Directeur theater eist bewaking Gemeente Sluis staat achter de plannen voor ontwikkeling streek Derde directielid Neckermann weg Mariabeeld in Vogelwaarde weer vernield Ook oud-directeur ziekenhuis speelde rol in bestuurscrisis Vlissings college in problemen door koop KSG-terrein 11 Inhuren beveiligingspersoneel bij zaalhuur verplicht na mishandeling Verdachte klaagt over behandeling Zorgconferentie op Zwincollege In FEBRUARI 20% korting op onze glazen meubelen zeeuwse almanak Blaas PZC ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 31 januari 2004 door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De directie van postorderbedrijf Nccker- mann in Sint Jansteen is verder uitgedund. Directeur J. Bod- daert is binnen zeer korte tijd het derde vertrekkende direc tielid bij Neckermann. (Volgens woordvoerder J. Fokke is het vertrek van Boddaert in gegeven door een blijvend verschil van strategisch en be leidsmatig inzicht met de hoofddirectie, de Vorstand, van Neckermann. Him opvattingen over de toekomst van het bedrijf bleken niet te verenigen. Bod daert is niet ontslagen, maar in onderling overleg is besloten dat hij vertrekt. Boddaert was 35 jaar in dienst bij Necker mann. Hij is nog net niet pensi oengerechtigd. Boddaert was als directeur verantwoordelijk voor meerdere divisies binnen Neckermann Shopping in Ne derland en België en Quelle in ons land, zoals marketing, in koop en catalogusproductie. Afslanking In november werd bekend dat twee van de drie directieleden van Neckermann het bedrijf zouden verlaten. De directie werd afgeslankt in het kader van strategie wijzigingen van de hoofddirectie. Neckermann is onderdeel van het Duitse Kar- stadtQuelle-concem. Het moederbedrijf koos ervoor de dagelijkse leiding binnen de dochterondernemingen in te krimpen. De afslanking binnen Neckermann in Sint Jansteen van drie tot twee directieleden was daar onderdeel van. De nieuwe strategie had gevolgen voor de directeuren B Franz en E. Kleppe, die ten gevolge van de afslankingsope ratie vertrokken. Kleppe verliet het concern, Franz werd een an dere functie binnen het bedrijf in Duitsland aangeboden. De nieuwe directie werd toen ge vormd door blijvend directielid Boddaert en de uit Neckermann Frankrijk afkomstige A. Köbe. Nu ook Boddaert het bedrijf verlaat, is Köbe eindverant- woordel ij k d irectielid voor Nec kermann BV. Boddaert verlaat per 1 februari Neckermann voorgoed. Hem is geen andere betrekking binnen het concern aangeboden. Manager controlling/ financiën J. Baljeu zal, tot een nieuw di rectielid binnen Neckermann BV wordt aangesteld, de ver antwoordelijkheid als tweede directielid op zich nemen. Nec kermann BV wil niet zeggen of er met Boddaert in het licht van zijn vertrek een financiële rege ling (een gouden handdruk) is getroffen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De exploitant van het Terneuzense Schelde- iheater, Frans Lievens, weigert zijn zalen te verhuren aan klan ten die er niet in slagen de vei ligheid van gasten en personeel te garanderen. Lievens wil in de (toekomst bij verhuur aan der den contractueel laten vastleg gen dat de huurders zorgen voor de inzet van bevoegd beveili- jgingspersoneel. ;Een en ander is het gevolg van een incident, vorige week, dat de exploitant niet in de koude leren is gaan zitten. Lievens werd - nadat hij een jongeman die in de foyer voor problemen had gezorgd uit het theater had gezet - door de herrieschopper en wat kompanen in elkaar ge slagen op het moment dat hij de foyer weer in wilde lopen. Lie vens heeft van de mishandeling aangifte gedaan bij de politie. Die heeft de zaak in onderzoek, maar heeft tot op heden geen aanhouding verricht. Lievens heeft wel contact ge zocht met de leiding van het ROC Westerschelde in Terneu- zen. Het instituut had die avond het theater gehuurd voor een grote leerlingenvoorstelling rond het thema normen en waarden. Aan die voorstelling namen ruim 170 (oud)leerlingen deel, alsmede een vrij grote groep jongeren die niet aan de school verbonden zijn, maar bijvoorbeeld wel bevriend zijn met scholieren van het ROC. „Het gevolg was dat op die avond - die ook nog eens veel publiek trok - erg veel mensen aanwezig waren die geen direc te binding met de school heb ben. In zo'n geval heeft het wei nig zin om een paar leraren te laten surveilleren in de foyer. Dat is ons ook niet gevraagd", zegt woordvoerder J. Meesen van het ROC. Meesen vindt het uitermate vervelend wat Lie vens is overkomen, maar meent dat de school geen blaam treft. „Komt nog bij dat de dader, voor zover we kunnen nagaan, geen leerling is van ons. De ROC-woordvoerder kan overigens de reactie van Lie vens wel begrijpen. „Als de ex ploitant in de nabije toekomst extra waarborgen wil inbouwen om de veiligheid van mensen in zijn theater beter te kunnen ga randeren en dat contractueel ook zal vastleggen, zullen wij als we weer een zaal huren er voor zorgen dat aan die voor waarde wordt voldaan. Zo sim pel is dat", aldus Meesen Lievens wil overigens niet zo ver gaan dat ook bij reguliere thea tervoorstellingen veiligheids personeel een oogje in het zeil moet houden. „Het theaterbe zoek moet gewoon een feest blij ven. De ROC-voorstelling op zich was dat ook. Alleen is het spijtig dat dit door toedoen van een paar mensen vergald kan worden. De verruwing van onze samenleving is zelfs doorge drongen tot binnen de muren van een theater. Als je dan als exploitant allerhande maatre gelen moet treffen op het vlak van brandbeveiliging en be drijfshulpverlening, moeten er zeker bij grote partijen ook aan vullende eisen gesteld worden op het vlak van de veiligheid voor personeel en publiek." MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit Sluis deed gisteren in Middelburg haar beklag over de behandeling in de psychiatri sche kliniek Emergis. Daar had ze zich vrijwillig laten opne men, nadat ze 20 maart vorig jaar haar eigen woning in Sluis in brand had gestoken. De vrouw moest zich gisteren verantwoorden voor de politie rechter. De straf was symbo lisch: schuldigverklaring zon- ier strafoplegging. Rechter G. van Unmk gaf prioriteit aan de behandeling. De vrouw wist zich niets meer te herinneren van de brandstichting.„Ik was zo ver weg. Ik wilde er een eind lan maken", reageerde ze emo- "ioneel. Het ergste vond ze dat ze ïiet had beseft dat haar zoon op ie eerste verdieping lag te sla- x?n. Het liep uiteindelijk voor em goed af. )fficier van Justitie J. Groen lield in zijn eis rekening met het èit dat de vrouw voor een jaar >nder behandeling is bij Emer- is. De verdachte zei niet tevre- en te zijn over de behandeling. Ik ben er niets mee opgescho- Van Maria in Vogelwaarde rest niet meer dan haar voeten. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Van het Mariabeeld- je aan de Zuidweg in Vogelwaarde is niet veel meer over dan een voetstuk. Vanda len hebben het beeldje voor de zoveelste keer vernield, tot ergernis van omwonen den en leden van de Gerulphus-parochie. Slechts één keer, in 1999, kon de dader van de vernieling worden gepakt: een Sluiskillenaar met een afkeer van heili genbeelden. Deze keer is met bekend wie het beeldje van Maria in haar groene gewaad heeft stukgeslagen. Eerder werd het beeld een keer gestolen en moest het worden ver vangen. Deze keer werd het beeld door een vrouw die het tuintje voor het kapel letje onderhoudt, teruggevonden in de nabijgelegen sloot. Het echtpaar Lambert-Verrassel uit Vo gelwaarde, actief voor de Gerulphus-pa rochie in het dorp, heeft zich samen met de plaatselijke schilder E. van Campen over het Mariabeeld je bekommerd. „Ma- na is nu in reparatie", zegt C. Lambert. „Meneer Van Campen voorziet haar van een nieuw laagje verf en werkt verdere beschadigingen bij. Daarna zal mijn man haar terug op haar voetjes lijmen. We doen ons best, maar we kunnen niet voorkomen dat er weer een zichtbare fotoWim Kooyman breuklijn bij komt." In de toekomst wil het echtpaar nieuwe vernielingen of diefstal voorkomen door Maria te be schermen met gaas of een hekwerkje. Op deze manier hopen ze haar ook extra bescherming te bieden als het kapelletje wordt beschadigd door een aanrijding, iets wat in het verleden al is voorgeko men. De kapel is ongeveer zes jaar geleden he lemaal opnieuw opgebouwd. Advertentie RECTIFICATIE Open dag: vandaag Opleidingen Laboratoriumtechniek, tel. (0118) 55 8 Opleidingen CIOS Goes, tel. (0113) 55 80 00 Opleidingen Zorg, tel. (0118) 55 85 00 Opleidingen Welzijn, tel. (0113) 55 80 00 Bel voor tijden en locaties of kijk op www.roczeeland.nl. OSTBURG - Op het Zwincol- !ge in Oostburg wordt dinsdag en zorgconferentie gehouden. e bijeenkomst wordt gehou- en omdat steeds meer leerlin- ;n die specifieke zorg nodig ebben, lot het regulier onder ijs toetreden. Dit is onder an- ere het gevolg van het Weer amen Naar School-beleid. aarnaast hebben ouders van met een indicatie voor speciaal onderwijs de mo gelijkheid om voor regulier on derwijs te kiezen via het zoge noemde 'rugzakje'. Dit betekent dat docenten in het regulier voortgezet onderwijs moeten worden bijgeschoold op het ge bied van deze specifieke zorg. Een eerste aanzet daartoe is een zorgconferentie. Dc docenten worden geïnformeerd over on der andere ADHD en autisme. door Frank Gijsel en René van Stee SLUIS - De gemeenteraad van Sluis heeft het Ontwerp Ge- biedsplan West Zecuws-Vlaan- deren Natuurlijk Vitaal deze week warm ontvangen. De meerderheid van de raad staat achter het plan voor de toekom stige ontwikkeling van de streek. Burgemeester J. Sala noemde de goedkeuring door de raad een historische beslissing. Volgens wethouder J. Provoost is het ge- biedsplan een breekpunt in de geschiedenis van de streek, „Dit biedt ons de mogelijkheden voor verdere ontwikkeling." Met de uitvoering van Natuur lijk Vitaal willen Sluis en ande re partners, zoals de provincie, het waterschap en diverse maatschappelijke organisaties, het landschap aantrekkelijker maken en de kansen voor de re creatieve en sociaal-economi sche ontwikkeling van de streek vergroten. Voor de inrichting van recrea- tienatuur wordt een beroep ge daan op de ondernemers in de vorm van een bijdrage 'rood voor groen'. Die bijdrage is 34.000 euro per hectare uitbrei ding van de bebouwing. Voor dit Advertentie Nu op DVD te bestellen de prachtige documentaire "Het is een schone dag geweest" van Jos de Putter uit 1993 over het laatste oogstjaar van zijn ouders op hun Zeeuws-Vlaamse boerderij 'BESTE NEDERLANDSE FILM VAN HET JAAR' (lezers Volkskrant 1994). Prijs 22,50 ex-verzendkosten. Bestel: stuur een E-mail naar lnfo@deepfocus.nl bedrag kan twee hectare natuur worden ingericht. Ondanks de steun van de raad werden er toch wat kritische kanttekenin gen gemaakt. In een eerder sta dium was al aangedrongen op een grote mate van flexibiliteit bij uitvoering van Natuurlijk Vitaal. J. Quaak (CDA) maakte zich zorgen over de uitbreiding van de natuur. Hij was van mening dat die alleen kan worden uitge voerd door de grotere bedrijven. Bijstelling ten gunste van de kleinere gezinsbedrijven vond hij op zijn plaats. Verder was het CDA voorstander van het sober inrichten van een onthaalpar- keerplaats aan de kust. De aan leg van natuur kan volgens de christen-democraten het beste geschieden op gronden die min der productief zijn voor de land bouw. C. Bolijn-Hertzberger (Dorps belangen Toerisme) noemde het een goed en doordacht plan. Zij gaat er vanuit dat de kleinere door Rolf Bosboom GOES - II. Broertjes, de vorig jaar vertrokken directeur van de Oosterscheldeziekenhuizen, heeft een belangrijke rol ge speeld in de perikelen die heb ben geleid tot de huidige be stuurscrisis. Broertjes schoof vorig jaar juli, bij de bekendmaking van zijn vertrek als bestuursvoorzitter, zijn collega in de Raad van Be stuur S. Schuitevoerder na drukkelijk naar voren als ge schikte opvolger. De Raad van Toezicht en Advies, die de leden van de Raad van Bestuur be noemt. vond het ongevraagde advies ongepast. Kort daarna werd besloten extern een nieu we directeur te gaan werven. Daarvoor werd een headhun tersbureau ingeschakeld. De Raad van Toezicht nam het Broertjes hoogst kwalijk dat hij passages uit een rapport van het bureau aan derden voorlegde, omdat die naar zijn mening ten onrechte beschadigend waren voor Schuitevoerder. Latei- werd ook Schuitevoerder zelf daarvoor verantwoordelijk ge houden. Zo blijkt uit documen ten en gesprekken met betrok kenen. Broertjes nam het verder op voor zijn collega als het ging om diens arbeidscontract Dat was op diverse onderdelen sterk na deliger dan zijn eigen overeen komst Dat zou in de toekomst kunnen leiden tot een onwerk bare situatie binnen de Raad van Bestuur, vreesde hij Non-actief De discussie over het rapport en de contractkwestie droegen er aan bij dat de Raad van Toezicht Schuitevoerder niet wilde als bestuursvoorzitter. Het conflict escaleerde, wat deze maand leidde tot het voorgenomen ont slag en het op non-actief stellen van Schuitevoerder. De Raad voor Maatschappel ij ke Rekening en Verantwoording (RMRV), die toeziet op de Raad van Toezicht, hoorde vorige week beide partijen. Daarbij was ook Broertjes aanwezig om Schuitevoerder te steunen. De RMRV besloot op die bijeen komst de Raad van Toezicht te schorsen Dat is nog niet ge beurd, omdat de Raad van Toe zicht in allerijl een compromis voorstel heeft gedaan, met als voornaamste onderdeel het tij delijk terugtreden van voorzit ter E. Geluk. Maandag beslist de RMRV of dat voorstel wordt overgeno men. M. Weststrate, lid van de raad, heeft zich inmiddels schriftelijk beklaagd over de gang van zaken. Hij vindt dat RMRV-voorzitter I Stroo ten onrechte het besluit tot schor sing nog niet heeft uitgevoerd en roept de andere leden op om, sa men met hem. haar tot de orde te roepen. Schuitevoerder heeft het conflict inmiddels voorge legd aan het Scheidsgerecht voor het Nederlandse Zieken huiswezen, dat geschillen rond arbeidsovereenkomsten van ziekenhuisdirecteuren be slecht. Daar dient vrijdag 6 fe bruari een kort geding tegen de Raad van Toezicht. Minister Hoogervorst (Volksge zondheid) liet gisteren op vra gen van zowel A. Kant (SP) als B. van der Vlies (SGP) weten geen reden te zien om te bemid delen in het conflict tussen Schuitevoerder en de Raad van Toezicht Volgens de bewinds man is het de taak van de toe zichthoudende organen Raad van Toezicht en RMRV) 'om de onrust te beperken en zo spoe dig mogelijk een oplossing voor de ontstane situatie te vinden'. De aanstelling van een interim bestuurder bij het ziekenhuis acht Hoogervorst 'onontkoom baar'. Daarvoor heeft de Raad van Toezicht zelf al R. van der Meulen gevraagd. Verder heeft de minister de Inspectie voor de Gezondheidszorg verzocht de ontwikkelingen 'nauwgezet te blijven volgen'. pagina 23: parelvissen in troebel water door Edith Ramakers VLISSINGEN - De coalitie van de gemeente Vlissingen staat onder druk. Het afwijkende standpunt van de CDA-fractie over de aankoop van het Schel- deterrein is verkeerd gevallen bij de andere collegepartijen VVD en PvdA. De twee hebben aangedrongen op een coalitie- overleg. Ze zetten vraagtekens bij de betrouwbaarheid van het CDA als coalitiepartner. Fractievoorzitter J. Lust van de VVD zegt dat hij voor de tweede keer in korte tijd geschrokken is van het optreden van de CDA- fractie. Bij de invulling van de Kleine Spuikom haakte hel CDA af en nu opnieuw bij de aankoop van het terrein van de Koninklijke Schelde Groep. „Het vertrouwen in het CDA heeft een knak opgelopen." Woorden van gelijke strekking spreekt PvdA-fractievoorzitter S. van Wijnen. „Het moet toch niet de gewoonte worden van het CDA om een andere weg te kiezen. Donderdag ging de ge meenteraad akkoord met de aanschaf van het 31 hectare grootte KSG-terrein voor 34 miljoen euro. Na zuivering van de grond en het bouwrijp maken zal VlissingenlOO miljoen kwijt zijn. Met uitzondering van het CDA gavert alle partijen groen licht voor de megadeal.Groen- Links vindt het vreemd dat na twee jaar dualisme het coalitie- overleg als dreigmiddel wordt gebruikt, op het moment dat een van de partijen zich te kritisch op zou stellen. „Dat is niet van deze tijd", vindt A. Soplantila. Advertentie (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge kampeerterreinen tot ongeveer vijf hectare moeite zullen heb ben met de verbetering van de kwaliteit. Ze stelde voor een be talingsregeling voor die kam peerterreinen in het leven te roepen. De raad ging uiteinde lijk akkoord met de invoering van een dergelijke regeling. Landbouw F. Maenhout (WD-Gemeente- belangen) en A. Rosendaal (Nieuw West) vroegen zich af of de landbouw nog voldoende kansen krijgt. „Zullen de blij vers in de landbouw wel vol doende ruimte krijgen", twijfel de Rosendaal. De PvdA vond het een goed plan, maar vroeg wel het evalu atiemoment wat duidelijker te omschrijven. De bevindingen van de raad worden gebruikt om een definitieve versie van Na tuurlijk Vitaal op te stellen. De vaststelling door Gedeputeerde Staten vindt vermoedelijk plaats in mei. Staande aan de toog van zijn stamcafé in het centrum van Middelburg kwam een jonge man vorig weekeinde tot de ontdekking dat hij geen geld meer had om nog meer bier te kopen. Met haastige tred spoedde hij zich naar de dichtstbijzijnde euro-auto- maat om zijn financiële posi tie in de kroeg veilig te stel len. Op terugweg naar de tappe rij bedacht de jongeman dat hij toch wel heel erg nodig moest. In een donker steegje zag hij zijn kans schoon om de blaas te ledigen. Op het moment dat hij opgelucht van de voorraad vocht afscheid nam werd het straatje plotseling fel verlicht, liet schijnsel kwam van de koplamp van een motoragent, die de Mid delburger op heterdaad op wildplassen betrapte. „Er valt zeker niet meer over te pralen", probeerde de jon geman, zijn spijkerbroek dichtritsend. Dat bleek in derdaad het geval. De agent zette zijn motor op de standaard, deed zijn helm af en begon zijn handschoe nen uit te trekken om het bonboekje beter te kunnen hanteren. Op dat moment zag de jongeman zijn kans schoon en sprintte weg, het drukke Middelburgse nacht leven in. Weggedoken tussen de ande re stamgasten zag de ge vluchte wildplasser de mo toragent even later een aan tal keren zoekend langs ko men. De wetsdienaar keek daarbij zeer pissig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 67