Breuk Hiddink en PSV dreigt Voor Feyenoord is seizoen mislukt PZC 51 Angenent gaat eindelijk uurrecord aanvallen Verkerk kopman in Davis Cup Reuzendoder van beker zetelt in Breda Utrecht met pijn en moeite verder 21 Trainer mist ambitie bij raad van commissarissen van Eindhovense club Proef: gokken op wedstrijden )ij Feyenoord Zaak tegen Davids geseponeerd Oranje in 2005 tegen Duitsland Belg Goor breekt kuitbeen Nominaties coach van het jaar Groots welkom voor Patriots Verbannen trio terug bij Nigeria donderdag 5 februari 2004 ^r.lnchem Lippmann NDHOVEN - De reuzendoder n het bekertoernooi zetelt in eda. NAC, eerder de bedwin- er van Ajax, vervolgde gisteren i allesbehalve geplaveide rou- ,'naar de eindstrijd in De Kuip et een uitzege op PSV (0-1). ier dagen voor de uitwedstrijd ben Ajax had PSV zich een ple- zierigere avond gewenst. De landskampioenen hebben een overvol programma. Behalve in Nederland hebben de Eindhove- naren ook nog verplichtingen in het buitenland. In de Uefa Cup staat een dubbele ontmoeting met Perugia op het programma. PSV begon slap aan de kwartfi nale van het bekertoernooi Hid- dink verraste met zijn keuze voor Vonlanthen als vervanger van de geblesseerde spits De Jong. De negentienjarige zoon van een Zwitserse vader en Co lombiaanse moeder presteerde in de eerste helft ondermaats en moest nu rust plaatsmaken voor Vennegoor of Hesselink. NAC leidde op dat moment al met 0-1. Boukhari zorgde ondanks de nabijheid van Bouma en Wa terreus met het hoofd voor de openingstreffer. De voorspong was verdiend. Het positiespel van de bezoekers was goed ver zorgd. PSV, waar de A-junior Afellay halverwege de tweede helft mocht debuteren, kreeg pas na de hervatting het betere van het spel. Tot veel uitgespeel de kansen leidde de overmacht niet. Kezman was nog wel dicht bij de gelijkmaker. Hij schoot in de 78e minuut naast het doel van Babos, de doelman die zich even later in het feestgewoel rond het gewonnen ticket voor de halve finale mocht storten. PSV-NAC 0-1 (0-1). 24. Boukhari 0-1. Scheidsrechter Jol. Toeschou wers 13.000. Gele kaart: Van Bom mel. Bouma (PSV), Diba, Risama- su (NAC). ANP -■foor Henk van Weert IpNDHOVEN - Er dreigt een jreuk tussen Guus Hiddink en PSV. Als de club niet snel en ïoortastend handelt, vertrekt Hiddink na dit seizoen uit Eind- koven. De aspirant-technisch di recteur mist ambitie bij zijn raad van commissarissen. De oorzaak van de naderende ♦risis moet gezocht worden in |e houding van de PSV-commis- jarissen die Hiddink te weinig leelruimte in het vooruitzicht ellen. Tussen voorzitter Harry in Raaij en Guus Hiddink is iets aan de hand De aftreden voorzitter wil niets liever zei. Er staat ook nog zoiets als een tweede helft van de competi tie op het progamma, plus wed strijden in de Uefa Cup. Hiddink wilde gisteravond na het verlies tegen NAC (1-0), te gen zijn gewoonte in, niets kwijt over het verloop van de onder handelingen. Ook Van Raaij ont hield zich van commentaar. Dui delijk is dat Hiddink het alle maal veel te lang vindt duren. Hij voelt zich aan het lijntje ge houden en onbegrepen. Een man van zijn kaliber wenst zich niet te laten piepelen. Half ja nuari zei hij nog dat een ak koord een kwestie van dagen was. Daarna oordeelde hij nog eens dat de kans dat het nog mis kon gaan hooguit een procent was. Nu stuit hij op weerstand bij de commissarissen die de eindbeslissing moeten nemen over zijn aanstelling. In betere tijden was de raad van commissarissen van PSV een or gaan dat zich op de achtergrond hield. Nu PSV in financieel op zicht ernstig verzwakt is, hou den de commissarissen de vin ger aan de pols. Op het vlak van investeringen is bijna niets meer mogelijk. Hiddink weet dat Hij heeft ge kozen voor een realistische op stelling, beseft dat hij moet roeien met de riemen die hij heeft. De coach ziet daarin een uitdaging. Meermalen heeft Hid dink gezegd dat de financiële si tuatie voor hem geen aanleiding is om op te stappen Hij had dat in de zomer gemakkelijk kun nen doen, toen FC Barcelona de loper voor hem uitlegde. Hid dink bleef echter in Eindhoven. De trainer committeerde zich nog duidelijker aan PSV door in de buurt van Eindhoven te gaan wonen. Nam ook initiatieven die getuigen van zijn wil om PSV te verbeteren, zoals de her vorming van de jeugdopleiding. Maar Hiddink heeft nog iets an ders vaak gezegd: hij wil een dui delijk signaal van de commissa rissen dat er technisch beleid naar zijn inzichten gevoerd kan worden, ondanks de malaise. Met andere woorden: PSV mag zichzelf niet bevriezen in een sportieve status quo. Er moet perspectief blijven op sportieve groei. Daar is geld voor nodig. Dat belangrijke signaal knjgt hij niet, of onvoldoende van het hoogste bestuursorgaan van PSV. Hij mist, kortom, bij de toe zichthouders de ambitie die bij een topclub hoort. Mocht het tot een breuk komen tussen Hiddink en PSV, dan kunnen de gevolgen voor de club groot zijn. Hiddink weg, on vermijdelijk Van Raaij weg: wie trekt volgend seizoen dan de kar bij PSV? Een bestuurlijk va cuüm dreigt Vraag is ook hoe de vooraanstaande spelers, met wie PSV de verbintenissen wil continueren, zullen reageren. Een PSV zonder Hiddink en zon der financiële armslag is voor hen weinig aanlokkelijk. GPD m Hiddink als nieuwe leids- ïan van de club aanstellen. Raaij had graag nog voor leuwjaar een definitief ak- oord met Hiddink gesloten, laar de onderhandelingen sle- en zich maar voort. Eind deze reek, hooguit begin volgende reek na Ajax-PSV, moet er dui- elijkheid zijn. PSV staat voor elangrijke beslissingen, die oor een technisch directeur ge- omen moeten worden. Contrac- 31 met belangrijke spelers moe- en opengebroken of verlengd rorden en ook de twee assis- 3it-trainers Erwin Koeman en 'red Rutten willen duidelijk- eid over hun toekomst bij PSV. Sddink zei onlangs dat hij een ergelijk gesprek niet kan voe- sn zolang hij nog geen bevoegd «hnisch directeur is. De kans estaat dat Koeman, en in min- ere mate Rutten, hun conse- I* [uenties trekken uit het getreu- OTTERDAM - Als het aan De jotto ligt, komt er op korte ter- lijn in elk voetbalstadion in Ne erland een mogelijkheid om te okken op sportwedstrijden. De rganisatie start na de zomer en proef in De Kuip, het sta- ion van Feyenoord. jeerd Veenstra, directeur van )e Lotto: „We denken er over a, het is allemaal nog erg pre- latuur. Maar voor we een inves- ïring doen, kijken we natuur- gedegen naar de haalbaar- eid van een plan. Wij willen di- ecter naar onze doelgroep toe. !n het publiek in voetbalsta- ions is een 100 procent treffer, eker als het gaat om het inzet- öi van geld op duels van hun fa- a onete ploeg." p dit moment biedt De Lotto verse weddenschappen op T, lortgebied aan, zoals bijvoor- r «ld het voorspellen van de cor acle uitslag van een wedstrijd. inzet kan worden geplaatst -i, in emet en sms of bij een nnkelier, meestal een kiosk of garenzaak. De winkelier ont- jjji van De Lotto een provisie er geplaatste weddenschap, •atzelfde principe gaat gelden Dor voetbalclubs, die in het sta- ion wedkantoren laten plaat- en >et project van De Lotto en eyenoord is overgewaaid uit geland. Daar hebben profes- nele bookmakers in elk sta in tientallen kraampjes waar >t vlak voor hec eerste fluitsig- aal weddenschappen kunnen orden geplaatst. „Wij komen let de kiosken tegemoet aan de raag van onze supporters", zegt hris Woerts, manager marke- ng bij Feyenoord. „Die hebben de Engelse stadions gezien Bt ze daar kunnen gokken. Dat tllen ze bij ons ook." Engelse stadions kan er behal- op uitslagen (bijvoorbeeld jl) en resultaten (winst, verlies gelijkspel) op veel meer za- h gegokt worden: wie maakt «teerste doelpunt, in welke mi- tut valt de eerste goal, hoeveel ^ers krijgt een ploeg, hoeveel kaarten, enzovoorts gens Tjeerd Veenstra is het niet aan de orde om te ver ellen dat zoiets ook in 'land mogelijk wordt. t nieuwe vormen van sport- 'denschappen moet De Lotto iehjk toestemming krijgen het ministerie van Justitie. 'D De PSV'ers Wilfred Bouma, Johann Vogel en Mateja Kezman staan klaar om de aftrap te nemen na de 1-0 van NAC. Nourdin Boukhari (rechts) is nog bezig met zijn feestje na zijn treffer. foto Jasper Juinen/ANP door Jaap van Essen ENSCHEDE - Bij de laatste vier van de nationale beker strijd zit niet een van de drie tra ditionele topclubs. Gisteren schakelde FC Twente de, wat dat betreft, laatste der drie Mo hikanen uit: Feyenoord verloor met 3-1 na verlenging. Voor de Rotterdammers is het seizoen nu eigenlijk al mislukt. De achterstand op Ajax en PSV in de competitie is waarschijn lijk veel te groot. En in mei wordt de beker in De Kuip in ie der geval niet aan een Rotter damse club uitgereikt, tenzij Sparta nog even doorstunt. Er wordt in Nederland wat afge zeurd over de bekerstrijd. Het toernooi zou maar een slap af treksel zijn van het grote voor beeld: de FA-Cup in Engeland. Langzaam maar zeker is echter onmiskenbaar dat de strijd om de KNVB-beker steeds leuker wordt. FC Twente-Feyenoord was de laatste wedstrijd waaruit een deelnemer aan de halve finales uit moest voortkomen. Zondag speelden beide teams al tegen el kaar in De Kuip, voor de compe titie. Het duel had een hoog gaap-gehalte, maar daar was gis teren totaal geen sprake van. De Tukkers en Rotterdammers le verden een waar cupgevecht, zo'n wedstrijd waarop ze vol gens vele zwartkijkers dus al leen in Engeland het patent heb ben. Er werd bij tijd en wijle echt goed gespeeld, zeker in de eerste helft. Belangrijker was nog wel dat de twee teams voet bal speelden zoals het bedoeld is: in een hoog tempo, met veel strijd en de voortdurende inten tie te scoren. Vanaf de aftrap speelden FC Twente en Feyenoord voetbal met honderd kilometer per uur Het Arke-stadion was gisteren zeker geen woonerf Dat beide teams al binnen het half uur een keer gescoord hadden, was ook geen wonder. Ze speelden im mers aanvallend, zoals het hoort in bekervoetbal. Het was alweer de verbazingwekkende Blaise N'Kufo die als eerste scoorde. In december was hij ook al degene geweest die met zijn doelpunten achtereenvolgens Feyenoord en Ajax in het Arke-stadion liet struikelen. Toch is N'Kufo momenteel min der gevaarlijk dan voor de win terstop. In de eerste seizoens helft had hij nog een geweldige steun aan Collins John, die we gens de broodnodige pecunia werd verkocht aan Fulham. Zon der John is N'Kufo nog steeds goed, maar vaak wel erg een zaam in de spits. Dat belette hem in de twintigste minuut de openingstreffer bin nen te lopen. Hij stond merk waardig genoeg helemaal onge dekt na een vrije trap van Ram- zi. Negen minuten later was de stand alweer gelijk, gezien het spelbeeld trouwens volledig te recht' Kuijt kopte fraai binnen na een lange pass van Smolarek. Met de gelijke stand op het bord, en pas een half uurtje ge speeld, werden de gevolgen van de enorme slijtageslag in de ope ningsfase al duidelijk. Met na- van onze sportredactie UTRECHT - Heracles Almelo is gisteravond strijdend tenonder gegaan in de kwartfinales van het toernooi om de Amstel Cup. FC Utrecht won met 3-2. Heracles opende in de negentien de minuut de score uit een hoek schop. Uit de afgeslagen corner haalde Buikema hard uit: 0-1 Dankzij Van den Bergh stond de achterstand voor FC Utrecht niet lang op het scorebord. De voormalige Ajacied knalde na een halfuur de 1-1 binnen. Na een uur kwam de voor sprong voor de thuisploeg uit de lucht vallen. Gedragen door de wind belandde een uittrap van Ponk voor de schietgrage voeten van spits Van de Haar: 2-1. Daarmee was het verzet van Heracles nog niet gebroken. Ro se maakte in de 64e minuut de 2-2. Tanghe voorkwam in de 82e minuut echter dat Heracles door ging. FC Utrechl-Ilcraclcs Almelo 3-2 (1-1). 19 Buikema 0-1, 29. Van den Bergh 1-1, 60. Van de Haar 2-1, 64 Rose 2-2, 82. Tanghe 3-2 Scheidsrechter: Wiedemeijer Toe schouwers. 15.000. Gele kaart: Chaiat, Calabro (FC Utrecht), Ree kers, Looms (Heracles). ANP door Peter van der Hulst WOUBRUGGE - Twee keer eerder kon Henk Angenent zijn belofte niet nako men. maar op 12 maart doet de marathon schaatser dan toch een aanval op het we relduurrecord. Om 10 uur in de ochtend begint op de Olympic Oval van Calgary zijn jacht op de tijd van Roberto Sighel. De Italiaan reikte vijf jaar geleden op de zelfde Canadese baan tot een afstand van 41 kilometer, 40 meter en 54 centime ter. „Als ik vier tien kilometers van 14.30 achter elkaar kan rijden, dan is het te doen", aldus Angenent. De plannen van de Elfstedentochtwin naar om het uurrecord aan te vallen stam men al uit 2001. „Het was mijn eerste jaar bij Frisia. De draaiboeken lagen al helemaal klaar, maar we moesten voor de alternatieve Elfstedentocht naar Ja pan. Het jaar erop zag ik er geen heil in, omdat ik naar TVM zou vertrekken en vo rig seizoen doorkruisten de WK afstan den het hele verhaal." Nadien had Ange nent - hij werd vierde op de tien kilome ter - geen zin meer in het avontuur Het plan ging bij de Woubruggenaar weer leven na zijn teleurstellend verlo pen NK afstanden. Voor Angenent was meteen duidelijk dat zijn kansen op her nieuwde deelname aan de WK waren ver keken. „Het was mijn slechtste weekein de van het seizoen. Ik wilde eerst weer eens lekker schaatsen." Een schouder blessure, de lange zoektocht naar een nieuwe sponsor en veranderde trainings methoden leidden tot de vormcrisis. AMSTERDAM - Edgar Davids hoeft niet voor de rechter te verschijnen wegens mishandeling van zijn ex-vriendin. Het Openbaar Ministerie in Amsterdam heeft de zaak te gen de profvoetballer van Barcelona geseponeerd. De toenmalige vriendin van Davids deed in februari 2002 aangifte van mishandeling. De mishandelingen door Da vids zouden hebben plaatsgevonden tussen medio 1999 en 2002. Volgens justitie ontbreekt het aan voldoende wettig en overtuigend bewijs om de zaak voor de strafrechter te brengen. ANP ZEIST - Er is een nieuwe speeldatum gevonden voor de oefenwedstrijd tussen de voetbalelftallen van Nederland en Duitsland. Op woensdag 17 augustus 2005 zullen de twee teams elkaar treffen. De oefeninterland stond aan vankelijk gepland voor woensdag 18 februari van dit jaar. Toen bleek dat Nederland en Duitsland komende zo mer tijdens het EK in Portugal bij elkaar in de poule za ten, werd dat duel geannuleerd. GPD BERLIJN - De Belgische voetbalinternational Bart Goor heeft gisteren zijn rechterkuitbeen gebroken. Dat gebeur de tijdens de training bij zijn Duitse club Schalke 04. Goor kwam ongelukkig in botsing met clubgenoot Dar- dai. Hij is volgens de clubarts van Schalke zeker vier tot zes weken uitgeschakeld. DP A ARNHEM - Jac Orie (schaatsen), Cor van der Geest (ju do) en Robert Eenhoorn (honkbal) zijn genomineerd voor de titel 'Coach van het jaar 2003'. De coaches die deelne men aan het Nationaal en Olympisch Coach Platform kun nen tot en met 16 februari op de drie trainers stemmen. De winnaar van de verkiezing volgt PSV-coach Guus Hid dink op. ANP BOSTON - Ongeveer anderhalf miljoen fans hebben giste ren de footballers van de New England Patriots zijn bij hun terugkeer in Boston verwelkomd. De Patriots won nen zondag in Houston voor de tweede keer in drie jaar de Super Bowl. Ze versloegen de Carolina Panthers met 32-29 door een fieldgoal in de slotseconden. In Boston waren de City Hall Plaza en de zijstraten volle dig volgelopen. Fans klommen in bomen, stonden op da ken en hingen uit ramen om een glimp van hun helden op te vangen. Onder de toeschouwers waren enkele vrouwen die een borst ontbloot hadden. Ze verwezen naar de affai re 'nipplegate' van Janet Jackson. De politie hoefde slechts sporadisch op te treden. Zeven mensen werden aangehouden. Dat was zondagavond direct na de wed strijd anders. Toen braken er in de straten rond de Northeastern University en Boston University rellen uit, waarbij auto's omver werden gekegeld en in brand wer den gestoken. ANP/RTR me menig middenvelder kreeg steeds meer moeite het tempo bij te houden Na de pauze bleken meer spe lers al over de verzuringsgrens te zijn geraakt. Peter Niemeyer en Bas Sibum van FC Twente raakten de nauwkeurigheid in hun passing volledig kwijt. Bij gevolg werd Feyenoord sterker en sterker, want Pardo was wel in staat te blijven gaan. De Rot terdammers kregen ook steeds meer kansen, maar stuitten tel kens op Cees Paauwe, de broer van Feyenoord-aanvaller Pa trick. De jongste Paauwe groei de in het Twente-doel uit tot de held van de wedstrijd. De andere held was de jonge Bas Sibum. Hij haalde in vijfde minuut van de tweede verlen ging ongenadig uit en scoorde 2-1, op een moment dat zijn ploeg rijp leek voor de sloop. Nog geen minuut later stond het zelfs 3-1, door een treffer van su per-sub Chnstensen, die als ba sisspeler overigens altijd faalt., FC Twente-Feyenoord 3-1 n.v. (1-1, 1-1). 20. N'Kufo 1-0, 29. Kuijt 1-1, 110. Sibum 2-1, 111. Christensen 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 11.250. Ge le kaart: Sibum (FC Twente), Schreuder. Van Persie, Paauwe, Lazovic, Kuijt (Feyenoord). GPD Angenent kroop tijdens de Greenery Six langzaam uit het dal. Op het NK mara thon werd hij tweede achter Jan Maarten Heideman en afgelopen weekeinde won de TNT-rijder op de Weissensee de alter natieve Elfstedentocht De plannen voor het werelduurrecord waren toen al ge smeed. „Ik loop eigenlijk al tien jaar met deze gedachte. Niet veel schaatsers heb ben ooit geprobeerd dat record aan te val len. Ik vind het een uitdaging. Lukt het, dan is het een mooi kruisje op mijn ere lijst." GPD door Gertjan van Geen MAASTRICHT - Speelt hij een keer in zijn geboorteprovincie, moet Sjeng Schalken genoegen nemen als tweede man. Martin Verkerk stond precies op het juiste moment hoger dan Schal ken en heeft vanmiddag de rol van kopman bij de loting voor het Davis-Cupduel tegen Cana da. Dat de mondiale toptwintigspe- lers Verkerk en Schalken in het MECC in Maastricht de beide enkelspelen van morgen voor hun rekening nemen, staat vrij wel vast Gravel is niet de favo riete ondergrond van Davis Cup- held Raemon Sluiter. Captain Tjerk Bogtstra bena drukte dat het team voor de langzame ondergrond had geko zen. „We zijn favonet voor dit duel We hebben een team dat op alle ondergronden uit de voe ten kan, maar het verschil met Canada is het grootst als we op gravel spelen." Zelfs Schalken liet zich overhalen tot de keuze voor het gemalen baksteen, ook al is het middenin het hardcourt- seizoen. Bogtstra: „De jongens vinden stuk voor stuk de Davis Cup belangrijk en daarvoor wil len ze in hun schema offers brengen." Nederland is de uitgesproken fa voriet voor het duel in de eerste ronde. Voor eigen publiek op gravel mag Canada geen grote opgave zijn. De Canadese pers, toch al niet gericht op tennis, bleef zelfs massaal thuis en ge looft niet in een nieuwe stunt. Vorig jaar promoveerde Canada via een overwinning op het Bra zilië van Gustavo Kuerten en Andre Sa, maar die zege valt in de categorie 'eens en nooit weer' Frederic Niemeyer, Frank Dancevic, Simon Larose en dubbelspecialist Daniel Nes tor spreken niet tot de verbeel ding. Voor de goede orde: ze staan respectievelijk 168e, 217e, 233e en 503e op de wereldrang lijst. Nestor is als dubbelaar wel van wereldklasse. Dat Haarhuis wedstrijdfit is, komt Bogtstra dan ook goed uit. „Het maakt voor Nestor heel veel uit of Haarhuis wel of niet aan de over kant staat." Voor Nederland is het alweer drie jaar geleden dat het voorbij de eerste ronde kwam. Nederla gen tegen Frankrijk en Zwitser land veroordeelde Nederland steeds tot het spelen van pro motie/degradatieduels. Dit jaar gloort er hoop op meer. Bij de laatste acht wacht de winnaar van het duel Tsjechië-Spanje. De scenario's kunnen zo geschre ven worden als in het succesjaar 2001. Mocht Tsjechië winnen, niet ondenkbaar nu Ferrero en Moya hebben afgezegd, dan volgt eén nieuw thuisduel. Voor Vefkerk wordt het de twee de keer op rij dat hij zwaar favo riet aan de landenwedstnjd «be gint. Tegen de Indiër Bhopanna zakte hij in september bijna door het ijs. De speler uit Al phen aan den Rijn is dit keer aanmerkelijk minder gespan nen. „Ik zal niet meer elke keer zo blij en fel zijn als ik een punt gewonnen heb. Toen ik tegen In dia speelde, had ik nog geen sin gle gewonnen. Dat voelde ik als last. Nu zit ik lekker in mijn vel. Ik ben aan mijn status gewend, ben een volwassen speler gewor den. Het was wel een heel be langrijke overwinning, vaak be palend voor het verdere verloop. Net als de zege in de tweede ron de van Roland Garros op Horna. Het was niet goed, maar oké." Omdat de ATP-ranking van twee weken geleden - tot dusver re de enige keer dat hij beste Ne derlander was - telt voor dit duel, is Verkerk de Nederlandse kopman. Het mysterieuze virus dat hem in Australië vloerde, is uit zijn lichaam. Hij viel vier kilo af en at gisteren kroketten om weer op gewicht te komen. GPD SFAX - De Nigeriaanse bonds coach Christian Chukwu heeft drie verbannen spelers terugge roepen naar de Afrika Cup. Yakubu Aiyegbeni (Ports mouth), Victor Agali (Schalke 04) en Celestine Babayaro (Chel sea) werden eerder om discipli naire redenen weggestuurd. De coach kondigde na het bereiken van de kwartfinales de terug keer van het drietal aan. „De drie spelers hebben berouw ge toond voor wat ze hebben ge daan. Ze hebben excuses aange boden. We hebben ze het verge ven." ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21