m$ Eda c^>. "3 ^Bereikbaar Agenda Dat is gewoon m Klaverblad actueel c"3 '"3 V* Ouderenadvisering in Zeeland Ouderen wonen steeds langer zelfstandig en moeten zichzelf zien te redden. De maatschappij wordt steeds ingewikkelder. Sommige ouderen hebben moeite om de weg te zoeken in de vele regelingen en voorzieningen die er zijn. Daarom zijn er in verschillende gemeenten ouderenadviseurs werkzaam. Het Klaverblad vindt ouderenadvisering een belangrijke taak: Ouderen worden doorverwezen naar de goede instanties of geadviseerd en ondersteund bij een bepaal de hulpvraag. Het Klaverblad POSO wil de ontwikkelingen op het gebied van ouderen advisering op een rij zetten en een breed draagvlak voor de functie van ouderenadvi seurs in Zeeland tot stand brengen. Daar om is er op I april een themamiddag "Ouderenadvisering in Zeeland". De dag is bedoeld voor ouderenorganisa- ties. gemeenten, Stichtingen Welzijn voor Ouderen, Seniorenraden, ouderenadviseurs en andere betrokken partijen. Aanmelding is noodzakelijk. Voor meer in formatie: Petra Vinke en Ineke Riemens. P Belastingaangifte over 2003 Hogere eigen bijdragen, minder vergoedin gen, hogere kosten, dalende koopkracht, be zuinigingen op zorgvoorzieningen en uitke ringen. Het jaar 2004 wordt een moeilijk jaar voor chronisch zieken en gehandicapten. Eén van de maatregelen om u financieel te compen seren is de aftrek buitengewone uitgaven bij de aangifte inkomstenbelasting. Nieuw is de Tegemoetkomingsregeling, waardoor u ook geld kunt terugkrijgen als u nauwelijks of geen belasting betaalt. Mensen met een handicap, chronisch zieken en arbeidsongeschikten komen vaak voor hoge kosten te staan. Zij kunnen die kosten voor een deel compenseren via de aftrek van buitengewone uitgaven bij de aangifte inkomstenbelasting. Deze aftrek kan hon derden euro's per jaar opleveren, vaak al leen al op grond van het feit dat u (meer dan 45%) arbeidsongeschikt bent of ouder dan 65 jaar. En omc-it er premie zieken fonds voor u is afgedragen door de werk gever of de uitkeringsinstantie. Ook mensen die in een AWBZ instelling verblijven, kunnen buitengewone uitgaven aftrekken. Uitgebreide informatie staat in de brochure 'Belastingaftrek 2003 in ver band met handicap of ziekte' (Kijk op www.klaverbladzeeland.nl voor meer infor matie, of bel de bestellijn van de CG-Raad: 0303-291 6650) Bron: CG-Raad. Ook de FvO biedt informatie: www.fvo.nl ■P Mijn kind kan niet naar school Mijn kind had op de basisschool al wat pro blemen met zijn gedrag.Toch is er besloten om hem niet naar het speciaal onderwijs te doen, want het was zo erg nog niet. Op het VMBO bleek toch dat het niet goed ging. Dat hoorden wij als ouders pas laat van de school. In gesprek bleek dat hij niet meer te handhaven was in de klas en hij had ook veel gespijbeld. De school gaf aan dat wij eens hulp voor hem moesten zoeken, zij konden er verder niets mee. Na een lange weg langs allerlei instanties en indicatiecommissies bleek toch dat ons kind geplaatst moest worden op de Kor- zacschool in Middelburg. Die had toen een lange wachttijd, dus ons kind heeft in totaal 7 maanden thuisgezeten van school. Een verloren jaar dus. Eindelijk zit hij nu op de goede plek". Het Zeeuws Platform Cliënten Jeugdzorg heeft al een aantal van dit soort situaties van ouders te horen gekregen. De gedeputeerd'3 van de provincie, dhr. van Heukelom, heeft toegezegd als er voldoen de signalen duidelijk worden, er dus sprake is van een knelpunt en dat nij er zorg voor zal dragen dat de provincie dan een onder zoek zal instellen. Wellicht dat de situatie voor ouders en kin deren zal verbeteren Herkent u boven staande problemen of kent u anderen die met deze problemen te maken hebben ge had? Geef dan uw ervaringen door aan: Het Klaverblad, Yvonne van Renswoude 01 13-249325 of stuur een e-mail: jeugdzorg@klaverbladzeeland.nl Regie over eigen leven kwijt, en dan... Op 25 maart organiseert Het Klaverblad een bijeenkomst voor cliënten en mantel- zorgers over beperkende maatregelen in de zorg, zoals de wet Bijzondere Opname Psy chiatrische Ziekenhuizen (BOPZ), In Bewa ring Stelling (IBS) en Onder Toezicht Stel ling (OTS) Ingegaan wordt op de betekenis van toe passing van deze wetten voor personen die ermee te maken hebben of hebben gehad en welke rol de omgeving hierin kan spelen. U kunt deelnemen aan de volgende workshops: 1Ik, Zij, Wij, wie beslist? DoorTanni Koens. 2. Help ze sluiten me weer op Door drs. Moniek Schippers en Harold Knippels. 3.Weggelopen en de weg kwijt Door Elly Lijnse. 4. Word je beter van Onder Toezicht Stelling? Door Mathieu Jansen en Judith Nieuwen- huizen. Belangstellenden zijn welkom in de Stenge te Heinkenszand van 19.00 tot 22.00 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan bij Het Klaverblad. Telefoon: 0113.249.325 of e-mail naar algemeen@klaverbladzeeland.nl t.a.v. Rita Zwagemaker. Meer informatie over de workshops is te le zen op www.klaverbladzeeland.nl bij Actueel/ persberichten. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie. Marleen Vermeer Informatie-en Klachtenbureau Gezondheids zorg Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-12.00 u. 0113-249 490 lkg@klaverbladzeeland.nl WAO-Platform Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-11.30 Ol 13-249 315 wao-platform@klaverbladzeeland.nl ZSG adviesbureau Telefoon 01 18-623 592 Fax. 018-627 690 Herengracht 52.4331 PX Middelburg Bezoek op afspraak Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Alle vestigingen hebben een invalidenparkeerplaats 12 februari: Een bijeenkomst voor cliënten in de geestelijke gezondheids zorg en verslavingszorg in het Trefpunt. Min.Lelylaan 4 te Vlissingen. Bijeen komst over de voor- en nadelen van het zelfstandig wonen. De bedoeling is dat er met cliënten gepraat wordt over dit onderwerp.Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. 4 maart: Presentatie Zeeuwse Toetsingslijst Lokaal woon-, zorg- en wel zijnsbeleid. instrument om het gemeentelijk beleid te toetsen. Plaats: de Vroone Kapelle. Bedoeld voor cliëntenraden, werkgroepen gehandicaptenbe leid, ouderenbonden, seniorenraden. Aanmelden is noodzakelijk. Meer informatie: AlieKooiman 9 maart: Informatie-avond en informatiemarkt Kleinschalige woonvormen en dagbestedinginitiatieven voor mensen met een verstandelijke handicap. Dinsdag 9 maart 2004 om 19.30 uur in de Stenge te Heinkenszand. Meer informatie: Jopie Koens 17 maart: Congres Toegankelijkheid bedoeld voor ondernemers in de re creatieve sector. Het Klaverblad verzorgt een workshop. Meer informatie over het programma en de lokatie is op te vragen bij Het Klaverblad. Marcel de Ronde. 25 maart: Op 25 maart organiseert Het Klaverblad een bijeenkomst voor cliënten en mantelzorgers over beperkende maatregelen in de zorg. zoals de wet BOPZ. IBS en OTS Belangstellenden zijn welkom in de Stenge te Hein kenszand van 19.00 tot 22.00 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan bij Het Klaverblad/ Rita Zwagemaker. I april: Themamiddag Ouderenadvisering in Zeeland. Meer informatie: Ineke Riemens Gouden Klaver voor... Huisartsenpraktijk in Sint Annaland De Gouden Klaver gaat naar de huisartspraktijk van dokter van de Berge in Sint Annaland. De Stichting Werkgroep Gehandicaptenbeleid deed deze voordracht omdat de huisarts praktijk ook toegankelijk is voor mindervalide mensen. De heer van de Berge heeft Het Klaverblad inmiddels ook verzocht om informatie over een Internationaal Toegankelijk heid Symbool (ITS) toe te sturen. Dit goede voorbeeld doet hopelijk goed volgen en zet zorgverleners op het spoor hun mogelijkheden op het terrein van toegankelijkheid te verkennen. Meer informatie bij Marcel de Ronde, bouwkundig medewerker van Het Klaverblad. 'Brede deuren geen drempels' Obstakel van de maand... Regeringsbeleid t.a.v. thuiszorg Het regeringsbeleid met betrekking tot de thuiszorg is voor veel mensen een obstakel, zo blijkt uit de meldweek die Het Klaverblad van 12-17 januari hield over dit onder werp. Er hebben 280 mensen gereageerd. Ook de reacties van de thuiszorginstellingen worden meegenomen. Er is contact met het ministerie van VWS over de reacties. Er wordt gezocht naar manieren om in beeld te brengen hoe cliënten deze maatregel ervaren. Men was erg blij met uw reactie! Dank daarvoor. Met politieke partijen is over leg geweest als voorbereiding op stellen van kamervragen. Het verslag is via www.kla- verbladzeeland.nl te downloaden. Kijk bij Publicaties. '280 reacties tijdens Meldweek Thuiszorg' Ongewoonvoordelig'- Heineken bier krat 24 flesjes a 300 ml 9.09 Douwe Egberts Aroma Rood snelfiltermaling of grove maling, pak 500 gram -2k42" prijs per kilo 3 98 Amstel bier krat 24 flesjes a 300 ml 899 Aanbiedingen geldig t/m 8 februari 2004 Fanta of Sprite diverse smaken, fles 1500 ml 97 Elstar kilo prijs per liter 97 0800*0500 service,iin: van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot gratis 17.00 uur kunt u gratis bellen met onze service-afdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11