Coalitie nog steeds bevoorrecht PZC PZC Kerkgenootschap wil in concertzaal PZC bobiké Integreren door rolstoelhockey Vlissinger ontspoort bij tegenslag en alcoholmisbruik 13 Onderonsjes horen niet meer thuis in het duale bestel Oppositie Vlissingen vindt dat dualisme verkeerd wordt uitgevoerd Lezing weekenddiensten Fietsers in centrum bekeurd Zeven en platen gestolen Diefstal mengbakken mislukt Mogelijke doorstart serrebouwer Dode python gevonden bij kreek Viti Vbskotnft Tjt fWirFdith Ramakers VLISSINGEN - Enkele Vlissing- se oppositiepartijen betreuren het dat de fracties van de VVD I en de PvdA met een in hun ogen ouderwets machtsmiddel zwaai- den, toen de CDA-fractie tegen het voorstel stemde over de aan- schaf van het KSG-terrein door 1de gemeente Vlissingen. A. Soplantila van GroenLinks vindt dat het dualisme in Vlis singen daarmee terug naar af is. vrijdag 6 februari 2004 PvdA en WD riepen direct na stemming op tot coalitie-over leg, omdat ze de betrouwbaar heid van het CDA als coalitie partner niet meer konden in schatten. „Begrippen als coali tiepartner en coalitieoverleg da teren uit de politieke oertijd, het monisme", stelt Soplantila. Hij vult aan dat onderonsjes niet meer thuishoren in het dua lisme Soplantila wordt in die opvatting gesteund door H. El- zinga. Herkenbaar De commissie-Elzinga bedacht en ontwikkelde het dualisme ,,Het dualisme is bedoeld om herkenbare politiek te krijgen Politieke partijen moeten zich afzonderlijk kunnen profileren, waardoor het voor de burgers duidelijker wordt op welke par tij ze moeten stemmen", rea geert Elzinga. Hij zegt dat veranderingen nooit zonder slag of stoot tot stand komen. „Vroeger hadden wethouders iedereen en alles in hun zak Bestuurders konden doen wat ze wilden. Ze waren de beslotenheid gewend, de ka mers waarin veel voorinforma tie werd uitgewisseld. Het partij politieke belang woog zwaar." Het zijn niet alleen de bestuur ders die aan hun nieuwe werk wijze zullen moeten wennen. „Sommige raadsfracties willen wat roomser zijn dan de paus", vindt Elzinga. „Die lopen heel hard om een eigen mening te ver kondigen. Op een gegeven mo ment zal er nieuw politiek even wicht komen", is zijn overtui ging. Volgens Elzinga kunnen coalitie partijen overgaan tot een klein overleg. „Met de gedachte dat een stabiele coalitie een gemeen te daadkrachtig maakt." Dat is gerechtvaardigd, zegt hij „En iedereen die zegt dat een coalitiepartij niet tegen een raadsvoorstel moet stemmen, heeft het bij het verkeerde eind." Hoor Edith Ramakers VLISSINGEN - De raadsfrac ties van de SP, GroenLinks, D6fi en de Lokale Partij Vlissin gen vinden het onbegrijpelijk dat het college van B en W in het huidige duale systeem de coalitiepartijen voortrekt. „Want volgens ons is dat bij de laatste raadsvergadering op nieuw gebleken. Waarom heeft wethouder L. Poppe-de Looff het telefoonnumer van diegene die uitsluitsel kon geven over de risicocontour alleen toegespeeld aan het CDA, de PvdA en de WD'"' stelt T. de Roos van de SP Volgens deze oppositie-par tijen betekent de gestuurde in formatievoorziening dat het dua lisme in Vlissingen niet volgens de regels wordt uitgevoerd. In het dualisme, de opvolger van het monisme, is de ontvlechting van de raad en het college van B en W geregeld. De fracties en de r« wethouders opereren sindsdien onafhankelijker van elkaar. Dat is althans de bedoeling, maar veel gemeenten in Neder land worstelen met de invoering van het nieuwe politieke bestel. Wethouders en coalities zijn in de problemen gekomen; vaak ge beurde dat tijdens de behande lingvan grote projecten. In Vlis singen werd vorige week in de gemeenteraadsvergadering een positieve beslissing genomen over de aanschaf van het terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) door de gemeente. agenda REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail; redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur De fractie van het CDA was de enige tegenstemmer. Dat leidde tot teleurstelling bij een van de verantwoordelijke wethouders L. Poppe-de Looff. Zij reageer de gisteren: „In het dualistisch systeem moet het kunnen dat collegevormende partijen tegen stemmen. Ik heb ook geaccep teerd dat mijn partij, het CDA, niet akkoord is gegaan." Dat neemt niet weg, merkt Poppe-de Looff op, dat ze geprobeerd heeft het standpunt van de frac tie te wijzigen. „Enkele dagen voor de raadsvergadering werd me duidelijk dat het CDA tegen zou stemmen, wanneer ze met de garantie zou hebben dat de ri sicocontour teruggedrongen zou worden tot de vloedlijn. Ik heb toen nog eens met de functiona ris van Vrom gesproken om meer informatie te verzamelen over de risicocontour. Na dat ge sprek dacht ik dat ik er goed aan zou doen om mijn partij dat telefoonnummer van de ambte naar van Vrom te geven." Misschien kon de Vrom-functio- naris de fractie helderheid ver schaffen over de ingewikkelde materie rond de ontwikkeling van de risicocontour. De risico contour loopt momenteel over een deel van het Scheldeterrein, waardoor gelimiteerde woning bouw mogelijk is. Ministeries proberen de risicocontour, dat is een fictieve lijn waarbinnen de statistische kans op letsel door een scheepsramp groot wordt geacht, in veiliger vaarwa ter te brengen. Daarvoor wor den veiligheidsmaatregelen op het water en land uitgevoerd Poppe-de Looff: „Ik heb ook aan de twee andere coalitiepar tijen het telefoonnummer van de Vrom-functionaris gegeven. Zij waren ook meer informatie over de contour aan het verza melen. Het heeft absoluut niet meegespeeld om partijen achter te stellen." STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving 8.45 - 9.00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco: Woelige Werf, Rijnstraat, 13.30 uur: Bridgen; 00STKAPELLE Het buiten Overduin, 20 30 uur: Drie actrices spelen Les Bon nesvan Jean Genet. Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur; Koersbal. Leerlingen van Nehalennia ervaren wat het is om gehandicapt te zijn tijdens het spelen van rolstoelhockey met minder valide mede-leerlingen. OOST-SOUBURG - Willem Ou- weneel houdt morgenavond een lezing over de Heilige Geest. Hel onderwerp is dienen in de kracht van de Heilige Geest. De lezing wordt gehouden in kerk gebouw Goede Aarde in Oost-Souburg en begint om 20.00 uur. door Jeroen Boer MIDDELBURG - Integratie, daar draai de het gisteren om in het afsluitende toer nooi van de module aangepast sporten van de vmbo-afdeling locatie Kruisweg van de middelbare school Nehalennia in Middelburg. Gedurende vier weken maakten leerlingen uit de vierde klas van het vmbo kennis met rolstoelbasket bal, -hockey en goalbal (een sport voor slechtzienden). Gymleraar Michiel Ruiter is de initiatief nemer van het project. „Integratie is het grote thema van de module Onze leerlin gen passen zich aan zodat de minder vali de sporters een grote groep hebben, met wie ze kunnen sporten. Normaal komen onze leerlingen niet zo snel in contact met minder valide leeftijdgenoten." Op het afsluitende toernooi wordt met basketballers van de Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg en hockeyers van de Sportclub Gehandicapten Bevelanden gespeeld. Ook in normale lessen werd ingegaan op leven met een handicap. De leerlingen er varen wat het in de dagelijkse praktijk betekent om te leven met een handicap. Ruiter: „Daar kan geen televisieprogram ma tegenop." Na de gymlessen werd met elkaar dieper op het onderwerp ingegaan. „Juist op de leeftijd van onze leerlingen vinden wij dat erg belangrijk. Ze krijgen oog voor hun medemens." Ruiter hoopt dat zijn initiatief navolging krijgt op andere scho len. "Ik zou het fantastisch vinden als an dere scholen interesse tonen in aange past sporten. Ze mogen de rolstoelen zelfs lenen." Een begin is daarmee mis schien al gemaakt. Twee van de minder valide deelnemers komen van andere middelbare scholen en hebben vrij gekre gen voor de middag. Vierdejaarsleerling Eva van Hartenveld is erg enthousiast over de module. „Rol stoelhockey is best wel moeilijk hoor", verzekert ze „Je moet je stick gebruiken, maar tegelijkertijd ook nog afzetten. Ik vond het wel heel erg leuk om te doen." Ook de minder valide sporters zijn erg te spreken over het geheel. Jesse de Rooij doet zelf aan rolstoelhockey en heeft de leerlingen van het Nehallenia les gege ven. „Het was fantastisch. Sport is uitein delijk gewoon sport. Dat geldt zowel voor valide als minder valide deelne mers Het was voor zowel hem, als de Nehallenia-leerlingen wel een beetje vreemd „Ze denken dat je misschien an ders bent, maar komen erachter dat dat door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg praat met een kerk genootschap over de verkoop van de concert- en gehoorzaal. De gemeente stelt als voorwaar de dat de concertfunctie behou den blijft. De vaste gebruikers van de zaal zijn bang dat de mo gelijke nieuwe eigenaar invloed wil op de programmering. Verantwoordelijk wethouder A. van 't Westeinde wil niet zeggen om welk kerkgenootschap het gaat Ik heb beloofd dat ik niks zou zeggen zolang ze de ei gen achterban niet hebben geïn formeerd." Navraag leert dat het hoogst waarschijnlijk gaat om de gere formeerde kerk vrijgemaakt, die nu aan Klein Vlaanderen zit. Die kerk zoekt al een tijd naar een nieuw onderkomen, er is sprake van geweest dat er aan de Walcherseweg een nieuwe kerk gebouwd zou worden. De predikant van de kerk wil geen commentaar geven op de nieuwste ontwikkelingen. De scriba reageert terughoudend. „Het is nog lang met zover." Als de concertzaal wordt verkocht aan de kerk, stelt de gemeente als voorwaarde dat de concert functie behouden blijft. Dat houdt in dat de nieuwe eigenaar moet verbouwen. „Het pand vol doet niet aan de milieunormen, aan de eisen van de brandweer en aan de arbowetgeving", al dus Van 't Westeinde. „Ze ken nen het rapport over de concert zaal, ze kennen het kostenplaat je. Ik heb gezegd dat ze aan de eisen moeten voldoen. Om het pand geluiddicht te krijgen, moet meer dan een miljoen geïn vesteerd worden." Gevoelig De wethouder lichtte gisteren de gebruikers van de concert en gehoorzaal in. Volgens T. Voetman, de voorzitter van de oratoriumvereniging, ligt het feit dat de concertzaal niet op zondag gebruikt kan worden ge voelig bij de gebruikers Er is dan geen mogelijkheid meer om matineevoorstellingen te geven. Verder maakt hij zich zorgen over de invloed van de nieuwe ei genaar op de programmering „Ik begreep dat ze bedenkingen hebben bij de opvoenng van bij voorbeeld Jesus Christ Super star. Als dat al zo is, kunnen we het wel vergeten." Met de potentiële koper is al ge sproken over de programme ring, vertelt Van 't Westeinde. „Ze hebben gezegd dat ze de zaal willen exploiteren, maar dat ze niet de programmering willen doen. We hebben alleen een aantal randvoorwaarden af gesproken. De zaal moet in stand en de concertfunctie be houden blijven. De details moe ten we nog uitwerken." Voor de programmering van de zaal zijn volgens de wethouder een aantal opties Die taak kan worden uitbesteed aan de Stich ting Stadsschouwburg en Con certzalen Middelburg. Er kan ook worden gekozen voor een nieuwe organisatie. Uit het rap port over de toekomstperspectie ven van de zaal bleek dat er ei genlijk maar twee opties zijn: verkoop of een verbouwing van 2,4 miljoen euro. De gemeente- zaterdag 7 en zondag 8 februari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER: 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tijdens feest dagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta. Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel (0118)644301 zondag: J. L. F Wortelboer, Korendijk 36, tel (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman vrij. 17 30-zon 23.00 uur: R. v. Tol. Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zo. 23.00-ma. 8.00 uur F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle. tel (0118) 571234. Tandartsen Walcheren J. M. de Hek, Damplein 26. Middelburg, tel.(0118)628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen don. 20.00 uur-vrij 20.00 uur: H Hament. tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M Sinke, tel. (0118)62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren Mw J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle. tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en MIDDELBURG - In de Lange Viele, de Lange Delft en op de Nieuwe Burg in Middelburg zijn 26 personen bekeurd voor het fietsen door voetgangersgebied. Het hele cen trum is vorig jaar februari al voetgangersgebied gewor den en vanaf die tijd is door de politie gewaarschuwd; vanaf gisteren worden fietsers en bromfietsers bekeurd. YERSEKE - Van een bedrijfsterrein aan de Industieweg in Yerseke zijn in de nacht van woensdag op donderdag twaalf roestvrijstalen zeven en vier roestvrijstalen platen gestolen. De waarde bedraagt enkele duizenden euro's. THOLEN - Een inbraakpoging bij een bedrijf aan de Energieweg in Tholen is woensdagmiddag mislukt. Een man had twee mengbakken in een aanhangwagen gela den, wat een medewerker v^n het bedrijf erg verdacht vond. Hij ging binnen navraag doen, toen hij terugkwam, was de man verdwenen. De aanhangwagen liet hij achter. GOES - Serrebouwer Veranda Palace, gevestigd aan de Livingstoneweg in Goes, is door de rechter failliet ver klaard. De dertien werknemers zitten voorlopig zonder werk, maar er komt mogelijk een doorstart. Curator J. de Waard van het Goese advocatenbureau Van Pijkeren Van Leeuwen zegt dat er gegadigden zijn voor een overna me. Daar wordt momenteel mee onderhandeld. Hij hoopt volgende week duidelijkheid te kunnen verschaffen. In een anonieme brief aan de PZC klaagden enkele werk nemers over het feit dat het faillissement hen koud op het dak viel. Het personeel zou nooit over de problemen zijn ingelicht. „Dat kan", zegt De Waard. „Op financieel ge bied ging het al lang niet goed, maar de werknemers heb ben daar natuurlijk niet altijd inzicht in." Veranda Pal ace is naast serres ook gespecialiseerd in dakkapellen, kunststof kozijnen en zonwering. SINT KRUIS - De familie Tiersen uit Aardenburg ontdek te deze week een python bij de Blokkreek tussen Sint Kruis en Sint Laureins Dood weliswaar, maar wel een echte. Frank en Ilona Tiersen waren hun twee rottweilers Diesel en Billy aan het uitlaten bij de Blokkreek. „We had den best een flinke wandeling achter de rug en de honden wilden wat drinken uit de kreek. Toen zagen we de slang drijven in het water", vertelde Ilona. Na flink wat trek- werk aanschouwden de Tiersens een bijna vier meter lan ge slang, hoogstwaarschijnlijk een python. „Het beest was nog helemaal intact. Een mooi exemplaar, maar wel een griezel", bekende Ilona. Toen de Tiersens gistermor gen opnieuw gingen kijken, bleek de slang verdwenen. De technische dienst van de gemeente Sint Laureins had hem meegenomen. Hoofd van de technische dienst Koen van Leeuwe vermoedt dat het beest bij een kweker thuis is ges- toren en dat die hem vervolgens heeft gedumpt. foto Lex de Meester niet zo is Het was erg gezellig.'" Het is volgens hem zeker voor herhaling vat baar. De module aangepast sporten is voor de school reden om ook de andere leerlin gen te betrekken bij het leven met een handicap. „Leerlingen uit lagere klassen zien de mensen in de rolstoelen door de school rijden en vragen zich af wat er aan de hand is. We ondersteunen als school daarom een actie om kinderen met de spierziekte Duchenne te helpen door middel van het inleveren van oude, mobiele telefoons", zegt Ruiter. Ook gaat de school collecteren voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Na afloop van het sporttoernooi rolden de deelnemers gezamenlijk naar het Ne halennia, om daar samen te eten. Ruiter „Ik zou het fijn vinden als er vriend schappen uit dit project voortkomen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie L. Boogert heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 23-jarige inwo ner van Vlissingen voor gewelds misdrijven, brandstichting en verduistering twee jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. De delicten werden vorig jaar gepleegd. De verdachte mishan delde en bedreigde 18 oktober zijn vriendin in haar woning in Middelburg. Ook had hij de vrouw van haar vrijheid be roofd door het slachtoffer vast te binden en haar in de woning op te sluiten. „Dit is een ernsti ge vorm van huiselijk geweld. U bent in woord en daad zeer drei gend overgekomen", meende de officier. Verder stond het voor de officier vast dat hij een half jaar eerder, 11 april in Middel burg, een man van zijn geld wil de rippen Tijdens een vechtpar tij had hij met een stanleymes zijn rivaal in zijn arm gesneden. Bij een flat aan de Korte Zelke in Vlissingen had verdachte kranten en kartonnen dozen in brand gestoken. „Ik had een he le dag gedronken. Ik kan me mets ihennneren Ik werd wak ker in Torentijd", was zijn reac tie. Ook vond de officier bewe zen dat hij een auto had bescha digd. In de eis werd verder de verduistering van de auto van zijn stiefvader meegenomen. De officier zei dat de Vlissinger ontspoort als hem maar iets te genzit. Raadsman E. Smit pleit te vooreen lagere straf. Smit zei dat zijn cliënt zijn emoties niet altijd de baas is, maar dat de fei ten vanwege zijn psychische ge steldheid hem verminderd kon den worden toegerekend. raad houdt op 17 februari een hoorzitting over het onderwerp. Voor de wethouder is verkoop aan de kerk een goed alterna tief. „We kunnen de zaal en zijn functie behouden zonder dat het de gemeente geld kost Wat we besparen kunnen we dan, in plaats van aan stenen, besteden aan uitvoerende kunst." (Advertentie) 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburg seweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803. za en zo. visites aanmelden van 08 00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R Roskam. Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke. Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118- 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zat. 10.00-17.00 uur: Apotheek Papegaaienburg. winkelcen trum Papegaaienburg 24-26. Vlissin gen. tel (0118)466345. 24-uursdienst (voor spoedeisende re ceptenj: Apotheek Hummelen, Markt 69. Middel burg, tel. (0118)612134. Thuiszorg Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. MIDI TEL! i"** www I Gazelle ■MTJWUX MIDDELBURG - BREEWEG 17 TELEFOON 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Achterzitje van 64,95 voor €34,95 Jeansbear Blue Jeansbear Grey Voorzitje van 54,95 voor 29,95 Windscherm van 22,95 voor 14,95 Totaal voordeel 63.» Design-set voor/achter windscherm van 59,95 voor €15,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13