit Kapelle. De reeks koffie- concerten wordt afgesloten op .18 april. Dan geeft brassband Excelsior uit Kloetinge een con cert. Het concert van Brassband Ex- 'lsior uit 's-Heer Arendskerke jint om twaalf uur 's mid- Üags. redactie bevelaimden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet wwvv.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Verder komt er een gebogen lint van grondgebonden huizen, waarvan de architectuur herin nert aan de jaren dertig. Het gaat om vijf geschakelde, vier twee-onder-één-kap- en drie vrijstaande woningen, waarvan een met de garage is geschakeld. Deze krijgen achterpaden, die te vens een extra ontsluiting bete kenen voor de bestaande hui zen. Het wijkje, dat een 30-kilometer- zone wordt, krijgt zowel vanaf Maalstede als vanaf de Vroon landseweg een ontsluitingsweg. Voor langzaam verkeer is er een tweede weg die uitkomt op de V roonlandseweg. Verspreid over het gebied ko men diverse openbare parkeer plaatsen, in totaal 23. De bo men, vooral die langs de Vroon landseweg, worden zo veel moge lijk gehandhaafd. De gemeente Kapelle is ingeno men met het plan, omdat aller lei doelgroepen worden be diend. De appartementen zijn vooral bedoeld voor senioren, de patiowoningen in eerste instan tie voor senioren en starters op de woningmarkt. Mottenkasteel Tijdens de bouw moet er reke ning worden gehouden met mo gelijke archeologische sporen. De locatie is vlakbij de plek waar ooit het elfde-eeuwse mot tenkasteel van de heren van Maelstede heeft gestaan. Die sporen zijn echter inmiddels ver loren gegaan, zo heeft verken nend onderzoek al geleerd. In het noordoostelijke deel is wel archeologische materiaal uit de vijftiende tot de achttien de eeuw aangetroffen. Daarom moet daar tijdens de bouw on der archeologische begeleiding worden gewerkt. Het voorontwerp van het be stemmingsplan ligt tot en met 3 maart ter inzage in het gemeen tehuis in Kapelle. Schriftelijke reacties kunnen in die periode worden ingediend bij het college van BenW. De gemeente Kapelle houdt dins dag 17 februari een hoor- en in- formatiebi jeen komst Deze wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur. Leerlingen van basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk vinden dat ze het verkeer van links op de Kaaistraat niet goed kunnen zien als ze het steegje uitkomen. foto Willem Mieras door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - Als ze zich al onveilig voelen in het dorp, dan komt dat door het verkeer en de hanggroep jongeren. Vijf leerlingen in groep 8 van openbare basisschool De Rieburch uit Sint-Maartensdijk deden gisteren mee aan het fotoproject „Als ik burgemeester was danvan bureau HALT. Jeffrey (12), Gertjan (12), Said (11), Mina (13) en Chantal (12) gingen op pad om foto's maken van plekken in hun dorp waar ze zich wel eens onveilig voelen. Ook op andere plaatsen in de gemeente Tholen zijn leerlingen in groep 8 van de basisschool en de tweede klas van het voortgezet on derwijs gevraagd hetzelfde te doen. Alle foto's worden verwerkt in een werkstuk, eind maart worden ze ten toongesteld. Het project, dat onderdeel is van het Integraal Veiligheidsprogram ma Tholen, ging deze week van start. Er was echter een klein probleempje gis teren: de kinderen waren vergeten een fototoestel mee naar school te nemen. In plaats daarvan maakten ze daarom maar alvast wat aantekeningen. Later zouden ze dan nog een keer terugkomen voor de foto's. Onder begeleiding van twee medewerksters van HALT liepen de vijf kinderen een paar onveilige plek ken af. Als eerste werd een weggetje langs de Molenlaan bezocht, dat langs de dijk naar beneden loopt. Onderaan is een weg van links. Op de hoek nemen een hoge heg en een schuurtje het zicht weg. Auto's die van links komen zie je niet aankomen. Spiegel I. Heij van HALT daagt de kinderen uit met een oplossing voor het probleem te komen. „De heg en het schuurtje wegha len". is een enthousiast idee. Maar dat kan zomaar niet, zegt Heij, dat wil de bewoner vast niet. „Kun je er dan niet zo'n spiegel neerzetten waar mee je om de hoek kan kijken?", oppert een ander. Dat vinden de HALT-mede- werksters een beter idee. Vervolgens loopt de stoet naar een steeg je in de buurt van de bibliotheek. Dat loopt van een oud fietsenhok waar jon geren vaker rondhangen, naar de Kaai straat. Als je het steegje uitloopt, kun je niet goed zien wat er van links komt, want de weg maakt net voor de uitgang een bocht, 's Avonds zorgen de hangjon geren op meerdere plekken in het dorp voor een gevoel van onveiligheid bij de kinderen. „Als ik met mijn zus ben, dan lopen we met boog om die grote jongens heen", zegt Mina „Ze schreeuwen vaak dingen naar je en dat vinden we niet leuk." Maar echt bang zijn ze niet. „Het is over het algemeen helemaal nog niet zo onveilig op het dorp." (Advertentie) door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal houden vast aan hun voorstel om de raadscommissies af te schaffen en te vervangen door een themaraad en een opinie- raad. Dat blijkt uit de notitie 'Een goe de raad in drie delen.' Die is opgesteld, omdat de gemeente raad in december niet akkoord ging met het voorstel om de com missies af te schaffen. Dat was volgens veel raadsleden veel te vaag. Er werd gevraagd om een goed onderbouwd stuk, waarin de voor- en nadelen van het nieuwe vergadersysteem op een rijtje worden gezet. Dat stuk ligt er nu. Het gaat nog steeds uit van het vervangen van de commissievergaderingen door een themaraadsvergade ring en een opiniërende raads vergadering. Die worden beiden maandelijks gehouden. De themaraad dient voor bij voorbeeld presentaties over on derwerpen waar nog niet direct een besluit over genomen moet worden. Een voorbeeld dat in de notitie genoemd wordt is de ac tiegroep die strijd voor het be houd van het dorpshuis in Yerse- ke. Die zou in een themaraad zijn plannen aan de raad kun nen presenteren. Het kan overi gens ook om presentaties uit het gemeentelijke apparaat zelf gaan. Voorstellen In de opiniërende vergadering kunnen raadsleden met het colle ge van gedachten wisselen over concept-raadsvoorstellen. Ook andere voorstellen kunnen op verzoek van leden geagendeerd worden. Deze vergadering lijkt het meest op de huidige commis- sievergaderi ngen De derde vergadering in het nieuwe systeem is de besluitvor mende raad. Daarin zullen uit eindelijk de beslissingen vallen. Het is niet per definitie zo dat al le voorstellen eerst in één van de andere raadsvergaderingen aan de orde moeten zijn geweest. Zo gaan hamerstukken meteen naar de besluitvormende raad. Inspraakrecht Momenteel mogen ook niet-raadsleden zitting nemen in een commissie. Die mogelijk heid wil het college handhaven bij de thema- en opinievergade ringen. Deze mensen moeten bij de laatst gehouden verkiezingen wel op de kandidatenlijst van de betreffende partij hebben ge staan. Het inspraakrecht voor burgers wordt opgenomen in al le toekomstige vergaderingen. Tijdens een proef-opinieraad op 19 februari neemt de gemeente raad een besluit over het af schaffen van de commissies en het invoeren van de nieuwe raadsvergaderingen In december toonden vooral SGP, ChristenUnje en Leefbaar Reimerswaal hun bedenkingen hierbij. Ze vrezen dat de thema- en opinieraden oeverloze discus sieavonden worden. Gazelle middelburg - breeweg 17 telefoon 0118 613187 $5® www.pietvoskamp.nl Achterzitje van 64,95 voor 34,95 I Jeansbear Blue Jeansbear Grey Voorzitje van 54,95 voor 29,951 Windscherm van 22,95 voor €14,95 Totaal voordeel 63,-- Design-set voor/achter windscherm van 59,95 voor €15,- YERSEKE - Van een bedrijfsterrein aan de Industieweg in Yerseke zijn in de nacht van woensdag op donderdag twaalf roestvrijstalen zeven en vier roestvrijstalen platen gestolen. De waarde bedraagt enkele duizenden euro's. THOLEN - Een inbraakpoging bij een bedrijf aan de Energieweg in Tholen is woensdagmiddag mislukt. Een man had twee mengbakken in een aanhangwagen gela den, wat een medewerker van het bedrijf erg verdacht vond. Hij ging binnen navraag doen, maar toen hij terug kwam, was de man verdwenen. Zijn aanhangwagen liet hij achter. WAARDE - Een schoolgebouw in Waarde is de afgelopen weken herhaaldelijk het doelwit van vernielingen ge weest. De naam van de school werd beschadigd, stenen werden uit de bestrating getrokken, er is een betonnen bankje uitgegraven en van de fietsenstalling werden plan ken en dakplaten vernield. De politie stelt een onderzoek in en vraagt eventuele getuigen zich te melden GOES - De gemeente Goes stuurt de eigenaren van pan den in de binnenstad een brief om ze eraan te herinneren dat voor alle veranderingen aan hun gebouwen een ver gunning aangevraagd dient te worden. ZIERIKZEE - Van een vijftienjarige scholiere uit de ge- mente Schouwen-Duiveland is gistermorgen een strippen kaart en een klein geldbedrag uit de portemonnee gesto len. Het meisje had haar rugzak neergezet in de gardero be van een school in Zierikzee en bemerkte bij terug komst de diefstal van het geld en de strippenkaart. SINT KRUIS - De familie Tiersen uit Aardenburg ontdek te deze week een python bij de Blokkreek tussen Sint Kruis en Sint Laureins Dood weliswaar, maar wel een echte. Frank en Ilona Tiersen waren hun twee rottweilers Diesel en Billy aan het uitlaten bij de Blokkreek. „We had den best een flinke wandeling achter de rug en de honden wilden wat drinken uit de kreek. Toen zagen we de slang drijven in het water", vertelde Ilona. Na flink wat trekwerk aanschouwden de Tiersens een bijna vier meter lange slang, hoogstwaarschijnlijk een py thon. „Het beest was nog helemaal intact. Een mooi exem plaar, maar wel een griezel", bekende Ilona. Toen de Tier sens gistermorgen opnieuw gingen kijken, bleek de slang verdwenen. De technische dienst van de gemeente Sint Laureins had hem meegenomen. Hoofd technische dienst Van Leeuwe vermoedt dat het beest bij een kweker thuis is gestorven en dat die hem vervolgens heeft gedumpt.. door Rob Paardekam GOES - Serrebouwer Veranda Palace, gevestigd aan de Li- vingstoneweg in Goes, is door de rechter failliet verklaard. De dertien werknemers zitten voor lopig zonder werk, maar er komt mogelijk een doorstart. Curator J. de Waard van het Goese advocatenbureau Van Pij- keren Van Leeuwen zegt dat er gegadigden zijn voor een over name. Daar wordt momenteel mee onderhandeld. Hij hoopt volgende week duide lijkheid te kunnen verschaffen. In een anonieme brief aan de PZC klaagden enkele werkne mers over het feit dat het faillis sement hen koud op het dak viel. Het personeel zou nooit over de problemen zijn inge licht. „Dat kan", zegt De Waard. „Op financieel gebied ging het al lang niet goed, maar de werkne mers hebben daar natuurlijk niet altijd inzicht in." Veranda Palace is naast serres ook gespecialiseerd in dakkapel len, kunststof kozijnen en zon wering! zaterdag 7 en zondag 8 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER; 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland: Huisartsenpost De Bevelanden, 's Gra- venpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900- 1785 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Heinkenszand e. o Patiënten huisartsenpraktijk J. A. For- trie en C. T Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand tel. 0113-563074. Spoed: 0113-563110 Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland B.J.M. Groot. Laustraat 1, 's Heeren- hoek, tel 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034 Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35. tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, s Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke A C. Mosselman, tel. (0113)381233 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M C van Anrooij, Hoofd32straat 22, Kortgene, (0113) 302145 Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland. Schou wen-Duiveland, Tholen en St. Philips- land via tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur T. Adriaanse, tel 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlis singen, 0118 414444. Huisartsen Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van vrijdag 17 00 tot maandag 8.00 uur Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa raselsuslaan 2, tel 0164 273855. Tandartsen Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon 24.00 uur: Spreekuur zat. en zon van 17.00-17.30 uur. D. van Veenendaal, Arn. Asselbergs- straat 6. Bergen op Zoom, tel. 0164 243476 Dierenartsen Tholen W. Brons. tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9 00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterscholde Thuiszorg Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111 22 Angela Schijf 24 Liesbeth Kamerlingh 23 Kim Verduijn STREEKACTIVITEITEN BAARLAND The Cameronian, 19.30 uur: Toneelvereniging Baarland speelt Daar zit mijn schoonmoeder achter; BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9-12 uur: verkoop kleding/meubelen; Kantine ZLM. 13.30-16 30 uur: Biljart ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 's HEERENHOEK Café de Kroon, 20.30 uur: Jaarlijkse Ouwe'oeravond carnaval Paerehat; KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00- 17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien De Vroone, 13.30 uur- Sociëteit; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; Sport hal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining; RILLAND Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers. groep 1, THOLEN Calvijn College. 19.30 uur: Studievereniging Calvijn over het vraag stuk Israel en de Palestijnen; VLAKE - Sequoiahof. 10.00-18.00 uur: Siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Socieieit; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00- 13.00 uur Weekmarkt; Prinses Beatrix- haven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterscheldo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29