Klaverblad maakt geen afspraken PZC Zonder rollator kom ik nergens PZC Wachtlijsten in «org slinken L'escaut mag woningen bouwen I Puinruimen na de storm Meer redenen voor ontslag Schuitevoerder 11 Patiëntenorganisatie wil convenant gemeente en zorginstellingen niet ondertekenen fjagenda Honden bijten schaap dood Bejaarde fietser gewond Boete voor opgewonden standje Drie maanden cel voor campingdief Hennepkweker krijgt taakstraf Winterkwis WINTER-0-GH dinsdag 3 februari 2004 2° Nadia Berkelder ■DDELBURG - Bij de Christe- ike Scholengemeenschap Wal- ^jeren (CSW) aan de Elzenlaan ken Middelburg is gisteren hard om de ravage op te rui- «Jen. Zaterdag waaide tijdens temn reünie een grote partytent ier het dak. hebben vandaag geen leer- agen op school", zegt afdelings- Henk Stam. „De res- e *!nten van de reünie moeten 'er5orden opgeruimd en er zijn rapportenvergaderingen. Het zou ook niet verantwoord zijn om nu twaalfhonderd leerlingen op school te hebben. Er liggen overal brokstukken." Gisteren werd de schade opgeno men. Een aantal panelen van de tent heeft zich in het dak van de school geboord, met lekkages als gevolg. Verder is een aantal ruiten gesneuveld. Een aanne mer heeft inmiddels noodrepara- ties uitgevoerd. De tent zelf is helemaal aan stukken. Alleen de vaste onderdelen zijn misschien nog bruikbaar. Een medewerker van het ver huurbedrijf stapelt de metalen steunen op een kar. „Zo'n tent moet tot windkracht tien blij ven staan", zegt hij. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt." Het ge deelte van de tent dat op het dak ligt, kan er niet zomaar af. „Er staat te veel kracht op, je weet niet wat er gebeurt als je erin gaat zagen." Pas als de hoogwerker arriveert, kan met het werk worden begonnen. De tent is binnenstebuiten over de gymzaal geklapt „Het was een indrukwekkend moment", zegt Stam. „Eerder op de avond hadden we de mensen uit de tent gestuurd omdat de panelen begonnen los te waaien." Toen de klap kwam, was er niemand op het plein, dat was uit voor zorg afgezet. De reünisten bin nen hebben niets gemerkt. „Het feest heeft er niet onder gele den." Het Waterschap Zeeuwse Eilan den inspecteerde gisteren de schade aan wegen en waterke ringen na de zuidwesterstorm van het afgelopen weekend. Op de Groeneweg bij Oostkapel- le sneuvelde een boom van het schap. Op de stranden spoelde wel veel rommel aan, maar me dewerkers hebben geen schade kunnen constateren. De schade in de gemeente Vlis- singen bleef beperkt tot een vijf tal bomen. De afdeling beplan ting heeft de omgewaaide bo men gisteren verwijderd. In de gemeente Veere trof de afdeling beheer twee omgewaaide bomen aan in Aagtekerke en Vrouwen polder. Van een schoolgebouw in Westkapelle was een aantal dakpannen weggewaaid. D( n, de, te-Dor Nadia Berkelder inc3I)I)ELBURG - Patiëntenorga- 1 :isatie het Klaverblad doet niet 'nceer mee aan het convenant dat :v4 gemeente Middelburg en de eni»rginstellingen binnenkort on dertekenen. In dat convenant worden afspraken gemaakt over toekomst van de oude- en!nzorg. CR ieret Klaverblad vindt dat onder tekening van het convenant de ff >nc ?1]AGTEKERKE - Verenigingsgebouw ?uicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; GGEKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: biljart en soos voor ouderen; erRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 (j(jr: Ouderensoos met scrabble, sjoe- t), biljarten; m:DST-SOUBURG Wijkcentrum de Re- inboog, 18.30-19.30 uur: Jeugddam- lufn. 19.30-23.00 uur: Dammen voor ^Iwassenen, 19.30-21.00 uur: Stijldan- (IDDELBURG Woelige Werf, Rijn- raat, 9.30 uur en 14.00 uur- Koersbal; - Theo van Doesburgcen- jm, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag i-plussers; De Oude Stad, 10.00 uur' W(iutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, en30-12.00 uur: Koffie contactochtend ;ba 14.00 uur: Sjoelclub; Open Hof, ji00-20.00 uur: Tai Chi voor beginners; 1.00-21.00 uur: Oerdansen voor begin- mttrs; Welzijnscentrum Adriaan Coorte- ngen, 13.30-16.30: Schaaksociëteit; a[IESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- 'luw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers ^1 koersbal. onafhankelijkheid van de orga nisatie aantast. „Op het moment dat we het ondertekenen, kun nen we er niets meer van vin den", zegt woordvoerder M. Ver meer. „Als belangenorganisatie heb je geen uitvoerende taak. We zijn ook niet verantwoorde lijk voor de uitvoering van het beleid." In het convenant woonservicezo- nes maken de gemeente Middel burg, de provincie, Woongoed, welzijnsorganisaties en zorgin stellingen afspraken over de toe komst van de ouderenzorg. Het is de bedoeling dat overal in de stad woonservicezones worden gebouwd. Dat zijn centra in de wijken van waaruit zorg kan worden verleend. Het uiteinde lijke doel is dat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wo nen. Advies Het Klaverblad wil wel advies blijven geven tijdens dat proces. „Het is een complexe materie, er zijn tal van aspecten waar we over kunnen adviseren. Het con venant richt zich voornamelijk op extramuralisering. Daar zijn we voorstander van, maar we vinden ook dat er voldoende ca paciteit voor intramurale zorg (in verzorgings- en verpleeg huizen, red) moet blijven be staan." Vermeer denkt niet dat de posi tie van Het Klaverblad wordt Claudia Sondervan 'ofj k)3DDELBURG - De wachtlijs- erön voor de thuiszorg en ver- ds.eeghuiszorg in Zeeland zijn af- c»lopen jaar fors geslonken. Zorgverzekeraar CZ meldt een filing van 43 procent voor thuis- ürg en 42 procent voor ver 4 'Ij verzorgingshuizen daalde s >;t aantal wachtenden achttien accent. De cijfers gaan over de k'?riode november 2002 en okto- fi'ïr 2003. De daling is direct te aan het extra overheids- _jld dat de afgelopen jaren in i bestrijding van de wachtlijs- 10 ft REDACTIE v> WALCHEREN B Buitenruststraat 18 Postbus 8070 64330 EB MIDDELBURG 'lf Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 et E-mail: redwalch@pzc.nl iöAb van der Sluis (chef) ïfi Nadia Berkelder WjEdith Ramakers ed 6 Miriam van den Broek Magnée lÏKoen de Vries (sport) -CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 31 AA GOES |Tel (0113)315500 K Fax:(0113)315669 feE-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl ^E-mail: web@pzc.nl azorgklachten: 1-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- Jdurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur verzwakt als de organisatie het convenant niet ondertekent. „Ik verwacht juist het tegenoverge stelde. We geven nu aan dat we op een onafhankelijke manier willen meedenken Om dat mo gelijk te maken hebben we bij de provincie om extra budget ge vraagd. Zowel in Middelburg als in Zeeuws-Vlaanderen lopen proefprojecten." Wethouder A. de Vries zegt be grip te hebben voor het stand punt van de patiëntenorganisa tie. „Wat mij betreft kunnen ze ook als adviseur betrokken blij ven bij' de uitvoering van het convenant. Het is belangrijk om de patiëntenorganisatie daar bij te betrekken Tot nu toe hebben ze ook invloed gehad op het convenant, er is bijvoor beeld opgenomen dat mensen de mogelijkheid moeten hebben om te kiezen of ze liever in een verzorginshuis blijven. Ik heb het idee dat het meer een prin cipiële keuze is dan een in houdelijke. Het Klaverblad wil ook het Walcherse convenant in wording niet ondertekenen Daarin moeten afspraken wor den gemaakt over hoe de drie ge meenten de vernieuwing van de zorg op elkaar gaan afstem men." ten is gestopt, stelt CZ. Volgens de zorgverzekeraar speelt ook de concurrentie tussen zorgaan bieders een rol. „Er zijn meer particuliere aanbieders van zorg op de markt gekomen waar mee wij samenwerken. Daar door neemt de druk op bestaan de voorzieningen af," zegt woordvoerster van CZ Josée Ver stappen. Derde hoofdoorzaak van de wachtlijstdaling is de verbete ring in de personeelstekorten; de verzorgingsinstellingen mel den dat het vinden van nieuw personeel aanzienlijk beter gaat dan voorgaande jaren. De wacht- lijstcijfers zijn door een verbe terde registratie schoon, aldus CZ. Dat wil zeggen zonder dub beltellingen van mensen die op diverse wachtlijsten tegelijk staan en zonder overledenen. In Zeeland wachtten in 2002 249 mensen op thuiszorg; dat waren er in november vorig jaar nog 142. Op de lijst van mensen die op een verpleeghuisbed wachten daalde het aantal van 131 naar 76. Van de 742 inge schrevenen voor een verzor gingshuisplaats waren er vorig jaar 610 nog niet gehonoreerd. CZ is niet bevreesd dat de hoge re eigen bijdragen in de thuis zorg de wachtlijsten voor verzor gings- en verpleeghuizen weer langer maken. Huisartsen en thuiszorgmana gers uitten die verwachting na de maatregelen van minister Hoogervorst. Zij stellen dat door te dure thuiszorg veel men sen hun vangnet voor zelfstan digheid verliezen „Wij zijn daar niet zo bang voor," zegt Verstappen. „Het Re gionaal Indicatieorgaan bepaalt of de zorg in een zware instel ling als een verpleeghuis gege ven moet worden. Veel vaker in diceert het RIO lichtere zorg die thuis kan worden gegeven." Dat gebeurt ook door verzorgings huizen en verpleeghuizen, door inzet van bijvoorbeeld 'vliegen de zusters' Zulke nieuwe zorgproducten van tehuizen en de ontwikke ling van grote aantallen nieuwe zorgwoningen moeten de wacht lijsten verder bekorten. De zorg verzekeraar probeert in overleg met bouwers, huisvesters en ge meenten dat bouwproces te ver snellen. Zeeland heeft de komen de tien jaar 1900 van zulke wo ningen nodig. VEERE - Twee Ierse wolfshonden van een 56-jarige man uit de gemeente Veere hebben gisterochtend omstreeks elf uur op het Bastion in Veere één schaap gedood, één schaap zwaar verwond, drie schapen tot bloedens toe ge beten en twee schapen in het wol gebeten. De dieren wa ren drachtig. Eind januari beten de honden aan de Vroon- dijk in Vrouwenpolder één schaap dood en verwonden ze een andere. De schade wordt onderling geregeld. MIDDELBURG - Een 84-jarige man uit Middelburg is gis terochtend om tien voor tien in de Langevieleweg ter hoogte van de Baarsjesstraat in zijn woonplaats ten val gekomen. De man fietste over de Langevieleweg en sloeg linksaf de Baarsjesstraat in. Hij raakte het het achterwiel van een voorbij fietsend meisje en kwam ten val. Het meis je is wel gestopt doch kort daarna weer verder gereden, zonder haar identiteit bekend te maken. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissin- gen, waar bleek dat hij met een behandeling van wat schaafwondjes aan het gezicht naar huis kon. De politie vraagt aan het meisje zich te melden. MIDDELBURG - „Een opgewonden standje", zei officier van justitie H. den Hartog gisteren over het gedrag van een 37-jarige Middelburger. De Middelburgse politierech ter I.Woltring volgde haar eis en vonniste zestig uur werk straf en 270 euro boete. Daarnaast moet de man de glas schade van een ruit, 179 euro, vergoeden aan de eigenaar van een snackbar. De verdachte had 21 augustus vorig jaar stevig gedronken toen hij de Middelburgse friteszaak binnenging. Toen hij moeilijk deed bij het bestellen, werd hij met zachte hand naar de voordeur bewogen om de snackbar te verlaten. Dat stuitte hem kennelijk tegen de borst, want hij sprong door de ruit van de voordeur MIDDELBURG - Een 46-jarige inwoner van Maastricht is gisteren door de Middelburgse politierechter voor een brutale diefstal veroordeeld tot drie maanden cel. De dief stal werd 26 juni 2001 op een camping in Vlissingen ge pleegd. De verdachte was die zomer samen met zijn vrouw op vakantie in Zeeland. Ze verbleven op een cam ping in Vlissingen. Toen ze zagen dat drie campinggasten hun tent onbeheerd achterlieten, sloegen ze hun slag. Mo biele telefoons, een fototoestel, een portemonnee, flessen alcohol en kleding werden uit de tent gestolen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 59-jarige inwoner van Nieuw- en Sint Joosland voor hennepteelt 240 uur werkstraf opge legd. „U heeft het op een nette manier, maar niet profes sioneel gedaan", merkte de politierechter op. De man had open kaart met de politie gespeeld, nadat 24 september vorig jaar bij hem een inval werd gedaan. Een verzameling rollators bij het bedrijf Welzorg in Axel. „Een gewone rollator met alles erop en eraan kost 145 euro", zegt Dion Beuzen- berg van Welzorg. Hij verkoopt rollators, voornamelijk aan de verzekeringsmaatschappijen. foto Camile Schelstraete door Cees Maas TERNEUZEN - Ze kijkt ont hutst. „Maar dat kan toch niet waar zijn? Wil de regering dat? Zonder mijn rollator kom ik ner gens meer. Mijn benen willen niet meer mee. En zelf betalen, dat zal wel niet gaan van mijn pensioentje. Deze is van de ver zekering en ik geef hem niet meer af." Mevrouw Dees schuifelt rond in het parkje bij haar woning, bij het Terneuzense woonzorgcen trum De Blide. Ze duwt haar rol lator over de hobbelige klinkers en is tussen de regenbuien door op weg naar een winkel. „Dat ik dat zelf nog kan, bete kent dat niemand het voor mij hoeft te doen. Dat spaart toch ook geld uit? En ik heb mijn hal ve leven gewerkt, dan heb je ze ker ook toch wel recht op iets?" Mompelend van boosheid gaat ze verder. Met een bungelende boodschappentas aan haar he melsblauwe rollator. De vraag was hoe ze het vindt dat Hans Hillen, als voorzitter van het College van Zorgverze keraars, voorstelt de rollator, aangepaste bedden en inconti- nentiemateriaal uit het verzeke ringspakket te schrappen. „Een driewieler voor kleuters wordt tenslotte ook niet vergoed, dus de bejaardenfiets kan ook uit het ziekenfondspakket," aldus Hillen in het tv-programma Bui tenhof. „Dat is een tweedeling in de zorg, mensen met een AOW'tje kunnen zulke eigen bij dragen gewoon niet betalen. Je krijgt dan de situatie dat alleen de rijkere bejaarden die hoogno dige spullen kunnen aanschaf fen", zegt directeur Koos de Zeeuw van Verzorgingshuis Vremdieke in Hoek. Dovig En in de hal van Vremdieke zit Jan Sol lekker uit te rusten van zijn rondje met de rollator door de tuin van het tehuis. Jan is wat dovig en verstaat weinig vragen. Behalve als het om zijn rollator gaat. „Die is van mij en die blijft van mij, hoor", zegt hij en hij klopt op het stuur van zijn 'loopmachiné'. Het behoeft geen verklanng: veel bejaarden zijn. volledig af hankelijk van hun rollator als ze ergens heen willen. Ze krij gen hem veelal in bruikleen van de verzekeringsmaatschappij Er is een roulatiesysteem; wan neer ze de rollator niet meer no dig hebben, gaat hij naar de vol gende klant. „We hebben er nooit te veel, er is geen luxe of zo, wat dat be treft", zegt de verpleegkundige achter de receptiebalie van Vremdieke „Een gewone rolla tor met alles erop en eraan kost 145 euro", zegt Dion Beuzen- berg van het bedrijf Welzorg in Axel. Hij verkoopt rollators, voornamelijk aan de verzeke ringsmaatschappijen en was ver baasd toen hij het voornemen van Hillen vernam. „Dat muisje zal nog een staartje hebben door Rolf Bosboom GOES - De Raad van Toezicht en Advies van de Oosterschelde- ziekenhuizen heeft gisteravond een waslijst aan redenen op ta fel gelegd waarom S. Schuite voerder als directeur zou moe ten vertrekken. De Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording (RMRV), het hoogste bestuurlij ke orgaan in het ziekenhuis, heeft zich vervolgens langdurig beraden op het lot van de Raad van Toezicht. Gisteravond laat was er nog geen besluit geno men. Twee weken geleden be sloot de RMRV de Raad van Toe zicht te schorsen. De raad kwam daarop met een compro misvoorstel, waarin E. Geluk tij delijk als voorzitter zou terugtre den. De bestuurscrisis tussen S. Schuitevoerder, momenteel het enige lid van de Raad van Be stuur (directie), en de Raad van Toezicht over de opvolging van H. Broertjes. Die vertrok in okto ber als bestuursvoorzitter. In de ontslagaankondiging had de Raad van Toezicht vier we ken geleden zeven redenen ge noemd voor het verbreken van het arbeidscontract. Inmiddels is duidelijk dat er wat de Raad van Toezicht betreft meer speel de. Dat is verwoord in dertien grieven, die gisteravond achter gesloten deuren werden bespro ken in de RMRV. De Raad van Toezicht benoemde gisteren, lut tele uren voordat de RMRV over zijn lot besliste, een interim-be stuursvoorzitter. Het is R. van der Meulen, werkzaam als crisis manager en coach van directies en Raden van Commissarissen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Woningbouw corporatie l'escaut uit Vlissin gen mag van het college van B en W bijna driehonderd wonin gen bouwen in de gemeente. Het gaat om de locaties Beatrixlaan, Cruqiusstraat en omgeving en Oost-Souburg-noord. De corpo ratie moet daar zowel huur- als koopwoningen realiseren. Op basis van afspraken tussen het Vlissingse gemeentebestuur en l'escaut is bepaald dat een derde deel van het jaarlijks te bouwen contingent woningen wordt toegewezen aan de corpo ratie. In de afgelopen jaren is de ze afspraak slechts gedeeltelijk nagekomen, omdat aan andere ontwikkelaars al woningen wa ren toegewezen. Nu het Middengebied op het punt staat om opgeknapt te wor den en Souburg-noord in voor bereiding is, wil het college de achterstand in de woningtoewij zing inlopen. De gemeente is voor actuele nieuwbouwprojecten al verplich tingen aangegaan met project ontwikkelaars. Om die reden hebben B en W gezocht naar compensatie. Op advies van de Stuurgroep Middengebied heeft het college besloten om naast de ongeveer horiderd woningen en appartementen in de Cruqius straat en omgeving ook wonin gen toe te wijzen in de inbrei- dingslocatie Beatrixlaan (zeven tig woningen en appartemen ten) en ongeveer honderd hui zen en appartementen in Sou burg-noord. Het aantal huizen en apparte menten kan nog gewijzigd wor den. Een en ander hangt af van onderzoeken, die nog moeten plaatsvinden naar geluidsbelas ting. bodem en archeologie. Het definitieve aantal woningen wordt per locatie nog vastge steld. (advertentie) VINTERSPORT Goes. Middelburg, Vlissingen, Zierikzee j De Raad van Toezicht besloot gisteren tevens definitief stap pen te ondernemen om de ar beidsovereenkomst met Schuite voerder te laten ontbinden. Het is niet de eerste keer dat Schuitevoerder in een conflict verzeild is geraakt In zijn vori ge baan als bestuursvoorzitter van het Diaconessenhuis in Eindhoven introduceerde hij een bestuursvorm, waarbij de medisch specialisten deel uit maakten van de directie. Door de vaak botsende belan gen van de medische staf en de directie raakten de verhoudin gen verstoord. Uiteindelijk leg de Schuitevoerder in april 1999 zijn functie neer, waarna hij in Zeeland aan de slag ging. Kiokstraat 5 Nieuwe Brug 22-28 Walstraat 80 Appelmarkt 18 4 Luchthavens 5 Schepen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11