Plan voor 24-uurszorg Sluiskil PZC PZC 'roject in Hanzestad moet Onderscheiding boerenbestuurder ►rugge nieuwe kansen geven Vos rukt verder op in Zeeuws-Vlaanderen Oud maakt plaats voor nieuw Gemeenten moeten Dethon-werknemers aan werk helpen 13 Wethouder zoekt oplossing voor twee vergelijkbare bouwplannen Akkoord landbouwgif bestaat nog Man opgepakt wegens bedreiging Raad steunt cliënten thuiszorg Sluis keurt Delta-loon af Onder invloed achter stuur dekx Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Milde straf voor drankrijdster Wafelactie zaterdag 31 januari 2004 DEN HAAG - HAlders, commissaris van de koningin in Gro ningen, gaat nog een poging wagen om het akkoord over be strijdingsmiddelen tussen landbouworganisatie LTO Neder land en stichting Natuur en Milieu overeind te houden. Dit is het resultaat van overleg deze week, dat plaatsvond naar aan leiding van een rechterlijk verbod op een aantal bestrijdings middelen. De Zuid-Hollandse Milieufederatie had die rechts zaak aangespannen, tot grote ergernis van LTO Nederland. De landbouworganisatie heeft weinig vertrouwen in een goe de afloop, maar stemde wel in met de bemiddelingspoging van Alders Die was al bij de uitvoering van het akkoord be trokken. Natuur en Milieu vindt dat de uitwerking van de vo rig jaar gesloten overeenkomst veel te langzaam verloopt. De WD in de Tweede Kamer heeft inmiddels aangekondigd een minder ingewikkelde Bestrijdingsmiddelenwet te willen, maar nieuwe wetgeving vraagt altijd veel tijd. TERNEUZEN - Een 37-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag rond 00.30 uur in de Nieuwstraat in Terneuzen aangehouden in verband met ver nieling en bedreiging. De man was een café uitgezet omdat hij een drankje niet wilde betalen. Toen hij weer naar binnen wil de. werd hem de toegang geweigerd Vervolgens vernielde de man twee ruiten en bedreigde de uitbaatster met een mes De Temeuzenaar is in verzekering gesteld. SLUIS - Een meerderheid van de Sluisse gemeenteraad vindt dat de gemeente cliënten van de thuiszorg die de zorg niet meer kunnen betalen, moet steunen. Een CD A-motie van die strekking kreeg donderdagavond brede steun. De fracties reageerden daarmee op de vele reacties die de overkoepelende patiëntenorganisatie Klaverblad onlangs binnenkreeg tij dens de meldweek thuiszorg. Veel mensen klaagden over de hogere eigen bijdrage voor de thuiszorg. Dit leidde al tot vele opzeggingen. In de motie wordt het college van burgemeester en wethouders opgedragen dit ter kennisname aan te bieden bij het ministerie van Welzijn. Volksgezondheid en Sport. Uitdrukkelijk wordt verzocht de beslissing opnieuw tegen het licht te houden en rekening te houden met de klachten. SLUIS - Het besluit van de aandeelhouders van Delta om over te gaan tot een salarisverhoging van 35 procent voor de raad van commissarissen, vindt de meerderheid van de gemeente raad van Sluis niet juist. Een PvdA-motie waarin de gemeen telijke afgevaardigde wordt gevraagd de gevoelens over de verhoging kenbaar te maken, is donderdag tijdens de raads vergadering aangenomen. De raad verzoekt de verhoging te beperken tot drie procent, een percentage waar een gemiddel de werknemer in Nederland mee temaken heeft. Verder wordt gevraagd de tarieven te verlagen, nu er winstcijfers van 25 miljoen euro bekend zijn gemaakt. TERNEUZEN - Een 39-jarige man uit Sas van Gent is gister middag op de Haarmanweg in Terneuzen gepakt voor rijden onder invloed. De man bleek 4,5 maal de toegestane hoeveel heid alcohol te hebben gedronken. Bovendien bleek zijn rij bewijs eerder al ingevorderd. De auto werd in beslag genomen en de man kreeg een dagvaarding mee. door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - De opmars van de vos in West-Zeeuws-VIaan- deren lijkt niet te stoppen. Een inwoner van IJzendijke zag er vorige week een door zijn tuin lopen. Ook in Schoondijke heb ben de voorbije dagen vossen huisgehouden. „Eerst dacht ik- wat is dat? Je verwacht immers niet zomaar een vos in je tuin", zegt Theo Cammacrt uit de Stevinstraat. ..Het zal 's middags zo rond half een geweest zijn", schat hij in Lang kon hij de vos niet obser veren. omdat zijn Mechelse her der bij het zien van de vos luid begon te blaffen, waarop het dier op de vlucht sloeg. Woonwijk De Stevinstraat ligt in de nieu we woonwijk ten noorden van het dorp. Aan de oostkant wordt de wijk begrensd door een wan delgebied in wording. ..Kijk. dat er vossen in de streek voorko men, dat weet je. Ze zitten zo langzamerhand overal. Als je 's nachts door de polder rijdt, moet je niet gek staan kijken, wanneer je er een tegenkomt. Maar dat ze zich al zo ver in een woonbuurt zouden wagen, daar stond ik toch van te kijken", zegt Cammaert. Als je op de landkaart in een rechte lijn naar het noorden gaat, ligt de buurtschap Num mer Een op de grens van de waarnemingen tot nu toe. Vol gens inwoners van Breskens zouden er echter al enige tijd vossen rondlopen in het gebied ten zinden van industrieterrein Deltahoek. De vossen zouden zich geves tigd hebben nabij de Kooiweg, een stil gebied waar amper be woning is. Een wandelaar uit Breskens die er zijn hond uitliet, zegt gezien te hebben dat een vos tussen de begroeiing langs een dijk weg vluchtte. Advertentie voorletters: straat: postcode plaats: telefoon e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: I I I TH 1 I PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan .p noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Q1 per maand met automatische incasso 19,45). {v® c per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso (€217,00) Stuur deze bon naar: PZC afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) door René Hoonhorst SLUISKIL - Ouderen in Sluiskil moeten binnen een paar jaar een beroep kunnen doen op 24-uurszorg in eigen dorp. Mo menteel worden twee plannen voor zorgwoningen ontwikkeld. Wethouder A. van Waes hoopt de plannenmakers binnenkort bij elkaar te brengen om zich sa men op één realiseerbaar bouw plan te richten. De woningcorporaties Clavis en RZVW zouden graag twintig tot vijfentwintig zorgwoningen bouwen in de directe nabijheid van het Elisabethhof, een com plex met 23 ouderenwoningen. Naast de zorgwoningen zouden twee huizen voor dementeren den in het plan moeten worden opgenomen. Als het aan de twee corporaties ligt, kunnen de zorgwoningen aansluiten bij een brede school. Daarin zou den de drie basisscholen van het dorp, een kinderopvang en an dere passende voorzieningen kunnen worden ondergebracht. Tegenover dit plan staat de wens van eigenaar T. Lomans om zo'n veertig zorgwoningen te bouwen op het terrein van het voormalige asielzoekerscen trum. Omdat het dagelijks ge meentebestuur Lomans heeft beloofd mee te werken aan het vinden van een invulling van zijn terrein, hoopt wethouder Van Waes de twee partijen tot el kaar te brengen. Zorgaanbie ders en woningcorporaties heb ben daar vooralsnog een hard hoofd in, omdat Lomans een te hoge prijs voor het voormalige opvangcentrum en hotel vraagt. Het gebouw is niet geschikt voor ombouw tot zorgcentrum en moet dus tegen de vlakte. Bo vendien vinden de zorgaanbie ders veertig nieuwe zorgwonin gen te veel voor Sluiskil. Van Waes benadrukt dat het col lege Lomans weliswaar heeft beloofd om mee te werken aan zijn plannen, maar dat het tege lijkertijd een aantal stedebouw- kundige voorwaarden heeft aangegeven. Zo mogen de te bouwen woningen worden blootgesteld aan een beperkte geluidbelasting. „Bovendien is de eigenaar van het voormalige opvangcentrum een commerci ële ondernemer. Hij zal dus met bouwen voor leegstand", be toogt Van Waes. De mogelijkheid om op termijn wat extra (zorg)woningen te bouwen in Zuiddorpe (waar Lo mans eigenaar is van asielzoe kerscentrum de Lindenhof, dat in april sluit) geeft de gemeente en de corporaties wat extra on derhandelingsruimte, verwacht de wethouder. De zienswijze van de wethouder dat Lomans en de corporaties 'tot elkaar veroordeeld zijn', laat directeur E. van Exter van Woonstichting Clavis geheel voor diens reke ning. „De verantwoordelijk heid ligt geheel bij de gemeente Als Lomans blijft volharden in een te groot aantal woningen te gen een te hoge prijs heeft de ge meente een probleem, wij niet." Lomans was gisteren niet be reikbaar om zijn visie te geven. Van Waes hoopt binnen twee maanden een oplossing te kunnen presenteren aan het Temeuzense college. Na de zo mervakantie moet duidelijkzijn hoeveel zorgwoningen op welke plaats in Sluiskil gebouwd kun nen worden. Of de woningen passen bij een brede school is overigens nog niet duidelijk Wethouder C. Liefting (onder wijs) meldt dat de Sluiskilse basisscholen niet in de 'pilot- plannen' voor brede scholen zijn opgenomen. „Dat wil niet zeg gen dat we doof zijn voor een goed onderbouwd plan waarbij verschillende zaken in elkaar passen. Maar op dit moment is daar nog geen zicht op MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 41-ja rige vrouw uit Westdorpe voor dronken rijden een milde straf opgelegd. De verdachte werd conform de eis veroordeeld tol 1250 euro boete en een jaar voorwaardelijke rijontzegging. De vrouw had vier keer zoveel gedronken als toegestaan. Daarvoor geldt een onvoor waardelijke rijontzegging van negen maanden, twee weken voorwaardelijke gevangenis straf en duizend euro boete. Of ficiervan Justitie J. Groen week in zijn eis fors van de richtlijnen af. omdat hij rekening hield met het werk van de vrouw De West- dorpse was op 31 oktober in jhaar woonplaats onder invloed jtegen een geparkeerde auto ge iden. Omstanders hadden ge zien dat de vrouw gas bleef ge- Ven. ,,U was een gevaar op de iveg", zei de officier. TERNEUZEN - De sloopwerkzaamheden van de sportvoorzieningen in de Oude Vaart in Terneuzen naderen het einde. Van de sporthal is niet veel meer over. Nadat het interi eur van de hal de voorbije weken werd gestript, is nu de buitenkant aan de beurt. Met een speciale kraan werden de afgelopen dagen de muren verwijderd. Wat rest is de staal constructie en het dak. Ook deze zullen de komende dagen aan de sloophamers ten prooi vallen, waarna begonnen kan worden met de nieuwbouw van Sportcentrum Oude Vaart. foto Camile Schelstraete door Kris Naudts BRUGGE - Het Groene Gordel Front lanceerde gisteren een plan om van Brugge opnieuw een Hanzestad te maken. Duur zame ontwikkeling, leefbaar- jheid en tewerkstelling in de bin nenstad staan centraal. Het Hanzestad-project is een reactie van diverse milieuver enigingen en organisaties als de Fietsersbond en Bond van Trein-, Tram- en Busgebruikers tegen de plannen van het Brugse stadsbestuur om opnieuw open REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ruimte aan te snijden voor be drijventerreinen. Brugge wil met name het groene Chartreu- segebied opofferen aan de indu strie. Eerder vorig jaar leverden actievoerders maandenlang strijd voor het behoud van het Lappersf ortbos Het Groene Gordel Front wil met het Hanzestad-project de troeven uitspelen die Brugge in de Middeleeuwen als Hanzestad bezat om uit te groeien tot een van de machtigste economische machtscentra van Europa. Han zestad-coördinator B. Slab- binck: „Het project steunt op twee groeipolen, een economi sche en een zachtere pool. De economische pool wordt een plaats voor een boeiende men geling van wonen, werken en uitgaansleven, In het hartje van Brugge is plaats voor tiendui zenden vierkante meter kan toorruimte, een nieuwe beurs hal, een zakencentrum en de eerste duurzame woonwijk van Vlaanderen. Dat kan op termijn duizenden banen creeëren." Het KOEWACHT - Muziekvereni ging EMM uit Koewacht houdt de jaarlijkse wafelactie. Leden van EMM gaan vandaag op pad om bestellingen op te nemen. Volgende week zaterdag wor den de wafels vanaf 9 uur 's och tends thuis bezorgd. gebied strekt zich uit langs de as beurshal-oud-Sint-Jan over het station en het kanaaleiland „De zachtere groeipool is de groene gordel die een model wordt van het vernieuwde land bouwbeleid waarbij natuur en landbouw hand in hand gaan", zegt Slabbinck. „Met toerisme en fietsroutes als duurzaam sausje. Het Groene Gordel Front is er zeker niet op uit om de economische dynamiek van de stad en de haven te verlam men. Integendeel, het Hanze stad-project brengt de essentie van duurzaamheid op zo'n wijze in het debat dat Brugge alleen maar aantrekkelijker kan wor den voor zijn bewoners, toeris ten, investeerders en onderne mingen." Het Hanzestad-project krijgt de steun van milieuorganisaties uit heel Vlaanderen. Volgens de Bond Beter Leefmi lieu (BBL) de koepel van Vlaamse milieu- en natuurver- enigingen, moet in een dichtbe volkte regio als Vlaanderen de zoektocht naar ruimte voor nieuwe bedrijven in de eerste plaats -ingezet worden op in- breiding. heropleving en her structurering van het bestaand stedelijk weefsel. Volgens de BBL steekt het Hanze-stad- project schril af tegen het voor stel van het stadsbestuur om het landschappelijk waardevolle Chartreusegebied op te offeren voor industrie. A. Canunaart is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Achiel Canunaart (62) uit Hengstdijk heeft gisteravond onder andere voor zijn verdiensten voor het agrarische bedrijfsleven een ko ninklijke onderscheiding ge kregen. De Hulster burgemees ter J.F. Mulder speldde hem de versierselen op die horen bij een Lid in de Orde van Oranje Nas sau. De gezinsdag van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO), gisteren in gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen, leek familie en vrienden van Cammaart een goede gelegenheid om hem te verrassen. Cammaart behartigt al dertig jaar op lokaal en regio naal niveau de belangen van landbouwers. Meer dan 25 jaar was hij secretaris van de Hengstdijkse afdeling van de Nederlandse Christelijke Boe renbond (NCB). De NCB ging later over in de Hontenisser af deling van de ZLTO waar Cam maart vervolgens vier jaar be stuurslid was. Naast zijn verdiensten voor de land- en tuinbouw wordt Cam maart ook geroemd vanwege zijn rol in de totstandkoming van het Watersnoodmonument in Kruisdorp. Dit monument werd vorig jaar op 31 januari onthuld bij gelegenheid van de vijftigste herdenking van de Watersnoodramp in 1953 Ook is Cammaart politiek ac tief. Sinds 1996 is hij een trouwe volger van de CDA-fractie. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse ge meenten moeten werknemers van De- thon de kans geven aan de slag te komen in de gemeentelijke organisaties. Door Dethon-medewerkers goed te begelei den, geven gemeenten zelf het goede voorbeeld en helpen ze mee om van deta cheringsprojecten een succes te maken. Voorzitter J. van Schaik van het sociaal werkvoorzieningsschap Dethon, tevens wethouder sociale zaken van Terneuzen, draaide er gisteren niet om heen, Om in de toekomst niet 'zwaar in de rode cijfers te komen', moeten de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten zelf actief meeden ken en meewerken aan reïntegratie van WSW'ers. Van Schaik onderschreef ove rigens de woorden van scheidend direc teur F. Hamelink dat het sociaal werk voorzieningsschap wel een veilige haven moet blijven voor mensen die een be schermde werkomgeving nodig hebben. Hamelink nam gisteren na 35 jaar, waar van de laatste 12 als algemeen directeur, afscheid van Dethon. De bestuursvoor zitter, de collega-directeur, de voorzitter van de ondernemingsraad, de woord voerder van de gepensioneerdenclub én zijn opvolger bliezen de loftrompet voor de 'hoeksteen van Dethon'. Die natuur lijk. geheel in stijl, in zijn dankwoord de bescheidenheid zelve bleef. Voldoening Hamelink kijkt met voldoening terug. Niet zozeer op zijn eigen loopbaan, als wel op de ontwikkeling van de werkne mers van Dethon: van mensen die wat beschaamd melden dat ze bij het sociaal werkvoorzieningsschap werken tot zelf bewuste werknemers van een gerespec teerd bedrijf. Naar aanleiding van het af scheid van Hamelink presenteerde fi- nancieel-directeur A. Sponselee een ju bileumboek over het Zeeuws-Vlaams werkvoorzieningsschap. De scheidend directeur ontving naast een speciale per soonlijke versie van dat boek onder meer een racefiets en fietskleding. Op dat rij wiel en in die kleding zal hij in de nabije toekomst op Zeeuws-Vlaamse wegen en dreven te vinden zijn. Ook al om te in specteren hoe die wegen er bij liggen, omdat hij nog meer tijd zal besteden aan zijn taak als gezworene (met onder meer verkeersveiligheid in portefeuille) van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69