m VVD pleit voor aanpak gymzaal Tafel show Het dilemma van CDA en BBR PZC PZC Luchtdoelbatterij dient meer doelen Definitief plan voor kerkhof Oudelande Roosevelt Academy kan aan de slag 15 Gebouw in Yerseke moet volgens partij grote opknapbeurt krijgen Werkstraf voor mishandelen van baby Winterkwis Diverse modellen, afmetingen en houtsoorten mogelijk Yersekenaar is rijbewijs snel kwijt Vrouw steelt vis Vlissinger bekent auto-inbraken Baldadige Vlissingers aangehouden Man laat broek zakken in Hulst KBO vult belastingpapieren in Samenzang Kruiningen donderdag 5 februari 2004 innr Rob Paardekam YERSEKE - I)e Reimerswaalse )r VVD-fractie vindt dat de gym- r zaal aan de Tuinstraat in Yerse- c ke snel een grote opknapbeurt k-bioet krijgen. Volgens raadslid li van der Meijden geeft het f geen pas om te wachten tot de J; nieuwe sportvoorziening er is. het plan Yerseke-West is een nieuwe sportruimte voorzien, gfet wordt een grote sporthal of Ïee kleinere gymzalen. Met het g op die ontwikkelingen doet gemeente niet al te veel meer fean de huidige gymzalen. Alleen t:; het hoogst noodzakelijke onder- wordt nog uitgevoerd. )e WD vindt dat er meer moet ïbeuren en heeft schriftelijke agen aan burgemeester en wet- mders gesteld. M. van der Me len spreekt van groot achter- gallig onderhoud bij de gym- aal aan de Tuinstraat „Er is )DELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop- nans achtte gisteren bewezen dat een 22-jarige vrouw uit Vlis- ngen geprobeerd heeft haar ba by van veertien maanden ern- stig letsel toe te brengen. jDe verdachte werd conform de seis veroordeeld tot 120 uur werk straf en twee maanden voor- i ïwaardelijke gevangenisstraf. raHet incident vond 9 augustus vo- cdrig jaar in haar woning plaats, aifeie dag had haar vriend samen llajmet andere ongenode gasten be drit van de woning genomen. Ze gebruikten drugs en roofden koelkast leeg. De jonge moe- der bleek hier niet tegen be- stand. Toen haar baby bleef hui- Ie len ontplofte ze en sloeg ze het kind. agenda redactie bevelandeim/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zelfs een raam dat met meer dicht kan", schetst ze. „De mate rialen zijn veertig jaar oud en versleten, de wandrekken zijn op één na weggehaald, omdat ze niet meer veilig waren en van de twee bruggen is er één buiten ge bruik." Volgens de WD voldoet de huidige gymzaal niet meer aan de eisen van deze tijd. „De jeugd moet wel op een verant woordelijke wijze sport kunnen beoefenen", schrijft Van der Me ijden. De liberalen willen van het colle ge weten of er überhaupt nog wel iets aan het gebouw wordt gedaan en waarom verouderde materialen niet meer worden vervangen. De WD stelt dat de gemeente in grote problemen komt als de Arbo-dienst de zaal komt bekijken en wil van het college weten hoe het de situatie wil verbeteren. Van der Meijden vindt het onaanvaardbaar dat er. in afwachting van de nieuwe voorziening, niets meer aan de gymzalen wordt gedaan. Het is immers nog maar de vraag wan neer de nieuwe sporthal of gym zalen worden gebouwd. In het verleden werd 2006 genoemd als jaar waarin het plan Yerse- ke-West moet zijn voltooid, maar dat is waarschijnlijk niet haalbaar. In Yerseke-West gaat de nieuwe sportvoorziening deel uitmaken van het multifunctio nele centrum, waarin ook twee basisscholen, de peuterspeel zaal, de kinderopvang, muziek vereniging Mozart en eventueel een klein dorpshuis worden ge huisvest. STREEKACTIVITEITEN iOES Wijkinfowinkel Goese Polder, [10,00-12.00 uur: Inloopspreekuur voor tragen en advies over voeding en ge- mdheid, IANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: norensoos; .PELLE - Complex Groenewoud, rembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel •plussers: 12.00-13.00 uur: Bewegen carapatiënten; litteeltmuseum, 13.00-17,00 uur: imtoppers, op de fiets of te voet >or de bomen het bos zien en de top- imen om je heen; 1UININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio- i; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commis- ievergadering Wonen en Milieu; "HOLEN De Wingerd, 14.30 uur: Dia- variatie Zeeland voor Christelijke Oude renvereniging, Btoofstraat 8, 20.00 uur: Informatiebij eenkomst borstvoeding; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Wirote siertuin geopend voor publiek; WAARDE Peuterspeelzaal 'de Zeven Geitjes', 9.00-11.00 uur: Open dag; JNEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, tOO uur1 Sociëteit en sjoelen; ERSEKE Prinses Beatrixhaven, r: Vertrek rondvaart op de Oos- rschelde. H. Sakkers van Stichting Bunkerbehoud verlaat de bunker in Vrijburg. „Hier komen natuur, geschiedenis en cultuur op een mooie manier bij elkaar." foto Ruben Oreel door Jeroen Boer VLISSINGEN - „Het is veel mooier dan ik had gedacht." Dat liet wethouder L. Poppe-de Looff van Vlissingen de aanwezi gen gistermiddag weten tijdens de officiële opening van de luchtdoelbatterij Vrijburg in Vlissingen. De wethouder ont hulde een informatiebord over het Duitse luchtafweergeschut, dat stamt uit de Tweede Wereld oorlog. Souburger K. Filius woonde in de oorlogsjaren in West-Sou burg. Hij werkte als veertienjari ge jongen bij een tuiniersbe- drijf. Voor zijn werk kwam hij regel matig in de bunker. „De Duit sers hadden een eigen tuintje en leenden gereedschap bij het be drijf waar ik werkte. Ik moest dat dan terughalen." Het tuiniersbedrijf bezat een stuk grond tegenover het lucht afweergeschut. „Als ik aan het werk was op het land en het luchtalarm ging af, dan schuilde ik onder de kanonnen." Dat kwam Filius toen hij naar Indië ging nog van pas. „Door de ka nonnen had ik al de nodige vuur- discipline." Samenwerking Het project Vrijburg is een sa menwerking tussen de stichting Bunkerbehoud, de stichting Landschapsbeheer Zeeland en de gemeente Vlissingen. H. Sakkers, als adviseur verbon den aan de stichting Bunkerbe houd, is blij met het behoud van de Vrijburgbunkers. „Eerst was er een mentaliteit van. weg met die troep. Nu gelukkig niet meer. Hier komt de natuur, de geschiedenis en de cultuur op een mooie manier bij elkaar." (Advertentie) Gemeentearchivaris A. Meer man heeft zich namens de ge meente beziggehouden met het project. „Een unieke plaats. Er zijn in Nederland bijna geen luchtdoelbatterijen meer over", aldus de gemeentearchivaris. S. Dobbelaar van de stichting Landschapsbeheer Zeeland be vestigt het bijzondere karakter van Vrijburg. De stichting Land schapsbeheer Zeeland heeft het voormalige manschappenver blijf geschikt gemaakt als onder komen voor vleermuizen. „Oude bunkers zijn daar ideaal voor. Daarom zijn ze voor ons heel belangrijk." KRANT VOOR antiek interieur Dam 61 4331 GH Middelburg tel 0118-616638 www.willemswinkei.nl door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Het colle ge van burgemeester en wethou ders in Borsele heeft de knoop van de begraafplaats in Oude lande doorgehakt. In een voorstel aan de gemeente raad is een definitief plan ge maakt voor de kap van dertien bomen, die ziek of oud zijn en waarvoor er zeven tot negen zul len worden teruggeplant. De uit voering van het plan zal pas na het broedseizoen beginnen. Over de herinrichting van de be graafplaats is veel te doen ge weest in Oudelande. De gemeen te maakte een plan dat meer licht en lucht op het begraaf plaatsje bracht en waarmee de dorpsraad akkoord was. De dorpsraad had aangedrongen op een betere toegankelijkheid van het kerkhof, waar de paden door wortelopdruk slecht be gaanbaar waren. Tegen de kap- vergunning kwamen echter gro te bezwaren van dorpsbewoners die vonden dat de bomen be waard moesten blijven. Bezwaren Het college van b en w hield aan vankelijk voet bij stuk, de raad wilde met de bezwaren rekening houden, de dorpsbewoners gin gen naar de rechter en op den duur liep de zaak zodanig op de spits dat alle partijen zich zor gen begonnen te maken. Zoals al eerder werd afgespro ken, blijft de verharding van de paden zoals die nu is, de boel wordt alleen opgeknapt en ver nieuwd. Omdat de kap en de herplan van bomen moet wachten tot het na jaar, zullen ook de andere reno vaties tot het eind van het jaar worden uitgesteld De Reimerswaalse coali tie begint scheuren te vertonen. Bang als ze zijn om kiezers te verliezen, ne men CDA en BBR steeds meer besluiten die coalitie partner SGP niet bevallen. Over een paar maanden wacht opnieuw een moeilij ke beslissing: wel of geen sporthal in Yerseke. Kiezen CDA en BBR voor 'wel' dan hebben ze ruzie met de SGP, maar als ze 'niet' zeg gen, zijn veel kiezers boos. door Rob Paardekam De drie coalitiepartijen vorm den tot voor kort een hecht blok als het om belangrijke beslissin gen ging. Zo bepaalden ze sa men dat Yerseke geen sporthal, maar twee simpele gymzalen kreeg en dat de voetbal- en ten nisverenigingen een forse huur verhoging voor de accommoda ties op hun bord krijgen. Die besluiten zijn bij veel Rei- merswalers slecht gevallen. Van de SGP had niemand andere standpunten verwacht, maar dat CDA en BBR (Bewoners Be langen Reimerswaal) aan het handje van de gereformeerde partij meelopen, kan op weinig begrip rekenen. De BBR heeft geprobeerd haar gedeukte imago onder de spor ters enigszins op te poetsen door te pleiten voor de oprichting van een sportraad, maar dat voorstel is door veel verenigin gen en andere partijen met hoon gelach onthaald. Tot zichtbare vreugde van de op- analyse positie ontstond dinsdag het eer ste echte scheurtje in de hechte coalitie. Tijdens de vergadering van de commissie welzijn stelde zowel BBR als CDA voor om de forse huurverhoging voor de sportverenigingen grotendeels terug te draaien. De partijen zijn geschrokken van de reacties en stellen nu dat de huur wel wat minder kan stijgen. Dat was duidelijk even slikken voor de SGP. De twee commissiele den van die partij toonden zich ontstemd en wilden vasthouden aan de in oktober vastgestelde stijging. Uiteindelijk konden ze weinig anders doen dan zich neerleggen bij het feit dat de coalitiepartners terugkrabbel den. Het voorval maakt weer eens duidelijk dat CDA en BBR het moeilijk hebben met hun rol in de coalitie. Ze moeten met de grote SGP-fractie optrekken, maar dat betekent wel dat ze be sluiten moeten nemen die een deel van hun kiezers verwerpt. Over niet al te lange tijd komen de partijen opnieuw voor een moeilijke keuze te staan. Bij het opstellen van de kademota moe ten CDA en BBR besluiten of ze de SGP trouw blijven en Yer seke niet meer dan twee gym zalen geven of dat ze toch voor een grote en dure sporthal kie zen. In dat laatste geval jagen ze de SGP verder tegen zich in het harnas en komt de coalitie wel licht in gevaar. Als ze de SGP echter trouw blijven, en kiezen voor de kleine gymzalen, verlie zen ze kiezers. De BBR, de par tij die in Yerseke is geboren en daar traditioneel veel aanhan gers heeft, waarschijnlijk de meeste. CDA en BBR kampen dus met een groot dilemma. Het is kie zen tussen de stabiliteit van de coalitie of de sympathie van de kiezer. Het worden nog spannen de tijden in Reimerswaal. GOES - Een 18-jarige Yersekenaar die nog maar enkele weken in het bezit was van een rijbewijs, kon zijn roze pa piertje gisteren alweer inleveren. Op de A58 ter hoogte van Goes reed hij met een snelheid van 174 kilometer per uur, terwijl 120 het maximum is. De man zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. TERNEUZEN - In en winkelpand in de Bellamystraat in haar woonplaats werd woensdag om 12.45 uur een 20-jari ge inwoonster van Terneuzen aangehouden wegens win keldiefstal. Zij had vis en haarverzorgingsproducten ter waarde van 21,40 euro gestolen. VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger die vrijdag 30 ja nuari op de Koudekerkseweg in zijn woonplaats werd aangehouden op verdenking van auto-inbraak, heeft van daag bekend dat hij tussen september 2003 en de dag van zijn aanhouding 15 auto-inbraken heeft gepleegd. De in braken vonden plaats op de parkeerterreinen van het zie kenhuis in zijn woonplaats. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 18 en 28 jaar zijn in de nacht van dinsdag op woensdag in Vlissingen aange houden voor fietsendiefstal en baldadigheid. Beide man nen waren rond drie uur uit een horecagelegenheid gezet in de Badhuisstraat. Ze trapten vervolgens tegen de dein en ruiten van het pand en gingen er vandoor op een gesto len fiets. De Vlissingers werden even later op de Hobein- straat aangehouden en overgebracht naar het bureau. HULST - In de Lange Nieuwstraat in Hulst werd woens dagmiddag een 23-jarige man uit de gemeente Hulst aan gehouden Hij had voor een kantoor op de Vismarkt zijn broek laten zakken en zijn achterwerk ontbloot. De man verklaarde dat het 'een geintje' betrof, tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - Leden van de Katholieke Bond van Oude ren (KBO) in Zeeland kunnen de komende tijd voor het in vullen van hun belastingpapieren weer terecht bij een van de plaatselijke adviseurs van de bond. De service is bedoeld voor ouderen met een AOW-uitke- ring, eventueel aangevuld met een klein pensioen. In ge vallen waarin de belastingconsulenten van de KBO vorig jaar leden behulpzaam waren, is volgens vice-voorzitter Dick Dijkgraaf van de bond gemiddeld 175 euro per aan gifte terug ontvangen. Vaak gaat het daarbij om het goed gebruik maken van de zogenaamde ouderenaftrek en de aftrek van ziektekosten. De Zeeuwse afdeling van de ouderenbond telt tien belastingadviseurs. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De verbou wing voor de Roosevelt Aca demy kan beginnen. De Middel burgse gemeenteraad heeft giste ren ingestemd met de extra in vestering van 1,8 miljoen euro voor de universiteit. De investe ring is nodig om de Academy naar Middelburg te halen, zei wethouder A. van 't Westeinde. „Anders waren de onderhande lingen misschien afgeketst en was de Roosevelt Academy ver huisd naar een andere stad" Een meerderheid van de raad vond de Roosevelt Academy te belangrijk voor de stad om het initiatief nu nog af te blazen. De verwachtingen zijn hooggespan nen de universiteit moet meer bedrijven naar de stad trekken, het culturele en sociale leven zal opbloeien en het imago van Mid delburg krijgt een impuls. Het is een kans die Middelburg zich niet mag laten ontgaan, zei K. Hamelink (ChristenUnie) „De geschiedenis heeft geleerd dat Middelburg eerder gekozen heeft voor geld. Middelburg had toen liever vrijstelling van de be lasting dan een universiteit. Die universiteit ging naar Leiden en staat er nog steeds. Hoe lang die vrijstelling heeft geduurd, is niet bekend." Naast de extra investering van 1,8 miljoen, is de gemeente nog een miljoen extra kwijt aan huis vesting van de nieuwe universi teit. Dat geld wordt uit het potje gehaald dat gereserveerd is voor de grote projecten in de stad De Politieke Partij Middelburg be schuldigde de wethouder ervan maandenlang informatie te heb ben achter gehouden. „De raad is op groteske wijze op het ver keerde been gezet", zei H. Ak- dag. „Eigenlijk zouden we het college naar huis moeten stu ren D66 gaf aan dat de studen ten voorlopig best les kunnen krijgen in panden die overdag toch leeg staan, zoals de schouw burg of kerken. „Als blijkt dat de universiteit een succes wordt, mag van ons het dubbele bedrag geïnvesteerd worden." Verlost De SGP gaf aan de verbouwing te willen betalen met het geld dat de gemeenteraad in gedach ten heeft voor het Aldo van Eijck centrum, ruim 1,9 miljoen euro. Dat geld was oorspronke lijk bedoeld voor het Huis der Kunsten, dat in het stadhuis moest komen. Het idee kreeg al leen steun van de SP. „Ik hoop dat we dan van één gedrocht, dat als een molensteen om onze nek hangt, verlost zullen zijn", aldus W. Steketee. De rest van de partijen vond het beter om pas in juni, als beslist wordt over de financiën voor de komende jaren, te bekijken waar het geld vandaan moet ko men. Volgens Van 't Westeinde is nog maar een paar weken bhkend dat een extra investering nodig is. „We hebben tot het laatste moment ingezet op een kosten dekkende huurprijs. We hebben zeer zwaar onderhandeld, het zag ernaar uit dat de Roosevelt Academy zich niet in Middel burg zou vestigen. Uiteindelijk is dit compromis eruit gekomen. Het verschil tussen wat de Roos evelt Academy kon betalen en wat het mocht kosten, werd te groot. We hebben alternatieven onderzocht, zoals panden aan de Latijnse Schoolstraat en de Bachtensteene." Van 't Westeinde wees erop dat het oorspronkelijke plan voor het stadhuis, een verbouwing tot een Huis der Kunsten veel duurder was geweest. Helm Het gemeentebestuur wil begin nen met de verbouwing van de panden aan de Helm, achter het stadhuis. In het najaar staat de verbou wing van het gedeelte van het stadhuis dat de universiteit wil huren op het programma. Pas een jaar later zijn de panden van de gemeente aan de Stad huisstraat aan de beurt. KRUININGEN - In de kerk van de gereformeerde gemeente in Kruiningen vindt zaterdag een koor- en samenzangavond plaats. Aan de avond werken jeugdkoren Harpe Davids, Jubi late en Blijde Stemmen en ge mengd koor Deo Juvante mee. De opbrengst is bestemd voor het busproject van Siloah, een rolstoelbus voor gezinsvervan gend tehuis De Beukelaar in 's-Gravenpolder. De avond be gint om 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37